Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
...Sobri Jóska
Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a politikai haszonszerzéstől eltekintve a Fidesz jelenlegi gazdaság politikája hosszútávon minimum kétséges kimenetelű. A politikai haszna kétségtelen kimenetelű 😊
Így jó? 😉

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
... Ez szép, számok jók, de értelme nincs sok. ...Gyurma Pappa
Ó, dehogynincs.
Lehet vele választást nyerni.
Márpedig egy politikusnak szinte deffiníciószerűen az a legfontosabb feladata, hogy megnyerje a következő választást.
A konkrét kormányzati, gazdasági, stb. feladatok csak a szükséges rossz abban a háborúban, amit a hatalom megszerzéséért/hatalomban maradásért folytat.
Lehet ezt a tényt nem szeretni, ignorálni, de attól még tény marad.Sobri Jóska
Ebben a világban élek, köszi 😊 Szigorúan gazdasági "elemzést" szolgáltattam, nyilvánvalóan a politikai része egy másik elem, aminek természetesen nem lehet elodázni a létét, csak ez most nem volt kérdés, legalábbis nem válaszoltam rá, ha az lett volna 😀Gyurma Pappa
Értem én, dehát nincs sehol olyan szituáció, hogy egy vegytiszta gazdasági mechanizmus működik csak, és a politikai elemeket ignorálni lehetne.
Mintha írnék egy elemzést a draftra készülő játékosok teljesítményéről légkör nélküli focipályákon. Gyorsulás, végsebesség, 40yard, magasugrás, fekvenyomás, stb. Csakhát ugye légkör nélküli focipályán nincs focimeccs, így kevéssé fontos, hogy ott ki hasít a legjobban. 😉

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
... Ez szép, számok jók, de értelme nincs sok. ...Gyurma Pappa
Ó, dehogynincs.
Lehet vele választást nyerni.
Márpedig egy politikusnak szinte deffiníciószerűen az a legfontosabb feladata, hogy megnyerje a következő választást.
A konkrét kormányzati, gazdasági, stb. feladatok csak a szükséges rossz abban a háborúban, amit a hatalom megszerzéséért/hatalomban maradásért folytat.
Lehet ezt a tényt nem szeretni, ignorálni, de attól még tény marad.Sobri Jóska
Ebben a világban élek, köszi 😊 Szigorúan gazdasági "elemzést" szolgáltattam, nyilvánvalóan a politikai része egy másik elem, aminek természetesen nem lehet elodázni a létét, csak ez most nem volt kérdés, legalábbis nem válaszoltam rá, ha az lett volna 😀

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
... Ez szép, számok jók, de értelme nincs sok. ...Gyurma Pappa
Ó, dehogynincs.
Lehet vele választást nyerni.
Márpedig egy politikusnak szinte deffiníciószerűen az a legfontosabb feladata, hogy megnyerje a következő választást.
A konkrét kormányzati, gazdasági, stb. feladatok csak a szükséges rossz abban a háborúban, amit a hatalom megszerzéséért/hatalomban maradásért folytat.
Lehet ezt a tényt nem szeretni, ignorálni, de attól még tény marad.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Márpedig a nertársak szerint olyan nincs. Vagy fideszes, vagy ballibsi és kész.apeszos
Ezek szerint a nertársak közé tartozol, mert ezt az algoritmust elég jól lefuttattad fél pillanat alatt...James007
😀 Igen, pont oda tartozom. Ügyesen összeadtad.apeszos
Barátom, szarkazmus, már ha mond neked ez a szó valamit...

Lenertársaztál, anélkül, hogy ismernél. Egy hozzászólásból vontál le következtetéseket. Aztán pedig leírtad, hogy a nertársaknál csak fehér és fekete létezik. Azaz, pont fehéret/feketét gyártottál belőlem, tehát pont azt csináltad, amit a nertársaknál kifigurázol, azaz oda tartozol te is, mert ugye aki nem nertárs, az nem ezt csinálja. (Ja, persze, ha te csinálod, az más, mert az frappáns...)

