Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
A kormány is tudja: el kell venni a juttatásaikat. 😛apeszos
Vmint a szar szemetek ne mehessenek korábban nyugdíjba 60 évesen is gyerünk menteni az embereket...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
A kormány is tudja: el kell venni a juttatásaikat. 😛
több mint 11 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.
atapapa
Semmit nem használ. Illetve esetenként, egy-egy rövid időszakra, vagy egy-egy iparágban, csalástípusban visszaszorítják az adócsalást, de hosszútávon nem ér semmit. NEM lehet minden adózó mellé ellenőrt állítani, és ha egy számlagyáros megszűnik, jön helyette a következő.

El kezdték pl. a kockázat kezelést. Csak rájöttek kb. 2 év után, hogy egyszerűen nincs elég info, adat, statisztika. 5-6 év, mire ebből lesz valami. Ráugranak, egy-egy cégtulajdonosra, pfff, tízesével szedik össze strómanokat, nincs akadály. Ráugranak egy-egy székhelyre, holnap máshol vannak a cégek.

Nem, ez nem jó így. Kicsit több mint egy éve igazságügyi szakértek is, elég jól belelátok, mind az adóhatóság, mint az "ügyfelek" oldalára, és a NAV mindent egy sablonra akar megoldani, és nagyon sokszor egyszerűen nem is áll meg. Az esetek 20%-a egyértelmű vagy van beismerés, 30%-a kétséges, 50% (!) meg tök esélytelen, mert az adóhatóság feltételez, meg következtet, vagy egyszerűen az adóhatóság simán rágalmaz. Volt olyan eset, amikor az ellenőr a bíróságon simán beismerte, hogy tudták, hogy nem fog megállni. Azt már négyszemközt mesélte el egy régi barátom, hogy arra utaznak, hogy ha nincs pénze az ügyfélnek befizetni a 2-szer 500e fellebbezési illetéket, akkor úgyis jól járnak, ha befizeti, az amúgy sem jár vissza, őket meg nem érdekli igazán, hogy a bíróságon megáll-e az ügy, az ő éves tervükben az első fok van benne.

Ezek az ügyek még ugye bőven az EB határozat előtt kezdődtek. Ma már, nem így megy minden azért, kevesebb határozat van.

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
De ez akkor sem az egész ország kétharmada, ha megfeszülsz sem.apeszos
Tegyük fel, hogy egy fiktív országban választást tartanak. Szavaznak, összeszámlálják. Ebben a pillanatban Sobri-módszer szerint nem tudjuk megmondani, hogy egy adott pártnak mennyi lett az "országos" támogatottsága, mivel nincs fogalmunk a választási rendszerről, a mandátumok kiosztásának módjáról.
Magyarországon a parlamenti 2/3 az ország 2/3-át képviseli (jó esetben). A 2/3 nevében hoz döntéseket, de nem a 2/3 szavazatainak birtokában.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nyilván, ha nincs adó, nem lehet mit elcsalni 😊

A bűn gazdaságtana szerint az is befolyásolja az elkövetőt, hogy mennyi esélye van az adott cselekménnyel lebukni és hogy lebukás esetén mennyire súlyos büntetéssel kell szembesülnie.
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.

A legüdvözítőbb megoldás hosszabb távon az adócsökkentés lenne, én is többek között ezt vártam Orbánéktól, meg is tették, csak a kiadásokon elfelejtettek ehhez illően faragni.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az adót elcsalni annál inkább jövedelmező, minél magasabb az adó. Ha egy elfogadható szinten mozogna, a túlnyomó többség már inkább megfizetné mint sem, mert a másik oldalon most ott van, hogy egy komolyabb vizsgálatnál ízekre szed a NAV és jön a csőd. Ez azért baromi nagy kockázat egy vállalkozónak, csak most éppen muszáj vállalni, ha a piacon akarsz maradni. De ettől még aki tehetné, örömmel kerülné el ezt a fajta lutrit és kigazdálkodná, ha meg tudná fizetni. Ráadásként ha nem túl nagy az adó, akkor az azt kerülők se indulnak helyből akkora árelőnnyel, mint most. Azért az vicc kategória, hogy egy adott átlagos nettó fizuhoz most összességében nagyjából ugyanannyi adó tartozik.

