Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 tenytar.blog.hu/2013/03/16/tel_tabornok_vs_kormany_--_1Amadeus91
Csak az elejét olvastam, de már ott vannak tévedések. Pintér tegnap nem hirdetett katasztrófaveszélyt, hanem tegnapelőtt rendelt el riadót, nem volt 18 órás késlekedés.

Veszélyhelyzetet meg teljesen felesleges lett volna elrendelni, annak akkor van értelme, ha a kormánynak rendkívüli intézkedéseket kell bevezetnie kormányrendeletekkel vagy bizonyos állampolgári jogokat korlátozni szükséges.
Semmivel se lett volna jobb a mentés, ha tegnap reggel a kormány nekiáll jogszabályokat gyártani, a létező jogi környezet semmiben se gátolta az emberek kitúrását meg az út pucolását.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Semjént nem kellett oda ültetni. Valaki odaültette. Valószínűleg ugyanaz az ember, aki más profi szakembert is beültetett ebbe a szakértői kormányba. Ha nem jó semmire minek van ott?

Ne viccelj, Pintért és a BM-t védeni? Az MTI is az övék, miért nem korábban volt ez a sajtótájékoztató? Az SMS meg no komment, főleg aki megkapta péntek este. Folyamat csúszásban voltak, utána mentek az eseményeknek és ez a borzasztó PR fogás lett a korona a teljesítményen.

Az meg, hogy fikázás-e vagy sem, hogy leírják azt, hogy a nagyon utált magáncég képeit használja a BM és a katasztrófavédelem, hát nézőpont kérdése. Ha olyan jó az állami cég használják azt. Szerinted felesleges fikázás, szerintem meg írtó gáz és hiteltelen, mondjuk számomra semmiképpen sem csalódáskeltő vagy fura.zinedine5
Semjén kb. egy protokolláris feladatokat ellátó hülye, semmi szükség rá a kormányban, de ez jelen esetben lényegtelen, nem volt a jelenlétére semmi szükség. Ez alapján lehetne követelni Varga Mihály vagy Balogh feltűnését is, ugyanolyan demagógia lenne.
Pintér a felelős miniszter, ő ott volt.

Most ki védte az MTI-t? Meg ki védte Pintért?
Tényeket írtam le, amiket az index elferdített.
Fogalmam sincs miért nem volt korábban sajtótájékoztató, lehet hogy reggeltől 11-ig dolgoztak, tájékozódtak, az is lehet hogy kurváztak. De ezen a sajtáton semmi olyan nem hangzott el, ami megváltotta volna a világot, amitől jobban ment volna a mentés, ha korábban tartják. A tényeket közölték: ennyi és ennyi ember van a hó fogságában, riadó van, elakadtak a hókotrók, harckocsikat is bevetünk, de néhol azok is elakadtak, mindenki dolgozik, a térségbeli önkormányzatokkal melegedőket nyittattunk, stbstb.
Az MTI az övék, igen, az fosta is folyamatosan a tájékoztatást a helyzetről.

Azért volt fikázás és teljesen felesleges az Orbán mögötti képpel foglalkozni, mert ennek a mozzanatnak köze nem volt a mentés minőségéhez, az események alakulásához.

Ez a cikk kb. úgy készült, hogy összegyűjtötték az összes kormányt fikázó kommentet, és rostálatlanul folyó szövegbe öntötték. Vannak közte jogos felvetések, de néhányból süt a rosszindulat (élőkép) vagy a hozzá nem értés (Semjén), esetleg a tájékozatlanság (11-kor elrendelt riadó).

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
 tenytar.blog.hu/2013/03/16/tel_tabornok_vs_kormany_--_1

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Speciel nálam a BM SMS-e péntek délután 16:20-kor jött. Akkor épp kimerülten aludtam itthon, de felébredtem, hogy SMS jött, elolvastam, majd kínomban jót mosolyogva visszafeküdtem aludni. 😀

A szándék a fontos. 😀
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Van benne pár hülyeség.
Semjén jelenlétért rimánkodik, miközben Semjén csont hülye, nagyjából dísznek van a kormányban. Hozzávetőlegesen ugyanolyan hasznot hajtott volna Budapesten, mint amennyi haszna volt az erdélyi útjának.
A katasztrófavédelemért felelős miniszter a belügyminiszter, az meg ott volt, ahol kellett.
A riadót se péntek 11-kor rendelte el Pintér, hanem a péntek 11-kor tartott sajtótájékoztatóján jelentette be a közvélemény felé, a riadót és az ezzel járó fokozottabb készültséget a rendvédelmi szervek körében Pintér már csütörtök délután elrendelte.
Az meg csak felesleges fikázás, hogy a Teve utcában Orbán mögött pontosan melyik cég képét nézik.
Azt sajnos könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy az egyes szervek tájékoztatórendszere nem volt összehangolvaatapapa
Semjént nem kellett oda ültetni. Valaki odaültette. Valószínűleg ugyanaz az ember, aki más profi szakembert is beültetett ebbe a szakértői kormányba. Ha nem jó semmire minek van ott?

