NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 606 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.ipsos.com/hu-hu/elerheto-valsag-hatasait-fogyasztoi-szempontbol-vizsgalo-kutatassorozat-elso-heti-riportja

Kedvenc ábrám innen:



A minta 300-as, reprezentatív.
Vagyis akiknek megszűnt a munkahelyük, azok közül 6 százalék ennek ellenére jó hangulatba került.
Valamint a csóró keleti országrészben az emberek harmadának a hangulata jó, két és félszer annyinak, mint a gazdagabb nyugatiban.
Vagyis megállapítható, hogy a pénz nem boldogít. 😊
Sobri Jóska
Keleten több a pálinka.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
 www.ipsos.com/hu-hu/elerheto-valsag-hatasait-fogyasztoi-szempontbol-vizsgalo-kutatassorozat-elso-heti-riportja

Kedvenc ábrám innen:



A minta 300-as, reprezentatív.
Vagyis akiknek megszűnt a munkahelyük, azok közül 6 százalék ennek ellenére jó hangulatba került.
Valamint a csóró keleti országrészben az emberek harmadának a hangulata jó, két és félszer annyinak, mint a gazdagabb nyugatiban.
Vagyis megállapítható, hogy a pénz nem boldogít. 😊

több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Mivel vannak itt szakavatott jogászok felvetnék egy kérdést, ami kapcsán telefonálnom kellene.

Adott egy júliusi lagzi egy vendéglátóhelyen. Foglaló kifizetve. De ugye ez most ugrik, esemény elmarad. Gondolom én hogy ez egy Vis major. A vendéglátós első álláspontja szerint, ő már elköltötte ezt a pénzt és így nem tudja visszaadni (ami nekem érthetetlen, hiszen semmit nem kellett megvennie az eseményre). Második álláspontja szerint visszaadja a felét, de nem garantálja majd a változatlan árat az új dátumra.

Az érintettek a sógoromék, akik siketek. Így nekem kell majd telefonon az érdeküket képviselni. Első körben abban maradtam a vendéglátóssal, hogy átbeszéljük a házasodni vágyókkal amit javasolt megoldásként.

Mi szeretnénk verzió: visszakapni a pénzt vagy ugyanezekkel a kondíciókkal megtartani a megállapodást.

vendéglátós szeretné: mindenképpen megtartani a pénzt, és ha nincs jelentős áremelkedés az új dátumig, akkor a mostani kondíciók megtartása. De ha jelentős áremelkedés lesz, akkor nyilván emelni fog, ezt mondta.

Az új időpont problémás, mert jövő nyár elején egy másik tesó is házasodik, tehát csak azután tudnák rakni ezt a kérdéses eseményt. Ez meg így bőven 2021 augusztusa lenne. Amire az áremelkedésnek reális esélye van.

Mivel a siket rokonok elvesztették a munkájukat, így jelenleg óriási segítség lenne nekik a visszakapott pénz. És nem szívesen tartanák ott a vendéglátósnál, aki elég megbízhatatlannak tűnik, úgy hogy vagy emel majd árat vagy nem.

Megoldás? Visszajár a foglaló a jelenlegi helyzet miatt? Tudok majd erre határozottan hivatkozni? És ér-e ez valamit, tehát a vendéglátósnak van más választása, mint visszaadni?
topin
Nem vagyok jogász, de attól függ, mi van a szerződésben (gondolom kötöttek). Ott szerintem részletesen fel van tüntetve, melyik fél milyen módon és mikor állhat el a megállapodástól. Azt kell nézni, vis maior esetére mi van belefoglalva.
gabokocka
igen, a szerződés segítene, abban mi szerepel.

