Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
az OECD felmérése szerint összességében csökkent az adóelvonás nálunk az elmúlt évekbenatapapa
Minden tiszteletem a tiéd, de egy nagyon közeli barátom majdnem 2 évig gyártott az anyavállalatnak kül. elszámolásokhoz és költségvetések alátámasztásához beszámolókat, kimutatásokat és statisztikákat egy bizonyos leánynál...toxique
Nem most először futok abba bele, hogy ha egy statisztikát idézek, akkor az adatot valamilyen véleménnyel támadják, próbálják hitelteleníteni.
Teljesen egyértelmű, hogy a 2010-es, Bajnaiék alkotta költségvetésben csökkentek az adóbevételek, ezen annak idején maga Oszkó is lovagolt, amikor 2008-as, elavult OECD adatokat használtak fel a 2010-es kampányban.
2011-ben is csökkent az SZJA-terhelés, aminek egy részét a beszippantott nyugdíjvagyon fedezte.

Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy ez az adócsökkentés miként oszlott el, mennyi vesztese volt, ettől függetlenül ha nemzetgazdasági szinten beszélünk az adóterhek alakulásáról (és arról beszéltünk), akkor irreleváns a barátnőd fizetésének alakulása.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
bocs, hogy betrollkodok, de hogy a retekbe van az, hogy Svájcban meg tudják oldani, itt meg nem? Ott talán nincs géppark amortizáció? Ott olcsóbb a gázolaj, a fűtés? Valami csoda folytán - nem is értem, rosszindulatú vagyok biztos - Svájcban, Ausztriában, Németországban nem pöcsölnek 20 órát. Azt meg, kár megemlíteni, hogy a fent említett államokban nem lesz pellengére állítva egy sajtóorgánum sem, ha kritizálni meri a kormányt. 😊 Persze tudom, hogy Svájcnak és Ausztriának hegyei vannak, megszokták, ott amúgy is másféle hó esik mint itt, mert itt bizony zsidókommunistabrüsszelista hó szakadt le. Csak ne legyen már bűn, hogy megmondom a szarra, hogy szar. Elnevezhetjük francia krémesnek vagy épp NER-nek is, de attól még büdös marad.Amadeus91
Teljesen félreérted te is 😂 Arról beszéltem, hogy az államnak (nem csak a magyarnak) kiadást jelent, ha a kisujját megmozdítja a mentés során.
Ahogy tegnap írtam, az osztrákoknál kisebb szél volt csütörtökön sokkal jobb látási körülmények között, szintén hétvégén idéztem egy kinti cikket, ami arról szólt, hogy Nyugat-Európában is milyen éjszakázás volt néhol a pályán a hét elején, biztos Pintér miatt.atapapa
meg ne sajnáljam már. Ezért van fizetve az a kurva adó. Hova tovább, nem az államnak a kiadás, hanem az adófizető polgároknak (mert az államnak nincs pénze - GY.F.). Az állam igenis mozdítsa meg a kisujját, ha az állampolgárokról van szó, ezért van, hogy biztosítsa az állampolgárok védelmét (demokráciát, jogokat, rendvédelmet etc...) és a gazdaságban a szabad versenyzéshez való körülményeket. (végletesen leegyszerűsítve)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
bocs, hogy betrollkodok, de hogy a retekbe van az, hogy Svájcban meg tudják oldani, itt meg nem? Ott talán nincs géppark amortizáció? Ott olcsóbb a gázolaj, a fűtés? Valami csoda folytán - nem is értem, rosszindulatú vagyok biztos - Svájcban, Ausztriában, Németországban nem pöcsölnek 20 órát. Azt meg, kár megemlíteni, hogy a fent említett államokban nem lesz pellengére állítva egy sajtóorgánum sem, ha kritizálni meri a kormányt. 😊 Persze tudom, hogy Svájcnak és Ausztriának hegyei vannak, megszokták, ott amúgy is másféle hó esik mint itt, mert itt bizony zsidókommunistabrüsszelista hó szakadt le. Csak ne legyen már bűn, hogy megmondom a szarra, hogy szar. Elnevezhetjük francia krémesnek vagy épp NER-nek is, de attól még büdös marad.Amadeus91
Teljesen félreérted te is 😂 Arról beszéltem, hogy az államnak (nem csak a magyarnak) kiadást jelent, ha a kisujját megmozdítja a mentés során.
Ahogy tegnap írtam, az osztrákoknál kisebb szél volt csütörtökön sokkal jobb látási körülmények között, szintén hétvégén idéztem egy kinti cikket, ami arról szólt, hogy Nyugat-Európában is milyen éjszakázás volt néhol a pályán a hét elején, biztos Pintér miatt.