Ne viccelj, Pintért és a BM-t védeni? Az MTI is az övék, miért nem korábban volt ez a sajtótájékoztató? Az SMS meg no komment, főleg aki megkapta péntek este. Folyamat csúszásban voltak, utána mentek az eseményeknek és ez a borzasztó PR fogás lett a korona a teljesítményen.

Az meg, hogy fikázás-e vagy sem, hogy leírják azt, hogy a nagyon utált magáncég képeit használja a BM és a katasztrófavédelem, hát nézőpont kérdése. Ha olyan jó az állami cég használják azt. Szerinted felesleges fikázás, szerintem meg írtó gáz és hiteltelen, mondjuk számomra semmiképpen sem csalódáskeltő vagy fura.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/belfold/2013/03/16/finom_volt_a_halkonzerv_a_fogdan/
Ez óriási. Micsoda kegyetlenkedések érték szegény forradalmár lányt. 😀

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Pár komment:
ata: OK, hogy az index beszámolt az eseményekről, csak azt nem tudtam, hogy közben ők lettek a katasztrófavédelem hivatalos kommunikációs csatornája.somoskovig
Nem, az index csak egy példa volt, az ott megjelent információk jellemzően MTI, időkép, útinform, police.hu stb, hírek voltak, origo, hvg.hu is átvette őket, a rádiók is ezekből tájékoztattak. A katasztrófavédelemnek nem az a feladata elsősorban, hogy közúti híreket közöljön, főleg nem csütörtök délelőtt, amikor még csak kezdődött a probléma


Pár komment:
Az, hogy az operatív szinten mindenki kidolgozta a belét, mégse látszott egy napig ennek semmi eredménye, pont azt mutatja, mennyire offon volt a teljes szervezet irányítása.somoskovig
Esetleg, de azt se zárnám ki, hogy jóval több ember került bajba jóval nagyobb és helyenként abszolút elszigetelt területen, mint amit a szervek erőforrásai egyszerre kezelni tudtak volna.
Amikor a hókotrók akadnak el a hóban, majd néhol a lánctalpas is, ott hiába ugat a szervezet feje, hogy mit kéne két óra alatt megoldani.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A szervezés rész azért bukta, mert az nagyjából annyiból állt volna, hogy időben lezárni nagyjából minden utat, leállítani a kamionokat. Ezt persze ki kéne találni előre és el kell határozni a végrehajtását még időben, aztán gyorsan meg is kell tudni csinálni. Márpedig a vezetőség tudta, hogy jön a vihar és kellett volna rá tervének lenni, mert az a dolga, hogy okosabb legyen és előrelátóbb, mint a birka "síelni vágyó" lakosság.
Kori
Szerintem egy adott esemény utólagos értékelésénél hasznos figyelembe venni az esemény előtt, illetve az esemény pillanatában rendelkezésre álló információkat, a történtek fényében már könnyű megrajzolni a megfelelő cselekvést.
Volt Magyarországon az elmúlt évtizedekben olyan időjárási körülmény, ami miatt az utak összességét le kellett zárni? Nem igazán. Volt-e egyáltalán példa (és szükség) arra Magyarországon hogy egy autópálya összes felhatóját lezárják? Nem.
Képzeljük el milyen parasztlázadás tört volna ki, ha csütörtök délben lezárnak minden utat, mert tömegek bukták volna el a lefoglalt szobát Ausztriában meg a wellnesshotelekben, vagy lemaradtak volna a nagymami rántott húsáról.
Vélhetően egy teljesen lezárt úthálózat esetén nem lett volna sok gond és akkor meg utólag arról menne az okoskodás, hogy ennek mennyi értelme volt.

