NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
"A Fidesz szerint az Európai Unió baloldali és liberális pártjai a következő egy évben folyamatosan megpróbálnak majd beavatkozni a magyarországi belpolitikába, hogy így próbálják meg hatalomra juttatni magyarországi társaikat. Erről Gulyás Gergely, a kormánypárt frakcióvezető-helyettese beszélt vasárnap az M1 A lényeg című műsorában. "

fokozódik a nemzetközi helyzet

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Ki találja ki google nélkül, hogy ki írta, és mikor?
...
Sobri Jóska
Akárki is volt, teljesen szélsőséges, radikális és mint ilyen, hülyeség. Alap szellemiségében teljesen összecseng a náci fajelmélettel, amely szerint vannak alábbvaló és feljebbvaló rasszok, nációk. Csak annyiban különbözik pl a nyilasoktól,hogy megfordítja a sorrendet, az alá-fölé rendeltség viszonyát, de az alapgondolat ugyanaz.

És szerintem akik azt állítják, hogy nem egyénenként kell megítélni az emberek tetteit, hanem létezik egyfajta kollektív felsőbbrendűség vagy kollektív alantasság más nációkhoz, népekhez képest, azok komplett idióták. Szerintem.Jan
sok minden volt, csak radikális nem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Ki találja ki google nélkül, hogy ki írta, és mikor?
...
Sobri Jóska
Akárki is volt, teljesen szélsőséges, radikális és mint ilyen, hülyeség. Alap szellemiségében teljesen összecseng a náci fajelmélettel, amely szerint vannak alábbvaló és feljebbvaló rasszok, nációk. Csak annyiban különbözik pl a nyilasoktól,hogy megfordítja a sorrendet, az alá-fölé rendeltség viszonyát, de az alapgondolat ugyanaz.

És szerintem akik azt állítják, hogy nem egyénenként kell megítélni az emberek tetteit, hanem létezik egyfajta kollektív felsőbbrendűség vagy kollektív alantasság más nációkhoz, népekhez képest, azok komplett idióták. Szerintem.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Ki találja ki google nélkül, hogy ki írta, és mikor?

"Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra, látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy üresek és könnyűk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni zsidót ütünk, ha egy kicsit már józanodni kezdünk rögtön sietünk felkortyantani bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsőségének édes italából, látják, hogy semmittevők és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége szeretett úri véreim? Mert magam is ősmagyar volnék s nem handlézsidó, mint ahogy ti címeztek mindenkit aki különb mint ti. A vége az lesz, hogy úgy kitessékelnek bennünket innen mintha itt sem lettünk volna.

Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl s menjünk vissza Ázsiába. Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk, halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot, s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.

Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betű, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza Ázsiába!."
Sobri Jóska
csak tippelek, Ady?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Ki találja ki google nélkül, hogy ki írta, és mikor?

"Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra, látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy üresek és könnyűk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni zsidót ütünk, ha egy kicsit már józanodni kezdünk rögtön sietünk felkortyantani bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsőségének édes italából, látják, hogy semmittevők és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége szeretett úri véreim? Mert magam is ősmagyar volnék s nem handlézsidó, mint ahogy ti címeztek mindenkit aki különb mint ti. A vége az lesz, hogy úgy kitessékelnek bennünket innen mintha itt sem lettünk volna.

Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl s menjünk vissza Ázsiába. Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk, halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot, s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.

Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betű, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza Ázsiába!."

