Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 703
Nem akarom nagyon bántani Puzsért, de amikor elmondja, hogy neki csak a szabad párbeszéd hiányzik a lehetőségekről, aztán kijelenti mit kéne csinálni, majd jön 3-4 én amúgy nem értek hozzá terelés, hogy súlya nehogy legyen a mondandójának, azért beugrik, hogy mégis csak politikus lett belőle. Kibírhatta volna, hogy ebből kimarad. Pár hete még ment a lelkesedés, hogy new deal, meg anyám kínja, de jó lesz, változik a világ. Most meg félti a kapitalizmust. Kibírhatna pár hetet, aztán majd Jordan Petersonkodhatnak megint az apuban.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.
peterk2005
Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét.
Tudod mi a különbség ha egymás után raksz sorba dominókat, nem több elszórt kupacba, és megpöckölöd az elsőt? Mind felborul.
Cégvezető-vállalkozó vagy, így le se írom neked, hogy a világgazdaság jelenleg mennyire nem diverzifikált, mennyire kiszolgáltatott, és ez mennyire kitetté tesz minden gazdaságot egy másiknak, ahogy a globális értékláncokról, vagy a pillangóhatásról sem. Bizonyára semmi újat nem tudnék mondani.
Azt is tudod, hogy a 2007-8-as hitelválság a FED-nek ezermilliárd dollárjába került (mondjuk nekünk sokkal többe), míg a koronavírusválság csak eddig háromezermilliárd dollárt mozdított meg az USA-ban (támogatások, hitelek, hitelbiztosítékok).

Az, hogy szerinted megúszható egy óriási (igen az 1929/30-asnál is nagyobb) válság, csak önámítás. Vágyvezérelt gondolkodás. Nem úszható meg, mivel sokkal globálisabb a világgazdaság egymásrautaltsága, mint 90 vagy 12 éve.
90 éve még az USA lakosságának több, mint a harmada a mezőgazdaságban dolgozott, ma 2 százaléka, és akkor minden ország önellátó volt. Ma, talán Kínán kívül (de ezt nem tudom, erre nincsenek hihető infók) senki se az.
Nem úszható meg egy sosemvolt nagy világválság.
Én ezzel riogatok? Vagy csak mondok egy prognózist, amit ha akarsz figyelembe veszel, és preventív, biztonsági döntéseket hozol, ha meg akarod leszarod?
Ha ezt mondjuk így index véleménycikként írnám, akkor sem riogatás lenne, hanem egy nézőpont, amin lehet tovább hümmögni.
De ha azt írom oda, hogy "A világunk végét hozza el a Covid-19 járvány" vagy azt, hogy "Teljes gazdasági összeomlásra készülhetünk, másfél millió magyar éhen fog halni", az biz' riogatás. Hiszen -tudod a Terminátor jövőről szóló okossága passzol ide- "Nincs végzet, csak ha bevégzed".

Puzsér szakmabeliként erről beszélt, a média ilyetén felelősségét hangsúlyozta.
És még annyit, hogy attól, hogy nem ért a gazdasági dolgokhoz, még lehet igaza. Naponta olvashattál az elmúlt évtizedekben a gazdasághoz valóban értő szakmabeliektől prognózisokat, amikről később kiderült, hogy mennyire falsok.
Puzsér nem a gazdaságról beszélt, hanem a jövőről.
És speciel ahhoz szerintem nem kell Nobel-díjas közgazdásznak lenni, hogy azt mondja, hogy kurva nagy szar jön. Sosevolt nagy. Csak annyi kell, hogy ne a vágyai vezéreljék a prognózisait.
Sobri Jóska
"Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét."
Nagyon jó példa: lásd Titanic!
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 512 — Lucas Scott
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fgazdasag%2F2020%2F04%2F14%2Fekszer_tv_fertotlenitoszer_gazdasagi_versenyhivatal_eljaras_indul%2F

Remélhetőleg lesz ténylegesen nagy büntetés
Heisman Trophy
Mivel ATV így biztos lehetsz benne.
Ugyanezért az m1-en még dorgálás sem lenne.
Természetesen akármekkora büntetés jogos ezért!
Bazzani
és annak a duplája is. látva a magyar királyi bíróságok mostanában nyújtott teljesítményét még ők fogják megduplázni ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fgazdasag%2F2020%2F04%2F14%2Fekszer_tv_fertotlenitoszer_gazdasagi_versenyhivatal_eljaras_indul%2F

Remélhetőleg lesz ténylegesen nagy büntetés
Heisman Trophy
Mivel ATV így biztos lehetsz benne.
Ugyanezért az m1-en még dorgálás sem lenne.
Természetesen akármekkora büntetés jogos ezért!

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
Szokol
Kamuból?

