NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Hétvégi belépésre nem jogosít:
Dzsokijuing
földije Felencnek? hoppácska.Amadeus91
index hamisítvány...csebi
egészen pontosan nem index, csak az az alatt futó egyik blog.
nézzétek a pecsétet, ott van elrejtve minden.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 948 — Saturday Night Lights
Hétvégi belépésre nem jogosít:
Dzsokijuing
földije Felencnek? hoppácska.Amadeus91
Ugyanabba a gimibe jártak, sőt amikor Kövér 1988 novemberében a frissen alakult Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke lett, a másik MISZOT alelnök éppen Fletó lett.

Korábbi adalék, hogy amikor Gyurcsány Pestre került kollégistának az Apáczaiba, a szobatársa Schlecht Csaba volt (Kaya Ibrahim és Josip Tot csendestársa). Kicsi ország.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Hétvégi belépésre nem jogosít:
Dzsokijuing
földije Felencnek? hoppácska.Amadeus91
index hamisítvány...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Hétvégi belépésre nem jogosít:
Dzsokijuing
földije Felencnek? hoppácska.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 948 — Saturday Night Lights
Hétvégi belépésre nem jogosít:

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Elnézést, az adósságszolgálat terheire igaz amit írtam. (kamat+tőke együtt. Ez utóbbi a magasabb árfolyam miatt magasabb.)
peterk2005
A magasabb tőkét nem teljesen fair ideszámítani, mivel a 2008-2009-ben felvett gigantikus IMF-hitelek refinanszírozása 2011-ben kezdődött, ami jelentősen megdobta a tőketörlesztést.
Emellett a fenti táblázat csak az államháztartás kamatkiadásait tartalmazza, az önkormányzati szektorét nem.
peterk2005
Az államháztartásnak része az önkormányzati szektor is 😉 Az igaz, hogy ez a tábla csak a központi költségvetés kamatkiadásait tartalmazza, okkal.
Az önkormányzatok az adósságaikat maguk menedzselik, azon az adósságon nem segített volna egy esetleges alacsonyabb kamatú IMF-hitel sem.
Ha majd az állam átvállalja a hiteleik egy részét, akkor érdemes számolni ezt is, bár az átvállalt összeg a központi költségvetés adósságállományának legfeljebb 2-3%-a lesz, ezen a hitelhalmazon az IMF néhány milliárdot segítene csak.

A legdurvább prognosztizált veszteséget komolyabban vehető forrásból én a nem éppen Orbán-barát Vértestől hallottam, 200 milliárdot jósolt idénre tavaly, a másik GKI-s Petschnig nemrég a friss adatok birtokában 50-80 milliárdról beszélt.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én biztos vagyok benne, hogy nagyon durva minuszban vagyunk. Csak a kamatszolgálat vagy évi 400 milliárddal több, mint 2010-ben, lényegében ugyanannyi adósság után.
peterk2005
Ezt honnan vetted?atapapa
Elnézést, az adósságszolgálat terheire igaz amit írtam. (kamat+tőke együtt. Ez utóbbi a magasabb árfolyam miatt magasabb.)

Emellett a fenti táblázat csak az államháztartás kamatkiadásait tartalmazza, az önkormányzati szektorét nem. A fenti 400 milliárdot egyébként nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de nem szoktam "vadregényes" helyeket olvasgatni. 😊 (Porfolio, üzleti hetilapok, folyóiratok amiket olvasok, szóval valahonnan innen jött.) Ja, és ha jól emlékszem, ez 2012-es adat, amit a cikk úgy jellemzett, hogy egy viszonylagosan nyugodt pénzügyi évről van szó. 2013-at bizonytalanabbnak ítélte, az MNB elnökváltás és más válsághatások miatt. Tavaly nyáron egyébként maga az 2013-as ktv terv is még vagy 1350 milliárd kamatteherrel számolt, ami 150 milliárddal magasabb, mint a 2012-es év végi adat volt. (ez a szám tehét csak kamat). Valószínűleg nem lesz ennyi, a kedvezőbb kibocsájtások miatt, bár márciusban erre még bátor dolog jósolni. Az önkormányzati adósság-átvállalás is bonyolítja majd a számolást.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
ez gondolom költői volt
csebi
Olyasmi, arra szerettem volna utalni, hogy ilyen-olyan motiváció mentén mennyire rugalmas (aktivista) tud lenni az AB, ha akar (vagy más akarja 😊)
Én szívesen megnéztem volna egy csörtét úgy, hogy az AB nem nyúl bele a Btk-ba, így viszont megint lesz indoka Orbánnak egy újabb alkotmányozásra 😛

