NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ez érthető aggály, bár 2010 óta sok döntés cáfolta azt, hogy a fidesz zsebében lenne az AB. Igaz, ha a finnyás jobbos tagok helyét sorra veszi át a Balsai-Salamon vonal, akkor ez sokáig nem lesz így.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
Ha az új szöveg ellentétes a régi szöveg alapján kialakult régi gyakorlattal, akkor miért kellene a régi gyakorlatot alkalmazni?
Lex posterior derogat legi priori.
Nem arról van szó, hogy bármi, ami az előző alkotmány talaján született, az mostantól nem létezik, hanem ha valami az újjal ellentétes, akkor az alapján ne szülessen a hatályos alkotmánynak nem megfelelő döntés.
Mondhatnám, hogy pont ez szolgálja a jogbiztonságot, de nem mondom, mert ahhoz stabil alkotmány kellene.
Azért tartom ezt a kérdést túllihegettnek, mert egy aktivista alkotmánybíró ha valamit akar, azt a régi és az új alkotmány alapján is képes megindokolni (lásd regisztráció), kivéve persze azokat az eseteket, amikor a normaszöveg teljesen egyértelműen fogalmazva nem ad helyt "mérlegelésnek".atapapa
Nekem még így sem lenne problémám a keretezéseddel, ha nem kerülnének többségbe a pártkatonák Salamon belépésével. A hatályos alaptörvényből is le lehetne vezetni a jogbiztonságot szolgáló döntéseket, csak éppen a politika szolgálóleányává züllesztik a testületet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha az új szöveg ellentétes a régi szöveg alapján kialakult régi gyakorlattal, akkor miért kellene a régi gyakorlatot alkalmazni?
Lex posterior derogat legi priori.
Nem arról van szó, hogy bármi, ami az előző alkotmány talaján született, az mostantól nem létezik, hanem ha valami az újjal ellentétes, akkor az alapján ne szülessen a hatályos alkotmánynak nem megfelelő döntés.
Mondhatnám, hogy pont ez szolgálja a jogbiztonságot, de nem mondom, mert ahhoz stabil alkotmány kellene.
Azért tartom ezt a kérdést túllihegettnek, mert egy aktivista alkotmánybíró ha valamit akar, azt a régi és az új alkotmány alapján is képes megindokolni (lásd regisztráció), kivéve persze azokat az eseteket, amikor a normaszöveg teljesen egyértelműen fogalmazva nem ad helyt "mérlegelésnek".

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
"A Sólyom által fontos bástyának tartott alkotmányos gondolkodás azonban komolyan sérülhet, ha a parlament a hírnek megfelelően azt is az Alaptörvény részévé tenné, hogy az AB a döntéseinél többé nem hivatkozhat az elmúlt húsz év alkotmánybírósági gyakorlatára, és csak a 2012 januárjában hatályba lépett alaptörvényt vehetné alapul a döntéseihez."
 index.hu/belfold/2013/02/06/solyom_hanyatlik_a_magyar_alkotmanyos_kultura/

A múltat végképp eltörölni, ez nagyon ismerős valahonnan.Dzsokijuing
Mi a gond?
Volt egy alkotmány, most új van.
A régi alkotmány alapján hozott döntésekre ezentúl csak akkor lehet hivatkozni AB-határozatokban, ha azok az új alkotmánynak is megfelelnek.
Szerintem ennek magától értetődőnek kellene lennie, hiába zavarja ez a láthatatlan alkotmányára annyira büszke Sólyom Lászlót.
(persze ez nem menti a Fideszt az alól, hogy a jelenlegi alkotmánynál egy analfabéták által összetákolt önkormányzati rendelet is tartósabb)atapapa
Még ha a Fidesz a legjobb alaptörvényt hozta volna is össze, a jogfolytonosságot akkor is biztosítani kell. Itt nem a normaszövegről, hanem a gyakorlatról van szó: ha az alaptörvény valamiről másként rendelkezik, mint a korábbi alkotmány, akkor azt be kell építeni az AB gyakorlatába, nem pedig máglyát gyújtani a korábbi alkotmánybírósági döntésekből.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
"A Sólyom által fontos bástyának tartott alkotmányos gondolkodás azonban komolyan sérülhet, ha a parlament a hírnek megfelelően azt is az Alaptörvény részévé tenné, hogy az AB a döntéseinél többé nem hivatkozhat az elmúlt húsz év alkotmánybírósági gyakorlatára, és csak a 2012 januárjában hatályba lépett alaptörvényt vehetné alapul a döntéseihez."
 index.hu/belfold/2013/02/06/solyom_hanyatlik_a_magyar_alkotmanyos_kultura/

A múltat végképp eltörölni, ez nagyon ismerős valahonnan.Dzsokijuing
Mi a gond?
Volt egy alkotmány, most új van.
A régi alkotmány alapján hozott döntésekre ezentúl csak akkor lehet hivatkozni AB-határozatokban, ha azok az új alkotmánynak is megfelelnek.
Szerintem ennek magától értetődőnek kellene lennie, hiába zavarja ez a láthatatlan alkotmányára annyira büszke Sólyom Lászlót.
(persze ez nem menti a Fideszt az alól, hogy a jelenlegi alkotmánynál egy analfabéták által összetákolt önkormányzati rendelet is tartósabb)

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A Sólyom által fontos bástyának tartott alkotmányos gondolkodás azonban komolyan sérülhet, ha a parlament a hírnek megfelelően azt is az Alaptörvény részévé tenné, hogy az AB a döntéseinél többé nem hivatkozhat az elmúlt húsz év alkotmánybírósági gyakorlatára, és csak a 2012 januárjában hatályba lépett alaptörvényt vehetné alapul a döntéseihez."
 index.hu/belfold/2013/02/06/solyom_hanyatlik_a_magyar_alkotmanyos_kultura/

A múltat végképp eltörölni, ez nagyon ismerős valahonnan.Dzsokijuing
Ilyet ne mondj, mert még te is "vicces" leszel ha hasonlítgatsz... 😀
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
"A Sólyom által fontos bástyának tartott alkotmányos gondolkodás azonban komolyan sérülhet, ha a parlament a hírnek megfelelően azt is az Alaptörvény részévé tenné, hogy az AB a döntéseinél többé nem hivatkozhat az elmúlt húsz év alkotmánybírósági gyakorlatára, és csak a 2012 januárjában hatályba lépett alaptörvényt vehetné alapul a döntéseihez."
 index.hu/belfold/2013/02/06/solyom_hanyatlik_a_magyar_alkotmanyos_kultura/

A múltat végképp eltörölni, ez nagyon ismerős valahonnan.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
a hvg úgy tudja matolcsy lesz az új mnb elnök
 hvg.hu/gazdasag/20130205_matolcsy_jegybankelnk_vilaggazdasagDiamondsHead44
ha lehetett volna tippmixen tenni rá előtte....

 www.portfolio.hu/gazdasag/eldolt_matolcsy_lesz_a_jegybankelnok_esik_a_forint.179339.html

amúgy tiszta Rettegett Iván a pali.Amadeus91
Most akkor a gazdasági elképzeléseit megvalósítja az MNB devizatartalékából? Vegyek eurót vagy vegyek eurót?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
a hvg úgy tudja matolcsy lesz az új mnb elnök
 hvg.hu/gazdasag/20130205_matolcsy_jegybankelnk_vilaggazdasagDiamondsHead44
ha lehetett volna tippmixen tenni rá előtte....

 www.portfolio.hu/gazdasag/eldolt_matolcsy_lesz_a_jegybankelnok_esik_a_forint.179339.html

amúgy tiszta Rettegett Iván a pali.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
a hvg úgy tudja matolcsy lesz az új mnb elnök
 hvg.hu/gazdasag/20130205_matolcsy_jegybankelnk_vilaggazdasag

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
AKárhányszor sütsz el vicces párhuzamokat a Fidesz és az MSZMP között, nem lesz szerintem jobban védhető a nemzetközi pénzvilág. A megoldás a szar kormányokra semmiképp sem a demokrácia feladása, a nemzeti érdekek leszarása.

Amit amúgy számonkérsz az mind relatív. Párszáz kilométerre innen az itteni juttatások jelenlegi állapotukban is Kánaánnak számítanak, csak a te szemszögedből tűnik Görögország túlzónak (és különben is csak a legandákból építkezik ez az egész, nem volt ennyire gáz a szociális rendszer ott se). Az ukránok ugyanezt mondhatják a magyar rendszerre. Szóval a megszorítás az mindenhol megszorítás, nincs olyan, hogy itt csak a túlzásból vettek vissza, itt meg az alapból vettek el.
Rajna
Bármennyire szeretnéd viccesnek beállítani, egyáltalán nem az. Nekem akkor sem volt, jelenleg meg pláne nem. Demokrácia és a Fidesz? Érdekes. Mindegy is... Amúgy minden relatív. Végülis a hozzánk hasonlóan ugyancsak teljesen kiszámítható és a demokráciában élenjáró Ukrajna helyett Szomáliát is lehetett volna írni... apeszos
Én nem vicceltem, az szerintem te voltál, de ez nem lényeges. Lehet mondani, hogy a Fidesz nem demokratikus, de az kétségtelen, hogy meg lettek választva. Ha nem tetszik (nekem sem, hiába próbálsz/próbáltok fidesznyiknek beállítani), akkor lehet másra szavazni. Egyelőre lehet.

Az ukrán példával azt szerettem volna megmutatni, hogy a világ nagy része nem Nyugat-Európa. Állandóan ahhoz viszonyítani felesleges, néha át lehet nézni a túloldalra is. Egy kormány mozgástere minimális, az igaz,hogy a Fidesz most ezzel is elég rosszul él, de az életkörülményeink egy tökéletes kormánnyal sem lennének osztrák szinten.Rajna
Nem nem, szerintem félreértesz. Nem próbáltalak beállítani Fideszesnek, azt hiszem ilyet sosem mondtam. A beállítottság nem párt függő. Ezen a fórumon (hála a jó égnek) nem hinném, hogy bárki is pártfüggés miatt hallatja a hangját, bár biztos van kivétel. A nézeteink nem egyeznek, viszont az rendjén is van. A hasonlítgatást nem viccnek szánom, ha annak is tűnik, mivel nagyjából egyidős vagyok a Kedves Vezetővel, az előző rendszerben is éltem aktív dolgozóként. Hidd el, hogy nem vicces, ha egyre több hasonlóságot találok.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 896
Erre nemrég olvastam egy érdekes statisztikát, ha a világon minden ember az átlag magyar színvonalán élne olyan 40-50 éven belül kimerülne a Föld.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Én is osztom azt, hogy az átlagmagyar egy nagy, világösszevetésben a felső 10-20%-ban van életszinvonal tekintetében.
Nem csak Németország, USA , meg Svájc van, hanem van Dél-Amerika, Afrika, szinte egész Ázsia, ahol még tiszta ivóvíz, alapvető élelmiszerek vagy alapvető orvosi ellátás sincs.
Sokat segít a helyes arányérzék kialakításában ha valaki racionálisan vizsgálja a valóságot, és nem mindenféle speciális szemüvegen keresztül.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
AKárhányszor sütsz el vicces párhuzamokat a Fidesz és az MSZMP között, nem lesz szerintem jobban védhető a nemzetközi pénzvilág. A megoldás a szar kormányokra semmiképp sem a demokrácia feladása, a nemzeti érdekek leszarása.

Amit amúgy számonkérsz az mind relatív. Párszáz kilométerre innen az itteni juttatások jelenlegi állapotukban is Kánaánnak számítanak, csak a te szemszögedből tűnik Görögország túlzónak (és különben is csak a legandákból építkezik ez az egész, nem volt ennyire gáz a szociális rendszer ott se). Az ukránok ugyanezt mondhatják a magyar rendszerre. Szóval a megszorítás az mindenhol megszorítás, nincs olyan, hogy itt csak a túlzásból vettek vissza, itt meg az alapból vettek el.
Rajna
Bármennyire szeretnéd viccesnek beállítani, egyáltalán nem az. Nekem akkor sem volt, jelenleg meg pláne nem. Demokrácia és a Fidesz? Érdekes. Mindegy is... Amúgy minden relatív. Végülis a hozzánk hasonlóan ugyancsak teljesen kiszámítható és a demokráciában élenjáró Ukrajna helyett Szomáliát is lehetett volna írni... apeszos
Én nem vicceltem, az szerintem te voltál, de ez nem lényeges. Lehet mondani, hogy a Fidesz nem demokratikus, de az kétségtelen, hogy meg lettek választva. Ha nem tetszik (nekem sem, hiába próbálsz/próbáltok fidesznyiknek beállítani), akkor lehet másra szavazni. Egyelőre lehet.

Az ukrán példával azt szerettem volna megmutatni, hogy a világ nagy része nem Nyugat-Európa. Állandóan ahhoz viszonyítani felesleges, néha át lehet nézni a túloldalra is. Egy kormány mozgástere minimális, az igaz,hogy a Fidesz most ezzel is elég rosszul él, de az életkörülményeink egy tökéletes kormánnyal sem lennének osztrák szinten.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
AKárhányszor sütsz el vicces párhuzamokat a Fidesz és az MSZMP között, nem lesz szerintem jobban védhető a nemzetközi pénzvilág. A megoldás a szar kormányokra semmiképp sem a demokrácia feladása, a nemzeti érdekek leszarása.

Amit amúgy számonkérsz az mind relatív. Párszáz kilométerre innen az itteni juttatások jelenlegi állapotukban is Kánaánnak számítanak, csak a te szemszögedből tűnik Görögország túlzónak (és különben is csak a legandákból építkezik ez az egész, nem volt ennyire gáz a szociális rendszer ott se). Az ukránok ugyanezt mondhatják a magyar rendszerre. Szóval a megszorítás az mindenhol megszorítás, nincs olyan, hogy itt csak a túlzásból vettek vissza, itt meg az alapból vettek el.
Rajna
Bármennyire szeretnéd viccesnek beállítani, egyáltalán nem az. Nekem akkor sem volt, jelenleg meg pláne nem. Demokrácia és a Fidesz? Érdekes. Mindegy is... Amúgy minden relatív. Végülis a hozzánk hasonlóan ugyancsak teljesen kiszámítható és a demokráciában élenjáró Ukrajna helyett Szomáliát is lehetett volna írni...
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Túl sok nálunk az ingyen kenyér! Ingyenes oktatás, sok szociális segély, nyugdíjrendszer, egészségügy. Nálunk a fizetésünk 60%-ba kerülnek ezek a dolgok. Máshol 30% környékén vannak. Miért fizessem én más gyerek oktatását? Miért fizessem én más emberek nyugdíját és egészségügyi ellátását. Miért fizessem más munkanélküli segélyét?
Abból a +30%-ból ki tudnám fizetni magamnak én is az egészségügyi ellátásomat és a gyerekem oktatását valamint még a nyugdíjra is tudnék takarékoskodni.

Ezt húzza meg valaki és jobb lesz minden. Csak ezekhez a dolgokhoz senki nem mer nyúlni, mert elveszti a választásokat...Bruce
sosem volt.Amadeus91
Hát én egy forintot se fizettem ilyen címen amíg fősulira jártam. De az adófizetők pénzéből szépen csordogált a sulinak, amíg oda jártam.
Ingyenesnek nem ingyenes tényleg, de nem az fizeti aki oda jár, hanem a közösből fizetik és ez a probléma alapja!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Túl sok nálunk az ingyen kenyér! Ingyenes oktatás, sok szociális segély, nyugdíjrendszer, egészségügy. Nálunk a fizetésünk 60%-ba kerülnek ezek a dolgok. Máshol 30% környékén vannak. Miért fizessem én más gyerek oktatását? Miért fizessem én más emberek nyugdíját és egészségügyi ellátását. Miért fizessem más munkanélküli segélyét?
Abból a +30%-ból ki tudnám fizetni magamnak én is az egészségügyi ellátásomat és a gyerekem oktatását valamint még a nyugdíjra is tudnék takarékoskodni.

Ezt húzza meg valaki és jobb lesz minden. Csak ezekhez a dolgokhoz senki nem mer nyúlni, mert elveszti a választásokat...Bruce
sosem volt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Túl sok nálunk az ingyen kenyér! Ingyenes oktatás, sok szociális segély, nyugdíjrendszer, egészségügy. Nálunk a fizetésünk 60%-ba kerülnek ezek a dolgok. Máshol 30% környékén vannak. Miért fizessem én más gyerek oktatását? Miért fizessem én más emberek nyugdíját és egészségügyi ellátását. Miért fizessem más munkanélküli segélyét?
Abból a +30%-ból ki tudnám fizetni magamnak én is az egészségügyi ellátásomat és a gyerekem oktatását valamint még a nyugdíjra is tudnék takarékoskodni.

Ezt húzza meg valaki és jobb lesz minden. Csak ezekhez a dolgokhoz senki nem mer nyúlni, mert elveszti a választásokat...
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
[quote=apeszos
Nálunk elvárható? Különösen ha a saját kormányunk teszi? És nem is a jóléti juttatásokról beszélünk, hanem a megélhetésről? A görögöknél legalább az irreálisan magasból vettek el, nálunk az irreálisan alacsonyból, és annak a reálértéke is rohamosan csökken. Azok a brutális IMF megszorítók annyira nem is brutálisak, ha tekintetbe vesszük, hogy ugyanezeket a Kedves Vezető is bevezeti lassacskán IMF nélkül is, csak ő kiigazításnak hívja őket. E mellé vegyük a háromszor annyiba kerülő piaci finanszírozást, a befektetők elüldözését, a gazdaság és a vásárlóerő teljes leamortizálását. Az sem véletlen, hogy a legnagyobb szarban a munkamoráljukról híres latin népek vannak. Amit legutóbb olvastam, az is azt mutatja, nagyobb szarban vagyunk mint azt gondolnánk... Tudniillik, hogy teljesen leürül az államkassza a hónap közepére, ezért azt tervezik, hogy a béreket két részletben fizetik ki. Ezt közölték a szolgáltatókkal is? Tudom, hogy populista duma, de rezsit fizetni kell, aztán várjunk a hónap végéig hogy enni is tudjunk? Mi a gengszter váltás óta folyamatosan süllyedünk a szarba, akárki van kormányon. Ha folyamatosan mondogatja, hogy "ne a zemberek fizessék meg" akkor az igaz lesz? Tündérmesés Matolcsy országban ez így fog működni? Nem mondom hogy Kánaán lenne az IMF, de erős a gyanúm, hogy a Simicska-Nyerges vonulat miatt népellenség az IMF, nem azért mert egy rosszindulatú NER ellenség. Én fiatal koromban az egészségesnél többször hallottam, hogy gaz népnyúzó imperialisták, minden eszközzel harcolni kell ellenük. Most a nagy antikomcsi ugyanezt nyomja, csak más szavakkal. És ez se tetszik...[/quote]AKárhányszor sütsz el vicces párhuzamokat a Fidesz és az MSZMP között, nem lesz szerintem jobban védhető a nemzetközi pénzvilág. A megoldás a szar kormányokra semmiképp sem a demokrácia feladása, a nemzeti érdekek leszarása.

Amit amúgy számonkérsz az mind relatív. Párszáz kilométerre innen az itteni juttatások jelenlegi állapotukban is Kánaánnak számítanak, csak a te szemszögedből tűnik Görögország túlzónak (és különben is csak a legandákból építkezik ez az egész, nem volt ennyire gáz a szociális rendszer ott se). Az ukránok ugyanezt mondhatják a magyar rendszerre. Szóval a megszorítás az mindenhol megszorítás, nincs olyan, hogy itt csak a túlzásból vettek vissza, itt meg az alapból vettek el.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ha valaki önhibájából iszonyatosan eladósodik, nem várhatja, hogy azt helyette bárki kifizeti. De mégis tejelnek emberesen a görögöknek, hogy ne boruljanak be. Még egyszer mondom, a saját hibájukból, nem azért, mert a gaz nyugati szervezetek lökték őket az adósságcsapdába. Pont úgy, mint nálunk. Ezért szar duma ez az "IMF nem tudta megoldani" szöveg, mert semmi értelme. Úgy tudná megoldani, ha kifizetné helyettük a lóvét teljesen, de miért tenné? Így is többet kapnak, mint amit érdemelnek. Közben pedig ugyanolyan tarthatatlan pályán mozogna az ország, mint előtte. Ha már pénzt adnak, nyilván elvárják, hogy csináljanak is valamit, fogják vissza a hiányt, csodát tenni meg nem lehet, el kell venni a lóvét attól, akitől lehet.
Nem tetszik a görögöknek az IMF? Az IMF csak a rossz hír hozója: "gyerekek, itt a csőd, mi vagyunk a csődgondnokok, mert ti elszúrtátok és túl bénák vagytok ahhoz, hogy kútfőből esélyetek legyen ezt menedzselni". A kormányoknak még jó is, hogy rá lehet fogni egy arctalan szervezetre, a saját bűnüket, mert erről van szó. Ez benne a demagógia, amit te ezek szerint ugyanúgy megeszel, mint a többség.

Ha az IMF csinálná a gazdasági tervet, az jó eséllyel egy kiszámítható, fenntartható pályára állítaná az országot. Nyilván az is fájna itt-ott, de főleg ott, ahol a hatalom szereti túl bőkezűen szórni a pénzt, akár a haverok, akár a szavazatszerzés végett, hogy utána ismét jöjjön az elvtelen megszorítósdi. Erre baromi nagy szüksége lenne a vállalkozásoknak és a magánszemélyeknek is, mivel ezt nagyon régóta nem tudta megvalósítani senki. Ja, hogy racionálisan kéne gondolkodni ezentúl, semmi túlkapás, ész nélküli pénzszórás, hanem szép lassú ortodox folyamatok, amik apránként előre visznek? Mondjak országokat ahol ez működik? Csöppet jobban élnek, mint mi és az IMF is maximum egy kávéra ugrik be. Én szeretnék egy bolondbiztos vezetést látni az ország élén, mindegy lenne nekem, hogy hívják, mielőtt kivándorol még több ember és végleg reménytelen helyzetben lesz a gazdaság (bár már most sem vagyunk ettől messze).

Félreértés ne essék, az MSZP nyakig benne van ebben, őket is rühellem ezért, ugyanúgy elkapálták a jövőt, mint most a Fidesz, csak másképp. Az IMF-nek nem érdeke, hogy további országokba kelljen pénzt dönteni, mint a görögökbe, ezért szeretnének olyan irányt látni, ami esélyt ad a fejlődésre. A mostani nem ad, nézz már körül egy kicsit.Kori
Mint azt elmondtam, amennyire tudom, a görögök eladósodásának nem csupán a görögök voltak az okai, bármilyen egyszerű is volna ez, igenis a gaz nyugati szervezeteknek is volt hozzá némi közük, még ha a felelősség alapvetően a görögöké is. De ebbe most nem mennék bele, fogadjuk el, amit mondasz.

Rengeteg pénzt pumpáltak már a görög válság megsegítésére, kb. nulla eredménnyel. Én ezt nevezem sikertelenségnek, ha nem adtak volna nekik pénzt és úgy tartanánk itt, akkor talán látnám, hogy hasznos is lehet, amit csinálnak. Persze még kijöhet az egész jóra hosszútávon, de ezt nem tudom/tudjuk még. És az még oké, hogy nem az IMF okozza a csődöt, de elmélyíteni is tudja - lásd ugye itthon is csőd volt, megmentették az országot az azonnali bekrepálástól, de a hitel visszafizetése miatt a növekedés kilátásai limitáltak lettek, erre a csapongó gazdaságpolitika rátett és még nehezebb lett a helyzet. Legutóbbi kongresszusán maga az IMF is elismerte, hogy eddigi válságkezelő megoldásai rosszak voltak és irányváltás kell.

Nem vagyok biztos a tartós növekedésben, mert ilyet még nem nagyon láttunk tőlük, bár lehetséges. Mindenesetre az hétszentség, hogy nem venné figyelembe a magyar igényeket, azaz valsz jobban fájna (legalább egy ideig), mint a mindenkori kormány megszorításai. De ezt nem tudhatjuk, mindenesetre én irtózom attól, hogy olyanok döntsenek a politikáról, akiket nem választott meg senki. A szép lassú ortodox folyamatok kevéssé működnek most akárhol, bár nyilván az unortodoxiánál jobban, én itt továbbra sem Viktorékat védem, bármennyire próbálod ezt mondani. Az IMF ellen beszélek inkább.

Bolodnbiztos vezetés nincs, az IMF-ben sem. Az volna bolondbiztos, ha komolyan vennénk a demokráciát és nem antikommunista/antifasiszta vonalon szavaznánk, de ugye ez egyelőre nem látszik lehetségesnek.

Az IMF-nek amúgy igenis érdeke, hogy minél több helyen minél több hatalmat kapjon, mert bármilyen hihetetlen, ott is emberek és nem robotok dolgoznak, azaz a hatalmat szeretik, ahogy a pénzt is. Márpedig az IMF költségvetése nőni fog, ha valahol be kell avatkozniuk, több bürökrácia, stb. A tökéletes, növekvő világgazdaságban kb. feloszlatható lenne a banda, amit ugye semmilyen szzervezet nem szeretne. Nem mondom, hogy szándékosan válsággócokat idéznek elő, csak azt, hogy az ő érdekeik nem egyeznek az országokéval (ahogy ezt Sobri is leírta).

Azt még egyszer leszögezném, hogy nem gondolom őket ördögnek, Viktorékat meg pláne nem angyalnak, ezen a vonalon kár volna támadni engem. De az fix, hogy azt rossz megoldásnak tartanám, ha az IMF világkormányként átvenné a hatalmat mindenhol, vagy legalábbis idehaza.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Az IMF-nek nem érdeke, hogy további országokba kelljen pénzt dönteni, mint a görögökbe, ezért szeretnének olyan irányt látni, ami esélyt ad a fejlődésre. A mostani nem ad, nézz már körül egy kicsit.Kori
Azért egy dolgot tessék már figyelembe venni:
A jővőt senki se tudja.
Vannak valószínűségek, irányok, lehetőségek, de biztosan mondani, hogy valami 100% szar, a másik meg 100% jó, az badarság.
Ha ennyire egyértelmű lenne mindenki tudná mit tegyen a siker érdekében.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Biztos velem van a baj, de én annak örülnék, ha kormányaink önállóan soha nem álmodhatnák meg a gazdaság politikát (mondjuk a demokráciát se kéne rájuk bízni, legalábbis a mostani példa nem túl meggyőző). Csúnya IMF fennhatóságot óhajtok 😊 abban jobban bíznék, mint bármelyik dilettáns brigádban.

Az Unióban most pont efelé próbálják rugdosni a dolgokat, nem ok nélkül.Kori
A görögök nagyon orülnek a jelenlegi IMF-fennhatóságnak, ami már évek óta tart. Nagyon fasza dolog tud az lenni.

Egyébként az IMF bármelyik tagországnak ingyen csinál gazdaságpolitikai tervet, szóval nem kell szarba kerülni, hogy az IMF-nek átadd az uralmat. Indulj ezzel a programmal 2014-ben, hátha sokan vannak még úgy, mint te.Rajna
Ha valaki önhibájából iszonyatosan eladósodik, nem várhatja, hogy azt helyette bárki kifizeti. De mégis tejelnek emberesen a görögöknek, hogy ne boruljanak be. Még egyszer mondom, a saját hibájukból, nem azért, mert a gaz nyugati szervezetek lökték őket az adósságcsapdába. Pont úgy, mint nálunk. Ezért szar duma ez az "IMF nem tudta megoldani" szöveg, mert semmi értelme. Úgy tudná megoldani, ha kifizetné helyettük a lóvét teljesen, de miért tenné? Így is többet kapnak, mint amit érdemelnek. Közben pedig ugyanolyan tarthatatlan pályán mozogna az ország, mint előtte. Ha már pénzt adnak, nyilván elvárják, hogy csináljanak is valamit, fogják vissza a hiányt, csodát tenni meg nem lehet, el kell venni a lóvét attól, akitől lehet.
Nem tetszik a görögöknek az IMF? Az IMF csak a rossz hír hozója: "gyerekek, itt a csőd, mi vagyunk a csődgondnokok, mert ti elszúrtátok és túl bénák vagytok ahhoz, hogy kútfőből esélyetek legyen ezt menedzselni". A kormányoknak még jó is, hogy rá lehet fogni egy arctalan szervezetre, a saját bűnüket, mert erről van szó. Ez benne a demagógia, amit te ezek szerint ugyanúgy megeszel, mint a többség.

Ha az IMF csinálná a gazdasági tervet, az jó eséllyel egy kiszámítható, fenntartható pályára állítaná az országot. Nyilván az is fájna itt-ott, de főleg ott, ahol a hatalom szereti túl bőkezűen szórni a pénzt, akár a haverok, akár a szavazatszerzés végett, hogy utána ismét jöjjön az elvtelen megszorítósdi. Erre baromi nagy szüksége lenne a vállalkozásoknak és a magánszemélyeknek is, mivel ezt nagyon régóta nem tudta megvalósítani senki. Ja, hogy racionálisan kéne gondolkodni ezentúl, semmi túlkapás, ész nélküli pénzszórás, hanem szép lassú ortodox folyamatok, amik apránként előre visznek? Mondjak országokat ahol ez működik? Csöppet jobban élnek, mint mi és az IMF is maximum egy kávéra ugrik be. Én szeretnék egy bolondbiztos vezetést látni az ország élén, mindegy lenne nekem, hogy hívják, mielőtt kivándorol még több ember és végleg reménytelen helyzetben lesz a gazdaság (bár már most sem vagyunk ettől messze).

Félreértés ne essék, az MSZP nyakig benne van ebben, őket is rühellem ezért, ugyanúgy elkapálták a jövőt, mint most a Fidesz, csak másképp. Az IMF-nek nem érdeke, hogy további országokba kelljen pénzt dönteni, mint a görögökbe, ezért szeretnének olyan irányt látni, ami esélyt ad a fejlődésre. A mostani nem ad, nézz már körül egy kicsit.