vendéglátós nagyon rendes, ez a pénzt mképp megtartaná, de azért legyen már, hogy ő még emelhet árat. kérdezném tőle, hogy ha ő már elköltötte a pénzt (mert előrekészült a lagzira), akkor minek beszélünk áremelkedésről? jogászként egy tanács: először a rokonok döntsék el, hogy mit akarnak. vagy a pénzt vagy a lagzit. ha pénzt akarnak, akkor vszeg meg kell elégedniük a felével, sajnos ez így megy. anno én is hiába magyaráztam az építtetőnek, hogy kötbér alapján lóg nekem X összeggel, örülhettem, hogy kb a 2/3t megkaptam. pedig jogászként tudtam, hogy az X jár nekem, de egyszerűen ezen a terepen (építkezés, vendéglátósok) sajnos a jog vajmi keveset ér.
ha lagzit akarnak és van szerződés, akkor a feltételek maradjanak azok is. teszem azt, ha itt hirtelen árcsökkenés lett volna, akkor az ezen nyert plusz bevételét sem osztotta volna meg veletek ...
csebi
A fele pénzt választanám azonnal, mivel az is lehet, hogy soha nem nyit ki többet. Akkor inkább kerüljön a semmi X-be, mint 2X-be. Amikor a kezemben a fele pénz akkor baszogatnám a másik feléért.
Szerződés valószínűleg nincs, ha van se ér semmit.
Sobri Jóska
1. írásbeli szerződést kell írni mindig (ezért vannak ügyvédek, ne adja az ég közjegyzők), a szóbelit kvázi lehetetlen bizonyítani tanúk nélkül. A tanú meg olyan amilyen.
2. ha sokat geciskedik, akkor befordítod f.a.-ba a cégét és nem baszakodsz telefonálgatással.
3. van egy áfás számla kiállítva, akkor ott meg lehet nézni az ellenszolgáltatást.
4. ha tényleg foglaló volt, akkor a vis maior miatt visszajár. Ha nem foglaló és a szerződés megszűnik, akkor el kell számolni a teljesített szolgáltatás - ellenszolgáltatással, hogy egyensúlyban legyenek. Az, hogy elköltötte és nem tudja visszaadni az nem érv, lásd 2. pont.

konklúzió: ne hallgass Sobrira, nem elégszünk meg a félpénzzel. Keresd ki a cégnyt-ből a cégét, hívd fel, mondd meg neki, hogy kéred a zsét. Ha nem, akkor fizetésképtelenség miatt megindítod a felszámolást. Hidd el, hamar meglesz a lóvéd, mert senki nem kockáztatja meg, hogy eltiltsák a cégvezetéstől pár száz rugó miatt, és egy felszámoló sem hiányzik a nyakába (a felszámolók híresen gecik és korruptak). Ez egy olcsó trükk, tegnap is volt egy ilyen nálunk. Ugyanezt a félpénzes baromságot erőltette.
Amadeus
Ami jogszerű az nem mindig életszerű.
Milyen szóbeli szerződésről beszélsz süketek esetén?
Ha valakinek gyorsan kell a pénze, mennyit segít, ha felszámolás alá vonat egy céget, amire amúgyis könnyen végelszámolás várna?
A kft. azt jelenti, korlátolt a felelősség. Egy üres cég elismerhet bármilyen követelést, kifizetni nem tudja.
Amiket te mondasz, azok egy eljárás utánra vonatkoznak, ahol a másik fél mindent elismer úgy, ahogy topin verziójában van, nem a jelen helyzetre.
A bíróságok állnak.
A leendő felperesek hülyék.
Világjárvány van, kutyát nem érdeklik a tyúkperek.
Több az ügyvédi díj az általad leírtakon, mint a teljes pénzösszeg, amiről szó van.
Mit nem értesz a kiinduló feltételekből?
A te verziód szerint mikorra kapja vissza az érintett a teljes pénzét?
Az enyém szerint a felét azonnal, a másik felét vagy soha vagy akkor, amikor szerinted az egészet.
Konklúzió: nem kell Sobrira hallgatni, de megéri. Fele pénz izibe, másik felén amadeuskodhatnak.
Ne hidd el Amadeus életszerűtlen jogászkodását, mert nem lesz hamar meg a lóvé.
Sobri Jóska
nyilván egy irodában dolgozó jogász azt fogja tanácsolni, hogy pereljen 😊
csebi
nincs értelme azzal vitatkozni, aki a végelszámolást egy kalap alá veszi a felszámolással és tyúkpernek tekinti azt.

