Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
armando83 Cleveland Browns 804
22 órát vesztegeltem az M1 - en,nemsokkal komárom előtt...

Hogy is mondjam...
Csütörtök 16:00-tól már nem lehetett haladni,de senkinek nem jutott eszébe az hogy mondjuk letereljenek minket korábbi lehajtóknál..

A problémát a kamionok okozták,mert sokukba belekapott a szél,onnan meg a jeges pályán nincs menekvés.Annyi lett volna a megoldás hogy mivel mindenki tudta hogy ilyen lesz az időjárás,egyszerűen nem kellett volna őket beengedni az országba,vagy szerda éjféltől tilalmat kellett volna elrendelni,és akkor tervezhető és biztonságos körülmények között lehetett volna mindenki.

A helyzet abszolút kezelhető és tervezhető lett volna,ha valakit érdekelt volna az ország vezetéséből,illetve akinek ez a dolga -pl. katasztrófavédelem.

Ausztriában ha hasonló helyzet áll fent,akkor lezárják az adott szakaszt lásd. a grazi szakaszt,és ennyi,senkinek nem lesz semmi kellemetlensége,stb stb...

Hál istennek sok önkéntes,és a saját pénztárcáját nem kímélő honfitársunk segített,mert a "hivatalos" étel,ital,és üzemanyag(hahahahaha) osztókkal nem sokan találkoztunk!!!

És mindehhez hogy elkezdődjön valami fél napnak kellett eltelnie,mivel itthon nem szokás éjjel dolgozni...Itt ismét megjegyzem hogy pl németben,vagy az osztrákoknál feltalálták a reflektort,illetve a hasonló berendezéseket,meg a józan észt!!!Ugyanis,mi hivatásosok(én spec. furgonnal járom az országot) fel vagyunk azért ilyenekre készülve,több élelem,váltóruha,az én kocsimban van állófűtés-de,mit csináljon az egyszeri ember??????És ne mondják hogy felelőtlen volt hogy utazott,ugyanis a díjat kifizette a legmagasabbrendű útra,tehát megilleti a jog erre!!!!Csak akiknek felelőssége lenne ezt lehetővé tenni,azok szarnak rá (Itt kimondottan a közútkezelőre gondolok).

Megintcsak a külföldi példákat hozva,ha ott hasonló helyzet van,akkor kapod vissza a pénzed,és nem azt mondják hogy gyere paraszt ingyenes az autópálya,hiszen úgysem tudsz rajta haladni,állj be te is a stauba!!!

Csütörtök hajnal 4 órától(ekkor indultam túrába,ami legrosszabb esetben is 12 órás),sikerült hazaérnem ma 11-re,a hozzánemértés,és a totális leszarom hozzáállás miatt...
Hótolók seholsem persze,a kocsik között méteres hóbuckák,senki de senki nem jött a hivatalos állományból lapátolni,a szalagkorlátot annyira vágták át néhol,hogy a furgon csak centikkel fért át...

3 napon keresztül nem láttam (szerencsémre édesanyám tatabányai,és nála töltöttem egy napot,a kocsimat otthagytam nála,mert vonattal tudtam csak hazajönni) a kisfiamat,és a családomat-szóval ne merjen elém állni egyik se,mert a csillagos égig rugdalom fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U.I.:egyetlenegy szerencse a szerencsétlenségben,hogy elég sok osztrák járja az M1-et,különben nem jöttek volna az Asfinag-tól menteni,akkor meg kb. akkor jutottunk volna ki a pályáról mikor kiolvad,tehát július közepén...SZÉGYEN!SZÉGYEN!SZÉGYEN!
Köszönjük az osztrákoknak a segítséget,mégha a sajátjaikért is jöttek keletre....

