Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/ver-milliok-doppingprogram-az-armstrong-ugy-hattere-2181465

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Igazából már régen is utálták, valami mindig előkerült, hogy miért nyer:
- dopping
- a csapat csak neki dolgozik
- nem megy más nagy versenyekre, ezért több az esélye
kishaszi
Ebből melyik nem igaz? 😊 Nyilvánvaló volt, hogya történelem legerősebb csapata dolgozott alá, természetesen doppingolt, mint mindenki más, feltehetően fejlettebb anyagokkal is, mert ha valaki hozzájuthatott, hát ő, és tényleg nem ment sehová, max. a felvezető egyhetesre.

Ettől persze hatalmas versenyző, korának talán legjobbja is (a félreértések elkerülése végett itt nem Ullrich vagy Basso miatt gondolkozom, hanem mondjuk Zabel van hozzá közel). De éppen a többi verseny hiánya miatt nehéz lenne mondjuk Merckx-szinten kezelni.Rajna
Jah ,de melyik az a csapat, aki nem a nagy esélyesét segíti? Lehet okoskodni, hogy anno nem volt rangsor Ulle és Vinoék között, csak nincs értelme, mert nem igaz. Legefeljebb nem úgy ment fel a csapat, hogy egyértelműen JU, hanem mondjuk kiderül hamar, ki lesz a prémium bringás. LA-nál az volt a különbség, hogy ez a verseny előtt sem volt már kérdéses a későbbiekben.
kishaszi
Ez oké, de azért az a US Postal/Discovery nehezen hasonlítható bármilyen korábbi csapathoz. Talán pont az idei Sky állt olyan erőkből és volt olyan szervezett, mint az a csapat, ez valóban előny, amivel persze élni kell tudni. Lásd pl. a Liquigasosok szerencsétlenkedése az elmúlt két Girón annak ellenére, hogy a csapat remekül dolgozott alájuk.

A többiben kb. egyetértek, azt leszámítva, hogy én sosem bírtam LA-t 😊

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Igazából már régen is utálták, valami mindig előkerült, hogy miért nyer:
- dopping
- a csapat csak neki dolgozik
- nem megy más nagy versenyekre, ezért több az esélye
kishaszi
Ebből melyik nem igaz? 😊 Nyilvánvaló volt, hogya történelem legerősebb csapata dolgozott alá, természetesen doppingolt, mint mindenki más, feltehetően fejlettebb anyagokkal is, mert ha valaki hozzájuthatott, hát ő, és tényleg nem ment sehová, max. a felvezető egyhetesre.

Ettől persze hatalmas versenyző, korának talán legjobbja is (a félreértések elkerülése végett itt nem Ullrich vagy Basso miatt gondolkozom, hanem mondjuk Zabel van hozzá közel). De éppen a többi verseny hiánya miatt nehéz lenne mondjuk Merckx-szinten kezelni.Rajna
Jah ,de melyik az a csapat, aki nem a nagy esélyesét segíti? Lehet okoskodni, hogy anno nem volt rangsor Ulle és Vinoék között, csak nincs értelme, mert nem igaz. Legefeljebb nem úgy ment fel a csapat, hogy egyértelműen JU, hanem mondjuk kiderül hamar, ki lesz a prémium bringás. LA-nál az volt a különbség, hogy ez a verseny előtt sem volt már kérdéses a későbbiekben.
Én nem is akartam összehasonlítani senkivel, sem Merckx-szel, sem senki mással, mert nem azért írtam Csak az túlzás, hogy kvázi középszerű bringást akartak belőle mindig faragni, hogy JU is csak azért kapott ki mindig tőle, mert LA doppingolt és mert őt segítette a csapat stb.

