Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Nem vagyok az egészségügy szakértője, kérdezem: ha valaki fekvőbetegként nem szorul kórházi ellátásra, eddig miért volt kórházban? Ha valaki ellátásra szorul, miért engedik (zavarják) haza?
Ömlenek a tragikusabbnál tragikusabb történetek. Gyomorszorító. Mottó: irgalom nélkül.
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 629 — No one likes us, cause no one like us
Én azért adom ezt a "svéd csavart", mivel amúgyis utálom a tömeget, amikor fizetnék a boltban és a seggemben van a másik, mert ugye logikus, hogy akkor hamarabb végez, hogy siessen barátoköztöt nézni. Vagy amikor van 10 üres hely akkor is mellém ül a random ember.
Szóval ha nálunk is mindenki olyan lenne mint én, meg a távolságtartó svédek, akkor itt is lehetne menni szépen.
Jó antiszoc vagyok tudom, de még az is zavar ha kocsival közel állnak hozzám 😀

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 357 — The Mathematician
 kezdo5.hu/nba/hirmorzsak-floridaban-rendezhetnek-nbameccset--nezok-nelkul-42206

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 357 — The Mathematician
 twitter.com/ChrisGuru/status/1250366285986312193

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 827 — Patriot
Oke, itt egy friss WaPo cikk arrol, hogy 2 eve USA kulugyi alkalmazottak 2 jelentest is kuldtek DC-be azzal, hogy a wuhani virologiai kutatointezet amely deneverekbol szarmazo koronavirusokkal kiserletezik, hijan van a megfelelo biztonsagi intezkedeseknek.

A WaPo ugye kifejezetten r@helli Trumpot, Jeff Bezos a tulajdonosa aki kvazi mini haborut viv Trump ellen, plusz ugyanez a WaPo par hete meg azert sirt, hogy Trump kinai virusnak nevezi a virust, ami szerintuk rasszista. Ergo korantsem vadolhatoak azzal, hogy a republikanus korben terjedo, "kinai laboratoriumbol szokott meg a virus" teoriat probalnak propagalni.

 twitter.com/joshrogin/status/1250017533735972864?s=20
undisputedly
ismerve a (az amcsi) hírszerzést + hogy még le is írják a cikkben, hogy több amcsi egyetemmel is együttműködött a vuhani biolabor, bennem felmerült a gondolat, hogy az amcsik is tudtak a dologról, és most próbálják Kínára kenni az egészet.
Borbinho
Wow, kém így még nem bukott le Mr CIA!


Van a klasszik vicc:
Amerikai kémet éjszaka ledobják a Szovjetúnióba. Eldugja az ejtőernyőjét, és bekopog az első házba.
- Jó estét elvtárs!
- Takarodj innen te büdös CIA-s kém!
Megy tovább, bekopog a következő házba.
- Jó estét elvtárs!
- Takarodj innen te büdös CIA-s kém!
Hmm. Következő háznál.
- Jó estét elvtárs!
- Takarodj innen te büdös CIA-s kém!
Nem érti az egészet, hát fogja magát és visszakopog.
- Elvtárs! Ha már lebuktam, árulja már el honnan tudja, hogy kém vagyok? Nem jó az orosz tudásom?
- De, de tökéletesen beszél oroszul.
- Nem a helyi akcentust használom?
- Pont úgy beszél, mint Iván a kocsmában.
- A ruházatom nem stimmel?
- Láthatóan a GUM áruházban vette, nincs vele baj.
- Hát, akkor honnan tudja, hogy kém vagyok?
- Tudja, itt Novoszibirszkben viszonylag kevés a néger!
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 656 — a new hope (again)
Azert erdekes dontes, kiuritik a korhazat, koronavirusban igy kevesebben halnak meg, de a szam velhetoen viszont a koronavirusnal csunyabb lesz, ha azt nezzuk, hogy a hazakuldes miatt hanyan hunynak el. Persze tudom, utobbi most kit izgat, csak a koronavirus statisztikai a fontosak. Lesz ebbol is cirkusz meg.
Stez
Az van, hogy viktor ezekkel az intézkedésekkel gyakorlatilag előidézi azt, aminek az elkerülése érdekében az egész maradjon otthon kampány elindult. Mindezt úgy, hogy nem kellett szembe néznünk wuhani, észak olasz, spanyol, new york szintű katasztrófával. Innentől kezdve mi a fasz értelme is van az egésznek?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 438
Az IMF szerint mi leszünk a hasonlók, és mi olyannyira kisebb dózisban szívunk, hogy az egész EU-ban a 2. legjobban kerülhetünk ki az egészből Málta után.
 index.hu/gazdasag/2020/04/14/koronavirus_imf_nemzetkozi_valutaalap_gazdasagi_novekedes_europai_unio_magyarorszag_derulato/