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét"
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Őőőő, talán nem kellett volna 15 órát várni a szalagkorlátok átvágására?
Nyilván szar idő mindenhol van, nem csak az autópályán. Viszony akkor aki elindult dögöljön, mert hülye volt? Pintér szerint igen.
gabokocka
Rendben, akkor megállapodhatunk abban, hogy felesleges utólag eredményt várni a pályalezárástól.
A szalagot az tudja átvágni, aki ott van, mivel nem lehetett közlekedni, az illetékesek se tudtak a gócpontok között szalagkorlátot átvágni. Azt viszont nem akarták, hogy a jelen lévő civilek vágjanak szalagkorlátot, mert felügyelet nélkül hatalmas káosz lett volna a másik irányban.
Továbbá ahogy a pályalezárás se csodaszer, a vágás sem mindig az, az alább mellékelt képen hova vágtad volna a szalagot, mikor a szembejövő sávban is ott a hótorlasz?

2006 nyarán a legnagyobb kifogás a tömegtájékoztatást és az információáramlást érte, ezzel most semmi gond nem volt.
Pintér bunkó volt, de abban igaza van, hogy ha az dől a médiából, hogy kegyetlen idő van/lesz, 5 métert nem lehet látni és baleset hegyek vannak, akkor ne az állam legyen a felelős azért, aki ezek dacára is nekivág a nagyvilágnak bízva abban, hogy ez rá nem vonatkozik. Vagy ha ebben véletlenül téved is, akkor meg várja hogy gombnyomásra kilométeres torlaszokon keresztül átrepülve ott terem az állambácsi tankkal és rögtön kirántja a bajból.

Különben a hét nemzetközi híreit nézve egyáltalán nem volt unikális a magyar helyzet, Nyugat-Európában is lehetett hallani több tíz kilométeres kocsisorokról, balesetek százairól országonként (Angliában volt 50 kilométeres dugó is, Belgiumban összesítve bő 1500 kilométeres torlódás volt az utakon, százak töltötték kocsikban az éjszakát arrafelé is)

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Személyes tapasztalat, most értem le Budapestről Kaposvárra.

Az M7-esen fehérvárnál van egy cirka 3x3 méteres hó/jégtömb a belső sávban. Se lezárva, se egy lassítójel, se villogó, semmi nem figyelmeztet rá. Ez főleg annak fényében vicces, hogy minden kib*szott sövénynyírásnál 6 közútkezelős autó állja körbe a 2 szerencsétlent a metszőollóval.

A 67-es úton, ahol már egy napja nem esik a hó és nem fúj a szél, a mai napon a közút kezelését a napsütés végezte. Ahol árnyékos szakasz van, ott 10-15 centis jégbordák mindenfelé.

Összességében egy nagy szar volt az intézkedés is, a kommunikáció is egyaránt.

De a legviccesebb Pintér volt kétségtelenül, tökéletes Fidesz-kommunikáció volt. Mindig minden fasza, csak vannak hülyék, akik miatt ez nem látszik, EU, IMF, egyetemi hallgatók, balliberális aknamunka, most éppen a hülye autósok hibája minden.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Őőőő, talán nem kellett volna 15 órát várni a szalagkorlátok átvágására?
Nyilván szar idő mindenhol van, nem csak az autópályán. Viszony akkor aki elindult dögöljön, mert hülye volt? Pintér szerint igen.
Rakosgathatunk be idézeteket sorjában, a lényeg nem változik, amint olyan az időjárás, ismét nem sikerült úrrá lenni a helyzeten, káosz lett mindenhol. Mondjuk eddig még nem sikerült a lakosságra fogni, ez újdonság. Árvíznél se mentsük az ártérben lakókat, mi a fasznak költöztek oda...
Szted jelesre vizsgázott a vezérkar, sztem ugyanolyan szarok voltak, mint a korábbiak.

Tessék, a poén kedvéért egy újabb idézet.

 index.hu/bloghu/varanus/2013/03/16/haho_ho_koszonom_es_apatokfasza

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Igen, délután háromkor már rég le kellett volna zárni az autópályákat, nem várni a cigóra hogy jóváhagyjon mindent.gabokocka
Ezt akár aláírásba is teheted ismétlésképpen, de még most se sikerült válaszolnod arra a kérdésemre, hogy a varázslatos autópályalezárástól miért lett volna jobb a közlekedés a többi úton? Ellenkezőleg, rosszabb lett volna a nagyobb tömegtől.

