NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
BP lezárásban azoknak akik nem olvassák lemilt:

 lemil.blog.hu/2020/03/13/nehany_szo_a_budapesti_karantenrol
briareos
Azért mókás, hogy fél napja ezt kommentelte a cikk szerzője:
Megmondom a frankót: szerintem (és ez VÉLEMÉNY, nem tényállítás!) itt az ideje lezárni a megyehatárokat a kóbor maszek sétafikálók és a "meglátogatom a sógort és borozunk egy kicsit így húsvét küszöbén" típusú idióták előtt.
Budapest + Pest megye természetesen egységes egészként kezelendő.tiboru
Kissé másabb hangnem. 😊

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
A bolygón élerte a fertőzöttek száma a 1.500.000et, halálozás 90.000.
Ez 6%os halálozási arány.
Ekkora számoknál már ez releváns adat. Rosszabb lett, mint egy normál influenza, de nem brutális kategória.
Chargers LT
A regisztrált fertőzötteké.
De mivel mindenhol úgy kalkulálnak, hogy az esetek 80 százalékában tünetmentes a fertőzés, illetve nyilvánvalóan rengeteg tünettel rendelkező sincs a regisztráltak között, én ezért a valós fertőzöttszámra egy öt-tízszeres szorzót raknék, és ha még bekalkulálom halottak becsült számát, akik a koronavírus következtében haltak meg, de nincsenek a fenti 90ezerben, akkor 0,5-1,0% közötti valós halálozási arányt kapok.
Szerintem ez a releváns szám, ami majd akkor pontosodik, pár év múlva, ha könnyen kimutatható lesz, hogy hány ember esett át valójában a fertőzésen.

több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 295 — Jedi Master
A bolygón élerte a fertőzöttek száma a 1.500.000et, halálozás 90.000.
Ez 6%os halálozási arány.
Ekkora számoknál már ez releváns adat. Rosszabb lett, mint egy normál influenza, de nem brutális kategória.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 502 — StuG Life
BP lezárásban azoknak akik nem olvassák lemilt:

 lemil.blog.hu/2020/03/13/nehany_szo_a_budapesti_karantenrol

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 502 — StuG Life
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Hiába papírozol le mindent, jogos, de behajthatatlan követelesből szerintem Magyarországon van a legtöbb a világon egy főre vetítve. Népi sport a cégbedöntés, kölcsönkérés egyaránt.

Ha már tanácsadás, én azt mondom, hogy előre nem fizetünk. És ha így nem vállal valaki valamit, akkor majd megcsinálja más.

A vendéglátós meg nem pöcs, hanem rábaszott.
Valószínűleg nem az az üzleti modellje, hogy előlegeket nyúl le, alóla kb. a teljes vállalkozás, üzlet kiesett, és szerintem az összes étterem fele soha nem fog többet kinyitni. (Gerendai fine diningra még borulátóbban prognosztizál.)
Menti ami menthető.
Ha kiderül, hogy a vendéglős is valakinek az ismerőse, és megy a csőd felé, neki is összedobjuk a pénzt?
Sobri Jóska
Gerendainak azért akad néhány más projektje, ő maga nyilatkozta korábban, hogy a vendéglátást csak kedvtelésből csinálja, és nem is hoz profitot. Az meg, hogy a fine dining "nagy vesztes" lesz (gondolom, ugyanazt olvastuk) pillanatnyilag mérsékelten izgat. Egy átlagos vendéglős és a vendégköre egészen más tészta.
nagylaza
gerendainak sose semmi sem hoz profitot, oszt mégis mindig van pénz 😀