Dilettáns.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 810 — Apu ökölbeszorított keze
rendeltem húst az online hentestől
kikértem a jövőhet menüket
keresek online zöccségest meg péket
sztannyi, kaput behúztam
sutianap
Pest megyeben megoldom

több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 262 — Keep pounding
Egyébként eldőlt már hogy mi a fasz van?
Mert mindig mindenben sokkal hamarabb lépünk, mint a környező országokban, de perpill azt nem sikerült kitalálni, jó-e ez a kijárási korlátozás, szigorítani kéne, esetleg enyhíteni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 227 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mindig is tetszett volna zombi apokalipszisben élni, kár hogy nem vagyok akkora vagány, mint Woody Harrelson.
Eazzy
Kit erdekel a vaganysag, amikor Eisenberge lett vegul a puni?
Stez
Ez tartja bennem is a lelket.
Eazzy
Nevada >>>>> Wichita
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 503 — Lucas Scott
Lakatos Tibor rendőr ezredes jelentette be, hogy újabb védőeszközöket szállítanak ki az egészségügyi dolgozóknak. A kórházak így növelhetik készleteiket, és a háziorvosok, illetve az alapellátásban dolgozók is jelentős mennyiségű és most már a szükséges védelmet is nyújtó eszközöket, maszkokat kapnak meg egy újabb kínai szállítmányból.

Eddig nem az volt a vers, hogy mindenkinek volt minden dögivel, csúcsminőség, megaf*szom?
somoskovig
de most lesz még annál is több, az elégnél is elégebb.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 503 — Lucas Scott
Mivel vannak itt szakavatott jogászok felvetnék egy kérdést, ami kapcsán telefonálnom kellene.

Adott egy júliusi lagzi egy vendéglátóhelyen. Foglaló kifizetve. De ugye ez most ugrik, esemény elmarad. Gondolom én hogy ez egy Vis major. A vendéglátós első álláspontja szerint, ő már elköltötte ezt a pénzt és így nem tudja visszaadni (ami nekem érthetetlen, hiszen semmit nem kellett megvennie az eseményre). Második álláspontja szerint visszaadja a felét, de nem garantálja majd a változatlan árat az új dátumra.

Az érintettek a sógoromék, akik siketek. Így nekem kell majd telefonon az érdeküket képviselni. Első körben abban maradtam a vendéglátóssal, hogy átbeszéljük a házasodni vágyókkal amit javasolt megoldásként.

Mi szeretnénk verzió: visszakapni a pénzt vagy ugyanezekkel a kondíciókkal megtartani a megállapodást.

vendéglátós szeretné: mindenképpen megtartani a pénzt, és ha nincs jelentős áremelkedés az új dátumig, akkor a mostani kondíciók megtartása. De ha jelentős áremelkedés lesz, akkor nyilván emelni fog, ezt mondta.

Az új időpont problémás, mert jövő nyár elején egy másik tesó is házasodik, tehát csak azután tudnák rakni ezt a kérdéses eseményt. Ez meg így bőven 2021 augusztusa lenne. Amire az áremelkedésnek reális esélye van.

Mivel a siket rokonok elvesztették a munkájukat, így jelenleg óriási segítség lenne nekik a visszakapott pénz. És nem szívesen tartanák ott a vendéglátósnál, aki elég megbízhatatlannak tűnik, úgy hogy vagy emel majd árat vagy nem.