Indexes cikk
"Nyilvánvaló" Istvánnak! Kedves István!
Miután nyilvánvaló volt, hogy a hétvégén nagyon rossz idő lesz, ezért tanácsos volt átgondolni, ha az ember utazni akar, pláne, ha messzire, pláne, ha nyugat felé, ahonnan a vihar jött. A híradásokban már kedden látni lehetett képeket a Nyugat-Európában tomboló télről.
Nyilvánvaló, hogy a biztonság fontosabb egy hosszú hétvégés síelésnél. Nekünk is lefoglalt helyünk volt erre a hétvégére. Folyamatosan tájékozódtam is a pillanatnyi helyzetről.
Nyilvánvaló volt számomra, hogy addig nem indulok, míg nem tudok biztosat és nem útközben próbálok infót gyűjteni egy automatától. Az autópályakezelő ügyeleti számát nekem minden alkalommal felvették, és korrekt tájékoztatást kaptam. Azt kérték, péntek délutánig semmiképpen se induljunk el, addigra már tisztább lesz majd a helyzet.
Nyilvánvaló, hogy az ember hallgat a józan észre, és inkább vár. De ha elindul és elakad, akkor sem próbál meg alacsonyabb rendű utakon még előrébb jutni, ahelyett, hogy visszafordulna.
Botrányos, hogy felengedték az autópályára az embereket. Botrányos, hogy megengedték nekik, hogy autóba szálljanak. Botrányos, hogy nem állt minden kapuban egy rendőr és nem parancsolt vissza ágyba, párnák közé mindenkit. Botrányos, hogy az állam nem követi minden lépésünket, hogy megvédjen minket saját magunktól! Diktatúrát akarok!
Én ma indultam el otthonról, és meg is érkeztem a szállodámba.

Lassan én is megyek aludni.
Jó éjt, István!

Balázs

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Igen, délután háromkor már rég le kellett volna zárni az autópályákat, nem várni a cigóra hogy jóváhagyjon mindent. Rögtön akkor át lehetett volna vágni a szalagkorlátokat, nem kellett volna várni rá estig, Kb mindenki kihozható lett volna az éjszaka előtt.

Miért 2006-ben ha lefújnak minden rendezvényt senki nem lett volna az utcán a vihar idején. Nyilván. Ugyanaz a töketlenkedés megy, bárki van hatalmon. Csak most visszanyal a fagyi, mert ők voltak döntési kényszerben.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
És aki a tájékoztatásra fogja, kezdje el olvasni az index tudósítását visszafelé csütörtök reggeltől
 index.hu/belfold/2013/03/14/kovesse_eloben_a_nagy_marciusi_hidegbetorest/?p=22
baleset, tömegbaleset, nehezen járható, ne üljenek autóba, útlezárások, stb.
Aki mondjuk csütörtök 1-2 után indult el és előtte egy kicsit is körbenézett, az sejthette hogy mi vár rá.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Nehéz lesz ezt is Ferire fogni,de nincs kétségem, hogy sikerülni fog.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Valaki mondja el már nekem, ha már mindenki a bűvös, mindent megoldó autópályalezeársért könyörög utólag, mi történt volna, ha lezárják az autópályát?
Visszafordulnak az emberek? Ami beszámolót olvastam, ott mindegyik ha le tudott hajtani a pályáról, rögtön alacsonyabb rendű utakon ment volna tovább a végcél felé, mert a többség azt hitte, hogy csak baleset miatt áll a pálya, a hóakadályt nem vették komolyan.
Ha a pályát lezárják, a "kisebb utak" nem lettek volna még zsúfoltabbak?
A szél tudta, hogy csak az autópályára kell ilyen hófalakat építeni, a többi útra nem?

A fenét, az érintett megyékből sorban jöttek a hírek, hogy a többi út is mennyire járhatatlan.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Így szól az egész a pontosság kedvéért:
A vihar érkezését a meterológiai szolgálat jóval korábban jeleztegabokocka
Én 2006-ban nem értesültem a médiából a vihar előtt semmiről se, viszont tegnap dél körül már vörös riasztásról hallottam és arról is, hogy aki teheti, ne üljön autóba.
Erről Szily a cinken is írt
Sok ezer magyar családhoz hasonlóan természetesen nem hittünk a hatóságoknak, így csütörtökön délután három felé elindultunk síelni Ausztria felé az M1-esen.atapapa
Egy fagyoskodó írása:
"Most értünk haza Budapestre, miután 23 órát töltöttünk az M1-esen, a 71-es kilométernél.

