Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Nehogy hozzunk egy átmenetileg fájdalmas döntést ahelyett, hogy tátott szájjal szaladnánk a faszerdőbe.
Szép volt.
Kenny
Százezer becsült fertőzöttnél, az ország minden megyéjében, már kurva mindegy.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Akkor hatarozatlan ideig, hetente felulvizsgaljak, a polgik meg hozhatnak gondolom adott esetben szigorubb dontest is az adott telepulesen. Majd Karigeri szigorithat adott esetben, o viszi el a balhet, okos.😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 028 — Így remélem megfelelek nektek.....
De nekem ne sírjon senki aki elkapta mert ő kiment világot látni..................................
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 twitter.com/HongKongFP/status/1247175409902342145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1247175409902342145&ref_url=https%3A%2F%2Fhvg.hu%2Felet%2F20200409_Allatkerti_pandak_jarvany

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Amúgy mifasz van már a nagy bejelentéssel, tűkön ülök!
warr_b
Na de tényleg valaki tud infot!??
nagir
mindjárt türelem még diktálom neki a telefonba
briareos
De akkor ha letetted, ird majd ide is le, dánke sőőn!
Vrij6
ah nem volt értelme folyamatosan csak dakota mondásokat sorolt.

És ezerszer megmondtam h ne kedves barátaimnak hívjon
briareos
Kijárási tilalom lesz (Prediction #100.000)
Heisman Trophy
Dehogyis.
Ha kijárási tilalom lenne akkor adnának pár napot kajával felcuccolni.
Szerintem marad ez ami volt csak szigorúbb ellenőrzésekkel.
Bazzani
Szerintem se lesz tilalom.
Nem illik az emberek profiljába a fegyelmezettség, felelősség, Orbán megmondta, hogy nem hoz olyan intézkedést, amit nem tudna betartatni.
Maradnak a kérések, ajánlások, korlátozások, a “Németország kommunikáció, Svédország gyakorlat”.
Én elengedtem a tilalomra való bazírozást, már “mindegy”.
Sobri Jóska
kurvára nem olyan a kommunikáció mint németországban
briareos
De.
Nem tiltások, hanem ajánlások.
Ez az analógia. Nem más.
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=8OJf65V_IZ4
tiltások

de biztos jobban tudod
briareos
Nem az a lényeg én minek látom, vagy te minek tudod.
Hanem az, hogy a kommunikáló kormányzat miként érzi, és ellenben mi a valóság.
Tőlem kicserélheted a németeket egy másik intézkedő és határozottnak, szakszerűnek tűnő, vagy annak látszani akaró országra, és a svédeket egy másik nyájimmunitásra hajtóra, a mondandó lényegi üzenetén nem változtat.
Lehet a bort iszik és vizet prédikál is.
Ahol a bort is kicserélheted pálinkára, a vizet meg málnaszörpre, és így tovább...
Sobri Jóska
sobri hol határozott a magyar kommunikáció? még akár vélelmi szinten is?
briareos
A fejükben és a kommunikációról szóló kommunikációjukban.

Engedjük el, mindenki tiszta feszült, az élő fába is beleköt, Viktor sehol, Gyurta Dani énekli a Nélküledet, inkáb megnézem az új Boba videót, ő legalább őszinte, szívből jövő jószándékú gyülölettel fideszpatkányoz, és nem gondolja és artikulálja túl a mondandóját.

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 504 — Lucas Scott
ő is kér mint Cili néni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Vitya FB oldalán ott a bejelentés.
Beki
És hol a torma hozzá?




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 869 — Omar's Coming Yo!
Nehogy hozzunk egy átmenetileg fájdalmas döntést ahelyett, hogy tátott szájjal szaladnánk a faszerdőbe.
Szép volt.