 index.hu/belfold/2013/03/16/katasztrofa_minden_fronton/
Az index itt összeszedett egy pár dolgot.
zinedine5
Van benne pár hülyeség.
Semjén jelenlétért rimánkodik, miközben Semjén csont hülye, nagyjából dísznek van a kormányban. Hozzávetőlegesen ugyanolyan hasznot hajtott volna Budapesten, mint amennyi haszna volt az erdélyi útjának.
A katasztrófavédelemért felelős miniszter a belügyminiszter, az meg ott volt, ahol kellett.
A riadót se péntek 11-kor rendelte el Pintér, hanem a péntek 11-kor tartott sajtótájékoztatóján jelentette be a közvélemény felé, a riadót és az ezzel járó fokozottabb készültséget a rendvédelmi szervek körében Pintér már csütörtök délután elrendelte.
Az meg csak felesleges fikázás, hogy a Teve utcában Orbán mögött pontosan melyik cég képét nézik.
Azt sajnos könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy az egyes szervek tájékoztatórendszere nem volt összehangolva

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Pár komment:

ata: OK, hogy az index beszámolt az eseményekről, csak azt nem tudtam, hogy közben ők lettek a katasztrófavédelem hivatalos kommunikációs csatornája. Ezzel szemben a Somogy megyei katasztrófavédelem honlapja (akik azért viszonylag érintettek voltak a dologban) a pénteki napon egyszer 10:30-kor közölt egy helyzetjelentést, majd délután nagy terjedelemben arról számolt be, hogy Juhász faszomöccse megyei kormányhivatal-vezető összehívta a védelmi bizottságot, ahol megállapították, hogy a rendkívüli helyzet rendkívüli helytállást követel meg. Ezen kívül semmi hír.

Továbbá botrány, hogy a belügyminisztérium sms-e kb. 24 órával az események után érkezett, ugyanezt el lehetett volna küldeni esetleg csütörtök délelőtt is, hogy armageddon jön, senki ne induljon útnak.

Emellett volt szerencsém decemberben Ausztriában tartózkodni (ráadásul síeltem, ez újabban már nemzetárulásnak számít). Ott esett 3 nap alatt cirka 130-140 centi hó, fent a hegyi utakon hólánc nélkül lehetett közlekedni. Egyedüli akadályoztatást az jelentett, hogy a szerpentinen nehéz volt kerülgetni 300 méterenként a hókotrókat.

Az, hogy az operatív szinten mindenki kidolgozta a belét, mégse látszott egy napig ennek semmi eredménye, pont azt mutatja, mennyire offon volt a teljes szervezet irányítása.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
 index.hu/belfold/2013/03/16/katasztrofa_minden_fronton/

Az index itt összeszedett egy pár dolgot.

(Nem tisztem amadeust védeni, de az ha elégedett vagyok a kint segítő tűzoltóval vagy rendőrrel, az nem azt jelenti, hogy a szervek irányításával, koordinálásával is elégedett vagyok.)
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
 www.heute.at/news/oesterreich/art23655,843675

Schneechaos in ganz Österreich. Ausztria is beállt picit.

A külföldi dolgok a külügyminiszterhez tartoznak-e? Akkó Martonyi is monnyon le!!!

Vagy nemehogy a Pintér irányított ott is? Mert akkor már érthető...Jan
Olvastad a híreket is... ez kicsit más kaliber, kb. ez itt a legdurvább hír 😀

"In Leonding in Oberösterreich saßen elf Fahrgäste eines Linienbusses in Folge eines Unfalls eine Stunde lang fest."

Amúgy érdekes a 15:43-as hír... mert még a magyar helyzetről is írnak, hogy vigyen mindenki hóláncot (bár a határ le van zárva amúgy)
Kíváncsi vagyok, fordítva vajon működne ez?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Valamint miért várod, hogy ne legyen káosz, ha Viktor nincs itthon?
Hazajött, rend lett. Ennyi.Sobri Jóska
Ugye ezt te sem gondolod komolyan hogy a cigánykirály miatt lett itt bármi is 😮 😮 😮
Az önkéntesek többet tettek,mint a hivatalból ott lévők,illetve mi,bajbautottak segítettünk egymáson,én három autót mentettem ki magam mellől!!!!armando83
Gondolkozz logikusan:
Viktor nincs itthon - káosz.
Viktor hazajött - rend.
Véletlen egybeesésnek durva lenne.


Az önkéntesekről annyit, hogy kevés mókásabb része volt a tegnapi napnak, mint olvasni az "önkéntesek" faszságait a fb-on. Pl:

"Győr és Tatabánya között vagyunk a kislányommal, mentsen ki valaki."
Se rendszám, se pontosabb helymeghatározás, se gépjárműszín, se telószám, semmi.

"Fél óra múlva tudok indulni egy zöld terepjáróval, utána hívhattok, osszátok."
Mihez képest fél óra?! Miért nem 16:30-kor, vagy fél7-kor, vagy bármi egzakt?!
És nincs megadva telefonszám. Profi dezinformátor...
A sok birka meg osztja.