Nyilván úgy lehetne elmenni ebbe az irányba, ha közben alaposan megnyesegetnék a szociális kiadásokat, részben, vagy teljesen fizetőssé tennék amit lehet, amivel nehéz lesz választást nyerni. Persze ha közben párhuzamosan csökkentenék az adókat, akkor benn hagynák a fedezetet a rendszerben, más kérdés, hogy ez is a csórókat hozná még rosszabb helyzetbe, mint az 1 kulcsos SZJA. Nem könnyű ügy, mert közben ott a rengeteg nyugdíjas, de be kell látni, hogy nincs más út, csak az öngondoskodás, a kisebb állam felé lépkedve lenne esély növekedni, versenyképesebbé válni.


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Saját döntésük szerint itt laknak, de leszarják, hogy mi történik velük.
Most szerinted mit kéne tenni?
Erőnek erejével kötelezni mindenkit a szavazáson való részvételre? Mint Észak-Koreában?
És csak mert van aki nem akar szavazni, ezért a te logikád szerint sosincs igazi támogatottsággal kétharmad, mert az csak 100%-os részvétel mellett lenne az, minden más esetben ha pl. én azt mondom, hogy a Fidesznek jelenleg kétharmados a legitimációja, az ország lakosságának a kétharmaduk mögöttük áll, akkor beletrollkodsz, hogy nem mindenki szavazott?
Szerintem ez úgy megy, hogy van mondjuk egy 40 fős osztály, és megbeszélik, hogy aki akar, az szombat este 6-kor találkozik, és kitalálják mit néznek meg a moziban.
Elmennek 10-en, és ők mind a Djangót akarják.
Az én logikám szerint egyhangú döntés született.
A te trollkodásod szerint ez csak az osztály 25%-a, vagyis elenyésző, és nem igaz, hogy mindenki a Djangót akarta megnézni.
Szerintem igaz, szerinted nem.
Mert más csoportot vizsgálunk.
Te mindenkit, én azokat, akiket érdekel a saját sorsuk.
Szerintem ez a konklúzió.Sobri Jóska
Akasztják a hóhért? 😛 Persze hogy én trollkodok, tőlem ez teljesen természetes. Hányadszor mondjam el, semmi bajom a legitimitációval. Te viszont teljesen kicsavarsz mindent, ahogy szoktad. Rávilágítottam egy tévedésedre, és azt véded foggal körömmel. Az én logikám szerint? A JOG szerint van meg a kétharmad, teljesen legitim módon, még egyszer: teljesen legitim módon, tisztelt hölgyeim és uraim. De ez akkor sem az egész ország kétharmada, ha megfeszülsz sem. De én be is fejeztem, mert megint kezdesz személyeskedni.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.Sobri Jóska
Megint nem ezt mondtam. Nagyvonalúan lehagytad az elejéről: A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. Mert a kérdés nem az volt, hogy hogyan aránylik az ország lakosságához a parlamenti kétharmad, hanem te kijelentetted hogy: az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka választotta meg őket. Nagyon általánosításnak tűnik nem? A számokat továbbra sem veszed figyelembe. Mert az ország=a választásokon részt vevőkkel. A többiek nem ebben az országban laknak ugye?apeszos
Saját döntésük szerint itt laknak, de leszarják, hogy mi történik velük.
Most szerinted mit kéne tenni?
Erőnek erejével kötelezni mindenkit a szavazáson való részvételre? Mint Észak-Koreában?