több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
az OECD felmérése szerint összességében csökkent az adóelvonás nálunk az elmúlt évekbenatapapa
Minden tiszteletem a tiéd, de egy nagyon közeli barátom majdnem 2 évig gyártott az anyavállalatnak kül. elszámolásokhoz és költségvetések alátámasztásához beszámolókat, kimutatásokat és statisztikákat egy bizonyos leánynál. Ezek a dolgok úgy működnek, hogy idebenn megmondják azt amit láttatni akarnak, te meg ügyeskedd össze hogy odakinn is azt lássák ki a cég számaiból. Gondolom, ez máshol nem így megy (na, most bukta van a havernak :-P ). A kontrolling-matek nagyon jó tud lenni (kis darabolás ide, kis határolgatás oda...). Ez is egy metodika: told el az egyenértékest, hogy azt hozza ki a "bulk" (pü-i magyar kif. erre a ktg-típusra? - ez egy bizonyos szempont alapján egy csoportba sorolható pénztömeg)-al súlyozott, amit mutatni akarsz. 1000 más módszer is van. Akkor ez nem hazugság, hanem ferdítés. A különbség stilisztikai, a lényeg ugyanaz: hogy nem (teljesen) igaz. Manapság divatos keverni a szubjektív véleménnyel meg a részigazsággal. 😊

Ellenben; ha mégis igaz lenne, annak lenne látszata (fogyasztás és/vagy életszínvonal emelkedés, munkahelyek, jobb egészségügy, elégedettség... stb), mivel a dolgozók többsége a párom szintjén keres (vagy inkább alatta) - meggyőződésem.

Vagyis; az összességében nem sokat jelent a legtöbb egyénnek, amikor egyetlen politikus/cégigazgató adótömegével pl. 1000 dolgozó adótömege áll szemben... az "1 embernek jó vs. 1000 ember szopik" nem tűnik éppen közjóléti intézkedésnek 😕 - ha már nagyságrendekről beszélünk. Ember vagy gép? Egyén vagy rendszer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
Lehet a szavak jelentését nézni és lehet a mondanivaló lényegét. Girószász nem azért mondta ezt, mert azt akarta, hogy a te vájt füled így értse, hanem azért, hogy fénnyezzék magukat azok előtt akik örültek az SMS-üknek.
De ha már kötözködünk, akkor a vagyoni kár mit jelent? A leszakadt vezetékeket, az összetört aútokat, kamionokat, hókotrókat, a magánszemélyek által átvágott autópályakorlátokat? Mit jelent a vagyonbiztonság? Kinek a vagyonát sikerült 100 %-osan megvédeni?zinedine5
Egyáltalán nem volt félreérthető a kijelentés, téged kicsit megvezetett az index (alapállásodat ismerve nem volt nehéz dolga) és most büszkeségből ”verbális utóvédharcot” folytatsz.

A (félre)magyarázott rész így szólt szó szerint:
Az államnak, azon belül is a katasztrófavédelemnek - amelynek ilyen helyzetekben kiemelkedő szerepe van - a célja egyértelmű: az élet- és a vagyonvédelem. Úgy gondolom, hogy a közutakon a hó fogságában rekedtek kapcsán mind a kettő tekintetében száz százalékosan teljesítettek.