"Sütöttem 10 pizzát, valaki vigye ki a kintrekedteknek."
Ha valaki ki tudná vinni, és vissza tudna jönni, akkor aki kintrekedt is visszajöhetne...

"Minden mobilnak van tartalék töltés az akkujában, amely a *3370# megnyomására önmagától aktivizálódik, így 50% póttöltést nyújtva. Amikor újra töltöd a telefonodat, automatikusan ez is feltöltődik, így a következő alkalomra is lesz tartalékod. Az én telómon kiprobáltam működik. Kérlek posztold ki a kódot hátha a segítségére lesz valakinek. Köszönöm."
Hóóóóógyne.

És egy mókás a végére:
"Már 3 órája ülök a kocsiban, nem merek kiszállni. Remélem a belügyminisztérium hamarosan megírja a további instrukcióit SMS-ben, mert kurva sötét van a garázsban..."

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
Schleck remélem mérte az időt.Amadeus91
A láthatóan komoly frusztrációidra ezt tudom ajánlani:  drtudakozo.hu/orvos-adatbazis/pszichologusSchleck
referenciát is tudsz hozzá adni? 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Schleck remélem mérte az időt.Amadeus91
A láthatóan komoly frusztrációidra ezt tudom ajánlani:  drtudakozo.hu/orvos-adatbazis/pszichologus

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
Mi a faszért van az, hogy az adóból fenntartott katasztrófavédelem - ami ezért van fenntartva bazmeg - nem tud egy katasztrófánál gyakorlatilag faszt sem csinálni.Amadeus91
A tűzoltók ne vegyék magukra, legnagyobb respect nekik.Amadeus91
A világért se zavarnám össze a koherens eszmerendszeredet, de pont a tűzoltók a Katasztrófavédelem részét képezik szervezetileg is. Pont erről írtam alább, a tűzoltó az fasza gyerek, jól csinálja, na de a szervezet, ahová tartozik, ők buzik, semmit nem csinálnak, csak SMS-t küldenek.

A 2013. március 15. 20 óra 15 perckor rendelkezésre álló adatok szerint a mentő egységek országszerte 12.670 főt és 3.466 gépjárművet szabadítottak ki a hó fogságából, a katasztrófavédelem 692 műszaki mentést hajtott végre. atapapa
Schleck remélem mérte az időt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A szervezés rész azért bukta, mert az nagyjából annyiból állt volna, hogy időben lezárni nagyjából minden utat, leállítani a kamionokat. Ezt persze ki kéne találni előre és el kell határozni a végrehajtását még időben, aztán gyorsan meg is kell tudni csinálni. Márpedig a vezetőség tudta, hogy jön a vihar és kellett volna rá tervének lenni, mert az a dolga, hogy okosabb legyen és előrelátóbb, mint a birka "síelni vágyó" lakosság.

Ha már 100 km-nyi autó van betakarva hóval az autópályán, nehéz varázsolni, ennek a nagyját megakadályozni viszont tényleg csak elhatározás és szervezés kérdése lett volna (mint időben lefújni az aug. 20-i tűzijátékot). Azért nem 500 km az a pálya Győrig.

A katasztrófavédelem meg tipikus káder temető, ahová beosztanak politikai arcokat pénzt keresni, akik ügyesen verhetik a répát. Mondjuk az volt a szocik alatt is, pár ismerősöm onnan kapta a "fizut".


több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Szerintem, abban mindannyian egyetértünk, hogy jó, hogy túl vagyunk ezeken a napokon.Nem volt minden tökéletes,de legalább van min javítani.Kell is, mert hamarosan nyakunkon az árvíz.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Mi a faszért van az, hogy az adóból fenntartott katasztrófavédelem - ami ezért van fenntartva bazmeg - nem tud egy katasztrófánál gyakorlatilag faszt sem csinálni.Amadeus91
A tűzoltók ne vegyék magukra, legnagyobb respect nekik.Amadeus91
A világért se zavarnám össze a koherens eszmerendszeredet, de pont a tűzoltók a Katasztrófavédelem részét képezik szervezetileg is. Pont erről írtam alább, a tűzoltó az fasza gyerek, jól csinálja, na de a szervezet, ahová tartozik, ők buzik, semmit nem csinálnak, csak SMS-t küldenek.

