Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Segítséget kérek. Rendre eszembe jut a kérdés, hogy a kormány miért tesz – a pillanatnyi adatok szerint – indokolatlannak tűnő lépéseket:
1. A járvány miatt 36 ezer kórházi ágyat „szabadítottak fel”. 2. Egyetemi kollégiumokat ürítettek ki, hogy legyen férőhely a vírusbetegeknek. 3. A Hungexpo területén 330 személyes (bővíthető) ideiglenes kórházat hoztak létre. 4. Kiskunhalason konténerkórházat építettek.
M. Cecília szerint a „legrosszabbra is fel kell készülni”. Oké. De: jóval több a férőhely, mint az „akkreditált” laborokban elvégzett tesztek száma (ami nem egészen 36 ezer). Hatósági karanténban kb. 14. 300-an vannak. Az elhunytak száma 122, az igazolt fertőzötteké 1500.
Egyszerűen ötletem sincs. Valaki?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
 index.hu/gazdasag/2020/04/14/koronavirus_imf_nemzetkozi_valutaalap_gazdasagi_novekedes_europai_unio_magyarorszag_derulato/

Ez is egy prognózis.

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Spanyol esetszam is szepen csokken, a gorbe ott is egyre jobban nez ki.
Vrij6
a spanyolok csak mindig kevesebbet mondanak be, mint az olaszok, olyan matematikai trükkök nem zavarják meg őket, mint a 45millió vs. 60millió

viszont a francia számok nem derítőek, bár valszeg csak húsvétoltak, utána adtak a mateknak...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Vagy én fáradok, vagy nagyon esik a színvonal....🙄
zemanla
Egyetlen lehetséges válasz létezik: fáradt vagy!😊
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Spanyol esetszam is szepen csokken, a gorbe ott is egyre jobban nez ki.
Vrij6
Majd szépen lelapul, embrek kiözönlenek, és indul a lvl.2., nehezebb bossfighttal.
Ne legyen igazam.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Spanyol esetszam is szepen csokken, a gorbe ott is egyre jobban nez ki.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Vagy én fáradok, vagy nagyon esik a színvonal....🙄




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 930 — SuperBowl Champions 2013/2014
Oke, itt egy friss WaPo cikk arrol, hogy 2 eve USA kulugyi alkalmazottak 2 jelentest is kuldtek DC-be azzal, hogy a wuhani virologiai kutatointezet amely deneverekbol szarmazo koronavirusokkal kiserletezik, hijan van a megfelelo biztonsagi intezkedeseknek.

A WaPo ugye kifejezetten r@helli Trumpot, Jeff Bezos a tulajdonosa aki kvazi mini haborut viv Trump ellen, plusz ugyanez a WaPo par hete meg azert sirt, hogy Trump kinai virusnak nevezi a virust, ami szerintuk rasszista. Ergo korantsem vadolhatoak azzal, hogy a republikanus korben terjedo, "kinai laboratoriumbol szokott meg a virus" teoriat probalnak propagalni.

 twitter.com/joshrogin/status/1250017533735972864?s=20

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Nem akarom nagyon bántani Puzsért, de amikor elmondja, hogy neki csak a szabad párbeszéd hiányzik a lehetőségekről, aztán kijelenti mit kéne csinálni, majd jön 3-4 én amúgy nem értek hozzá terelés, hogy súlya nehogy legyen a mondandójának, azért beugrik, hogy mégis csak politikus lett belőle. Kibírhatta volna, hogy ebből kimarad. Pár hete még ment a lelkesedés, hogy new deal, meg anyám kínja, de jó lesz, változik a világ. Most meg félti a kapitalizmust. Kibírhatna pár hetet, aztán majd Jordan Petersonkodhatnak megint az apuban.
andree
Ez a senkihàzi is csak ennyit tudott világ életében.
Amadeus
Neked tényleg megdugta Robi a nődet. 😊

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.
peterk2005
Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét.
Tudod mi a különbség ha egymás után raksz sorba dominókat, nem több elszórt kupacba, és megpöckölöd az elsőt? Mind felborul.
Cégvezető-vállalkozó vagy, így le se írom neked, hogy a világgazdaság jelenleg mennyire nem diverzifikált, mennyire kiszolgáltatott, és ez mennyire kitetté tesz minden gazdaságot egy másiknak, ahogy a globális értékláncokról, vagy a pillangóhatásról sem. Bizonyára semmi újat nem tudnék mondani.
Azt is tudod, hogy a 2007-8-as hitelválság a FED-nek ezermilliárd dollárjába került (mondjuk nekünk sokkal többe), míg a koronavírusválság csak eddig háromezermilliárd dollárt mozdított meg az USA-ban (támogatások, hitelek, hitelbiztosítékok).

