Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 2 éve
topin New England Patriots 2 003
Nehézlégzés, szúró hátfájdalom? Ajajj, jobbulást!
Pulzoximétered van?
csi77
Persze, nézem is folyamatosan.
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Nálam is besettenkedett a covid.

3 oltással is odabaszott a gyenge omikron, így azért örülök, hogy nem a deltát kaptam el.

Nem csodálom amúgy, ha sokan későn kerülnek kórházba, ha az orvosukra várnak. Én nehézlégzéssel és szúró hátfájdalmakkal sem jutottam válaszhoz a háziorvosnál. Telón elérni esélytelen, rendelésre bemenni nem lehet. Emailben a hivatalos tesztet elintézte. Mást nem bírt írni az 5 nap alatt.

Mivel ez az V.kerület, így azért annyira sok páciense nem lehet, mint népesebb kerületekben.. Majd holnap esti rendelésen talán válaszol valamit, addig esélytelen.
topin
Nehézlégzés, szúró hátfájdalom? Ajajj, jobbulást!
Pulzoximétered van?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 289
A Covid hozott számomra egy pozitív -hehe😃- piaci tapasztalatot, miszerint a Kőbányai íze a vírus után pont olyan, mint a Chimay Groen-é.

Szóval egyrészt a vírus pénztárcabarát, másrészt a Kőbányai kúra - mivel olyan fos íze van, mint kb semmi másnak - alkalmas az ízlelés fejlesztésére.

Saját tapasztalat szerint 6 nap a vízválasztó, mert ha akkor sem hánysz sugárban kőbánya gyöngyétől, akkor egy darabig integethetsz az ízeknek.

Én hánytam tőle, azóta fokozatosan jövök le róla😛🤪
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 262 — 49ers GM
Mi szerencsésen kilábaltunk.
Nekem már hétvégén se volt semmi bajom, ma már a fekvőtámasz meg hasprés is úgy ment mint előtte 😊
warr_b
Én meg pont ugyanúgy tudtam zongorázni utána, mint előtte. Sehogy 😊

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 069
Ez az R a legfontosabb hogy kisebb legyen mint egy. Amugy minden nelkul a covid19 R az 3 lenne ( ha jol emlekszem ).no
2.5-3 körül volt az eredeti vuhani variánsé, 3.5 körül a brit variáns. Az omikroné sokkal magasabb. (Még vita van róla, hogy mennyi, de egyértelműen az eddig ismert legfertőzőbb légutakat fertőző vírus.)
peterk2005
Kb jol emlekeztem 😊
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 620 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mi szerencsésen kilábaltunk.
Nekem már hétvégén se volt semmi bajom, ma már a fekvőtámasz meg hasprés is úgy ment mint előtte 😊

Asszonynak vasárnap még halványabban, de pozitívat mutatott a gyorsteszt, de hétfőn még amúgy is itthon maradt volna. Tegnap délután/este mg már negatív volt. Ma már ment ő is dolgozni.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
topin New England Patriots 2 003
Nálam is besettenkedett a covid.

3 oltással is odabaszott a gyenge omikron, így azért örülök, hogy nem a deltát kaptam el.

Nem csodálom amúgy, ha sokan későn kerülnek kórházba, ha az orvosukra várnak. Én nehézlégzéssel és szúró hátfájdalmakkal sem jutottam válaszhoz a háziorvosnál. Telón elérni esélytelen, rendelésre bemenni nem lehet. Emailben a hivatalos tesztet elintézte. Mást nem bírt írni az 5 nap alatt.