Pintér úrnak az alábbiakat üzenem:

Nyilvánvaló volt, hogy sok autó fog útnak indulni, mert a hosszú hétvége az utolsó igazi síelős lehetőség

Nyilvánvaló volt, hogy a kamionok akadályokat fognak képezni, mint ahogy ez mindig történni szokott. Vagyis nem csütörtök délután, hanem már reggel meg kellett volna tiltani nekik, hogy rámenjenek a sztrádákra, előre tudva, hogy rossz idő lesz. Irdatlan sok volt belőlük, és egy idő után mind a két sávot belakták.

Barátaink 3 órával korábban indultak útnak mint mi, de amikorra mi Tatabánya közelébe értünk, ők még mindig csak Győrnél jártak. Vagyis addigra már minden illetékesnek látnia kellett volna, hogy káosz lesz.

Mi próbáltunk előrelátóak lenni, és elindulás előtt felhívtuk az autópálya felügyeletet, és megnéztük a honlapjukat is. A telefonon csak automatát hallgattunk, ami 5 perc után mindig szétkapcsolt, a honlapon pedig 3-4 órával korábbi hírek voltak csak fenn.

Délután 3-kor már nem szabadott volna senkit ráengedni a sztrádára, legalábbis addig nem, amíg ki nem derül, hogy a megadugó feloszlik Győrnél, vagy még tovább romlik a helyzet. Mint tudjuk, ez utóbbi történt.

Mi délután 5-kor értünk Tatára. Már akkor felhívtam a rendőrséget, és javasoltam, hogy vágják át a szalagkorlátokat, és fordítsák vissza a forgalmat. Ezek szerint nekik 15 óra kellett ahhoz, hogy ezt eldöntsék, és hozzákezdjenek. Addig meg mindenki az autójába szorult.

Amikor láttuk, hogy araszol a sor, még tettünk egy bátor kísérletet, és 15 kilométert haladtunk egy alsóbbrendű úton, abban a reményben, hogy Győr előtt visszajutunk a sztrádára, és kikerüljük a dugót. Sajnos az egyik meredek szakasz le volt jegesedve az úton, és egy busz szemből belecsúszott az árokba, úgyhogy fordulhattunk vissza.

Negyed 8-ra értünk vissza ugyanoda, ahol letértünk a sztrádáról, és simán visszamentünk rá. Na ez nagy hiba volt, de nem tudtuk, nem tudhattuk, mert híreket sehol nem lehetett hallani, és NEM VOLT LEZÁRVA a feljáró. Felháborító!!!!!

Onnantól már nem volt visszaút, kb 2 kilométert araszoltunk még, majd ma reggel 11 óráig semmit nem mozdult a sor. Még késő este is össze-vissza telefonálgattunk, de senki nem tudott annál többet mondani, mint hogy kamiont mentenek, meg hófal miatt a katasztrófavédelem lezárta a sztrádát. Ekkor újra felvetettem, hogy vágják át a szalagkorlátokat, de látszólag csak reggelre sikerült megfelelő mennyiségű embert összeszedni ahhoz, hogy a feladatot szakszerűen és balesetveszély nélkül megkezdjék.

Nekem még külön szerencsém is volt, mert egy parkolóban lévő autósbüfében vészeltem át az egészet, ahol meleg volt, finom ételek voltak, és az ottragadt emberek is nagyon barátságosak voltak, nyoma sem volt ingerültségnek.

Reggel aztán olvastam az Indexen, hogy a TEK is elindult. Dél körül ért oda a konvojuk, és inkább PR-fogásnak tűnt, mint valós , hathatós segítségnek. Nyilván a két harci jármű , amit mikrobuszok kísértek elől-hátul, jól jön ilyen időben, de ahhoz képest, hogy mennyi helyen hallottam, olvastam a TEK-ről, a honvédségről pedig semmit, elég nevetségesnek és magamutogatónak tűnt.

