Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 index.hu/gazdasag/2013/03/18/borzaszto_szabalytalanul_dolgozik_a_magyar/
Nyilván van ezzel baj bőven, de nem gondolom, hogy a kkv-kat kell elsősorban bűnösnek kikiáltani emiatt. A többség mindezen simlik mellett is éppen talpon van még, mi lenne, ha rendesen adózna? Teljesen kilátástalan, amikor a szűk piacodon van 20 cég, kivétel nélkül mindenki ezt csinálja és még így is olyan alacsonyak az árak, hogy alig lehet kijönni belőle. Próbáld meg partizán módon rendesen csinálni? Kiröhögnek a vevők, azonnal bedőlsz. A NAV meg ha megfeszül is, abból a 20-ból csak pár céget tud nagyon megvizsgálni, azok mennek a levesbe, a többinek meg vagy kicsit jobb lesz, vagy alakulnak újak.

Fejétől bűzlik a hal, a többi csak a lecsapódása a körülményeknek a túlélés jegyében.Kori
ezzel mélységesen egyetértek. sajnos a legnagyobb probléma, hogy a nagy többséget csak az érdekel h mennyibe kerül, h mit kap érte az huszadlagos kérdés. amíg nem lesznek hajlandóak az emberek/cégek jobb szolgáltatásért/termékért többet fizetni addig ez lesz. de ez is oda vezethető vissza szerintem, hogy az emberek tényleg nem értik, hogy nincs ingyen ebéd.

amíg a NAV-ot olyan biztonsági cég őrzi, akinek a tenderen benyújtott pénzügyi ajánlata alapján a napnál világosabb hogy feketén foglalkoztatja az embereket, mert az adó nem jön ki abból az óradíjból, addig nincs miről beszélni. senkit nem érdekel h csalod az adót, ha a NAV-ot nem, akkor engem mér érdekeljen h a redőnyös nem ad számlát ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hát, ja csak az érintettek nem ebbe a kategóriába tartoznak.
Eleve a gyerek után járó kedvezményt egy bizonyos kereset fölött eltörölném a picsába, illetve vissza kéne hozni a többkulcsos adórendszert és azoknak a pénzén kezelni a válságot, akik szarrá keresik magukat.
De ugye az nem jó...gabokocka
Szerintem nem célravezető a többkulcsos rendszer a jelenlegi hazai viszonyok között, főleg nem úgy, ahogy Bajnaiék tervezik, visszahoznák mellé az adójóváírást is.
Akiken igazán szorítana a második kulcs, azok nagyobb része megtalálná az utat szakemberek segítségével ennek elkerülésére, akár külföldön is (bár az utóbbi halmaz egy része most kicsit felszisszenhetett Ciprus matolcsysta betétkezelésén).
Én valamennyi adókedvezményt adnék a gyerek után a magas jövedelműeknek is, viszont bizonyos jövedelem felett a családi pótlékot törölném, ennek inkább kéne szociális ellátás-szerű funkciót beöltenie.