Igen, az már a legalja szarakodás a részedről, hogy száz kilométeres hófúvásban nem létező látási viszonyok közepette egymást érő baleseteket abba a körbe sorolod, ahol a katasztrófavédelemnek jedierővel kellett volna az autókat az úton, egymástól megfelelő távolságra tartani, a leszakadt vezetékeket nem engedni leesni.
Az állami vagyonban természetesen keletkezett kár a mentés során. Már az az események következtében bekövetkezett passzívum az állami vagyonban, ha bárkinek egy forint túlórapénzt fognak fizetni a hétvége után. A plusz gázolaj, a ráadás géppark-amortizáció, a rakás melegedő megnyittatása az önkormányzatokkal mind kiadás.
Hidd el, nem biztos hogy nehezebb az élet úgy, ha nem érzel kényszert minden egyes mondat legrosszabbindulatú szétcibálására csak azért, mert azt számodra nem rokonszenves ember mondja (Ezt a mondatot ne vedd figyelembe, ha civilben politikus vagy, ott ez munkaköri kötelezettség 😉)

Az index különben megdolgozik a pénzéért, most is címlapon virít egy fikázó cikk "Pintér 20 és fél órát tévedett" címmel, amelynek a háromnegyedét ki tudnám húzni sajtóigazolvány nélkül is csak az interneten fellelhető autentikus információk alapján, ha tényleg a hiteles tájékoztatás és nem a savazás lenne a célom. Sajnos bizonyos újságírók mind a két oldalon politikailag legalább annyira motiváltak, mint azok, akikről tudósítanak.atapapa
bocs, hogy betrollkodok, de hogy a retekbe van az, hogy Svájcban meg tudják oldani, itt meg nem? Ott talán nincs géppark amortizáció? Ott olcsóbb a gázolaj, a fűtés? Valami csoda folytán - nem is értem, rosszindulatú vagyok biztos - Svájcban, Ausztriában, Németországban nem pöcsölnek 20 órát. Azt meg, kár megemlíteni, hogy a fent említett államokban nem lesz pellengére állítva egy sajtóorgánum sem, ha kritizálni meri a kormányt. 😊 Persze tudom, hogy Svájcnak és Ausztriának hegyei vannak, megszokták, ott amúgy is másféle hó esik mint itt, mert itt bizony zsidókommunistabrüsszelista hó szakadt le. Csak ne legyen már bűn, hogy megmondom a szarra, hogy szar. Elnevezhetjük francia krémesnek vagy épp NER-nek is, de attól még büdös marad.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
az azért szerintem kérdés szinten felmerülhetne, hogy azért teljesítettek-e száz százalékosan, mert oltári mázlijuk volt, vagy azért, mert annyira jól meg volt szervezve az egész?
azért arra kíváncsi lettem volna, hogy ha esetleg lett volna egy perforált vakbél, akit valami Isten háta mögötti faluból kellett volna beszállítani mondjuk Győrbe, vagy esetleg Kaposvárra (67-es ugye zár alatt volt), vagy ha az M1-es közepén lett volna cukorbeteg inzulin nélkül, akkor is sikerült-e volna kihozni száz százalékosra a teljesítményt?
slowmotion
Volt cukorbeteg, akinek úgy vitték oda a rendőrök az inzulint, de volt elzárt településen szülő nő is, ahová a rendőrség hómarót vitetett soron kívül.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Lehet a szavak jelentését nézni és lehet a mondanivaló lényegét. Girószász nem azért mondta ezt, mert azt akarta, hogy a te vájt füled így értse, hanem azért, hogy fénnyezzék magukat azok előtt akik örültek az SMS-üknek.
De ha már kötözködünk, akkor a vagyoni kár mit jelent? A leszakadt vezetékeket, az összetört aútokat, kamionokat, hókotrókat, a magánszemélyek által átvágott autópályakorlátokat? Mit jelent a vagyonbiztonság? Kinek a vagyonát sikerült 100 %-osan megvédeni?zinedine5
Egyáltalán nem volt félreérthető a kijelentés, téged kicsit megvezetett az index (alapállásodat ismerve nem volt nehéz dolga) és most büszkeségből ”verbális utóvédharcot” folytatsz.