több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Mert ebben az utóbbi időszak EJEB döntései egy picikét sem játszottak szerepet...csebi
Vélhetően nem 😉
A kérdés inkább az, hogy egy indokolást miért nem fogad el az AB, ha egy panaszos teszi, és miért fogadja el, ha az EJEB mondja.atapapa
ez gondolom költői volt
annak ellenére, hogy úgymond nincsen kötelező jogi eleme egy EJEB döntésnek, azért mégsem árt odafigyelni arra, és úgymond harmonizálni a jogrendszert, aztán majd ha szemléletváltás lesz Strasbourg-ban (mert már az évtizedek alatt előfordult többször is ), akkor majd újra alakítani...

bár épp az önkényuralmi jelképeknél nem értek egyet az EJEB-bel de ez már más kérdés...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Mert ebben az utóbbi időszak EJEB döntései egy picikét sem játszottak szerepet...csebi
Vélhetően nem 😉
A kérdés inkább az, hogy egy indokolást miért nem fogad el az AB, ha egy panaszos teszi, és miért fogadja el, ha az EJEB mondja.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
na akkor majd Béla bácsi megreformálja itten az AB működését jól.
slowmotion
😀
Ahhoz politikusabbnak és kompromisszumképesebbnek kéne lennie. Amennyire aktivista volt Sólyom, ő legalább annyira originalista és hiába az egyik legfelkészültebb alkotmánybíró, a személye teljesen alkalmatlan egy ilyen kezdeményezés végigviteléhez.
Nehéz dolga is lenne, míg nálunk az alkotmánybíráskodást mindenki az aktivista alkotmánybíráskodással azonosítja, addig az USA-ban már volt legfelsőbb bíróság Warrenék előtt is.
Ott a jogászságban komoly viták folytak (és jelenleg is zajlanak) erről, ám itthon a jogászok úgy szocializálódnak már az egyetemen, hogy az aktivizmust teljesen természetesnek tartják és tudomásom szerint több karon az aktivizmus ellenhajtásairól szinte szó se esik.
de ne várjuk, hogy az AB kevésbé aktív legyen, amikor ők az utolsó fontos, baloldali többségű testület (nem!), aki a Fideszt féken tarthatja.slowmotion
Kérdés, mi volt előbb? Az aktivista bíráskodás vagy a fidesz kényszere, hogy mindent alkotmányba tegyen? Előbbi, pedig a magyar alkotmány nem szorult aktivista bíráskodásra, szemben az amerikaival, ahol 200 éve majdnem állandó alkotmányszöveg (de nem állandó bírósági összetétel) mellett a legfelsőbb bíróság egyszer szigorít, máskor enyhít az abortuszon.
Hozzáteszem a további viták generálásának elkerüléséért, hogy a fidesz egy szöveghűbb alkotmánybíróságon is fennakadt volna már párszor, meg nem is csak azért alkotmányoz, hogy az AB-t megkerülje.

több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Egy kérdésem van: ez legitimál bármit? Ettől jó a Fidesz alkotmány-felfogása?Gyurma Pappa
Nekem egyszerre van rossz véleményem a fidesz hetente frissített alkotmányáról és a hiperaktivista alkotmánybíróságról (utóbbi tizeniksz éve nem gondolta, hogy alkotmányellenes az önkényuralmi jelkép használatának tilalma, a múlthéten ennek ellenkezőjére jutott, pedig állítólag azóta a szabadságjogokat szűkítő alkotmányunk lett).