több mint 4 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
Az it-s tanfolyamokra nyújtott 95%-os támogatás még megmentheti nálam ezt a szerencsétlenkedést (bár nehéz elhinni, hogy itt nem lesz valami fájdalmas csavar)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 026 — I like the Texans, I like who we are
Azért ezt a 70 százalékos mókát ne bántsuk, ez nagyobb segítség, mint aminek most tűnik. Pl a gyártóüzemekben, ahol a termelékenység percekre ki van számolva és most a logisztika miatt kérdéses, hogy időben ott van-e az alapanyag ez jelentősen csökkenti a vállalkozás kockázatát. Márpedig ha csökkenti, akkor nem kell elgondolkoznia azon, hogy hány alkalmazottat engedjen el. Nagyon kíváncsi vagyok a rendeletre, de van ráció abban, amit Palkovics nyilatkozott.
Szokol
Azért ez, mint ahogy ebben az országban a haveri kapitalizmus idejében, nem így működik. Nem jár alapból azoknak az ágazatoknak, akik most megszorultak. Pályázatot kell írni, hogy ők bizony rászorulnak. És kik fognak nyerni a pályázaton? Hát elsőre (talán egyáltalán) nem azok akiknek tényleg szükségük lenne rá, hanem a csókosok. Nyilván olyan haver is megkapja majd, akinek a vállalkozása egyáltalán nem került bajba, nem is veszélyeztetett ágazat, de erre majd jóval a járvány után fog fény derülni.
Én az elején még úgy voltam vele, nem várhatjuk el a jelenlegi kormányzattól, illetve az országgyűléstől, hogy profin megoldják a helyzetet, mivel nem hogy itthon, de a világon nem volt még ilyen a modern időkben. Aztán belefutottam a vitába, amin az országgyűlés vitázott, miért nem szavazza meg a kormánynak a "diktatúrát". Hát ott felforrt az agyvizem. Ahelyett, hogy ebben a helyzetben félretennék kicsit a munkájukat, és próbálnának segíteni, az összes birka a saját pozíciójának megerősítésével van elfoglalva. Az ellenzék arra volt ráizgulva, hogy korlátlan hatalma nem lehet Orbánnak, a Fidesz meg hogy ilyen kis mozgástérrel nem tudnak dolgzoni. Mert eddig amúgy mit nem tehettek meg? Megjegyzem a tisztifőorvos rendelet nélkül meghosszabbította a kormány intézkedéseit tehát mit akar a kormány? Orbán valszeg úgy számolt, mivel nem szavazta meg neki az országgyűlés a törvényt, két év múlva a választáson kampányolhat azzal, hogy az ellenzék nem akart segíteni az országon. De szerintem elszámolta magát. Így a teljes felelősség az övé lesz. Csakhogy annyira balfasz módon kezelik az egészet, hogy az hihetetlen. Oké, hogy felelősség nélkül könnyen beszélek, de könyörgöm, ez szégyen! Eddig 58 ember halt meg asszem, plusz akikről nem igazolódott még be, hogy emiatt. Ekkora tömeggyilkosságért rég börtönben lenne az ember, nem hogy még mindig irányíthatnak. Nem csak a kormány, de az egész országgyűlés hibája ennyi halott. Eddig úgymond tét nélkül üthették egymást a parlamentben, de ennek következménye kell, hogy legyen. Nyilván nem fogják beismerni, hogy alkalmatlanok a feladatra, de most nem sok mindennel tudják leplezni. Nem vagyok naiv, mikor ennek vége, majd szépen megveregetik egymás vállát, hogy igen, csak rajtuk múlt, hogy sikerült megállítani a járványt és szobrot nekik. De ez akkor is gáz.
A legtöbb rendelkezés meg teljesen összeegyeztethetetlen a járvánnyal. Minek a 13. havi nyugdíj?
Akiknek eddig a nyelvvizsga hiányzott a diplomához, most megkapják a nélkül mert a járvány után szükség lesz a gazdaság felállításához a diplomásokra. Vajon mivel fog kezdődni egy álláshirdetés? Követelmények: közepfokú nyelvvizsga. Bárvó.
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 625
6:185. § [Foglaló]

