Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ahol nagy a nyomor, általában nagy a bűnözés is. Leszámítva a mintaország Észak-Koreát.
Persze amíg a nyomorgókat be lehet zárni szép magas kerítések mögé, addig legfeljebb egymásra veszélyesek. Leesett a kerítésről a lakat, de attól még nincs mit enni, így marad a bűnözés. Nem kellett volna sok 10 évig a béka segge alatt tartani a feketéket, így jogos, hogy az apartheid az ok, de annak inkább a kizsákmányolás része.


több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Hát én azon a véleményen vagyok, hogy ez ami most van, egy förtelem és valahogy egy élhetőbb ország volt ez korábban.NB2
Fehér emberként könnyű ezt mondani, de el nem tudjuk képzelni, mit éltek át a feketék az apartheiddel.berger90
Tegnap láttam 1-2 dokut a témában a tyúbon (pl. a bűnözésről). Azon nagyot röhögtem, hogy a fokvárosi rendőrfőnök elmondta, hogy a "fehérek idejében" rend volt, aztán a bukásuk után eltelt pár évtized... és a világ egyik legveszélyesebb városában kit hibáztatnak a megfékezhetetlen bűnözésért? Az apartheidet 😀.
Mint nálunk... mindenért az előző garnitúra a felelős (ez lehet a hivatalos retorika... meglehetősen eccerű 😛 ).
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745


Kijevben parti van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Hát én azon a véleményen vagyok, hogy ez ami most van, egy förtelem és valahogy egy élhetőbb ország volt ez korábban.NB2
Fehér emberként könnyű ezt mondani, de el nem tudjuk képzelni, mit éltek át a feketék az apartheiddel.berger90
ha azt nézed, annak ez sovány vigasz, aki most szív a feketék alatt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
Hát én azon a véleményen vagyok, hogy ez ami most van, egy förtelem és valahogy egy élhetőbb ország volt ez korábban.NB2
Fehér emberként könnyű ezt mondani, de el nem tudjuk képzelni, mit éltek át a feketék az apartheiddel.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
YoungZeeZee 8 477
del afrikai kollegam meselt neg a nyaron mikor kerdezgettem errol.mondjuk o feher.Reg volt otthon de mondta h neha azert atestek a lo tulolsalara a "hatalom atvetele utan" szoval jobban kedveznek a feketeknek.Amugy fortelmes egy rendszer volt.nem is tudjuk mi volt ott pontosan vagy hogyan is volt.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Hát én azon a véleményen vagyok, hogy ez ami most van, egy förtelem és valahogy egy élhetőbb ország volt ez korábban.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Mandela halála miatt jutott eszembe a kérdés: vajon így gondolta ezt, megérte? Jobb lett?
Szerintem NEM!NB2
Az apartheid egy végtelen cinikus rendszer volt, amely gyakorlatilag élvezte, hogy "az alacsonyabb rangú" feketékből hülyét csinál. Viszont egy ilyen mértékű kisebbség csak korlátozott ideig uralkodhat a többség felett, ezt a történelem már többször bizonyította. Ahogy egyre többen lettek a tanult feketék, egyre nehezebb lett fenntartani ezt a rendszert, ami tényleg arra épült, hogy egy tanulatlan "csorda".

Ahogy berger is írja: Mandela kihozta a lehető legtöbbet ebből a helyzetből. Afrika (egyelőre) ennyit tud felmutatni, ennél sokkal jobb helyzetet nehéz elvárni. Nyilván nem így képzelte el, de ennyi idő nagyon kevés arra, hogy teljesen megváltoztass egy országot.

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
Mandela halála miatt jutott eszembe a kérdés: vajon így gondolta ezt, megérte? Jobb lett?
Szerintem NEM!NB2
Ugyan már. A lehetőségeihez képest megakadályozta, hogy a fehéreket lemészárolják az országban, elkerült egy hihetetlen polgárháborút (ez például Ruandának nem sikerült), és ahogy tudta, próbálta a fejekbe ültetni, hogy HÚZZATOK FEL KOTONT, MERT MEGHALTOK! Elég egyértelmű üzenet volt, és Fekete-Afrikához képest nagyjából sikeres is.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 24 593 — nabege2@yahoo.com
Mandela halála miatt jutott eszembe a kérdés: vajon így gondolta ezt, megérte? Jobb lett?
Szerintem NEM!
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Örülök, hogy kis hazánkban bárkiből lehet ilyen nagy ember:
 index.hu/gazdasag/2013/12/06/nemeth_szilard/

Érdemes végigolvasni, bár kicsit fájdalmas a legtöbb "logikai" következtetés.


több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Nem rossz elemzés, különösen a rendszerváltás utáni években még politikailag nem eszmélő fiatalok figyelmébe ajánlva
 nol.hu/velemeny/20131205-a_ballib_vege?ref=sso