Mivel ez az V.kerület, így azért annyira sok páciense nem lehet, mint népesebb kerületekben.. Majd holnap esti rendelésen talán válaszol valamit, addig esélytelen.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 688
A szüleim (75+) is túlélték a covidot, hőemelkedés, köhögés, fosás, gyengeség, de az első tünetek után egy héttel már negatív a tesztjük, és nincsenek szarul, elvoltak végig otthon komolyabb kellemetlenség nélkül.
Én ezt egyételműen a három oltásnak (és az azonnali favipiravírnak) tudom be, pusztán a koruk, az egészségi állapotuk, kortörténetük, betegségeik alapján nem ilyen "szolíd" lefolyást prognosztizáltam volna.
Sobri Jóska
Dettó
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
 hvg.hu/tudomany/20220208_lopakodo_omikron_uj_alvarians_ba2_kimutatasa_pcr_teszt_neumann_labs


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A szüleim (75+) is túlélték a covidot, hőemelkedés, köhögés, fosás, gyengeség, de az első tünetek után egy héttel már negatív a tesztjük, és nincsenek szarul, elvoltak végig otthon komolyabb kellemetlenség nélkül.
Én ezt egyételműen a három oltásnak (és az azonnali favipiravírnak) tudom be, pusztán a koruk, az egészségi állapotuk, kortörténetük, betegségeik alapján nem ilyen "szolíd" lefolyást prognosztizáltam volna.
Sobri Jóska
Nekem a 90+-os mamám mar kétszer átvészelte kb tünet nélkül.
Egy majd három oltással.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
A szüleim (75+) is túlélték a covidot, hőemelkedés, köhögés, fosás, gyengeség, de az első tünetek után egy héttel már negatív a tesztjük, és nincsenek szarul, elvoltak végig otthon komolyabb kellemetlenség nélkül.
Én ezt egyételműen a három oltásnak (és az azonnali favipiravírnak) tudom be, pusztán a koruk, az egészségi állapotuk, kortörténetük, betegségeik alapján nem ilyen "szolíd" lefolyást prognosztizáltam volna.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez az R a legfontosabb hogy kisebb legyen mint egy. Amugy minden nelkul a covid19 R az 3 lenne ( ha jol emlekszem ).no
2.5-3 körül volt az eredeti vuhani variánsé, 3.5 körül a brit variáns. Az omikroné sokkal magasabb. (Még vita van róla, hogy mennyi, de egyértelműen az eddig ismert legfertőzőbb légutakat fertőző vírus.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amellett h tényleg hajlamosak a magyar egészségügyben dolgozók érzéketlennek lenni, amilyen nyomás nehezedik rájuk így a pandémia folytán, az sajnos egyenes út a kiégéshez.
empty taxi
Épp ezt akartam én is írni. A háziorvosom 68 éves. Nem megy nyugdíjba, mert még bírja, én a láthatáron sincs, aki átvenné a körzetét. 2020 márciusa óta nem tudja megszámolni sem már, hogy hányszor kellett kötelezően vagy ezért, vagy azért hétvégéznie, hányszor rendelték be - plusz időben - kórházba covid osztályra, hányszor kellett hétvégén oltási akcióznia ésatöbbi. És az alap feladatai is megnőttek eközben, mert mindex praxisban a munka 90%-át az idős/beteg páciensek adják, a fiatal, egészségesek nem járnak dokihoz normál körülmények között. Amióta covid van, azóta viszont ők is hullámokban rázuhannak. Plusz a meglevő betegek, akik eddig is betegek voltak, duplán "nyaggatják", mert késik a kezelésük / műtétjük / ellátásuk, ezért többet kínlódnak, többször keresik.

Nincs mese, ha nem sikerül olyan szinten normalizálni az életet, hogy a covid tényleg visszaszoruljon egy az egészségügy által relative könnyen kezelhető szezonális betegséggé, akkor abból az lesz, hogy vissza fog esni az átlag életkor még jobban. Mert nem fog energia / pénz / ember jutni a maradékra. És ebben sajnos minden benne van, a 70-es szülők is hamarabb halnak, az újszülött gyerekből is több hal meg amelyik valami problémával születik / beteg lesz, a balesetes melós is később tud visszamenni dolgozni, vagy sose lesz már olyan a térde/lába/emésztése, hogy bírja a melót ésatöbbi. Egy krízis nem válik nem krízissé attól, hogy belefásulunk. Csak megszokjuk, hogy fáj.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 069
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/
Negritis
Nyájimmunitás; elmélet vs valóság.
ender1112
Ezért is nem értem azokat az orvosokat - van közöttük kifejezetten respektált, komoly név is - akik egy ideje engemicről beszélnek. Értsd: az omikron lehet az, ami pontot tesz a covid krízisre. Laikus vagyok persze, nem tudok mást tenni, mint a hozzáértőkre hallgatni, de még nekem - aki azzal hitegetem magam, hogy általában rendet tudok vágni az információ özönben, jól megválogatva, hogy kinek a szavát hiszem el - nekem is néha kakofón, egymásnak (részben) ellentmondó állításokkal kell bírkózni.

