NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 196 — Steelers fan
Inkább azt mondjátok meg, milyen volt az első online tanítási nap..
Tuti volt pár lógós, azokat hogy büntetik? 😀
LoveSobri
Semmilyen. Mármint nálunk otthon.
2 nap tanításmentes munkanapot rendelt el mindkét iskola.
Ezalatt az idő alatt próbálják felállítani a rendszert.
kittli
nálunk is, de én azért adtam leckét a kiscsajnak bőven...nehogy már azt higgye a bab is hús 😀
Klaci79
Nagyobbik lányom érettségire készül, hálistennek pörög magától, a kisebbik még csak ötödikes, rá azért jobban kell figyelni, de nem vészes. 😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
"A kormányfő azt mondta, a polgárok a rendkívüli állapot kihirdetését követően felelőtlenül viselkedtek, ezért tovább szigorítják az intézkedéseket és kijárási tilalmat rendelnek el a 65 évnél idősebbek számára. Aki ezt megszegi 150.000 dináros büntetésre számíthat."

 szabadmagyarszo.com/2020/03/16/brnabic-holnatol-kijarasi-tilalom-lep-eletbe-a-65-evnel-idosebbek-szamara/?fbclid=IwAR38Tn0f_FpARM-tG-KsRrfmPq7wPxZewRijtYL-osOjq1OTW6znLYTv5v4
rokaur
sok sikert ezzel itthon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 20 927 — Giants fan
Afrikában úgy nézem nincsenek durva számok:
 pbs.twimg.com/media/ETPut9zWsAErEjB?format=png&name=medium
Klaci79
azért ezeket szerintem finoman szólva is érdemes fenntartásokkal fogadni
több mint 4 éve
rokaur 868
"A kormányfő azt mondta, a polgárok a rendkívüli állapot kihirdetését követően felelőtlenül viselkedtek, ezért tovább szigorítják az intézkedéseket és kijárási tilalmat rendelnek el a 65 évnél idősebbek számára. Aki ezt megszegi 150.000 dináros büntetésre számíthat."

 szabadmagyarszo.com/2020/03/16/brnabic-holnatol-kijarasi-tilalom-lep-eletbe-a-65-evnel-idosebbek-szamara/?fbclid=IwAR38Tn0f_FpARM-tG-KsRrfmPq7wPxZewRijtYL-osOjq1OTW6znLYTv5v4
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 014 — #NoStress
Mivel jó magyar otthon van, van idő írni, még egy meglátást megosztanék mindenkivel a kormányzati intézkedésekről, kommunikációról. Nem mondom, hogy megnyugtatásul, inkább magyarázatul.

A kormányzatnak nem az a fontos ami nekem. Vagy neked. Vagy bármelyikünknek, aki átlagember.
Mi túl akarjuk élni. Ténylegesen. Nem akarunk meghalni, nem akarunk veszteségeket, se emberit, se anyagit, se túl nagy komfortbélit, nekünk ezek a céljaink. Mivel emberek vagyunk.
A kormányzatnak, mivel politikusokból áll, kormányzó politikusokból, ami egy nem állandó tulajdonság vagy viszonyrendszer tulajdonképpen, szintén az a célja, hogy túléljen, csak az az ő esetében azt jelenti, hogy meg akarják nyerni a következő választást.
Ez a kiindulópont.