Az, hogy szerinted megúszható egy óriási (igen az 1929/30-asnál is nagyobb) válság, csak önámítás. Vágyvezérelt gondolkodás. Nem úszható meg, mivel sokkal globálisabb a világgazdaság egymásrautaltsága, mint 90 vagy 12 éve.
90 éve még az USA lakosságának több, mint a harmada a mezőgazdaságban dolgozott, ma 2 százaléka, és akkor minden ország önellátó volt. Ma, talán Kínán kívül (de ezt nem tudom, erre nincsenek hihető infók) senki se az.
Nem úszható meg egy sosemvolt nagy világválság.
Én ezzel riogatok? Vagy csak mondok egy prognózist, amit ha akarsz figyelembe veszel, és preventív, biztonsági döntéseket hozol, ha meg akarod leszarod?
Ha ezt mondjuk így index véleménycikként írnám, akkor sem riogatás lenne, hanem egy nézőpont, amin lehet tovább hümmögni.
De ha azt írom oda, hogy "A világunk végét hozza el a Covid-19 járvány" vagy azt, hogy "Teljes gazdasági összeomlásra készülhetünk, másfél millió magyar éhen fog halni", az biz' riogatás. Hiszen -tudod a Terminátor jövőről szóló okossága passzol ide- "Nincs végzet, csak ha bevégzed".

Puzsér szakmabeliként erről beszélt, a média ilyetén felelősségét hangsúlyozta.
És még annyit, hogy attól, hogy nem ért a gazdasági dolgokhoz, még lehet igaza. Naponta olvashattál az elmúlt évtizedekben a gazdasághoz valóban értő szakmabeliektől prognózisokat, amikről később kiderült, hogy mennyire falsok.
Puzsér nem a gazdaságról beszélt, hanem a jövőről.
És speciel ahhoz szerintem nem kell Nobel-díjas közgazdásznak lenni, hogy azt mondja, hogy kurva nagy szar jön. Sosevolt nagy. Csak annyi kell, hogy ne a vágyai vezéreljék a prognózisait.
Sobri Jóska
"Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét."
Nagyon jó példa: lásd Titanic!
nagylaza
ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek.
briareos
De. Csak elsüllyeszthetetlennek tervezték, a sérülés pedig a rekeszek fölé is elért. Amúgy az volt a baki, hogy a szegecselő gép, amivel a burkolatot rögzítették a hajótesthez, az orrhoz közeledve egyszerűen nem fért oda, ezért emberi erővel lőtték be a szegecseket, amik így nem tartottak ilyen erősen.
samu09
Ez mennyiben releváns egy példa esetén, ami arra próbált analógiát találni, hogy a világgazdaság összefüggő egész, és nincs már kábé önellátó állam, vagyis, egy nagy válság az a világpiac összes szereplőjére, így a nemzetállamokra is kihat, mint egy légrekeszek nélküli hajó esetén?
Nem tök mindegy a Titanic melyik volt?
Valamint ha elsüllyed egy hajó, ahol még legrekeszek is vannak, az nem azt támasztja alá, amit a példa is igyekezett, hogy kurva nagy válság jön?

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
nagylaza
 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Titanic_Structure_de.svg
ránézel és meglátod
briareos
Mélységi védelem—Titanic•A kor legnagyobb utasszállító gőzöse.•1912. április 15-én süllyedt el, 2200 utassal a fedélzeten.•
Biztonság: két független rádió, légrekeszek•1507 halálos áldozat (egyik legsúlyosabb polgári hajózási baleset)
 oktatok.reak.bme.hu/karolyi/wp-content/uploads/sites/18/2019/07/eloadas1.pdf
A téma részemről lezárva.
nagylaza
jó hát nekem teljesen mindegy mit gondolsz 😀
briareos
Éljen a szabadság!😊
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 506 — StuG Life
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
nagylaza
 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Titanic_Structure_de.svg
ránézel és meglátod
briareos
Mélységi védelem—Titanic•A kor legnagyobb utasszállító gőzöse.•1912. április 15-én süllyedt el, 2200 utassal a fedélzeten.•
Biztonság: két független rádió, légrekeszek•1507 halálos áldozat (egyik legsúlyosabb polgári hajózási baleset)
 oktatok.reak.bme.hu/karolyi/wp-content/uploads/sites/18/2019/07/eloadas1.pdf
A téma részemről lezárva.
nagylaza
jó hát nekem teljesen mindegy mit gondolsz 😀

