NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Lakatos Tibor rendőr ezredes jelentette be, hogy újabb védőeszközöket szállítanak ki az egészségügyi dolgozóknak. A kórházak így növelhetik készleteiket, és a háziorvosok, illetve az alapellátásban dolgozók is jelentős mennyiségű és most már a szükséges védelmet is nyújtó eszközöket, maszkokat kapnak meg egy újabb kínai szállítmányból.

Eddig nem az volt a vers, hogy mindenkinek volt minden dögivel, csúcsminőség, megaf*szom?

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak (a mozizásról, társasági és egyéb eseményekről nem is beszélve)?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérőék gondolni vélik
r.baggio
Én azt hiszem.
Mivel még nem hogy nem múlt el a járvány, de igazán el se kezdődött, le se tarolta a világot, az emberek döntő része fel se fogta mi történik, a súlyához képest jócskán alulértékeli.

A Stockholm-szindróma se a túszejtés második napján alakult ki, ahogy a PTSD se a stressz első 10%-át követően, és vicces lenne a háború kevés áldozatáról beszélni 1939 novemberében.
Türelem.
Semmit se veszített érvényéből a prognózisom, igaz, aki az ellenkezőjét véli, az se kapott meg elég adatot, hogy megváltoztassa az övét.

Pont ez a jelenlegi nemtörődöm, felelőtlen, ostoba viselkedés okoz majd olyan élményeket, amik úgy visszalendítik az ingát, hogy kikoppan.
Nem a logika vagy az észszerűség okozza majd a tömegesemények, turizmus lehalását, a társadalmi változásokat, hanem pont a végletesen ostoba emberi viselkedés, a félelem, rettegés, tulzó paranoiák, a kikényszerített tulzó intézkedések, a valós, átélt, megszenvedett járvány- és gazdasági válság évei után.
Pont az, ahogy az emberek most ignorálnak, negligálnak, beleszarnak, tömegölődnek mondatja azt velem, hogy ez bizony át fog fordulni.
Ha szépen fegyelmezettek lennének a sokk és a változás se lenne akkora.

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
lefogadom vmi olyasmi horderejű dolog lesz minthogy elmarad a nemzeti vágta
briareos
Miért jelentenének be ekkora horderejű dolgot?
Bazzani
Nem is marad el, de csak pónilovakkal lesz megtartva a járvány miatt. 😊
somoskovig
miközben erre rázzák:
 www.youtube.com/watch?v=lbnoG2dsUk0

több mint 4 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
lefogadom vmi olyasmi horderejű dolog lesz minthogy elmarad a nemzeti vágta
briareos
Miért jelentenének be ekkora horderejű dolgot?
Bazzani
Nem is marad el, de csak pónilovakkal lesz megtartva a járvány miatt. 😊

több mint 4 éve
adam77 New Orleans Saints 635
Napi vicces.
Van egy kollégám, Gyula.
Targoncás, egy pöppet szereti a szeszkót és a napi két doboz olcsó import cigaretta is elég szokott lenni.
Az alábbi beszélgetést kaptam ma el.
Főnök: Gyulám hordod a maszkot?
Gyula: Persze főnök! Csak akkor veszem le ha beszélek vagy köhögök.
Bazzani
láttam nénit maszkot félrehúzva slukkolni. le akartam fotózni, de annyira kevesen voltak hogy nem tudtam lebukás nélkül megoldani 🙂
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Ahogy feloldják a korlátozást soha nem látott méretű elindulás lesz.
"Végre mehetek!"
Bazzani
Igyigy, Kina mutatja az utat.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Napi vicces.
Van egy kollégám, Gyula.
Targoncás, egy pöppet szereti a szeszkót és a napi két doboz olcsó import cigaretta is elég szokott lenni.
Az alábbi beszélgetést kaptam ma el.
Főnök: Gyulám hordod a maszkot?
Gyula: Persze főnök! Csak akkor veszem le ha beszélek vagy köhögök.

több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 547 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Belso megtisztulas es szeretet, itt a megoldas! <3
dankodavid
És a kézmosás?
zemanla
most a vágódeszka tisztítás és a törlőruha mellőzése volt célkeresztben
Szesze
Ha ezek megvannak akkor teljesen steril a lakás, mondotta Cili néni.
Bazzani
Akkor vennem kell egy vágódeszkát 😊

több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Két kérdés:
1. Elérhető olyan kimutatás, hogy a _gyógyultaknak_ milyen betegségeik vannak?
2. A klíma (különösen a központi) hepa/pollen/egyéb szűrője kiszűri-e a vírust, vagy szépen keringeti egy fertőzött jelenléte után órákig?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 326 — The Mathematician
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Ahogy feloldják a korlátozást soha nem látott méretű elindulás lesz.
"Végre mehetek!"
Bazzani
volt hir hogy Vuhanból elindultak a tömegek 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
Hanni
Ahogy feloldják a korlátozást soha nem látott méretű elindulás lesz.
"Végre mehetek!"

több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 227 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérők gondolni vélik
r.baggio
Nekem az az érdekes, hogy egyáltalán valaki úgy gondolja, hogy "megváltozik a világ". Mitől változna meg lol.
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
lefogadom vmi olyasmi horderejű dolog lesz minthogy elmarad a nemzeti vágta
briareos
Miért jelentenének be ekkora horderejű dolgot?
Bazzani
hát kell már mutatni vmit, látszólag az észak kóreai stílusú bölcs vezér megszemlél dolgokat, vagy rátehénkedik dolgokra képek már nem elegendőek

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Mivel vannak itt szakavatott jogászok felvetnék egy kérdést, ami kapcsán telefonálnom kellene.