Mindnyájunknak van ismerőse, vagy ismerős ismerőse felsőbb körökben, kicsi ez az ország.
Mindenki hall infókat, pletykákat, tervezgetéseket, ötleteket.
Én február végén hallottam először arról, hogy hamarosan full karantén lesz az egész országban, és én ezt akkor bár megértettem, irreálisan korainak gondoltam, még ha szükségesnek is, de csak a “mi ne történjen” logikájával, nem a “mi van most”éval. De ettől még a mikrokörnyezetemben meghoztam a felelős döntéseket, intézkedtem, ügyintéztem, cselekedtem, figyelmeztettem, ésatöbbi. Én is abban hiszek, hogy óvatosság még sosem okozott katasztrófát, az elővigyázatosság nem ciki, a mostanság népszerű klozettpapír hasonlatnál maradva, inkább legyen feleslegesen plusz 100 tekercs itthon, minthogy egy is hiányzzék, amikor kell. (Arról nem is beszélve, hogy a klozettpapír nem romlik meg. Ha van 100 tekercs és nem történik semmi gebasz majd legfeljebb fél évig nem veszek, de szarni jövőre is fogok, meg utána is, szóval hely van, nem romlik rám, max. nem a zsebemben áll 10ezer forint, hanem klozettpapírban. Kibírom, évtizedek óta dolgozom, takarítok meg, fektetem be.)

Vagyis ha figyelembe vesszük, hogy mit jelent a túlélés, mint cél a politika számára és mit az emberek számára, akkor nem lehet elsiklani afölött, hogy ez bizony nem esik egybe.
Normál esetben, mondhatni Átlagisztánban hetek, akár hónapok is vannak kitalálni egy kommunikációs stratégiát, lehet vele bindzsizni, lehet uralni a pillanatot, ésatöbbi. Extrémisztánban -hisz látjuk- napok sincsenek.
Nem hiszem, hogy ne tudnák, hogy mit kell tenni. Ennek a teljesen vegyes összetételű fórumnak is tudja a nagy százaléka. Akkor azok, akik sokkal több infóból dolgoznak, azoknak is kell tudniuk, még ha politikusok, akkoris.
Azt nem tudják, nem tudhathatják, hogy hogyan tegyék, hogy elérjék vele a céljaikat. Ehhez kell idő, ezért balfaszkodnak, tökölődnek, késlekednek, aminek mi emberek isszuk meg a levét, de ez mit sem változtat azon, hogy -a dolog természetéből adódóan-, politikusok csinálják a politikát. (Számomra Navracsics vagy Kökény Mihály is, Káslerről nem is beszélve addig volt szakember, amíg politikus nem lett. Amióta politikusok lettek, azóta csak politikusként értelmezhető a cselekvésük.)

A fentieket nem mint jó vagy szép esetleg értékelendő dologként írtam, csak magyarázatként arra nézve, hogy miért viselkedik a világon minden politikus politikusként, hiszen más a céljuk. (Kapják be, de ez van.)
Miért szarháziskodnak, balfaszkodnak, töketlenkednek.
Én ezt a magyarázatot gondolom objektívnak, személyeskedéstől és zsigeri indulatoktól mentesnek és olyannak, ami a történések minden pontját lefedi.

több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 798 — Bla, bla, bla
Afrikában úgy nézem nincsenek durva számok:
 pbs.twimg.com/media/ETPut9zWsAErEjB?format=png&name=medium
Klaci79
Churchill:
"Én annak a statiszikának hiszek, amelyiket Én hamisítottam!!!"



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 814
Afrikában úgy nézem nincsenek durva számok:
 pbs.twimg.com/media/ETPut9zWsAErEjB?format=png&name=medium
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
nem tartok. De félek.
Vrij6
én nem félek, de tartok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Haver küldte:

Tesóm szerint Macron 20:00-kor jelenti be,hogy 45 nap kijárási tilalom lesz Franciaországban.

több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 575 — Invisible man
...
diverdoc
Doki szerinted meddig vár a Törzs/Kormány a vesztegzárral? Halált, esetszámot, gócpontot várnak?