A (félre)magyarázott rész így szólt szó szerint:
Az államnak, azon belül is a katasztrófavédelemnek - amelynek ilyen helyzetekben kiemelkedő szerepe van - a célja egyértelmű: az élet- és a vagyonvédelem. Úgy gondolom, hogy a közutakon a hó fogságában rekedtek kapcsán mind a kettő tekintetében száz százalékosan teljesítettek.

Igen, az már a legalja szarakodás a részedről, hogy száz kilométeres hófúvásban nem létező látási viszonyok közepette egymást érő baleseteket abba a körbe sorolod, ahol a katasztrófavédelemnek jedierővel kellett volna az autókat az úton, egymástól megfelelő távolságra tartani, a leszakadt vezetékeket nem engedni leesni.
Az állami vagyonban természetesen keletkezett kár a mentés során. Már az az események következtében bekövetkezett passzívum az állami vagyonban, ha bárkinek egy forint túlórapénzt fognak fizetni a hétvége után. A plusz gázolaj, a ráadás géppark-amortizáció, a rakás melegedő megnyittatása az önkormányzatokkal mind kiadás.
Hidd el, nem biztos hogy nehezebb az élet úgy, ha nem érzel kényszert minden egyes mondat legrosszabbindulatú szétcibálására csak azért, mert azt számodra nem rokonszenves ember mondja (Ezt a mondatot ne vedd figyelembe, ha civilben politikus vagy, ott ez munkaköri kötelezettség 😉)

Az index különben megdolgozik a pénzéért, most is címlapon virít egy fikázó cikk "Pintér 20 és fél órát tévedett" címmel, amelynek a háromnegyedét ki tudnám húzni sajtóigazolvány nélkül is csak az interneten fellelhető autentikus információk alapján, ha tényleg a hiteles tájékoztatás és nem a savazás lenne a célom. Sajnos bizonyos újságírók mind a két oldalon politikailag legalább annyira motiváltak, mint azok, akikről tudósítanak.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 728
 index.hu/gazdasag/2013/03/18/csefalvay_ciprus_a_forintgyengules_oka/

"A forint mostani gyengülésének egyedüli okai a ciprusi válság – mondta Cséfalvay Zoltán, a nemzetgazdasági tárca államtitkára hétfőn a parlamentben. Az államtitkár szavait megelőzően hétfő délelőtt 308,42 forintig,14 hónapja nem látott csúcsra drágult az euró a forinttal szemben."


criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Nem baj gyerekek állítólag 😛 a legújabb közvélemény-kutatások szerint rég nem látott népszerűségnek örvend kedvenc pártunk és kormányunk csak azt nem tudom hogyan és mire????dande
ilyen Bajnais,Gyurcsányos,Mesterházys ellenzék láttán??? csodálkozik valaki????Kroos
Igen. Azért mert az egyik felet nem szeretem, az nem azt jelenti, hogy a másikat igen.

(.....)bár arra is kíváncsi lennék, mennyire nyígnának a magasabb jövedelműek, ha holnaptól megszüntetnék nekik. nem mintha megrendülne az anyagi biztonságuk, csak mert hámerezjárnekemvazze'...slowmotion
Schmitt Pál után szó szerint: "ami jár az jár."apeszos
A gyereknek jár! Függetlenül a lakóhelytől, a csillagos autótól.....
😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Schmitt Pál után szó szerint: "ami jár az jár."apeszos
Vagy inkább ami "lyár" az "lyár"...Boston
Jar-Jar. 😊somoskovig
😀 😀 😀
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Schmitt Pál után szó szerint: "ami jár az jár."apeszos
Vagy inkább ami "lyár" az "lyár"...Boston
Jar-Jar. 😊

több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Schmitt Pál után szó szerint: "ami jár az jár."apeszos
Vagy inkább ami "lyár" az "lyár"...

Do your job
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nem baj gyerekek állítólag 😛 a legújabb közvélemény-kutatások szerint rég nem látott népszerűségnek örvend kedvenc pártunk és kormányunk csak azt nem tudom hogyan és mire????dande
ilyen Bajnais,Gyurcsányos,Mesterházys ellenzék láttán??? csodálkozik valaki????Kroos
Igen. Azért mert az egyik felet nem szeretem, az nem azt jelenti, hogy a másikat igen.

