Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de lenne hely szerintem egy Juhász - Ángyán - Vágó Gábor - Tétényi Éva fémjelezte tömörülésnek most. Róluk még el is hinném, hogy tényleg a változások és a normális, az ország érdekeit szem előtt tartó politizálást művelnének.somoskovig
Tétényin egy vicc, nem politikus. Teljesen képtelen bármilyen együttműködésre, nem hallgat senkire. Ráadásul a legrosszabb értelemben vett feminista. Sehol nem szeretném látni, nem hogy az országos politikában.Gyurma Pappa
Én se gondolom, hogy ténylegesen értelmes lenne, de a "hero, aki szembeszállt a fidesszel" - szerepkörben hjozhatna szavazatokat.somoskovig
Ezt nem vonom kétségbe. De őszintén szólva nem örülnék, ha ilyen embernek bármi (értsd bármi) köze lenne az országos hatalomhoz.

több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de lenne hely szerintem egy Juhász - Ángyán - Vágó Gábor - Tétényi Éva fémjelezte tömörülésnek most. Róluk még el is hinném, hogy tényleg a változások és a normális, az ország érdekeit szem előtt tartó politizálást művelnének.somoskovig
Tétényin egy vicc, nem politikus. Teljesen képtelen bármilyen együttműködésre, nem hallgat senkire. Ráadásul a legrosszabb értelemben vett feminista. Sehol nem szeretném látni, nem hogy az országos politikában.Gyurma Pappa
Én se gondolom, hogy ténylegesen értelmes lenne, de a "hero, aki szembeszállt a fidesszel" - szerepkörben hjozhatna szavazatokat.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de lenne hely szerintem egy Juhász - Ángyán - Vágó Gábor - Tétényi Éva fémjelezte tömörülésnek most. Róluk még el is hinném, hogy tényleg a változások és a normális, az ország érdekeit szem előtt tartó politizálást művelnének.somoskovig
Tétényin egy vicc, nem politikus. Teljesen képtelen bármilyen együttműködésre, nem hallgat senkire. Ráadásul a legrosszabb értelemben vett feminista. Sehol nem szeretném látni, nem hogy az országos politikában.

több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de lenne hely szerintem egy Juhász - Ángyán - Vágó Gábor - Tétényi Éva fémjelezte tömörülésnek most. Róluk még el is hinném, hogy tényleg a változások és a normális, az ország érdekeit szem előtt tartó politizálást művelnének.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
Megérdemeljük.apeszos
Én nem.Sobri Jóska
az a baj, hogy egy halmazt alkotunk és mindannyiunk szava pont ugyanannyit ér. Ha 2/3 részünk ész nélkül békemenetel (márpedig békemenetel bassza meg, mert nem akarnak elfogyni valamiért), a maradék jelentős hányada pedig vagy az MSZP rendezvényen tapsol a nyugdíjért vagy surranóban masírozik a zsidó negyedben, akkor igenis megérdemeljük, mi így kollektíve, te, én, Apeszos, Pista bá a sarki boltban etc.. de leginkább azok, akik benne vannak ebben a fenn említett halmazban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 096 — #NoStress
Megérdemeljük.apeszos
Én nem.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Megérdemeljük.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Furcsa, hogy Mesterházyék végül odaengedték Gyurcsányt az asztalhoz.
Ez számomra annyit jelent, hogy nem bíznak a bizonytalanok megnyerésében (azok Gyurcsányból nem igazán kérnek), viszont legalább a balos részekben rejlő erőket össze akarják kapcsolni, nehogy bármennyi is elvesszen az 5% alatti ködben.