Adott egy júliusi lagzi egy vendéglátóhelyen. Foglaló kifizetve. De ugye ez most ugrik, esemény elmarad. Gondolom én hogy ez egy Vis major. A vendéglátós első álláspontja szerint, ő már elköltötte ezt a pénzt és így nem tudja visszaadni (ami nekem érthetetlen, hiszen semmit nem kellett megvennie az eseményre). Második álláspontja szerint visszaadja a felét, de nem garantálja majd a változatlan árat az új dátumra.

Az érintettek a sógoromék, akik siketek. Így nekem kell majd telefonon az érdeküket képviselni. Első körben abban maradtam a vendéglátóssal, hogy átbeszéljük a házasodni vágyókkal amit javasolt megoldásként.

Mi szeretnénk verzió: visszakapni a pénzt vagy ugyanezekkel a kondíciókkal megtartani a megállapodást.

vendéglátós szeretné: mindenképpen megtartani a pénzt, és ha nincs jelentős áremelkedés az új dátumig, akkor a mostani kondíciók megtartása. De ha jelentős áremelkedés lesz, akkor nyilván emelni fog, ezt mondta.

Az új időpont problémás, mert jövő nyár elején egy másik tesó is házasodik, tehát csak azután tudnák rakni ezt a kérdéses eseményt. Ez meg így bőven 2021 augusztusa lenne. Amire az áremelkedésnek reális esélye van.

Mivel a siket rokonok elvesztették a munkájukat, így jelenleg óriási segítség lenne nekik a visszakapott pénz. És nem szívesen tartanák ott a vendéglátósnál, aki elég megbízhatatlannak tűnik, úgy hogy vagy emel majd árat vagy nem.

Megoldás? Visszajár a foglaló a jelenlegi helyzet miatt? Tudok majd erre határozottan hivatkozni? És ér-e ez valamit, tehát a vendéglátósnak van más választása, mint visszaadni?
topin
Nem vagyok jogász, de attól függ, mi van a szerződésben (gondolom kötöttek). Ott szerintem részletesen fel van tüntetve, melyik fél milyen módon és mikor állhat el a megállapodástól. Azt kell nézni, vis maior esetére mi van belefoglalva.
gabokocka
igen, a szerződés segítene, abban mi szerepel.

vendéglátós nagyon rendes, ez a pénzt mképp megtartaná, de azért legyen már, hogy ő még emelhet árat. kérdezném tőle, hogy ha ő már elköltötte a pénzt (mert előrekészült a lagzira), akkor minek beszélünk áremelkedésről? jogászként egy tanács: először a rokonok döntsék el, hogy mit akarnak. vagy a pénzt vagy a lagzit. ha pénzt akarnak, akkor vszeg meg kell elégedniük a felével, sajnos ez így megy. anno én is hiába magyaráztam az építtetőnek, hogy kötbér alapján lóg nekem X összeggel, örülhettem, hogy kb a 2/3t megkaptam. pedig jogászként tudtam, hogy az X jár nekem, de egyszerűen ezen a terepen (építkezés, vendéglátósok) sajnos a jog vajmi keveset ér.
ha lagzit akarnak és van szerződés, akkor a feltételek maradjanak azok is. teszem azt, ha itt hirtelen árcsökkenés lett volna, akkor az ezen nyert plusz bevételét sem osztotta volna meg veletek ...
csebi
A fele pénzt választanám azonnal, mivel az is lehet, hogy soha nem nyit ki többet. Akkor inkább kerüljön a semmi X-be, mint 2X-be. Amikor a kezemben a fele pénz akkor baszogatnám a másik feléért.
Szerződés valószínűleg nincs, ha van se ér semmit.
Sobri Jóska
1. írásbeli szerződést kell írni mindig (ezért vannak ügyvédek, ne adja az ég közjegyzők), a szóbelit kvázi lehetetlen bizonyítani tanúk nélkül. A tanú meg olyan amilyen.
2. ha sokat geciskedik, akkor befordítod f.a.-ba a cégét és nem baszakodsz telefonálgatással.
3. van egy áfás számla kiállítva, akkor ott meg lehet nézni az ellenszolgáltatást.
4. ha tényleg foglaló volt, akkor a vis maior miatt visszajár. Ha nem foglaló és a szerződés megszűnik, akkor el kell számolni a teljesített szolgáltatás - ellenszolgáltatással, hogy egyensúlyban legyenek. Az, hogy elköltötte és nem tudja visszaadni az nem érv, lásd 2. pont.