Vélemény az ausztrál ellenanyagról? Nem fura hogy az ausztrálok a kínaiakkal együtt kezdték el az ellenanyagot kutatni?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 814
Inkább azt mondjátok meg, milyen volt az első online tanítási nap..
Tuti volt pár lógós, azokat hogy büntetik? 😀
LoveSobri
Semmilyen. Mármint nálunk otthon.
2 nap tanításmentes munkanapot rendelt el mindkét iskola.
Ezalatt az idő alatt próbálják felállítani a rendszert.
kittli
nálunk is, de én azért adtam leckét a kiscsajnak bőven...nehogy már azt higgye a bab is hús 😀
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
 m.youtube.com/watch?v=hsogSCQhDDE nem tartok. De félek.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 196 — Steelers fan
Inkább azt mondjátok meg, milyen volt az első online tanítási nap..
Tuti volt pár lógós, azokat hogy büntetik? 😀
LoveSobri
Semmilyen. Mármint nálunk otthon.
2 nap tanításmentes munkanapot rendelt el mindkét iskola.
Ezalatt az idő alatt próbálják felállítani a rendszert.
több mint 4 éve
rokaur 868
Szerbia: az a 65 ev feletti akit kint talalnak ~400eur birsag. Na igy lehetne, mert a penzuket jobban feltik mint az eletuket.
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 20 927 — Giants fan
Annak kapcsán, hogy nálunk az egész család most esik/esett át az influenzán (lassan kijutunk belőle végre, jövőre beoltatjuk magunkat az fix, mindenkinek javaslom, mert 3 év alatt ez a második ilyen volt és nagyon gallyra bassza az embert!) az jutott eszembe, hogy ilyen szempontból az influ sokkal szarabb vírus ennél, mert a koronáról azt lehet olvasni, hogy csomóan szinte tünetek nélkül ússzák meg a dolgot, míg ez a szar mindenkit lever a lábáról (ha jól tudom).
Szesze
az a baj hogy he üt akkor viszont nagyot szól
Negritis
jah, azt vágom, de igazság szerint az influra is igaz ez sztem, főleg ha egy gyengébb immunrendszerűt kap el.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
Annak kapcsán, hogy nálunk az egész család most esik/esett át az influenzán (lassan kijutunk belőle végre, jövőre beoltatjuk magunkat az fix, mindenkinek javaslom, mert 3 év alatt ez a második ilyen volt és nagyon gallyra bassza az embert!) az jutott eszembe, hogy ilyen szempontból az influ sokkal szarabb vírus ennél, mert a koronáról azt lehet olvasni, hogy csomóan szinte tünetek nélkül ússzák meg a dolgot, míg ez a szar mindenkit lever a lábáról (ha jól tudom).
Szesze
az a baj hogy he üt akkor viszont nagyot szól

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 20 927 — Giants fan
Annak kapcsán, hogy nálunk az egész család most esik/esett át az influenzán (lassan kijutunk belőle végre, jövőre beoltatjuk magunkat az fix, mindenkinek javaslom, mert 3 év alatt ez a második ilyen volt és nagyon gallyra bassza az embert!) az jutott eszembe, hogy ilyen szempontból az influ sokkal szarabb vírus ennél, mert a koronáról azt lehet olvasni, hogy csomóan szinte tünetek nélkül ússzák meg a dolgot, míg ez a szar mindenkit lever a lábáról (ha jól tudom).
több mint 4 éve
hden Philadelphia Eagles 339
Öcsém most jön haza Innsbruck mellől, bezárt az ő éttermük is.
Akármit mondanak a határon neki, elkülönítjük külön lakrészbe. Furcsa érzés, hogy már vártam haza, de mégis két hétig ablakon keresztül láthatom. Morbid az egész egyszerűen, de az első a biztonság...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=On1hWBn3Ofg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
megint voltam tescoba hátha sikerül venni babot és/vagy csirkehúst
nope, cserébe tökig van és fele idős

yay
Negritis
Éjszaka és ne Tescoba, hanem kisebb hálózathoz tartozó éjjel-nappaliba.
Pl. Vezér/Egressy saroknál a Roni az fullon van és van minden.
És éjjel 2-kor a kutya nincs.
És bizonyára van ilyen sok egyéb helyen is.
Sobri Jóska
dunakeszi - malomároknál mondj már vmit 😀
nincs autóm szóval a közelben lévő tesco van

