Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?
csebi
Előbb az egyik gyerek vitte haza, utána meg a másik (két tinédzsert nevel még otthon)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 527 — Lucas Scott
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/
Negritis
Nyájimmunitás; elmélet vs valóság.
ender1112
Ezért is nem értem azokat az orvosokat - van közöttük kifejezetten respektált, komoly név is - akik egy ideje engemicről beszélnek. Értsd: az omikron lehet az, ami pontot tesz a covid krízisre. Laikus vagyok persze, nem tudok mást tenni, mint a hozzáértőkre hallgatni, de még nekem - aki azzal hitegetem magam, hogy általában rendet tudok vágni az információ özönben, jól megválogatva, hogy kinek a szavát hiszem el - nekem is néha kakofón, egymásnak (részben) ellentmondó állításokkal kell bírkózni.

Apropó, orvos, és állítások. Merkely minapi interjúja megfutotta a sajtót, amiben azt állítótta - így, ebben a formában egyértelműen -, hogy a legjobb védekezés az újrafertőződés ellen a vakcina, mert a betegségen átesés nem véd annyira az újra fertőződéstől. Namost, én aztán vakcina párti vagyok a javából (nemsokára megyek a 4. oltásomért), de ez konkrétan például az angol adatok, illetve a CDC adatai szerint nem igaz. Az újrafertőződés ellen _jelenleg_ és _bizonyos időkorláton belül_ a betegségen átesés véd jobban. A jelenlegi vakcinák kb. 4 hétig védenek jó hatásfokkal, utána még a 10. hétig so-so, azután lényegében minimálisan. A betegségen átesés ezzel szemben 3.5-4 hónapig kimondottan jól véd az újrafertőződés ellen. Baggio anyósának példája mutatja, hogy még ez sem biztos, de az alternatívák közül, 3-4 hónapos távlatban még így is ez a legmagasabb védelem. Fontos hozzátenni, hogy ez a _megfertőződésre_ vonatkozik. A súlyos lefolyás elleni védelemben a vakcinák még most is kiválóan teljesítenek. (Az omikron esetén is a súlyos lefolyás / halál valószínűsége 40-50-szer akkora az oltatlanoknál, mint a 3x oltottaknál. Függetlenül attól, hogy korábban átestek-e a betegségen. Drasztikus adat, és drasztikus indok az oltás felvételére - elsősorban egy bizonyos kor fölött, és rizikók mellett. A "bizonyos kor" nem 70 év, hanem inkább 35-40, hogy tiszta legyen.)

U.i.: a nyájummunitás kérdése ettől függetlenül még nyitott. És lehetséges is. Ezért is zavar a sok ellentmondásos infó ezzel kapcsolatban. Ez utóbbi nem orvosi / immunológiai kérdés, hanem egy matematikai feladat. Amit egy matematikus (matekból elég képzett ember) ugyanúgy meg tudja határozni, ha megkapja a paramétereket. A nyájimmunutáshoz egyszerűen az kell, hogy a reprodukciós ráta (R) 1 alatt legyen. Ami úgy is megtőrténhet, hogy a vírus bőven közöttünk marad, rendszeresen újra is fertőz embereket. Csak egyszerűen az R)<1 - nem éri el az 1-et -, mert akkor általános pandémia nem tud kialakulni. Akkor helyi felfutások lehetnek, amik rövid időn belül eltűnnek. Ha viszont 1 fölé megy / 1 fölött marad, akkor újra indul a mókus kerék megint. (Az R ráta nem egyenlő a vírus alap fertőző képességével (infection rate). Egy 15-ös vírust is le lehet nyomni R<1 alá, ha elég sokan szereztek ilyen vagy olyan módon immunitást abban a közösségben, ahol felüti a fejét. )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 840 — 258. §
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/
Negritis
Nyájimmunitás; elmélet vs valóság.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 394 — The Mathematician
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Pozitív teszteseknek először is jobbulást!
 www.portfolio.hu/global/20220205/valtozhat-a-ket-vakcina-beadasanak-modja-525161
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220206/kiderult-a-legtobb-covid-beteg-nem-is-az-omikron-miatt-van-most-korhazban-hanem-a-szovodmenyek-miatt-525175
A jelenleg kórházban lévő covid-betegek sokszor nem maga a vírus, hanem annak szövődményei miatt kerülnek be – jelezte az RTL Híradónak Késmárky András sürgősségi orvos.
A riportban az orvos azt mondta a szövődmények kapcsán, hogy "Olyan szövődmény, amit nem feltétlenül a vírus fog okozni, hanem valamilyen felülfertőződés. Legyen ez egy bakteriális fertőződés, hiszen legyengült immunállapotú betegről van szó, ahol a kórokozók sokkal könnyebben találnak kaput a bejutásra és mondjuk a bakteriális fertőzések 90%-ánál tudógyulladás, vagy esetleg vérmérgezés alakulhat ki."