Ja csak nem mindegy miként csökkenek az adóterhet. Aki sokat keres kevesebbet adózik, aki keveset többet....gabokocka
Ezért boldoltam az "összességében" szót.
Meg egy ideje ezért gondolom úgy, hogy a gyerek utáni adókedvezmény felső sávját lejjebb kéne húzni, és a minimálbérhez közeli gyerekeseknek kéne ebből több pénzt adni.atapapa
jajj, ki van ez találva, de nagyon.
ez biztos ilyen indirekt nyomásgyakorlás arra, hogy ha nem tudsz jó körülményeket biztosítani a kölköknek (apa nem melózik, anya gyesen nem lesz gazdag), akkor inkább ne csinálj még egy fészekaljnyi purdét.
csak hát a reprodukció csak bizonyos csoportok esetében működik ezen elvek mentén, meg a magyar amúgy valahogy mindig megél, még ha kicsit szűkebben is.slowmotion
Az utódnemzést illetően szerintem a hazai lakosság hozzáállását jellemzően átszövik az anyagi viszonyok, csak míg egyeseknél ez motivációt jelent(ett) a munkanélküli megélésre, másokban meg a felelősségérzet vagy esetleg az egyéni anyagi körülmények szinten tartása hozott ellenkező eredményt.
A mostani rendszer részben erre reflektál, de önmagában ez se fogja megváltani a világot, főleg ha egy év múlva megint eltörlik az adókedvezményt és újra emelik az alanyi jogon minden gyerekesnek járó CSP-t.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/gazdasag/2013/03/18/borzaszto_szabalytalanul_dolgozik_a_magyar/
Nyilván van ezzel baj bőven, de nem gondolom, hogy a kkv-kat kell elsősorban bűnösnek kikiáltani emiatt. A többség mindezen simlik mellett is éppen talpon van még, mi lenne, ha rendesen adózna? Teljesen kilátástalan, amikor a szűk piacodon van 20 cég, kivétel nélkül mindenki ezt csinálja és még így is olyan alacsonyak az árak, hogy alig lehet kijönni belőle. Próbáld meg partizán módon rendesen csinálni? Kiröhögnek a vevők, azonnal bedőlsz. A NAV meg ha megfeszül is, abból a 20-ból csak pár céget tud nagyon megvizsgálni, azok mennek a levesbe, a többinek meg vagy kicsit jobb lesz, vagy alakulnak újak.

Értem én, hogy vannak olyan szektorok, ahol nagy a hozzáadott érték, vagy az üzemméret és már nem is nagyon lehet máshogy, csak nagyjából legálisan dolgozni, de ez nem a kkv szektor sajátja.

Amíg a tendereket a legolcsóbb nyeri, addig meg kell próbálni a legolcsóbbnak lenni, így, vagy úgy. Az állam itt is tehetne persze valamit, nyugaton működik a minimum ár meghatározása az állami beszerzéseknél, amiből már ki lehet gazdálkodni a szabályos munkavégzés költségeit és el is lehetne várni, lehetne felügyelni ezt a milliárdos projekteknél legalább. Ehhez képest nálunk a minden pályázatot megnyerők inkább ki se fizetik az amúgy is alacsony árakon vállaló alvállalkozókat, mert megtehetik és kész. Ugyanígy az állami cégek, önkormányzatok és az önkormányzati cégek szoktak a legtovább tartozni, vagy nem fizetni. Erre még rájön pluszban a "kötelező visszaosztás" rendszere, ami már alapból kikényszeríti az adócsalást és trükközést, még a tisztességre hajlamosaknál is.

Fejétől bűzlik a hal, a többi csak a lecsapódása a körülményeknek a túlélés jegyében.


több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
az a baj h az lehetetlen.
en pl jól jártam az egykulcsos adóval, bár nem keresem szarrá magam, de az átlagnál talán jobban. viszont azt kb el is vitte a devizahitel emelkedés (ami még mindig bőven jobb mint a forinthitel, de most nem ez a téma), az ÁFA emelés, a tranzakciós adó, csipszadó, meg a kiskutyafasza tudja mi még, ahol visszagyűjtik.gabtsi
ez ügyes marketing amúgy, ebben nagyon jók a Vityáék.
nyilván az, hogy többet kapsz kézhez (bankszámlára), az maradandó nyomot hagy benned, ellenben azzal, ami csak a havi számlakivonat végén egy tételben van összegezve. (azt már meg sem említem, hogy nem egy bank már elektronikus kivonatot küld, tehát azt eleve csak akkor látod, ha megnyitod és átböngészed, vagy ha kinyomtatod).
az sem tűnik fel, ha van csipszadó ,eg áfaemelés, mert a boltban nem a nettó árat tüntetik fel, hogy a kasszánál jöjjön a meglepetés, viszont az állandó áremelkedés valahogy a mindennapok része maradt. egy szabadon kiválasztott vásárló azt nem tudja megmondani, hogy az áremelésekből melyik az, ami a csipszadó miatt van, melyik az, amelyiket az alapanyagárak emelkedése okozott, csak azt mondja meg, hogy a múlt héten még húsz forinttal olcsóbb volt-e a termék, vagy nem.
én is jól jártam az adóváltozással persze, de addig nem fogok örülni, amíg a szüleim összkeresetének a változása negatív előjelű, de abszolútértéken nagyobb.