/Ezen felül, hogy ki hova rangsorolja önmagában LA-t az engem nem csak hidegen hagy, hanem még le is szarom😀 Mármint indifferens. Ha azt írja valaki, hogy a valaha volt legnagyobb, az minimum kérdőjeles, de inkább vicces, mondom ezt LA szimpatizánsként. És akkor lehetne sorolni EM-t, vagy akár Contadort. Akit pl. egyáltalán nem csípek, de hatalmas bringás, aki már 3 GT-t nyert többször, szóval, ...
Jenő mondta, aki azért utálja rendesen LA-t, hogy számára nem a legjobb, mivel csak tdf, és ez így rendben is van, magam is azt gondolom. Legvégül: itt sem látom értelmét annak, hogy "beszt evör", mint kategória. Én nem is tudok annyit a bringatörténelemről, de ha mondanék, biztos a Kannibált mondanám,,/

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Igazából már régen is utálták, valami mindig előkerült, hogy miért nyer:
- dopping
- a csapat csak neki dolgozik
- nem megy más nagy versenyekre, ezért több az esélye
kishaszi
Ebből melyik nem igaz? 😊 Nyilvánvaló volt, hogya történelem legerősebb csapata dolgozott alá, természetesen doppingolt, mint mindenki más, feltehetően fejlettebb anyagokkal is, mert ha valaki hozzájuthatott, hát ő, és tényleg nem ment sehová, max. a felvezető egyhetesre.

Ettől persze hatalmas versenyző, korának talán legjobbja is (a félreértések elkerülése végett itt nem Ullrich vagy Basso miatt gondolkozom, hanem mondjuk Zabel van hozzá közel). De éppen a többi verseny hiánya miatt nehéz lenne mondjuk Merckx-szinten kezelni.

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/armstronge-volt-a-tortenelem-legkifinomultabb-doppingprogramja-2181403

mindig kissé cinikusan jegyeztem meg, hogy ha valaki csal, akkor vegye a fáradtságot, hogy jól csinálja. Amadeus91
Ők csinálták a legjobban...szaba
Tényleg várom, hogy mi lesz a vége, még LA fanként is.
Már csak azért is, mert mindig is meg volt az emberekben az ellenérzés iránta, hogy ő biztosan doppingol, mindenki más tiszta. Hisz ő nyer....

Igazából már régen is utálták, valami mindig előkerült, hogy miért nyer:
- dopping
- a csapat csak neki dolgozik
- nem megy más nagy versenyekre, ezért több az esélye

,,,

stb.

Az eredményektől függetlenül mindig is kb. azt sejtették az ellentáborosok kvázi, hogy ha ezt a "sok" mindent lehámozzuk LA-ról, a végén ki fog derülni, hogy utolsó, senkiházi biciklis volt, akit még én is le tudnék egyenlő esélyek között verni bárhol...

Na és ez az igazán szánalmas az egészben. Mindenki tehetséges, meg jó, meg tiszta, de csak LA volt az aki, csak azért nyerhetett, mert mindenki az ő keze alá dolgozott, stb.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 469
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/armstronge-volt-a-tortenelem-legkifinomultabb-doppingprogramja-2181403

mindig kissé cinikusan jegyeztem meg, hogy ha valaki csal, akkor vegye a fáradtságot, hogy jól csinálja. Amadeus91
Ők csinálták a legjobban...
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
 www.nemzetisport.hu/kerekpar/armstronge-volt-a-tortenelem-legkifinomultabb-doppingprogramja-2181403

mindig kissé cinikusan jegyeztem meg, hogy ha valaki csal, akkor vegye a fáradtságot, hogy jól csinálja.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Jó verseny volt csak semmit nem lehetett látni 😊 Purito pedig megérdemelte, a Fleche Wallonne mellett most a nagy ötösből is hozott egyet, két nagy körverseny kis különbségű második helye után azért némileg kárpótol.

Azért idén nagyon nagy versenyek voltak, különösebb doppingügy sem volt, pozitív ez a szezon.

