Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20131219_TGM_Fohajtas_a_kormany_elott
A fentebbi cikk alapján eszembe jutott (bár nem tudom mennyire elfogadott itt TGM cikket idézni), hogy miért rosszabb a devizahiteleseket "konszolidálni", mint bankokat anno a '90-es években?!
Ha a Postabankot tudta a Fidesz 98-ban 200-300 milliárdból kiglancolni, akkor több százezer ember életét miért nem? Ez jelen esetben több tízezer vagy esetleg százezer szerződés "kikönnyítését" jelentené.
HanSolo
Csak a jelenlegi árfolyamgát elvisz vagy évi 20 milliárdot a költségvetésből. Ugye ez a konstrukció elvileg pár éven belül kifut, de az MNB már ráállt arra, hogy kidolgozzon egy végleges, az árfolyamrögzítéshez hasonló konstrukciót. Ennek a költségének a zömét a hírek szerint a bankokkal nyeletnék be.atapapa
Tudnám kivel fogják, ha a négy nagy tényleg kivonul, akkor ugyanis a többiek is követik majd őket.berger90
A lényeg hogy a Közgép jobban teljesít.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20131219_TGM_Fohajtas_a_kormany_elott
A fentebbi cikk alapján eszembe jutott (bár nem tudom mennyire elfogadott itt TGM cikket idézni), hogy miért rosszabb a devizahiteleseket "konszolidálni", mint bankokat anno a '90-es években?!
Ha a Postabankot tudta a Fidesz 98-ban 200-300 milliárdból kiglancolni, akkor több százezer ember életét miért nem? Ez jelen esetben több tízezer vagy esetleg százezer szerződés "kikönnyítését" jelentené.
HanSolo
Csak a jelenlegi árfolyamgát elvisz vagy évi 20 milliárdot a költségvetésből. Ugye ez a konstrukció elvileg pár éven belül kifut, de az MNB már ráállt arra, hogy kidolgozzon egy végleges, az árfolyamrögzítéshez hasonló konstrukciót. Ennek a költségének a zömét a hírek szerint a bankokkal nyeletnék be.atapapa
Tudnám kivel fogják, ha a négy nagy tényleg kivonul, akkor ugyanis a többiek is követik majd őket.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20131219_TGM_Fohajtas_a_kormany_elott
A fentebbi cikk alapján eszembe jutott (bár nem tudom mennyire elfogadott itt TGM cikket idézni), hogy miért rosszabb a devizahiteleseket "konszolidálni", mint bankokat anno a '90-es években?!
Ha a Postabankot tudta a Fidesz 98-ban 200-300 milliárdból kiglancolni, akkor több százezer ember életét miért nem? Ez jelen esetben több tízezer vagy esetleg százezer szerződés "kikönnyítését" jelentené.
HanSolo
Csak a jelenlegi árfolyamgát elvisz vagy évi 20 milliárdot a költségvetésből. Ugye ez a konstrukció elvileg pár éven belül kifut, de az MNB már ráállt arra, hogy kidolgozzon egy végleges, az árfolyamrögzítéshez hasonló konstrukciót. Ennek a költségének a zömét a hírek szerint a bankokkal nyeletnék be.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 10 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20131219_TGM_Fohajtas_a_kormany_elott
A fentebbi cikk alapján eszembe jutott (bár nem tudom mennyire elfogadott itt TGM cikket idézni), hogy miért rosszabb a devizahiteleseket "konszolidálni", mint bankokat anno a '90-es években?!
Ha a Postabankot tudta a Fidesz 98-ban 200-300 milliárdból kiglancolni, akkor több százezer ember életét miért nem? Ez jelen esetben több tízezer vagy esetleg százezer szerződés "kikönnyítését" jelentené.
((  magyarnarancs.hu/belpol/postabank-konszolidacio_a_nagy_szamok_orvenye-61629 ))
Ja, nincs pénz a költségvetésben (ilyenre). De van stadion építésre, gáz-, és áramszolgáltató államosításra, Rábát megvenni, stb. Nem demagóg dumát akartam nyomatni, mert engem személyesen nem érint. A kérdéseim is inkább költőiek.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 670 — Lucas Scott
Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. NB2
50 ezer forintból ki lehet jönni Budapesten?Amadeus91
ha csupán a rezsifizetést érted a kijövés alatt akkor igen, nem kell sem enni, sem inni semmi...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Kérdem én: mi lenne ha tényleg antiszemitizmus lenne?NB2
Jó kérdés. Nyilvánvalóan nincs olyan mérvű antiszemitizmus, mint amit leírnak. A helyi zsidóknak viszont egyáltalán nem érdekük, hogy ezzel etessék a szélsőségeset, mert az utálat rájuk esik vissza. Fura.zinedine5
Politika. A lényeg, hogy politikai előnyt lehessen kicsikarni, aminek az égisze alatt lehet helyezkedni vagy anyagi előnyhöz jutni. A kisemberek meg le vannak ejtve (akár zsidó, akár nem); mert 99% a valószínűsége, hogy a felbíztatott gyökerek nem a rózsadombon kezdik majd kezelgetni a haszonélvezőket, hanem helyileg az "elérhető ellenségképet".
Nekem furább, hogy a kicsi kirekesztettek - általában - ugyanúgy felülnek ennek és így a provokáció csak egyre mélyebb lesz. Mivel pofátlan és gátak nélküli. Azt gondolom, hogy senkinek sem érdeke az integráció, vagy az együttélés egy olyan országban, ami... ennyire magyar.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 www.bbc.co.uk/news/world-europe-25419119
Síkalki István prof. víziója testet öltött (emlékszem, hogy mennyit sz.rozták érte az öreget az okosok és tessék: papa kezdődik!). Az Európai Egyesült Államok 0. lépéseként az európai FED (ECB) átfogó felügyeleti jogkört kapott az Európa Tanácstól...
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mi az antiszemitizmus mértékegysége?Sobri Jóska
TASZ
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
Mi az antiszemitizmus mértékegysége?
És abból mennyi az elfogadható, mennyi a határérték, és mennyi az, ami mindenképp sok?
Én azt gondolom, hogy egy szépen megterített étkezőasztalon, ahol van 30 tányér étel, nagy tálak, jobbnál jobb finomságok, italok, húsok, saláták, sütemények, egy kistányérnyi szar is rossz hatással van az ember étvágyára.
A szarnak a wc-ben a helyen, nem az étkezőasztalon, még ha mennyiségében elenyésző is az asztalon található összes többi dologhoz képest.
Nem igazán van olyan kis szar, ami passzol a terített asztalhoz.
Persze ízlések és pofonok...

