Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!Amadeus91
Populista megközelítésre populista válasz:
Hányan voltak ott? Mondjuk 2 ezren.
Akkor a többi 9.998.000 nem éhezik.
Jó arány, minden 5000ből 1 éhező, Magyarország jobban teljesít!

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételért
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez hatalmas.

Idén egy új kategória, a középosztály tagjai is megmérettethetik magukat a MINIMÁL döntőjében. Izguljuk újra együtt a verseny legizgalmasabb pillanatait!
Minimál - 12 perc - HD - magyar rövidfilm
Kommentátor: Szántó Dávid
Versenyzők: Buda Gábor, Palcsó Józsefné, Schubert Gusztáv, Varga Júlia
Írta, rendezte: Szirmai Márton

több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 695 — Bears & Illinois fan
Ezért írtam, hogy szvsz ellenzéki provokáció. Pont úgy ült ahogy tervezték. Ismerték a Fideszt, hogyan fog reagálni. Horváth sem hülye, alább Sobri sorolta, egzisztencia és kevesebbért is halt már meg ember. Valószínűleg védve van, egyébként tényleg nem épeszű...apeszos
Én pont erre gondoltam, mint lehetséges indok. Esetleg belenyúlt egy olyan cégbe, ahol beígérték neki a kolumbiai nyakkendőt. Ebből lett politikai ügy, mert nyilvánosság előtt már nehéz úgy kinyírni, hogy ne legyen óriási balhé belőle. Ha nem kerül nyilvánosságra, aztán elüti a járdán valami teherautó, egy mínuszos hír lehetett volna, ezzel viszont megvan az életbiztosítása...

Persze ez csak egy konteó, ha másról van szó,, akkor én sem értem (vagy nagyon sokat ígértek neki).Ha nem fizették meg (akár átvitt értelemben is), akkora tettének hasznosságáról a következő vicc jut eszembe:
A nyuszikát vérbe fagyva, letépett lábakkal, két ceruzával a szemeiben találják az erdőben.
- Mi történt?
- Fogadtam a medvével a lábaimban, hogy nem mer ceruzákat szúrni a szemeimbe......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ezért írtam, hogy szvsz ellenzéki provokáció. Pont úgy ült ahogy tervezték. Ismerték a Fideszt, hogyan fog reagálni. Horváth sem hülye, alább Sobri sorolta, egzisztencia és kevesebbért is halt már meg ember. Valószínűleg védve van, egyébként tényleg nem épeszű...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Egyet kell értenem Sobrival, ennek sok értelme nincs. Otthagyta a tuti állását (4-500 nettó kb.) a semmiért kb. Ennek így nincs értelme. Nincs értelme elvinni magaddal egy dossziét, hogy könnyű legyen azonosítani később, majd megpróbálni minden áron politikai ügyet csinálni a dologból. Nem tudom elképzelni, hogy ez nem eleve politikai ügy, és az LMP kampányindító rendezvénye.

Egyrészt a számok, amiről beszél, egyértelműen túlzóak. Az 1000 mrdos becslésben benne van Mari néni is aki nem ad számlát lekvárról, ahogy az egész CBA üzletlánc is, így lehetetlen azt mondani, hogy itt nagy érdekkörök zsebrevágják a magyar GDP 3%-át, csak áfában, mert ez baromság, pedig Horváth ezt állítja. Azt is meg lehet nézni, hogy milyen "lebukások" vannak: 18 milliárdos adóhiány volt a csúcs, de ebbe tudtommal beleszámolták a TAO-t meg minden szart is, szóval legyen mondjuk 12 milliárd áfa. Az átlagos kapás ilyen 3-4 milliárd lehet. (Most hagyjuk a szegedi hülyéket, akik egy kézzel írt számlával akartak áfát visszaigényelni, egy darab számla alapján, az kb. ilyen vicc kategória) Szóval Horváth azt állítja, hogy legalább 2-300 ilyen cégcsoport van, aki csak ezzel foglalkozik, és ráadásul ilyen léptékben. Ez meg egyszerűen nem igaz, és igazából ismerve ennek a logisztikai korlátait, nem is hiszem hogy reális lenne. (Csak sejteti sok cikk, de azért tegyük gyorsan hozzá, hogy olyan cégcsoport vagy cég, aki nem végez emellett némi valódi tevékenységet, az nem tudja ezt megcsinálni. Tehát az importőrnek működő cégnek kell lennie, mert nagyon gyorsan fel lehet tűnni hirtelen megugró forgalmakkal, és a strómanok száma igen véges.)