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jól haladunk...
Áfaügy: összehívják a nemzetbiztonsági bizottságot

Talán januárra sikerül titkosítani 80+ évre. Hogy miért nem lottózok....
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
Asszem én a jobb alsót választanám mindenképp.
Nálunk legalább nincs korrupció, amnesztia-törvény, megszorítások, se zavargások, se rendőrterror, csak szépen egyre jobban teljesítünk.
Aki meg zavarogni akar választhat kedvére hozzá úticélt.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
apeszos
Egy ilyen országban forradalomról / kollektív változásról vízionálni, nos, többnek tűnik szimpla naivitásnál...
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok rólaAmadeus91
Pedig olybá tűnik a 336 euró 67 centezés.
A piacgazdaságunk, kapitalizmusunk ezen szakaszában indokolatlan a minimálbér alapvetően. Teljesen unortodox. Minél több, annál indokolatlanabb.Sobri Jóska
önszabályozó munkaerőpiac?Amadeus91
Értsd úgy: ellentétes üzleti relációk alkufolyamatai. Az önszabályozás csak elméleti, mivel sehol sincsen teljesen steril (tv.-i szabályozásmentes és emberi tényezőktől (kapzsiság,rosszindulat,kihasználás...stb.) mentes) üzleti környezet. Az önszabályozás elméletének sarokpontja; a Marshall-kereszt egyensúlyi pontja, is erősen elméleti (a létezése egyik piacon sem bizonyított). A valóságban az alkupontok - kivétel nélkül - túlkínálatos, vagy túlkeresletes piacon alakulnak ki. Vagyis: minden piacon a vevő racionalitása a minél alacsonyabb áron való vásárlás, az eladóé a minél magasabb áron való eladás, de olyan piac, amelyik - pillanatnyilag - ne valamelyik irányba billenne: nem létezik. Mivel a tartósan kialakuló, racionális egyensúlyi ár - a szereplők ellentétes érdeke miatt - értelmezhetetlen, azért az önszabályozó piac sem létezik. 😀 A közgében erre is van elmélet, sőt! Az ellenkezője is... 😛
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Sok százezer embert lehet közmunkásként ma nettó 40e körül dolgoztatni. Ahol ennyiért is sorban állnak, a piaci munkahelyeken se kéne többet fizetni és lenne munkaerő. A munkaerőpiac úgy szabályozza magát, mint bármelyik másik, ahol jönnek 40e-ért is dolgozni, ott annyit kell érte fizetni.


több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok rólaAmadeus91
Pedig olybá tűnik a 336 euró 67 centezés.
A piacgazdaságunk, kapitalizmusunk ezen szakaszában indokolatlan a minimálbér alapvetően. Teljesen unortodox. Minél több, annál indokolatlanabb.Sobri Jóska
önszabályozó munkaerőpiac?Amadeus91
Kérdezősködünk, kérdezősködünk?
Sobri Jóska
ama klasszikus esete mikor a zsidó gyerek hazamegy az iskolából, elkezdi mesélni a nagyapjának, hogy mi volt az oskolában, majd a nagyapja visszakérdez, hogy "jó, de te mit kérdeztél?"

szeretek kérdezni

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok rólaAmadeus91
Pedig olybá tűnik a 336 euró 67 centezés.
A piacgazdaságunk, kapitalizmusunk ezen szakaszában indokolatlan a minimálbér alapvetően. Teljesen unortodox. Minél több, annál indokolatlanabb.Sobri Jóska
önszabályozó munkaerőpiac?Amadeus91
Kérdezősködünk, kérdezősködünk?
Obersovszky meg forog a sírjában, pedig még meg se halt?

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok rólaAmadeus91
Pedig olybá tűnik a 336 euró 67 centezés.
A piacgazdaságunk, kapitalizmusunk ezen szakaszában indokolatlan a minimálbér alapvetően. Teljesen unortodox. Minél több, annál indokolatlanabb.Sobri Jóska
önszabályozó munkaerőpiac?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok rólaAmadeus91
Pedig olybá tűnik a 336 euró 67 centezés.
A piacgazdaságunk, kapitalizmusunk ezen szakaszában indokolatlan a minimálbér alapvetően. Teljesen unortodox. Minél több, annál indokolatlanabb.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?Sobri Jóska
nem tudok róla

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 095 — #NoStress
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.Amadeus91
Tessék rendesen tanulni. Előre nézz, ne hátra.

És ne légy demagóg, Minél magasabb a minimálbér, annál több a kötelezően fizetendő járulék, ergo a minimálbéremelés egyfajta sarc, bújtatott állami bevétel, fideszes lettél?

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 fn.hir24.hu/penzugy/2013/12/02/eldolt-100-ezer-folott-lesz-a-minimalber/

azaz 336 euró 67 cent.

criminal lawyer or criminal lawyer?