(.....)bár arra is kíváncsi lennék, mennyire nyígnának a magasabb jövedelműek, ha holnaptól megszüntetnék nekik. nem mintha megrendülne az anyagi biztonságuk, csak mert hámerezjárnekemvazze'...slowmotion
Schmitt Pál után szó szerint: "ami jár az jár."
több mint 11 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
Nem baj gyerekek állítólag 😛 a legújabb közvélemény-kutatások szerint rég nem látott népszerűségnek örvend kedvenc pártunk és kormányunk csak azt nem tudom hogyan és mire????dande
ilyen Bajnais,Gyurcsányos,Mesterházys ellenzék láttán??? csodálkozik valaki????

PunBB bbcode test
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 119 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nem baj gyerekek állítólag 😛 a legújabb közvélemény-kutatások szerint rég nem látott népszerűségnek örvend kedvenc pártunk és kormányunk csak azt nem tudom hogyan és mire????
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
 index.hu/kultur/media/2013/03/18/a_kuratorium_nem_tamogatta_szaniszlo_kitunteteset/

„2013. március 15-e alkalmából egy újságírói szervezet javaslatára Táncsics Mihály-díjat adományoztam Szaniszló Ferenc újságírónak. Ezt a döntést úgy hoztam meg, hogy nem volt tudomásom a korábban komoly szakmai színvonalon dolgozó külpolitikai szerkesztő és újságíró elmúlt időszakban tett, az emberi méltóságot sértő nyilatkozatairól. Ezek mind személyes hitvallásommal, mind a kormány értékrendjével összeegyeztethetetlenek.”

Ilyenkor mi van? Csak nem hazudott?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 egyenlito.blog.hu/2013/03/18/ket_apa_valasza_kover_laszlonak

A Kövér család sem volt kommunista, az a lényeg.Amadeus91
az tök lényegtelen.
az a tuti, hogy a Konok kislánynak most még másfél évig kurva nehéz lesz felvételiznie egyetemre, az ötéves kislánynak meg csak a nyolcadik kerület közepén lesz általános iskolai hely, még akkor is, ha Káposztásmegyeren laknak.slowmotion
Az nem feltétlen jelent rosszat, az ország legjobb sulija is a nyócker szívében van 😊

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
 egyenlito.blog.hu/2013/03/18/ket_apa_valasza_kover_laszlonak

A Kövér család sem volt kommunista, az a lényeg.Amadeus91
az tök lényegtelen.
az a tuti, hogy a Konok kislánynak most még másfél évig kurva nehéz lesz felvételiznie egyetemre, az ötéves kislánynak meg csak a nyolcadik kerület közepén lesz általános iskolai hely, még akkor is, ha Káposztásmegyeren laknak.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Abszolút nem csúsztatott a kérdéses részben
Úgy fogalmazott, hogy az ilyen esetekben a legfontosabb az élet-és vagyonvédelem, és ebben a tekintetben kétségtelenül 100%-osan teljesítettek a szervek (a katasztrófavédelmi törvény is többek között olyan állapotként definiálja a katasztrófaveszélyt, mint amely az élet- és vagyonbiztonságot veszélyezteti).
De ha te tudsz arról, hogy emberek haltak meg a katasztrófa alatt, vagy birtokában vagy olyan információnak, mely szerint milliárdos károk születtek, vagy akár csak gazdátlanul hagyott autókat fosztogatott volna bárki, akkor ne tartsd vissza magad, oszd meg velem.