(1) A másik félnek fizetett pénzt akkor lehet foglalónak tekinteni, ha annak fizetésére a kötelezettségvállalás megerősítéseként kerül sor, és ez a rendeltetés a szerződésből egyértelműen kitűnik.


maradjunk jelen esetben az előlegnél.
d3Y
Nem látom emiatt miért ne lenne foglaló, de igazából lényegtelen. 😊
Jughead
azt miért szokták beleírni a szerződésekbe, hogy a felek egyezően kijelentik, hogy a foglaló jogi természetével, illetve minősítésével tisztában vannak? azért mert a bírósági gyakorlat megkívánja, hogy a felek egyértelműen kifejezésre juttassák a szándékukat aziránt, hogy a fizetett pénz foglalónak minősüljön. jelen esetben ha ez megtörtént is, nehéz bizonyítani. az áfás számla, amire ráírták, hogy "foglaló" nem biztos, hogy elegendő ehhez.

jelen helyzetben mindegy, hogy foglaló vagy előleg, ez majd akkor lehet érdekes, ha a vis maior júliusra megszűnik.
d3Y
A felek szándéka, a helyszín által kiállított számla és az általános szerződéses gyakorlat alapján aligha lehet kérdéses, hogy foglalónak minősült-e, vagy sem (elég komolytalan védekezés lenne, hogy véletlenül írtam foglalót a számlára).

Ha a vis maior júliusra megszűnik, akkor pedig akár foglaló, akár előleg az nem fog visszajárni.

(Akkor lehet érdekes a dolog, ha az esküvő előtt 2 héttel feloldják a korlátozást, majd pár nappal az esküvő előtt újra elrendelik és a helyszín tudja bizonyítani, hogy csak az esküvő miatt vásárolt ételt stb.).
Jughead
a felek szándékát arra vonatkozóan, hogy a fizetett összeg foglaló volt és nem előleg, hogy bizonyítod írásbeli szerződés hiányában?
az általános szerződési gyakorlat esküvői szolgáltatói szerződések esetében az, hogy foglalót szokás kikötni, és nem előleget?

az hogy a számlára ráírta, hogy foglaló még nem bizonyítja egyértelműen, hogy a felek foglaló megfizetésében állapodtak meg. hivatkozhat arra, hogy a számla tévesen került kiállításra, aztán kiállít egy helyesbítő számlát, amin már előleg szerepel. akárhogy is nézzük a dolgot, a dolog nem egyértelműen bizonyítható, a Ptk. + bírósági gyakorlat pedig egyértelműséget vár el jelen esetben.

a foglaló / előleg miért ne járna vissza akkor, ha a vis maior júliusra megszűnik és a szerződés teljesítése meghiúsul a szolgáltató hibájából?

choose life
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Hiába papírozol le mindent, jogos, de behajthatatlan követelesből szerintem Magyarországon van a legtöbb a világon egy főre vetítve. Népi sport a cégbedöntés, kölcsönkérés egyaránt.

Ha már tanácsadás, én azt mondom, hogy előre nem fizetünk. És ha így nem vállal valaki valamit, akkor majd megcsinálja más.