szóval akkor amikor az adócsalók országában élünk nehéz igazságos szja rendszert csinálni. gondolom mindenki környezetében van olyan (nekem nem is egy, családban is), aki ugyan minimálbért keres papíron, mégis a borítékban osztják neki cashben a fizetése nagy részét, amivel pl nem sokkal keres rosszabbul mint én, rendesen bejelentve, egy multicégnél. szóval most aki papíron minimálbért keres (valójában nem),. csalja az adót, fekete jövedelemre tesz szert azt még dobjam meg fasza kis adókedvezménnyel és gyurcsány módra még az én kurvaanyámat extra adóval ? a bónuszom több mint felét elvitték gyurcsány idején. az korrekt ? vagy hogy adóztatod meg a felső kulcssal a cashben kifizetett részt ? vagy emeled tovább annak az adóját aki rendesen be van jelentve, és nem próbál csalni ? kinek lesz érdeke akkor, hogy ne csaljon ?

és akkor itt jutunk el az én legnagyobb személyes problémámhoz, hogy ez a nemzeti sport, amit adócsalásnak hívnak, bősimán el van nézve, és igazából senkit nem érdekel, csak akkor ha éppen meg akar faszozni kicsit a NAV, akkor elővesznek miatta.
persze értem, hogy erre az az érv, hogy az adók egy része kigazdálkodhatatlan, de vannak olyan társaságok akinek azért még is sikerül, még némi profittal is.gabtsi
párszor már nekem is eszembe jutott, hogy könyvelőnek kellett volna tanulnom, magáncéget alapítani, és akkor tényleg tudnék pénzt csinálni a semmiből is, csak egy kicsit vastagabb arcbőr kellene hozzá.
csak aztán rájövök, hogy én az a lúzer vagyok, aki nem szeret törvényt szegni, ha egyáltalán nem muszáj.
nem adót kellene növelni, hanem a beszedés hatékonyságát növelni, és az adócsalást/korrupciót az anyagyilkossággal egy értéken kezelni. meg persze a zöld és a kurvák mint a másik két fő nemzeti sport, van itt pénz csak rosszul szedik be. és politikai okokból senkinek nem érdeke ezen változtatni.gabtsi
az a vicces, hogy van olyan része a népességnek, ahol nyilván hatékonyabb a beszedés, de a legnagyobb lenyúlásokat nem a párezres bejelentetlen másodállással követik el, hanem nagyüzemi módon, fiktív számlázgatással, meg körbeutalgatással, meg offshore-ozással. csak ez utóbbiakat vagy nem lehet megkérdezni, vagy nem szabad.
évente lehozzák valamilyen cikkben a legnagyobb adótartozásokat, de gyanítom, ha ezeknek egyenként utánanéznének az újságírók, akkor kiderülne, hogy jelzett társaságok tulajdonosa azóta nemhogy egy, hanem jó pár rendbeli csődbűntettel odébb jár már.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Ja csak nem mindegy miként csökkenek az adóterhet. Aki sokat keres kevesebbet adózik, aki keveset többet....gabokocka
Ezért boldoltam az "összességében" szót.
Meg egy ideje ezért gondolom úgy, hogy a gyerek utáni adókedvezmény felső sávját lejjebb kéne húzni, és a minimálbérhez közeli gyerekeseknek kéne ebből több pénzt adni.atapapa
jajj, ki van ez találva, de nagyon.
ez biztos ilyen indirekt nyomásgyakorlás arra, hogy ha nem tudsz jó körülményeket biztosítani a kölköknek (apa nem melózik, anya gyesen nem lesz gazdag), akkor inkább ne csinálj még egy fészekaljnyi purdét.
csak hát a reprodukció csak bizonyos csoportok esetében működik ezen elvek mentén, meg a magyar amúgy valahogy mindig megél, még ha kicsit szűkebben is.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Ami rejtély, hogy az autópálya-kezelő miért nem zárta le a sztrádát?Dzsokijuing
még eladtak pár matricát, mielőtt ingyenes lett a buli
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
az a baj h az lehetetlen.
en pl jól jártam az egykulcsos adóval, bár nem keresem szarrá magam, de az átlagnál talán jobban. viszont azt kb el is vitte a devizahitel emelkedés (ami még mindig bőven jobb mint a forinthitel, de most nem ez a téma), az ÁFA emelés, a tranzakciós adó, csipszadó, meg a kiskutyafasza tudja mi még, ahol visszagyűjtik.