És csak mert van aki nem akar szavazni, ezért a te logikád szerint sosincs igazi támogatottsággal kétharmad, mert az csak 100%-os részvétel mellett lenne az, minden más esetben ha pl. én azt mondom, hogy a Fidesznek jelenleg kétharmados a legitimációja, az ország lakosságának a kétharmaduk mögöttük áll, akkor beletrollkodsz, hogy nem mindenki szavazott?
Szerintem ez úgy megy, hogy van mondjuk egy 40 fős osztály, és megbeszélik, hogy aki akar, az szombat este 6-kor találkozik, és kitalálják mit néznek meg a moziban.
Elmennek 10-en, és ők mind a Djangót akarják.
Az én logikám szerint egyhangú döntés született.
A te trollkodásod szerint ez csak az osztály 25%-a, vagyis elenyésző, és nem igaz, hogy mindenki a Djangót akarta megnézni.
Szerintem igaz, szerinted nem.
Mert más csoportot vizsgálunk.
Te mindenkit, én azokat, akiket érdekel a saját sorsuk.
Szerintem ez a konklúzió.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.Sobri Jóska
Megint nem ezt mondtam. Nagyvonalúan lehagytad az elejéről: A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. Mert a kérdés nem az volt, hogy hogyan aránylik az ország lakosságához a parlamenti kétharmad, hanem te kijelentetted hogy: az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka választotta meg őket. Nagyon általánosításnak tűnik nem? A számokat továbbra sem veszed figyelembe. Mert az ország=a választásokon részt vevőkkel. A többiek nem ebben az országban laknak ugye?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/kulfoldi_diakoknak_fizetne_osztondijat_a_magyar_allam.547945.html
ez csak szerintem geci pofátlan?Amadeus91
"Magyar állami ösztöndíjakat kaphatnának azeri, grúz és örmény hallgatók is - írta a lap."
Előszörre nem jött össze a bolt. Jövőhéten újra megpróbáljuk.Atari
egy koleszba kéne őket tenni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, ...apeszos
Te tényleg nem érted. Segítek:
Sobri képtelen elismerni a tévedését, de még a pontatlan megfogalmazását sem hajlandó javítani. Ennek sok oka lehet, fél a presztizsveszteségtől, hogy elveszíti az arcát, vagy csak egyszerűen fájna neki.
Szerintem hagyd, el kell fogadnod a megválltoztathatatlant!Atari
Elismerhetek én bármit, hisz aki elolvassa amit írunk, annak egyértelmű, hogy igazam van/nincs igazam.
Maga is el tudja dönteni.
Ez még nem változtat azon a tényen, hogy ma a Fidesz-KDNP kétharmaddal kormányoz, és legitim, törvényes, demokratikus módon azt csinál az alkotmánnyal, amit csak akar.
Ugyanis innen indultunk.
És ennek bizony nem más az oka, minthogy egyrészt Gyurcsány szépen agyonbaszkodta a baloldalt (tényleg főnyereménynek bizonyult a Fidesznek, ahogy előlépésekor ujjongtak), másrészt 2010-ben a sok málé nem szavazott a mindenhol prognosztizált kétharmad ellen, és most, amikor meg megkapták bele az arcukba már csak sírni, ríni tudnak, és erkölcsi alapon kikérni maguknak ami történik. Erkölcsi alapon. lol. Ez politika, nem kisdedóvó vagy szeretetotthon.Sobri Jóska
Megint csúsztatsz. Nem innen indultunk. Nézd vissza. Ezt a tényt nem vontam kétségbe soha. Azt viszont igen, hogy "az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka" szavazta volna meg ezt. Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. Erre egzakt számok vannak, amit nem veszel figyelembe valami oknál fogva. Akkor még egyszer:

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/kulfoldi_diakoknak_fizetne_osztondijat_a_magyar_allam.547945.html
ez csak szerintem geci pofátlan?Amadeus91
"Magyar állami ösztöndíjakat kaphatnának azeri, grúz és örmény hallgatók is - írta a lap."
Előszörre nem jött össze a bolt. Jövőhéten újra megpróbáljuk.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egyoldalúan értelmezed az adómorált, annak két oldala van, nem veszed figyelembe, hogy az adómorál része az állam hozzáállása is az adóztatáshoz, az adófelhasználáshoz.
Gyurma Pappa
Szerintem ha svéd gondossággal lenne elköltve a hazai adóbevétel mától kezdve, akkor se kezdenének korábbi adókerülő tömegek rohangálni a NAV-hoz.
Persze, én is hallottam már olyan indulatos hangot (pár éve), hogy amíg ezek vannak hatalmon, addig egy forint adót nem fizetek, de szerintem a legszámottevőbb probléma Magyarországon az egyénnek az államhoz, az állam által nyújtott szolgáltatásokhoz fűződő viszonyában keresendő.
Egyszerűen a 40 év kommunizmus, az intézményesített lopás az egyén szintjén, ennek elnézése, a fenntarthatatlan szociális rendszer kiélvezése és az ellenszolgáltatásként nyújtott nulla állampolgári csere olyan hozzáállást alakított ki, amiben egy kiválóan működő és a közpénzt a leghatékonyabban felhasználó állam se tudná arra ösztönözni az adózót néhány év leforgása alatt, hogy tegye be a magáét a közös kasszába. Sokan az állami szolgáltatásokat (még ha azok olyanok is, amilyenek) magától értetődő ajándéknak tartják, mivel 40 évig azok voltak (látszólag)

A nem nyugdíjas emberek döntő többsége is olyan szívesen hallja, hogy a nyugdíjasok emelést kapnak, hiszen mennyit dolgoztak, megérdemlik, meg milyen kevés a nyugdíj, de ha azt mondanák nekik (de sajnos nem mondják), hogy ennek köszönhetően emeljük az adódat, akkor jobb esetben rögtön begurulnának, vagy csak csendben elcsalnák a megemelt adót.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, ...apeszos
Te tényleg nem érted. Segítek:
Sobri képtelen elismerni a tévedését, de még a pontatlan megfogalmazását sem hajlandó javítani. Ennek sok oka lehet, fél a presztizsveszteségtől, hogy elveszíti az arcát, vagy csak egyszerűen fájna neki.
Szerintem hagyd, el kell fogadnod a megválltoztathatatlant!Atari
Elismerhetek én bármit, hisz aki elolvassa amit írunk, annak egyértelmű, hogy igazam van/nincs igazam.
Maga is el tudja dönteni.
Ez még nem változtat azon a tényen, hogy ma a Fidesz-KDNP kétharmaddal kormányoz, és legitim, törvényes, demokratikus módon azt csinál az alkotmánnyal, amit csak akar.
Ugyanis innen indultunk.
És ennek bizony nem más az oka, minthogy egyrészt Gyurcsány szépen agyonbaszkodta a baloldalt (tényleg főnyereménynek bizonyult a Fidesznek, ahogy előlépésekor ujjongtak), másrészt 2010-ben a sok málé nem szavazott a mindenhol prognosztizált kétharmad ellen, és most, amikor meg megkapták bele az arcukba már csak sírni, ríni tudnak, és erkölcsi alapon kikérni maguknak ami történik. Erkölcsi alapon. lol. Ez politika, nem kisdedóvó vagy szeretetotthon.

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, ...apeszos
Te tényleg nem érted. Segítek:
Sobri képtelen elismerni a tévedését, de még a pontatlan megfogalmazását sem hajlandó javítani. Ennek sok oka lehet, fél a presztizsveszteségtől, hogy elveszíti az arcát, vagy csak egyszerűen fájna neki.
Szerintem hagyd, el kell fogadnod a megválltoztathatatlant!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, nem én mondtam az egész országot, hanem te! Hol mondtam én, hogy ez a kormány nem legitim? Ilyenekkel Orbán szokott dobálózni, meg ezek szerint te. Milyen apeszos féle parlamentről beszélsz? Sikerült megint teljesen félrevinni az egészet, a te szád íze szerint. Téged idéztelek, te azonosítottad az egész országot a parlamenti kétharmaddal, nem én. Tényleg egy másik valóságban élsz, mert ha valaki a saját eszközeivel tenni szeretne ellene valamit, az nem ebben a valóságban él. Fogalmad sem lehet arról pl. hogy én mit teszek ez ellen a kormány ellen. Mert nem plakátolom ki, akkor semmit ugye? Egzakt számokat hoztam a feltevésed ellen, az sem jó? A te okfejtésed szerint aki nem ment el szavazni, az nem is létezik, illetve nem ehhez az országhoz tartozik. Az hogy ki megy el szavazni és kire, az magánügy. Ha akarom megosztom, ha akarom nem. Szaporíthatod a betűket tovább, csavargathatod ahogy akarod, attól még nem lesz igazad.apeszos
De.
Akkor van igazam amikor csak akarom, ezt már megtanulhattad volna.
Ma már kilencszer volt, és ez a tizedik.