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 index.hu/gazdasag/2013/03/24/ciprus_gancsolja_a_forintot/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Kicsit félreérted, igazából az idézés egy felhívás a hatóság előtti megjelenésre, kötelező jelleggel, ha a szervnek elengedhetetlen, hogy az illető ott legyen, akkor idézni kell.
A végzés ennek az információnak az idézett tudomására hozatalának egy lehetséges formai megnyilvánulása, törvény által megkövetelt tartalmi elemekkel (idézés végzésben)
atapapa
Értem, csak ennyire nem látom én ezt rendszerben, meg ezt a formai részét a jognak annyira nem ismerem. Őszintén szólva a lényeg, hogy ha menni kell, akkor megyek 😊

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egyébként amikor az APEH pl. felszólít egy adatközlés megtételére, az is végzésként jön ki, ha tanúként idéznek, az is. Szóval nem tudom, ez mikor lett így, de ma ez a gyakorlat, hogy mindenről végzés jön.Gyurma Pappa
Tanú megjelenése kötelező, így erről nem is lehetne "értesíteni".
De jól érzed, van "végzésesedési" tendencia pl. idézésnél is, e forma jogilag számonkérhetőbb, nyomonkövethetőbb.atapapa
Arra akartam utalni, hogy idézést kb. a rendőrség küldd, meg a bíróság, közig ügyekben gyakoribb a végzés. Értesíteni szerintem még nem értesítettek soha APEH részéről. Átlapoztam a szkennelt APEH-os levelezéseket, és az elmúlt 3 évben tuti nem kaptam értesítést, mindig végzéssel hívtak mindenhova.Gyurma Pappa
Kicsit félreérted, igazából az idézés egy felhívás a hatóság előtti megjelenésre, kötelező jelleggel, ha a szervnek elengedhetetlen, hogy az illető ott legyen, akkor idézni kell.
A végzés ennek az információnak az idézett tudomására hozatalának egy lehetséges formai megnyilvánulása, törvény által megkövetelt tartalmi elemekkel (idézés végzésben)
A szervek ott hibáznak, hogy a végzés és az értesítés két végletén kívül gyakran más formát nem ismernek, pedig elvileg úgy is lehet kötelező jelleggel idézni, hogy ezt nem öntik végzésbe, hanem csak hivatalosan levélben (vagy akár szóban!) leírják az ügyet, helyet, időt, távolmaradás jogkövetkezményeit, stb.atapapa
Így van. Az én "értesítésem" első sora is így kezdődött: A saját érdekében kérjük az időpont pontos betartását. Oszt' annyi.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egyébként amikor az APEH pl. felszólít egy adatközlés megtételére, az is végzésként jön ki, ha tanúként idéznek, az is. Szóval nem tudom, ez mikor lett így, de ma ez a gyakorlat, hogy mindenről végzés jön.Gyurma Pappa
Tanú megjelenése kötelező, így erről nem is lehetne "értesíteni".
De jól érzed, van "végzésesedési" tendencia pl. idézésnél is, e forma jogilag számonkérhetőbb, nyomonkövethetőbb.atapapa
Arra akartam utalni, hogy idézést kb. a rendőrség küldd, meg a bíróság, közig ügyekben gyakoribb a végzés. Értesíteni szerintem még nem értesítettek soha APEH részéről. Átlapoztam a szkennelt APEH-os levelezéseket, és az elmúlt 3 évben tuti nem kaptam értesítést, mindig végzéssel hívtak mindenhova.Gyurma Pappa
Kicsit félreérted, igazából az idézés egy felhívás a hatóság előtti megjelenésre, kötelező jelleggel, ha a szervnek elengedhetetlen, hogy az illető ott legyen, akkor idézni kell.
A végzés ennek az információnak az idézett tudomására hozatalának egy lehetséges formai megnyilvánulása, törvény által megkövetelt tartalmi elemekkel (idézés végzésben)
A szervek ott hibáznak, hogy a végzés és az értesítés két végletén kívül gyakran más formát nem ismernek, pedig elvileg úgy is lehet kötelező jelleggel idézni, hogy ezt nem öntik végzésbe, hanem csak hivatalosan levélben (vagy akár szóban!) leírják az ügyet, helyet, időt, távolmaradás jogkövetkezményeit, stb.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Egyébként amikor az APEH pl. felszólít egy adatközlés megtételére, az is végzésként jön ki, ha tanúként idéznek, az is. Szóval nem tudom, ez mikor lett így, de ma ez a gyakorlat, hogy mindenről végzés jön.Gyurma Pappa
Tanú megjelenése kötelező, így erről nem is lehetne "értesíteni".
De jól érzed, van "végzésesedési" tendencia pl. idézésnél is, e forma jogilag számonkérhetőbb, nyomonkövethetőbb.atapapa
Arra akartam utalni, hogy idézést kb. a rendőrség küldd, meg a bíróság, közig ügyekben gyakoribb a végzés. Értesíteni szerintem még nem értesítettek soha APEH részéről. Átlapoztam a szkennelt APEH-os levelezéseket, és az elmúlt 3 évben tuti nem kaptam értesítést, mindig végzéssel hívtak mindenhova.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
E szerint biztos van olyan is. Az enyémen az szerepelt: "Értesítés". A 30 napon belül kiküldött döntésen pedig: "Határozat". Én úgy tudom amúgy, hogy a végzés ellen is lehet fellebbezni, általában 15 napon belül, ha addig nem élnek vele, akkor emelkedik jogerőre automatikusan. És bírósági úton is meg lehet támadni..apeszos
A főszabály szerint a végzés önállóan nem (csak a határozattal) fellebbezhető, persze a törvény felsorol egy rakás kivételt. Az idézés - ha végzésben is történik - önállóan nem támadható.