Na hagylak is, mert ezt a logikai láncot idő kell, hogy feldolgozd.. 😉
Peace!James007
😀 😀 😀 😀
több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
Gyurma Pappa
Ez egy korrekt vélemény. Pont az általad leírtak miatt fogalmaztam úgy, hogy eddig, általánosságban véve pozitív a véleményem.

Néhány gondolat hozzá:
- Tűzvédelemre akkor van szükség, amikor nincs tűz. Ha tűz van, akkor azt először el kell oltani.
- Az inflációval kapcsolatban azért vannak külső tényezők is, amelyekre figyelni kell (EU).
- Amiben Viktorék profik, az a helyzethez való alkalmazkodás és a gyors reagálás. Ebből kiindulva nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az MNB politikája is rugalmasan alkalmazkodhat a hosszabb távú kihívásokhoz.
- Sajnos a hosszabb távú jegybanki politika ki van szolgáltatva a 4 éves kormányzati ciklusoknak. Attól függetlenül, hogy épp hogy alakulnak a hatalmi viszonyok a mieinket segítjük, az ellennek betartunk. Így volt ez eddig is és sajnos így lesz ezután is, legyen az MNB elnöke Járai, Simor, vagy Matolcsy.
- A közmunka szociológiai hatást generál, nem gazdaságit. Nem is volt célja, hogy a gazdaságot szolgálja. Szociológiailag viszont szükséges. Ahogy szükséges lenne egy rövid sorkatonai szolgálat is, vagy civilszolgálat, de nem úgy, ahogy korábban a polgári szolgálat volt nálunk, hanem ahogy a németeknél működik.
- A gazdasági növekedés soha nem fog mástól függeni, mint a két nagy német autógyár. Emiatt a jövedelmek drasztikus növekedésére sincs sok esély, mert akkor rögtön búcsút intenek. Sajnos komoly természeti erőforrások hiányában nagyon nincs mit ugrálnunk.
- Amíg az emberek nagy része minden fölösleges pénzét a devizahitelei törlesztésére fordítja, addig hiába próbálnak több jövedelmet hagyni a középrétegnél, az nem fog megjelenni a fogyasztásban. Ezért szerintem ez (mármint a devizahitel) lenne a legégetőbb probléma, amit orvosolni kellene. Sőt, már rég kellett volna..
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Kérdésedre konkrétan válaszolva: igen, szerintem Matolcsy tevékenysége, mint MNB elnök eddig általánosságban véve pozitív.James007
Rövid távon? Igen. Csökken az infláció, ingyen hitel (mérhetetlenül kicsi hatással a gazdaságra, de ez mindegy), pénzügyi ellenőrzési jogkörök összevonása szintén nem hülyeség.

Hosszútávú hatások? Ez sokkal bonyolultabb. Egyfelől az alacsonyan tartott infláció elodázza az inflációs adóbevételeket. Ez probléma, mivel 2,5%-os inflációval kalkulálták a költségvetést, könnyen üthet 1%-os lyukat is a költségvetésen a "váratlanul" alacsony infláció. Az ingyen hitel szintén lyukat üthet a költségvetésbe pár éven belül, mivel ez a MNB számára veszteség, és a MNB-ről szóló törvény szerint (amihez azért még a Viktorék sem mernek ilyen szinten hozzányúlni) a jegybank nem lehet veszteséges, azt az államnak ki kell fizetnie.

Viktorék "csalnak". A gazdasági növekedés - infláció - munkanélküliség makrogazdasági szentháromsága kimondja: ha kettő javul, a harmadiknak törvényszerűen romlania kell. Már 2000-ben is ezt csinálták, csak akkor pre-EU időszakban még Mellár T. vezetésével a KSH mutatószámaival babráltak (kibővítettén az inaktív kategóriát, így csökkent a munkanélküliség), most viszont rájöttek, hogy ez nem elég, azért kitalálták a közmunkát. A közmunka gazdasági hatása mérhetetlenül kicsi, de a foglalkoztatási rátát (ha megfigyelitek erről beszélnek, nem munkanélküliségről) javítja, de emögött tényleges teljesítmény nincs. A gazdasági növekedéshez vajmi kevés köze van a kormánynak, a Mercedes most érződik. Az infláció csökkenése mögött sincsenek valós folyamatok: az MNB kamatvágása és a rezsi csökkentése járult hozzá, egyik sem valós piaci eredmény. Rövidtávon szép megint.