A vendéglátós meg nem pöcs, hanem rábaszott.
Valószínűleg nem az az üzleti modellje, hogy előlegeket nyúl le, alóla kb. a teljes vállalkozás, üzlet kiesett, és szerintem az összes étterem fele soha nem fog többet kinyitni. (Gerendai fine diningra még borulátóbban prognosztizál.)
Menti ami menthető.
Ha kiderül, hogy a vendéglős is valakinek az ismerőse, és megy a csőd felé, neki is összedobjuk a pénzt?
Sobri Jóska
Gerendainak azért akad néhány más projektje, ő maga nyilatkozta korábban, hogy a vendéglátást csak kedvtelésből csinálja, és nem is hoz profitot. Az meg, hogy a fine dining "nagy vesztes" lesz (gondolom, ugyanazt olvastuk) pillanatnyilag mérsékelten izgat. Egy átlagos vendéglős és a vendégköre egészen más tészta.
nagylaza
Erre szívesen fogadok.
Ha találsz valami általad hiteles adatot, hogy Budapesten hány étterem (melegkonyhaengedélyes hely) működött idén januárban, vagyis a krízis előtt, én fogadok, hogy 2022 januárban kevesebb lesz ezen szám 75 százalékánál.
Ez az én nagyot zuhan a szektor és “kb. fele lesz” és a te más tészta “kb ugyanannyi marad” között van félúton.
Sobri Jóska
Sejtelmem sincs, honnan veszed, hogy szerintem "kb. ugyanannyi marad". Nyilván félreérthetően fogalmaztam. Arra igyekeztem utalni, hogy az ezer+egy bizniszben benne lévő elit gondjai jelenleg kevéssé érdekelnek.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Na egy bold prediction holnapra: 100 feletti új esetszám, amivel alátámasztja majd Vitya a húsvéti településelhagyási tilalmat, amit csak a nagyvárosok kivezető útjain fognak ellenőrizni. Keddtől meg visszaállunk a mostani kerékvágásba. Hmm?
Szokol
Ez tetszene.
Bár mondjuk BPen belül akkor is lenne bőven mozgás de legalább nem hordanák szét a bajt annyira.
Bazzani
egyébként hány kivezető van Pestről?😊
szerintetek ez megvalósítható? (komoly a kérdés amúgy!)
NB2
100+
Sobri Jóska
Mintegy 123 és 125 között.
nagylaza
Utoljára kb akkor próbálták meg, amikor bomba robbant a parlamentnél. | Vagy a whisky-s vadászatnál? Mindegy. |
Akkor sem sikerült, csak kb az autópálya kivezetőket.
vpi
Rákerestem, igen, a viszkisnél volt:
"a rendőrség lezárta a Budapestről kivezető utakat"
 www.origo.hu/itthon/20061204segitok.html
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 468 — nabege2@yahoo.com
De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?
LoveSobri
Pont te magad válaszoltad meg, hogy 4 hete haldoklik 😊 fizette a bért, a szállítóit, simán lehet, hogy 1-2 esemény alapanyaga már ott figyelt a raktárban, meg esetleg ebből finanszírozta volna a jövőt. Gondolj bele, ez a pénz kamat mentes, inkább ide tartozz mint a banknak.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Hiába papírozol le mindent, jogos, de behajthatatlan követelesből szerintem Magyarországon van a legtöbb a világon egy főre vetítve. Népi sport a cégbedöntés, kölcsönkérés egyaránt.

Ha már tanácsadás, én azt mondom, hogy előre nem fizetünk. És ha így nem vállal valaki valamit, akkor majd megcsinálja más.

A vendéglátós meg nem pöcs, hanem rábaszott.
Valószínűleg nem az az üzleti modellje, hogy előlegeket nyúl le, alóla kb. a teljes vállalkozás, üzlet kiesett, és szerintem az összes étterem fele soha nem fog többet kinyitni. (Gerendai fine diningra még borulátóbban prognosztizál.)
Menti ami menthető.
Ha kiderül, hogy a vendéglős is valakinek az ismerőse, és megy a csőd felé, neki is összedobjuk a pénzt?
Sobri Jóska
Gerendainak azért akad néhány más projektje, ő maga nyilatkozta korábban, hogy a vendéglátást csak kedvtelésből csinálja, és nem is hoz profitot. Az meg, hogy a fine dining "nagy vesztes" lesz (gondolom, ugyanazt olvastuk) pillanatnyilag mérsékelten izgat. Egy átlagos vendéglős és a vendégköre egészen más tészta.
nagylaza
Erre szívesen fogadok.
Ha találsz valami általad hiteles adatot, hogy Budapesten hány étterem (melegkonyhaengedélyes hely) működött idén januárban, vagyis a krízis előtt, én fogadok, hogy 2022 januárban kevesebb lesz ezen szám 75 százalékánál.
Ez az én nagyot zuhan a szektor és “kb. fele lesz” és a te más tészta “kb ugyanannyi marad” között van félúton.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Hiába papírozol le mindent, jogos, de behajthatatlan követelesből szerintem Magyarországon van a legtöbb a világon egy főre vetítve. Népi sport a cégbedöntés, kölcsönkérés egyaránt.