Elvileg az idézés (végzés) esetén is van elehetőség arra, hogy az ügyfél/tanu kimentse magát.
zinedine5
Gyakorlatilag is.



Én biztos vagyok benne, hogy nagyon durva minuszban vagyunk. Csak a kamatszolgálat vagy évi 400 milliárddal több, mint 2010-ben, lényegében ugyanannyi adósság után.
peterk2005
Ezt honnan vetted?

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 368 — Ajmo Vatreni
Elvileg az idézés (végzés) esetén is van elehetőség arra, hogy az ügyfél/tanu kimentse magát.

Ez a levél inkább egy irodalmi mű, mint a valóság.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igaz, csak az a probléma, hogy kb. most ért le a 2010-es szintre (a legutóbbi kibocsájtás ha jól tudom 5.5%-on ment ki, ez kb. a 2010-es kötvénykamat szint).peterk2005
Ez mindenképpen bukás, addig, amíg el nem kezded számolni azokat a pénzeket, amiket Orbánék bankoktól, multiktól beszedtek, és amelyekről az IMF jelenlétében szó se lehetett volna.
Amennyiben csak a rövid távú pénzügyi hasznot nézzük - és Orbán a jelek szerint úgy véli, hogy majd ráér akkor gondolkodni azon, hogy mi lesz egy év múlva, ha egy év múlva leszünk és megnyerte a választást - , akkor nem biztos, hogy mínuszban vagyunk.atapapa
Én biztos vagyok benne, hogy nagyon durva minuszban vagyunk. Csak a kamatszolgálat vagy évi 400 milliárddal több, mint 2010-ben, lényegében ugyanannyi adósság után. Ugyanezt a mínuszt az lakosság és a vállalkozások is elszenvedték (devizahitelek, magasabb üzleti hitelkamatok révén). Hogy az mennyi lehet, azt megtippelni se mered, de tuti, hogy legalább annyi - ha nem többszöröse - mint amennyi az állami adósság plusz terhe.

A politikai hasznot tekintve pedig kétségtelenül bejött Orbán terve eddig, olyan még nem volt 1990 óta, hogy egy kormányzópárt 3 éven keresztül folyamatosan vezesse a népszerű(tlen)ségi felméréseket. Ha sikerül most a deficiteljárásból kimenekülni és Orbán még költhet is egy kis pénzt a választás előtt, akkor itt nagyon nehéz lesz a kormányváltás, bárki is áll össze bárkivel.atapapa
Egyetértek. Négy év nem látszik elégnek sem arra, hogy a jobboldalon megtörténhessen ugyanaz ami baloldalon történt 8 év alatt, sem pedig arra, hogy a baloldal egy jobb formában újrarendezze a sorait. Emiatt nem tudom mi is lenne az országnak a jobb? Ha Orbánék maradnának, akkor a baloldal kapna még 4 évet önmaga rendberakására, ami bezony ráférne... Másrészt 8 év alatt meglenne a jobboldalon is a gerincroppanás, ami alatt elsősorban az "egyedül a világ ellen" hisztéria hiteltelenné válását értem. Lényegében ez az ami ma összetartja a jobboldalt, és ez nem jó, mert se nem racionális, se nem értékalapú - a látszat ellenére sem.