Magyarul az MSZP "összefog" egy volt pártelnökével és miniszterelnökével, valamint még egy volt miniszterelnökével és pár, közvetve pont a Gyurcsány elleni elégedetlenkedés miatt politikai porondra lépett arccal (Párbeszéd Magyarországért)

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
de azért elszórakoztunk 2 évet ezzel a "se veled, sem nélküled" cirkusszal, Viktorék meg kvázi azt csinálnak amit akarnak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Teljesen igazad van, mondjuk Juhász Péter a hírek szerint ki is lép az Együtt-PM-ből.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 096 — #NoStress
Azért üzenetértékű, hogy a "szakember, nem politikus" Bajnai, és az Együtt-PM, a Millás Juhász vagy a Szolidaritás, és az összes "gyökeresen új kezdeményezés" odáig jutott mostanra, hogy semmi másról nincs szó velük kapcsolatban, mintsem arról, hogy elcsíptek néhány (8-10-15?) helyet az MSZP listáján, ahova nemsokára felfurakszik Gyurcsány is, és mind benyeli/elfogadja Mesterházy miniszterelnökjelöltségét.
Se érdemi programok, se ideológiák, se jövőképek, semmi markáns üzenet, csak "legyünk bent a Parlamentben" és "szerezzünk helyet bármi áron, aztán majd meglátjuk" feeling, kiegészülve a sztenderd "Orbán takarodj!" attitűddel.
Pedig igaz a szlogen:


Ez meg a bónusz:
 coub.com/view/cpws
"Nem lesz olyan helyzet, hogy Gyurcsány Ferenccel közös listán legyünk mi rajta." - Juhász Péter

több mint 10 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 835
@Sobri
megkérdeztem neked
úgy lesz ez, hogy Országoson minden magyarországi nemzetiség cigányoktól az örményekig állít egy listát és a listára fogunk szavazni. Kvázi egy nemzetiség= egy párt.Amadeus91
Értem. Vagyis nem 2 sváb között kell válassz, hanem az összes nemzetiség közül választhatod ki a számodra legkedvesebbet.
De honnan tudják, hogy ki milyen nemzetiség, hogy szavazhasson ilyen listára?Sobri Jóska
A héten kaptam postán egy tájékoztatót és egy adatlapot, amellyel lehet kérni többek között a nemzetiségi névjegyzékbe való felvételt is. Ebben jelölheted meg azt a nemzetiséget, amelyhez tartozónak vallod magad.
Külön lehet azt is jelezni, hogy a névjegyzékbe való felvételed hatálya terjedjen ki az OGY képviselő választásra is. Azonban ha ezt is kéred, akkor az OGY képviselői választáson csak a nemzetiségi listákra szavazhatsz, pártlistára nem. Tehát lesz egy szavazatod amelyet az egyéni jelöltekre, azaz valamelyik párt emberére, mint helyi képviselőjelöltre adhatsz le, és egy másik szavazatod, amellyel a nemzetiségi listák között választhatsz.

A kérelem on-line is benyújtható a valasztas.hu, vagy a magyarorszag.hu oldalon, de gondolom ehhez ügyfélkapus hozzáférés szükséges.
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
@Sobri
megkérdeztem neked
úgy lesz ez, hogy Országoson minden magyarországi nemzetiség cigányoktól az örményekig állít egy listát és a listára fogunk szavazni. Kvázi egy nemzetiség= egy párt.Amadeus91
Értem. Vagyis nem 2 sváb között kell válassz, hanem az összes nemzetiség közül választhatod ki a számodra legkedvesebbet.
De honnan tudják, hogy ki milyen nemzetiség, hogy szavazhasson ilyen listára?Sobri Jóska
önként beballagok, vagy ügyfélkapun elektronikusan jelzem és feliratom magam a jegyzékbe. (ez eddig is így volt az önkormányzatin)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 096 — #NoStress
@Sobri
megkérdeztem neked
úgy lesz ez, hogy Országoson minden magyarországi nemzetiség cigányoktól az örményekig állít egy listát és a listára fogunk szavazni. Kvázi egy nemzetiség= egy párt.Amadeus91
Értem. Vagyis nem 2 sváb között kell válassz, hanem az összes nemzetiség közül választhatod ki a számodra legkedvesebbet.
De honnan tudják, hogy ki milyen nemzetiség, hogy szavazhasson ilyen listára?