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 401 — Ajmo Vatreni
Kérdem én: mi lenne ha tényleg antiszemitizmus lenne?NB2
Jó kérdés. Nyilvánvalóan nincs olyan mérvű antiszemitizmus, mint amit leírnak. A helyi zsidóknak viszont egyáltalán nem érdekük, hogy ezzel etessék a szélsőségeset, mert az utálat rájuk esik vissza. Fura.
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
😀 A krisnásokra szavazok!
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Kérdem én: mi lenne ha tényleg antiszemitizmus lenne?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
 www.facebook.com/nytimes?fref=ts

az NY Times magyar antiszemitizmusos cikke alatt kialakuló pofozkodás van, mióta megjöttek a magyar nemnáciknemantiszemiták

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. NB2
50 ezer forintból ki lehet jönni Budapesten?Amadeus91
Egyedül tuti nem! De reméltem, hogy valaki 1. vagy van párja legalább ő keres 2. otthon él a szüleivel és akkor 3-an könnyebb. Én nem azt mondtam, hogy 50e-ből vígan el lehet élni, de az, hogy kapsz fél évig mnélkülit, aztán utána csak valami 20e-nyi segély van, hát az semmi. Még a kaját is alig-alig...NB2
Szóval akkor 50 ezerből én egyedül nem élnék meg a nagy város szélén sem, nem hogy a közepén...
Anyukám elvált, nekem kell rajta segíteni. A nagymamám "hatalmas" nyugdíjja meg arra sem elég, hogy a fideszre szavazzak... (pedig nem egyszerű gyári munkás volt szegény, mégis le van szarva, mert nem pártkatona volt) bár ez a gondolkodás tele van előítélettel a részemről 😊

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. NB2
50 ezer forintból ki lehet jönni Budapesten?Amadeus91
Egyedül tuti nem! De reméltem, hogy valaki 1. vagy van párja legalább ő keres 2. otthon él a szüleivel és akkor 3-an könnyebb. Én nem azt mondtam, hogy 50e-ből vígan el lehet élni, de az, hogy kapsz fél évig mnélkülit, aztán utána csak valami 20e-nyi segély van, hát az semmi. Még a kaját is alig-alig...
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. NB2
50 ezer forintból ki lehet jönni Budapesten?Amadeus91
persze. életkortól, túlélési ösztön erősségétől és igényszinttől függően 1-20 napig. ha tudsz lopni tűzifát, és nem kapnak el, akkor talán megvan az 30 is.
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. NB2
50 ezer forintból ki lehet jönni Budapesten?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Akinek munkája van az oké, valahogy ellavírozgat, ha egy picit jobban keresel még nőhet is a vagyonod, cserélhetsz autót, tv-t, szgépet akár lakást is. DE!!! Ha viszont elveszted a munkád és nincs megtakarításod, pillanatok alatt kártyavárként omolhat össze az életed, akár még a lakásod is ugorhat. És bizony sok ilyen van, őnekik nagy segítség ez az ingyenkaja. Bár nem Mo-n lennénk ha nem lenne tuti sok potyázó, aki az ingyenkajáért megy (remélem nem volt ilyen, csak ismerem a magyarokat). Tartom, hogy az államnak minimum 50e-t adni kéne, mert annyiból nagyonnagyonnagyon megszorítva, de ki lehet jönni. De persze ez megint sok kérdést és indulatot váltana ki, szóval a franc tudja mi a jó megoldás...