Déltől indult meg araszolva a forgalom, és hozzánk 3-ra értek oda a katasztrófavédelmisek. Szerencsére mi addig magunk kiástuk a kocsikat, de ők nagyon készségesek voltak, mint ahogy azok a rendőrök is, akik a visszafelé úton, kb kilométerenként az átvágott szalagkorlátokat biztosították.

Miután hazaértem, kaptam meg a belügyminisztérium sms-ét. Csak 23 órát késtek el vele!!!!

Összefoglalva:

- a civilek a körülményekhez képest nagyon megértőek és türelmesek voltak

- a kirendelt segítők nagyon készségesek voltak, de nem ma reggel, hanem tegnap délután kellett volna megjelenniük.

- a kommunikáció hiánya botrányos volt . Sokkal botrányosabb, mint a bíróság elsőfokú ítélete rezsicsökkentés ügyben."

Tehát még este nyolckor sem volt lezárva az autópálya.
Vicces, amikor évekkel később korábbi nyilatkozatok a visszájára sülnek el. Lehet nem kéne ilyeneket nyilatkozni,mert tök8 ki van kormányon, nem tudunk az időjárás felé kerekedni, és qrvára kiderül, hogy a töketlenség mindenekfeletti ilyenkor. Úgyhogy várom faszfejpintér lemondását, ami nyilván nem fog megtörténni.

Ja, én tegnap utaztam, az autópálya honlapja nem volt elérhető... Nyilván a galád ellenzékiek meghekkelték a szervert.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
De ez akkor sem az egész ország kétharmada, ha megfeszülsz sem.apeszos
Tegyük fel, hogy egy fiktív országban választást tartanak. Szavaznak, összeszámlálják. Ebben a pillanatban Sobri-módszer szerint nem tudjuk megmondani, hogy egy adott pártnak mennyi lett az "országos" támogatottsága, mivel nincs fogalmunk a választási rendszerről, a mandátumok kiosztásának módjáról.
Magyarországon a parlamenti 2/3 az ország 2/3-át képviseli (jó esetben). A 2/3 nevében hoz döntéseket, de nem a 2/3 szavazatainak birtokában.Atari
elvileg igen, gyakorlatilag nem biztos.
ha pl mindenki elmegy szavazni, és két nagy párt viszi el a szavazatok 100%-át, és "A" párt minden egyes körzetben 55%-kal nyer, "B" párt pedig minden egyes körzetben 45%-kal második, akkor "A" párt nagyjából az egyéni és területi listás mandátumokból összeszedheti a kétharmados többséget, 4.400.000 szavazattal, miközben a választásra jogosult lakosság kétharmada 5.333.333 lenne, tehát kevés híján egy millióval több.

a Fidesznek az volt a szerencséje, hogy ~53%-nyi szavazatra megkapta a területi mandátumok ~60%-át, miközben az MSZP kb arányosan kapott mandátumot, a Jobbik kicsivel arány felett, az LMP meg feleannyit, mint amennyi szavazatot kapott (mondhatjuk úgy is, hogy a mandátumszámítási módszerek az LMP 6 mandátumát a Fidesznek adták). innentől a Fidesznek elég lett volna a kétharmadhoz (országos kompenzációs mandátumok nélkül), ha öt egyéni körzetben veszítenek, de ez csak háromban történt meg, innentől meg ismert a sztori.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
"Viktor gyere haza! Nélküled káosz van az országban!"

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
"Helyszíni beszámoló az M1-esről: az OKF-ről lement egy busz egy rakat katasztrófavédővel. Kb. egy használható ember volt közülük. A katasztrófavédelem csak okoskodott néhányszor a helyszínen, és az egész mentésre a teljes fejetlenség a jellemző. Az önkéntes tűzoltóknak volt köszönhető, hogy tudták vágni a szalagkorlátokat. A TEK jelenléte pedig csak PR volt. Az, hogy egyáltalán volt valami mentés, a tűzoltóknak és a polgárőröknek volt köszönhető."
lánglovagok.hu

