NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
 www.hir24.hu/belfold/2013/03/23/senkinek-sem-kell-a-1-5-millios-alkotmany/
Dobják fel a vaterára, mondjuk 1 ft-os aukcióval😀laccoo74
Megtudja a fönök ezt, parancsba adja kiknek kell majd megvenni.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.hir24.hu/belfold/2013/03/23/senkinek-sem-kell-a-1-5-millios-alkotmany/
Dobják fel a vaterára, mondjuk 1 ft-os aukcióval😀
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Igaz, csak az a probléma, hogy kb. most ért le a 2010-es szintre (a legutóbbi kibocsájtás ha jól tudom 5.5%-on ment ki, ez kb. a 2010-es kötvénykamat szint).peterk2005
Ez mindenképpen bukás, addig, amíg el nem kezded számolni azokat a pénzeket, amiket Orbánék bankoktól, multiktól beszedtek, és amelyekről az IMF jelenlétében szó se lehetett volna.
Amennyiben csak a rövid távú pénzügyi hasznot nézzük - és Orbán a jelek szerint úgy véli, hogy majd ráér akkor gondolkodni azon, hogy mi lesz egy év múlva, ha egy év múlva leszünk és megnyerte a választást - , akkor nem biztos, hogy mínuszban vagyunk. A politikai hasznot tekintve pedig kétségtelenül bejött Orbán terve eddig, olyan még nem volt 1990 óta, hogy egy kormányzópárt 3 éven keresztül folyamatosan vezesse a népszerű(tlen)ségi felméréseket.
Ha sikerül most a deficiteljárásból kimenekülni és Orbán még költhet is egy kis pénzt a választás előtt, akkor itt nagyon nehéz lesz a kormányváltás, bárki is áll össze bárkivel.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
Ha már konteó, most lenyeletik az e-onnal a keserű pirulát, másik oldalról meg megveszik dupla áron a gaztározót tőlük.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
nem lehet, hogy a nagy rezsicsökkentést csak azért vállalta be a kormány - a nyilvánvaló szavazatvadászaton kívül -, hogy így olcsóbbér' tudja visszavásárolni a közműszolgáltatókat?
(a vállalatértékelésbe ugye beleszámít a jövőbeli elvárt nyereség is ilyen-olyan formában, tehát a szolgáltatók torkán lenyomott árcsökkentés maguk a szolgáltatók értékét is csökkenti, nem?)slowmotion
Racionális választ vársz, vagy megelégszel egy Szaniszló féle összeesküvés-elmélettel is? 😀

Racionálisan a dolognak nem lenne sok füle farka, mert a szolgáltatók többsége ma is közösségi (állami, önkormányzati) tulajdonban van. Több a bukás a közösségi tulajdonban levő vállalatok veszteségén, mint azon, amennyit a privát és felvásárolható szolgáltatók értéke csökken. (Hülyének ne nézd a szolgáltatókat. Ha oda jutna, hogy ki kell szállniuk, eladás előtt kiürítenék a cégeket annak rendje és módja szerint.)

A Szaniszló féle válaszon még gondolkodnom kell. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az államkötvények hozama 2011 vége óta szinte folyamatosan csökken. Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
Igaz, csak az a probléma, hogy kb. most ért le a 2010-es szintre (a legutóbbi kibocsájtás ha jól tudom 5.5%-on ment ki, ez kb. a 2010-es kötvénykamat szint). És az a baj, hogy még ez is magasabb, mint az IMF hitel kamata (azt 3-3.5%-ért kaptuk), márpedig mostanság jelentős részben annak a visszafizetésére vesszük fel az új hiteleket. Emiatt még mindig nőnek a kamatszolgálati terhek. A csökkenésre majd esetleg akkor lesz esély, amikor az IMF hitel kifutott, és már a 2010-2012 közötti magas hiteleket futtatjuk ki (néhány év múlva). De ha az megtörténik, akkor azzal is csak a 2010-es szint közelébe jutunk, ha nem csökken tovább jelentősen a kamatszint.