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
nagylaza
 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Titanic_Structure_de.svg
ránézel és meglátod
briareos
Mélységi védelem—Titanic•A kor legnagyobb utasszállító gőzöse.•1912. április 15-én süllyedt el, 2200 utassal a fedélzeten.•
Biztonság: két független rádió, légrekeszek•1507 halálos áldozat (egyik legsúlyosabb polgári hajózási baleset)
 oktatok.reak.bme.hu/karolyi/wp-content/uploads/sites/18/2019/07/eloadas1.pdf
A téma részemről lezárva.
több mint 4 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 027 — I like the Texans, I like who we are
Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.
peterk2005
Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét.
Tudod mi a különbség ha egymás után raksz sorba dominókat, nem több elszórt kupacba, és megpöckölöd az elsőt? Mind felborul.
Cégvezető-vállalkozó vagy, így le se írom neked, hogy a világgazdaság jelenleg mennyire nem diverzifikált, mennyire kiszolgáltatott, és ez mennyire kitetté tesz minden gazdaságot egy másiknak, ahogy a globális értékláncokról, vagy a pillangóhatásról sem. Bizonyára semmi újat nem tudnék mondani.
Azt is tudod, hogy a 2007-8-as hitelválság a FED-nek ezermilliárd dollárjába került (mondjuk nekünk sokkal többe), míg a koronavírusválság csak eddig háromezermilliárd dollárt mozdított meg az USA-ban (támogatások, hitelek, hitelbiztosítékok).

Az, hogy szerinted megúszható egy óriási (igen az 1929/30-asnál is nagyobb) válság, csak önámítás. Vágyvezérelt gondolkodás. Nem úszható meg, mivel sokkal globálisabb a világgazdaság egymásrautaltsága, mint 90 vagy 12 éve.
90 éve még az USA lakosságának több, mint a harmada a mezőgazdaságban dolgozott, ma 2 százaléka, és akkor minden ország önellátó volt. Ma, talán Kínán kívül (de ezt nem tudom, erre nincsenek hihető infók) senki se az.
Nem úszható meg egy sosemvolt nagy világválság.
Én ezzel riogatok? Vagy csak mondok egy prognózist, amit ha akarsz figyelembe veszel, és preventív, biztonsági döntéseket hozol, ha meg akarod leszarod?
Ha ezt mondjuk így index véleménycikként írnám, akkor sem riogatás lenne, hanem egy nézőpont, amin lehet tovább hümmögni.
De ha azt írom oda, hogy "A világunk végét hozza el a Covid-19 járvány" vagy azt, hogy "Teljes gazdasági összeomlásra készülhetünk, másfél millió magyar éhen fog halni", az biz' riogatás. Hiszen -tudod a Terminátor jövőről szóló okossága passzol ide- "Nincs végzet, csak ha bevégzed".

