Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma haver mesélte.
A szegedi nagybani megint tele van román árusokkal. Megkérdezték tőlük, hogy miként sikerült átjutni a határon?
Egy 10000es a határőrnek és jöhet bárki.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/itthon/20200414_Magyar_koronavirusos_A_szervezetlenseg_es_felkeszuletlenseg_miatt_eletem_csak_egy_hajszalon_mult?fbclid=IwAR11g7ES3iUvNVhSHBXmzeDT-euufcJaE8g2N8FQzzbDg9UrDT19XI3D-YE

...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 355 — The Mathematician
 index.hu/belfold/2020/04/14/egy_dunakeszi_idosotthonban_is_megjelent_a_koronavirus/
fasza

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 355 — The Mathematician
uh
 twitter.com/MarshallCohen/status/1249753457046835200

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 471 — nabege2@yahoo.com
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
56-os disszidens már kint született gyereke mondta, hogy náluk alap hogy 18-20 évesen külön lakásban laknak, de ha csak érezte is az elmúlt 10 valahány évben, tehát nem most a virnyák idejében, akkor simán csak nem ment be dolgozni, náluk ez alap, nincs is belőle semmi retorzió abból hogy otthon maradt.
Ellenben a már elvált magyarországi férje már át is esett a víruson, igaz hogy nem is hagyott ki egy napot sem a kedvenc kocsmájában, amíg el nem kapta. /bárhol elkaphatta máshol is, hozzátette./
Most újra lejár oda, pedig nem egy idióta, mert vezető mérnök ilyen Volvo-nál, de ő még itt szocializálódott.
ozibozi
Nálunk az a hős, aki 40 fokos lázzal, ezerfelé tüsszögve is bemegy dolgozni, hátha végigfertőzi az egész társaságot. Hozzáteszem: a törvények sem arra ösztönöznek, hogy maradj otthon, ha beteg vagy.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 678
56-os disszidens már kint született gyereke mondta, hogy náluk alap hogy 18-20 évesen külön lakásban laknak, de ha csak érezte is hogy náthás az elmúlt 10 valahány évben, tehát nem most a virnyák idejében, akkor simán csak nem ment be dolgozni, náluk ez alap, nincs is belőle semmi retorzió abból hogy otthon maradt.
Ellenben a már elvált magyarországi férje már át is esett a víruson, igaz hogy nem is hagyott ki egy napot sem a kedvenc kocsmájában, amíg el nem kapta. /bárhol elkaphatta máshol is, hozzátette./
Most újra lejár oda, pedig nem egy idióta, mert vezető mérnök ilyen Volvo-nál, de ő még itt szocializálódott.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 268 — Keep pounding
Abban igaza van Sobrinak, hogy csak találgatunk mi lenne a jó megoldás, és évek múltán lehet majd csak azt mondani, hogy ezt vagy azt kellett volna tenni. Persze egzakt válasz akkor se lesz, mert mint már írtam, biztosan nem leszünk minden info birtokában.

A svéd modell azért "tetszik", mert van egy koncepció, és azt csinálják, még ha szembe is megy a nemzetközi trendekkel. Ami nálunk a szokásos szarokon túl nem tetszik, hogy töketlenkedés megy ezerrel, fingunk sincs, mit csináljunk.
gabokocka
Svédekről én azt hallottam (ott élő ismerőstől), hogy február környékén az eü-i intézményektől, háziorvosoktól kértek egy általános felmérést a körzetükbe tartozó betegek számáról, általános állapotáról, kezeléshosszról, etc., készítettek kimutatásokat - lásd előbbi link - arról, hogy a súlyos alapbetegségek milyen trendeket mutatnak az országban. Majd jött az a döntés, hogy "alapvetően kibírjuk"
Fast Willie
Hát ja, azért csak előre tekintettek. Mondjuk az biztos, hogy itthon sem a társadalom, sem az eü rendszer nem lenne alkalmas semmi hasonlóra.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 296 — Jedi Master
A svédek korlátozás mentességének kapcsán előkerestem azt a 2 éves reddit posztot egy svéd buszmegállóról, ami miatt nem csodálkoztam.

Sok nép korlátozás mellett se így.
Atari
Céges konyhában meg akkor is az ember mellé ülnek, ha 100 szabad hely van másutt.
Elb@szott egy népség 😬
warr_b
Ha egy jó svéd menyecske ül az asztalnál, biza én is oda ülnék 😁

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Abban igaza van Sobrinak, hogy csak találgatunk mi lenne a jó megoldás, és évek múltán lehet majd csak azt mondani, hogy ezt vagy azt kellett volna tenni. Persze egzakt válasz akkor se lesz, mert mint már írtam, biztosan nem leszünk minden info birtokában.