Sőt, abban is igazam van, hogy aki nem megy el szavazni, az ugyan létezik, csak ha nem fejezi ki az akaratát a szavazatával, akkor honnan tudja bárki is, hogy mit szeretne? csak tippelni, követkz
eztetni lehet rá, de az a tuti, ha elmegy, és voksol.
Fogd fel, demokráciában ez a primér módja az országos ügyek intézésének.
Meg ahogy látom persze, az örökös picsogás. (Ezt nem rád írtem, hanem a picsogókra.)
(tizenegy)

És továbbra is kénytelen vagyok az országot azonosítani a parlamenti kétharmaddal, mivel másféle egzakt adatok nem ismertek.
Meg azért logikus, hogyha a szavazást egyfajta közvéleménykutatásként fogod fel, és mondjuk 4 millió megkérdezett adataiból kialakul egy arány, jelen esetben Fidesz-KDNP 68.13%, akkor ebből lehet (nagy valószínűséggel) következtetni, hogy ha hajlandó lenne szavazni, akkor a másik 4 millió embernél is ez az arány jelentkezne. Nem biztos, de valószínű.
(Pláne, hogy a közvéleménykutatások esetén a mintasokaság még az 1000 főt is ritkán éri el, és mégis elég pontos arányok alakulnak ki. Akkor egy 4000-szer nagyobb minta esetén még pontosabb képet kapunk.)
(tizenkettő)