Ha már tanácsadás, én azt mondom, hogy előre nem fizetünk. És ha így nem vállal valaki valamit, akkor majd megcsinálja más.

A vendéglátós meg nem pöcs, hanem rábaszott.
Valószínűleg nem az az üzleti modellje, hogy előlegeket nyúl le, alóla kb. a teljes vállalkozás, üzlet kiesett, és szerintem az összes étterem fele soha nem fog többet kinyitni. (Gerendai fine diningra még borulátóbban prognosztizál.)
Menti ami menthető.
Ha kiderül, hogy a vendéglős is valakinek az ismerőse, és megy a csőd felé, neki is összedobjuk a pénzt?
Sobri Jóska
Gerendainak azért akad néhány más projektje, ő maga nyilatkozta korábban, hogy a vendéglátást csak kedvtelésből csinálja, és nem is hoz profitot. Az meg, hogy a fine dining "nagy vesztes" lesz (gondolom, ugyanazt olvastuk) pillanatnyilag mérsékelten izgat. Egy átlagos vendéglős és a vendégköre egészen más tészta.
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 822 — Patriot
Na egy bold prediction holnapra: 100 feletti új esetszám, amivel alátámasztja majd Vitya a húsvéti településelhagyási tilalmat, amit csak a nagyvárosok kivezető útjain fognak ellenőrizni. Keddtől meg visszaállunk a mostani kerékvágásba. Hmm?
Szokol
Ez tetszene.
Bár mondjuk BPen belül akkor is lenne bőven mozgás de legalább nem hordanák szét a bajt annyira.
Bazzani
egyébként hány kivezető van Pestről?😊
szerintetek ez megvalósítható? (komoly a kérdés amúgy!)
NB2
100+
Sobri Jóska
Mintegy 123 és 125 között.
nagylaza
Utoljára kb akkor próbálták meg, amikor bomba robbant a parlamentnél. | Vagy a whisky-s vadászatnál? Mindegy. |
Akkor sem sikerült, csak kb az autópálya kivezetőket.
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
azért ahogy kezdenek körvonalazódni a kormány tervei a munkahelyek megvédéséről, nekem úgy tűnik mégsem ez volt az ország történelmének 10 legjobb éve. Példásul ez a 70%-os támogatás ez valóban arra jó, hogy ha 100% helyett mondjuk csak 40%-ot tudok dolgozni, mert annyi munka van, akkor a kieső 60%-nak a 70%-át támogatják. Erre most komolyan mit lehet mondani? Kiváló válságkezelés...
Klaci79
Amúgy szerinted bármelyik elhivatott szavazójukat érdekelni fogja ez? Akkor sem ha fullba tönkre megy az élete, meghal a fél családja, öngyilkos lesz a legjobb barátja, mert:
Gyurcsány, Soros, ellenzék, migráns, korona, nyugdíjemelés.
Meg is vagyunk.
Bazzani
Ez nagyon nincs így.
Én Orbánra, mint kiválló politikusra szavaztam 2 vagy 6 éve, nem jövendő nemzetmentőre, pláne nem mint életekről döntő fontos államférfira.
Most se szavaznék másra visszamenőleg.
Sőt, ha most kéne választanom valakit erre a krízisre, most se kérném inkább Gyurcsányt, Vonát vagy Szél Bernadettet. Karácsonyt pláne nem. (Más meg soha nem jelentkezett. Lehet most egy orvos egy katona vagy akár egy logisztikus jobb opció volna, de abból lehet választani aki van. Ezért gondolom, hogy a következő választáson rengeteg új arc, local hero lesz a győztesek között.)
De a következő választáson már az idei teljesítménye is mérlegre kerül. Ne előlegezd meg a döntésemet, hisz még én se tudhatom azt. De -mint írtam többször- sok veszteség, sérelem, kellemetlenség lesz mindenkiben, szimpátia- és korábbi szavazástól függetlenül.
Sobri Jóska
Szerintem ez jelen esetben egy igenis korrekt intézkedés. Fogalmunk sincsen mi lesz pontosan idehaza, mit hoz az élet és a gazdasági lét. Szeretem a megfontoltságot kapkodás helyett.
kristóf17
Itt is egy adekvát példa a fontolva haladásra:

 streamable.com/irw754

2015. július: "A vasútvonal magyar szakasza 166 kilométer, a beruházás költsége ezen a szakaszon 472 milliárd forint - ismertette. " Szijjas Peti szájából

2019. január: "„A 166 kilométernyi pálya felújítása a terveknek megfelelően 472 milliárdba kerülne, nem szaladtak el a költségek” – cáfolta Pafféri Zoltán az aggályokat. Egy közel 80 milliárdos plusztételt ugyanis új elemként a vasútnak a soroksári Duna-partról Kelenföldig való bevezetése okoz, mindez pedig az áfával és a hitelkamattal nőhet a sajtóban olvasható 750 milliárdra."

Ebben egy 9 kilométeres szakasz lett +80 milliárd és ugye a NERnél ami kiadási oldal az csak netto, hiszen az áfabevétel majd visszavánszorog

A fenti coub meg a mai, ahol Schanda - az az isten barma - megerősíti, hogy "A Budapest-Belgrád vasútvonal meggyorsítása mintegy 1700 milliárd forintot tesz ki, közölte az államtitkár."

Persze ennek magyarázata a fontolva haladás, Soros ártó tevékenysége a forint dollár/euro árfolyamra, az építőipar szűk keresztmetszete, ahol betonnal öntenek ki mindent, így nincs elég ukrán a betonkeverők mellett. Még jó, hogy megerősítitek, hogy ilyen fontolva haladjanak. Ha sietnének világrekord körüli eredmények születnének az európai kistigrisnél, Európa gazdasági motorjánál.
VanillaSky
Ez itt például egy nagy probléma. Sokszor más dolog miatt ítéltek meg valamit, nem az adott eset miatt. 😊 Utálom amiket műveltek egyes esetekben, rühellem a kormányzásuk alatt történt rengeteg negatív dolgot. De ez ki a tyúkszemes pinát kéne, hogy érdekeljen jelen esetben? Mégis ezzel foglalkoztok, ennek hatásai formálják a véleményeteket úgy látom. (Ékes példa a kommented)
Semmi köze nincsen a helyzet megoldásához. Nulla objektivitásra vagytok néhányan képesek, és a zsigeri utálat mindent elnyom. Így semmi értelme beszélgetni ilyenekről. Tudom bántó és sokan úgysem fogadjátok el, de sebaj.
(Mondom ezt úgy, hogy a legtöbb dologban 10%-ra sem vagyok olyan tájékozott, mint itt a 80%-otok, de gondoltam itt a politikai múltnak nem lesz szerepe. Tévedtem.)
kristóf17
....
(ez itt persze off)
VanillaSky
Így van, engedjük is el 😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 244 — Whoops, looks like something went wrong.
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Én nem örömmel, de szintén!
nagylaza

En meg egyenesen banattal, mert annyival kevesebb penz marad lotyokra, de egye fene, egyszer elunk. En is segitenek. Aztan ha nehany honap mulva meg atsegitek egy idos nenit az uton, akkor meg is van az eves jocselekedeti mennyisegem.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Hiába papírozol le mindent, jogos, de behajthatatlan követelesből szerintem Magyarországon van a legtöbb a világon egy főre vetítve. Népi sport a cégbedöntés, kölcsönkérés egyaránt.

