Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Írhatunk 13-at, 2013-at vagy akár 20013-at is, ez független attól, hogy mi az ésszerű... Ugyanúgy fogom a fejem, mikor az a háborognivaló téma, hogy kinek a haverja kapott zsíros megbízásokat, holott őszintén szólva az emberek 99%-a ugyanazt tenné (vagy épp teszi, csak "kicsiben")jjncaa
[/b]

itt indulnak a problémák. Amíg ez a mentalitás nem változik meg (nem finomodik legalább egy kicsit, némi gátlással), addig fölösleges bármiről is beszélni Magyarországon.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
Az internet és social media világában hogy lenne egy zenekarnak félnivalója, hogy képzeled el pl. a PiCsa "kicsinálását"? Punkok, nekik ez a hisztéria egy mocsokjó reklám, nem is kívánhattak volna maguknak jobbat...

Félnie, istenem... Ha annyira jó biznisz lett volna, akkor az üzletvezető nem lemondja a koncertet, hanem szervez még két másikat, így viszont nem akart odaszarni, ahonnan eszik, kb. ennyi a történet. Így működik ez a mocskos kapitalizmus. A demokráciát ne keverjük bele, mert attól, hogy neked jogod van kimondani a véleményedet, nem biztos, hogy minden helyzetben racionális dolog ezt megtenni. Majd menj el bármelyik nyugati országba, kezdd el hangosan szidni az ország miniszterelnökét úton-útfélen, aztán csodálkozz rá jól, ha pár ajtó bezáródik előtted...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én azon háborgok, hogy ismét oda jutottunk, hogy Magyarországon attól kell félnie embereknek, hogy bajuk lehet abból, hogy megrendeznek egy olyan koncertet, ahol egy olyan zenekar lépne fel, aki egy dalában nem túl pozitívan nyilatkozik az ország miniszterelnökéről.Ez szerintem nem túl demokratikus dolog.Vagy csak szerintem van így?
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
Írhatunk 13-at, 2013-at vagy akár 20013-at is, ez független attól, hogy mi az ésszerű... Ugyanúgy fogom a fejem, mikor az a háborognivaló téma, hogy kinek a haverja kapott zsíros megbízásokat, holott őszintén szólva az emberek 99%-a ugyanazt tenné (vagy épp teszi, csak "kicsiben")


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
A rendezvény a Freedom nevű helyen lett volna.(N)
2013ban valakinek azért kell retorzióktól tartania, mert megrendez egy punk koncertet?
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
És ez megint miért hír? Lehet, hogy épp "felülről" állították le, de a szokásos azonnali hőzöngés után racionális fejjel gondolva nem simán elképzelhető, hogy valaki túlzott óvatossággal félti az állását?

Valaki elkezdi itt fikázni nagyban OV-t, mire őt kitiltjuk és pl. azt írjuk neki, hogy "ha ezt máshol is csinálod, akkor azzal elég sokat ártasz magadnak", akkor nyilvánvaló, hogy maga Orbán közbenjárására tettük ezt meg? Röhej...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 hvg.hu/itthon/20130809_orban_ellenes_koncert_letiltas

Magyarország 2013?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!Atari
Meg kéne már tanítani őket, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló. Az is valami, vagy nem ezt oktatják?
"Akkor látogassunk el esettanulmány gyanánt a szemközti trafikba!"Kori
Vajon mi lesz az órán?
"Nem, ismétlem nem fogadunk el pénzt tartalmazó borítékot!"
zinedine5
"Képzelje el Tündike, ez a korrupció olyan, hogyha kicsit nem figyel oda mit ír alá, a végén még 300 hektáron fog gazdálkodni Borsodban!"


több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 959 — Saturday Night Lights
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!Atari
Meg kéne már tanítani őket, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló. Az is valami, vagy nem ezt oktatják?
"Akkor látogassunk el esettanulmány gyanánt a szemközti trafikba!"Kori
Vajon mi lesz az órán?
"Nem, ismétlem nem fogadunk el pénzt tartalmazó borítékot!"

Más:

 magyarhirlap.hu/fidesz-tudatosan-sodorta-veszelybe-a-csaladokat-a-baloldal

"a Gyurcsány-Bajnai kormány tudatosan hagyta, hogy a magyar családok devizában eladósodjanak, mert ez a bankoknak jó üzlet volt"

Azt, hogy ezt egy politikus elmondja, a választó meg elhiszi...jó mélyen vagyunk.zinedine5
azt még kifelejtették a cikkből, hogy igazából azért nem sékelben adósodott el a sokmillió magyar állampolgár, mert a kampósorrúak nem merték nyíltan felvállalni, hogy kilóra megveszik az országot... 😉slowmotion
Lehet fogadásokat kötni, hogy a 2006-os tévéostrom mintájára mikor jön egy bankostrom. Aztán a hangulatkeltők majd megint sunnyognak, hogy nem ők tüzelték fel a csőcseléket.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 370 — Cowboys fan
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!Atari
Meg kéne már tanítani őket, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló. Az is valami, vagy nem ezt oktatják?
"Akkor látogassunk el esettanulmány gyanánt a szemközti trafikba!"Kori
Vajon mi lesz az órán?
"Nem, ismétlem nem fogadunk el pénzt tartalmazó borítékot!"