Megoldás? Visszajár a foglaló a jelenlegi helyzet miatt? Tudok majd erre határozottan hivatkozni? És ér-e ez valamit, tehát a vendéglátósnak van más választása, mint visszaadni?
topin
Nem vagyok jogász, de attól függ, mi van a szerződésben (gondolom kötöttek). Ott szerintem részletesen fel van tüntetve, melyik fél milyen módon és mikor állhat el a megállapodástól. Azt kell nézni, vis maior esetére mi van belefoglalva.
gabokocka
igen, a szerződés segítene, abban mi szerepel.

vendéglátós nagyon rendes, ez a pénzt mképp megtartaná, de azért legyen már, hogy ő még emelhet árat. kérdezném tőle, hogy ha ő már elköltötte a pénzt (mert előrekészült a lagzira), akkor minek beszélünk áremelkedésről? jogászként egy tanács: először a rokonok döntsék el, hogy mit akarnak. vagy a pénzt vagy a lagzit. ha pénzt akarnak, akkor vszeg meg kell elégedniük a felével, sajnos ez így megy. anno én is hiába magyaráztam az építtetőnek, hogy kötbér alapján lóg nekem X összeggel, örülhettem, hogy kb a 2/3t megkaptam. pedig jogászként tudtam, hogy az X jár nekem, de egyszerűen ezen a terepen (építkezés, vendéglátósok) sajnos a jog vajmi keveset ér.
ha lagzit akarnak és van szerződés, akkor a feltételek maradjanak azok is. teszem azt, ha itt hirtelen árcsökkenés lett volna, akkor az ezen nyert plusz bevételét sem osztotta volna meg veletek ...
csebi
A fele pénzt választanám azonnal, mivel az is lehet, hogy soha nem nyit ki többet. Akkor inkább kerüljön a semmi X-be, mint 2X-be. Amikor a kezemben a fele pénz akkor baszogatnám a másik feléért.
Szerződés valószínűleg nincs, ha van se ér semmit.
Sobri Jóska
1. írásbeli szerződést kell írni mindig (ezért vannak ügyvédek, ne adja az ég közjegyzők), a szóbelit kvázi lehetetlen bizonyítani tanúk nélkül. A tanú meg olyan amilyen.
2. ha sokat geciskedik, akkor befordítod f.a.-ba a cégét és nem baszakodsz telefonálgatással.
3. van egy áfás számla kiállítva, akkor ott meg lehet nézni az ellenszolgáltatást.
4. ha tényleg foglaló volt, akkor a vis maior miatt visszajár. Ha nem foglaló és a szerződés megszűnik, akkor el kell számolni a teljesített szolgáltatás - ellenszolgáltatással, hogy egyensúlyban legyenek. Az, hogy elköltötte és nem tudja visszaadni az nem érv, lásd 2. pont.