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, nem én mondtam az egész országot, hanem te! Hol mondtam én, hogy ez a kormány nem legitim? Ilyenekkel Orbán szokott dobálózni, meg ezek szerint te. Milyen apeszos féle parlamentről beszélsz? Sikerült megint teljesen félrevinni az egészet, a te szád íze szerint. Téged idéztelek, te azonosítottad az egész országot a parlamenti kétharmaddal, nem én. Tényleg egy másik valóságban élsz, mert ha valaki a saját eszközeivel tenni szeretne ellene valamit, az nem ebben a valóságban él. Fogalmad sem lehet arról pl. hogy én mit teszek ez ellen a kormány ellen. Mert nem plakátolom ki, akkor semmit ugye? Egzakt számokat hoztam a feltevésed ellen, az sem jó? A te okfejtésed szerint aki nem ment el szavazni, az nem is létezik, illetve nem ehhez az országhoz tartozik. Az hogy ki megy el szavazni és kire, az magánügy. Ha akarom megosztom, ha akarom nem. Szaporíthatod a betűket tovább, csavargathatod ahogy akarod, attól még nem lesz igazad.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Előbb kellenek az élhetőbb adózási körülmények és utána követelni azok betartását. Fordítva nem megy és ez nem az emberek, vagy a vállalkozók hibája. Ha holnaptól jönne az amerikai modell és jóval visszaesne az adóterhelés, sokan fizetnének örömmel a szabályok szerint, mert annyira nem nagy poén izgulni azon, hogy mikor bukik a céged egy vizsgálaton és húzhatod le a rolót. Viszont normálisan meg nem tudod csinálni, mert az áraiddal kiröhögnek a piacon. Lehet brutál kemény NAV kommandó is, de attól még ugyanaz fog történni, mert képtelenség az adóterheket megfizetni az átlagos kkv szinten, szóval többeket fognak majd elkaszálni, de helyettük mindig lesznek új "próbálkozók", ezzel nem lehetne megtisztítani a piacot. Az adómorálért az adók magas szintje és az azok miatti alacsony jövedelmek a felelősek. Lehet mondani, hogy a magyar genetikailag már csak ilyen csalós, de ez baromság. Bár a genetikában valóban benne van, hogy akárhogy szopattak a történelem során, bennünk volt, hogy csak azért is megélünk valahogy.
Kori
A Fidesz az első évében összességében csökkentette az adóterhelést, de ettől egyik pillanatról a másikra nem lett szerintem jobb az adómorál.
Persze még akkor is magas volt a hazai adóelvonás, de 2011-ben vagy 10 EU-s államban volt magasabb a GDP-arányos tax revenue, mint nálunk. Vélhetően mindegyikben (skandináv államok, Benelux államok, stb) jobb adómorál volt, mint itt.
Ha mindenki pedánsan adózna (hasamra ütök) negyedével alacsonyabb adóterheléssel is fedezni lehetne a jelenlegi kiadásokat.
Nem azt mondom, hogy a génjeinkben van az adókerülés, de sajnos van egy számottevő - szocializmusban és a rablóprivatizációban szocializálódott - réteg, amely akkor is adót fog csalni, ha az adóterhelés a jelenlegi harmada lesz, ha másért nem azért, hogy így szerezzen magának versenyelőnyt a rendesen fizetőkkel szemben.
A nem adókerülő adózók pont ezért követelnek az államon hatékonyabb ellenőrzést és súlyosabb szankciókat, mert a jogkövető magatartásukkal képtelenek olyan alacsony áron termelni, szolgáltatni, kereskedni, mint a feketézők.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Ha mától lecserélik a magyar adórendszert az amerikaira, akkor ugyanolyan lesz az adómorálunk is?
atapapa
Egyoldalúan értelmezed az adómorált, annak két oldala van, nem veszed figyelembe, hogy az adómorál része az állam hozzáállása is az adóztatáshoz, az adófelhasználáshoz.
Amit Kori ír, hogy élhetőbb és ellenőrizhetőbb adófelhasználás mellett, javulna az adófizetési hajlandóság is. Magyarországon ott a gond, hogy amíg az adóhatóság gazdasági vezetője azt mondja a nyomtatóparton beszállítónak, hogy inkább hozza számla nélkül az árut, a többi ő elintézi, addig mit is várunk? Amíg a legnagyobb véresszájú adóellenőr szemrebbenés nélkül fordul el a színházi büfében, amikor nem kap nyugtát? Amikor elmulasztott az alkalmazott nyugtát adni, saját bevallása szerint is lustaságból (az ügyfelem nem jár jól, ha nem ad nyugtát, bizományos értékesítéssel dolgozik, nem érdeke nem nyugtát adni), akkor a NAV 400.000 Ft-ra büntetni a vállalkozót, egy 3e forintos jégkrémért, és utána közli, hogy nagyvonalú volt, mert 1 millió a határ, és ez csak 40%? Ja, hogy a havi haszna az egészen ~250e forint, az senkit nem érdekel, ugye.
És ez mikroszint. Arról nem is beszéltünk, amikor azt látja az adózó, hogy az állam rosszul használja fel a pénzét? Min vagyunk meglepődve, ugye 13. havi nyugdíj, meg Közgép, meg kitudjami?

