Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 9 284 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
 m.facebook.com/netflixhungary/photos/a.623775061476387/858765571310667/?type=3
több mint 4 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 214
Elrendelték az egészségügyi végzettséggel rendelkezők összeírását (ha jól értem). Párom gyógytornász ...
Amadeus
Kislányom másodéves gyógytornász hallgató.....
zemanla
Faj a terdem, kaphatnek rola fotot? 😀
Stez
Ezt úgy ne már...

Pulvis et umbra sumus.
több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 696
Apu pont most mondta, hogy a 65 éves szabály miatt újra kell írnia az ügyeleti beosztás kb felét, de ha magasabban húzzák meg a határt akkor is gondban lett volna. Azért ha erre az egészségügyre rászabadul a pokol, akkor lesz gond bőven.
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Elrendelték az egészségügyi végzettséggel rendelkezők összeírását (ha jól értem). Párom gyógytornász ...
Amadeus
Kislányom másodéves gyógytornász hallgató.....
zemanla
Faj a terdem, kaphatnek rola fotot? 😀

több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Elrendelték az egészségügyi végzettséggel rendelkezők összeírását (ha jól értem). Párom gyógytornász ...
Amadeus
Kislányom másodéves gyógytornász hallgató.....




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Végigfutottam miket irtatok mostanában. Nem hiszem el!!! Tényleg nem fogjátok fel??? Piemontban az intenzív ellátáshoz jutás feltétele a 80 év alatti életkor! Eljutottak oda, hogy semmit nem tesznek mert nincs rá kapacitás, gondolkodás nélkül a háborús katasztrofamedicina szelektálási doktrináit alkalmazzák. És itt azon csámcsognak egyesek, hogy ugyanmár kínában csak 5000 halott van, mit faszoskodunk a pánikkeltéssel. Olaszoknál ezres nagyságrendű jelenleg a napi halálozás. Nálunk meg 3 liter fertőtlenítővel és 5 doboz sebészi maszkkal (saját munkahelyem) nézünk szembe az eljövendő napokkal. Minden nem azonnali életveszélyt elhárító egészségügyi tevékenység letiltva. Fiam medikusként behívva, 4 kollégám már karanténban. feleségem kapott 3 (három) db festő maszkot, hogy tudjon védekezni mint háziorvos. Vért fogunk húgyozni és itt pánikkeltésről beszéltek, amikor alsó hangon is lesz 6 millio fertőzött. Bár ezzel a hozzáálással valszeg 10 millio. Térjetek már észre bazmeg! Persze 30 beteg mit visítunk. Ja. Na további jó szittyáskodást kemény srácok. Majd akkor is gyertek oda amikor egy 75 évesnek csak a kezét tudjuk fogni, meg max morfint adni, hogy ne fájjon a fuldoklás.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Sose fogom felfogni miért rettegés az, ha vki nem ilyen macsó jani, és megpróbálja helyén kezelni a dolgokat...

Biztos bennem van a hiba, de én inkább rettegem túl h aztán azt mondhassam, hogy faszom, minek kellett ezt ennyire túlizgulni, minthogy utólag sopánkodjak, h ezt meg ezt kellett vna csinálni, és akkor lehet öreganyám nagynénjének az unokabátyja nem halt volna meg...
roberto23
Mert te is csak másodkézből jövő információkon lamentálsz, ilyen-olyan prognózisokból indulsz ki, ami legalább ugyanolyan könnyű megcáfolni, mint megerősíteni

Tehát ebben az értelemben minden olyan megnyilvánulás, ami nem az, hogy tartsuk be az óvintézkedéseket és kerüljük az embereket, amennyire lehet, pánikkeltés
r.baggio
De egy fórumnak nem ez a lényege? Sose fogom megérteni mitől pánikkeltés, ha beszélünk dolgokról. Tudom már tartottam itt, de egyszeűen számomra az nonszensz, hogy ha már leírom azt, hogy a németek szerint a lakosság akár 70%-a is elkaphatja mitől pánikkeltés.

Plusz ha nincs első kézből származó infó akkor meg ugye alapból meg vagyunk lőve. Mert ez, ami a kormánytól jön minden csak nem normális infó.
roberto23
Nem személyeskedni akartam, szerintem a német cikk is pánikkeltő... tökmindegy ki irta, milyen szakértő. (Lehet hogy kormányzati/politikai szempontból, makró szinten ez nem rossz döntés.. és csöndben jegyzem meg alapvetően nem vagyok a szigorito intézkedések ellen amúgy.)
Amúgy nagy összegben fogadnék, hogy ennek a számnak a közelében nem leszünk.

Jelenleg ott tartunk, hogy a legsúlyosabban fertőzött olaszoknál hivatalosan 0.04% a ráta, Svájcban 0.026%, Norvégiában 0.024% ... a németeknél még nincs 0.01% sem. (Lehet h Irán magasabb, sure..)

Nyilván ezek a számok nőni fognak, de szvsz Magyarországon jobban van kezelve a szituáció... Svájc és Norvégia pl nyiltan bevallotta, hogy elbaltázták.

De akkor forditok a kérdésen egyet:
kiváncsi vagyok ennek a rettegésnek mi a hatása mondjuk a világgazdaságra nézve?

Ezt nyilván nagyon nehéz kimutatni (biztos lesz majd aki majd megsaccolja) - szerintem tippre dollár száz-ezermilliárdokban mérhető a dolog.