Másrészt, ahogy Sobri is írja, a nyilvánosságra ugrás ilyen formán értelmetlen. Mindent feladott, 15 perc hírnévért és egy példányban megtalálható bizonyítékokért, amik többsége minden bizonnyal közvetett?

Hadd tegyem hozzá: amit állít, az egy létező tevékenység, létező jelenség, sőt a módszertan is igaz. Viszont a lépték és az érintettek köre közel sem helytálló: a legnagyobb profitálói ennek a rendszernek bizony a magyar tulajdonú kiskereskedő hálózatok, mivel ők az áfa igen nagy részét tudják a rendszerben tartani, míg egy multinál ez egészen máshogy néz ki, ráadásul egy tescot jobban érdekli, hogy a forgalom, mint a visszaszerezhető áfa. Nyilván, olyan nagykereskedőktől fognak vásárolni, aki olcsóbban adja, és nyilván akik játszanak az áfával, olcsóbban fogják adni. De kétlem, hogy az arctalan multik kézzel irányítanák ezt a rendszert. És most arról már ne is beszéljünk, hogy ebben mindannyian érintettek vagyunk: amíg az olcsóbb tejet veszi meg a nép meg az olcsóbb szalámit, amíg elfogadjuk, hogy a kőműves számla nélkül 30-40%-kal olcsóbb, addig áfacsalás lesz. Nyilván: az érdekkörök változnak.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
.
Tehát vagy full bolond, vagy full illogikus az egész.Sobri Jóska
vagy sarokba van szorítva?Amadeus91
Mivel kell sarokba szorítva legyél, hogy a teljes egzisztenciádat, életedet kockáztasd?
Ha ezeket veszélyeztetik, akkor viselkedsz sarokba szorított ember módjára.
Nem ezt teszed kockára kisebb dologért.
Mivel lenne sarokba szorítva, amire ez az illogikus viselkedés a válasz?
Ez kb. olyan, mintha valaki bemenne a rendőrfőkapitányságra, hogy minden rendőr korrupt.
Nem sok észre vall.
Mint a cigány lova, aki a falnak rohan. Nem vak, csak vakmerő.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
.
Tehát vagy full bolond, vagy full illogikus az egész.Sobri Jóska
vagy sarokba van szorítva?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
Engem az érdekelne, hogy ugyan mi lehet a célja Horváthnak, ami ezt a fajta ügymenetet indukálta nála.
Ha valóban borítani akar, akkor egész paksaméta névtelenül! az átlátszó.hu-nak, aztán azok majd borítják a bilit.
Vagy a hvg-nek, vagy az atv-nek.
Ha személyes bosszú, vagy sértettség, vagy hasonló, akkor minek hozta képbe magát? Így magán kívül kinek árt az egésszel?
Az utolsó cserkész azon jelenetét idézi ez a sztori, amikor Bruce Willis megkérdezi, hogy ugyan mit veszíthet a szervezett alvilág a szerencsejáték legalizálásával? Évi pár milliárdot? A teljes bevétele 90%-át?
Ha valaki évekig NAV-os, az nem lehet ilyen hülye, hogy azt hiszi, hogy előáll a tutival, amiben rengeteg ember érintett, milliárdokról van szó, és hagyják, hogy kibontakozzon? Megússza bántódás nélkül?
Tudja, hogy mennek a dolgok, mit gondol, az érintettek tétlenül szemlélődnek, míg ő vádaskodik minden irányban?
Egyszerűen Horváth tetteihez nem tudok valós indítékokat elképzelni.
Tehát vagy full bolond, vagy full illogikus az egész.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az egész 1000 milliárd onnan jött, hogy pár évvel ezelőtt volt egy EU-s kutatás, mely szerint a magyar GDP 25%-a szürke/fekete gazdaság. Mivel 4000 milliárd áfát fizetnek be évente a magyar cégek, így az 1000 adja magát. Ami túlzás, az a 700 milliárd jogosulatlan visszaigénylés, mivel az éves összes visszaigénylés 1700 milliárd forint, szóval Horváth állítása szerint ennek a fele nem jogos. Na, ezt kétlem.Gyurma Pappa
Oké értem. Én viszont a két napos átvilágítást kétlem. Vajon miért a ködösítés, ha minden rendben van? És miért nem akarják kivizsgálni, ha közérdek? Csak költői kérdések voltak. Már a kormány időhúzása is gyanús volt, Horváth lerohanása egyenesen beismerés. Ha ez egy ellenzéki csapda volt, akkor bejött. Aljas húzás volt ez is, mint minden aminek köze van a politikához ma Magyarországon, pláne ha nem tudják bizonyítani.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Az egész 1000 milliárd onnan jött, hogy pár évvel ezelőtt volt egy EU-s kutatás, mely szerint a magyar GDP 25%-a szürke/fekete gazdaság. Mivel 4000 milliárd áfát fizetnek be évente a magyar cégek, így az 1000 adja magát. Ami túlzás, az a 700 milliárd jogosulatlan visszaigénylés, mivel az éves összes visszaigénylés 1700 milliárd forint, szóval Horváth állítása szerint ennek a fele nem jogos. Na, ezt kétlem.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mi van olyankor, ha a "zöldben" tényleg csak nevek vannak + a hozzájuk tartozó ügyiratszámok? A többi (a NAV szerint) több ezer meglovasított oldalhoz?apeszos
Ez érdekes kérdéseket feszeget, mivel az ügyiratszámok, ha megállapítás nélkül zárultak, akkor teljesen lényegtelenek, mivel a NAV jegyzőkönyv bizonyító erejű okirat. Ehhez az ügyészségnek igen kevés köze van, és lehetősége sem nagyon (ha törvényesen járnak el), hogy megkérdőjelezze a NAV munkáját. Ráadásul, ha újra nyitják az ügyeket, akkor új ellenőrzés kell, és azt is ugyanazok fogják lefolytatni, illetve ugyanabból a körből. És mennyi cég maradt meg vajon azóta, aki abban bizonyítékkal szolgálhat?Gyurma Pappa
Hát éppen ez az. Pont a NAV által jegyzőkönyvezett ügyiratokról van szó, illetve arról, hogy a vizsgálat alá vont cégek hogyan kerülhettek ki a megállapítás alól, illetve miért volt a megállapítás az ami. Ügyiratnak kellett lennie, hiszen áfát igényeltek vissza, fizettek ki. Az is érdekes lehet, hogy ekkora forgalmú cégek milyen körülmények között szűntek meg, a tulajdonosi hátterük ugyancsak. Ha az ügyészségnek nincs jogköre, akkor mi alapján rendeltek el nyomozást, valamint akiknek lenne hatáskörük, miért szabotálják a vizsgálatot? El tudok képzelni ilyen méretű csalást, csak hinni nem akarom.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Mi van olyankor, ha a "zöldben" tényleg csak nevek vannak + a hozzájuk tartozó ügyiratszámok? A többi (a NAV szerint) több ezer meglovasított oldalhoz?apeszos
Ez érdekes kérdéseket feszeget, mivel az ügyiratszámok, ha megállapítás nélkül zárultak, akkor teljesen lényegtelenek, mivel a NAV jegyzőkönyv bizonyító erejű okirat. Ehhez az ügyészségnek igen kevés köze van, és lehetősége sem nagyon (ha törvényesen járnak el), hogy megkérdőjelezze a NAV munkáját. Ráadásul, ha újra nyitják az ügyeket, akkor új ellenőrzés kell, és azt is ugyanazok fogják lefolytatni, illetve ugyanabból a körből. És mennyi cég maradt meg vajon azóta, aki abban bizonyítékkal szolgálhat?

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
Akkor annak a zöld dossziénak "véletlenül" nyoma fog veszni.laccoo74
Mondjuk tényleg elég nagy szerencsétlen ez a Horváth, ha semmi másolat nincs erről, ahogy állítja.Schleck
Az. Az? Így azt is állíthatja, hogy eltüntették a bizonyítékokat. Ha nem volt semmije, akkor jól beugrottak neki.apeszos
Én láttam már pár NAV jegyzőkönyvet, vagy bizonyító erejű doksit. Abba a dossziéba nem 1000 mrd, de egy szaros 20 milliós ügy anyaga sem fér bele. Ja, hogy fel voltak írva cégnevek? Azt én is felírok 1000-et is egy cetlire, de az nem lesz bizonyíték.Gyurma Pappa
Erről beszéltem. Nekem nagyon nem a szívem csücske a Fidesz, de ennyire azért nem tartottam őket kezdőnek, hogy így beugorjanak. Most akkor vagy mégis, vagy ennyire leszarják mit gondolnak róluk. Ám egy dolog azért elgondolkodtatott. A megtett feljelentésben kellett lennie bizonyítéknak is, mert különben nem foglalkozik vele az ügyészség. Pláne a Polt féle. Mi van olyankor, ha a "zöldben" tényleg csak nevek vannak + a hozzájuk tartozó ügyiratszámok? A többi (a NAV szerint) több ezer meglovasított oldalhoz?
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
Akkor annak a zöld dossziénak "véletlenül" nyoma fog veszni.laccoo74
Mondjuk tényleg elég nagy szerencsétlen ez a Horváth, ha semmi másolat nincs erről, ahogy állítja.Schleck
Az. Az? Így azt is állíthatja, hogy eltüntették a bizonyítékokat. Ha nem volt semmije, akkor jól beugrottak neki.apeszos
Én láttam már pár NAV jegyzőkönyvet, vagy bizonyító erejű doksit. Abba a dossziéba nem 1000 mrd, de egy szaros 20 milliós ügy anyaga sem fér bele. Ja, hogy fel voltak írva cégnevek? Azt én is felírok 1000-et is egy cetlire, de az nem lesz bizonyíték.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
Akkor annak a zöld dossziénak "véletlenül" nyoma fog veszni.laccoo74
Mondjuk tényleg elég nagy szerencsétlen ez a Horváth, ha semmi másolat nincs erről, ahogy állítja.Schleck
Az. Az? Így azt is állíthatja, hogy eltüntették a bizonyítékokat. Ha nem volt semmije, akkor jól beugrottak neki.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
Akkor annak a zöld dossziénak "véletlenül" nyoma fog veszni.laccoo74
Mondjuk tényleg elég nagy szerencsétlen ez a Horváth, ha semmi másolat nincs erről, ahogy állítja.