Hosszútávon: a csökkenő infláció előbb-utóbb meg fog érződni az árakban, és ha nem társul hozzá jövedelembővülés (nem fog ugyanakkora mértékben), akkor mennyiség x ár egyenletben az első változatlan, a második csökken, tehát csökkenni fog. A közmunka nem termel, valós gazdasági hatása nincs, az valós munkahelyekre kikerülők arány 15% alatt van. Ez szép, számok jók, de értelme nincs sok. És ha nem nőnek drasztikusan a jövedelmek akkor a fogyasztás nem fogja kompenzálni az árcsökkenést. Jól hangzik, hogy rezsiből spórolnak sokat az emberek, de semmi statisztikai bizonyíték nincs, hogy ezzel jobban ki tudják fizetni az alacsony jövedelműek, akiknek a legnagyobb jövedelemhez viszonyított fogyasztási arányuk.

Matolcsyval (Viktor szűk körével úgy általában) alapvetően sosem rövidtávon volt probléma, még miniszterként sem. Ő arra képtelen, hogy reálisan értékelje a döntései éven túli hatásait. Ha hasonlatot szeretnék mondani, ő inkább tűzoltó, míg egy ilyen munkakörben inkább tűzvédelmi szakértőre lenne szükség. Ez szakmai kérdés, nem emberi. Az emberi megint más, mivel személyesen nem ismerem az elnök urat, így másodkezes információk alapján nem akarok véleményt mondani.

több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
Akkor most leszállva a bandwagonról elrakom a kapámat a tornác szélére: Matolcsy akkor most jó mnb elnök?

(Amúgy épp azért nem bírom emberileg, amiért budai gyula bácsit... mielőtt őt is megvéded, nem az intézkedési, "politikája" miatt utálom, hanem azért mert van vele kapcsolatban személyes tapasztalatom)vandeminek
Mit keres a kapa a tornácon? A kertben a helye, vagy ha pihen, akkor pedig a sufniban. Legalábbis a sváb falvakban..

Kérdésedre kérdéssel válaszolva: lehet-e valaki attól jó szakember, hogy valakinek emberileg (gondolom erre utal a személyes tapasztalat fordulat) van vele problémája?

Kérdésedre konkrétan válaszolva: igen, szerintem Matolcsy tevékenysége, mint MNB elnök eddig általánosságban véve pozitív.
több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
Márpedig a nertársak szerint olyan nincs. Vagy fideszes, vagy ballibsi és kész.apeszos
Ezek szerint a nertársak közé tartozol, mert ezt az algoritmust elég jól lefuttattad fél pillanat alatt...James007
😀 Igen, pont oda tartozom. Ügyesen összeadtad.apeszos
Barátom, szarkazmus, már ha mond neked ez a szó valamit...

Lenertársaztál, anélkül, hogy ismernél. Egy hozzászólásból vontál le következtetéseket. Aztán pedig leírtad, hogy a nertársaknál csak fehér és fekete létezik. Azaz, pont fehéret/feketét gyártottál belőlem, tehát pont azt csináltad, amit a nertársaknál kifigurázol, azaz oda tartozol te is, mert ugye aki nem nertárs, az nem ezt csinálja. (Ja, persze, ha te csinálod, az más, mert az frappáns...)