Apropó, orvos, és állítások. Merkely minapi interjúja megfutotta a sajtót, amiben azt állítótta - így, ebben a formában egyértelműen -, hogy a legjobb védekezés az újrafertőződés ellen a vakcina, mert a betegségen átesés nem véd annyira az újra fertőződéstől. Namost, én aztán vakcina párti vagyok a javából (nemsokára megyek a 4. oltásomért), de ez konkrétan például az angol adatok, illetve a CDC adatai szerint nem igaz. Az újrafertőződés ellen _jelenleg_ és _bizonyos időkorláton belül_ a betegségen átesés véd jobban. A jelenlegi vakcinák kb. 4 hétig védenek jó hatásfokkal, utána még a 10. hétig so-so, azután lényegében minimálisan. A betegségen átesés ezzel szemben 3.5-4 hónapig kimondottan jól véd az újrafertőződés ellen. Baggio anyósának példája mutatja, hogy még ez sem biztos, de az alternatívák közül, 3-4 hónapos távlatban még így is ez a legmagasabb védelem. Fontos hozzátenni, hogy ez a _megfertőződésre_ vonatkozik. A súlyos lefolyás elleni védelemben a vakcinák még most is kiválóan teljesítenek. (Az omikron esetén is a súlyos lefolyás / halál valószínűsége 40-50-szer akkora az oltatlanoknál, mint a 3x oltottaknál. Függetlenül attól, hogy korábban átestek-e a betegségen. Drasztikus adat, és drasztikus indok az oltás felvételére - elsősorban egy bizonyos kor fölött, és rizikók mellett. A "bizonyos kor" nem 70 év, hanem inkább 35-40, hogy tiszta legyen.)

U.i.: a nyájummunitás kérdése ettől függetlenül még nyitott. És lehetséges is. Ezért is zavar a sok ellentmondásos infó ezzel kapcsolatban. Ez utóbbi nem orvosi / immunológiai kérdés, hanem egy matematikai feladat. Amit egy matematikus (matekból elég képzett ember) ugyanúgy meg tudja határozni, ha megkapja a paramétereket. A nyájimmunutáshoz egyszerűen az kell, hogy a reprodukciós ráta (R) 1 alatt legyen. Ami úgy is megtőrténhet, hogy a vírus bőven közöttünk marad, rendszeresen újra is fertőz embereket. Csak egyszerűen az R)<1 - nem éri el az 1-et -, mert akkor általános pandémia nem tud kialakulni. Akkor helyi felfutások lehetnek, amik rövid időn belül eltűnnek. Ha viszont 1 fölé megy / 1 fölött marad, akkor újra indul a mókus kerék megint. (Az R ráta nem egyenlő a vírus alap fertőző képességével (infection rate). Egy 15-ös vírust is le lehet nyomni R<1 alá, ha elég sokan szereztek ilyen vagy olyan módon immunitást abban a közösségben, ahol felüti a fejét. )
peterk2005
Az omikron nagy segitseg lehetne a nyajimmunitas elereseben, mert nagyon fertozo ( es szerencsere nem veszelyes), de mivel az ujrafertozes is nagyon magas es eleg gyorsan "jon ujra" ez meg dolgozik ellene.
Az R-nak semmi koze hozza, az csak azt mutatja meg ha nagyobb mint egy akkor a gorbe felfele megy meghozza nagyon. Gyakorlatilag 1 ember mennyit fertoz meg. Ha nagyobb mint egy akkor a szam no, ha kisebb akkor ugye eltunik lassan hiszen egyre kevesebb ember fertoz egyre kevesebbet. Ez az R a legfontosabb hogy kisebb legyen mint egy. Amugy minden nelkul a covid19 R az 3 lenne ( ha jol emlekszem ).