Ha már tanácsadás, én azt mondom, hogy előre nem fizetünk. És ha így nem vállal valaki valamit, akkor majd megcsinálja más.

A vendéglátós meg nem pöcs, hanem rábaszott.
Valószínűleg nem az az üzleti modellje, hogy előlegeket nyúl le, alóla kb. a teljes vállalkozás, üzlet kiesett, és szerintem az összes étterem fele soha nem fog többet kinyitni. (Gerendai fine diningra még borulátóbban prognosztizál.)
Menti ami menthető.
Ha kiderül, hogy a vendéglős is valakinek az ismerőse, és megy a csőd felé, neki is összedobjuk a pénzt?

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
LoveSobri
Én nem örömmel, de szintén!
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 764
Tyű topin, nem irigyellek.

Siketek, elvesztették a munkájukat és sajnos a pénzre is keresztet vethetnek, ha csak egy áfás számla van...

Sajnos mindent papírra kell vetni, mindent, a mai világban, 2 tanúval aláíratni és még a légy szárnyának a mintázatát is beleírni, amibe ha akarna se tudna belekötni senki.

De a vendéglátós is mekkora pöcs, öregem.
Kb 4 hete haldoklik a vendéglátás - ami érthető, sajna - de ha nem tudott semmit sem csinálni ebben a konkrét helyzetben, akkor mire fel költötte el a pénzt?

Amúgy mennyi pénzt tettek le, ha public?
A fórum összetartását ismerve, nem lennék meglepve, ha jelen helyzetben mindenki fejenként beszállna a nemes ügy érdekében 1-2 ezer forinttal.
Legalábbis én örömmel segítenék, mert tényleg nagyon szomorú a sztori..
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Na egy bold prediction holnapra: 100 feletti új esetszám, amivel alátámasztja majd Vitya a húsvéti településelhagyási tilalmat, amit csak a nagyvárosok kivezető útjain fognak ellenőrizni. Keddtől meg visszaállunk a mostani kerékvágásba. Hmm?
Szokol
Ez tetszene.
Bár mondjuk BPen belül akkor is lenne bőven mozgás de legalább nem hordanák szét a bajt annyira.
Bazzani
egyébként hány kivezető van Pestről?😊
szerintetek ez megvalósítható? (komoly a kérdés amúgy!)
NB2
100+
Sobri Jóska
Mintegy 123 és 125 között.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Na egy bold prediction holnapra: 100 feletti új esetszám, amivel alátámasztja majd Vitya a húsvéti településelhagyási tilalmat, amit csak a nagyvárosok kivezető útjain fognak ellenőrizni. Keddtől meg visszaállunk a mostani kerékvágásba. Hmm?
Szokol
Ez tetszene.
Bár mondjuk BPen belül akkor is lenne bőven mozgás de legalább nem hordanák szét a bajt annyira.
Bazzani
egyébként hány kivezető van Pestről?😊
szerintetek ez megvalósítható? (komoly a kérdés amúgy!)
NB2
100+

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
"Kovács Zoltán: Orbán Viktor dönt a további lépésekről"
 propeller.hu/itthon/3522438-kovacs-zoltan-orban-viktor-dont-tovabbi-lepesekrol?utm_source=hirkereso.hu&utm_medium=referral
Meghökkentem. Máskor ez nem így szokott lenni.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 905 — beers & Packers
Ebbe most nem mennék bele. (Az előzőhöz szántam.)

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Puzsér és a pszichopata sem egymást kizáró fogalom. (Finom voltam?)
nagylaza
Nem pszichopata, neurotikus. Egyébként nem is tagadja, hogy ezzel kezelik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
az urambátyám meg a kádárizmus lényege a kikacsintás, nem szólok érte tee kis mütyi

nomost ha megcsinálja a szigorítást, akkor át fog bucskázni a fejin, mer eljutunk a nekem lehet neked nem, és kőkeményen belép a whenISlide - mer a saját mutyiját lerendezte, az volt az első....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak