Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
De az tévedés, hogy "valóban nem sokra menne a felszolgalo havi 50k-val, de pont 50000-rel tobbre mint jelenleg".
Így elmegy, elmehet máshova, mondjuk 200ért, és nem ragad bele az 50-be, várva, hogy az újra 400 lesz. (Nem lesz.)
Sobri Jóska
Tehat ott tartunk, hogy tulajdonkeppen az allam csak merő joindulatból nem ad egy forintot se, mert így legalabb elmehet az ember mashova dolgozni jobb penzert. Pl. a csúnya román állam meg kiszúrja az ember szemét szaros 75٪-kal, ezzel ellehetetlenítve a munkavallalót hogy keressen egy jobban kereső állást. Úgy latszik nem a brusszeliek elnek burokban, pedig nekem vitya azt mondta.

Ha szerinted az otvar gazdasagpolitika nem vitya sara akkor kié? Már nem is tudom kovetni hanyadik ketharmada van, gyakorlatilag az tortenik az egesz orszagban amit ő akar, de megsem telik el úgy nap, hogy ne az ellenzekre mutogatna, es ne arrol menne a hírverés, hogy az ellenzek és a sorosista Brusszel minden jocselekedeteben gatolja őt.
eaglesmcnabb
Ne románozz!😊
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 368 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
De az tévedés, hogy "valóban nem sokra menne a felszolgalo havi 50k-val, de pont 50000-rel tobbre mint jelenleg".
Így elmegy, elmehet máshova, mondjuk 200ért, és nem ragad bele az 50-be, várva, hogy az újra 400 lesz. (Nem lesz.)
Sobri Jóska
Tehat ott tartunk, hogy tulajdonkeppen az allam csak merő joindulatból nem ad egy forintot se, mert így legalabb elmehet az ember mashova dolgozni jobb penzert. Pl. a csúnya román állam meg kiszúrja az ember szemét szaros 75٪-kal, ezzel ellehetetlenítve a munkavallalót hogy keressen egy jobban kereső állást. Úgy latszik nem a brusszeliek elnek burokban, pedig nekem vitya azt mondta.

Ha szerinted az otvar gazdasagpolitika nem vitya sara akkor kié? Már nem is tudom kovetni hanyadik ketharmada van, gyakorlatilag az tortenik az egesz orszagban amit ő akar, de megsem telik el úgy nap, hogy ne az ellenzekre mutogatna, es ne arrol menne a hírverés, hogy az ellenzek és a sorosista Brusszel minden jocselekedeteben gatolja őt.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Egy 54 éves nő és öt 77 év feletti (2nő, 3férfi) krónikus beteg.
Bazzani
Az 54 éves nem hangzik jól. Neki is volt valami alapbetegsége? Amúgy hol nézed? A hivatalos oldalon nincs kint.
bcsarli
bcsarli
Kint van, csak kicsit eldugva:
 koronavirus.gov.hu/elhunytak
több mint 4 éve
Nomac New England Patriots 2 938 — balazs.t85@gmail.com
Ceci néni már egyes szám első személyben beszél. "Meghoztam, Elrendelem". Szép felépítik hogy ő vigye majd el a balhét 😀
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 528 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Egy 54 éves nő és öt 77 év feletti (2nő, 3férfi) krónikus beteg.
Bazzani
Az 54 éves nem hangzik jól. Neki is volt valami alapbetegsége? Amúgy hol nézed? A hivatalos oldalon nincs kint.
bcsarli

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Egy 54 éves nő és öt 77 év feletti (2nő, 3férfi) krónikus beteg.
Bazzani
Az 54 éves nem hangzik jól. Neki is volt valami alapbetegsége?
bcsarli
Nyilván nem úgy értetted, de a 77 felettiek sem hangzanak jól. Egy tizenévesnek amúgy az 54 kb. ugyanaz, mint a 77.
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 528 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Egy 54 éves nő és öt 77 év feletti (2nő, 3férfi) krónikus beteg.
Bazzani
Az 54 éves nem hangzik jól. Neki is volt valami alapbetegsége?