A svéd modell azért "tetszik", mert van egy koncepció, és azt csinálják, még ha szembe is megy a nemzetközi trendekkel. Ami nálunk a szokásos szarokon túl nem tetszik, hogy töketlenkedés megy ezerrel, fingunk sincs, mit csináljunk.
gabokocka
Svédekről én azt hallottam (ott élő ismerőstől), hogy február környékén az eü-i intézményektől, háziorvosoktól kértek egy általános felmérést a körzetükbe tartozó betegek számáról, általános állapotáról, kezeléshosszról, etc., készítettek kimutatásokat - lásd előbbi link - arról, hogy a súlyos alapbetegségek milyen trendeket mutatnak az országban. Majd jött az a döntés, hogy "alapvetően kibírjuk"
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 268 — Keep pounding
Abban igaza van Sobrinak, hogy csak találgatunk mi lenne a jó megoldás, és évek múltán lehet majd csak azt mondani, hogy ezt vagy azt kellett volna tenni. Persze egzakt válasz akkor se lesz, mert mint már írtam, biztosan nem leszünk minden info birtokában.

A svéd modell azért "tetszik", mert van egy koncepció, és azt csinálják, még ha szembe is megy a nemzetközi trendekkel. Ami nálunk a szokásos szarokon túl nem tetszik, hogy töketlenkedés megy ezerrel, fingunk sincs, mit csináljunk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Tehát én leírtam, hogy ideális esetben mit kellett volna tenni. Nyilván okoskodás, mivel utólag vagyunk, és egyik ország se tette meg, pedig nyilván mindenhol ülnek okosabbak, mint en.

Te meg leírtad, hogy az nem úgy van, attól nem lenne jobb. De nem azért, mert az nem jó, hanem mert itt amúgy se lehet megcsinálni.

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

Ugyanígy nagyon sok mindent még meg lehetne oldani, csak akarni kéne, illetve érdek kéne fűződjön hozzá, hogy akarják.

Szóval ha valahol lett volna igazán előrelátó, okos poltikus, akkor nagyot húzhatott volna. De nem nagyon akadt, egyedül a svédek azok, akik másképp próbálják kezelni a dolgokat, és szàmomra, a rendelkezésre álló infók alapján egyelőre nem tűnik rosszabb megoldásnak, mint a világ többi országában. Mondjuk kell hozzá egy megfelelően érett társadalom, meg egy alapjaiban jól működő eü rendszer. Nálunk egyik sincs sztem.
gabokocka
900 halott neked elfogadható lenne most Magyarországon?
Fast Willie
Ha cserébe nem hal meg 5000 rákban, mert időben kiszűrik? Igen.
gabokocka
Kínában - meg nem erősített információk szerint - 2-300 ezren haltak meg az ellátás hiánya miatt a 3 hónap alatt.

Svédországban pedig csökkenő tendenciát mutatnak azok az alapbetegségek, amik máshol nőnek (pl 17%-kal esett a szívkoszorúér, 12 %-kal a stroke, szinte az össze rákos megbetegedés esik 10 éves viszonylatban)

 www.healthdata.org/sweden

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 268 — Keep pounding
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.
gabokocka
Vidéki kisvárosomban a család és gyermekjóléti központ vezetője konkrétan könyörög az időseknek, hogy jelentkezzenek be náluk ebédbiztosítás, nagybevásárlás biztosítása, cekkbefizetés érdekében. 17-18 ezres városban él kb 5000 idős, eddig újonnan heten kérték, pedig alapellátásban amúgy kb eleve 300 embert korábban is elláttak

A magyarázat, hogy pénzt nem adnak át előre idegennek
Fast Willie
Hát ja, ezért tartunk itt sajnos.
Én annak örülök, hogy szüleimnek elmagyaráztam, maradni otthon, ha kell vmi beadjuk. És megvalósul.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Süti! Ehhez mit szólsz?
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-direkt-napsugarzas-a-jarvany-legnagyobb-ellensege-mondja-a-meteorologiai-tanszek-vezetoje/
nagylaza
A UV irtja a BAKTÉRIUMOKAT, ezé híjják a UV-Ct germicid lámpának, eztet látod mikor éjjelenként kékbe világítják a steril helységeket. De germicid lámpázás alatt NEM tartózkodunk a helységben, mer ugyanúgy szétbassza a DNSünket.
Zwei ugye mindeki emléxik a nyári meteorológiákra meg a fényvédő krémek dobozára. A rajtuk lévő UVA meg UVB figyelmeztetésekre.