konklúzió: ne hallgass Sobrira, nem elégszünk meg a félpénzzel. Keresd ki a cégnyt-ből a cégét, hívd fel, mondd meg neki, hogy kéred a zsét. Ha nem, akkor fizetésképtelenség miatt megindítod a felszámolást. Hidd el, hamar meglesz a lóvéd, mert senki nem kockáztatja meg, hogy eltiltsák a cégvezetéstől pár száz rugó miatt, és egy felszámoló sem hiányzik a nyakába (a felszámolók híresen gecik és korruptak). Ez egy olcsó trükk, tegnap is volt egy ilyen nálunk. Ugyanezt a félpénzes baromságot erőltette.
Amadeus
Ami jogszerű az nem mindig életszerű.
Milyen szóbeli szerződésről beszélsz süketek esetén?
Ha valakinek gyorsan kell a pénze, mennyit segít, ha felszámolás alá vonat egy céget, amire amúgyis könnyen végelszámolás várna?
A kft. azt jelenti, korlátolt a felelősség. Egy üres cég elismerhet bármilyen követelést, kifizetni nem tudja.
Amiket te mondasz, azok egy eljárás utánra vonatkoznak, ahol a másik fél mindent elismer úgy, ahogy topin verziójában van, nem a jelen helyzetre.
A bíróságok állnak.
A leendő felperesek hülyék.
Világjárvány van, kutyát nem érdeklik a tyúkperek.
Több az ügyvédi díj az általad leírtakon, mint a teljes pénzösszeg, amiről szó van.
Mit nem értesz a kiinduló feltételekből?
A te verziód szerint mikorra kapja vissza az érintett a teljes pénzét?
Az enyém szerint a felét azonnal, a másik felét vagy soha vagy akkor, amikor szerinted az egészet.
Konklúzió: nem kell Sobrira hallgatni, de megéri. Fele pénz izibe, másik felén amadeuskodhatnak.
Ne hidd el Amadeus életszerűtlen jogászkodását, mert nem lesz hamar meg a lóvé.
Sobri Jóska
nyilván egy irodában dolgozó jogász azt fogja tanácsolni, hogy pereljen 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?
Atari
Expocícíóban TILOS klímát használni!
sutianap
Esetleg ezt nagyon szépen kérhetné Cili néni.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?
Atari
Expocícíóban TILOS klímát használni!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Attól, ami fog történi a következő években.
Járványválság, gazdasági válság, életmódválság, fogyasztói válság, társadalmi válság.
Ezek eredőjeként.
Sobri Jóska
Nyilván lesz utóhatása a dolognak, bizonyos dolgok megváltoznak majd, de én nem várok semmi hasonló szélsőséget, mint amit te prognosztizálsz. Utólag kiértékeljük. (mint a Brady kiégést 😉 )
Szesze
Nem hasonlítanám össze a kettőt, hiszen az egyik egy emberről a másik százmilliók viselkedésének átlagáról szól.
És ahogy a ténylegesen kiégett Brady is össze tudta magát kapni, meg tudott újulni, túl tudott lépni a kiégettségén, úgy a nyugati világ is képes lehet erre, csak egy embernek mindig könnyebb tudatosan változtatni, mint ostoba tömegeknek.

De én se bánom ha nem lesz igazam, én kedvetem a vonal előtti fogyasztói világot, sosem írtam, hogy megérett a pusztulásra, hasznosan, élvezetesen elmozogtam benne. 😉
Sobri Jóska
Persze, teljesen más, azt csak szemétségből írtam oda 😊 De ahogy akkor én abban reménykedtem, h nem lesz igazam (de szinte biztos voltam benne, hogy igen), most én is abban reménykedem, hogy igazam lesz.
Bár egyébként a másik oldalról sok olyan vonzata van/lesz ennek az egész dolognak ami összességében simán lehet, hogy előre mozdít majd egy csomó olyasmit a világban amire szükség lett volna már régen. Tekintve, hogy ez a vírus szerencsére nem az a katasztrófális szint, könnyen lehet, hogy az emberiség összességében pozitívan jön ki ebből az egészből..
Szesze
Maga a vírus nem katasztrofális az 1 százalékos, főként időseket érintő halálozási arányával.
A rá adott, vagy pont nem adott reakciók azok, amik után nem az lesz, mint előtte.

Rengeteg dolog, ami most ebben a luxusvilágban alap, nem látom, hogy megmaradna így.
Ötvenezres vacsora, félmilliós táska, hatszázezres mobil, műszempilla hetente, röpködni olcsón, színház, koncertek élőben valójában mind luxus.
Az mutatja majd meg, hogy a 70 százalék szolgáltatószektorban dolgozóból hányan veszítik el tartósan az állásukat. Na ők a luxusszektorban dolgoztak valójában. Luxus alatt értve a szükségtelen kiadásokat.
Nyilván nem mindenki, de egy alapvetòen csökkent általános bevételszinten tömegek nem fognak százezerért póthajat rakatni vagy hatvanezerért pólót venni. Persze lesz idővel más luxuscikk, mert nyílik az olló szegény és gazdag között, de sokkal több csóró lesz, és nem lesz mindenkinek munkája, akitől elveszi a vírus.
Én is szeretném, ha kis megtorpanás után folytatódna ami volt, de nem hiszem.
És akkor arról még nem is szóltam, hogy mi van, ha Kína jön konszolidálni...