Szóval, talán jobb is lenne, ha maradna Orbán. Csak Matolcsy és a borzalom gazdaságpolitika ne lenne...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
E szerint biztos van olyan is. Az enyémen az szerepelt: "Értesítés". A 30 napon belül kiküldött döntésen pedig: "Határozat". Én úgy tudom amúgy, hogy a végzés ellen is lehet fellebbezni, általában 15 napon belül, ha addig nem élnek vele, akkor emelkedik jogerőre automatikusan. És bírósági úton is meg lehet támadni..
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egyébként amikor az APEH pl. felszólít egy adatközlés megtételére, az is végzésként jön ki, ha tanúként idéznek, az is. Szóval nem tudom, ez mikor lett így, de ma ez a gyakorlat, hogy mindenről végzés jön.Gyurma Pappa
Tanú megjelenése kötelező, így erről nem is lehetne "értesíteni".
De jól érzed, van "végzésesedési" tendencia pl. idézésnél is, e forma jogilag számonkérhetőbb, nyomonkövethetőbb.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Nem tisztem (és nem is szoktam) védeni a kormányhivatalokat, ám ez a "végzés" eléggé sántít. A bizottsági felülvizsgálat ELŐTT értesítést szoktak küldeni, UTÁNA pedig első fokú HATÁROZATOT. Ami megfellebbezhető.apeszos
Végzés formájában is lehet értesítést "küldeni". De ha a kötelező megjelenésre vonatkozó rész véletlenül pont nem a posztoló képzeletének szüleménye, akkor ez idézés volt (értesítés esetén nem kötelező megjelenni).atapapa
Most ahányszor engem felhívnak ügyfelek, hogy "jajj APEH írt, most mi lesz", aztán közben annyi van benne, hogy mennyi az egyenlege kb. Sajnos a közjogi ismeretek elég alacsony szinten vannak.

Egyébként amikor az APEH pl. felszólít egy adatközlés megtételére, az is végzésként jön ki, ha tanúként idéznek, az is. Szóval nem tudom, ez mikor lett így, de ma ez a gyakorlat, hogy mindenről végzés jön.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem tisztem (és nem is szoktam) védeni a kormányhivatalokat, ám ez a "végzés" eléggé sántít. A bizottsági felülvizsgálat ELŐTT értesítést szoktak küldeni, UTÁNA pedig első fokú HATÁROZATOT. Ami megfellebbezhető.apeszos
Végzés formájában is lehet értesítést "küldeni". De ha a kötelező megjelenésre vonatkozó rész véletlenül pont nem a posztoló képzeletének szüleménye, akkor ez idézés volt (értesítés esetén nem kötelező megjelenni).

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Csak a kormány kommunikációs gépezete dolgozhat?

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/bloghu/vastagbor/2013/03/23/vegzes
Elég gyomorforgató. Értem én, hogy sok a kamu rokkant, de biztos ki lehetett volna ezt is találni elfogadható módon.Kori
Tegnap elkísértem öcsémet és sógornőmet. Sógornőm kapta a behívó végzést az NRSZH-tól. Ez volt rajta: "Végzés"
Azt végezték, hogy kötelező megjelennie az NRSZH bizottsága előtt.
"A végzés ellen önáló fellebezésnek helye nincs."
Már ettől görcsbe rándult a gyomrom, mikor megmutatták. Mi az, hogy kötelező, hogy nincs joga tiltakozni, hogy mennie kell, ha tetszik, ha nem?