All in all, növekedés nélkül itt nem lesz adósságcsökkentés, az ziher. Inkább az a kérdés, hogy a növekedés mennyi lesz...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 maria.postr.hu/mennyire-idegenszivu-on-teszteljezinedine5
várakozásoknak megfelelően kijött, hogy hazaáruló vagyok.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
A végső cél a választási győzelem. 😊 Szerintem a rezsicsökkentés mögött semmi más szándék nincs. Direktben nincs pénz osztogatni, ezért olyan formát kerestek, amit beszop a nép, a költségei ugyanakkor majd később jelentkeznek. Nem más ez, mint a 13, havi nyögdíj, vagy az 50%-os béremelés pepitában. Az árát majd fizetjük 2014 után. (Jópár százmilliárdnyi lesz...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
figyeljetek (lehet, hogy volt már, nem olvastam vissza), konteó:

nem lehet, hogy a nagy rezsicsökkentést csak azért vállalta be a kormány - a nyilvánvaló szavazatvadászaton kívül -, hogy így olcsóbbér' tudja visszavásárolni a közműszolgáltatókat?

(a vállalatértékelésbe ugye beleszámít a jövőbeli elvárt nyereség is ilyen-olyan formában, tehát a szolgáltatók torkán lenyomott árcsökkentés maguk a szolgáltatók értékét is csökkenti, nem?)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.zinedine5
Csak aztán ráférjen a növekedés a papírra. Különben is, mi a tökömnek kell szakmai stáb bárhová? Kell egy fantaszta meg neki egy füzet és toll és kész, Maonak is bejött.Kori
mint az adóbevallás, amit fel lehet firkantani egy söralátétre?
muhaha...
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
 maria.postr.hu/mennyire-idegenszivu-on-tesztelje
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.zinedine5
Csak aztán ráférjen a növekedés a papírra. Különben is, mi a tökömnek kell szakmai stáb bárhová? Kell egy fantaszta meg neki egy füzet és toll és kész, Maonak is bejött.


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
"Sajnálom a német gyerekeket, Magyarországon ez elképzelhetetlen lenne, hogy a gyerekeket politikai agymosásnak vessék alá. Ha nálunk ilyen történne, akkor midenki repülne." - Orbán Viktor, MR1

😂

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Pitlák bosszú:  index.hu/belfold/2013/03/22/ismet_megszalltak_a_siralyt/Dzsokijuing
Na most aztán kurvára meglepődtem. Kíváncsi leszek, mikor fog megjelenni Kedves Vezetőnk úttörő avatáson...
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.Dzsokijuing
Anno BZsóti idejében sem volt, még is azt csicseregték a madárkák, hogy állam bácsi komoly összeggel szállt be.Lehet, hogy városi legenda, de lehet, hogy nem...laccoo74
bár apuci sem csóringer, de emlékeim szerint az a cég, amelyik a horvát fociválogatott mezszponzora volt egy időben, az ott virított a Minardi oldalán is...
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.Dzsokijuing
Anno BZsóti idejében sem volt, még is azt csicseregték a madárkák, hogy állam bácsi komoly összeggel szállt be.Lehet, hogy városi legenda, de lehet, hogy nem...
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 947 — Saturday Night Lights
Pitlák bosszú:  index.hu/belfold/2013/03/22/ismet_megszalltak_a_siralyt/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 947 — Saturday Night Lights
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 947 — Saturday Night Lights
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ezt még tájékoztatójelleggel beírom, érdekesatapapa
Nem tudom a számoknak önmagában van-e így értelmük.... peterk2005
Szándékosan kezdtem azzal, hogy ”tájékoztatójelleggel”. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy forintosítva a 4. ciklusban szaladtak el igazán a hitelek, válságtól mentes ”békeidőben” sikerült megduplázni az államadósságunkat.
A 2006 utáni kormányokkal kapcsolatban türelmesebb vagyok, ott már nem volt sok választási lehetőség, az alternatívák egyre jobban szűkültek, míg a válságtól már csak az IMF-sínpályán tudtunk haladni.
A privatizációs bevételek párhuzamos feltüntetésével az volt a célom, hogy látszódjon: az egyes kormányok mennyire segítették ki magukat és az államadósság alacsonyabban tartását hol tudták saját erőből féken tartani, hol vettek igénybe mankót.
Én speciel azért szavaztam a fideszre, mert a választási maszlagtól függetlenül hasonló magatartást vártam tőlük gazdasági téren, mint amit 1998-2001 között műveltek: régiós államok átlaga feletti gazdasági növekedés, régiós államok átlaga alatti államháztartási hiánnyal, alacsonyabb privatizáció mellett is csökkenő GDP-arányos államadósság, és így évről évre alacsonyabb hitelfinanszírozási teher a költségvetésen. Nos, ebből az elmúlt 3 évben talán csak a régiós átlag alatti államháztartási hiányt kaptuk meg, ahogy jól megfogalmaztad, bokrosi szintű ”privatizációval”.