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
Akkor annak a zöld dossziénak "véletlenül" nyoma fog veszni.
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746


lőttek Kumin Ferenc karácsonyának.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
 www.origo.hu/gazdasag/20131221-matolcsy-visszamenoleges-torvennyel-segitene-a-devizahiteleseknek.html?sec-1

kint voltam tegnap-ma Bécsben, vettem ki pénzt, az automata kiírta az árfolyamot, melynek alapján váltotta HUF-ról Euróra a pénzem. Elsőre sokalltam a számot, majd nevetve megjegyeztem egy ismerősömnek, hogy "biztos valaki megint hülyeséget mondott otthon, mióta kitettük a lábunkat az országból". Nem gondoltam volna, hogy tényleg.Amadeus91
Na majd ha te leszel odafenn a kormányban...Asbee
isten őrizz. Nem őrültem meg, hogy Magyarországon közszolgának álljak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
 www.origo.hu/gazdasag/20131221-matolcsy-visszamenoleges-torvennyel-segitene-a-devizahiteleseknek.html?sec-1

kint voltam tegnap-ma Bécsben, vettem ki pénzt, az automata kiírta az árfolyamot, melynek alapján váltotta HUF-ról Euróra a pénzem. Elsőre sokalltam a számot, majd nevetve megjegyeztem egy ismerősömnek, hogy "biztos valaki megint hülyeséget mondott otthon, mióta kitettük a lábunkat az országból". Nem gondoltam volna, hogy tényleg.Amadeus91
Na majd ha te leszel odafenn a kormányban...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
 www.origo.hu/gazdasag/20131221-matolcsy-visszamenoleges-torvennyel-segitene-a-devizahiteleseknek.html?sec-1

kint voltam tegnap-ma Bécsben, vettem ki pénzt, az automata kiírta az árfolyamot, melynek alapján váltotta HUF-ról Euróra a pénzem. Elsőre sokalltam a számot, majd nevetve megjegyeztem egy ismerősömnek, hogy "biztos valaki megint hülyeséget mondott otthon, mióta kitettük a lábunkat az országból". Nem gondoltam volna, hogy tényleg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Apa kezdődik.. azt kapjuk amit érdemlünk.
Házkutatás volt az ex-NAV-os Horváthnálapeszos
"Nincs itt kérem semmi látnivaló..."

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."