Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 287
13 uj elhunyt...:/
Vrij6
Ők fontosabb halottak, mint a többi átlagosan napi 300? Csak kérdezem. A kormány számára biztosan, hisz kb le se szarják, ha bármilyen egyéb betegséged van, kb. minden eü kapacitást ennek rendelnek alá, de számodra is? Mert minden reggel beírod a napi számot, utána egy fejcsóválós szomorú emojit. Vagy te minden reggeled halálozási statokkal kezded, de csak ezt a számot osztod meg, mert ez a korona topic?
vpi
Egy szóval nem írtam ilyet.

A napi esetszám maradt le, és annak szól, hogy bámulatosan szar a halálozási arány, és még az elején vagyunk...
Vrij6
Nem tudjuk, hogy mi a halálozási arány.
Van 122 koronavírus halott, ami lehet fele ennyi, mert egy 95 éves eleve beteg embernél honnan tudjuk, hogy amúgy még hány napja volt hátra, és lehet ötször ennyi, ha nem eképp regisztrálják, mint pl. Stez “sima” tüdőgyulladásban elhunyt ismerőse.
Aztán van 1512 beazonosított fertőzött, amiről mindenki tudja, hogy nem valós szám, de azt nem, hogy a valóságban hány tünetmentes vagy enyhe tünetekkel orvoshoz nem forduló valós fertőzött van. Simán lehet ötször, tízszer, húszszor ennyi is, erre nézve semmilyen legitim info nincs.
Na most vegyük a fentiek szélsőértékeit.
A legrosszab esetben (1512/610) 40,34% a halálozási arány.
A legjobb esetben (30240/61) 0,2% a halálozási arány.
A valós érték bizonyára valahol a kettő között van.
Akár 8,07% is lehet (1512/122), és 15% is, és 2% is, és 0,7% is.
De egyszerűen a mostani adatainkból nem tudhatjuk pontosan és még csak nagyjából se, hogy mi a halálozási arány.
Az én becslésem egy kb. 20000/200, ami 1% halálozást jelent.
Aminek kb. a 90 százaléka 65 év feletti, ami azt jelentené, hogy közülünk illetve a munkaképes lakosság közül ha valaki elkapná, akkor 1 az 1000-hez, hogy belehal. Ettől 22-es csapdája ez. Hogy a humánum nem engedi, hogy az időseket elengedjük, és kitegyük egy számukra erősen veszélyes fertőzésnek, de a logika meg nem engedi, hogy a 65 év alattiakat, vagyis a gazdaságilag aktívakat kitegyük egy számukra óriási egzisztenciális krízist okozó gazdasági összeomlásnak egy számukra kváziveszélytelen fertőzés miatt. Mivel az idősek nem élnek külön társadalomban.

(Egyébként ráadásul korrekt halálozási arányt úgy kaphatnánk ha a vírus után lennénk, és az elhunytak számát a gyógyultakéval vetnénk össze, nem a fertőzöttekével.)
Sobri Jóska
szerintem meg 10000/500
Amadeus
Majd ha vége, kiderül ki járt közelebb.
Sobri Jóska
Tessék, majd viszonyíthatjuk a vírus miatti növekedést. 129-131.000 halott/év

 www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh001.html
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 506 — StuG Life
jöhetne már a draft h mindenki oda össszpontosíthassa az elemzőképességét
briareos
Draft még tuti lesz, de ha lesz is szezon az milyen lesz? Edzőtáborok szerintem tuti nem lesznek, akkor meg egy ilyen sportban hogy csiszolódnak össze a csapatok?!
bcsarli
azt leszarom de legalább nem különböző országok halálozási számait bújják az emberek

több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
NB2
Nem kell elvinni sehova, maradjon otthon. Onnantól a vele élők felelőssége, az állam ennél többet nem tehet.
Ha kubatov a szavazókról tud listat vezetni, sztem a nyugdíjasok összeírása se lenne megoldhatatlan, mondjuk önkormányzatonként / választókerületenként.
Ha megvannak hányan hol laknak, azt kell felmérni, el tudják e látni magukat, vagy sem. Ha igen, pipa, rendelik a kaját, maradnak otthon, minden zsír. Ha nem, akkor jöhet az önkormányzat, felállít egy csoportot, aki kezeli a helyzetet és minden szükséges szarral ellátja a rászorulókat. Sztem a XXI. században ez nem kéne lehetetlen küldetés legyen.