(Hogy ezt a nyilatkozatot azzal a lecsupaszított címmel teszi közzé az index hogy "Giró-Szász: Százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem"? Anyázzon csak a mezei olvasó a címlapon átfutva!? Ha valójában erre céloztál, akkor egyetértünk, ez bulvárszintű csúsztatás... az újságíró részéről)atapapa
az azért szerintem kérdés szinten felmerülhetne, hogy azért teljesítettek-e száz százalékosan, mert oltári mázlijuk volt, vagy azért, mert annyira jól meg volt szervezve az egész?
azért arra kíváncsi lettem volna, hogy ha esetleg lett volna egy perforált vakbél, akit valami Isten háta mögötti faluból kellett volna beszállítani mondjuk Győrbe, vagy esetleg Kaposvárra (67-es ugye zár alatt volt), vagy ha az M1-es közepén lett volna cukorbeteg inzulin nélkül, akkor is sikerült-e volna kihozni száz százalékosra a teljesítményt?

ez a Girosz Ász nevű izé amúgy kicsit vicces, Pintér beszólt a széles tömegeknek, hogy mekkora barmok, hogy csak úgy bele a förgetegbe, erre a kormányszóvivő ott pucsít az egyik kocsiba, áááááááá
erre a double facepalm sem elég...
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
 index.hu/gazdasag/2013/03/18/borzaszto_szabalytalanul_dolgozik_a_magyar/
Nyilván van ezzel baj bőven, de nem gondolom, hogy a kkv-kat kell elsősorban bűnösnek kikiáltani emiatt. A többség mindezen simlik mellett is éppen talpon van még, mi lenne, ha rendesen adózna? Teljesen kilátástalan, amikor a szűk piacodon van 20 cég, kivétel nélkül mindenki ezt csinálja és még így is olyan alacsonyak az árak, hogy alig lehet kijönni belőle. Próbáld meg partizán módon rendesen csinálni? Kiröhögnek a vevők, azonnal bedőlsz. A NAV meg ha megfeszül is, abból a 20-ból csak pár céget tud nagyon megvizsgálni, azok mennek a levesbe, a többinek meg vagy kicsit jobb lesz, vagy alakulnak újak.

Fejétől bűzlik a hal, a többi csak a lecsapódása a körülményeknek a túlélés jegyében.Kori
ezzel mélységesen egyetértek. sajnos a legnagyobb probléma, hogy a nagy többséget csak az érdekel h mennyibe kerül, h mit kap érte az huszadlagos kérdés. amíg nem lesznek hajlandóak az emberek/cégek jobb szolgáltatásért/termékért többet fizetni addig ez lesz. de ez is oda vezethető vissza szerintem, hogy az emberek tényleg nem értik, hogy nincs ingyen ebéd.

amíg a NAV-ot olyan biztonsági cég őrzi, akinek a tenderen benyújtott pénzügyi ajánlata alapján a napnál világosabb hogy feketén foglalkoztatja az embereket, mert az adó nem jön ki abból az óradíjból, addig nincs miről beszélni. senkit nem érdekel h csalod az adót, ha a NAV-ot nem, akkor engem mér érdekeljen h a redőnyös nem ad számlát ?gabtsi
miért, ki őrzi őket? Civil Biztonsági Szolgálat Zrt? HM EI?
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Az utódnemzést illetően szerintem a hazai lakosság hozzáállását jellemzően átszövik az anyagi viszonyok, csak míg egyeseknél ez motivációt jelent(ett) a munkanélküli megélésre, másokban meg a felelősségérzet vagy esetleg az egyéni anyagi körülmények szinten tartása hozott ellenkező eredményt.
A mostani rendszer részben erre reflektál, de önmagában ez se fogja megváltani a világot, főleg ha egy év múlva megint eltörlik az adókedvezményt és újra emelik az alanyi jogon minden gyerekesnek járó CSP-t.atapapa
családi pótlék alanyi jogon, na az hatalmas fail
bizonyos rétegeknek az csak újabb fél-harmad tank benzin a négykarikás meg csillagos autóba.