Szóval maraggyunk annál a tömény kálilúg megöli a lipidburkos rns vírust, így a kedves docensúr üjjön nyakig bele.....
sutianap
rosszul írja sztem, nem az UV kell hanem a napfény által bevitt D-vitamin, ami a szervezet egyik legfontosabb immunerősítője..
gordon
itt a lábtörlőnk előtt van egy lépcső, ha annak a második fokát nyalogatod, az a legjobb immunerősítő!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.
gabokocka
Vidéki kisvárosomban a család és gyermekjóléti központ vezetője konkrétan könyörög az időseknek, hogy jelentkezzenek be náluk ebédbiztosítás, nagybevásárlás biztosítása, cekkbefizetés érdekében. 17-18 ezres városban él kb 5000 idős, eddig újonnan heten kérték, pedig alapellátásban amúgy kb eleve 300 embert korábban is elláttak

A magyarázat, hogy pénzt nem adnak át előre idegennek
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 268 — Keep pounding
Tehát én leírtam, hogy ideális esetben mit kellett volna tenni. Nyilván okoskodás, mivel utólag vagyunk, és egyik ország se tette meg, pedig nyilván mindenhol ülnek okosabbak, mint en.

Te meg leírtad, hogy az nem úgy van, attól nem lenne jobb. De nem azért, mert az nem jó, hanem mert itt amúgy se lehet megcsinálni.

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

Ugyanígy nagyon sok mindent még meg lehetne oldani, csak akarni kéne, illetve érdek kéne fűződjön hozzá, hogy akarják.

Szóval ha valahol lett volna igazán előrelátó, okos poltikus, akkor nagyot húzhatott volna. De nem nagyon akadt, egyedül a svédek azok, akik másképp próbálják kezelni a dolgokat, és szàmomra, a rendelkezésre álló infók alapján egyelőre nem tűnik rosszabb megoldásnak, mint a világ többi országában. Mondjuk kell hozzá egy megfelelően érett társadalom, meg egy alapjaiban jól működő eü rendszer. Nálunk egyik sincs sztem.
gabokocka
900 halott neked elfogadható lenne most Magyarországon?
Fast Willie
Ha cserébe nem hal meg 5000 rákban, mert időben kiszűrik? Igen.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Tehát én leírtam, hogy ideális esetben mit kellett volna tenni. Nyilván okoskodás, mivel utólag vagyunk, és egyik ország se tette meg, pedig nyilván mindenhol ülnek okosabbak, mint en.

Te meg leírtad, hogy az nem úgy van, attól nem lenne jobb. De nem azért, mert az nem jó, hanem mert itt amúgy se lehet megcsinálni.

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

Ugyanígy nagyon sok mindent még meg lehetne oldani, csak akarni kéne, illetve érdek kéne fűződjön hozzá, hogy akarják.

Szóval ha valahol lett volna igazán előrelátó, okos poltikus, akkor nagyot húzhatott volna. De nem nagyon akadt, egyedül a svédek azok, akik másképp próbálják kezelni a dolgokat, és szàmomra, a rendelkezésre álló infók alapján egyelőre nem tűnik rosszabb megoldásnak, mint a világ többi országában. Mondjuk kell hozzá egy megfelelően érett társadalom, meg egy alapjaiban jól működő eü rendszer. Nálunk egyik sincs sztem.
gabokocka
900 halott neked elfogadható lenne most Magyarországon?
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 471 — nabege2@yahoo.com
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.
gabokocka
Ismerve a nyugdíjasok számát szerintem ez kb megoldhatatlan feladat, illetve ellenőrzése lehetetlen.
Meg a népesség hozzáállása sem olyan, ezt is elismerem.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 529 — JAFL Tampa GM
Süti! Ehhez mit szólsz?
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-direkt-napsugarzas-a-jarvany-legnagyobb-ellensege-mondja-a-meteorologiai-tanszek-vezetoje/
nagylaza
A UV irtja a BAKTÉRIUMOKAT, ezé híjják a UV-Ct germicid lámpának, eztet látod mikor éjjelenként kékbe világítják a steril helységeket. De germicid lámpázás alatt NEM tartózkodunk a helységben, mer ugyanúgy szétbassza a DNSünket.
Zwei ugye mindeki emléxik a nyári meteorológiákra meg a fényvédő krémek dobozára. A rajtuk lévő UVA meg UVB figyelmeztetésekre.

Szóval maraggyunk annál a tömény kálilúg megöli a lipidburkos rns vírust, így a kedves docensúr üjjön nyakig bele.....
sutianap
rosszul írja sztem, nem az UV kell hanem a napfény által bevitt D-vitamin, ami a szervezet egyik legfontosabb immunerősítője..
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.
gabokocka
Ezt nem teljesen értem. Ha ilyen egyszerű lenne, ezt csinálnák. Azonban valamiért nm merik ráengedni a 65 évnél fiatalabbakra sem a vírust, jóformán sehol sem. Én magam speciel nem tartok a vírustól, de a családomtól távol szeretném tartani.
Az egészségügyi rendszer leterheltsége miatt nem akarják szabadjára ereszteni.