De ezt a van aki dolgozik részt total nem értem. Most jelen pillanatban többen vesztették el az állásukat, mintha a 65 év feletti dolgozóknak kéne otthon maradni, viszont minden más mehetne tovább. Nyilván a pótlásukat meg kéne oldani, de dolgozhatnak otthonról, és gondolom többségük nem kétkezi munkás, ahol a home office nem negoldható, hanem szellemi tevékenységet végez, ami otthonról ugyanúgy mehet.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 812 — Apu ökölbeszorított keze
jöhetne már a draft h mindenki oda össszpontosíthassa az elemzőképességét
briareos
Draft még tuti lesz, de ha lesz is szezon az milyen lesz? Edzőtáborok szerintem tuti nem lesznek, akkor meg egy ilyen sportban hogy csiszolódnak össze a csapatok?!
bcsarli
szerintem ők megoldják,teszt -karantén-aki ok az elzárt táborban gyakorol.
A szezont pedig letolják zárt kapuk között is a nagy pénz a tv-től jön...

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Süti! Ehhez mit szólsz?
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-direkt-napsugarzas-a-jarvany-legnagyobb-ellensege-mondja-a-meteorologiai-tanszek-vezetoje/
nagylaza
A UV irtja a BAKTÉRIUMOKAT, ezé híjják a UV-Ct germicid lámpának, eztet látod mikor éjjelenként kékbe világítják a steril helységeket. De germicid lámpázás alatt NEM tartózkodunk a helységben, mer ugyanúgy szétbassza a DNSünket.
Zwei ugye mindeki emléxik a nyári meteorológiákra meg a fényvédő krémek dobozára. A rajtuk lévő UVA meg UVB figyelmeztetésekre.

Szóval maraggyunk annál a tömény kálilúg megöli a lipidburkos rns vírust, így a kedves docensúr üjjön nyakig bele.....
sutianap
Pompás!
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 548 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
jöhetne már a draft h mindenki oda össszpontosíthassa az elemzőképességét
briareos
Draft még tuti lesz, de ha lesz is szezon az milyen lesz? Edzőtáborok szerintem tuti nem lesznek, akkor meg egy ilyen sportban hogy csiszolódnak össze a csapatok?!

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Süti! Ehhez mit szólsz?
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-direkt-napsugarzas-a-jarvany-legnagyobb-ellensege-mondja-a-meteorologiai-tanszek-vezetoje/
nagylaza
A UV irtja a BAKTÉRIUMOKAT, ezé híjják a UV-Ct germicid lámpának, eztet látod mikor éjjelenként kékbe világítják a steril helységeket. De germicid lámpázás alatt NEM tartózkodunk a helységben, mer ugyanúgy szétbassza a DNSünket.
Zwei ugye mindeki emléxik a nyári meteorológiákra meg a fényvédő krémek dobozára. A rajtuk lévő UVA meg UVB figyelmeztetésekre.

Szóval maraggyunk annál a tömény kálilúg megöli a lipidburkos rns vírust, így a kedves docensúr üjjön nyakig bele.....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 471 — nabege2@yahoo.com
Tegnap is felvetődött ez az idősek karanténba dolog. Lehet, hogy megint okoskodás és nem akarásnak nyögés a vége szitu van, de tényleg mégis hogyan képzelnétek el?😊
Ahogy itt írták alattam is, nem minden +65 szenilis hülye, van aki dolgozik, van aki simán önellátó, van aki együtt él valakivel, de simán beszámítható és persze vannak a jóval betegebbek is. Hogy oldanád meg a totál elkülönítést és hogyan oldanád meg, hogy mindent megkapjanak? Hogy oldanád meg a beteg, mozgás tehetetlen emberek ápolását? Biztos lenne olyan akit egyszerűen a családja nem engedne el, azt erőszakkal elvinnéd? És ha oda valamilyen módon beszabadul a vírus, totál kasza, azt ki vállalná fel?
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 822 — Patriot
Aztán van 1512 beazonosított fertőzött, amiről mindenki tudja, hogy nem valós szám, de azt nem, hogy a valóságban hány tünetmentes vagy enyhe tünetekkel orvoshoz nem forduló valós fertőzött van. Simán lehet ötször, tízszer, húszszor ennyi is, erre nézve semmilyen legitim info nincs.