Na hagylak is, mert ezt a logikai láncot idő kell, hogy feldolgozd.. 😉
Peace!
több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊vandeminek
Nem az a gond, hogy fikázod, hanem az, hogy érvtelenül. És ne a miniszterségével gyere, ha érveket hozol, hanem az MNB elnökségével.
És az algoritmushoz vedd azt is be, hogy lehet valakin miniszterként fanyalogni, és jegybankelnökként elismerni a tevékenységét, függetlenül attól, hogy a bandwagonon épp mi a divat...James007
És persze az előtte levő máglyára való. És Matolcsi is azért került oda, mert kiváló szakember. Az a jó szakember aki a kormánynak dolgozik, világos...apeszos
Baromira egyszerű a logikád, de az még nem azt jelenti, hogy jó is.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊vandeminek
Nem az a gond, hogy fikázod, hanem az, hogy érvtelenül. És ne a miniszterségével gyere, ha érveket hozol, hanem az MNB elnökségével.
És az algoritmushoz vedd azt is be, hogy lehet valakin miniszterként fanyalogni, és jegybankelnökként elismerni a tevékenységét, függetlenül attól, hogy a bandwagonon épp mi a divat...James007
És persze az előtte levő máglyára való. És Matolcsi is azért került oda, mert kiváló szakember. Az a jó szakember aki a kormánynak dolgozik, világos...
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊vandeminek
Nem az a gond, hogy fikázod, hanem az, hogy érvtelenül. És ne a miniszterségével gyere, ha érveket hozol, hanem az MNB elnökségével.
És az algoritmushoz vedd azt is be, hogy lehet valakin miniszterként fanyalogni, és jegybankelnökként elismerni a tevékenységét, függetlenül attól, hogy a bandwagonon épp mi a divat...James007
Akkor most leszállva a bandwagonról elrakom a kapámat a tornác szélére: Matolcsy akkor most jó mnb elnök?

(Amúgy épp azért nem bírom emberileg, amiért budai gyula bácsit... mielőtt őt is megvéded, nem az intézkedési, "politikája" miatt utálom, hanem azért mert van vele kapcsolatban személyes tapasztalatom)

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Márpedig a nertársak szerint olyan nincs. Vagy fideszes, vagy ballibsi és kész.apeszos
Ezek szerint a nertársak közé tartozol, mert ezt az algoritmust elég jól lefuttattad fél pillanat alatt...James007
😀 Igen, pont oda tartozom. Ügyesen összeadtad.
több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
Márpedig a nertársak szerint olyan nincs. Vagy fideszes, vagy ballibsi és kész.apeszos
Ezek szerint a nertársak közé tartozol, mert ezt az algoritmust elég jól lefuttattad fél pillanat alatt...
több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊vandeminek
Nem az a gond, hogy fikázod, hanem az, hogy érvtelenül. És ne a miniszterségével gyere, ha érveket hozol, hanem az MNB elnökségével.
És az algoritmushoz vedd azt is be, hogy lehet valakin miniszterként fanyalogni, és jegybankelnökként elismerni a tevékenységét, függetlenül attól, hogy a bandwagonon épp mi a divat...
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
 444.hu/2014/01/07/megvesszuk-erdelyt/

remélem Time New Roman-nal küldik ki a románok a csekket.

ezúton jelzem, hogy Újpestet eladnám a német államnak!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊vandeminek
Márpedig a nertársak szerint olyan nincs. Vagy fideszes, vagy ballibsi és kész.
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...James007
Attól, hogy matolcsyt fikázom nem tudom hogy következik, hogy az előtte levő tetszett volna. De ha te jó embernek tartod györgy bácsit, hát tessék.
Ezen algoritmus szerint pedig: attól hogy nem tetszik a jelenlegi fidesz uralom, még nehogy azt gondold, hogy szegfű hívő vagyok 😊

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 381 — Cowboys fan
 comment.blog.hu/2014/01/06/kosa_lajost_mar_megcsapta_a_magyar_kronika_szele?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2014_01_07&utm_campaign=index

Ezzel a csávóval is mi történt, hogy ekkora pöccsé vált? Szánalom, hogy egy ilyen választ adó ember komoly pozícióba lehet.zinedine5
azt vedd azért észre, hogy arról van szó, akinek a választások után elsőre sikerült hazavágni a forintárfolyamot a jól átgondolt nyilatkozataival...slowmotion
Úgy véled nem volt az átgondolt? Nagyon is az volt.apeszos
dehogynem tudom. csak az bánt, hogy nem előtte nem vettem sok-sok ajrót, amit pár nap múlva vissza tudtam volna váltani forintra.