Szóval kicsit sarkos lesz, de én meg úgy látom, hogy egy kicsivel erősebb influenzajárvány miatt közel vagyunk ahhoz, hogy bizonyos szektorokat rövid/középtávra taccsra tegyen ez az irracionális szintű pánik.

Globalizáció, tömegmédia/gyors információáramlás, emberi pszichológia, etc-etc - már sokszor előkerült ez a téma is.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
ismerősöm tegnap érkezett meg Peru-ba nyaralni
ma meg már hisztizik facebookon hogy karantén alatt az ország szóval "no flights"
Londonból utazott ami megintcsak sok mindent elárul

30 mins ·
Fuck this Corona shit. Peru under quarantine. No flights. Unbelievable.
nem szólok be neki, de hogy mi a faszt gondolt azt nem tudom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 575 — Invisible man
De hogy senkinek nem volt esze a nőtől megkérdezni újra, hogy mit gondol a MOK 11 pontjáról!?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
ez a pesti srácoktól jött gyerek b2 szinten nem beszéli az anyanyelvét
Amadeus
Melyik volt ez a 2 bites?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Szesze New York Giants 20 927 — Giants fan
nem volt túl informatív, de ezek legalább normálisan viselkedtek..
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
ez a pesti srácoktól jött gyerek b2 szinten nem beszéli az anyanyelvét
Amadeus
Igen néha keveri a magazast és tegezest is...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Nomac New England Patriots 2 924 — balazs.t85@gmail.com
Pestisrácok..ez a kérdés már megint---
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Pesti srácok : momentum kérdése istenem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
ez a pesti srácoktól jött gyerek b2 szinten nem beszéli az anyanyelvét

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
csipkelli 3 952
-Jött egy túristacsoport haza, rájuk se néztek a reptéren.
-Honnan jöttek?
-Spanyolország.
-Jah, onnan jöhetnek, nincs para.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 729
3as metro. Gyakorlatilag ures. Ahhoz kepest ami ilyenkor normalis idoben lenni szokott.
Vrij6
végre elviselhető
Amadeus
Lett végre légkondi?
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 729
a beteg személyiségi jogai miatt nem lehet életkori és nemi statisztikákat kiadni összesítve😀😀😀😀
dankodavid
Tragikomédia ez nem tájékoztató..
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos 4 031 — #officialBoliever
Sose fogom felfogni miért rettegés az, ha vki nem ilyen macsó jani, és megpróbálja helyén kezelni a dolgokat...

Biztos bennem van a hiba, de én inkább rettegem túl h aztán azt mondhassam, hogy faszom, minek kellett ezt ennyire túlizgulni, minthogy utólag sopánkodjak, h ezt meg ezt kellett vna csinálni, és akkor lehet öreganyám nagynénjének az unokabátyja nem halt volna meg...
roberto23
Mert te is csak másodkézből jövő információkon lamentálsz, ilyen-olyan prognózisokból indulsz ki, ami legalább ugyanolyan könnyű megcáfolni, mint megerősíteni

Tehát ebben az értelemben minden olyan megnyilvánulás, ami nem az, hogy tartsuk be az óvintézkedéseket és kerüljük az embereket, amennyire lehet, pánikkeltés
r.baggio
De egy fórumnak nem ez a lényege? Sose fogom megérteni mitől pánikkeltés, ha beszélünk dolgokról. Tudom már tartottam itt, de egyszeűen számomra az nonszensz, hogy ha már leírom azt, hogy a németek szerint a lakosság akár 70%-a is elkaphatja mitől pánikkeltés.

Plusz ha nincs első kézből származó infó akkor meg ugye alapból meg vagyunk lőve. Mert ez, ami a kormánytól jön minden csak nem normális infó.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #OregonDucks #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC #CsepelSC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Engem nagyon érdekelne diverdoc véleménye erről a sajtótájékoztatónak nem nevezhető valamitől, mert szerintem ennél kínosabb nyilvános találkozó nem igen volt még ebben az országban...
- Ööö.... a háziorvosok... öö... úgy 1/3-a lehet majd érintett behívandó, de pontos számok még nincsenek, nem készült felmérés.... vagyis, folyamatban van...

Sírok.
LoveSobri
A tegnapit meg sem kozelitheti.

több mint 4 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 214
a beteg személyiségi jogai miatt nem lehet életkori és nemi statisztikákat kiadni összesítve😀😀😀😀

Pulvis et umbra sumus.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
3as metro. Gyakorlatilag ures. Ahhoz kepest ami ilyenkor normalis idoben lenni szokott.
Vrij6
végre elviselhető

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
3as metro. Gyakorlatilag ures. Ahhoz kepest ami ilyenkor normalis idoben lenni szokott.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
TV2-es kérdés 😀 😀 Ez most a legfontosabb
Nomac
Ugyanezt akartam írni ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 729
Engem nagyon érdekelne diverdoc véleménye erről a sajtótájékoztatónak nem nevezhető valamitől, mert szerintem ennél kínosabb nyilvános találkozó nem igen volt még ebben az országban...
- Ööö.... a háziorvosok... öö... úgy 1/3-a lehet majd érintett behívandó, de pontos számok még nincsenek, nem készült felmérés.... vagyis, folyamatban van...

Sírok.