atapapa
Mert ebben az utóbbi időszak EJEB döntései egy picikét sem játszottak szerepet...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
más:
 index.hu/gazdasag/2013/03/25/az_angoloknak_eleguk_lett_belolunk/

attól tartok az angolok egy dominót fognak elindítani.Amadeus91
Szerintem nem sokan mennek az ellátórendszer miatt, aki kimegy dolgozni megy és ha igazán akar talál munkát is. Legalábbis az ismerőseim mind így voltak.Kori
azt azért érzed ugye, hogy nem csak a Te ismerőseid mentek ki? (ok, az én ismerőseim is úgy mentek, hogy már megvolt a munkájuk, amikor kiutaztak, sőt már az adóhatóságnál is regisztráltak előre).
viszont még mindig simán irányulhatott kifelé olyan áramlás, mint amilyet annak idején egy bizonyos népcsoport (kicsit jobban pigmentált) egy bizonyos országba (nem mondom meg, hogy ez az USA északi szomszédja) produkált. és ez csak Magyarországról nézve, de ugye tizedmagunkkal csatlakoztuk, és ebből csak Málta és Ciprus nem tartozott a SEE-CEE régióbaslowmotion
Ez jogos, viszont szerintem nem sok mindenkit érdekel, hogy a "megélhetési" emigrálók kijutnak-e, vagy sem, esetleg mikor küldik őket haza. Az már fontosabb kérdés, hogy továbbra is ki tud-e jutni dolgozni, aki akar, a britek úgy tűnik továbbra is várják a munkára vágyókat, a cikk címe így egy csöppet ferdítés.


több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
ja igen, nem ismerem az új választási törvényt, de azt szeretném, ha a közös listán induló pártok nem alakíthatnának külön-külön frakciókat.
induljanak külön listán, léptessék vissza a jelöltjüket a másik javára, ha kell, de ha kerülni akarják a kockázatot, akkor érjék be kevesebb haszonnal is.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Egy kérdésem van: ez legitimál bármit? Ettől jó a Fidesz alkotmány-felfogása?Gyurma Pappa
Nekem egyszerre van rossz véleményem a fidesz hetente frissített alkotmányáról és a hiperaktivista alkotmánybíróságról (utóbbi tizeniksz éve nem gondolta, hogy alkotmányellenes az önkényuralmi jelkép használatának tilalma, a múlthéten ennek ellenkezőjére jutott, pedig állítólag azóta a szabadságjogokat szűkítő alkotmányunk lett).

Úgy gondolom, hogy ha a törvényhozás a legfőbb népképviseleti szerv, és a törvényhozást a nép választja, akkor a törvényhozás által választott jóval kisebb testületnek jóval visszafogottabb szerepet kéne vállalnia a jogszabályok megregulázása felett.
(Nyílván ezen felfogásomon sokat alakított az a körülmény, hogy a parlament primátusát hirdető Pokol alatt tanultam jogelméletet).
atapapa
na akkor majd Béla bácsi megreformálja itten az AB működését jól.

de ne várjuk, hogy az AB kevésbé aktív legyen, amikor ők az utolsó fontos, baloldali többségű testület (nem!), aki a Fideszt féken tarthatja.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 948 — Saturday Night Lights

Nem Észak-Korea vagyunk, atapapa
Ezt tényleg csak a poén kedvéért:

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
más:
 index.hu/gazdasag/2013/03/25/az_angoloknak_eleguk_lett_belolunk/

attól tartok az angolok egy dominót fognak elindítani.Amadeus91
Szerintem nem sokan mennek az ellátórendszer miatt, aki kimegy dolgozni megy és ha igazán akar talál munkát is. Legalábbis az ismerőseim mind így voltak.Kori
azt azért érzed ugye, hogy nem csak a Te ismerőseid mentek ki? (ok, az én ismerőseim is úgy mentek, hogy már megvolt a munkájuk, amikor kiutaztak, sőt már az adóhatóságnál is regisztráltak előre).
viszont még mindig simán irányulhatott kifelé olyan áramlás, mint amilyet annak idején egy bizonyos népcsoport (kicsit jobban pigmentált) egy bizonyos országba (nem mondom meg, hogy ez az USA északi szomszédja) produkált. és ez csak Magyarországról nézve, de ugye tizedmagunkkal csatlakoztuk, és ebből csak Málta és Ciprus nem tartozott a SEE-CEE régióba
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 948 — Saturday Night Lights
Muhaha.
 atv.hu/belfold/20130326_kover_ezt_szeretnek_elhitetni_ervenytelen_a_negyedik_alaptorveny_modositas