Sobri Jóska
Az osztrák egészségügyi miniszter lenyilatkozta, hogy náluk úgy számol, hogy olyan háromszoros a látencia.
empty taxi
Náluk készült is egy random csoportra tesztelés és 0,33% jött ki.
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Tehát én leírtam, hogy ideális esetben mit kellett volna tenni. Nyilván okoskodás, mivel utólag vagyunk, és egyik ország se tette meg, pedig nyilván mindenhol ülnek okosabbak, mint en.

Te meg leírtad, hogy az nem úgy van, attól nem lenne jobb. De nem azért, mert az nem jó, hanem mert itt amúgy se lehet megcsinálni.

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

Ugyanígy nagyon sok mindent még meg lehetne oldani, csak akarni kéne, illetve érdek kéne fűződjön hozzá, hogy akarják.

Szóval ha valahol lett volna igazán előrelátó, okos poltikus, akkor nagyot húzhatott volna. De nem nagyon akadt, egyedül a svédek azok, akik másképp próbálják kezelni a dolgokat, és szàmomra, a rendelkezésre álló infók alapján egyelőre nem tűnik rosszabb megoldásnak, mint a világ többi országában. Mondjuk kell hozzá egy megfelelően érett társadalom, meg egy alapjaiban jól működő eü rendszer. Nálunk egyik sincs sztem.
gabokocka
Ja, hogy ez mi lett volna ha... Igazad van, visszaolvastam. Így nincs vita.
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 301 — Lájkold a zsűrit!
Aztán van 1512 beazonosított fertőzött, amiről mindenki tudja, hogy nem valós szám, de azt nem, hogy a valóságban hány tünetmentes vagy enyhe tünetekkel orvoshoz nem forduló valós fertőzött van. Simán lehet ötször, tízszer, húszszor ennyi is, erre nézve semmilyen legitim info nincs.

Sobri Jóska
Az osztrák egészségügyi miniszter lenyilatkozta, hogy náluk úgy számol, hogy olyan háromszoros a látencia.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
Tehát én leírtam, hogy ideális esetben mit kellett volna tenni. Nyilván okoskodás, mivel utólag vagyunk, és egyik ország se tette meg, pedig nyilván mindenhol ülnek okosabbak, mint en.

Te meg leírtad, hogy az nem úgy van, attól nem lenne jobb. De nem azért, mert az nem jó, hanem mert itt amúgy se lehet megcsinálni.

Mert pl nálunk (NAV) évek óta ment a sírás a home office után. De azt mondták ezt nem lehet, majd megpróbáljuk, stb, stb. Jött a fos, hirtelen meg lehetett oldani. Mik vannak baszki.

Ugyanígy nagyon sok mindent még meg lehetne oldani, csak akarni kéne, illetve érdek kéne fűződjön hozzá, hogy akarják.

Szóval ha valahol lett volna igazán előrelátó, okos poltikus, akkor nagyot húzhatott volna. De nem nagyon akadt, egyedül a svédek azok, akik másképp próbálják kezelni a dolgokat, és szàmomra, a rendelkezésre álló infók alapján egyelőre nem tűnik rosszabb megoldásnak, mint a világ többi országában. Mondjuk kell hozzá egy megfelelően érett társadalom, meg egy alapjaiban jól működő eü rendszer. Nálunk egyik sincs sztem.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Süti! Ehhez mit szólsz?
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-direkt-napsugarzas-a-jarvany-legnagyobb-ellensege-mondja-a-meteorologiai-tanszek-vezetoje/
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Én aztán nem vagyok feszült, teljesen jól eldolgozgatok itthon.
gabokocka
Én tényleg nem akarok veled vitatkozni, de most már teljesen más dolgokról beszélsz.

Én értem, hogy hermetikusan nem lehet lezárni egy intézményt, de mondjuk a hermetikus lezárás, meg a kórhazból ellenőrizetlenül odaküldünk embereket között tán található átmenet.
gabokocka
Úgy indult az elején, hogy ne engedjük az utcára a veszélyeztetett korosztályt, ezért írtam neked ezt példának, hogy nem megoldható az elkülönítésük. Amiről te beszélsz, az már szervezési probléma, az pedig a dilettánsok hozadéka.