Más:

 magyarhirlap.hu/fidesz-tudatosan-sodorta-veszelybe-a-csaladokat-a-baloldal

"a Gyurcsány-Bajnai kormány tudatosan hagyta, hogy a magyar családok devizában eladósodjanak, mert ez a bankoknak jó üzlet volt"

Azt, hogy ezt egy politikus elmondja, a választó meg elhiszi...jó mélyen vagyunk.zinedine5
azt még kifelejtették a cikkből, hogy igazából azért nem sékelben adósodott el a sokmillió magyar állampolgár, mert a kampósorrúak nem merték nyíltan felvállalni, hogy kilóra megveszik az országot... 😉
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 401 — Ajmo Vatreni
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!Atari
Meg kéne már tanítani őket, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló. Az is valami, vagy nem ezt oktatják?
"Akkor látogassunk el esettanulmány gyanánt a szemközti trafikba!"Kori
Vajon mi lesz az órán?
"Nem, ismétlem nem fogadunk el pénzt tartalmazó borítékot!"

Más:

 magyarhirlap.hu/fidesz-tudatosan-sodorta-veszelybe-a-csaladokat-a-baloldal

"a Gyurcsány-Bajnai kormány tudatosan hagyta, hogy a magyar családok devizában eladósodjanak, mert ez a bankoknak jó üzlet volt"

Azt, hogy ezt egy politikus elmondja, a választó meg elhiszi...jó mélyen vagyunk.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Hamburgban az SPD 8.50 euro/óra (2550 FT/óra) minimálbérrel kampányol.

Azért az úgy emberes, kb. mint az osztrák vendéglátós minimál. (1340 euró/hó)

 www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag/video/1922434/Wie-will-Steinbr%C3%BCck-Kanzler-werden

ha valakit érdekel egyébként a téma (mint az USA választásokat anno), akkor itt az interjú Steinbrück-vel (SPD jelölt). Végigmegy nagyjából a legfontosabb kérdéseken, amelyek körül szövődni kezdett a kampány.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!Atari
Meg kéne már tanítani őket, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló. Az is valami, vagy nem ezt oktatják?
"Akkor látogassunk el esettanulmány gyanánt a szemközti trafikba!"


több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 www.profession.hu/cikk/20130807/erre-tanitjak-a-kozszfera-dolgozoit/3113
Ugye, hogy a FIDESZ képes megoldani!
Még több embert kellene oktatni! ...Még több pénzért!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Kissé hatásvadász a cím és a részletek pontosságában sem vagyok tökéletesen bizonyos, de van benne hiba, akkor arra majd rávilágít valamelyik kolléga.

 muon.hu/on-line-tartalom/1540-nem-hasznaljak-kover-kozpenzbol-vett-ferrarijatRed Star
Off: Az aláírásodat légyszi vedd ki vagy méretezd át, nagyon nagy.

több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
Kissé hatásvadász a cím és a részletek pontosságában sem vagyok tökéletesen bizonyos, de van benne hiba, akkor arra majd rávilágít valamelyik kolléga.

 muon.hu/on-line-tartalom/1540-nem-hasznaljak-kover-kozpenzbol-vett-ferrarijat





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
Mindjárt megsajnálom őket...ja nem. Kötessék be a vizet, fizessék a számlákat, mint más normális ember. Ha rajtam múlna, teljesen elzáratnám az összeset. Miért a becsületesen fizetők állják ezeknek is a vízdíját ? Tanulják meg végre, hogy semmi nincs ingyen, ha meg nem tetszik, dögöljenek szomjan vagy menjenek olyan országba ahol továbbra is szívesen látják meg eltartják őket (bár ilyen országot nehéz lesz találni Föld nevű bolygónkon).Dub
Jó látni, hogy ennyi kapitalista lett hirtelen a topikban. Ez az út vezet előre. Igen is: fizessen mindenki annyit egészségügyért, az oktatásért amennyibe tényleg kerül, fizessen mindenki piaci árat az áramért, gázért. Meg hát, nehogy már árvízkor magánvagyon mentsen az állam. Tessék szépen megtanulni: semmi sincs ingyen. A gondoskodó, minden megoldó paternalista államnak vége. Ezt meg kell tanulnia fehéreknek, cigányoknak egyaránt. Mert ugye, amit befizetünk, az többnyire nem fedezi az egészségügyi kiadásokat (csak hogy maradjak a kedvenc vesszőparipámnál), és hát a közvetlen életmentésen kívül nem igazán fenntartható a rendszer. És ha nem tudják kifizetni a műtétet, vagy nincs pénz arra, hogy a gyereket megvizsgálja egy szakorvos? Hát dögöljön meg mindenki. El lehet menni olyan országba, ahol 100%-ban fedez mindent, mindenkinek az állam, bár ilyen országot nehéz lesz találni a Föld nevű bolygón.