Puzsér szakmabeliként erről beszélt, a média ilyetén felelősségét hangsúlyozta.
És még annyit, hogy attól, hogy nem ért a gazdasági dolgokhoz, még lehet igaza. Naponta olvashattál az elmúlt évtizedekben a gazdasághoz valóban értő szakmabeliektől prognózisokat, amikről később kiderült, hogy mennyire falsok.
Puzsér nem a gazdaságról beszélt, hanem a jövőről.
És speciel ahhoz szerintem nem kell Nobel-díjas közgazdásznak lenni, hogy azt mondja, hogy kurva nagy szar jön. Sosevolt nagy. Csak annyi kell, hogy ne a vágyai vezéreljék a prognózisait.
Sobri Jóska
"Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét."
Nagyon jó példa: lásd Titanic!
nagylaza
ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek.
briareos
De. Csak elsüllyeszthetetlennek tervezték, a sérülés pedig a rekeszek fölé is elért. Amúgy az volt a baki, hogy a szegecselő gép, amivel a burkolatot rögzítették a hajótesthez, az orrhoz közeledve egyszerűen nem fért oda, ezért emberi erővel lőtték be a szegecseket, amik így nem tartottak ilyen erősen.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 698
Nem akarom nagyon bántani Puzsért, de amikor elmondja, hogy neki csak a szabad párbeszéd hiányzik a lehetőségekről, aztán kijelenti mit kéne csinálni, majd jön 3-4 én amúgy nem értek hozzá terelés, hogy súlya nehogy legyen a mondandójának, azért beugrik, hogy mégis csak politikus lett belőle. Kibírhatta volna, hogy ebből kimarad. Pár hete még ment a lelkesedés, hogy new deal, meg anyám kínja, de jó lesz, változik a világ. Most meg félti a kapitalizmust. Kibírhatna pár hetet, aztán majd Jordan Petersonkodhatnak megint az apuban.
andree
Ez a senkihàzi is csak ennyit tudott világ életében.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
Szokol
Kamuból?
Sobri Jóska
Hát tudod, ez csak egy felfújt influenza, ettől nem kell félni, csak a zsidrák gyíkemberek csinálták, hogy kifosszák a szegény embert.
Szokol
Ja. Aki így gondolja, az gondolhatja emellett úgy is, hogy kamuból be lehet borítani, persze. Akkor az izraeliek könnyebben chippelnek be. És máris kész az agyhalálkapszula.
Sobri Jóska
Na de ez a Puzsér mondóka mivel több ezeknél?
Szokol
Szerintem vagy objketíven vagy szerinted?
Objektíven attól, hogy koherens, egyfajta átgondolt prognózis. (Legfeljebb téved, ahogy bárki, aki prognózist készít.)
Szerinted gondolom semmivel, szerintem jók a kiindulási pontjai és egyfajta -általam nem akceptált, de elfogadott- álláspontra helyezkedik, valamint a sok dolog közül, amit mond, van 1-2, amivel egyet tudok érteni, nem alaptalan, mint egy laposföld-elmélet vagy Obama gyíkemberei.
Valamint egy olyan ember mondja, aki egyébként kulturált, művelt, olvasott, tájékozott, és ha más infói lesznek, képes lesz mást mondani.
Ahogy Gulyás Marcit vagy a Kötöttfogást is szeretem nézni, még ha nem is mindig értek egyet velük.

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 506 — StuG Life
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
nagylaza
 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Titanic_Structure_de.svg
ránézel és meglátod

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
Szokol
Kamuból?
Sobri Jóska
Hát tudod, ez csak egy felfújt influenza, ettől nem kell félni, csak a zsidrák gyíkemberek csinálták, hogy kifosszák a szegény embert.
Szokol
Ja. Aki így gondolja, az gondolhatja emellett úgy is, hogy kamuból be lehet borítani, persze. Akkor az izraeliek könnyebben chippelnek be. És máris kész az agyhalálkapszula.
Sobri Jóska
Na de ez a Puzsér mondóka mivel több ezeknél?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
nagylaza
Gukker néni, google nem a barátod?
Ha mindent tudnod kell, akkor ne 100 éves sztorikat nyomozzál, azok már régen elérhetőek minden okkal okozattal egyetemben. 😉

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
Szokol
Kamuból?
Sobri Jóska
Hát tudod, ez csak egy felfújt influenza, ettől nem kell félni, csak a zsidrák gyíkemberek csinálták, hogy kifosszák a szegény embert.
Szokol
Ja. Aki így gondolja, az gondolhatja emellett úgy is, hogy kamuból be lehet borítani, persze. Akkor az izraeliek könnyebben chippelnek be. És máris kész az agyhalálkapszula.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek"
Hát?
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
Rózsa Sándor (betyár)
Egyáltalán nem vagyok vallásos. Liberális: részben (nem gazdasági, hanem társadalmi értelemben).
nagylaza
Ezt majd egyszer privátban megírhatnád nekem, hogy hogyan sikerül gyakorolni. 😊 (Mármint gazdaságilag nem liberálisnak lenni, de társadalmi értelemben igen.)

