Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
amúgy Balog azon kevesek egyike, akik nem töltenek el ellenszenvvel ebből a kormányból. Inkább "nem oda való", sem mint tipikus politikus.Amadeus91
Nekem az jutott eszembe, hogy ugyan röhej és vérciki, de pont ezért szimpatikus, hogy ezt végre valaki felvállalja az orcájával. Eddig ez nem volt divat, nyilván most se jókedvéből csinálja, de nagyobb baromságokat is próbáltak már elkenni, elsikálni, szóval itt is legyinthettek volna a szokások alapján, de mégsem. Valahogy így kéne ezt, ha hülyeséget csinálnak, tegyék fel a kezüket és mondják, hogy bocs, ezt könnyebben elviseli az ember, mintha meg akarják győzni, hogy jó ízű a szar.Kori
Balog felelőssége abban áll, hogy nem fogadta el a szakmai bizottság javaslatát, ezáltal megint futottunk egy kört a konteóhívő, antiszemita és rasszista Magyarország nemzetközi versenypályáján. Minimum beadhatná a lemondását, max. Orbán nem fogadja el. Mondom ezt úgy, hogy Balog az egyik legvállalhatóbb figura a kormányban. De ekkora bakit a súlyához mérten kell kezelni, nem miniszterként Szaniszlónál kuncsorogni, hogy adja vissza a díjat.
Ata: sajnos igazolva látom, hogy az új kultúrairányítási rendszer szar, ez volt az állatorvosi ló.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
amúgy Balog azon kevesek egyike, akik nem töltenek el ellenszenvvel ebből a kormányból. Inkább "nem oda való", sem mint tipikus politikus.Amadeus91
Nekem az jutott eszembe, hogy ugyan röhej és vérciki, de pont ezért szimpatikus, hogy ezt végre valaki felvállalja az orcájával. Eddig ez nem volt divat, nyilván most se jókedvéből csinálja, de nagyobb baromságokat is próbáltak már elkenni, elsikálni, szóval itt is legyinthettek volna a szokások alapján, de mégsem. Valahogy így kéne ezt, ha hülyeséget csinálnak, tegyék fel a kezüket és mondják, hogy bocs, ezt könnyebben elviseli az ember, mintha meg akarják győzni, hogy jó ízű a szar.


több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 945 — Saturday Night Lights
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
Az. De nem egyedi. Van egy vidéki értelmiségi ismerősöm, szoci, párttag, helyi szinten képviselő is, és vezet egy helyi kulturális-közéleti egyesületet, amely havonta tart egy estet, meghívott vendéggel.
Még bőven a kormányváltás előtt mesélte nekem, hogy elhívták Szaniszlót is, hogy beszéljen a délszláv helyzetről, milyen jó kis előadás volt. 😀
Megkérdeztem: fogni nálatok az echotévétét? Visszakérdezett: mit? 😂

Persze egy miniszternek illene ennél tájékozottabbnak lenniatapapa
Te komolyan elhiszed, hogy Balog nem volt képben Szaniszlót illetően? Egyszerűen odaszóltak, hogy a médiabéke jegyében egy jobboldali újságírószövetségi jelöltet is ki kell tüntetni, ő meg csukott szemmel aláírta. Miután kiderült, hogy a jobbközép dominanciájú szakmai bizottság is elmeszelte a faszit, innentől ez Balog számára védhetetlen.