De mindenkinek saját döntése milyen prognózis alapján hoz a jövőre vonatkozó életdöntéseket, azokat mennyire tudja rugalmasan kezelni, stb.
Én könnyen változtatok, így nem félek merészebben, végletesebben prognosztizálni sem.

Szóval ezt a “mi lesz öt év múlva” témát én nem erőltetném, mert sokaknak módfelett depresszív és így befogadhatatlan, és azon, hogy most otthon kell maradni nem is változtat, csak ha már “meg lettem szólítva” r.baggio által, akkor jeleztem, hogy “igen, még mindig, sőt, egyre inkább azt hiszem, amit eddig”.
De ez egy ugyanolyan értékű prognózis, mint bárki máse, hiszen csak prognózis, és ha nincs rá igény, nem fejtegetem, nem finomítgatom. 😊

több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 015 — Giants fan
 twitter.com/TLDRNewsUK/status/1248201314363998208/photo/1
Negritis
Nyilvánvaló, hogy sokat javult a helyzet, ez teljesen logikus is.
Viszont bár nem néztem végig a videót, de megütötte a szemem az egyik táblázatuk, ahol a 2020 feb15-március végi kis méretű szállópor (PM2.5) értékeket hasonlították a korábbi 5 év átlagkoncentrációihoz, ezzel igazolva a javulást. Ez viszont így hülyeség, mert a szállópor leginkább a november-februári időszakokban emelkedik meg (lévén, hogy a nagy része szilárd tüzelésű fűtésből ered), szóval semmi lényegi dolgot nem lehet ebből az összehasonlításból kihozni, max annak lett volna értelme, ha a korábbi évek ugyanezen időszakához hasonlítják, de abból tippre semmi látványos dolog nem jött volna ki, mivel ez a levegőminőség javulás leginkább a közlekedésből eredő szennyezőanyagokban mutatkozik meg (pl nitrogén-oxidok).
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 326 — The Mathematician
 twitter.com/TLDRNewsUK/status/1248201314363998208/photo/1

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
Mindig is tetszett volna zombi apokalipszisben élni, kár hogy nem vagyok akkora vagány, mint Woody Harrelson.
Eazzy
Kit erdekel a vaganysag, amikor Eisenberge lett vegul a puni?
Stez
Ez tartja bennem is a lelket.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
De én se bánom ha nem lesz igazam, én kedvetem a vonal előtti fogyasztói világot, sosem írtam, hogy megérett a pusztulásra, hasznosan, élvezetesen elmozogtam benne. 😉
Sobri Jóska
Ki az aki ezt komolyan írja benne élve, várhatóan sok-sok hasznos évvel még maga előtt?
Eazzy
Az attitűdre utaltam, hogy engem sose zavartak vagy akasztottak ki azok a dolgok, amik mással -nyílvan tulzó módon- ezt mondatták.

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 244 — Whoops, looks like something went wrong.
Mindig is tetszett volna zombi apokalipszisben élni, kár hogy nem vagyok akkora vagány, mint Woody Harrelson.
Eazzy
Kit erdekel a vaganysag, amikor Eisenberge lett vegul a puni?

több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 015 — Giants fan
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Attól, ami fog történi a következő években.
Járványválság, gazdasági válság, életmódválság, fogyasztói válság, társadalmi válság.
Ezek eredőjeként.
Sobri Jóska
Nyilván lesz utóhatása a dolognak, bizonyos dolgok megváltoznak majd, de én nem várok semmi hasonló szélsőséget, mint amit te prognosztizálsz. Utólag kiértékeljük. (mint a Brady kiégést 😉 )
Szesze
Nem hasonlítanám össze a kettőt, hiszen az egyik egy emberről a másik százmilliók viselkedésének átlagáról szól.
És ahogy a ténylegesen kiégett Brady is össze tudta magát kapni, meg tudott újulni, túl tudott lépni a kiégettségén, úgy a nyugati világ is képes lehet erre, csak egy embernek mindig könnyebb tudatosan változtatni, mint ostoba tömegeknek.