bár arra is kíváncsi lennék, mennyire nyígnának a magasabb jövedelműek, ha holnaptól megszüntetnék nekik. nem mintha megrendülne az anyagi biztonságuk, csak mert hámerezjárnekemvazze'...
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez az ország beleült a nagy jóba, és lett is fenékig tejfel. Álomország tengerpartján játékokként élünk. Itt a házak is mézeskalácsból vannak, jobban élünk mint valaha, a kormányunk bármihez nyúl, csakis siker lehet a vége. Megküzdött és ismét megharcolt a soros ellenséggel, a politikai ármányként rátámadó mocskos kommunista hófergeteggel, újabb siker. Aki mást mond, aljas nemzetellenes hazaáruló. És egyébként is, az én k.rva anyámat.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
"A kormányszóvivő szerint az élet- és vagyonvédelem tekintetében százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők a közutakon a hó fogságában rekedt emberekkel kapcsolatban."

 index.hu/belfold/2013/03/18/giro-szasz/

Ezek a kibaszott idegesítőek, inkább lapítanátok bazdmeg.zinedine5
Nem értem mi a gondod a nyilatkozattal azon kívül, hogy neked még nem mondott olyat ez a kormány, ami jó lenne. Az élet-ás vagyonvédelem azt jelenti, hogy senki se halt meg a katasztrófa során az úton ragadtak közül, és igazán kár se keletkezett.
atapapa
Az, hogy ez (még a te értelmezésed szerint is) egy óriási csúsztatás.zinedine5
Abszolút nem csúsztatott a kérdéses részben
Úgy fogalmazott, hogy az ilyen esetekben a legfontosabb az élet-és vagyonvédelem, és ebben a tekintetben kétségtelenül 100%-osan teljesítettek a szervek (a katasztrófavédelmi törvény is többek között olyan állapotként definiálja a katasztrófaveszélyt, mint amely az élet- és vagyonbiztonságot veszélyezteti).
De ha te tudsz arról, hogy emberek haltak meg a katasztrófa alatt, vagy birtokában vagy olyan információnak, mely szerint milliárdos károk születtek, vagy akár csak gazdátlanul hagyott autókat fosztogatott volna bárki, akkor ne tartsd vissza magad, oszd meg velem.

(Hogy ezt a nyilatkozatot azzal a lecsupaszított címmel teszi közzé az index hogy "Giró-Szász: Százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem"? Anyázzon csak a mezei olvasó a címlapon átfutva? Ha valójában erre céloztál, akkor egyetértünk, ez bulvárszintű csúsztatás... az újságíró részéről)atapapa
Lehet a szavak jelentését nézni és lehet a mondanivaló lényegét. Girószász nem azért mondta ezt, mert azt akarta, hogy a te vájt füled így értse, hanem azért, hogy fénnyezzék magukat azok előtt akik örültek az SMS-üknek.
De ha már kötözködünk, akkor a vagyoni kár mit jelent? A leszakadt vezetékeket, az összetört aútokat, kamionokat, hókotrókat, a magánszemélyek által átvágott autópályakorlátokat? Mit jelent a vagyonbiztonság? Kinek a vagyonát sikerült 100 %-osan megvédeni?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
 egyenlito.blog.hu/2013/03/18/ket_apa_valasza_kover_laszlonak

A Kövér család sem volt kommunista, az a lényeg.Amadeus91
Kövér a tökéletes megtestesítője annak, ami miatt pártállástól függetlenül gyűlölöm a mai magyar politikai elitet. Végtelen ostobaság hozzá társuló végtelen arroganciával, "a nekem mindent szabad" attitűddel, és azzal, hogy nemcsak azt felejti el/tagadja le, amit 1-2 éve mondott/képviselt, hanem azt is, amit tegnap.somoskovig
A Magyar Országgyűlés elnöke, aztán csodálkozik, hogy itthon sokan semmibe veszik a Ház méltóságát.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 egyenlito.blog.hu/2013/03/18/ket_apa_valasza_kover_laszlonak

A Kövér család sem volt kommunista, az a lényeg.Amadeus91
Kövér a tökéletes megtestesítője annak, ami miatt pártállástól függetlenül gyűlölöm a mai magyar politikai elitet. Végtelen ostobaság hozzá társuló végtelen arroganciával, "a nekem mindent szabad" attitűddel, és azzal, hogy nemcsak azt felejti el/tagadja le, amit 1-2 éve mondott/képviselt, hanem azt is, amit tegnap.