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
@Sobri
megkérdeztem neked
úgy lesz ez, hogy Országoson minden magyarországi nemzetiség cigányoktól az örményekig állít egy listát és a listára fogunk szavazni. Kvázi egy nemzetiség= egy párt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
még jó, hogy nemzetiségi listára szavazok és nem kell törnöm a fejem a mai fejlemények miatt.Amadeus91
És nemzetiségi listán kire szavazol, és milyen ismérvek alapján?
Írsz róla röviden miképp választ egy nemzetiségi listára szavazó az egyik, illetve a másik nemzetiségi jelölt között, sosem tudtam, hogy megy ez.Sobri Jóska
mi sem (én legalább is, még mindig lusta voltam - nem volt időm - megnézni az új választási tv-t.) tudjuk most lesz az első ilyen parlamentbe beszavazó show.
Program van, van pár jelölt (talán lista?), oszt jónapot. Különálló pártok nincsenek. Mi alapján? Nem tudom, sváb lesz, kis szerencsével tudni fog(nak) németül. Ha idén is magamra (értsd. érvénytelen) szavazatot adnék le, akkor sem lennék előrébb mint ezzel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
még jó, hogy nemzetiségi listára szavazok és nem kell törnöm a fejem a mai fejlemények miatt.Amadeus91
És nemzetiségi listán kire szavazol, és milyen ismérvek alapján?
Írsz róla röviden miképp választ egy nemzetiségi listára szavazó az egyik, illetve a másik nemzetiségi jelölt között, sosem tudtam, hogy megy ez.Sobri Jóska
Ne bazd... csak viccelsz. 😒
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 096 — #NoStress
még jó, hogy nemzetiségi listára szavazok és nem kell törnöm a fejem a mai fejlemények miatt.Amadeus91
És nemzetiségi listán kire szavazol, és milyen ismérvek alapján?
Írsz róla röviden miképp választ egy nemzetiségi listára szavazó az egyik, illetve a másik nemzetiségi jelölt között, sosem tudtam, hogy megy ez.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 746
még jó, hogy nemzetiségi listára szavazok és nem kell törnöm a fejem a mai fejlemények miatt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 381 — Cowboys fan
Húha, úgy olvasom itt sokkal magasabb szinten megy a diskurzus. Nem is kontárkodok bele a dolgokba, megyek aztán elrakom a kapát oda ahova megmondták. 😊vandeminek
(azt el is kell tenni, ilyenkor baszott kemény a föld, nem tudsz kapálni. kivéve persze, ha Te vagy Chuck Norris , mert akkor csak ránézel a fagyott földre, és az rögtön megkapálja magát 😀)
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Húha, úgy olvasom itt sokkal magasabb szinten megy a diskurzus. Nem is kontárkodok bele a dolgokba, megyek aztán elrakom a kapát oda ahova megmondták. 😊

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Sajnos a hosszabb távú jegybanki politika ki van szolgáltatva a 4 éves kormányzati ciklusoknak. Attól függetlenül, hogy épp hogy alakulnak a hatalmi viszonyok a mieinket segítjük, az ellennek betartunk. Így volt ez eddig is és sajnos így lesz ezután is, legyen az MNB elnöke Járai, Simor, vagy MatolcsyJames007
A CEB új jogállásának a fényében is ez a véleményed?

Azért azt ne felejtsük el, hogy egy bizonyos gazdasági szereplőt - az éppen aktuális színházi előadóktól függetlenül - egyformán kiszolgált minden egyes MNB rezsim (a díszmajomtól függetlenül).
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Tegyük fel; az új vezetés felrúgná a vájút és elkergetné a sok egy alomból származó disznót (jelenlegi politikai elit egy az egyben). Mivel ezeknek a disznóknak a kezében van a belföldi vagyon döntő többsége (nevezzük privatizált vagyonnak); a tőlük független új vezetés mire támaszkodna az országa irányításában? Vagyonra? Nincs vagyona, csak hitele. Az iparra? Hol vannak a gyárak? A mezőgazdaságra? Kinek adja el? Lerabolná a Tész-eket? A választó polgárokra támaszkodna... 😀 ? Olyan emberekre, akik 500 forintért az anyjukat eladnák?