Egyébként, ha már mondjuk március elején-közepén lezárják teljesen a határokat, plusz BP-t (tudom, hogy szinte lehetetlen, de mégis) + a kijárási korlátozás, azzal lehet, hogy májusra minimálisra vette volna a fertőzöttek számát......
csi77
Lehetséges, hogy ezért:

 www.washingtonpost.com/nation/2020/04/12/coronavirus-first-1000-deaths/?arc404=true

 edition.cnn.com/2020/03/19/health/coronavirus-age-victims/index.html

 www.buzzfeednews.com/article/stephaniemlee/coronavirus-young-age-severe-cases

 www.statista.com/statistics/1103023/coronavirus-cases-distribution-by-age-group-italy/

Azért 20-30 %-os megbetegedési arány nem vicces
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Nálunk Káslerföldön léptek egyet előre, akiknek van valami egészségügyi gondjuk, beadtak kérelmet azoknál sok esetben engedik a HO-t.

Aki egészséges az bejár továbbra is. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 665 — Bears & Illinois fan
.......

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

........
gabokocka
Sógrom NAV-os, mesélte, hogy náluk soha nem gondolta volna, hogy megoldható a home office, de mégis meglett, sógornőm pedig kormányhivatalos, ott egyelőre szó sincs ilyesmiről.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 665 — Bears & Illinois fan
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.
gabokocka
Ezt nem teljesen értem. Ha ilyen egyszerű lenne, ezt csinálnák. Azonban valamiért nm merik ráengedni a 65 évnél fiatalabbakra sem a vírust, jóformán sehol sem. Én magam speciel nem tartok a vírustól, de a családomtól távol szeretném tartani.
Az egészségügyi rendszer leterheltsége miatt nem akarják szabadjára ereszteni.

Egyébként, ha már mondjuk március elején-közepén lezárják teljesen a határokat, plusz BP-t (tudom, hogy szinte lehetetlen, de mégis) + a kijárási korlátozás, azzal lehet, hogy májusra minimálisra vette volna a fertőzöttek számát......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 355 — The Mathematician
nah és akkor most hogy megjött a vinyóm ~2-3 napos szopás míg mindent felmásolok a NAS-ra 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
A járvány után fogják csak újra szűrni az egészséges embereket a rákra. Az időben való felismerés volt idáig a mantra. Ez most ráér, pedig itt nem az idős korosztály a legérintettebb, hanem a fiatalabb.
ozibozi
Több ember hal bele, mint a kibaszott járványba. Kezdem azt gondolni, hogy a svédek csinálják jól...
gabokocka
Valójában senki nem csinálja jól.
A svédek humánumból egyes, az összes többi meg vezetéselméletből és gazdaságtanból.
Az csinálhatta volna jól, akinek lett volna ehhez elég infója, és a kínaiak legalább azt elárulják, hogy nagyrészt idősekre veszélyes a vírus. Az szeparálhatta volna az időseket, bezár mindent 3 hétre, és benyeli a leállás veszteségét, majd 3 hét után visszakapcsolja a gazdaságot.
De ehhez részint kevés infó volt, részint kevés töke volt a vezetéseknek, és főként kevés kooperáció volt, mert ez egy világszintű együttes fellépés esetén működött volna csak, de a globális megoldásoknak még a közelébe se jutott senki, mindenki azonnal nemzetállami szinten kezdett el intézkedni, sokszor a másik nemzetállam kárára, mindenféle globális megoldási kísérlet nélkül.
Így lehet mondani, hogy minden ország, minden állam, az egész emberiség rosszul csinálta.
Sobri Jóska
Nem tudod ezt a megoldást választani, mert te hiába zárkózol be 3 hétre, ha a többi ország nem. Szóval szerintem a helyes megoldás az lett volna, ha a Kínában történt móka alkalmával itthon elkezded a kórházak átalakítását, teremtesz egy protokollt (háziorvos, kórváz, mentők), az önkormányzatokkal felméred a nyugdíjas lakosságot, megszervezed részükre minden szükséges cucc eljuttatását, és törvényt hozol, hogy nem mehetnek ki, ha bármi kell nekik keressék az ebből a célból létrehozott szolgáltatót. Ezen felül azt csinálod, amit a svédek, plusz a háziorvosoknak fel kell hívni a figyelmét, hogy a krónikus betegeiknek jelezzék, maradjanak otthon, de ez csak ajánlás. Kb ezekkel nagyjábólsztem pont ugyanott tartanánk, ahol most, csak menne gazdaság.
gabokocka
Ehhez "pusztán" annyi kellett volna, hogy hazarendeled külföldről az összes orvost, ápolót, szociális munkást.

Pl Belgium és Hollandia szociális otthonok terén pont azért van összeomlóban, mert a kelet-európai személyzet hazament