Végzéssel szemben önálló fellebbezésnek helye nincs, csak a törvény által kivételként felsorolt esetekben.

A szöveget irodalomórán kéne oktatni, tehetséges. Magamban már az őrtornyokat és a csaholó kutyákat is odaképzeltem.
Még arra is figyelt, hogy ne legyen mindenki negatív szereplő a gépezetben: "Nem tudok (pedig láthatjátok, rohadtul próbálkozom 😛) rosszat mondani az orvosnőre. Kedves volt, szimpatikusak voltunk neki."atapapa
Nem tisztem (és nem is szoktam) védeni a kormányhivatalokat, ám ez a "végzés" eléggé sántít. A bizottsági felülvizsgálat ELŐTT értesítést szoktak küldeni, UTÁNA pedig első fokú HATÁROZATOT. Ami megfellebbezhető.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 index.hu/bloghu/vastagbor/2013/03/23/vegzes
Elég gyomorforgató. Értem én, hogy sok a kamu rokkant, de biztos ki lehetett volna ezt is találni elfogadható módon.Kori
Tegnap elkísértem öcsémet és sógornőmet. Sógornőm kapta a behívó végzést az NRSZH-tól. Ez volt rajta: "Végzés"
Azt végezték, hogy kötelező megjelennie az NRSZH bizottsága előtt.
"A végzés ellen önáló fellebezésnek helye nincs."
Már ettől görcsbe rándult a gyomrom, mikor megmutatták. Mi az, hogy kötelező, hogy nincs joga tiltakozni, hogy mennie kell, ha tetszik, ha nem?


Végzéssel szemben önálló fellebbezésnek helye nincs, csak a törvény által kivételként felsorolt esetekben.

A szöveget irodalomórán kéne oktatni, tehetséges. Magamban már az őrtornyokat és a csaholó kutyákat is odaképzeltem.
Még arra is figyelt, hogy ne legyen mindenki negatív szereplő a gépezetben: "Nem tudok (pedig láthatjátok, rohadtul próbálkozom 😛) rosszat mondani az orvosnőre. Kedves volt, szimpatikusak voltunk neki."

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 963 — no es importante
 hvg.hu/gazdasag/20130323_Megallapodtak_20_szazalekos_adot_vet_ki_C
Hoppá. Én nem gondoltam volna, hogy ez átmegy végül. Kíváncsi leszek, milyen hatása lesz ennek.Schleck
ez is "vicces"
 www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20130320-mi-a-baj-a-szloven-gazdasagban-bankrendszer-novekedes-munkanelkuliseg.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/bloghu/vastagbor/2013/03/23/vegzes
Elég gyomorforgató. Értem én, hogy sok a kamu rokkant, de biztos ki lehetett volna ezt is találni elfogadható módon.


több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
 hvg.hu/gazdasag/20130323_Megallapodtak_20_szazalekos_adot_vet_ki_C
Hoppá. Én nem gondoltam volna, hogy ez átmegy végül. Kíváncsi leszek, milyen hatása lesz ennek.Schleck
Mélyebb ismeretek nélkül, csak paraszti ész alapján két hatása biztos lesz:
-oroszok berágnak
-bizalomvesztés (ez egy precedens, ha ők megcsinálhatják, akkor elvileg más uniós ország is megcsinálhatja)
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 hvg.hu/gazdasag/20130323_Megallapodtak_20_szazalekos_adot_vet_ki_C
Hoppá. Én nem gondoltam volna, hogy ez átmegy végül. Kíváncsi leszek, milyen hatása lesz ennek.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
 www.hir24.hu/belfold/2013/03/23/senkinek-sem-kell-a-1-5-millios-alkotmany/
Dobják fel a vaterára, mondjuk 1 ft-os aukcióval😀laccoo74
Megtudja a fönök ezt, parancsba adja kiknek kell majd megvenni.zinedine5
nem várnám meg, míg kötelező lesz.

criminal lawyer or criminal lawyer?