De én se bánom ha nem lesz igazam, én kedvetem a vonal előtti fogyasztói világot, sosem írtam, hogy megérett a pusztulásra, hasznosan, élvezetesen elmozogtam benne. 😉
Sobri Jóska
Persze, teljesen más, azt csak szemétségből írtam oda 😊 De ahogy akkor én abban reménykedtem, h nem lesz igazam (de szinte biztos voltam benne, hogy igen), most én is abban reménykedem, hogy igazam lesz.
Bár egyébként a másik oldalról sok olyan vonzata van/lesz ennek az egész dolognak ami összességében simán lehet, hogy előre mozdít majd egy csomó olyasmit a világban amire szükség lett volna már régen. Tekintve, hogy ez a vírus szerencsére nem az a katasztrófális szint, könnyen lehet, hogy az emberiség összességében pozitívan jön ki ebből az egészből..
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
De én se bánom ha nem lesz igazam, én kedvetem a vonal előtti fogyasztói világot, sosem írtam, hogy megérett a pusztulásra, hasznosan, élvezetesen elmozogtam benne. 😉
Sobri Jóska
Ki az aki ezt komolyan írja benne élve, várhatóan sok-sok hasznos évvel még maga előtt?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Attól, ami fog történi a következő években.
Járványválság, gazdasági válság, életmódválság, fogyasztói válság, társadalmi válság.
Ezek eredőjeként.
Sobri Jóska
Nyilván lesz utóhatása a dolognak, bizonyos dolgok megváltoznak majd, de én nem várok semmi hasonló szélsőséget, mint amit te prognosztizálsz. Utólag kiértékeljük. (mint a Brady kiégést 😉 )
Szesze
Nem hasonlítanám össze a kettőt, hiszen az egyik egy emberről a másik százmilliók viselkedésének átlagáról szól.
És ahogy a ténylegesen kiégett Brady is össze tudta magát kapni, meg tudott újulni, túl tudott lépni a kiégettségén, úgy a nyugati világ is képes lehet erre, csak egy embernek mindig könnyebb tudatosan változtatni, mint ostoba tömegeknek.

De én se bánom ha nem lesz igazam, én kedvetem a vonal előtti fogyasztói világot, sosem írtam, hogy megérett a pusztulásra, hasznosan, élvezetesen elmozogtam benne. 😉

több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
Mondjuk azért nem lenne olyan rossz dolog, ha azelőtt találnák ki, mielőtt megindul a nép...
No mondjuk én nem indulok meg, de szorult ennyi empátia belém.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 384 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Harom het alatt egyszer hagytam el a lakast vasarolni, viszont holnap tervezek hazamenni videkre anyamekhoz husvet miatt.
Eddig nem volt semmifele kijarasi tilalom, de ha ezek a hetvegen kitalalnak valamit, ami miatt anyameknal kell maradnom huzamosabb ideig, akkor kurva ideges leszek. 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 21 015 — Giants fan
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Attól, ami fog történi a következő években.
Járványválság, gazdasági válság, életmódválság, fogyasztói válság, társadalmi válság.
Ezek eredőjeként.
Sobri Jóska
Nyilván lesz utóhatása a dolognak, bizonyos dolgok megváltoznak majd, de én nem várok semmi hasonló szélsőséget, mint amit te prognosztizálsz. Utólag kiértékeljük. (mint a Brady kiégést 😉 )
több mint 4 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 627 — No one likes us, cause no one like us
Mindig is tetszett volna zombi apokalipszisben élni, kár hogy nem vagyok akkora vagány, mint Woody Harrelson.

Szerkesztette: Eazzy

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?
Atari
1. Teljesen jó kérdés.
2. Keringeti, ha nem nanoméretben szűr. És hát a légkondi nem nanoméretben szűr.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Attól, ami fog történi a következő években.
Járványválság, gazdasági válság, életmódválság, fogyasztói válság, társadalmi válság.
Ezek eredőjeként.