Vagy nem ezt kell csinálni. De akkor meg el kell viselni, hogy embereket nem hagynak szomjan dögleni 40 fokban, akkor sem ha cigányok. Ez a kánikula ugyanolyan vészhelyzet, mint az árvíz volt, csak nehezebb mutogatni a tévében. Ha az állam az egyik helyen segít (hagyjuk, hogy azok adófizetők voltak stb. bőven tudok olyan embert ott is, aki az elmúlt 15 évben túl sok adót nem tett oda az államnak, de most meg kellett menteni az ő házát is), akkor bizony a másikon is kell.

És igen, én kapitalista vagyok, és úgy gondolom, hogy nem jár nekik sem ingyen semmi. De neked se, nekem se.

A jelenlegi politikai elitben (beleértve a Jobbikot és az LMP-t is) elég nagy megegyezés van abban a tekintetben, hogy az államnak paternalistaként kell fellépnie. Ezért nincs kire szavaznom, továbbra se.Gyurma Pappa
Helyes, ha nincs ingyen ebéd, akkor a cégek, vállalkozók azonnal térítsenek vissza kamatostul minden vissza nem térítendőként hozzájuk vágott támogatást, kamatmentes, vagy államilag kamattámogatott hitelt, adókedvezményt, azonnal fizessék ki a piaci árát az ingyenesen, vagy kedvezményesen juttatott ingatlanoknak. Fizessék meg az adót jövedelmük azon része után is, melyet eddig a beruházások amortizációja címén kivonhattak a közteherviselés alól. Magától értetődően vissza kell téríteni a mezőgazdasági szubvenciókat, föld alapú támogatásokat is. Ja és lehet a megvesztegetési pénzeket az illetékes hivatalnok zsebe helyett egy erre a célra nyitott állami alapba fizetni, elvégre ha már virágzik a korrupció, legalább közvetetten az állampolgár is részesüljön belőle.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 www.spiegel.de/politik/deutschland/wahlkampf-analyse-zur-bundestagswahl-am-22-september-a-914996.html

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Tudtam én, hogy ismerős valahonnan a miskolci városháza új sajtófőnöke!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Láttam olyat, hogy slag+kitámasztás és kocsit mostak, a közeliek kertet locsoltak. Aztán nálunk is lezárták majdnem mindet.Atari
El kellett volna mennetek párszor szoláriumba, rögtön lett volna az ügyből német gyerekműsor.atapapa
nagyon bögyödben van neked a német sajtó.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Láttam olyat, hogy slag+kitámasztás és kocsit mostak, a közeliek kertet locsoltak. Aztán nálunk is lezárták majdnem mindet.Atari
El kellett volna mennetek párszor szoláriumba, rögtön lett volna az ügyből német gyerekműsor.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
hollléééééé, így lett Gyurma baloldali.Amadeus91
Ez többszörösen is csúsztatás: 1) nem álltam a portyázók oldalára, sőt. Pusztán megjegyeztem, hogy szerintem nem azért nem jár nekik ingyen víz mert cigányok, hanem azért mert nem jár. És igazából szerintem senkinek sem jár ingyen semmi. 2) Baloldali voltam, a mostani kormányhoz képest még mindig balra vagyok (már amiben, gazdaságpolitikában jobbra), de párttag soha nem voltam.

Csak, hogy pontosítsunk. 😊

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
A viziközmű törvény értelmében az ózdi önkormányzatnak MINDEN joga megvolt ezen lépések bevezetéséhez!
Közkifolyó megszüntetés esetén kell a szakhatóságnak/tisztiorvosi hivatal/vizsgálódni, hogy a megszüntetésre váró tereptárgy 150 méteres körzetében élőknek van-e lehetőségük ivóvízhez jutni.Ha van, akkor a kkf leszerelhető!
Az, hogy csökkentették a nyomást, az teljesen normális, és törvényes dolog!Más kérdés, hogy ha, az időjárás nem változik, akkor hamarosan lesznek olyan települések, ahová csak lajtos kocsival fog eljutni az ivóvíz, mert a tározók kiapadnak!
Na, akkor a rejtett erőforrások kit fognak hibáztatni?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 comment.blog.hu/2013/08/06/eljen_az_elfogulatlan_hiteles_tajekoztatas



hollléééééé, így lett Gyurma baloldali.

criminal lawyer or criminal lawyer?