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
Fasza, mára kikerült a ház ajtajára a papír, hogy karanténozott van... persze nem egyértelmű, hogy igazolt fertőzött, vsgy csak megfigyelés...
warr_b
Ha még nem nézted: már "11 399-en vannak hatósági házi karanténban".
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
"Lecsaptak a kamu kézfertőtlenítőkre: volt amelyik teljesen hatástalannak bizonyult"
 www.hellovidek.hu/otthon/2020/04/04/lecsaptak-a-kamu-kezfertotlenitokre-volt-amelyik-teljesen-hatastalannak-bizonyult
Az, amit én használok, biztosan nem kamu. Kireped tőle a bőröm, sebes, vérzik, helyenként mintha sebészkéssel vagdalták volna össze + viszket a kézfejem. Pedig csak akkor kenem be, amikor már rajtam van az eldobható nejlonkesztyű.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 251 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=khn9vTedFLQ

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 23 556 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Fasza, mára kikerült a ház ajtajára a papír, hogy karanténozott van... persze nem egyértelmű, hogy igazolt fertőzött, vsgy csak megfigyelés...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Sajna hetkoznap a melo miatt fel7 elott mar kelek, de pl most se tudtam sokaig aludni,aztan ranezek erre. Sajnos, nem sajnos rutin lett. De a mult szombaton is ennyit neztem meg, es ma sem akarok ezzel foglalkozni, mert muszaj.😉 Es vegre hetvege van.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 943 — WHO DAT!!!!
akkor ez egy növekvő tendencia
Janek
Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek nem a hivatalos számok, de ezt nyilván mindenki tudja. Mostmár a tesztelés kb 80-90% át az új, Kínából érkezett tesztekkel végzik, az ujjbegyből vért véve ugye, és csak igen kevés %ot végeznek a korábbi garatváladék tesztelésével. Az NNK viszont csak azt fogadja el hivatalosan, és az is kerül bele a hivatalos statisztikába, amit a garatból vett váladékkal teszteltek.


több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 785 — Apu ökölbeszorított keze
akkor ez egy növekvő tendencia
Janek
Az de nem tragikus.
Szeretném hinni, hogy valóban tudják uralni a helyzetet és hamarosan lesz valami gyógymód a dologra.
Bazzani
mindenki ezt szeretné.

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
akkor ez egy növekvő tendencia
Janek
Az de nem tragikus.
Szeretném hinni, hogy valóban tudják uralni a helyzetet és hamarosan lesz valami gyógymód a dologra.

több mint 4 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 785 — Apu ökölbeszorított keze
akkor ez egy növekvő tendencia

több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...
bcsarli
Egy 54 éves nő és öt 77 év feletti (2nő, 3férfi) krónikus beteg.

Szerkesztette: Bazzani

több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 528 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
55 uj eset, 6 elhunyt...
Vrij6
Megfigyeltem, mindíg te vagy a napi jelentő 😊
Aztán jön valaki az életkorukkal. Mostanában így indul a nap...