Az én idei kedvencem:
 www.youtube.com/watch?v=cvtNmlTCZP4

De volt ugye Boonen hatalmas menete a Paris-Roubaixn, vagy éppen Contador a Fuente Dén, bár annak a lényege nem volt tévén, Cancellara a Strade Bianchén, és még sok más. A Giro és a Vuelta is kiváló volt, a klasszikusok többsége is, kár, hogy ahol Wiggins elindult, elszaródott a verseny, jövőre ilyen nem lesz.Rajna
Egyetértek. Állítólag Wiggins jövőre elindul a Giro-n és a Vueltán is. A 100. Tour az neki erős lesz tele hegyekkel és hegyi befutókkal, csak beégne és a döglött sorral érne haza mindig. 😊
A Giro szervezőin is látszik ill. a kiszivárgott hírekből, hogy szintén egy nagy versenyt akarnak összehozni, mert tudják, hogy jön a 100. Tour és mindenki ott akar indulni. Ugye mindig ment a nagy rivalizálás.
Egyébként holnap lesz a 2013-as Giro prezentációja.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Jó verseny volt csak semmit nem lehetett látni 😊 Purito pedig megérdemelte, a Fleche Wallonne mellett most a nagy ötösből is hozott egyet, két nagy körverseny kis különbségű második helye után azért némileg kárpótol.

Azért idén nagyon nagy versenyek voltak, különösebb doppingügy sem volt, pozitív ez a szezon.

Az én idei kedvencem:
 www.youtube.com/watch?v=cvtNmlTCZP4

De volt ugye Boonen hatalmas menete a Paris-Roubaixn, vagy éppen Contador a Fuente Dén, bár annak a lényege nem volt tévén, Cancellara a Strade Bianchén, és még sok más. A Giro és a Vuelta is kiváló volt, a klasszikusok többsége is, kár, hogy ahol Wiggins elindult, elszaródott a verseny, jövőre ilyen nem lesz.

több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Purito behúzta a Lombardiai kört így már 91 ponttal vezet Wiggins előtt a World Tour Ranking-ban. Iszonyat ítélet időben kellett tekerni a mezőnynek, nem semmi volt. A Vuelta után meg is mondta Rodriguez rámegy a World Tour megnyerésére. És azt hiszem a Pekingi körre is elmegy, hogy bebiztosítsa a helyét. de szerintem simán megvan, mert Nibali a harmadik 410 ponttal.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Paris-Roubaixt sosem fog nyerni, annyira azért nem bírja jól a kockakövet. Milánó-San Remót sem lenne egyszerű hoznia, ez nem az ő műfaja. Neki a Benelux államokban rendezett klasszikusok fekszenek, hazai pálya is.

több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Nem gondoltam volna, hogy Gilbert végig bírja és nem fárad el. De a legjobbkor szökött meg és robbantott, és ezt a tempót már nem bírta senki. Azért szinte már minden nagy címet begyűjtött mint egynapos menő. Mondjuk pár klasszikus még hiányzik a sorból amin nem nyert (Milánó-San Remo, Gent-Wevelgem, Flandriai kör és a Paris-Roubaix), így ezekre még tuti rámegy ezerrel jövőre + az elkövetkezendő években. Bár érdekes a Paris-Roubaix-on még nem is indult. Biztos nem tetszenek neki a macskaköves rázatók. 😊 Bár ő inkább a hazai rendezésű Brabant nyilat favorizálja mindig, és inkább arra készül és azon indul.