A nyajimmunitashoz vagy sokan vedettek kellenenk hogy legyenek egyszerre hogy ne tudjon a virus tovabb adodni. Erre lehetett volna jo a vakcina ha nem tudnank ugy elkapni vagy sokan elkapnak egyszerre azon idoszak alatt amig nem fertozodunk ujra ( itt az ellentmondas, mert mindenki azon dolgozik hogy R minel kisebb legyen ). Egyik sem egyszeru mert a vakcina ugy nez ki nem gatolja es az ujraferozodottseg nagyon gyorsan jon ujra.

Viszont az R-nak egy alatt kell maradnia es el fog tunni ( vagy meg inkabb enyhe lesz es akkor nem fog szamitani ). | Amugy az R-t visszafele szamoljak ( inkabb becsulik meg ) |

Amugy a BBC-nek volt egy nagyon jo musora egy "pandemic" kiserletukrol meg covid19 elott. Erdemes megnezni.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 394 — The Mathematician
Amellett h tényleg hajlamosak a magyar egészségügyben dolgozók érzéketlennek lenni, amilyen nyomás nehezedik rájuk így a pandémia folytán, az sajnos egyenes út a kiégéshez.
empty taxi
engem ma felhívtak a makói covid osztályról hogy valakinek a hozzátartozója vagyok
sajnos nem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Amellett h tényleg hajlamosak a magyar egészségügyben dolgozók érzéketlennek lenni, amilyen nyomás nehezedik rájuk így a pandémia folytán, az sajnos egyenes út a kiégéshez.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 420 — Слава Україні! Героям слава!
Nyolcadik telefonálásra sikerült beszélnem a háziorvosommal... hát ennyire nemtörődömnek, érdektelennek sem hallottam még. Annyit azért nagy unottan megkérdezett, hogy van-e lázam. 😀
Mikey
Azt hittem, azt kérdezi meg unott hangon, hogy esetleg haldokolsz-e?😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 476 — nabege2@yahoo.com
Nyolcadik telefonálásra sikerült beszélnem a háziorvosommal... hát ennyire nemtörődömnek, érdektelennek sem hallottam még. Annyit azért nagy unottan megkérdezett, hogy van-e lázam. 😀
Mikey
Én sokszor előveszem az orvosok hozzáállását így 2 és fél évvel az egész covid feltűnése után. Hivatástudat egyik-másiknál nagyon megkérdőjeleződik. Baszki a tűzoltó sem mindig macskákat vesz le a fáról, hanem bizony sokszor be kell menni égő házba embereket menteni, ahol bizony ő is ott maradhat.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Nyolcadik telefonálásra sikerült beszélnem a háziorvosommal... hát ennyire nemtörődömnek, érdektelennek sem hallottam még. Annyit azért nagy unottan megkérdezett, hogy van-e lázam. 😀
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 476 — nabege2@yahoo.com
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/
Negritis
Nyájimmunitás; elmélet vs valóság.
ender1112
Ezért is nem értem azokat az orvosokat - van közöttük kifejezetten respektált, komoly név is - akik egy ideje engemicről beszélnek. Értsd: az omikron lehet az, ami pontot tesz a covid krízisre. Laikus vagyok persze, nem tudok mást tenni, mint a hozzáértőkre hallgatni, de még nekem - aki azzal hitegetem magam, hogy általában rendet tudok vágni az információ özönben, jól megválogatva, hogy kinek a szavát hiszem el - nekem is néha kakofón, egymásnak (részben) ellentmondó állításokkal kell bírkózni.
peterk2005
A váltópont környékén járunk.
Eddig az hozta a politikai hasznot, hogy lezárunk, maszkozunk stb.
Mostanában jutunk el oda, hogy többet hoz ha nincsenek korlátozások.
Biztos vannak felmérések is, hogy mivel járnak jobban.
Belefásultak, hozzászoktak az emberek a koronához, a kezdeti mindmeghalunk után eljutottunk az elfogadáshoz, lesz minden télen mint influenza, oltathatsz is minden "szezon" előtt ha akarsz, egy betegség lesz a sok közül ami jön majd megy.