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
55 uj eset, 6 elhunyt...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Múltkor az aperitif törzsigyűlésen volt egy olyan kérdés, hogy miért kérdezik a Szent Imrében jelentkezőktől, hogy kapott-e a napokban kezelést a kórház sebészetén. Arra az volt Bacília válasza, hogy nagyon helyes és adekvát, hogy a kórelőzményekről kérdezik a vírusgyanús eseteket. Furcsa volt, hogy miért irányul a kórház kérdése konkrétan a Szent Imrére, de sebaj, ez már majdnem odaillő válasz volt egy újságírói felvetésre.
Erre kiderült, hogy zárlat alatt van az érsebészet a személyzet járványügyi megfigyelése miatt. (Tehát a hatékony kontakt-kutatás: esetleg vírusos, aki megműtötte és hamár visszajött, megkérdezzük hátha nálunk kapta el.) Bacíliának a zárlatról, lehetséges fertőzöttségről már tudnia kellett.
Na, ezért bizonytalan az ember, hogy hasznos-e maszban 90 fokos hypóban lefürödni 9-12-ig, vagy inkább a "ne fürgyél le" lesz a célravezetőbb és gazdaságosabb a nyájimmunitás eléréséhez.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Az a kérdés jutott eszembe, mert nem tudok aludni, mi lesz ezzel a topikkal, ha vége a járványnak és (ezt, sajnos, kötelező hozzátenni) túléljük. Megszűnik? Vagy megmarad, és visszajárunk nosztalgiázni, mint a háborús veteránok?
nagylaza
Évente felpörög, amikor kezdődik majd az új idény. (Remélem, nem!)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 851 — beers & Packers
Az a kérdés jutott eszembe, mert nem tudok aludni, mi lesz ezzel a topikkal, ha vége a járványnak és (ezt, sajnos, kötelező hozzátenni) túléljük. Megszűnik? Vagy megmarad, és visszajárunk nosztalgiázni, mint a háborús veteránok?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
takarítóra, ágyneműmosóra, egyéb olyanra akinek a vírus miatt megszűnt a munkája van megoldás...

Az állam által átvállalt bérköltségek a környéken:

Ausztria 90%
Csehország: 80%
Románia: 75%
Bulgária: 60%
Lengyelország: 50%
Magyarország: 0%.

Ugye látod a különbséget?... És ne mondd hogy nincs miből, mert mindenhol van erre keret, csak nálunk nincs. 😀
eaglesmcnabb
Nálunk is van rá pénz. Ha nincs, majd Matolcsy beírja a megfelelő sorba, és lesz.
Max minuszos lesz az államháztartás. A németeknél is, na bumm.
De
1. Orbán neoliberális (gazdaságpolitikát visz). Nem segélyt ad, hanem munkért bért. Nincs ingyenpénz. Ergo ez a fajta szocdem megközelítés, ami másutt megy, nálunk nem. Ő majd mást talál ki.
2. Ausztriában a szolgáltatásban dolgozók összjövedelmének több, mint a 90%-a legitim, 10% alatti a "zsebbepénz" aránya. Nálunk minimum a fele. Mire menne az a (jóesetben nem alkalmi munkavállaló) 4 órára, minimálbérre bejelentett felszolgáló az állami 50ezerrel, aki amúgy zsebbe meg jattal 400at keres?
Ezt illik tudni ilyen matekozásnál.
Sobri Jóska
1.: nyilvan megmosolyogtato, mikor egy szelsojobbos vezető liberalis gazdasagpolitikat folyat, és jo duma hogy nincs ingyenpenz, de ha mar itt tartunk akkor minek vezeti be a CSOKot, és minek vezet be babavarot? Mert ilyen erovel az meg mind ingyenpenz...
Normalis munkáért normális bért kellene adni, és akkor lesz több gyerek, és nem csak a ciganysoron... Nem pedig a semmire felvetetni a hitelt, aztan ha nem jon össze a gyerek a semmibol visszafizettetni.. mert a jelenlegi rendszer ket reteget osztonoz tobb gyerekre, a nagyon csórókat, es a nagyon gazdagokat. De ez itt most off.

2.: mint mar mondtam, lehetne olyan adorendszert kialakitani ami feheritene a gazdasagot, lenne is pár otletem. Ezek szerint neki nem, vagy inkabb nem is volt erdeke, pedig volt hozzá par ketharmada. Az hogy a szolgaltatasban jó ha 50% legitim jövedelem, az nagy reszben vitya sara.
És valóban nem sokra menne a felszolgalo havi 50k-val, de pont 50000-rel tobbre mint jelenleg.
eaglesmcnabb
1. Megmosolygás helyett olybá beszem, hogy félreolvastad. 😊
A neoliberális gazdaságpolitika politikai téren nem éppen liberális.
 hu.wikipedia.org/wiki/Neoliberalizmus
"Sokszor a „neoliberális” címkét alkalmazzák minden a szociális biztonságot csökkentő, a felső osztályt előnyben részesítő politikai lépésre."
A liberális politikának a neoliberális gazdaságpolitika ha nem is az ellentéte, de nem is a jóbarátja.