Csak ugye ez prognózis, így szerencsésebb és logikus a "hiszem, ha látom" attitűd, csak mókás, hogy a függetlenség és elfogulatlanság, meg az egyébként irreleváns infókra megjelenő információéhség közepette azért milyen szépen el tud sikkadni, ami nem illik a narratív fősodorba (legalábbis oda, amiket én olvasok, hallgatok, nézek), hisz' az az, hogy mi egy kis szarkupac ország vagyunk és Orbán különben is egy geci.Sobri Jóska
Olvastam, és hihetőnek is tűnnek a valutaalap várakozásai, Mondjuk ehhez vajmi kevés köze van Orbángecinek, mert ha így lesz, akkor leginkább azért lesz így, mert ez a válság olyan területeket érint leginkább, ami nálunk kisebb súllyal termel a büdzsébe. A turisztika például sokszor előkerül nálunk is, de nemzetközi összevetésben az az igazság, hogy turisztikai értelemben majdhogynem fehér folt vagyunk a térképen. Lóf*szt produkál nálunk ez az ágazat, sok már országgal összevetve. Így a veszteségek sem lesznek akkorák. És a szolgáltatási szektoraink (vendéglátástól manikűrösön át színházakig, sport-üzlettől a kultúráig) is elmaradottabbak, így ezeknek a veszteségei is kisebb arányt jelentenek az össz-büdzsében egy nálunk fejlettebb szolgáltatási szektorral rendelkező országhoz képest. Márpedig ezek esnek a mostani válság miatt nagyot vissza, nem az összeszerelő üzemek, amivé lettünk. Az Audi is már újra indult Győrben a minap. Szóval mi - legalábbis papíron - tényleg lehet, hogy egész jól rendben leszünk.

Az egy más kérdés persze, hogy ebből a társadalom mit fog érezni. Mert van egy olyan sanda gyanúm, hogy fog. Illetve, az az eddig is előnyöket élvező, relative szűk "polgári réteg" kb. semmit, ez a réteg elüldögél pár hónapot otthon, ahol kb. hasonló hatékonysággal tud dolgozni mintha bejárna a munkahelyére. A vállalkozásai átmeneti visszaesését megoldja elbocsájtásokkal, aztán majd visszaveszi a melósokat, és ledolgoztatja velük a kiesést. Már jönnek hozzá a rendeletek is, lesz még inkább visszanyirbált munkavállalói jogok, még több, még jobban kitolt ingyen túlórával és hasonlók. Na ehhez, viszont már van köze Orbánnak, akiről személyesen csak Simicska tudja, hogy mennyire geci, de a kiépített harmadik világ logikára épülő rendszeréről viszont valóban az a személyes véleményem, hogy az kva geci. Így aztán azok a rétegei a társadalomnak, akik azokba tartoznak, akinek a kihasználására, kizsigerelésére lett felépítve, azok lehet, hogy sokkal jobban megszívják majd, mint egy olyan országban, amelyik makro szinten akár dupla akkorát is esik vissza, de a károk elkönyvelése szétterül, kisebb mértékben viszik el csak a kiszolgáltatott rétegek a balhét.