Az adómorál állami oldalán is sokat kellene javítani. Ehelyett keménykedés megy. Jönnek, hogy "milliárdos adócsalást buktattak le" (általában ez is ferdítés, sokszor mossák össze a tényleges csalást az elmaradt, várható, feltételezhető, becsült, izétalánmajdnem adóval), közben meg a fekete gazdaságban az átlagos áfacsalás mértéke kb. év 1 millió forintot tesz ki, és így jön ki majd 100 milliárd forint elcsalt áfa évente. Szóval ha utána számolsz, 100.000 magyar vállalkozás dobja össze ezt a számot. Innentől kezdve, nehéz elképzelni, hogy csak a szereplők a hibásak, a rendszerben is van valami probléma.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Nekifutok még egyszer, utoljára. Értem amit mondasz, elsőre is értettem. Amit teszel, az a szokásos Fidesz-KDNP kommunikációs halandzsája. Mert igazad van ugyan, de nem a feltett kérdésre válaszolsz, hanem ködösítesz, terelsz, belekeverve a vélemény nyilvánítási jogot is. Amiről beszélsz az NEM az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka! Csak a leadott érvényes szavazatok százaléka. Ez nem egyenlő az ORSZÁG LAKOSSÁGÁVAL. Mivel jogkövető, adófizető MAGYAR állampolgár vagyok, tudom, hogy hol élek (még egy kicsit). Igen, a Fidesznek jogilag kétharmadja van. Bármit megtehet. Sajnos meg is tesz. Én is, hogy ez ne legyen mindig így. Körül nézek, nagyon is. Nem tetszik amit látok. Kussolnom kéne? És miért? Jóska Pistának is kussolnia kellene, mert Mari néni a Fideszre szavazott? Demokrácia Sobri módra? Nem hiszem, ezt te sem gondolod komolyan. Csak a válaszod nem fedi a valóságot, és ezt nehéz beismerni. Tehát még mindig: A parlamenti kétharmad nem egyenlő az ország lakosságának a kétharmadával. Sajnálom, hogy nem akarod érteni.apeszos
Pedig olyan a világon nincs, hogy mind a 10 millió magyar ember szavazzon.
Vagy 8.
Ezzel a logikával, ha a teljes lakosságra vetíted le, vagy az öszes választópolgárra, soha, senkinek nem lesz ilyen felhatalmazása, utoljára a Hazafias Népfrontnak volt, persze teljesen legálisan...

Szóval ha neked megnyugvás a jelenlegi helyzetben, hogy ez a kormány nem legitim kétharmad, ám legyen.
És akkor, ha így érzed, máris jobb lett minden?
Mert ellenben én azt gondolom, hogy akkor lehet egy problémát megoldani, ha a probléma valós lényegére adsz választ, nem pedig a személyes interpretációjára.
Nem véletlenül szavaztam 3 éve érdemben mindenképpen egy dolgot szem elött tartva: ne legyen kétharmad.
Nem apeszos féle 5,34 milliós, hanem olyan parlamenti, ami most van.
Én ennyit tudtam és szándékoztam tenni, és igyekszem hasonlóképp logikusan leadni a voksomat a jövőben.

A köztes időben 2 dolgot tehetek:
1, Vagy tudomásul veszem a valóságot (persze hisztizhetek, nem kell kussoljak), és igyekszem kihozni belőle számomra a legtöbbet. Konkrétan a saját vállalkozásaimmal foglalkozok, nem aktuálpolitikával, a saját magam és a környezetem boldogulásán ügyködök, nem azon, hogy áthasson az idegesség, a gyűlölködés, frusztráltság, ami számomra, számunkra teljesen haszontalan lenne.
2, Vagy aktívan teszek azért, hogy a valóságot a saját képemre formáljam:
2a, elkezdek a lakókörnyezetemben politizálni, indulok a 14-es választáson, igyekszek bejutni a parlamentbe, és ott tenni azért, hogy belülről, valódi döntéshozóként tehessem jobbá az életem.
2b, minden törvényes eszközt megragadva igyekszem ezt a garnitúrát eltávolítani (ilyet speciel nem tudok)
2c, minden eszközt megragadva igyekszem ezt a garnitúrát eltávolítani, forradalmat, erőszakot szítani, elsöpörni, elzavarni, kiebrudalni a jelenlegi kormányzatot, persze ez esetben vállalva annak a kockázatát, hogy nem sikerül, és a privát életem vesz egy nem kívánt fordulatot.