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 933 — Steelers fan
Puzsér ezzel az agymenésével mennyivel több, mint a fészbukón influenzázó, 5g-s összeesküvést hirdető idióta? Tényleg bárki úgy gondolja, hogy kamuból be lehet borítani a világ gazdaságát?
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 015 — Egyéb témák lakó
 mnbtanszekblog.hu/2019/03/08/a-modern-monetaris-elmelet/

A megoldás arra, hogy ne legyen akkora gond évek óta tudott.

több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 306 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fgazdasag%2F2020%2F04%2F14%2Fekszer_tv_fertotlenitoszer_gazdasagi_versenyhivatal_eljaras_indul%2F

Remélhetőleg lesz ténylegesen nagy büntetés

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.
peterk2005
Tudod miért nem sülyed el egy nagy hajó, ha kap egy léket? Mert elkülönült, zárható légrekeszek alkotják a testét.
Tudod mi a különbség ha egymás után raksz sorba dominókat, nem több elszórt kupacba, és megpöckölöd az elsőt? Mind felborul.
Cégvezető-vállalkozó vagy, így le se írom neked, hogy a világgazdaság jelenleg mennyire nem diverzifikált, mennyire kiszolgáltatott, és ez mennyire kitetté tesz minden gazdaságot egy másiknak, ahogy a globális értékláncokról, vagy a pillangóhatásról sem. Bizonyára semmi újat nem tudnék mondani.
Azt is tudod, hogy a 2007-8-as hitelválság a FED-nek ezermilliárd dollárjába került (mondjuk nekünk sokkal többe), míg a koronavírusválság csak eddig háromezermilliárd dollárt mozdított meg az USA-ban (támogatások, hitelek, hitelbiztosítékok).

Az, hogy szerinted megúszható egy óriási (igen az 1929/30-asnál is nagyobb) válság, csak önámítás. Vágyvezérelt gondolkodás. Nem úszható meg, mivel sokkal globálisabb a világgazdaság egymásrautaltsága, mint 90 vagy 12 éve.
90 éve még az USA lakosságának több, mint a harmada a mezőgazdaságban dolgozott, ma 2 százaléka, és akkor minden ország önellátó volt. Ma, talán Kínán kívül (de ezt nem tudom, erre nincsenek hihető infók) senki se az.
Nem úszható meg egy sosemvolt nagy világválság.
Én ezzel riogatok? Vagy csak mondok egy prognózist, amit ha akarsz figyelembe veszel, és preventív, biztonsági döntéseket hozol, ha meg akarod leszarod?
Ha ezt mondjuk így index véleménycikként írnám, akkor sem riogatás lenne, hanem egy nézőpont, amin lehet tovább hümmögni.
De ha azt írom oda, hogy "A világunk végét hozza el a Covid-19 járvány" vagy azt, hogy "Teljes gazdasági összeomlásra készülhetünk, másfél millió magyar éhen fog halni", az biz' riogatás. Hiszen -tudod a Terminátor jövőről szóló okossága passzol ide- "Nincs végzet, csak ha bevégzed".

Puzsér szakmabeliként erről beszélt, a média ilyetén felelősségét hangsúlyozta.
És még annyit, hogy attól, hogy nem ért a gazdasági dolgokhoz, még lehet igaza. Naponta olvashattál az elmúlt évtizedekben a gazdasághoz valóban értő szakmabeliektől prognózisokat, amikről később kiderült, hogy mennyire falsok.
Puzsér nem a gazdaságról beszélt, hanem a jövőről.
És speciel ahhoz szerintem nem kell Nobel-díjas közgazdásznak lenni, hogy azt mondja, hogy kurva nagy szar jön. Sosevolt nagy. Csak annyi kell, hogy ne a vágyai vezéreljék a prognózisait.

több mint 4 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 669 — Eagles fan
Először is, rémisztgetni nem csak a média tud. A társadalom attól is ugyanúgy beparázna, ha a média az ellenkezőjét csinálta volna, szépen nyugtatgat, az élet folyik tovább, a vírus meg teljes erővel átszalad rajtunk. Mert az meg az egészségügyet vágná úgy térdre, amit 80 éve nem tapasztaltunk. Hogy ezrével halnak emberek otthon, kórházi folyosókon, hogy hűtőkamionok szállítják tömegsírokba a halottakat. Tessék megnézni New Yorkot. Kísértetváros lett, és nem azért mert a kormányzó zavarta be a lakásaikba az embereket. A kormányzó először is nem tette, másodszor a kutyát nem érdekelte amikor megtette. Az embereket a hűtőkocsis halottas kamionok réme kergette a lakásaikba. És ugyanúgy leállt tőle minden. Szóval a megrémülés sajnos adott volt ebben a krízisben, csak abban van némi választásunk, hogy hogyan éltetjük át a traumát a társadalommal. Elhúzódó, frusztráló, otthonbazárkózásként, vagy hirtelen, naturálisabb, háborús viszonyokhoz hasonlító, de rövidebb ideig tartó forgószélként.