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 504 — Lucas Scott
Lényeg a lényeg, hogy minden marad ugyanúgy + polgármesterek saját hatáskörben hozhatnak meg döntéseket.
Beki
határozatlan ideig, ebbe úgyis bele vannak szerelmesedve.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 702
Nemtom andree mikor volt a tecsoban, de ha három után akkor ugye máshova nem is tudott volna menni mivel minden szaküzlet ugye 3 órakor bezár...
peach
esetleg az Auchanba, csak lehet az messze van
slowmotion
Aha. A rókusi tescótól kb másfél óra gyalog kint a halál faszában a régi ötösön. Busz meg egy jár arra, gondolom óránként kb.
peach
Amúgy poén, hogy arra szoktam tekerni, ha biciklivel megyek melóba. Még napközben megnéztem telón, hogy ahova mennék meddig van nyitva, Ott este hat volt. Aztán a bolt előtt tudatosult bennem, hogy minden bezár háromkor(Egy boltba még pont beengedtek). Eddig nem nagyon járkáltam sehová, csak a a lakásom melletti kisboltba/henteshez, meg melóba. Ha előre tudom, akkor eljövök hamarabb melóból, vagy átszaladok Dorozsmára délben.
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Lényeg a lényeg, hogy minden marad ugyanúgy + polgármesterek saját hatáskörben hozhatnak meg döntéseket.
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
Korlátozás meghosszabbítva határozatlan ideig. Hetente vizsgálják, kell-e még. De Viktor is szépen kéri.
csipkelli
Én is szépen kérem őket minden nap,hogy ne lopjanak, mégsem ér az se semmit.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 504 — Lucas Scott
Vitya FB oldalán ott a bejelentés.
Beki
ez megint képes volt oda kitenni ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
kis színes, még az egyszercsak meg történő naagy bejelentés előtt lölö bankjának, a mtb-nek az életéből: ez a kedves bank minden ügyfelének küldött levelet a hiteltörlesztési moratórium kapcsán, hogy nem kell külön nyilatkozni, ha valaki szeretné tovább fizetni a törlesztőjét, "ráutaló magatartás" esetén ez automatikusan megtörténik

tudjátok mit jelent számukra a ráutaló magatartás?
HA EGYETLEN RÉSZLETNYI TÖRLESZTŐRE ELÉG PÉNZ VAN A SZÁMLÁDON

ezt az egyik ügyfélszolgálatosuk árulta el egy eltérő ügy intézése közben, számos embert sikerült így szépen meglepniük


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Korlátozás meghosszabbítva határozatlan ideig. Hetente vizsgálják, kell-e még. De Viktor is szépen kéri.
csipkelli
+ polgik kapnak vmi spéci döntési jogot
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Vitya FB oldalán ott a bejelentés.
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
Nemtom andree mikor volt a tecsoban, de ha három után akkor ugye máshova nem is tudott volna menni mivel minden szaküzlet ugye 3 órakor bezár...
peach
esetleg az Auchanba, csak lehet az messze van
slowmotion
Aha. A rókusi tescótól kb másfél óra gyalog kint a halál faszában a régi ötösön. Busz meg egy jár arra, gondolom óránként kb.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
Amúgy mifasz van már a nagy bejelentéssel, tűkön ülök!
warr_b
Na de tényleg valaki tud infot!??
nagir
mindjárt türelem még diktálom neki a telefonba
briareos
De akkor ha letetted, ird majd ide is le, dánke sőőn!
Vrij6
ah nem volt értelme folyamatosan csak dakota mondásokat sorolt.

És ezerszer megmondtam h ne kedves barátaimnak hívjon
briareos
Kijárási tilalom lesz (Prediction #100.000)
Heisman Trophy
Dehogyis.
Ha kijárási tilalom lenne akkor adnának pár napot kajával felcuccolni.
Szerintem marad ez ami volt csak szigorúbb ellenőrzésekkel.
Bazzani
Szerintem se lesz tilalom.
Nem illik az emberek profiljába a fegyelmezettség, felelősség, Orbán megmondta, hogy nem hoz olyan intézkedést, amit nem tudna betartatni.
Maradnak a kérések, ajánlások, korlátozások, a “Németország kommunikáció, Svédország gyakorlat”.
Én elengedtem a tilalomra való bazírozást, már “mindegy”.
Sobri Jóska
kurvára nem olyan a kommunikáció mint németországban
briareos
De.
Nem tiltások, hanem ajánlások.
Ez az analógia. Nem más.
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=8OJf65V_IZ4
tiltások