Tehát ezek az emberek nem voltak szabin, nem voltak betegek, napi 0-24-ben dolgoztak az elmúlt években. Isten ne adja, de mi lesz itt, ha valamelyikükkel törtenik valami, cégek sora fog bedőlni.
gabokocka
Voltak, de ez nem két hétig fog tartani, mint egy szabadság és nem egyszerre vonod ki őket a termelésből, a döntési folyamatokból. Amúgy ez egy komoly probléma, olvass utána, érdekes téma.

Nyilván, sok iparág visszaesett, ez egyértelmű. Ugyanakkor vannak helyek, ahol ezzel együtt hiány keletkezett. Továbbá, ha értelmesen felkészülünk, adott esetben a kettő logikus átgondolásával lehetne megoldást találni, hogy a munkaerő olyan olyan irányba áramoljon, ahova szükséges. Pl kórházakban most qrvára elkél a segítség olyan helyeken, ahol nem kell szakképzettség, pl ami korábban is ki lett emelve, fekvőbetegek forgatása. Gondolom már mindenhol csurig vannak ilyen emberekkel.
gabokocka
Ez meg már megint másik téma. Tehát sok iparág esett vissza és nem csak a rendeletek miatt. Magyarul a rendeletek nélkül is hasonló helyzetben lennénk. És hahó, most vagyunk még a felkészülési fázisban, ennél csúnyább szitura készülnek. A munkaerő átszervezése meg tök jó, de te is tudod, hogy erre Magyarországon nincs esély.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 929 — SuperBowl Champions 2013/2014
Igy azert mar maskent hatnak a szamok:


Btw: Nem tudom erdekel-e valakit, de volt korabban szo itt a wisconsini SC valasztasrol, a szavazasra valo buzditas kapcsan. Nos, a Trump altal tamogatott regnalo SC tag veszitett es egy liberalis jelolt kerult be.
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 506 — StuG Life
jöhetne már a draft h mindenki oda össszpontosíthassa az elemzőképességét

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Na mi van srácok, fordul a közhangulat a topicban?

Az a szomorú helyzet, hogy mivel nem tudjuk, hogy mi lesz egy hónap múlva, egyelőre nem tudjuk, hogy mennyire esett át az állam a ló túloldalára.

Amikor összeállítok egy vésztervet, akkor mindig a lehető legrosszabb verzióra készülök, mert ha jobb a helyzet, akkor könnyebb menedzselni. Most ezt láthatjuk.

Szerintem az van, hogy még kurvára az elején járunk az egész történetnek, ezért tűnnek túlzottnak az intézkedések. Igen, értem a logikát. Igen, könnyen beszélek, mert a közelemben senki sem érintett (aki havi kezelésre szorul a családban, az megkapta eddig), de én nem látok eltúlzott reakciókat az egészségügyben.

Szükségszerűen rosszakat igen, szar kommunikációt igen, az orvosokra és a nővérekre a felelősséget áthárítót igen, de ez más tészta, ez a hozzászólás most nem erről szól.

Itt még valami lesz, el nem tudom képzelni, hogy véletlenül ürítik ki a kórházakat, hogy telepítenek ki katonákat (Nyíregyházára pl ma), hogy szándékosan szopatják a gazdaságot. Ezért lenne fontos az információ, de azt meg lófaszt sem kapunk.
Szokol
Az én hangulatom nem fordult sehova, mert folyamatosan szar. Pusztán nem értem, hogy mi folyik. Egyszer sehol semmi, aztán meg térdig gázolunk a maszkban (ha igaz). Nem látom a logikát, a következetességet, az ok és okozatot. Lehet, hogy van magyarázat, de akkor mondják el világosan és közérthetően.
nagylaza
De miért mondják el?
És ha akkor pánik törne ki, vagy nagy beleszarósdi, esetleg bármi más?
Mi hasznuk belőle ha elmondják?
Nem az a gond, hogy az átlagembereknek mit mondanak, mit nem mondanak, kb. közünk nincs hozzá, a probléma megoldásban impotensek, outsiderek vagyunk, annyit mondanak maradjunk otthon, nem bonyolult mondás, mégis betarthatatlan. Most képzeld el, ha kapnánk még száz infót...
Az a gond, hogy ők se tudják, értik világosan és közérthetően se a magyarázatot, se az ok okozatot, se a logikát. Na ezt nem fogják elmondani. Mégis tudjuk.
Szóval akkor mit mondjanak el?
Olyan vagy, mint a belvárosi bérházban Gukker néni a negyediken, aki ha bármi zajt hall már a gang korlátjáról néz lefele, akinek mindig tudnia kell, hogy a földszinten a fiatalok min kiabálnak, kinek hozták a virágcsokrot és kihez jöttek a fekete srácok.
Sobri Jóska
Hú, bazmeg, tényleg, igazad van. Semmi közöm hozzá.
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
Én aztán nem vagyok feszült, teljesen jól eldolgozgatok itthon.