peterk2005
Na de az teljességgel kizárt, hogy ez a jelenlegi tömeges pánikolás a folyamatos rémisztgetés pillanatnyi tetőpontja?
Ha belegondolsz ez egy hosszabb folyamat része.Már egy ideje folyamatosan rémisztgetik az embert a klímától kezdve a migránsokon át a mostani vírusig(nem lennék meglepve ha már be lenne készítve a következő agymosó/sokkoló szenzáció). Azt is adom, hogy most már tényleg az a legrémisztőbb ahogy a társadalom és a világ nagyja erre a problémára reagál. (ezzel reagálva a kiemelt részre is..mert pont azt mutatja, hogy ha sokat sulykolod az embereknek, hogy félni kell mindentől akkor be fognak zárkózni és ez nem egy társadalmi összefogás felé vezet hanem pont az ellenkezőjét válthatja ki) Komolyan eddig is voltak nagy világjárványok(sokkal nagyobbak is) és még lesznek is. Pont az a veszély, hogy leáll egy vírustól minden..és ezután minden vírussal ugyanez lesz..vagy ha jön vmi hasonló rémisztő dolog akkor megáll az élet? Én ezzel a résszel pl. teljesen egyet tudok érteni Puzsérral ....és az ezzel járható következményekhez (amire rámutat) sem kell prófétának lenni.
Ezek sztem a leginkább ijesztő dolgok .........

De ne is menjünk bele jobban . Értem, hogy másoknak más az álláspontja és ez nem a másik meggyőzéséről szól pusztán egy véleménycsere.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 037 — Így remélem megfelelek nektek.....
Azért most kókler Kársel kapja rendesen az ívet Cserháti elbocsàtása miatt, még Balogh elődje is kvázi betámadta. Kíváncsi vagyok Orbán tartja-e hátát miatta....
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 015 — Giants fan
Olaszok: 2,972 új eset
Vrij6
ez jo vagy rossz?
ZoliMP
3 ezer alá esett, nem tudom mikor volt ennyire kevés, még felfutós időszakban.
Vrij6
Konkrétan egy hónapja volt utoljára 3000 alatt az új fertőzöttek száma
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
Rózsa Sándor (betyár)
Egyáltalán nem vagyok vallásos. Liberális: részben (nem gazdasági, hanem társadalmi értelemben).
nagylaza
Ezt majd egyszer privátban megírhatnád nekem, hogy hogyan sikerül gyakorolni. 😊 (Mármint gazdaságilag nem liberálisnak lenni, de társadalmi értelemben igen.)

(Ha úgy érted, hogy nem vagy _neoliberális_, akkor ne írj privit, akkor értem, de azt én nem tartom liberális gazdasági felfogásnak, az egy elfajzás, aminek annyi köze van a liberális gazdasági felfogáshoz, mint bármi máshoz. Kb. olyan, mint az illiberális. Azt is lekaptuk a polcról, és annak sincs sok köze se konzervatívizmushoz, se kereszténydemokráciához, 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
HAHAHAHAHAHA de rohadt jo poen volt. Nem hulyulok meg a karantenban.
Stez
pontosítok, nem a karanténban hülyültél meg
Negritis
Oke, de most erre rafoghatom, jo kifogas.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
"Több uniós tagállam a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolák újranyitását tervezi - közölte Blazenka Divjak horvát oktatási miniszter, az uniós tagállamok illetékes minisztereinek keddi videókonferenciája utáni sajtótájékoztatón. Néhány tagállam már április végén szeretné megnyittatni az oktatási intézményeket, többen májusban tennék meg ezt a lépést."
Ahogyan a hírekből leveszem, egyre több országban kezdenek "húzd meg-ereszd meg" stratégiát követni a kormányok. Enyhítenek (vagy nemsokára enyhíteni fognak), közben felkészülnek rá (remélem), hogy bármelyik pillanatban újra szigorítani kell.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 355 — The Mathematician
HAHAHAHAHAHA de rohadt jo poen volt. Nem hulyulok meg a karantenban.
Stez
pontosítok, nem a karanténban hülyültél meg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
Rózsa Sándor (betyár)
Egyáltalán nem vagyok vallásos. Liberális: részben (nem gazdasági, hanem társadalmi értelemben).
nagylaza
Ellenben nagyon laza vagy!
HAHAHAHAHAHA de rohadt jo poen volt. Nem hulyulok meg a karantenban.
Stez
Tényleg jó!😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
Rózsa Sándor (betyár)
Egyáltalán nem vagyok vallásos. Liberális: részben (nem gazdasági, hanem társadalmi értelemben).
nagylaza
Ellenben nagyon laza vagy!
HAHAHAHAHAHA de rohadt jo poen volt. Nem hulyulok meg a karantenban.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
Olaszok: 2,972 új eset
Vrij6
ez jo vagy rossz?
ZoliMP
3 ezer alá esett, nem tudom mikor volt ennyire kevés, még felfutós időszakban.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olaszok: 2,972 új eset
Vrij6
ez jo vagy rossz?
ZoliMP
Számukra jó. Csökkenő tendencia.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
YoungZeeZee 8 437
Olaszok: 2,972 új eset
Vrij6
ez jo vagy rossz?
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.youtube.com/watch?v=3O4_kKtEtto&fbclid=IwAR0NWNpN-fLpUBu_0e_xeCse8z2U_8tYZ8jWqCRqW_O5Qeyx4iyGk14uA9Q
Greengo
Vótmár! (Sajnos...)
nagylaza
Sajnos?
Greengo
Sajnos, mert Puzsér egy nagyon értelmes pali. De... Talán a habitusa miatt hajlamos kinyilatkoztató szerepet magára húzni, ha belelendül, és olyankor nem érzi a határt, és bőszen jelent ki féligazságokat is . (Időnként még óriási marhaságokat is.)