KoporShow
a mi hazánk népszerűsége is nagyon megugrott emiatt
több mint 2 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 187 — Forum Reader
 fortune.com/2022/01/27/omicron-cases-england-uk-reinfection-covid/
Negritis
Nyájimmunitás; elmélet vs valóság.
ender1112
Ezért is nem értem azokat az orvosokat - van közöttük kifejezetten respektált, komoly név is - akik egy ideje engemicről beszélnek. Értsd: az omikron lehet az, ami pontot tesz a covid krízisre. Laikus vagyok persze, nem tudok mást tenni, mint a hozzáértőkre hallgatni, de még nekem - aki azzal hitegetem magam, hogy általában rendet tudok vágni az információ özönben, jól megválogatva, hogy kinek a szavát hiszem el - nekem is néha kakofón, egymásnak (részben) ellentmondó állításokkal kell bírkózni.
peterk2005
A váltópont környékén járunk.
Eddig az hozta a politikai hasznot, hogy lezárunk, maszkozunk stb.
Mostanában jutunk el oda, hogy többet hoz ha nincsenek korlátozások.
Biztos vannak felmérések is, hogy mivel járnak jobban.
Belefásultak, hozzászoktak az emberek a koronához, a kezdeti mindmeghalunk után eljutottunk az elfogadáshoz, lesz minden télen mint influenza, oltathatsz is minden "szezon" előtt ha akarsz, egy betegség lesz a sok közül ami jön majd megy.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?
csebi
Előbb az egyik gyerek vitte haza, utána meg a másik (két tinédzsert nevel még otthon)
r.baggio
csak h ilyen rovid ido alatt. ugy emlekeztem, hogy hosszabb ideig vagy vedett attol h ujra elkapod ... ez nem jo hir akkor a mi anyosunknak, mert o is epp december elejen volt koronas (veletlenul nem kozos az anyosunk? 😊 )
csebi
Sajnos, valószínűleg a szoros, közeli kontakt, meg talán a más variáns miatt eshet meg az ilyen. Ebből a szempontból talán szerencsés, hogy mi mind a négyen egy időben (pár nap eltéréssel) "tudtuk le" a deltát. Talán kevésbé leszünk fogékonyak.....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 040 — #NoStress
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?
csebi
Előbb az egyik gyerek vitte haza, utána meg a másik (két tinédzsert nevel még otthon)
r.baggio
csak h ilyen rovid ido alatt. ugy emlekeztem, hogy hosszabb ideig vagy vedett attol h ujra elkapod ... ez nem jo hir akkor a mi anyosunknak, mert o is epp december elejen volt koronas (veletlenul nem kozos az anyosunk? 😊 )
csebi
A vedettség átlagosan 4-6 hónap mondjuk.
Ami azt jelenti, hogy a legtöbben ennyi idő után fertőződhetnek újra.
De biztos van aki 2 hét után is akár, más meg védett 10 hónapig.
Egyedi esetekből nem lehet általánosítani, azok bármik lehetnek.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 527 — Lucas Scott
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?
csebi
Előbb az egyik gyerek vitte haza, utána meg a másik (két tinédzsert nevel még otthon)
r.baggio
csak h ilyen rovid ido alatt. ugy emlekeztem, hogy hosszabb ideig vagy vedett attol h ujra elkapod ... ez nem jo hir akkor a mi anyosunknak, mert o is epp december elejen volt koronas (veletlenul nem kozos az anyosunk? 😊 )

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 666 — Bears & Illinois fan
Anyós is december eleje után két hónappal újra elkapta
r.baggio
azt meg hogy? vannak tunetei is vagy csak egy rutin teszt alapjan derult ki?
csebi
Előbb az egyik gyerek vitte haza, utána meg a másik (két tinédzsert nevel még otthon)
r.baggio
Az egyik még valószínűleg a delta volt, a másik pedig már az omikron.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png