No, már csak ezért is nehéz jóslatokba bocsájtkozni, hogy mi lesz a vírus utáni válság hatása. Mert nagyon nagy különbségek lesznek abban is, hogy kik fogják és milyen mértékben megszívni, egy-egy országon belül is.
peterk2005
én amúgy az imfet itt nem értem főleg Máltára vonatkozóan. az egyetlen természeti kincsüket nem tudják kiaknázni most: a lakások rövidtávú bérbeadása. ez elképesztő károkat fog okozni minden egyes máltai embernek, szinte mindenkinek van valamilyen formában része a bérbeadásból. sztem idén lényegében nem lesz itt turizmus sem, meglepődnék, ha ez a prognózis tényleg bejönne.
csebi
de az online szerencsejatek ipar porog meg.
"With the iGaming sector in Malta now worth over 12 per cent of the local GDP, has it really created a knock-on effect on other businesses?" 😀
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
sokak kedvenc (ál)keresztény-vadásza nem ül a babérjain:

 index.hu/kultur/2020/04/15/kozalkalmazotti_torveny_statusz_semjen/
hden
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete - mint szakmai szervezet - csütörtökön 😀 megkapta a tervezetet. Ízekre szedte és írt egy 13 oldalas szakmai véleményt vasárnapig. Úgy érzem a minisztériumban nem állt fel a válságstáb az esetleges módosítások megvitatására.
Tactful Cactus
számít bármit is az a 13 oldal? szerintem még az emailt sem fogják megnyitni amiben elküldik a minisztériumnak.
csebi
Nyilván nem számít. Az e-mail megy a kukába, mert vírusos.
Tactful Cactus
Stílusosan: megy a karantén mappába
több mint 4 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 630
sokak kedvenc (ál)keresztény-vadásza nem ül a babérjain:

 index.hu/kultur/2020/04/15/kozalkalmazotti_torveny_statusz_semjen/
hden
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete - mint szakmai szervezet - csütörtökön 😀 megkapta a tervezetet. Ízekre szedte és írt egy 13 oldalas szakmai véleményt vasárnapig. Úgy érzem a minisztériumban nem állt fel a válságstáb az esetleges módosítások megvitatására.
Tactful Cactus
számít bármit is az a 13 oldal? szerintem még az emailt sem fogják megnyitni amiben elküldik a minisztériumnak.
csebi
Nyilván nem számít. Az e-mail megy a kukába, mert vírusos.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Ha valakiről, akkor Vityáról nem feltételezem, hogy túlparázza a szitut. De akkor vajon milyen infókról tudhat, amik alapján - kívülről nézve - ennyire túlreagálja a felkészülést?
Szokol
Véleményem szerint a közvéleménykutatás szerint a kórházi halott rosszabbul hangzik, mint az otthoni halott
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 514 — Lucas Scott
sokak kedvenc (ál)keresztény-vadásza nem ül a babérjain:

 index.hu/kultur/2020/04/15/kozalkalmazotti_torveny_statusz_semjen/
hden
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete - mint szakmai szervezet - csütörtökön 😀 megkapta a tervezetet. Ízekre szedte és írt egy 13 oldalas szakmai véleményt vasárnapig. Úgy érzem a minisztériumban nem állt fel a válságstáb az esetleges módosítások megvitatására.
Tactful Cactus
számít bármit is az a 13 oldal? szerintem még az emailt sem fogják megnyitni amiben elküldik a minisztériumnak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Így legalább a gyógyultak száma minden esetben nagyobb vagy egyenlő lesz, mint az elhunytak száma...

 index.hu/kulfold/2020/04/15/chileben_a_koronavirus_halalos_aldozatait_is_gyogyultkent_tartjak_nyilvan/
somoskovig
ezt én is pedzegettem már pl. az említett horvát gyakorlatnál, ahol ugye csak azokat írják be a koronavírus halottjának, akiknél más okot nem találtak

na de amennyiben az adott ember megjelent anno az új eseteknél, akkor onnantól két kimenetel lehetséges elméletileg: meghal/meggyógyul... ha halottként mégse az előbbi kategóriába kerül, akkor valamilyen statisztikai varázslattal egyszer csak muszáj az utóbbiba sorolódnia
r.baggio
Na jó, hogy mondod baze a németek hogy a viharba gyógyulnak ilyen gyorsan? kamudócsland kamukamukamu
sutianap
Átlagos felépülési idő: németek 9-10 nap, belgák 8-10 nap, hollandok 11-12 nap, ausztráloknál meg sem betegednek, már gyógyult mindenki.