A 2013. március 15. 20 óra 15 perckor rendelkezésre álló adatok szerint a mentő egységek országszerte 12.670 főt és 3.466 gépjárművet szabadítottak ki a hó fogságából, a katasztrófavédelem 692 műszaki mentést hajtott végre.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
én csak azt nem értem, hogy mi a kurva anyjáért van az, hogy leesik 3 méter hó és el kezd agonizálni a magyar nép. Mi a faszért van az, hogy az adóból fenntartott katasztrófavédelem - ami ezért van fenntartva bazmeg - nem tud egy katasztrófánál gyakorlatilag faszt sem csinálni. Miért van az, hogy az illetékes minisztereknek és parancsnokoknak halvány lila fingjuk nincs arról, hogy mi a fasz is van az országban, annyit tesznek, hogy küldenek egy sms-t. Közben meg akkor van rend itt, amikor az osztrák hókotrók ledúrják az autópályát... Lehet itt magyarázni, hogy "jaj a hó", meg "jaj meg volt mondva, hogy ne menjen senki sehova", meg "hajrá fidesz", de inkább tenni kellett volna ellene, normálisan, nem egymásra várni. 3 ember halt bele az illetékes szervek töketlenkedésébe. Gondolom lemondani nem fog senki, mert ez egy következmények nélküli ország, meg Bajnai amúgy is zsidóbérenc.

A tűzoltók ne vegyék magukra, legnagyobb respect nekik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hány országban lett lehülyézve a lakosság?
Hány ország nem tudta megoldani a problémát a szomszédból jövő segítség nélkül?

Mellesleg az ellenzéknek lehetne annyi esze, hogy most nem áll neki ekézni, mert ha a jövőben hatalomra kerülnek sanszosan elő fog fordulni hasonló anomália hasonlóan jólszervezett mentéssel.gabokocka
Látsz erre akár csak hangyafasznyi esélyt is?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Poénkodik Sobri, hogy 100%-ig biztonságban érzi magát.Nem kell háború, elég lenne, ha mondjuk Pakson, vagy Kazincbarcikán a Borsodchemben lenne valami komolyabb gubanc.Mekkora lenne a pánik, és azt is ilyen hozzáértően vezényelnék le?Be akartak vetni tegnap több ezer katonát.Miért?Pár hómaró megoldotta a baj nagy részét.Az a pár ezer baka csak növelte volna a bajt.Szállás, étkezés stb soroljam?
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
 www.heute.at/news/oesterreich/art23655,843675

Schneechaos in ganz Österreich. Ausztria is beállt picit.

A külföldi dolgok a külügyminiszterhez tartoznak-e? Akkó Martonyi is monnyon le!!!

Vagy nemehogy a Pintér irányított ott is? Mert akkor már érthető...
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A kutyát nem érdekelte hol van, ha normálisan működtek volna a dolgok.gabokocka
Mármint ha fele ennyi hó esik és fele ilyen erős szél fúj? 😊 Márciusban az a normális 😛
Minden hógép működik két napja az elakadtak kivételével, és még így is közel 100 járhatatlan út van jelenleg.

Egyébként vicces, hogy az emberek nem győznek hálálkodni a rendőrnek, a tűzoltónak, a közterület-fenntartónak, orvosnak és mentősnek, anyámkínjának, mindenki milyen jól végi a dolgát, milyen szuper hogy ők vannak nekünk, de az őket irányítók természetesen már mind lusták, hozzá nem értők, semmit nem csinálnak vagy ha bármit csináltak, az rossz volt.

Egy hete még 10 millió alkotmányjogász volt az országban, most 10 millió katasztrófavédelmisünk van 😊

több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Jó lecke volt az elmúlt két nap arra, hogy mi várhatnánk az illetékesektől, mondjuk, neadjisten egy háború esetén.laccoo74
Ilyen ötletes felvetést....
Mégis, kivel tudnánk Európa közepén háborúzni, mikor NATO-tagok és EU-s országok (és tagjelöltek) vesznek körül?!
Burundival? Venezuelával?
Mondj már egy értelmes tippet.Sobri Jóska
Együttes támadás, hadviselés esetén Burundinak a szárazföldi egysége erősebb, Venezuelának a flottája jobb. Szerencsére mire az Atlanti-óceán - Földközi- tenger - Fekete-tenger, Duna útvonalon ideérnek, addigra a TEK -esek felkészülnek és még Mohácsnál vagy rosszabb estben Bajánál lekapcsolják őket. Burundival már nehezebb a helyzet, ők állítólag elég masszívak, jól lopakodnak, ráadásul el tudnak vegyülni. Velük kapcsolatban csak a kiéheztetés lehet a fegyver......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png