Én értem, hogy hermetikusan nem lehet lezárni egy intézményt, de mondjuk a hermetikus lezárás, meg a kórhazból ellenőrizetlenül odaküldünk embereket között tán található átmenet.

Tehát ezek az emberek nem voltak szabin, nem voltak betegek, napi 0-24-ben dolgoztak az elmúlt években. Isten ne adja, de mi lesz itt, ha valamelyikükkel törtenik valami, cégek sora fog bedőlni.

Nyilván, sok iparág visszaesett, ez egyértelmű. Ugyanakkor vannak helyek, ahol ezzel együtt hiány keletkezett. Továbbá, ha értelmesen felkészülünk, adott esetben a kettő logikus átgondolásával lehetne megoldást találni, hogy a munkaerő olyan olyan irányba áramoljon, ahova szükséges. Pl kórházakban most qrvára elkél a segítség olyan helyeken, ahol nem kell szakképzettség, pl ami korábban is ki lett emelve, fekvőbetegek forgatása. Gondolom már mindenhol csurig vannak ilyen emberekkel.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 830 — 258. §
A számokról még annyit, hogy a spanyol helyzet alapján egyelőre korrektek az adatok: pl. 2018 márciusában közel 40 ezren hunytak el ott, idén ez a szám 48000 úgy, hogy a márciusban ~8000 spanyol vesztette életét a koronavírus miatt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
A járvány után fogják csak újra szűrni az egészséges embereket a rákra. Az időben való felismerés volt idáig a mantra. Ez most ráér, pedig itt nem az idős korosztály a legérintettebb, hanem a fiatalabb.
ozibozi
Több ember hal bele, mint a kibaszott járványba. Kezdem azt gondolni, hogy a svédek csinálják jól...
gabokocka
Valójában senki nem csinálja jól.
A svédek humánumból egyes, az összes többi meg vezetéselméletből és gazdaságtanból.
Az csinálhatta volna jól, akinek lett volna ehhez elég infója, és a kínaiak legalább azt elárulják, hogy nagyrészt idősekre veszélyes a vírus. Az szeparálhatta volna az időseket, bezár mindent 3 hétre, és benyeli a leállás veszteségét, majd 3 hét után visszakapcsolja a gazdaságot.
De ehhez részint kevés infó volt, részint kevés töke volt a vezetéseknek, és főként kevés kooperáció volt, mert ez egy világszintű együttes fellépés esetén működött volna csak, de a globális megoldásoknak még a közelébe se jutott senki, mindenki azonnal nemzetállami szinten kezdett el intézkedni, sokszor a másik nemzetállam kárára, mindenféle globális megoldási kísérlet nélkül.
Így lehet mondani, hogy minden ország, minden állam, az egész emberiség rosszul csinálta.
Sobri Jóska
Nem tudod ezt a megoldást választani, mert te hiába zárkózol be 3 hétre, ha a többi ország nem. Szóval szerintem a helyes megoldás az lett volna, ha a Kínában történt móka alkalmával itthon elkezded a kórházak átalakítását, teremtesz egy protokollt (háziorvos, kórváz, mentők), az önkormányzatokkal felméred a nyugdíjas lakosságot, megszervezed részükre minden szükséges cucc eljuttatását, és törvényt hozol, hogy nem mehetnek ki, ha bármi kell nekik keressék az ebből a célból létrehozott szolgáltatót. Ezen felül azt csinálod, amit a svédek, plusz a háziorvosoknak fel kell hívni a figyelmét, hogy a krónikus betegeiknek jelezzék, maradjanak otthon, de ez csak ajánlás. Kb ezekkel nagyjábólsztem pont ugyanott tartanánk, ahol most, csak menne gazdaság.
gabokocka
Három dolog:
- az öregotthonokat az elsők között zárták le, mégis bejutott a vírus. Nem tudsz hermetikusan elzárni egy egész korosztályt.
- fater és az üzlettársai 70 környékiek. Ha őket kitiltod az utcáról, akkor a cég megáll és 40 ember lesz munkanélküli. Ne úgy képzeljük már el a 65 éven felülieket, hogy otthon nézik a Szulejmánt és kakukk.
- nem a meghozott rendeletek miatt álltak le a gyárak, zártak be az üzletek két-három ágazaton kívül. Azért zártak be a cégek, mert nincs vásárlóerő, mert próbál mindenki spórolni a bizonytalanság miatt.
Szokol
Annyira nem zárhatták le az idősotthonokat, ha kórhazakból küldözgettek vissza embereket teszt nélkül.
Gondolom az olyan cégeknél, amelyeket 70 év körüli emberek visznek, nincs más, aki tudná intézni a napi dolgokat, míg az idős vezető otthonról dolgozik. Egy 40 főt alkalmazó cégnél tuti nincs ilyen.
Nem úgy képzelem el őket, ezért gondolom, hogy képesek felfogni, hogy otthon kell maradni a seggükön. Nyugdíjasok, bejárniuk nem kell dolgozni, a pénzüket így is, úgy is megkapják. Nekik lenne a legegyszerűbb otthon maradni.
Nem a faszt nincs vásárló erő, pont ezaz, hogy még most is ész nélkül vásárol mindenki. És ha minden működne tovább, nyilván a kereslet is nagyobb lenne.
gabokocka
Kicsit feszült vagy, nyugodj le, hidd el jó lesz.
- Tehát az idősotthonokat zárták le először, mégpedig március 8-án. Hermetikusan nem tudsz lezárni semmit, ezt te is tudod. Ugyanúgy bejuthat egy élelmiszer-szállítmánnyal is a vírus, mint bármis mással.
- Bármilyen hihetetlen, a kulcspozíciókban dolgozók között is vannak 65 éven felüliek. Főleg igaz ez Magyarországra, ahol a rendszerváltás utáni vállalkozó korosztály most öregszik éppen ki. Nem, nem tudod őket helyettesíteni pillanatok alatt. Szerintem pl az OTP kulcsembereinek fele 65 év feletti.
- Felsorolok neked egy pár üzletágat, ahol jelentősen visszaestek a forgalmak és nem a rendeletek miatt: Autókereskedés, virágüzlet, egyedi ajándéktárgyak, mütyürök készítése, értékesítése, benzinkutak, ingatlanozás (bérbeadás, vásárlás), tetováltatás. Ok, a rendeletek miatt IS megállt a turizmus és a vendéglátás, kocsmázás. De azért ne mondjuk már, hogy a rendeletek miatt állt meg az élet.
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
A járvány után fogják csak újra szűrni az egészséges embereket a rákra. Az időben való felismerés volt idáig a mantra. Ez most ráér, pedig itt nem az idős korosztály a legérintettebb, hanem a fiatalabb.
ozibozi
Több ember hal bele, mint a kibaszott járványba. Kezdem azt gondolni, hogy a svédek csinálják jól...
gabokocka
Valójában senki nem csinálja jól.
A svédek humánumból egyes, az összes többi meg vezetéselméletből és gazdaságtanból.
Az csinálhatta volna jól, akinek lett volna ehhez elég infója, és a kínaiak legalább azt elárulják, hogy nagyrészt idősekre veszélyes a vírus. Az szeparálhatta volna az időseket, bezár mindent 3 hétre, és benyeli a leállás veszteségét, majd 3 hét után visszakapcsolja a gazdaságot.
De ehhez részint kevés infó volt, részint kevés töke volt a vezetéseknek, és főként kevés kooperáció volt, mert ez egy világszintű együttes fellépés esetén működött volna csak, de a globális megoldásoknak még a közelébe se jutott senki, mindenki azonnal nemzetállami szinten kezdett el intézkedni, sokszor a másik nemzetállam kárára, mindenféle globális megoldási kísérlet nélkül.