szóval akkor amikor az adócsalók országában élünk nehéz igazságos szja rendszert csinálni. gondolom mindenki környezetében van olyan (nekem nem is egy, családban is), aki ugyan minimálbért keres papíron, mégis a borítékban osztják neki cashben a fizetése nagy részét, amivel pl nem sokkal keres rosszabbul mint én, rendesen bejelentve, egy multicégnél. szóval most aki papíron minimálbért keres (valójában nem),. csalja az adót, fekete jövedelemre tesz szert azt még dobjam meg fasza kis adókedvezménnyel és gyurcsány módra még az én kurvaanyámat extra adóval ? a bónuszom több mint felét elvitték gyurcsány idején. az korrekt ? vagy hogy adóztatod meg a felső kulcssal a cashben kifizetett részt ? vagy emeled tovább annak az adóját aki rendesen be van jelentve, és nem próbál csalni ? kinek lesz érdeke akkor, hogy ne csaljon ?

és akkor itt jutunk el az én legnagyobb személyes problémámhoz, hogy ez a nemzeti sport, amit adócsalásnak hívnak, bősimán el van nézve, és igazából senkit nem érdekel, csak akkor ha éppen meg akar faszozni kicsit a NAV, akkor elővesznek miatta.
persze értem, hogy erre az az érv, hogy az adók egy része kigazdálkodhatatlan, de vannak olyan társaságok akinek azért még is sikerül, még némi profittal is.

nem adót kellene növelni, hanem a beszedés hatékonyságát növelni, és az adócsalást/korrupciót az anyagyilkossággal egy értéken kezelni. meg persze a zöld és a kurvák mint a másik két fő nemzeti sport, van itt pénz csak rosszul szedik be. és politikai okokból senkinek nem érdeke ezen változtatni.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Ja csak akkor ne verjék a mellüket hogy csökkentek az adóterhek, amikor az egyszerű emberek többsége többet adózik és éhendöglik, miközben Budán a burzsuj meg nem tudja eldönteni hogy a BMW-be, az Audiba, vagy a Mercibe szálljon be.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
Hát, ja csak az érintettek nem ebbe a kategóriába tartoznak.
Eleve a gyerek után járó kedvezményt egy bizonyos kereset fölött eltörölném a picsába, illetve vissza kéne hozni a többkulcsos adórendszert és azoknak a pénzén kezelni a válságot, akik szarrá keresik magukat.
De ugye az nem jó...gabokocka
Az adórendszer (főleg nálunk) teljesen politikafüggő. Ha a Fidesz szavazóinak többsége az alsó néposztályokból kerülne ki, jönne a sokkulcs meg a luxusadó és tőlünk is rohangálnának orosz állampolgárságért.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Hát, ja csak az érintettek nem ebbe a kategóriába tartoznak.
Eleve a gyerek után járó kedvezményt egy bizonyos kereset fölött eltörölném a picsába, illetve vissza kéne hozni a többkulcsos adórendszert és azoknak a pénzén kezelni a válságot, akik szarrá keresik magukat.
De ugye az nem jó...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ja csak nem mindegy miként csökkenek az adóterhet. Aki sokat keres kevesebbet adózik, aki keveset többet....gabokocka
Ezért boldoltam az "összességében" szót.
Meg egy ideje ezért gondolom úgy, hogy a gyerek utáni adókedvezmény felső sávját lejjebb kéne húzni, és a minimálbérhez közeli gyerekeseknek kéne ebből több pénzt adni.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Ja csak nem mindegy miként csökkenek az adóterhet. Aki sokat keres kevesebbet adózik, aki keveset többet....