Nem lehet, hogy az átlagba beleveszik az antitestes gyorsteszteket is?
több mint 4 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 630
sokak kedvenc (ál)keresztény-vadásza nem ül a babérjain:

 index.hu/kultur/2020/04/15/kozalkalmazotti_torveny_statusz_semjen/
hden
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete - mint szakmai szervezet - csütörtökön 😀 megkapta a tervezetet. Ízekre szedte és írt egy 13 oldalas szakmai véleményt vasárnapig. Úgy érzem a minisztériumban nem állt fel a válságstáb az esetleges módosítások megvitatására.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 320 — No 1 Zhang Yufei fan
legutóbbi karanténcast-ra reflektálva:
pozitív az elmúlt 1 hónapból:
- összeraktam a NAS-t
- több filmet nézek és játékot játszok
- kicsit komolyabban tolom a fitness játékokat

negatívum:
- nincs mozi
- az étkezésem beszűkűlt
- szar hogy csak telefonon tartom a kapcsolatot a családommal
Negritis
*- az oklom mar kezd faradni
Stez
Wat.. lehet, hogy rosszul tanultam, de nem a technika/a csukló a fontosabb? Ezért kell vigyázni a carpal tunnel-el...

Bár lehet hogy te más nehézségi fokozaton játszol...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 320 — No 1 Zhang Yufei fan
Ha valakiről, akkor Vityáról nem feltételezem, hogy túlparázza a szitut. De akkor vajon milyen infókról tudhat, amik alapján - kívülről nézve - ennyire túlreagálja a felkészülést?
Szokol
Lejatszotta hard modon a Plague Inc.-et, rossz lett a vege. Igy most keszulni kell.
Stez
60% off, igazából szégyen hogy eddig vártak vele - ha 1 hónappal ezelőtt teszik meg, már az összes miniszterelnök/döntéshozó ki tudta volna játszani -> meglenni a győztes strategia.

Szóval az egész az Ndemic hibája...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 320 — No 1 Zhang Yufei fan
"És alapvetően Puzsér és én egyetértünk abban, hogy a '29-esnél nagyobb, vagy mondjuk úgy kellemetlenebb hatású, sokkal több embernek sokkal nagyobb szopást előidéző válság előtt, elején vagyunk"

Szerintem az életünkben nem lesz '29-eshez hasonló méretű/kvalitású válság.. ahhoz olyan szintű strukturális összeomlás kell (értsd tőke vagy munkaerő óriási mértékű elpusztulása, vagy kereskedelem szinte teljes felfüggesztése), amit nagyon kevés dolog tudna előidézni - a klasszikus példa ugye a harmadik világháború (ami szerintem szintén nem lesz soha többet), esetleg egy nagyon durva klímakatasztrófa..

A bizalmi/pszichológiai alapú válságok nem képesek a világ reálgazdaságát ilyen szinten bedönteni... és elnézést, de pont azért mert te/Puzsér inkább médiaszakértő, és nem gazdasági - pont ezért vélekedtek így, és szerintem megvan az oka hogy peterk v én miért vélekedünk másképp.

De persze nekem ezt súgta a fülembe IMF/Soros bácsi a reggeli meetingen, szóval... 😉

PS: megpróbáltam belehallgatni, 7 percig bírtam, ott elegem lett az összeszedetlen, önmagának gyakran és sokszor ellentmondó, okoskodó csapongásból... hogy ez az ember az egyik legnagyobb közéleti gondolkodóként van számontartva... ez nagyon szomorú.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
Ha valakiről, akkor Vityáról nem feltételezem, hogy túlparázza a szitut. De akkor vajon milyen infókról tudhat, amik alapján - kívülről nézve - ennyire túlreagálja a felkészülést?
Szokol
Lejatszotta hard modon a Plague Inc.-et, rossz lett a vege. Igy most keszulni kell.