Oscar Freire kirohanása pedig szerintem nagy marhaság volt. Majd pont őt segítették volna. Ez a terep inkább Valverdének v. Puritónak kedvezett. J. Rodriguez lemaradt, Contadorral együtt jöttek be majd 1 perc hátránnyal. S. Sanchez (aki Freire szerint állítólag segíteni próbált neki) 1:37 percet kapott. Szóval teljesen felbomlott ez a spanyol taktika, ha egyáltalán tényleg Freire-re alapoztak. De tényleg nem tudom mit akart öreg fejjel és 3 vb címmel a háta mögött.
De pl.: Wiggins és Froome is feladta. Nem is tudom minek indultak egyáltalán, teljesen ki voltak már facsarva erre az idényre. Max. pofavizit volt. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Na, a mezőnyverseny dobogóját előre aláírtam volna, mondjuk inkább fordított sorrendben, de azért nem rossz eredmény nekem ez így se...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Űridővel nyert Martin! Legalább ezt eltaláltam. 😊 Bár ehhez nem kellett nagy jóstehetség. Phinney azért meglepet, nagyon-nagyot ment. Kessiakoff végül csak 5-dik, de csak 6 mp-vel maradt le a dobogóról.
Kiryenka pedig nagyot ment az utolsó 10-15 km-en, de őt nem is mutatták, csak a befutónál.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A táv felénél Martin lazán utolérte Contadort. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Contadort benéztem rendesen + Pinotti ebben a pillanatban elesett. Éremért ment pedig Szerencsétlen. Pedig tőle nem is vártam volna az éremért való harcot. Így sajnos elszállt. Fel is adta szegény. Így Chavanel és Kessiakoff lesz harcban még az éremért, meg persze Phinney is nagyot megy.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Itt lehet követni az eredményeket:
 static.sportresult.com/federations/uci/CR-node/

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Na úgy tűnik az eső be fog kavarni. 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Ma jön a VB-n az elit TT. Jó kis technikás, sok kanyarral tűzdelt időfutam lesz, amit akár nevezhetnénk enyhén dombos TT-nek is.
45.7 km a táv, melyből 10.1 km emelkedő, tehát kb. a 20% felfelé megy. Hogy ez mennyire kedvez aki jobb a hegyeken, szerintem semennyire. De ezt Contador is elmondta, nála Tony Martin a favorit. Megnéztem volna Porte-t ezen a meneten, de az ausziknál Meyer és Durbridge teker (nem valami veretes páros).
Németek mindenképpen jók lesznek, nemcsak Martin, hanem Gretsch és Grabsch is jót fog menni szerintem. Spanyoloknál sajnálom, hogy nem L.L. Sánchez-t indították, de Castroviejo már bizonyított, hogy jó az időfutamokon és ő a jövő.
Kessiakoff-nak szerintem meglesz az érem.

A tippem: 1. Martin , 2. Contador , 3. Kessiakoff

Valaki tipp?

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Ma inkább tényleg csak a küzdelem volt nagy (inkább a hegyekkel mint egymással). Sajnos nem maradt már eldöntetlen dolog az összetettben. Purito még azért megmutatta, hogy itt van még a versenyben, ne keserű szájízzel, lemaradva, döglött sorban érkezve fejezze be a szakaszt, ahol még tud mutatni valamit. Nekem egyre szimpibb Rodriguez, tetszik a stílusa.
Ha nincs az a nap Puritonak (amit nagyon benéztek, vagy egyszerűen elbénáztak), akkor hozhatta volna pár mp-vel a Vueltát. De nincs HA a sportban...

Egyébként még azért kiemelném Talanskyt. Semmi extrát, vagy szökést, vagy elmenést nem mutatott, de stabilan tartotta magát a hegyeken. Most is előrelépett egy helyet az utolsó jelentős szakaszon.
Nem hiába, az Armstrong-Merckx iskola növendéke volt.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 318 — No 1 Zhang Yufei fan
Hű de okosak megint, hogy Valverde 2. marad..

Na Contadort Valverde is megcsapta, hmm.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Jó kis befutó volt a Québec GP-n. Sagan 2.5 km a vége előtt iramodott a két utoljára megszökő páros után, de 150 méterrel a vége előtt bedarálták, megállt a lába. Gerrans pedig behúzta a futamot.
Szép, tiszta környezetben tekertek.
Én speciel még nem láttam ezt a versenyt sose, de nekem tetszett amit láttam.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Swift mitől támadt fel így a végére? Azért a Gilbert-Valverde befutó papírforma volt, Moreno meg hülye.