Mi adná az új (a teljesen új) vezetés és elit legitimitását?
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
- A közmunka szociológiai hatást generál, nem gazdaságit. Nem is volt célja, hogy a gazdaságot szolgálja... James007
Ennél nagyobb bullshit kevés van szerintem. Logikusan hangzik de: Historia est magistra vitae. A pártállami időkben mindenkinek dolgoznia kellett. Változott számottevően bármi ez idő alatt a most közmunkával megszólított társadalmi réteg helyzetében? A cigányság közelebb került bármivel is a társadalmi integrációhoz?

A közmunka szükséges. Szükséges, hogy a gyerek lássa elmegy az apja dolgozni. A munkával szerzett adóforintokat a társadalom is szívesebben adja. De ettől 10 év múlva fog bármi is változni? Ez komolyan önmagában, ebben a formában kezdőlökés a mélyszegénységben élők társadalmi mobilitásához? Egyáltalán tudja a Fidesz hogy mit akar elérni 10 év alatt, vagy csak azt tudja amit eddig is sejtettünk: ezzel ki lehet szolgálni a szavazókat. De nem azokat akik közmunkát kapnak, hanem azokat akiknek - jogosan - elegük volt a korábbi gyakorlatból, miszerint életstratégiává vált apának a munkanélüli segély mellé törvénytelen eszközökkel pénzt keresni, anyának csak a családi pótlékért gyermeket szülni.

Mindig jövőre!
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Ezt a tűzoltást utáltam meg a magyar politikában. Politikusaink egzisztenciálisan annyira függenek az államtól, hogy nem mernek hosszútávon kiteljesedő stratégiát alkalmazni. Mivel nem érdekük, hogy bárkinek erre igénye legyen, ezért szépen lassan a mai politikai közgondolkodást is a szakmailag indokolható vitáktól a személyekről szóló viták felé terelték. Négy években gondolkoznak, és ez mára odáig fajult, hogy kommunikációjukban nyomát nem találni kicsit is logikus, vagy szakmai érvelésnek. Színvonaltalan cicaharcok mögött persze a közvélemény enged a zavarosban halászni, a Fidesz meg hülye lenne nem kihasználni az ellenzék hiteltelenségét. Civilektől sem kell tartaniuk, húsz év alatt sikeresen vették el az értelmiség kedvét az önálló kezdeményezésektől, nincs olyan erő ma az országban aki MSZP-től független, és a kormányzati intézkedéseket nagy nyilvánosság előtt a hibáiért támadná, és ahelyett józan alternatívát hozna fel, nem az intézkedés mögött álló személyt támadná.
A rendszerváltás haszonélvezői jelentik ma a magyar politikai elitet, és amíg ez nem változik addig szerintem teljesen felesleges pártonként vizsgálni munkásságukat, hiszen legnagyobb kárt közösen okozták azzal, hogy egy ilyen politikai kultúrát hoztak létre. Persze ennek a legnagyobb felelőse az aki ezt megengedi, az aki a Vikotrra szavaz csak azért mert ne az MSZP, és az aki az MSZP-re, csak azért, hogy ne a Viktor. Igényt kellene felmutatni valami másra, ahhoz meg először nem ártana ha a logikusan gondolkodva, tények felől vizsgálnánk a dolgokat. Mert így is lenne mibe belekötni, elég lenne csak megnézni mit ígértek a kampányok és mit kaptunk mi ebből. Aztán már csak egy pártszimpátián túlmutató következtetést kellene levonni, hogy ténylrg azok jelentik-e az alternatívát, akire a jelenlegi kormányzat volt az alternatíva.

Mindig jövőre!