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
más:
 index.hu/gazdasag/2013/03/25/az_angoloknak_eleguk_lett_belolunk/

attól tartok az angolok egy dominót fognak elindítani.Amadeus91
Szerintem nem sokan mennek az ellátórendszer miatt, aki kimegy dolgozni megy és ha igazán akar talál munkát is. Legalábbis az ismerőseim mind így voltak.


több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
viszont az index címe kicsit gyomorforgató (ez amúgy meglepetés?), nem is tudtam, hogy 2004-ben csak mi csatlakoztunk az unióhoz. nem hiszem, hogy ne lenne pl több lengyel Londonban, és ez csak egy ország.slowmotion
Jó reggelt 😉
Abszolút félrevezető cím, belőlünk nem csak az EU-nak, a németeknek, amerikaiaknak van elegük, hanem már az angoloknak is. Teljesen fals, gondolom abszolút véletlenül.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Hát azon én sem csodálkozom.apeszos
A német sajtó mindig tárgyilagos volt Magyarországot illetően, Rajna már a kormányváltáskor idézte azt az Orbánról szóló cikket, amiben magyargárdás bakancsos fiatalok fényképei szolgáltak illusztrációként.atapapa
na mind1.

más:
 index.hu/gazdasag/2013/03/25/az_angoloknak_eleguk_lett_belolunk/

attól tartok az angolok egy dominót fognak elindítani.Amadeus91
én ezt tökéletesen megértem, de ha a bevándorlókat szigorúbban fogják, akkor pont azokat a munkákat nem fogja senki sem elvégezni, ami a lusta, alkoholista (nem általánosítás😀) angol fiataloknak méltóságon aluli.

egyébként meg teljes mértékben meg tudom érteni őket, ami a segélyből megélni szándékozókat és a nyelvet nem beszélőket illeti.

viszont az index címe kicsit gyomorforgató (ez amúgy meglepetés?), nem is tudtam, hogy 2004-ben csak mi csatlakoztunk az unióhoz. nem hiszem, hogy ne lenne pl több lengyel Londonban, és ez csak egy ország.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem látom, hogy ki fogja korlátozni egy esetleges Jobbik (illetve bármely náci párt) koalíciós kétharmadát, hogy beírja az alkotmányba: az ember színe a fehér és hajrá Fradi.
Gyurma Pappa
Amennyiben kétharmadnyi képviselőnek ennyi esze lesz, akkor belföldön senki. De hogy mondjak egy elképesztőt: Angliában, ahol a parlament olyan primátust élvez, amiről Pokol is csak álmodna, ugyanez menne feles törvénnyel is. Még sincs 50%-nyi kretén sem egy ilyen javaslat elfogadásához.
Nem Észak-Korea vagyunk, ezeknek pillanatok alatt meglennének a nemzetközi következményei, ahogy már most, ennél sokkal enyhébb esetekben is velünk foglalkozik az EU meg az USA.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Ezt pofázom én is

Talán sokkal kiérleltebb alkotmányozásra lett volna szükség és teljességgel elfogadhatatlannak tartom a kicsinyes politikai játszmák motiválta alkotmánymódosításokat, a kétharmados szabályok kiterjesztését, a következő kormányok kezének megkötését.atapapa
Hozzáteszem, abban is egyetértünk, hogy ennyire nem kell aktív alkotmánybíróság. Nem ezzel van a bajom. Azzal van a bajom, hogy a fékek és egyensúlyok rendszerét nem látom biztosítva. Nem látom, hogy ki fogja korlátozni egy esetleges Jobbik (illetve bármely náci párt) koalíciós kétharmadát, hogy beírja az alkotmányba: az ember színe a fehér és hajrá Fradi.