van tartalékom de ha nem muszáj nem nyúlnék hozzá
max rendelek kaját és nem főzök, eddig is működött
Negritis
Indulj el 22 órakor, 4 órát ír gyalog a google maps. 😉
Vagy ha egy autóval rendelkező barátod sincs, akkor hívj egy taxit, és dumáld le vele 10 rugóért odavissza (bár szerintem Kápmegyeren is van nyitva hasonló, akkor lehet feleannyi), ennyit megér pluszba az, hogy nem kell parázzál, hogy nincs pár hónapnyi kaja otthon.
Sőt, nem tudom ismersz e privát viberes übercsoportokat, de akkor lehet még ennyibe se kerül. Ha nem, írhatsz pm-t, adok kontaktot.
Sobri Jóska
vagy leszarom és nem stresszelek rajta
öcsém majd jön vmikor azt elintézzük
de lehet szólok anyumnak és küld szegedről 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Sobri hozzaszolasanak az eleje a lenyege mindennek. Nagyon helyesen van zanzasitva


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 014 — #NoStress
megint voltam tescoba hátha sikerül venni babot és/vagy csirkehúst
nope, cserébe tökig van és fele idős

yay
Negritis
Éjszaka és ne Tescoba, hanem kisebb hálózathoz tartozó éjjel-nappaliba.
Pl. Vezér/Egressy saroknál a Roni az fullon van és van minden.
És éjjel 2-kor a kutya nincs.
És bizonyára van ilyen sok egyéb helyen is.
Sobri Jóska
dunakeszi - malomároknál mondj már vmit 😀
nincs autóm szóval a közelben lévő tesco van

van tartalékom de ha nem muszáj nem nyúlnék hozzá
max rendelek kaját és nem főzök, eddig is működött
Negritis
Indulj el 22 órakor, 4 órát ír gyalog a google maps. 😉
Vagy ha egy autóval rendelkező barátod sincs, akkor hívj egy taxit, és dumáld le vele 10 rugóért odavissza (bár szerintem Kápmegyeren is van nyitva hasonló, akkor lehet feleannyi), ennyit megér pluszba az, hogy nem kell parázzál, hogy nincs pár hónapnyi kaja otthon.
Sőt, nem tudom ismersz e privát viberes übercsoportokat, de akkor lehet még ennyibe se kerül. Ha nem, írhatsz pm-t, adok kontaktot.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 014 — #NoStress
Hülyén fog hangzani, de az, hogy nem tudjuk, nem tudhatjuk a valós számokat, az egyetlen bizakodásra okot adó infó.
Kína, Irán full kamu, de Olaszországban van 25ezer fertőzött, 1800 halottal.
De ha ez valójában már 500ezer fertőzött (ezt az extrapolációt olvastam valahol), akkor a fertőzött - intenzív ellátásra szoruló - halott triászból az utolsó kettőnél tudjuk a legitim számot, de az első nagyon alulszámolt.
És ha valóban lehetséges, hogy a fertőzöttek nem kis része, akár 80 százaléka is kihordja lábon, vagy pár napot fekszik otthon, és felgyógyul, vagy még ez se, és tünetmentesen átvészeli, akkor sokkal jobbak a kilátások, és akkor ez valóban olyan, mint az influenza, annyi különbséggel, hogy 1 ezrelék helyett 2 ezrelék a halálozási arány, hogy nincs ellene vakcina, hogy egyszerre szakad be, és terheli agyon az egészségügyi ellátórendszereket, hogy sokáig lappang, ezért könnyebben terjed, hogy fullra van dokumentálva a netnek köszönhetően, és elkerülhetetlen a pánik, frusztráció, szorongás, para és hogy a teljes világgazdaságot teljesen agyonbassza.