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Ha valakiről, akkor Vityáról nem feltételezem, hogy túlparázza a szitut. De akkor vajon milyen infókról tudhat, amik alapján - kívülről nézve - ennyire túlreagálja a felkészülést?
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
jól van, a napi esetszám alapján betartjuk a korlátozásokat, lapos az a görbe, köszönöm Ceci!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Így legalább a gyógyultak száma minden esetben nagyobb vagy egyenlő lesz, mint az elhunytak száma...

 index.hu/kulfold/2020/04/15/chileben_a_koronavirus_halalos_aldozatait_is_gyogyultkent_tartjak_nyilvan/
somoskovig
ezt én is pedzegettem már pl. az említett horvát gyakorlatnál, ahol ugye csak azokat írják be a koronavírus halottjának, akiknél más okot nem találtak

na de amennyiben az adott ember megjelent anno az új eseteknél, akkor onnantól két kimenetel lehetséges elméletileg: meghal/meggyógyul... ha halottként mégse az előbbi kategóriába kerül, akkor valamilyen statisztikai varázslattal egyszer csak muszáj az utóbbiba sorolódnia
r.baggio
Na jó, hogy mondod baze a németek hogy a viharba gyógyulnak ilyen gyorsan? kamudócsland kamukamukamu


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
legutóbbi karanténcast-ra reflektálva:
pozitív az elmúlt 1 hónapból:
- összeraktam a NAS-t
- több filmet nézek és játékot játszok
- kicsit komolyabban tolom a fitness játékokat

negatívum:
- nincs mozi
- az étkezésem beszűkűlt
- szar hogy csak telefonon tartom a kapcsolatot a családommal
Negritis
*- az oklom mar kezd faradni

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 357 — The Mathematician
legutóbbi karanténcast-ra reflektálva:
pozitív az elmúlt 1 hónapból:
- összeraktam a NAS-t
- több filmet nézek és játékot játszok
- kicsit komolyabban tolom a fitness játékokat

negatívum:
- nincs mozi
- az étkezésem beszűkűlt
- szar hogy csak telefonon tartom a kapcsolatot a családommal

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 472 — nabege2@yahoo.com
én amúgy az imfet itt nem értem főleg Máltára vonatkozóan. az egyetlen természeti kincsüket nem tudják kiaknázni most: a lakások rövidtávú bérbeadása. ez elképesztő károkat fog okozni minden egyes máltai embernek, szinte mindenkinek van valamilyen formában része a bérbeadásból. sztem idén lényegében nem lesz itt turizmus sem, meglepődnék, ha ez a prognózis tényleg bejönne.
csebi
én simán el tudom képzelni, hogy ha itt lazulnak a dolgok, megindul az őrület és mindenki kispriccel a világba
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
Azert erdekes dontes, kiuritik a korhazat, koronavirusban igy kevesebben halnak meg, de a szam velhetoen viszont a koronavirusnal csunyabb lesz, ha azt nezzuk, hogy a hazakuldes miatt hanyan hunynak el. Persze tudom, utobbi most kit izgat, csak a koronavirus statisztikai a fontosak. Lesz ebbol is cirkusz meg.

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 473 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Oke, itt egy friss WaPo cikk arrol, hogy 2 eve USA kulugyi alkalmazottak 2 jelentest is kuldtek DC-be azzal, hogy a wuhani virologiai kutatointezet amely deneverekbol szarmazo koronavirusokkal kiserletezik, hijan van a megfelelo biztonsagi intezkedeseknek.

A WaPo ugye kifejezetten r@helli Trumpot, Jeff Bezos a tulajdonosa aki kvazi mini haborut viv Trump ellen, plusz ugyanez a WaPo par hete meg azert sirt, hogy Trump kinai virusnak nevezi a virust, ami szerintuk rasszista. Ergo korantsem vadolhatoak azzal, hogy a republikanus korben terjedo, "kinai laboratoriumbol szokott meg a virus" teoriat probalnak propagalni.

 twitter.com/joshrogin/status/1250017533735972864?s=20
undisputedly
ismerve a (az amcsi) hírszerzést + hogy még le is írják a cikkben, hogy több amcsi egyetemmel is együttműködött a vuhani biolabor, bennem felmerült a gondolat, hogy az amcsik is tudtak a dologról, és most próbálják Kínára kenni az egészet.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."