A riportban elhangzott, hogy egyre jellemzőbb omikron-tünet a súlyos hányás, hasmenés, ami pedig kiszáradáshoz vezethet és azt is bemutatták a pénteki adatok alapján, hogy ismét meredeken emelkedik a kórházba került koronavírus-betegek hétnapos mozgóátlaga.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
jobbulást, remélem a Busch Clash segít egy kicsit enyhíteni, Hamlin újabb Daytona győzelménél meg már nem lesz semmi gondod 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
Jobbulást! Pihenj, feküdj, de ne egész nap. A megterhelő dolgokat felejtsd el pár napra, igyál sokat, c és d vitamin.

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 814 — Apu ökölbeszorított keze
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
Nekem is ez volt kb csak pluszban torokfajdalmak.
3.napra semmi nem maradt

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 394 — The Mathematician
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
jobbulást 😕
a derékfájdalom borzalmas

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
Jobbulást!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 042 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
Mikey
Gyógyulást!!!!
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Nah pozitív lett a tesztem.

A mostani éjszaka rettenetes volt, mint akinek fejszét állítottak a fejébe, olyan szinten fájt a fejem, meg izzadtam mintha 60 fokban feküdnék. Nem aludtam valami sokat. Cserébe a lázam reggelre lejjebb ment, már csak hőemelkedésem van.

A hátam-derekam változatlanul le akar szakadni (az ugye nekem alapból is nagyon szokott fájni, de most sokkal jobban), és érdekes módon minden érintés kellemetlen a bőrömnek. Ha a ruha hozzáér, vagy ha zuhanyzok, és a víz hozzáér...
több mint 2 éve
kijo New Orleans Saints 351
Elég kis genyó cucc ez amúgy.
Asszony hétfőn volt vacakul, aznap délután lett pozitív tesztje.
Azóta jobb, de még nem az igazi, három oltás után. Keddtől nekem is mikor milyen... elég hullámvasút szerű. Van hogy semmi, van hogy hasogat a fejem, vagy émelygek, amúgy meg leginkább csak fáradtság.
Délelőtt leteszteltük a gyerekeket, mindkettő negatív. Mondjuk kutya bajuk, nincs is semmi tünetük 😁
A kisebbiknek volt talán kedden egy nap, hogy kis hőemelkedés meg fájlalta itt-ott, azóta semmi. Hétfőn mennek is suliba, oviba.
Gyerekorvos szó nélkül kiadta az igazolást, csak telefonon beszéltünk.
Mondjuk elég vicces így, gyakorlatilag bemondásra megy az egész. Ha akartuk volna és nem szólunk, mehettek volna egész héten intézménybe...
warr_b
Ez a tele medicina. Éljen!
Nálunk múlthéten a kisfiunknál orrfolyás, torok kaparás klasszik sulis tünetek.
Orvost felhívjuk mondja: "torok gyulladása van a gyereknek" majd ismét mondjuk a tüneteket válasz: "mondom az".....
Ezzel nem tudtunk mit kezdeni. Itthon ragasztás és próbáltunk dolgozni és tanulni egyszerre.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 042 — Így remélem megfelelek nektek.....
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
Mikey
Sajnos ez a jelenlegi módszer, még szerencse h teszt nélkül nem vág simán karanténba. 😀
Beki
Haha, de, addig nem mehetek sehova. 😀
Mikey
Jó, nyilván az logikus addig h tesztelésig ne menj sehova. 😀
Beki
Nem mintha full betegen az embernek kedve lenne bárhová menni.
Bazzani
Mondjuk èn sima gyorsteszttel be lettem vágva a hétfőig tartó karantènba semmi PCR a házidoki feljegyezte ès annyi. Igaz nekem nem is kell külön igazolni...a kellemetlen hogy egyébként most már jól vagyok de emiatt kèt fontos szolgálatot meg egyèb dolgokat nem tudok ellátni. Mindegy ennèl rosszabb sose legyen, aztán remèlem most már kimaxoltuk a ránk jutó Covidot.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
Mikey
Sajnos ez a jelenlegi módszer, még szerencse h teszt nélkül nem vág simán karanténba. 😀
Beki
Haha, de, addig nem mehetek sehova. 😀
Mikey
Jó, nyilván az logikus addig h tesztelésig ne menj sehova. 😀
Beki
Nem mintha full betegen az embernek kedve lenne bárhová menni.

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
Mikey
Sajnos ez a jelenlegi módszer, még szerencse h teszt nélkül nem vág simán karanténba. 😀
Beki
Haha, de, addig nem mehetek sehova. 😀
Mikey
Jó, nyilván az logikus addig h tesztelésig ne menj sehova. 😀
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 394 — The Mathematician
 www.reddit.com/r/hungary/comments/sjixjq/kedves_h%C3%B6lgyek_urak_ez_mi_a_fene_a_kocsimon/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Elég kis genyó cucc ez amúgy.
Asszony hétfőn volt vacakul, aznap délután lett pozitív tesztje.
Azóta jobb, de még nem az igazi, három oltás után. Keddtől nekem is mikor milyen... elég hullámvasút szerű. Van hogy semmi, van hogy hasogat a fejem, vagy émelygek, amúgy meg leginkább csak fáradtság.
Délelőtt leteszteltük a gyerekeket, mindkettő negatív. Mondjuk kutya bajuk, nincs is semmi tünetük 😁
A kisebbiknek volt talán kedden egy nap, hogy kis hőemelkedés meg fájlalta itt-ott, azóta semmi. Hétfőn mennek is suliba, oviba.
Gyerekorvos szó nélkül kiadta az igazolást, csak telefonon beszéltünk.
Mondjuk elég vicces így, gyakorlatilag bemondásra megy az egész. Ha akartuk volna és nem szólunk, mehettek volna egész héten intézménybe...

Szerkesztette: warr_b


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
Mikey
Sajnos ez a jelenlegi módszer, még szerencse h teszt nélkül nem vág simán karanténba. 😀
Beki
Haha, de, addig nem mehetek sehova. 😀
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
Mikey
Sajnos ez a jelenlegi módszer, még szerencse h teszt nélkül nem vág simán karanténba. 😀
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Imádom hogy telefonon meg tudja mondani a háziorvos hogy covidos vagyok.
Reggel 38.4°C, most 38 °C láz, erős fej- és derékfájás, gyenge torokfájás, bedugult orr (még nem folyik, de szerintem estére már fog). Nem köhögök, nem tüsszögök, ízeket, szagokat mindent érzek.
És ha influenza, akkor mi van? Mert az hogy megyek majd teszteltetni, az rendben van, de addig ne jelentsük már ki ennyire biztosan.

Megjegyzem, szerintem minimum 10 éve nem voltam lázas. Rettenetesen szar. 😊
több mint 2 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 989 — FIRE GM Chris Grier 👞💥🚪
A who szerint, elerkeztunk a vegjatekohoz. Cecilia szerint viszont az omikron bosszút forral, s besettenkedik mindenhova.

Lopakodó omikron - vegjatek.
Keszulj a harcra, s vele a kudarcra. 💪🏼

 port.hu/adatlap/film/mozi/bosszuallok-vegjatek-avengers-endgame/movie-207636

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 2 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 999 — Believelander
Èrdekes ez a covid....mára így nègy nappal az első pozitív gyorsteszt után jöttem rá, hogy illatokat megint nem èrzek....ízeket pedig (mèg) igen...(mikor 2020 decemberben benne voltam akkor ízeket se....) Elvileg hétfőn szabadulnèk a karantènból (ha rajtam múlna most is....) Meglátjuk..mert egyèbkènt jól vagyok...
dande
Izgalmas kérdés ez, haverom 2 hete szarul volt 4-5 napig, elment a szaglása, teszt negatív végig, szaglása azóta se jött vissza...
empty taxi
Nekünk is a 4. nap körül ment el mindkettő, utána 5 napig se szagok, se ízek, de mostanra (3 héttel a pozitív teszt után) kb minden visszaállt.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964