konklúzió: ne hallgass Sobrira, nem elégszünk meg a félpénzzel. Keresd ki a cégnyt-ből a cégét, hívd fel, mondd meg neki, hogy kéred a zsét. Ha nem, akkor fizetésképtelenség miatt megindítod a felszámolást. Hidd el, hamar meglesz a lóvéd, mert senki nem kockáztatja meg, hogy eltiltsák a cégvezetéstől pár száz rugó miatt, és egy felszámoló sem hiányzik a nyakába (a felszámolók híresen gecik és korruptak). Ez egy olcsó trükk, tegnap is volt egy ilyen nálunk. Ugyanezt a félpénzes baromságot erőltette.
Amadeus
Ami jogszerű az nem mindig életszerű.
Milyen szóbeli szerződésről beszélsz süketek esetén?
Ha valakinek gyorsan kell a pénze, mennyit segít, ha felszámolás alá vonat egy céget, amire amúgyis könnyen végelszámolás várna?
A kft. azt jelenti, korlátolt a felelősség. Egy üres cég elismerhet bármilyen követelést, kifizetni nem tudja.
Amiket te mondasz, azok egy eljárás utánra vonatkoznak, ahol a másik fél mindent elismer úgy, ahogy topin verziójában van, nem a jelen helyzetre.
A bíróságok állnak.
A leendő felperesek hülyék.
Világjárvány van, kutyát nem érdeklik a tyúkperek.
Több az ügyvédi díj az általad leírtakon, mint a teljes pénzösszeg, amiről szó van.
Mit nem értesz a kiinduló feltételekből?
A te verziód szerint mikorra kapja vissza az érintett a teljes pénzét?
Az enyém szerint a felét azonnal, a másik felét vagy soha vagy akkor, amikor szerinted az egészet.
Konklúzió: nem kell Sobrira hallgatni, de megéri. Fele pénz izibe, másik felén amadeuskodhatnak.
Ne hidd el Amadeus életszerűtlen jogászkodását, mert nem lesz hamar meg a lóvé.

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Belso megtisztulas es szeretet, itt a megoldas! <3
dankodavid
És a kézmosás?
zemanla
most a vágódeszka tisztítás és a törlőruha mellőzése volt célkeresztben
Szesze
Ha ezek megvannak akkor teljesen steril a lakás, mondotta Cili néni.

több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
már most az megy, hogy a települések nem tudják megfékezni a kirándulók áradatát, tényleg van még valaki, akit azt hiszi, hogy a járvány elmúltával vége a turizmusnak (a mozizásról, társasági és egyéb eseményekről nem is beszélve)?

extrémisztán az a hely, ahol most élünk, csak nem épp abból az okból, ahogy azt Mérőék gondolni vélik

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
lefogadom vmi olyasmi horderejű dolog lesz minthogy elmarad a nemzeti vágta
briareos
Miért jelentenének be ekkora horderejű dolgot?

több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 257 — Tyrone Creek
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
Majd ha már elegen az M7esen lesznek.
csipkelli
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
lefogadom vmi olyasmi horderejű dolog lesz minthogy elmarad a nemzeti vágta

több mint 4 éve
csipkelli 3 978
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
NB2
Majd ha már elegen az M7esen lesznek.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 244 — Whoops, looks like something went wrong.
A hungária elesett...
A fél városon nincs maszk, bicikli, családi séták...
Mi lesz itt?
LoveSobri
Az elmult masfel hetben azt tapasztalom, hogy annyira megy ismet a nyugtatas, es az eroskodes, hogy jo uton vagyunk, az intezkedesek mehoztak a vart eredmenyt, hogy az emberek akarva-akaratlanul is elkezdtek atesni a lo tuloldalara, megnyugodtak a kelletenel korabban, ami azt fogja eredmenyezni, hogy sokan ujra atmennek felelotlenbe, megno ismet a letszama az embereknek es a csoportoknak az utcan.

Es az egesz hepaj akkor kezdodhet a nullarol...

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 468 — nabege2@yahoo.com
nagyvezír ma mikor jelent be valamit?
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 764
A hungária elesett...
A fél városon nincs maszk, bicikli, családi séták...
Mi lesz itt?
több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
Ausztriában jelenleg csak írásbeli terveznek, Szlovákiában csak szóbeli vizsgát, Dániában a hagyományos rend szerint megtartják, jelenleg Németország tartományainak többsége is így készül. Finnországban pedig előrébb hozták, és már meg is tartották az érettségit

...

Maruzsa szerint 14 nap alatt valamennyi vizsga lebonyolítható, az időzítés ugyanakkor kulcskérdés. A vizsgát előrébb hozni nem lehet, hiszen akkor sérülne a felkészülésre álló idő, nem lenne méltányos. Túl sokat tolni sem lehet az érettségin, nem reális ugyanis egy októberi érettségi vizsga


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
"Müller Cecília tisztifőorvos azt mondta, személyesen fog elmenni a Pesti úti idősotthonba tájékozódni,"

felnyerítettem a röhögéstől
Amadeus
várom vele a hasonló pozitiv képet mint amikor OV szemlél és mutat