Más:  sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/531464_162189000605284_1975262199_n.jpg (18+)

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
2: A betörni nemtom miért van idézőjelben, zárt kapukbon bemásztak, ha ezt valaki az én cégem székhelyén csinálja meg arra azt mondom, hogy betört, szerintem mocskosul kínos így tüntetni JOGÁLLAM mellett. A legdurvább 2006-os rongálók legalább nem jogot követeltek jogsértés közben (ettől persze még sokszorosan durvább dolgokat csináltak, mint most a tüntetők nagy része, bár nekem ezek a spontán foglalások távol állnak az ízlésemtől és tisztán jogsértőek).Rajna
A polgári engedetlenség amellett, hogy valamilyen formában általában jogot sért, amellett sokszor ízléshatáron is mozog. Ez ilyen játék, lesz akiknek az ízlésén túl van, lesz akikén nem. A Greenpeace vagy a Sea Shepard aktivistái is jogot sértenek amikor az atomerűmővek bejáratához láncolják magukat, vagy a bálnavadász hajókat bombáznak bűzbombákkal, hogy eladhatatlanná tegyék a bálnahúst. De ez az eszközük van, hiszen nem tudnak leülni a Japán kormánnyal tárgyalni. 😊 Akik egyébként tudatosan kijátsszák a bálnavadászatról szóló nemzetközi szerződéseket azzal, hogy kutatóhajóként küldik tengerre az bálnavadász hajóikat. Ergo mindenki tisztában van vele, hogy ők is szerződést sértenek, csak bíróság előtt nem lehet őket elítélni miatta. 😊

A fiataloknak ezek az akciói is hasonlóak. Úgy érzik, nincs fórum ahol szóba állnának velük, és ezért csinálják ezeket a performance-okat. Szvsz amíg egy párt székház kertjébe "törnek be", vagy az Országgyűlés parkolóját állják el, és amúgy nem erőszakosak, addig nincs gond, belefér. Megkapják a performance-ot, utána kifizetik a szabálysértési díjat, és a dolog el van rendezve. Jobb esetben a dolog meghozza azt a hasznot, hogy zöld asztal mellett is találkoznak, rosszabb esetben meg nem történik semmi. De legalább nincs erőszak, nincs nagy anyagi kár.

Ha már itt tartunk, nekem pl. sokkal kevésbé ízlésem szerint való, ha politikusok háza környékét szállják meg, a politikus, a családja és a szomszédság civil mindennapjait téve tönkre. Pedig az még jogszerű is. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Persze, minden lehet, az is, hogy a Fideszt székházat nem védik olyan erősen, vagy az, hogy beengedik őket, mert rosszabbul jön le, ha kerítés előtt álló fiatalokat visznek be kihallgatni. De az állításom nem erről szólt, hanem arról, hogy nem tartom hősöknek a jogsértéses provokációval tüntető embereket, különösen, ha 4-5-öt ismerek közülük és rühellem őket 😀

Én nem csalnám el a klasszikus értelemben a választást (értsd: hamis eredmény kihirdetése), mert egyrészt elég nehéz párthoz tartozó szavazatszámlálók miatt, másrészt veszélyes, mert ha kiderül, legközelebb elindulni sem tudok. Ha csalás alatt ilyen láncszavazásos dolgokat értesz, az benne van, de eddig is benne volt a pakliban több oldalon is. De a legvalószínűbb, hogy egyszerűen a kampány alatt elintézik, hogy ne nagyon kelljen a választás napján csalni, én tuti ezt csinálnám, korántsem tűnik jelenleg lehetetlennek. Ha a belső kutatásaim a választás napja előtt azt mutatják, hogy para van, akkor ha ettől függnének komoly projektjeim (ahogy az most valsz a helyzet), akkor gondolom meghúznám a csalásokat ott, ahol kell. De egyelőre bízok a tiszta választásban, szerintem nem olyan egyszerű elcsalni (lásd kékcédula sem jött be még oly rég).

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
az én szememben nem ugyanaz "betörni" valahova és egy táblával ülni a nyakamban, mint szétverni a belvárost és a parlamentben azzal fenyegetőzni, hogy minden zsidó és "hazaáruló" össze lesz írva. Persze tudom, a te szemedben egyre megy.Amadeus91
1: az én szememben sem ugyanaz, de egyikük sem hős objektíven, viszont egyik-másik médium így állítja be őket.