Így lehet mondani, hogy minden ország, minden állam, az egész emberiség rosszul csinálta.
Sobri Jóska
Nem tudod ezt a megoldást választani, mert te hiába zárkózol be 3 hétre, ha a többi ország nem. Szóval szerintem a helyes megoldás az lett volna, ha a Kínában történt móka alkalmával itthon elkezded a kórházak átalakítását, teremtesz egy protokollt (háziorvos, kórváz, mentők), az önkormányzatokkal felméred a nyugdíjas lakosságot, megszervezed részükre minden szükséges cucc eljuttatását, és törvényt hozol, hogy nem mehetnek ki, ha bármi kell nekik keressék az ebből a célból létrehozott szolgáltatót. Ezen felül azt csinálod, amit a svédek, plusz a háziorvosoknak fel kell hívni a figyelmét, hogy a krónikus betegeiknek jelezzék, maradjanak otthon, de ez csak ajánlás. Kb ezekkel nagyjábólsztem pont ugyanott tartanánk, ahol most, csak menne gazdaság.
gabokocka
Három dolog:
- az öregotthonokat az elsők között zárták le, mégis bejutott a vírus. Nem tudsz hermetikusan elzárni egy egész korosztályt.
- fater és az üzlettársai 70 környékiek. Ha őket kitiltod az utcáról, akkor a cég megáll és 40 ember lesz munkanélküli. Ne úgy képzeljük már el a 65 éven felülieket, hogy otthon nézik a Szulejmánt és kakukk.
- nem a meghozott rendeletek miatt álltak le a gyárak, zártak be az üzletek két-három ágazaton kívül. Azért zártak be a cégek, mert nincs vásárlóerő, mert próbál mindenki spórolni a bizonytalanság miatt.
Szokol
Annyira nem zárhatták le az idősotthonokat, ha kórhazakból küldözgettek vissza embereket teszt nélkül.
Gondolom az olyan cégeknél, amelyeket 70 év körüli emberek visznek, nincs más, aki tudná intézni a napi dolgokat, míg az idős vezető otthonról dolgozik. Egy 40 főt alkalmazó cégnél tuti nincs ilyen.
Nem úgy képzelem el őket, ezért gondolom, hogy képesek felfogni, hogy otthon kell maradni a seggükön. Nyugdíjasok, bejárniuk nem kell dolgozni, a pénzüket így is, úgy is megkapják. Nekik lenne a legegyszerűbb otthon maradni.
Nem a faszt nincs vásárló erő, pont ezaz, hogy még most is ész nélkül vásárol mindenki. És ha minden működne tovább, nyilván a kereslet is nagyobb lenne.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Lehet, hogy icipicit kell még vacakolni a vírussal is, de a legfőbb tanulság már megszületett:
"A koronavírus-járvány világossá tette, hogy a nemzetállamok erősek, és bajban csak rájuk lehet számítani - mondta Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport vezetője kedd reggel a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország című műsorában."
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 354 — The Mathematician
Ha Trumpnak total authority-je van, ergo bármit megtehet... akkor minek van ott a Section 4, ami az impeachment kritériumait taglalja?
Igor
papíron ott van, gyakorlatilag mint látjuk nincs
ergo amíg a senátus mellette áll addig tényleg azt csinál kb amit akar
amint ezt elveszti onnantól fog tojáshéjakon szaladni
Negritis
1) Azzal h behozod a szenátust, a saját érved gyengíted. Ha megtehet valamit, nem kell a szenátus se, kész mindent megtehet.