de biztos jobban tudod
briareos
Nem az a lényeg én minek látom, vagy te minek tudod.
Hanem az, hogy a kommunikáló kormányzat miként érzi, és ellenben mi a valóság.
Tőlem kicserélheted a németeket egy másik intézkedő és határozottnak, szakszerűnek tűnő, vagy annak látszani akaró országra, és a svédeket egy másik nyájimmunitásra hajtóra, a mondandó lényegi üzenetén nem változtat.
Lehet a bort iszik és vizet prédikál is.
Ahol a bort is kicserélheted pálinkára, a vizet meg málnaszörpre, és így tovább...
Sobri Jóska
sobri hol határozott a magyar kommunikáció? még akár vélelmi szinten is?

több mint 4 éve
csipkelli 3 978
Korlátozás meghosszabbítva határozatlan ideig. Hetente vizsgálják, kell-e még. De Viktor is szépen kéri.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 273 — Cowboys fan
Nemtom andree mikor volt a tecsoban, de ha három után akkor ugye máshova nem is tudott volna menni mivel minden szaküzlet ugye 3 órakor bezár...
peach
esetleg az Auchanba, csak lehet az messze van

Szerkesztette: slowmotion
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?
Atari
Expocícíóban TILOS klímát használni!
sutianap
Pedig én kockáztatni fogok az 5iken és bevállalom a klímát a kellemes 35 fokos meleg helyett a lakásban 💪
peach
nyilván, szabad ember vagy
hunna szíjja be a levegőt a klímád?
mikor volt utoljára csíraszám mérve a viztartájában?
sutianap
Milyen csíraszám? Amúgy nyílván jön az emberem karbantartani, azt egyik évben sem hagyom ki. Idén minden szart megcsináltatok azt is amit nem kell, hogy full fertőtlenítve legyen. Amúgy eddig arról volt szó, hogy nem terjed a gedva a levegőben csak cseppfertőzéssel. Akkor miért is baj, hogy az utcáról, 15 méter magasból jön a levegő?
peach
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?
Atari
Expocícíóban TILOS klímát használni!
sutianap
Pedig én kockáztatni fogok az 5iken és bevállalom a klímát a kellemes 35 fokos meleg helyett a lakásban 💪
peach
nyilván, szabad ember vagy
hunna szíjja be a levegőt a klímád?
mikor volt utoljára csíraszám mérve a viztartájában?
sutianap
Milyen csíraszám? Amúgy nyílván jön az emberem karbantartani, azt egyik évben sem hagyom ki. Idén minden szart megcsináltatok azt is amit nem kell, hogy full fertőtlenítve legyen. Amúgy eddig arról volt szó, hogy nem terjed a gedva a levegőben csak cseppfertőzéssel. Akkor miért is baj, hogy az utcáról, 15 méter magasból jön a levegő?
peach
Azért tegyünk helyre néhány tévképzetet, úgy látom elkél 😊
A háztartási és ipari split klíma a saját beltéri egységed légterén kívül a büdös életben nem szívja be máshonnan a levegőt! A beltéri és kültéri közötti, pár mm-es kapcsolat (szigetelés következtében vastagabb) csak a hűtőközeg áramoltatására hivatott full zárt rendszerben 😉
Meg lehet különböztetni az ipari AHU-kat, mint légkezelő egységeket! Ott a szeparált temperálás mellett fizikai légcsere is történik! Ipari környezetben nyilván aggályos a beszívó és kiömlőpont távolsága, és a szűrők állapota.
Ha nem ilyened van otthon (kétlem), és karbantartottál, vagy nem félsz az egyéb gomák okozta léguti fertőzésektől, akkor ne félj otthon klimatizálni 😉
Egyúttal senkit ne nyugtasson meg az irodai digitális szar az állmennyezetbe építve! Az nem légkezelés, csak temperálás!
clbass
Kösz, hogy rendbe raktál. Elolvasva már elkezdett derengeni, hogy ezzel az ismerettel valójában rendelkezem, de mivel totál nem értek a klímákhoz és nem foglalkozok vele teljesen elfelejtettem.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 702
Nemtom andree mikor volt a tecsoban, de ha három után akkor ugye máshova nem is tudott volna menni mivel minden szaküzlet ugye 3 órakor bezár...
peach
Hagyd csak, én elengedtem. Amúgy valóban ez lett volna a fontosabb része a kommentemnek.
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 665 — Bears & Illinois fan
Mivel vannak itt szakavatott jogászok felvetnék egy kérdést, ami kapcsán telefonálnom kellene.