2: A betörni nemtom miért van idézőjelben, zárt kapukbon bemásztak, ha ezt valaki az én cégem székhelyén csinálja meg arra azt mondom, hogy betört, szerintem mocskosul kínos így tüntetni JOGÁLLAM mellett. A legdurvább 2006-os rongálók legalább nem jogot követeltek jogsértés közben (ettől persze még sokszorosan durvább dolgokat csináltak, mint most a tüntetők nagy része, bár nekem ezek a spontán foglalások távol állnak az ízlésemtől és tisztán jogsértőek).Rajna
Akkor egy kis konteo:
A kiemelt részt maximálisan átérezve, szerinted bejutnak, ha igazán azt akarta volna bárki is, hogy ne jussanak be?
Kellenek ezek az ellenzéket kellemetlen helyzetbe hozó (közmédiában mindenképp) malőrök, incidensek, hogy még véletlenül se gondoljon senki se arra, hogy a 2014-es választások már most eldőltek.
Szerinted Orbán a mostani valós hatalmával megengedi, hogy ne a Fidesz nyerje az országgyűlési választásokat?
Ha teljesen véletlenül már most meglenne a végeredmény (ez az ítélet Virágh elvtárs), nem jobb az, ha a nagyobb hihetőség kedvéért ilyen és még várhatóan ehhez hasonló ellenzéki blamák tematizálják a közbeszédet?
Vagy egyszerűbben úgy is kérdezhetném:
Ha te lennél kormányon, és neked lenne minden eszköz a kezedben, hogy választást nyerj, icipici csalásocskával, ugyan, mi tartana vissza, hogy keresztül is vidd?
Egy okot mondj, egy akceptálható érvet. (És te vagy a Fidesz, ne feledd, vagyis, erkölcs, tisztesség, törvények iránti alázat, satöbbi bullshit ha eszedbe jut egyáltalán, akkor nem értetted meg a feladatot.)

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
az én szememben nem ugyanaz "betörni" valahova és egy táblával ülni a nyakamban, mint szétverni a belvárost és a parlamentben azzal fenyegetőzni, hogy minden zsidó és "hazaáruló" össze lesz írva. Persze tudom, a te szemedben egyre megy.Amadeus91
1: az én szememben sem ugyanaz, de egyikük sem hős objektíven, viszont egyik-másik médium így állítja be őket.

2: A betörni nemtom miért van idézőjelben, zárt kapukbon bemásztak, ha ezt valaki az én cégem székhelyén csinálja meg arra azt mondom, hogy betört, szerintem mocskosul kínos így tüntetni JOGÁLLAM mellett. A legdurvább 2006-os rongálók legalább nem jogot követeltek jogsértés közben (ettől persze még sokszorosan durvább dolgokat csináltak, mint most a tüntetők nagy része, bár nekem ezek a spontán foglalások távol állnak az ízlésemtől és tisztán jogsértőek).

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Mondjuk azért van elég tekintélyes méretű apparátusa, hogy helyette legyenek tájékozottak. Vagyis ha direkt volt azért, ha nem tudtak semmit, akkor azért is extra büdös a dolog.vandeminek
Nyilván valaki felelős, hogy egyáltalán a miniszterii íróasztalra eljuthatott az ipse neve.

több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
Az. De nem egyedi. Van egy vidéki értelmiségi ismerősöm, szoci, párttag, helyi szinten képviselő is, és vezet egy helyi kulturális-közéleti egyesületet, amely havonta tart egy estet, meghívott vendéggel.
Még bőven a kormányváltás előtt mesélte nekem, hogy elhívták Szaniszlót is, hogy beszéljen a délszláv helyzetről, milyen jó kis előadás volt. 😀
Megkérdeztem: fogni nálatok az echotévétét? Visszakérdezett: mit? 😂

Persze egy miniszternek illene ennél tájékozottabbnak lenniatapapa
Mondjuk azért van elég tekintélyes méretű apparátusa, hogy helyette legyenek tájékozottak. Vagyis ha direkt volt azért, ha nem tudtak semmit, akkor azért is extra büdös a dolog.