Biztos látod, az nincs a 2 dologban, hogy a valóságot nem veszem figyelembe, és mondjuk zenés táncmulatsággal, vagy székházfoglalással, esetleg focimeccsen történő zsidózással, etc. igyekszem a valóságot megváltoztatni.
Nem azért, mert kussolnom kell, vagy ne tehetném, hanem egyszerűen azért, mert nem érzem kellően hatékonynak.
Én elviekben egyetértek veled, hogy ha valakinek rossz, akkor sírjon, picsogjon, hisztizzen, kérje ki magának, naponta 3 linket posztoljon, hogy "ezmármindennekateteje", vagy "nincslejjebb", vagy "gecipofátlan" megjegyzésekkel, vagy amihez csak kedve van, stb. csak az a tapasztalatom, hogy ezek a rívások annyit érnek a valóságban, kb. annyi a valós hasznoságuk, mint belefingani a tornádóba.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Annak azért van oka:
Kori
Azt hittem ok nélkül 😊
Szerintem az alacsonyabb áfa csak egy tényező ebben.
Ha mától lecserélik a magyar adórendszert az amerikaira, akkor ugyanolyan lesz az adómorálunk is?
Frászt. Itthon a kommunizmus alatt nem volt jövedelemadózás, majd mindenki lop rendszerében sarjadó első magánvállalkozások természetesen nem szerettek adózni. Piacgazdasághoz méltó adózásról csak a ’80-as évek végétől beszélhetünk. Egy olyan közegben került ez bevezetésre, amikor éppen kezdett vergődni a tervgazdaság, majd a rendszerváltás után is évekig csökkent a gazdaság, senki se akart még adót is fizetni.
Az USA-ban meg évszázadok óta kapitalizmus van, komoly adóhagyományokkal és igen, ott nem vonnak el mindenre pénzt az állampolgártól, hanem majd az eldönti, hogy a nála hagyott pénzből mire költ.
Meg ott már van annyi esze egy választónak, hogy ha ígérgetést hall egy politikustól, akkor felötlik benne, hogy annak ki is állja majd a költségét.
És akkor még nem beszéltem olyan különbségekről, hogy nálunk a száznapos programmal SZJA-mentessé tették a minimálbért a szocik, lett is jó sok minimálbéresünk, vagy hogy az amerikai adóhivatalnak milyen eszköztára van az adócsalások felderítésére, itthon meg szörnyű nyivákolás tört ki, amikor az első Orbán-kormány létrehozta az APEH bűnügyi igazgatóságát nyomozati jogkörökkel felruházva, vagy hogy az USA-ban aki bejelent egy adócsalást, az jutalmat kap az elcsalt adóból.atapapa
Előbb kellenek az élhetőbb adózási körülmények és utána követelni azok betartását. Fordítva nem megy és ez nem az emberek, vagy a vállalkozók hibája. Ha holnaptól jönne az amerikai modell és jóval visszaesne az adóterhelés, sokan fizetnének örömmel a szabályok szerint, mert annyira nem nagy poén izgulni azon, hogy mikor bukik a céged egy vizsgálaton és húzhatod le a rolót. Viszont normálisan meg nem tudod csinálni, mert az áraiddal kiröhögnek a piacon. Lehet brutál kemény NAV kommandó is, de attól még ugyanaz fog történni, mert képtelenség az adóterheket megfizetni az átlagos kkv szinten, szóval többeket fognak majd elkaszálni, de helyettük mindig lesznek új "próbálkozók", ezzel nem lehetne megtisztítani a piacot. Az adómorálért az adók magas szintje és az azok miatti alacsony jövedelmek a felelősek. Lehet mondani, hogy a magyar genetikailag már csak ilyen csalós, de ez baromság. Bár a genetikában valóban benne van, hogy akárhogy szopattak a történelem során, bennünk volt, hogy csak azért is megélünk valahogy.

Más kérdés, hogy milyen szociális hatásai lennének, ha az állam végre leépülne, mert nyilván nincs felkészülve rá a lakosság, a többség nem is tudna rá felkészülni. Szóval inkább szép lassan csúszik lefele az állami szolgáltatások szintje, míg a magas adóterheléssel a növekedés és a felemelkedés lehetősége is ugrik, nem beszélve a versenyképességről.