Én állok be a "diktatúra diktatúra" kiabálók közé, mert nem hiszem ezt. Az viszont hiszem, hogy a gyurcsányi ámokfutásnál ez a mostani csak annyival jobb, másoknak kedvez. Ettől még egy szar 3 év volt ez, és most hiába jövünk azzal, hogy szarok a körülmények, ez nem javít azon, hogy az értelmetlen röghözkötést pl. erőltetik.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egy kérdésem van: ez legitimál bármit? Ettől jó a Fidesz alkotmány-felfogása?Gyurma Pappa
Nekem egyszerre van rossz véleményem a fidesz hetente frissített alkotmányáról és a hiperaktivista alkotmánybíróságról (utóbbi tizeniksz éve nem gondolta, hogy alkotmányellenes az önkényuralmi jelkép használatának tilalma, a múlthéten ennek ellenkezőjére jutott, pedig állítólag azóta a szabadságjogokat szűkítő alkotmányunk lett).

Úgy gondolom, hogy ha a törvényhozás a legfőbb népképviseleti szerv, és a törvényhozást a nép választja, akkor a törvényhozás által választott jóval kisebb testületnek jóval visszafogottabb szerepet kéne vállalnia a jogszabályok megregulázása felett.
(Nyílván ezen felfogásomon sokat alakított az a körülmény, hogy a parlament primátusát hirdető Pokol alatt tanultam jogelméletet).

Itthon a legtöbb ember úgy véli, hogy egy alkotmánybíróság csak ilyen lehet (pedig nem), és azt is hiszi, hogy az alkotmánybíráskodás mechanizmusának változása egyenesen demokratikus deficithez vezet. Pedig ez a mechanizmus egy-egy tekintélyes bíró kinevezésével is kardinálisan változtatható.
Meggyőződésem, hogy ma teljesen mást gondolnánk az alkotmánybíróságról, ha annak az első elnöke nem Sólyom lett volna, ahogyan az USA-ban is komoly értelmezési eltolódások keletkeztek Warren kinevezésével (ő volt nagyjából az ottani Sólyom, és akinek kinevezését utólag nagyon megbánta az őt kinevező elnök), vagy később Scalia hivatalba kerülésével.

Továbbá abban is szinte biztos vagyok , hogy ha az elmúlt 3 év alkotmányos változtatásait nem kvázi egy kormánypárt, hanem 3-4 párt koalíciója vitte volna végbe, akkor sokkal enyhébb bírálatok születtek volna, illetve azok sok esetben elmaradtak volna. Egyszerűen nehéz tolerálni, hogy egy párt egyedül ilyen átalakításokat tud végezni.

Ettől még csinál a fidesz olyan dolgokat, amelyek 100%-os parlamenti támogatottság mellett is elfogadhatatlanok lennének számomra (csak itt felesleges ennek hangot adnom, minek 100 ugyanolyan vélemény mellé még egy?).
Talán sokkal kiérleltebb alkotmányozásra lett volna szükség és teljességgel elfogadhatatlannak tartom a kicsinyes politikai játszmák motiválta alkotmánymódosításokat, a kétharmados szabályok kiterjesztését, a következő kormányok kezének megkötését.

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Egy kérdésem van: ez legitimál bármit? Ettől jó a Fidesz alkotmány-felfogása?Gyurma Pappa
mindent. mindig ez az ultimate érv, hogy az mszp/gyurcsány/bajnai is ezt csinálta(, nyugaton is csinálják ezt.)
az kevésbé fontos, h ezért lettek elzavarva a gecibe.gabtsi
Annyi árnyalás, hogy Bajnainak csak de jure volt politikai hatalma, de facto semmi. A gazdasági válságkezelésre kapott mandátumot, a politikai megszólalásai (nem volt sok) a hisztéria mérséklésére szorítkoztak.Dzsokijuing
maradjunk annyiban h miniszterelnökként nem volt lehetősége vagy kevés. gyurcsány ámokfutásához viszont ő is adta az arcát, mosolyogva.

ami nem hajlik, az törik!