Adott egy júliusi lagzi egy vendéglátóhelyen. Foglaló kifizetve. De ugye ez most ugrik, esemény elmarad. Gondolom én hogy ez egy Vis major. A vendéglátós első álláspontja szerint, ő már elköltötte ezt a pénzt és így nem tudja visszaadni (ami nekem érthetetlen, hiszen semmit nem kellett megvennie az eseményre). Második álláspontja szerint visszaadja a felét, de nem garantálja majd a változatlan árat az új dátumra.

Az érintettek a sógoromék, akik siketek. Így nekem kell majd telefonon az érdeküket képviselni. Első körben abban maradtam a vendéglátóssal, hogy átbeszéljük a házasodni vágyókkal amit javasolt megoldásként.

Mi szeretnénk verzió: visszakapni a pénzt vagy ugyanezekkel a kondíciókkal megtartani a megállapodást.

vendéglátós szeretné: mindenképpen megtartani a pénzt, és ha nincs jelentős áremelkedés az új dátumig, akkor a mostani kondíciók megtartása. De ha jelentős áremelkedés lesz, akkor nyilván emelni fog, ezt mondta.

Az új időpont problémás, mert jövő nyár elején egy másik tesó is házasodik, tehát csak azután tudnák rakni ezt a kérdéses eseményt. Ez meg így bőven 2021 augusztusa lenne. Amire az áremelkedésnek reális esélye van.

Mivel a siket rokonok elvesztették a munkájukat, így jelenleg óriási segítség lenne nekik a visszakapott pénz. És nem szívesen tartanák ott a vendéglátósnál, aki elég megbízhatatlannak tűnik, úgy hogy vagy emel majd árat vagy nem.

Megoldás? Visszajár a foglaló a jelenlegi helyzet miatt? Tudok majd erre határozottan hivatkozni? És ér-e ez valamit, tehát a vendéglátósnak van más választása, mint visszaadni?
topin
Nem vagyok jogász, de attól függ, mi van a szerződésben (gondolom kötöttek). Ott szerintem részletesen fel van tüntetve, melyik fél milyen módon és mikor állhat el a megállapodástól. Azt kell nézni, vis maior esetére mi van belefoglalva.
gabokocka
igen, a szerződés segítene, abban mi szerepel.

vendéglátós nagyon rendes, ez a pénzt mképp megtartaná, de azért legyen már, hogy ő még emelhet árat. kérdezném tőle, hogy ha ő már elköltötte a pénzt (mert előrekészült a lagzira), akkor minek beszélünk áremelkedésről? jogászként egy tanács: először a rokonok döntsék el, hogy mit akarnak. vagy a pénzt vagy a lagzit. ha pénzt akarnak, akkor vszeg meg kell elégedniük a felével, sajnos ez így megy. anno én is hiába magyaráztam az építtetőnek, hogy kötbér alapján lóg nekem X összeggel, örülhettem, hogy kb a 2/3t megkaptam. pedig jogászként tudtam, hogy az X jár nekem, de egyszerűen ezen a terepen (építkezés, vendéglátósok) sajnos a jog vajmi keveset ér.
ha lagzit akarnak és van szerződés, akkor a feltételek maradjanak azok is. teszem azt, ha itt hirtelen árcsökkenés lett volna, akkor az ezen nyert plusz bevételét sem osztotta volna meg veletek ...
csebi
A fele pénzt választanám azonnal, mivel az is lehet, hogy soha nem nyit ki többet. Akkor inkább kerüljön a semmi X-be, mint 2X-be. Amikor a kezemben a fele pénz akkor baszogatnám a másik feléért.
Szerződés valószínűleg nincs, ha van se ér semmit.
Sobri Jóska
1. írásbeli szerződést kell írni mindig (ezért vannak ügyvédek, ne adja az ég közjegyzők), a szóbelit kvázi lehetetlen bizonyítani tanúk nélkül. A tanú meg olyan amilyen.
2. ha sokat geciskedik, akkor befordítod f.a.-ba a cégét és nem baszakodsz telefonálgatással.
3. van egy áfás számla kiállítva, akkor ott meg lehet nézni az ellenszolgáltatást.
4. ha tényleg foglaló volt, akkor a vis maior miatt visszajár. Ha nem foglaló és a szerződés megszűnik, akkor el kell számolni a teljesített szolgáltatás - ellenszolgáltatással, hogy egyensúlyban legyenek. Az, hogy elköltötte és nem tudja visszaadni az nem érv, lásd 2. pont.