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Amadeus91
nem baj, majd B.Sz. önként elvégeztet egy családfa-kutatást, amibe kiderül, hogy izraelita felmeői (is) voltak, ezért lemond mandátumáról, párttagságáról, Vona meg kijelentheti, hogy a Jobbik azért nem tett ilyet, mert ez csak a Jobbik nevében elkövetett aljas izraeli összeesküvés volt. vagy ugyanez cigánnyal.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem igazán működött viszont az időjárásbiznisz. Egy időjáráscég sem jelezte hatékonyan előre, hogy emberek, itt életveszélyesen nagy hó lesz nemsoká. Így aztán útnak indultak rengetegen, akik nem indultak volna, ha tudták volna, hogy milyen hóhelyzet lesz. Ez már nem igazán működik, mert az állam beleütötte az orrát.
Sobri Jóska
Láthatóan az emberünket nem zavarják a tények, ha egy prekoncepciót akar igazolni

Szerda estéről
 www.hir24.hu/belfold/2013/03/13/narancs-riasztas-a-visszatero-tel-miatt/~~fokusz
Több megyében több veszélyes időjárási jelenség miatt is kiadtak első, vagy másodfokú figyelmeztetést.

Szerda délutánról
 internet2.kozut.hu/sajtoszoba/Lists/Mdiaoldal%20hrek/DispForm2.aspx?ID=495
Csütörtökön a nyugat-dunántúli megyékben a várható havazás mellett viharos, orkán erejű széllökésekre lehet számítani a meteorológiai előrejelzések szerint, ezért ezekben a térségekben több helyen is hóátfúvások nehezíthetik majd a közlekedést. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a teljes gépparkjával azon fog dolgozni, hogy megszüntesse majd az esetleges hóakadályokat, ugyanakkor a társaság arra kéri a közlekedőket, amennyiben a hófúvásokban érintett területeken autóznának, utazás előtt mindenképpen tájékozódjanak az aktuális útviszonyokról!

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Jakab Andor:

Számomra az derült ki ma, hogy Magyarországon az emberek zöme normális. Pár ezer troll züllesztette ezt a helyet tébolydává, egyébként minden rendben lenne.

Másfelől hálát adok a kapitalizmusnak.

A kapitalizmus az, ami működik. Még az ilyen szélsőséges körülmények között is. Működnek a mobiltelefonok, ami mindenkinek lehet, nem csak az állam csókosainak.
Működik a telefon és internet hálózat, működnek a buta és okostelefonok és működnek a kapitalista számítógépek.
Működik a Facebook, működik a Google térkép, nem fagynak le a szélsőségesen nagy terheléstől sem. Működnek, mint a karikacsapás, lehet a szolgáltatásra számítani. Amik nem működnek, azok az állami honlapok.
Működnek a kapitalista gépjárművek. Nagy hidegben sem áll le a motor és a fűtés, amíg el nem fogy az üzemanyag. Nem igazán működnek viszont azok a járművek, amiket az államnak kellene ilyenkor olajozottan üzemeltetni.
Működnek a kapitalista benzinkutak, ahol lehet kapni italt és ételt is. Működnek a kapitalista vállalkozások. Kinyitnak és pizzát sütnek és melegedőhelyet biztosítanak és segítenek, ahol és amiben tudnak, mert úgy a normális.

Nem igazán működött viszont az időjárásbiznisz. Egy időjáráscég sem jelezte hatékonyan előre, hogy emberek, itt életveszélyesen nagy hó lesz nemsoká. Így aztán útnak indultak rengetegen, akik nem indultak volna, ha tudták volna, hogy milyen hóhelyzet lesz. Ez már nem igazán működik, mert az állam beleütötte az orrát.

Nem igazán működik az állam. Mert az államban a kapitalizmus már csak nyomokban maradt jelen. Az államban a dolgoknak már nem kell működni ahhoz, hogy az állami emberek a pénzüket megkapják. Az állam megteheti, hogy ennyire életképtelenül gyengén működik. A rendőrök, katonák, mentősök, tűzoltók, orvosok és hasonló emberek annak ellenére működnek még, amennyire tudnak, hogy az állam alig biztosít valamit a működésük feltételei közül.

Működik Ausztria. Magyarország nem működik, de a kapitalizmus vívmányaira azért itt is lehet még számítani.