Szerk.: Bár itt mi megválthatjuk a világot, a többség (pl a nagymamám is) este leül a tv elé, megnézi az egyik híradót (esetleg többet). De azokból semmi érdemlegeset nem lát, felfogni meg még sajnos annyit se. Ergo összefüggést vagy ellentmondást már nem fog észerevenni. Így marad neki a PR Orbán stoppos ökörködés, amire a tv előtt tapsolva elégedetten törölgeti a meghatottság könnyeit.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Bár gondolom, a miniszter úr a Vidi utánpótlás edzéseit sem látogatta halálra...😀somoskovig
Touche, pont arról vitáztam nemrég Dzsokival ugye, hogy L. Simon az NKA pénzeinek elosztására vonatkozó előterjesztési jogkörével kvázi döntési helyzetben van, mert Balogh egy csúcsminisztérium vezetésének terhe mellett nagyjából mindent alá fog írni, amit elé tesznek.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729


Szájer és az angol.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
JA, nem is gondoltam, hogy egyedi lenne, jobbra-balra vannak ilyen kisebb-nagyobb balfaszságok, de azért nemzeti ünnepen állami kitüntetést mégse adjon már át olyannak senki, akinek nem tekintette két percben a munkásságát. Bár gondolom, a miniszter úr a Vidi utánpótlás edzéseit sem látogatta halálra...😀

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
Az. De nem egyedi. Van egy vidéki értelmiségi ismerősöm, szoci, párttag, helyi szinten képviselő is, és vezet egy helyi kulturális-közéleti egyesületet, amely havonta tart egy estet, meghívott vendéggel.
Még bőven a kormányváltás előtt mesélte nekem, hogy elhívták Szaniszlót is, hogy beszéljen a délszláv helyzetről, milyen jó kis előadás volt. 😀
Megkérdeztem: fogni nálatok az echotévétét? Visszakérdezett: mit? 😂

Persze egy miniszternek illene ennél tájékozottabbnak lenni

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...somoskovig
amúgy Balog azon kevesek egyike, akik nem töltenek el ellenszenvvel ebből a kormányból. Inkább "nem oda való", sem mint tipikus politikus.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_TancsicsdiAmadeus91
Ez annyira végtelenül kínos...

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Tipikus index
 index.hu/belfold/2013/03/19/ezeket_hazudtak_a_havazasrol/
Állítás: A katasztrófavédelem megyei szervei már március 13-án figyelmeztettek a készülő hófúvásra, az országos főigazgatóság pedig március 14-én reggel 7:35-kor szintén megkért mindenkit, hogy ne induljon útnak.
Valóság: A megyei igazgatóságok figyelmeztetéseinek nincs nyoma. A szóvivők és vezetők csütörtök délelőtt a mentésről számoltak be az MTI-nek. Az OKF csütörtök reggel az erdőtüzekre figyelmeztett, este pedig áramkimaradásokról számolt be, de az utakon ragadt autókról nem.


Pintér tévedett/rosszul emlékezett/hazudott, nem 13-án, hanem 14-én figyelmeztetett pár megyei szervezet (egy korábbi sajtáton helyesen 14-t mondott). Viszont itt az index hazudik, mert van nyoma.
 gyor.katasztrofavedelem.hu/index.php?subpage2=148&subpage1=28&subpage=1&contentId=153827
atapapa
Ha a "13"-"14." nyelvbotlás felett szemethunyunk, ez még mindig csak egy. Kellene egy másik igazgatóság is, anélkül az index olyan 100 %-osan tényszerű, mint Giró-Szász.Atari
Csak nem te is támogatásra szorulsz az internet használatát illetően, mint az index újságírói? 😉 De örömmel kisegítelek.

 veszprem.katasztrofavedelem.hu/index.php?subpage2=2&subpage1=1&subpage=1&contentId=153567
 zala.katasztrofavedelem.hu/index.php?subpage2=55&subpage1=1&subpage=1&contentId=153565
 komarom.katasztrofavedelem.hu/index.php?subpage2=1&subpage1=9&subpage=1&contentId=153749