Ettől még nyilvánvalóan az a helyes döntés, hogy mindenki üljön meg otthon a fenekén, hiszen senki nem tudhatja miként reagál egy új vírusra, hiheti magát egészségesnek, immunerősnek, de lehet van egy olyan születési szívrendellenessége vagy bármi, ami a vírusfertőzés nélkül egy 50 éves korban elvégzett rutinvizsgálaton derül csak ki, mindenféle tünet nélkül, de most belehal.
A felelősség momentán nem az, és nem azért kell otthonmaradni, mert tutira belehalunk, hanem azért, hogy feleslegesen ne terheljük az egészségügyet.
Aki szerint rémhírterjeszt és pánikot kelt aki emellett érvel, annak annyiban igaza van, hogyha azt mondja, hogy “nem kell parázni, valószínűleg nem halsz bele”, de neki(k) írom külön: nem ez a lényeg.
A lényeg, hogy akik belehalhatnak, -apám, anyukád, nagyszülőd, huszonéves testvéred, barátod, aki nem is tudja, hogy számára halálos kimenetel is lehetséges, mert egészségesnek tudja magát- azok kaphassák meg a megfelelő ellátást, amikor elkapják, hogy amíg megoldható, ne terheljük a rendszert, mert bóklásztunk, buliztunk, edzetünk, moziztunk, sajtótájékoztatókra jártunk (mókás lenne a rengeteg ember egykupacban, akiknek bejelentik, hogy ne legyen sok ember egykupacban, ha nem lenne nyomasztó ez az egész), nem engedtünk a komfortunkból, mert “nem élhetünk így hetekig”, nem voltunk előrelátóak, stb.
De, élhetünk.
Otthon kell maradnunk, ezt követeli meg az alapvető emberi empátia, és ami fontosabb, a logika.

És még két meglátás:
1. Lehet fikázni a kormányzatot, mert balfaszok. De minden kormányzat az, hiszen mindegyiket politikusok alkotják, nem szakemberek. Mindenhol balfaszkodnak, mintademokráciákban is. Mivel ez egy olyan helyzet, amihez még hasonló se szakadt soha egyetlen kormányzat nyakába, pláne nem a média másodpercnyi lankadatlan figyelmétől és mindent kritizáló attitűdjétől kísérten. (Ha Churchill idején lett volna ilyen médiafigyelem, 3 nap után lemondatják, az atombombákat sosem dobják le, egyetlen felkelést, lázadást nem vernek le, és még sorolhatnám.)
2. A hét politikai felelőtlen balfasza egyértelműen Macron a kierőszakolt önkormányzati választásával.
Gondoljunk bele, mit fikázzuk Orbánt és csapatát (jogosan) azért, amit nem tesz meg.
Akkor mekkora fikatenger rakható jogosan Macronra, aki nemhogy nem intézkedik optimálisan, nyilvánvalóan ellene intézkedik a józan észnek.
És oké, hogy az egy másik ország, de ez egy vírus. Szarik rá ki magyar, ki francia, fertőz országhatároktól függetlenül, és mindenki, aki ennyire ostoba döntéseket hoz, minden embert veszélyeztet, nem csak a honfitársait.

több mint 4 éve
gyeek LSU Tigers 8 138 — Stromfeld Aurél fan
99%, hogy átbaszás, de kérdezném @sutianap -tól, hogy ennek a "népi" módszernek milyen hatása lehet? Csak mert ha kamu az elég ártalmas lehet...

 www.facebook.com/photo.php?fbid=2671471602979023&set=a.268781763248031&type=3&theater
gyeek
(nem leszel egészségesebb, viszont a sós-ecetes cuccnak kurva szar íze van, és jól szétcseszi a nyálkahártyát)
slowmotion
Pont ennyit tudok magam is, bármiféle gyógyszerészeti alappal rendelkező, alaposabban exponált választ keresek. Teszem hozzá, ha jól tudom Albion felől érkezik ez a "bölcsesség", ott mindenre ecet lightot basznak kb.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Nah, nálunk az igazgatókra bízták, h lesz-e home office.
Akkor nálunk lesz! 🙂
Reggel gyorsan letudjuk. Talán még nem késő




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