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
"A kormányszóvivő szerint az élet- és vagyonvédelem tekintetében százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők a közutakon a hó fogságában rekedt emberekkel kapcsolatban."

 index.hu/belfold/2013/03/18/giro-szasz/

Ezek a kibaszott idegesítőek, inkább lapítanátok bazdmeg.zinedine5
Nem értem mi a gondod a nyilatkozattal azon kívül, hogy neked még nem mondott olyat ez a kormány, ami jó lenne. Az élet-ás vagyonvédelem azt jelenti, hogy senki se halt meg a katasztrófa során az úton ragadtak közül, és igazán kár se keletkezett.

A Fidesz az első évében összességében csökkentette az adóterhelést, de ettől egyik pillanatról a másikra nem lett szerintem jobb az adómorálatapapa
Az enyém nem publik, de a párom mégis évről-évre kevesebbet hoz haza... holott emelik a bérét, de a levonások után - valahogyan - mégis benn marad pár extra fotya a Vitya zsebében 😊toxique
Már 2011-ben is voltak károsultjai az adóátrendezésnek (alacsony keresetű gyerektelenek), de az OECD felmérése szerint összességében csökkent az adóelvonás nálunk az elmúlt években. Most fejből írom, de 2008-ban még GDP-arányosan ez 40% felett volt, 2011-ben meg valami 35%. Tavalyi adatot még nem láttam, akkor biztos nőtt, már csak azért is mert csökkent a GDP.

több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A Fidesz az első évében összességében csökkentette az adóterhelést, de ettől egyik pillanatról a másikra nem lett szerintem jobb az adómorálatapapa
Az enyém nem publik, de a párom mégis évről-évre kevesebbet hoz haza... holott emelik a bérét, de a levonások után - valahogyan - mégis benn marad pár extra fotya a Vitya zsebében 😊 + az áremelkedések és tádám! Például ezért szarabb az adómorál itt, mint a min. 4-szer több pénzből kevesebbet adózó skandi-bandiknál. A rejtély megfejtve!
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
‎"Ha meg akarod tudni, hogy ki uralkodik fölötted, elég kideríteni, hogy kit nem szabad bírálnod." (Voltaire)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
nem értem mi a gond, Gíró-Szásztól megtudhattuk h 100%-on teljesített a katasztrófavédelem. hell yeah, kár h nem 130 százalékon.

illetve kötél laci is megnyilatkozott tegnap, untersovszkival volt jó kis riport, az első mondatnál ráköptem a tévére és tovább kapcsoltam. elképesztő h az országgyűlés elnöke ekkora primitív suttyó. én se vagyok egy szerény gyerek, de azért még a répaföldnek is van határa.gabtsi
Pont ekkor kapcsoltam ki én is 😊, az első mondatban lekommunistázta a tüntetők szüleit, majd a demonstrálókra kente, hogy betörték a Fidesz-székház ajtaját, amit egy igyekvő pártalkalmazott követett el. Untersovszky lentről felfelé pislogó fejtartása pedig kifinomult a Schmitt-mikrofonállványozás óta.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A gazdasági dolgokról annyit; aki potens pozícióban egy picit is megpróbálta az IMF ellen forgatni a haszonmalom kerekeit, az csodával határos módon egy - éppen akkor felbukkant de máris a legveszélyesebb, csak kár, hogy addig a kutya nem hallott róla - terrorszervezet vagy baleset áldozata lett. Mert voltak ilyen vezetők meghatározó posztokon. Kár értük.

2010-ben 11,6 milliárd Usd volt az adósságszolgálat kamatszolgálati része. Komoly pénz a semmiért, nemde? Ha a liszaboni szerződést nem csak a bankrendszer "feltőkésítése" érdekében lehetne felrúgni és az állam nem csak a pénzügyi rendszeren adhatna közvetlen tőkét a jogi személyeknek... 😊. Mindegy. Ez eretnekség. Meg hazugság. Meg bolsevista-nácista- szakadár-gerilla nyomizmus. Egy Keynes tanulmányra emlékszem, ami a végtelenbe tartó növekedést önmagába vezető spirálként jellemzi; előbb-utóbb 0 lesz az egyenértékes, mivel a pozitív előjelű konjunktúra negatív előjelű dekonjunktúraként fog jelentkezni. Kisebb túlzással olyan ez, mint a javak hasznossági görbéje...
Egyébként a kormányt ugyanolyan adósi kötelezettségek terhelik, mint egy akármilyen másik gazdasági vállalkozást. A finanszírozónak joga van ellenőrzést érvényesíteni és kontrollt gyakorloni a "könyvek" felett; ezért inkább tartozik elszámolással a tőketulajdonosok, mint a dolgozók (állampogárok) felé.