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 hvg.hu/itthon/20130319_Balog_adja_vissza_Szaniszlo_a_Tancsicsdi

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊Jan
És kit vársz oda? A Patás ördög Bajnaiban benne van a másik is...apeszos
Bevallom töredelmesen, és a Fletóra gondoltam. Tudod, aki 2006-ban a TV-vitán belemondta a szemünkbe, hogy dübörög a gazdaság.Jan
Azért mondom. Eddig a gyurcsány volt a patás ördög, most a bajnai, illetve mindkettő. Hiszen együtt tették tönkre... 😀 A Patás ördög Bajnaiba értsd bele a Gyurcsányt is... Ott van az..apeszos
Jaja, így már értem. Rendben.

OFF
Most látom csak, hogy RG III cut, és a tünci van helyette. Mennyivel jobban néz ki! 😊Jan
RGIII nem cut, most a jól megérdemelt pihenőjét tölti. Ő meg az ápolónője. 😛
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Tipikus index
 index.hu/belfold/2013/03/19/ezeket_hazudtak_a_havazasrol/
Állítás: A katasztrófavédelem megyei szervei már március 13-án figyelmeztettek a készülő hófúvásra, az országos főigazgatóság pedig március 14-én reggel 7:35-kor szintén megkért mindenkit, hogy ne induljon útnak.
Valóság: A megyei igazgatóságok figyelmeztetéseinek nincs nyoma. A szóvivők és vezetők csütörtök délelőtt a mentésről számoltak be az MTI-nek. Az OKF csütörtök reggel az erdőtüzekre figyelmeztett, este pedig áramkimaradásokról számolt be, de az utakon ragadt autókról nem.


Pintér tévedett/rosszul emlékezett/hazudott, nem 13-án, hanem 14-én figyelmeztetett pár megyei szervezet (egy korábbi sajtáton helyesen 14-t mondott). Viszont itt az index hazudik, mert van nyoma.
 gyor.katasztrofavedelem.hu/index.php?subpage2=148&subpage1=28&subpage=1&contentId=153827
atapapa
Ha a "13"-"14." nyelvbotlás felett szemethunyunk, ez még mindig csak egy. Kellene egy másik igazgatóság is, anélkül az index olyan 100 %-osan tényszerű, mint Giró-Szász.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊Jan
És kit vársz oda? A Patás ördög Bajnaiban benne van a másik is...apeszos
Bevallom töredelmesen, és a Fletóra gondoltam. Tudod, aki 2006-ban a TV-vitán belemondta a szemünkbe, hogy dübörög a gazdaság.Jan
Azért mondom. Eddig a gyurcsány volt a patás ördög, most a bajnai, illetve mindkettő. Hiszen együtt tették tönkre... 😀 A Patás ördög Bajnaiba értsd bele a Gyurcsányt is... Ott van az..apeszos
Jaja, így már értem. Rendben.