konklúzió: ne hallgass Sobrira, nem elégszünk meg a félpénzzel. Keresd ki a cégnyt-ből a cégét, hívd fel, mondd meg neki, hogy kéred a zsét. Ha nem, akkor fizetésképtelenség miatt megindítod a felszámolást. Hidd el, hamar meglesz a lóvéd, mert senki nem kockáztatja meg, hogy eltiltsák a cégvezetéstől pár száz rugó miatt, és egy felszámoló sem hiányzik a nyakába (a felszámolók híresen gecik és korruptak). Ez egy olcsó trükk, tegnap is volt egy ilyen nálunk. Ugyanezt a félpénzes baromságot erőltette.
Amadeus
Már múltkor is észrevettem, amikor egy-két sornál többet írsz, egészen jó dolgok sülnk ki belőle...😊

Apropó, mennyivel tartozunk a tanácsért? 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
Nemtom andree mikor volt a tecsoban, de ha három után akkor ugye máshova nem is tudott volna menni mivel minden szaküzlet ugye 3 órakor bezár...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Amúgy mifasz van már a nagy bejelentéssel, tűkön ülök!
warr_b
Na de tényleg valaki tud infot!??
nagir
mindjárt türelem még diktálom neki a telefonba
briareos
De akkor ha letetted, ird majd ide is le, dánke sőőn!
Vrij6
ah nem volt értelme folyamatosan csak dakota mondásokat sorolt.

És ezerszer megmondtam h ne kedves barátaimnak hívjon
briareos
Kijárási tilalom lesz (Prediction #100.000)
Heisman Trophy
Dehogyis.
Ha kijárási tilalom lenne akkor adnának pár napot kajával felcuccolni.
Szerintem marad ez ami volt csak szigorúbb ellenőrzésekkel.
Bazzani
Szerintem se lesz tilalom.
Nem illik az emberek profiljába a fegyelmezettség, felelősség, Orbán megmondta, hogy nem hoz olyan intézkedést, amit nem tudna betartatni.
Maradnak a kérések, ajánlások, korlátozások, a “Németország kommunikáció, Svédország gyakorlat”.
Én elengedtem a tilalomra való bazírozást, már “mindegy”.
Sobri Jóska
kurvára nem olyan a kommunikáció mint németországban
briareos
De.
Nem tiltások, hanem ajánlások.
Ez az analógia. Nem más.
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=8OJf65V_IZ4
tiltások

de biztos jobban tudod
briareos
Nem az a lényeg én minek látom, vagy te minek tudod.
Hanem az, hogy a kommunikáló kormányzat miként érzi, és ellenben mi a valóság.
Tőlem kicserélheted a németeket egy másik intézkedő és határozottnak, szakszerűnek tűnő, vagy annak látszani akaró országra, és a svédeket egy másik nyájimmunitásra hajtóra, a mondandó lényegi üzenetén nem változtat.
Lehet a bort iszik és vizet prédikál is.
Ahol a bort is kicserélheted pálinkára, a vizet meg málnaszörpre, és így tovább...