Valójában az a két réteg, akit ösztönöznek leginkább egy. A gazdagoké.

2. Lehetne, lehetett volna, de ez van, ami van. És most ezt kell megoldani, nem azon rugózni, hogy ki, mit, mikor baszott el. Szerinted Vitya sara, szerintem nem, skippeljük, mivel bárkié is, ez van. Semmit se változtat azon, amit tenni kell az, hogy kinek a sara.
De az tévedés, hogy "valóban nem sokra menne a felszolgalo havi 50k-val, de pont 50000-rel tobbre mint jelenleg".
Így elmegy, elmehet máshova, mondjuk 200ért, és nem ragad bele az 50-be, várva, hogy az újra 400 lesz. (Nem lesz.)

több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 368 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
takarítóra, ágyneműmosóra, egyéb olyanra akinek a vírus miatt megszűnt a munkája van megoldás...

Az állam által átvállalt bérköltségek a környéken:

Ausztria 90%
Csehország: 80%
Románia: 75%
Bulgária: 60%
Lengyelország: 50%
Magyarország: 0%.

Ugye látod a különbséget?... És ne mondd hogy nincs miből, mert mindenhol van erre keret, csak nálunk nincs. 😀
eaglesmcnabb
Nálunk is van rá pénz. Ha nincs, majd Matolcsy beírja a megfelelő sorba, és lesz.
Max minuszos lesz az államháztartás. A németeknél is, na bumm.
De
1. Orbán neoliberális (gazdaságpolitikát visz). Nem segélyt ad, hanem munkért bért. Nincs ingyenpénz. Ergo ez a fajta szocdem megközelítés, ami másutt megy, nálunk nem. Ő majd mást talál ki.
2. Ausztriában a szolgáltatásban dolgozók összjövedelmének több, mint a 90%-a legitim, 10% alatti a "zsebbepénz" aránya. Nálunk minimum a fele. Mire menne az a (jóesetben nem alkalmi munkavállaló) 4 órára, minimálbérre bejelentett felszolgáló az állami 50ezerrel, aki amúgy zsebbe meg jattal 400at keres?
Ezt illik tudni ilyen matekozásnál.
Sobri Jóska
1.: nyilvan megmosolyogtato, mikor egy szelsojobbos vezető liberalis gazdasagpolitikat folyat, és jo duma hogy nincs ingyenpenz, de ha mar itt tartunk akkor minek vezeti be a CSOKot, és minek vezet be babavarot? Mert ilyen erovel az meg mind ingyenpenz...
Normalis munkáért normális bért kellene adni, és akkor lesz több gyerek, és nem csak a ciganysoron... Nem pedig a semmire felvetetni a hitelt, aztan ha nem jon össze a gyerek a semmibol visszafizettetni.. mert a jelenlegi rendszer ket reteget osztonoz tobb gyerekre, a nagyon csórókat, es a nagyon gazdagokat. De ez itt most off.

2.: mint mar mondtam, lehetne olyan adorendszert kialakitani ami feheritene a gazdasagot, lenne is pár otletem. Ezek szerint neki nem, vagy inkabb nem is volt erdeke, pedig volt hozzá par ketharmada. Az hogy a szolgaltatasban jó ha 50% legitim jövedelem, az nagy reszben vitya sara.
És valóban nem sokra menne a felszolgalo havi 50k-val, de pont 50000-rel tobbre mint jelenleg.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 16 656
DRÁGUL A DROG, KEVÉS A TURISTA, BETÖRNI, LOPNI IS NEHEZEBB – FÜGGŐK A JÁRVÁNY IDEJÉN

 divany.hu/vilagom/2020/04/03/fuggoseg-jarvany/