Mert a kapitalizmus vívmányai nincsenek ingyen és ezért kutya kötelességük működni. Nem működnek az állam vívmányai, mert "ingyen vannak". Ezért lehetnek ennyire drágák, mert kötelezően elveszik rá a pénzt a kapitalista cégektől és az emberektől. Akár jól működnek, akár nem. És működnek az emberek, akikről kiderült, hogy többségük nem troll.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Az a lényeg, ahol igazán fontos, ott rendesen takarítják a havat, fel lehet lélegezni:

 www.vagy.hu/tartalom/cikk/4076_kiknek_kedvez_debrecenbenSobri Jóska
Bár alig vagyok már itthon, de amúgy is az van, hogy a közútkezelő letakarítja az utakat teljesen korrekten, ami meg a város feladata lenne, ott meg mindig katasztrofális a helyzet, mert semmit sem csinálnak...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Az a lényeg, ahol igazán fontos, ott rendesen takarítják a havat, fel lehet lélegezni:

 www.vagy.hu/tartalom/cikk/4076_kiknek_kedvez_debrecenben

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Így szól az egész a pontosság kedvéért:
A vihar érkezését a meterológiai szolgálat jóval korábban jeleztegabokocka
Én 2006-ban nem értesültem a médiából a vihar előtt semmiről se, viszont tegnap dél körül már vörös riasztásról hallottam és arról is, hogy aki teheti, ne üljön autóba.
Erről Szily a cinken is írt
Sok ezer magyar családhoz hasonlóan természetesen nem hittünk a hatóságoknak, így csütörtökön délután három felé elindultunk síelni Ausztria felé az M1-esen.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.
atapapa
Semmit nem használ. Illetve esetenként, egy-egy rövid időszakra, vagy egy-egy iparágban, csalástípusban visszaszorítják az adócsalást, de hosszútávon nem ér semmit. NEM lehet minden adózó mellé ellenőrt állítani, és ha egy számlagyáros megszűnik, jön helyette a következő.
Gyurma Pappa
Én se akarok minden adózó mellé ellenőrt tenni, de a lebukás reális veszélyénél jobb visszatartó erő nem nagyon van.
De tőlem jöhetnének olyan kreatív szabályok is, mint az olasz megoldás, miszerint a vevőt is büntetnék, ha az üzletből kijövet nincs számlája a vásárolt termékről (ezzel ösztönözve a fogyasztót is ebben a küzdelemben) vagy az amerikai rendszer, amely az adócsalás feljelentőjének bizonyos százalékot dob ki a feljelentése nyomán beszedett pénzből.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Ata: gondolkodtam. Igazad van abban, hogy az egyén és az állam viszonya a hibás, a NAV dolgozók jó részét is bele kell ebbe venni. Ott is, csak meg szeretnének éli az emberek, és nagy része szarik az adómorálra. Van persze pár James Bond köztük, van pár aki azt hiszi, hogy megváltást hoz, amit csinál, és van aki ezt még élvezettel teszi, de ők a kisebbség. A többség megcsinálja a tervet, majd csak haza akar menni.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Így szól az egész a pontosság kedvéért:
"A vihar érkezését a meterológiai szolgálat jóval korábban jelezte" (...) "A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük." Nem, ezek a szavak nem valamelyik ellenzéki politikus havazással kapcsolatos nyilatkozatából valók, hanem Navracsics Tibor Magyar Nemzetben megjelent írásából, melyben a jelenlegi miniszter a Gyurcsány-kormány 2006. augusztus 20-i teljesítményét értékelte. Az akkori, négy halálos áldozattal járó vihart követő cikkben Navracsics nemzetközi példákkal érvelt amellett, hogy a kormányzat tehetetlensége esetén illene beadnia a lemondását a felelős politikusoknak. sőt, az akkori frakcióvezető a Nap-keltében kerek-perec ki is jelentette: "Az Orbán-kormány idején ebben az esetben egy miniszter felajánlotta volna a lemondását"

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
bocsesz, lemaradt, hogy ezt navra mondta 2006. augusztus 26-ánDiamondsHead44
És még ezt is hozzátette:

"Az Orbán-kormány idején ebben az esetben egy miniszter felajánlotta volna a lemondását"

több mint 11 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
bocsesz, lemaradt, hogy ezt navra mondta 2006. augusztus 26-án

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)