Amúgy én sem vagyok friss diplomás 😊, csak egykor nagyon érdekelt a szakmám. Tényleg szerettem; munka mellett is sokat olvastam / képeztem magam. A hobbijában pedig simán csak jó akar lenni az ember 😊 így nem azért képezi magát, mert muszáj, hanem mert... csak tájékozottabb és jobb akar lenni, mint amilyen tegnap volt. Mára már utálom én is az egészet. Talán egy éve volt utoljára, hogy volt gyomrom elolvasni egy tanulmányt a "helyi pénz közösségek" működéséről Angliában. Csak azt sajnálom, hogy az emberek - akik nem tanulmányozták behatóbban - azok nem látják mögötte az értelmet, a racionalitást, az egymásból következő rendszert. 😕
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
"A kormányszóvivő szerint az élet- és vagyonvédelem tekintetében százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők a közutakon a hó fogságában rekedt emberekkel kapcsolatban."

 index.hu/belfold/2013/03/18/giro-szasz/

Ezek a kibaszott idegesítőek, inkább lapítanátok bazdmeg.zinedine5
Már régóta csak arról szól a kormány propaganda, hogy a kék az zöld, a sárga meg piros (a csökkenés növekedés, a fizetős felsőoktatás ingyenes, stb.). Valós problémákkal és helyzetértékeléssel véletlenül se találkozol, most is a birkáknak megy a bullshit, mint mindig, azok meg úgy fest erre vágynak. Ráadásul eddig sem lapítottak mikor hasznosabb lett volna, hanem tolták a nagy hazugságokat akár óriásplakát kampányokon, így működnek a fijúk és kész.

Mivel lapítani a hazudósok szoktak, ők sokat és hangosan mondják, mert akkor a nép elhiszi, hogy igaz. Szerintem kb. ennyi a koncepció.


több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
nem értem mi a gond, Gíró-Szásztól megtudhattuk h 100%-on teljesített a katasztrófavédelem. hell yeah, kár h nem 130 százalékon.

illetve kötél laci is megnyilatkozott tegnap, untersovszkival volt jó kis riport, az első mondatnál ráköptem a tévére és tovább kapcsoltam. elképesztő h az országgyűlés elnöke ekkora primitív suttyó. én se vagyok egy szerény gyerek, de azért még a répaföldnek is van határa.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
"A kormányszóvivő szerint az élet- és vagyonvédelem tekintetében százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők a közutakon a hó fogságában rekedt emberekkel kapcsolatban."

 index.hu/belfold/2013/03/18/giro-szasz/

Ezek a kibaszott idegesítőek, inkább lapítanátok bazdmeg.
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Jakab Andor:

Számomra az derült ki ma, hogy Magyarországon az emberek zöme normális. Pár ezer troll züllesztette ezt a helyet tébolydává, egyébként minden rendben lenne.

Másfelől hálát adok a kapitalizmusnak.

A kapitalizmus az, ami működik. Még az ilyen szélsőséges körülmények között is. Működnek a mobiltelefonok, ami mindenkinek lehet, nem csak az állam csókosainak.
Működik a telefon és internet hálózat, működnek a buta és okostelefonok és működnek a kapitalista számítógépek.
Működik a Facebook, működik a Google térkép, nem fagynak le a szélsőségesen nagy terheléstől sem. Működnek, mint a karikacsapás, lehet a szolgáltatásra számítani. Amik nem működnek, azok az állami honlapok.
Működnek a kapitalista gépjárművek. Nagy hidegben sem áll le a motor és a fűtés, amíg el nem fogy az üzemanyag. Nem igazán működnek viszont azok a járművek, amiket az államnak kellene ilyenkor olajozottan üzemeltetni.
Működnek a kapitalista benzinkutak, ahol lehet kapni italt és ételt is. Működnek a kapitalista vállalkozások. Kinyitnak és pizzát sütnek és melegedőhelyet biztosítanak és segítenek, ahol és amiben tudnak, mert úgy a normális.