több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Na pont nem néztem ma, nem gondoltam, hogy pont ma történik valami. Aki még hasonlóan járt, az az utcsó másfél órát itt megnézheti (spanyolul).
 www.rtve.es/alacarta/videos/vuelta-ciclista-a-espana/vuelta-ciclista-esp-20120905-1610-169/1521322/
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Aha. Akkor Purito akkora totál favorit volt a Giron, hogy a többieknek szinte semmi esélye nem volt. Ezt te sem gondolod komolyan. A verseny előtt sok nevet felsorolhattunk, mint esélyes, de persze ezek közül reálisat keveset találtunk. Ott volt Basso, Scarponi, Kreuziger, Hesjedal, F. Schleck, J. Rodriguez, Cunego. A verseny előtt Purito is elmondta, fél a dániai kezdéstől (bukások, szeles szakaszok) + ott van a számára nem túlkedvező kevés hegyes szakasz. A 3. héten már azért akadtak olyanok is, de sajnos kevés maradt az időfutamra. Az meg egy másik dolog, hogy jobb hegymászó, de más nem lehet jobb formában, nem foghat ki jó napokat? Ő a favorit, ő a jó hegymászó, kész ő már nyert is. Ez így azért erős. Az esély mindig megvan mindenki előtt. És ne felejtsük el csak 16 mp kapott ki, azért az nem nagy hátrány. Megvolt az esélye Puritonak de sajnos egy hajszálon múlott.
Wiggins is totál esélyesként indult és sikerült is végrehajtania, mert kedvező volt neki az útvonal, a leosztás. Froome persze talán verhette volna (talán TT-n azért jobb Wiggins), de a csapat miatt nem tehette. + ne felejtsük ki Evans, Nibali v. esetleg Valverde nevét sem a felsorolásból. De ezt mindenki tudja.

Nem bír ki egy három hetest állóképességgel? Ez nem igaz. Lehet azelőtt nem, de idéntől szemmel láthatóan változott a felállás. A Giron az utolsó szakaszon is úgy hajtott, mint az őrült. Igazából nem volt szerencséje. Lett volna még egy jó kis hegyi szakasz és pár mp-el nyert volna. De nem volt. Abból kellett volna gazdálkodnia ami van (mármint milyen jellegű és mennyi szakasz), de ez most nem sikerült. Pont itt a Vueltán látszik most már a taktika jobb és helyesebb mint az olasz körön volt. Tanulnia kell még ezt, mivel ő is elmondta, ő inkább 1 napos v. 1 hetes versenyző. Úgy volt beosztva az ereje, a taktika úgy épült ki.

Ne mondja már, hogy nincs szökésre alkalmas szakasz! Ez azért erős kijelentés volt. Akkor a 13. szakasz kimaradt. Vagy akár a 18. és 19. szakasz ne lenne alkalmas győztes szökésre? Degenkolb és csapata nem fog mindent bedarálni. Figyeld meg az egyiken szökevény fog nyerni.
danyly
Volt esélye másoknak, de ezen a pályán Ourito volt a favorit, ahogy a Touron Wiggins is, bár nem írtuk le mondjuk Evanst. Rengeteg hegy volt, vagy olyan domb, ami abszolút neki feküdt, időfutam meg csak egy igazi.

Háromhetest meg nem bír végig, ma igazolt 😊 eddig mindig volt egy nagyobb összeomlása, a Girón inkább 2-3 kicsi. Nem biztos, hogy még egy hegyi szakasszal nyert volna, mert Hesjedal elég stabilan hozta, amit tud, többször le is szakította hegyen. Ami azért beláthatod, hogy neki nem éppen szép eredmény.

Volt persze szakasz, ami szökésre alkalmas volt, asszem pont kettő, a maival együtt (a másik Barcelona). A full sík szakaszokat nem nevezném szkésre alkalmasnak, ahogy a kemény hegyibefutósokat sem. Ettől még haza fognak érni itt-ott, de ha szerinted a holnapi szakasz szökésre van dizájnolva, akkor nehezen fogunk egyetérteni 😊