(Ha úgy érted, hogy nem vagy _neoliberális_, akkor ne írj privit, akkor értem, de azt én nem tartom liberális gazdasági felfogásnak, az egy elfajzás, aminek annyi köze van a liberális gazdasági felfogáshoz, mint bármi máshoz. Kb. olyan, mint az illiberális. Azt is lekaptuk a polcról, és annak sincs sok köze se konzervatívizmushoz, se kereszténydemokráciához, 😊 )
peterk2005
Megírtam!😊
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
Szokol
Kamuból?
Sobri Jóska
Hát tudod, ez csak egy felfújt influenza, ettől nem kell félni, csak a zsidrák gyíkemberek csinálták, hogy kifosszák a szegény embert.
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 506 — StuG Life
Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.
peterk2005
Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét.
Tudod mi a különbség ha egymás után raksz sorba dominókat, nem több elszórt kupacba, és megpöckölöd az elsőt? Mind felborul.
Cégvezető-vállalkozó vagy, így le se írom neked, hogy a világgazdaság jelenleg mennyire nem diverzifikált, mennyire kiszolgáltatott, és ez mennyire kitetté tesz minden gazdaságot egy másiknak, ahogy a globális értékláncokról, vagy a pillangóhatásról sem. Bizonyára semmi újat nem tudnék mondani.
Azt is tudod, hogy a 2007-8-as hitelválság a FED-nek ezermilliárd dollárjába került (mondjuk nekünk sokkal többe), míg a koronavírusválság csak eddig háromezermilliárd dollárt mozdított meg az USA-ban (támogatások, hitelek, hitelbiztosítékok).

Az, hogy szerinted megúszható egy óriási (igen az 1929/30-asnál is nagyobb) válság, csak önámítás. Vágyvezérelt gondolkodás. Nem úszható meg, mivel sokkal globálisabb a világgazdaság egymásrautaltsága, mint 90 vagy 12 éve.
90 éve még az USA lakosságának több, mint a harmada a mezőgazdaságban dolgozott, ma 2 százaléka, és akkor minden ország önellátó volt. Ma, talán Kínán kívül (de ezt nem tudom, erre nincsenek hihető infók) senki se az.
Nem úszható meg egy sosemvolt nagy világválság.
Én ezzel riogatok? Vagy csak mondok egy prognózist, amit ha akarsz figyelembe veszel, és preventív, biztonsági döntéseket hozol, ha meg akarod leszarod?
Ha ezt mondjuk így index véleménycikként írnám, akkor sem riogatás lenne, hanem egy nézőpont, amin lehet tovább hümmögni.
De ha azt írom oda, hogy "A világunk végét hozza el a Covid-19 járvány" vagy azt, hogy "Teljes gazdasági összeomlásra készülhetünk, másfél millió magyar éhen fog halni", az biz' riogatás. Hiszen -tudod a Terminátor jövőről szóló okossága passzol ide- "Nincs végzet, csak ha bevégzed".

Puzsér szakmabeliként erről beszélt, a média ilyetén felelősségét hangsúlyozta.
És még annyit, hogy attól, hogy nem ért a gazdasági dolgokhoz, még lehet igaza. Naponta olvashattál az elmúlt évtizedekben a gazdasághoz valóban értő szakmabeliektől prognózisokat, amikről később kiderült, hogy mennyire falsok.
Puzsér nem a gazdaságról beszélt, hanem a jövőről.
És speciel ahhoz szerintem nem kell Nobel-díjas közgazdásznak lenni, hogy azt mondja, hogy kurva nagy szar jön. Sosevolt nagy. Csak annyi kell, hogy ne a vágyai vezéreljék a prognózisait.
Sobri Jóska
"Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét."
Nagyon jó példa: lásd Titanic!
nagylaza
ahol nem voltak teljesen elkülönült, zárható légrekeszek.

több mint 4 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 935
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fgazdasag%2F2020%2F04%2F14%2Fekszer_tv_fertotlenitoszer_gazdasagi_versenyhivatal_eljaras_indul%2F

Remélhetőleg lesz ténylegesen nagy büntetés
Heisman Trophy
Mivel ATV így biztos lehetsz benne.
Ugyanezért az m1-en még dorgálás sem lenne.
Természetesen akármekkora büntetés jogos ezért!
Bazzani
Szóval Németh Sándor nem eléggé Fidesz talpnyaló?