Ebben a riportban például a féligazságnak az igazság része az, hogy a hírszolgáltatás, az információ szolgáltatás mára fake news ipar lett. A nem igaz, vagy leegyszerűsítetten tálalt fele pedig az, hogy a média az oka annak, hogy a társadalom oly mértékben megrémül, aminek beláthatatlanul súlyos következményei lesznek.

Először is, rémisztgetni nem csak a média tud. A társadalom attól is ugyanúgy beparázna, ha a média az ellenkezőjét csinálta volna, szépen nyugtatgat, az élet folyik tovább, a vírus meg teljes erővel átszalad rajtunk. Mert az meg az egészségügyet vágná úgy térdre, amit 80 éve nem tapasztaltunk. Hogy ezrével halnak emberek otthon, kórházi folyosókon, hogy hűtőkamionok szállítják tömegsírokba a halottakat. Tessék megnézni New Yorkot. Kísértetváros lett, és nem azért mert a kormányzó zavarta be a lakásaikba az embereket. A kormányzó először is nem tette, másodszor a kutyát nem érdekelte amikor megtette. Az embereket a hűtőkocsis halottas kamionok réme kergette a lakásaikba. És ugyanúgy leállt tőle minden. Szóval a megrémülés sajnos adott volt ebben a krízisben, csak abban van némi választásunk, hogy hogyan éltetjük át a traumát a társadalommal. Elhúzódó, frusztráló, otthonbazárkózásként, vagy hirtelen, naturálisabb, háborús viszonyokhoz hasonlító, de rövidebb ideig tartó forgószélként.

Másodszor, Puzsér gazdasági dolgokhoz nem ért. A várható gazdasági válság súlyosságáról ma körülbelül annyit tudunk, amennyit a covid vakcináról. Tudjuk, hogy jönni fog, de pontosan nem tudjuk, hogy mikor és milyen hatású lesz. Ezért azzal, hogy hozzá nem értőként a 29"-esnél is nagyobb válságot vízionál, azzal bizony ugyanazt csinálta, amivel a fake news ipart (joggal) megvádolta a covid kapcsán: ijesztgetett.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
Rózsa Sándor (betyár)
Egyáltalán nem vagyok vallásos. Liberális: részben (nem gazdasági, hanem társadalmi értelemben).
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".
nagylaza
Liberálist azt te magad írtad egy pár kommentel lejebb ha jól emlékszem.
Katolikus meg onnan hogy párszor idéztél bibliából.
+1 Sokszor lájkolod LoveSobri elvtárs Hittel kapcsolatos észrevételeit😃
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Ilyenkor lehetne szerepe pl. a betegjogi képviselőknek, sokan azonban még a létezésükről se tudnak:
 www.ijsz.hu/betegjog.html
nagylaza
Gratula 👏👏😃😃😃
Szerintem a fórum történetében te vagy az első akinek röpke 2 hónap alatt sikerült elérni az 1000 bejegyzést.
Ha igy haladsz egy év és listavezető leszel akarom mondnai vélemény vezér 😛
Rózsa Sándor (betyár)
Mikre figyelsz?! Megnyugtatlak: nincsenek ilyen ambícióim. Nagyon ritkán regisztrálok valahol (a bowl.hu-t is sok évig csak olvastam), egy ideig pörgök, aztán lehet, hogy időlegesen, lehet, hogy végleg eltűnök.
nagylaza
Azért azt ne 🙂
Szükség van a liberális katolikus szemléletre.
Rózsa Sándor (betyár)
Megköszönöm, ha privátban megírod, honnan jött ez a "liberális katolikus".