OFF
Most látom csak, hogy RG III cut, és a tünci van helyette. Mennyivel jobban néz ki! 😊
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊Jan
És kit vársz oda? A Patás ördög Bajnaiban benne van a másik is...apeszos
Bevallom töredelmesen, és a Fletóra gondoltam. Tudod, aki 2006-ban a TV-vitán belemondta a szemünkbe, hogy dübörög a gazdaság.Jan
Azért mondom. Eddig a gyurcsány volt a patás ördög, most a bajnai, illetve mindkettő. Hiszen együtt tették tönkre... 😀 A Patás ördög Bajnaiba értsd bele a Gyurcsányt is... Ott van az..
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A különbség, hogy amíg az Index profitorientált vállalkozásként a világnézete vagy egy jó poén kedvéért csúsztat (ez sem megengedhető mondjuk), a csak kormánypárti híreket közlő Class FM vagy a Hír TV politikai megrendelőik elvárásait teljesítik, akik az állami hirdetések útján tartják lélegeztetőgépen őket.Dzsokijuing
A Hír TV megélt valamiből 2010 előtt is (vélhetően abból, amiből most az ATV)
Abból a szemszögből is megér egy misét az index, hogy melyik profitnak dolgoznak milyen pártállásból.
Mert ugye a kormányváltás környékén jöttek a szomorú hírek, hogy szegény Uj Péter meg Tóta és még néhányan nagyon nem bírják azt a nyomást, amit a jobboldali tulajdonos helyez rájuk, ezért is vonult el Uj és egy ideig csak a Népszabadságból olvashattuk őt, Tóta is elmenekült a HVG-hez.
Majd mostanra akkorra lett a jobboldali tulajdonos által keltett nyomás, hogy a saját lapjának az élére azt a Dudást nevezte ki főszerkesztőnek ebben a hónapban, aki az előző év végén még egy néhol jogos felvetéseket megfogalmazó abszolút fideszkritikus publicisztikájában azért kesergett, hogy minket nem az ezeréves történelmünk és a kereszténység köt Európához, hanem a Szimpla Kert meg az A38 😀



Amadeus91
ezt is biztos az index hamisította...csebi
Ha azt nem is, a formájukat ennél a tudósításnál is hozták

"Bár a magyar eladósodás az EU átlaga alatt van, a régiós országokhoz képest lényegesen magasabb a mutató, és ez az, ami számít".

Kapitális baromság. Magyarország nagyjából a rendszerváltás óta GDP-arányos államadósságban az összes régiós állam mögött kullog, a rendszerváltáskor fennálló többmilliárdos államadósság volt Kádár hagyatéka a legvidámabb barakkért.
A legjobb GDP-arányos államadósságot az első Orbán-kormány utolsó évében mutatta az ország, 52,7%-kal, aminél még akkor is mindegyik exszoci állam jobb volt Bulgáriát kivéve. Ebben az időszakban mégis az országot a térség egyik legstabilabb gazdaságának tartották és mindenki a Maastrichti kritériumot tartotta alapvető mércének, nem a régiós országok mutatóit. És inkább számítanak még a trendek, a cseheknél, szlovákoknál, szlovénoknál, lengyeleknél és a románoknál is folyamatosan minden évben nőtt az elmúlt években a GDP-arányos adósság (ettől függetlenül nyilván kudarc, ha az adósságcsökkentés van megnevezve fő prioritásnak, és ezt bukjuk, de az is igaz, hogy negyedéves bontásokban ez az adat megtévesztő tud lenni)

Ezt leszámítva már csak olyan apróbb húzások vannak a cikkben, mint pl., amikor az AKK közöl egy alapvető közgazdasági törvényszerűséget, és ezt úgy írja le a cikk, hogy az "adósságkezelő szerint", azt sugallva, hogy ez nem egy stabil adat, hanem csak egy vélemény, amit ne vegyen az olvasó készpénznek.
Ezt a trükköt szereti játszani az index, a tegnap vesézett Giró-Szász utánközlésében is megtették, amikor GSZ elmondta azt a tényt, hogy az állami szervek adták ki előre a figyelmeztetéseket, itt is odatették a tényközlés elő hogy "GSZ szerint"

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊Jan
És kit vársz oda? A Patás ördög Bajnaiban benne van a másik is...apeszos
Bevallom töredelmesen, és a Fletóra gondoltam. Tudod, aki 2006-ban a TV-vitán belemondta a szemünkbe, hogy dübörög a gazdaság.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊Jan
És kit vársz oda? A Patás ördög Bajnaiban benne van a másik is...
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Amadeus91
Vitathatatlan, csak hiányos.

Arra a 2004-től a patás ördögig terjedő időszakra, ahol a grafikon hasonlóképpen tör magasba mint a Nanga Parbat északi oldala, jó lenne ezzel a pink színnel valami nevet biggyeszteni.
Akkor teljes körű a tájékoztatás, és vele a boldogság is. 😊