csak azt nem értem, hogy akkor miért vártak majd' három évet a debreceni képviselőtestület kihelyezett ülésére (Miami, FL), amikor már három évvel előtte megkeresték az árát...slowmotion
Saját pénzből? Maaaargit, nooormális??apeszos
bocsánat, Kósa pont kimaradt belőle, bár azt kétlem, hogy ne tudott volna róla, de hát én közismerten rosszindulatú vagyok mindenkivel. a többiek meg nem tudom, valutáztak-e.
 444.hu/2013/11/15/vizsgalat-varhatja-a-floridabol-hazaerkezo-debreceni-varosvezetoket/#
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Masírozni is lehet majd?Kori
Erre gondolsz?
Atari
Zseniális, 1:30 körül kezdtem el vinnyogni a röhögéstől 😀😀Kori
Én azt hittem 1:30-nál, hogy palotást fognak táncolni a srácok. 😊

több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
 444.hu/2013/12/30/ingyen-hitel-johet-a-kozszolgaknak/

[öncenzúra]Amadeus91
ugyan már, tipikus kampányböfögés.berger90
Abban az országban, ahol hoffman rózsika "dolgozhat", ahol egy matolcsy az mnb elnöke ott nem hiszek már ilyenekben. Pár éve senki sem gondolta, hogy majd dúrván beállamosítanak mindent ami éppen eszükbe jut. Nálunk semmi se biztos szvsz.vandeminek
Jajaja!! Simor után kész borzadalom az MNB politikája. A haver is ezt mondta tegnap a krimóban, pedig aztán ő ért hozzá, mert a múlt héten is kétszer volt bankban pénzt befizetni...
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 comment.blog.hu/2014/01/06/kosa_lajost_mar_megcsapta_a_magyar_kronika_szele?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2014_01_07&utm_campaign=index

Ezzel a csávóval is mi történt, hogy ekkora pöccsé vált? Szánalom, hogy egy ilyen választ adó ember komoly pozícióba lehet.zinedine5
azt vedd azért észre, hogy arról van szó, akinek a választások után elsőre sikerült hazavágni a forintárfolyamot a jól átgondolt nyilatkozataival...slowmotion
Úgy véled nem volt az átgondolt? Nagyon is az volt.apeszos
dehogynem tudom. csak az bánt, hogy nem előtte nem vettem sok-sok ajrót, amit pár nap múlva vissza tudtam volna váltani forintra.

csak azt nem értem, hogy akkor miért vártak majd' három évet a debreceni képviselőtestület kihelyezett ülésére (Miami, FL), amikor már három évvel előtte megkeresték az árát...slowmotion
Saját pénzből? Maaaargit, nooormális??
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 381 — Cowboys fan
 comment.blog.hu/2014/01/06/kosa_lajost_mar_megcsapta_a_magyar_kronika_szele?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2014_01_07&utm_campaign=index

Ezzel a csávóval is mi történt, hogy ekkora pöccsé vált? Szánalom, hogy egy ilyen választ adó ember komoly pozícióba lehet.zinedine5
azt vedd azért észre, hogy arról van szó, akinek a választások után elsőre sikerült hazavágni a forintárfolyamot a jól átgondolt nyilatkozataival...slowmotion
Úgy véled nem volt az átgondolt? Nagyon is az volt.apeszos
dehogynem tudom. csak az bánt, hogy nem előtte nem vettem sok-sok ajrót, amit pár nap múlva vissza tudtam volna váltani forintra.

csak azt nem értem, hogy akkor miért vártak majd' három évet a debreceni képviselőtestület kihelyezett ülésére (Miami, FL), amikor már három évvel előtte megkeresték az árát...
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 comment.blog.hu/2014/01/06/kosa_lajost_mar_megcsapta_a_magyar_kronika_szele?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2014_01_07&utm_campaign=index

Ezzel a csávóval is mi történt, hogy ekkora pöccsé vált? Szánalom, hogy egy ilyen választ adó ember komoly pozícióba lehet.zinedine5
azt vedd azért észre, hogy arról van szó, akinek a választások után elsőre sikerült hazavágni a forintárfolyamot a jól átgondolt nyilatkozataival...slowmotion
Úgy véled nem volt az átgondolt? Nagyon is az volt.
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Masírozni is lehet majd?Kori
Erre gondolsz?
Atari
Zseniális, 1:30 körül kezdtem el vinnyogni a röhögéstől 😀😀