2) a papíron sincs ott semmi ilyesmi.. idézd már nekem ezt a csodálatos szövegrészletet pls
 www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#a2

De ott van Article 1, Tenth amendment... haggyá lógva inkább, mint hogy itt sobrizunk, pláne h nincs igazad de iure sem...

3) miért kerülted ki a kérdést? Miért van ott section 4, ha bármit megtehet?
Azért van ott, mert nem tehet meg mindent.
Ennyi.
Igor
én nem mondtam hogy megtehet mindent
jelen állásban megtehet közel mindent, mert a népszerűségi számai alátámasztják

ez nem logika vagy alkotmányjog hanem politika
és ezért raktam idézőjelbe hogy agymenés

ha leváltják a hülyeségeiért akkor nem lett volna jogos, így hogy gond nélkül maradt így az (bár pont amiért akarták az egy vicc volt de ez másik vita)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 319 — No 1 Zhang Yufei fan
Ha Trumpnak total authority-je van, ergo bármit megtehet... akkor minek van ott a Section 4, ami az impeachment kritériumait taglalja?
Igor
papíron ott van, gyakorlatilag mint látjuk nincs
ergo amíg a senátus mellette áll addig tényleg azt csinál kb amit akar
amint ezt elveszti onnantól fog tojáshéjakon szaladni
Negritis
1) Azzal h behozod a szenátust, a saját érved gyengíted. Ha megtehet valamit, nem kell a szenátus se, kész mindent megtehet.

2) a papíron sincs ott semmi ilyesmi.. idézd már nekem ezt a csodálatos szövegrészletet pls
 www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#a2

De ott van Article 1, Tenth amendment... haggyá lógva inkább, mint hogy itt sobrizunk, pláne h nincs igazad de iure sem...

3) miért kerülted ki a kérdést? Miért van ott section 4, ha bármit megtehet?
Azért van ott, mert nem tehet meg mindent.
Ennyi.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
A járvány után fogják csak újra szűrni az egészséges embereket a rákra. Az időben való felismerés volt idáig a mantra. Ez most ráér, pedig itt nem az idős korosztály a legérintettebb, hanem a fiatalabb.
ozibozi
Több ember hal bele, mint a kibaszott járványba. Kezdem azt gondolni, hogy a svédek csinálják jól...
gabokocka
Valójában senki nem csinálja jól.
A svédek humánumból egyes, az összes többi meg vezetéselméletből és gazdaságtanból.
Az csinálhatta volna jól, akinek lett volna ehhez elég infója, és a kínaiak legalább azt elárulják, hogy nagyrészt idősekre veszélyes a vírus. Az szeparálhatta volna az időseket, bezár mindent 3 hétre, és benyeli a leállás veszteségét, majd 3 hét után visszakapcsolja a gazdaságot.
De ehhez részint kevés infó volt, részint kevés töke volt a vezetéseknek, és főként kevés kooperáció volt, mert ez egy világszintű együttes fellépés esetén működött volna csak, de a globális megoldásoknak még a közelébe se jutott senki, mindenki azonnal nemzetállami szinten kezdett el intézkedni, sokszor a másik nemzetállam kárára, mindenféle globális megoldási kísérlet nélkül.
Így lehet mondani, hogy minden ország, minden állam, az egész emberiség rosszul csinálta.
Sobri Jóska
Nem tudod ezt a megoldást választani, mert te hiába zárkózol be 3 hétre, ha a többi ország nem. Szóval szerintem a helyes megoldás az lett volna, ha a Kínában történt móka alkalmával itthon elkezded a kórházak átalakítását, teremtesz egy protokollt (háziorvos, kórváz, mentők), az önkormányzatokkal felméred a nyugdíjas lakosságot, megszervezed részükre minden szükséges cucc eljuttatását, és törvényt hozol, hogy nem mehetnek ki, ha bármi kell nekik keressék az ebből a célból létrehozott szolgáltatót. Ezen felül azt csinálod, amit a svédek, plusz a háziorvosoknak fel kell hívni a figyelmét, hogy a krónikus betegeiknek jelezzék, maradjanak otthon, de ez csak ajánlás. Kb ezekkel nagyjábólsztem pont ugyanott tartanánk, ahol most, csak menne gazdaság.
gabokocka
Három dolog:
- az öregotthonokat az elsők között zárták le, mégis bejutott a vírus. Nem tudsz hermetikusan elzárni egy egész korosztályt.
- fater és az üzlettársai 70 környékiek. Ha őket kitiltod az utcáról, akkor a cég megáll és 40 ember lesz munkanélküli. Ne úgy képzeljük már el a 65 éven felülieket, hogy otthon nézik a Szulejmánt és kakukk.
- nem a meghozott rendeletek miatt álltak le a gyárak, zártak be az üzletek két-három ágazaton kívül. Azért zártak be a cégek, mert nincs vásárlóerő, mert próbál mindenki spórolni a bizonytalanság miatt.