Tömören: mivel látom a gazdaság kisvállalkozási részét, jelentem Mo k....a nem teljesít jobban! Csak próbál túlélni!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!Amadeus91
Populista megközelítésre populista válasz:
Hányan voltak ott? Mondjuk 2 ezren.
Akkor a többi 9.998.000 nem éhezik.
Jó arány, minden 5000ből 1 éhező, Magyarország jobban teljesít!Sobri Jóska
Hogy lehet másképp megközelíteni? 😀 És melyik része nem igaz?

Amúgy azt a 90.000-et vedd le, a sorbanállók több mint 4500-an voltak. És most számold újra. Így egzakt nem? Vagy mégsem? 😛 Akkor hogy? 1 735 711 (mivel Budapestről van szó) / 4500 fő. Vidékről nem jött ilyen hír, tehát ott olyasmi nincs, hogy éhezés. Ez is csak balliberális ármány. Magyarország akkor is jobban teljesít. De tényleg.apeszos
biztos a Széles a baloldal utaztatta őket fel szervezetten, buszokkal a spontán éhségmenetre.
több mint 10 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
Magyarország jobban teljesít:

rezsicsökkentés

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!Amadeus91
Populista megközelítésre populista válasz:
Hányan voltak ott? Mondjuk 2 ezren.
Akkor a többi 9.998.000 nem éhezik.
Jó arány, minden 5000ből 1 éhező, Magyarország jobban teljesít!Sobri Jóska
Hogy lehet másképp megközelíteni? 😀 És melyik része nem igaz?

Amúgy azt a 90.000-et vedd le, a sorbanállók több mint 4500-an voltak. És most számold újra. Így egzakt nem? Vagy mégsem? 😛 Akkor hogy? 1 735 711 (mivel Budapestről van szó) / 4500 fő. Vidékről nem jött ilyen hír, tehát ott olyasmi nincs, hogy éhezés. Ez is csak balliberális ármány. Magyarország akkor is jobban teljesít. De tényleg.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!Amadeus91
Populista megközelítésre populista válasz:
Hányan voltak ott? Mondjuk 2 ezren.
Akkor a többi 9.998.000 nem éhezik.
Jó arány, minden 5000ből 1 éhező, Magyarország jobban teljesít!Sobri Jóska
Na most én tegnap délután éheztem, meg most is rettentően éhes vagyok már, pedig én nem voltam ott a sorban. Szóval akkor az az 5000 az 1-hez sem teljesen kóser arány 😀
Azt meg nem tudom, hogy Magyarország jobban teljesít-e, de én pl sokkal szebb, okosabb, intelligensebb és megértőbb vagyok mint 4 éve 😀

u.i.: Boldog Karácsonyt a Politika topicnak is. Biztos vagyok benne, hogy a politikusok továbbra is megfelelő táptalajt adnak majd a hsz-burjánzásnak itten 😊vandeminek
Hogy hitelesen megszámolható éhes legyél tessék odamenni a sorba, különben honnan tudja bárki is, hogy éhezel, és intézkedést igényelsz?
Tudod: Néma gyereknek anyja se…
Valamint 2000 vagy 2001 aránya a 10millióhoz technikailag ugyanaz.
De mivel én is kezdek éhes lenni, ha 25ezer éhezővel számolunk 5ezer helyett, még akkoris 1:1000-hez az arány, ami 0.1%. Nem jó arány, jobb lenne ha senki se éhezne, de a lényeget nem érinti, miszerint: Magyarország jobban teljesít!

több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Ja, és Magyarország jobban teljesít...

Tömegek állnak sorban ételértapeszos
fizetett éhezők!Amadeus91
Populista megközelítésre populista válasz:
Hányan voltak ott? Mondjuk 2 ezren.
Akkor a többi 9.998.000 nem éhezik.
Jó arány, minden 5000ből 1 éhező, Magyarország jobban teljesít!Sobri Jóska
Na most én tegnap délután éheztem, meg most is rettentően éhes vagyok már, pedig én nem voltam ott a sorban. Szóval akkor az az 5000 az 1-hez sem teljesen kóser arány 😀
Azt meg nem tudom, hogy Magyarország jobban teljesít-e, de én pl sokkal szebb, okosabb, intelligensebb és megértőbb vagyok mint 4 éve 😀

u.i.: Boldog Karácsonyt a Politika topicnak is. Biztos vagyok benne, hogy a politikusok továbbra is megfelelő táptalajt adnak majd a hsz-burjánzásnak itten 😊

touchdown..... touchdown, bears!!