Nem igazán működött viszont az időjárásbiznisz. Egy időjáráscég sem jelezte hatékonyan előre, hogy emberek, itt életveszélyesen nagy hó lesz nemsoká. Így aztán útnak indultak rengetegen, akik nem indultak volna, ha tudták volna, hogy milyen hóhelyzet lesz. Ez már nem igazán működik, mert az állam beleütötte az orrát.

Nem igazán működik az állam. Mert az államban a kapitalizmus már csak nyomokban maradt jelen. Az államban a dolgoknak már nem kell működni ahhoz, hogy az állami emberek a pénzüket megkapják. Az állam megteheti, hogy ennyire életképtelenül gyengén működik. A rendőrök, katonák, mentősök, tűzoltók, orvosok és hasonló emberek annak ellenére működnek még, amennyire tudnak, hogy az állam alig biztosít valamit a működésük feltételei közül.

Működik Ausztria. Magyarország nem működik, de a kapitalizmus vívmányaira azért itt is lehet még számítani.

Mert a kapitalizmus vívmányai nincsenek ingyen és ezért kutya kötelességük működni. Nem működnek az állam vívmányai, mert "ingyen vannak". Ezért lehetnek ennyire drágák, mert kötelezően elveszik rá a pénzt a kapitalista cégektől és az emberektől. Akár jól működnek, akár nem. És működnek az emberek, akikről kiderült, hogy többségük nem troll.Sobri Jóska
Azért ekkora halandzsát nem lehet komolyan gondolni... 😀 😀
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
 varanus.blog.hu/2013/03/17/orban_beleegett_a_propagandaba?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2013_03_17&utm_campaign=index
zinedine5
Szegény sofőr, nincs rádió a kamionban.
 hangtar.radio.hu/share-1-20130314_120100#!#2013-03-14
A csütörtöki (nem index, nem hvg.hu, hanem) közszolgálati deles Krónika így kezdi az útviszonyokról (12:20:50-től): "a Dunántúl teljes területén havazik, Veszprém megyében hófúvások vannak, az M1-t tükörjég borítja Győr és Komárom között".
Összesen bő 3 percen át részletezik a Nyugat-Magyarországon kialakult időjárási és közlekedési viszonyokat Közútkezelővel, megyei katasztrófavédelemmel.

A blogírónak nem a tájékoztatás, hanem a tájékozódás teljes hiánya miatt kellene aggódnia.atapapa
Ettől a Krónikabeli riporttól mit vársz el, hogy mindenki maradjon otthon? (már ha egyáltalán feltesszük hogy az összes kamionsofőr ezt hallgatta)

Ez egy FYI jellegű riport, és annyit mondtak hogy a 82-es főútra nem engedik a kamionokat Veszprémvarsánynál... M1-ről semmi. De semmi tiltás, semmi figyelmeztetés, semmi olyasmi hogy ne induljanak útnak az emberek. Ha valóban tükörjég van ott szerinted, és ha annyira kritikus lenne a helyzet, biztos mondtak volna többet is róla... igazából éppen hogy az a félmondat volt picit inkonzisztens a tudósítás többi részével.
De a kamionsofőrt ez fogja érdekelni az egész riportból:
"hófúvások miatt járhatatlan út vagy lezárt település egyelőre még nincs az országban"

Még ha hallgattad is volna ezt a Krónikát, de kamionsofőr vagy.. ez alapján biztos nem maradsz Pesten.Igor
Ami rejtély, hogy az autópálya-kezelő miért nem zárta le a sztrádát?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Beütöm a gugliba: "hóvihar magyarország" feljön az első cikk, elovasom.

Hát esküszöm nem gondoltam volna, hogy ebből is ki lehet hozni egy kis zsidózást, de tévedtem.Jan
Pedig logikus.
Nézd meg hol nincs hó.
Na onnan jött.

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Beütöm a gugliba: "hóvihar magyarország" feljön az első cikk, elovasom.

Hát esküszöm nem gondoltam volna, hogy ebből is ki lehet hozni egy kis zsidózást, de tévedtem.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
....atapapa
Nem kezdeném újra, csak a videó miatt raktam be.