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez is csúsztatás kissé... Olyan, mint a kamat, nem pusztán matematika.. 😛 Mert ha valaki nem hagyja hogy rendezzék a helyzetét, azét nem nagyon lehet. A görögöknek is kormányváltás kellett hozzá, lehet nem lett volna ennyire fájdalmas nekik, ha korábban hozzáfognak. Itt mindenki hazudik, kérdés ki nagyobbat? Orbán ezerarcú egyszer ezt mondom egy óra múlva meg az ellenkezőjét kommunikációja? Vagy az IMF? apeszos
Hát azért azt elvárni egy néptől, hogy a jóléti juttatások elvételéhez jó pofát vágjon, különösen, ha azt egy "külső erő" kényszeríti rá, irreálisnak hangzik. Ez akkor is igaz, ha a juttatások eredetileg is jogtalanok voltak. Szóval ezen meglepődni kár volna. Erre lehetett számítani, az IMF megoldásai mégsem tudták orvosolni a helyzetet egyelőre. Ennyit mondtam és nem többet, csak az IMF hatalomátvételét sürgetőket szerettem volna figyelmeztetni, hogy nem biztos, hogy a Kánaánt hoznák el.Rajna
Nálunk elvárható? Különösen ha a saját kormányunk teszi? És nem is a jóléti juttatásokról beszélünk, hanem a megélhetésről? A görögöknél legalább az irreálisan magasból vettek el, nálunk az irreálisan alacsonyból, és annak a reálértéke is rohamosan csökken. Azok a brutális IMF megszorítók annyira nem is brutálisak, ha tekintetbe vesszük, hogy ugyanezeket a Kedves Vezető is bevezeti lassacskán IMF nélkül is, csak ő kiigazításnak hívja őket. E mellé vegyük a háromszor annyiba kerülő piaci finanszírozást, a befektetők elüldözését, a gazdaság és a vásárlóerő teljes leamortizálását. Az sem véletlen, hogy a legnagyobb szarban a munkamoráljukról híres latin népek vannak. Amit legutóbb olvastam, az is azt mutatja, nagyobb szarban vagyunk mint azt gondolnánk... Tudniillik, hogy teljesen leürül az államkassza a hónap közepére, ezért azt tervezik, hogy a béreket két részletben fizetik ki. Ezt közölték a szolgáltatókkal is? Tudom, hogy populista duma, de rezsit fizetni kell, aztán várjunk a hónap végéig hogy enni is tudjunk? Mi a gengszter váltás óta folyamatosan süllyedünk a szarba, akárki van kormányon. Ha folyamatosan mondogatja, hogy "ne a zemberek fizessék meg" akkor az igaz lesz? Tündérmesés Matolcsy országban ez így fog működni? Nem mondom hogy Kánaán lenne az IMF, de erős a gyanúm, hogy a Simicska-Nyerges vonulat miatt népellenség az IMF, nem azért mert egy rosszindulatú NER ellenség. Én fiatal koromban az egészségesnél többször hallottam, hogy gaz népnyúzó imperialisták, minden eszközzel harcolni kell ellenük. Most a nagy antikomcsi ugyanezt nyomja, csak más szavakkal. És ez se tetszik...
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ez is csúsztatás kissé... Olyan, mint a kamat, nem pusztán matematika.. 😛 Mert ha valaki nem hagyja hogy rendezzék a helyzetét, azét nem nagyon lehet. A görögöknek is kormányváltás kellett hozzá, lehet nem lett volna ennyire fájdalmas nekik, ha korábban hozzáfognak. Itt mindenki hazudik, kérdés ki nagyobbat? Orbán ezerarcú egyszer ezt mondom egy óra múlva meg az ellenkezőjét kommunikációja? Vagy az IMF? apeszos
Hát azért azt elvárni egy néptől, hogy a jóléti juttatások elvételéhez jó pofát vágjon, különösen, ha azt egy "külső erő" kényszeríti rá, irreálisnak hangzik. Ez akkor is igaz, ha a juttatások eredetileg is jogtalanok voltak. Szóval ezen meglepődni kár volna. Erre lehetett számítani, az IMF megoldásai mégsem tudták orvosolni a helyzetet egyelőre. Ennyit mondtam és nem többet, csak az IMF hatalomátvételét sürgetőket szerettem volna figyelmeztetni, hogy nem biztos, hogy a Kánaánt hoznák el.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
azért a görögöket idekeverni elég demagóg. 1. hamis beszolgáltatott alapján kerültek be az eurózónába, 2. ha ők bebuknak, akkor nagyon nagy gondot okoznak az eurózóna többi államának is. Szóval a görögök maradjanak inkább csendben a 3000 eurós rendőrfizetések és az "időben érkeztél a munkahelyedre" bónuszok után.Amadeus91
Én nem védtem a görög gazdaságpolitikát a válsághoz vezető út során, de azt állítottam, hogy az IMF nem volt képes rendezni a helyzetet több év alatt sem, és ez tény. Csodát várni tőlük marhaság.

A hazugságért egyébként az EU is felelős, mert ha volt eszük, tudták, hogy kamuznak nekik, mégis tettek a dologra, de mikor már Görögország nem olyan klafa piac, akkor már felfedik ezeket a csúnya csalásokat. Szóval mielőtt szentté válna minden nemzetközi szervezet azért, mert a nemzeti kormányok rendszerint elbaltáznak egy rakás dolgot, érdemes megnézni, ezek a szervezetek mennyire tették jól a dolgukat.
Rajna
Ez is csúsztatás kissé... Olyan, mint a kamat, nem pusztán matematika.. 😛 Mert ha valaki nem hagyja hogy rendezzék a helyzetét, azét nem nagyon lehet. A görögöknek is kormányváltás kellett hozzá, lehet nem lett volna ennyire fájdalmas nekik, ha korábban hozzáfognak. Itt mindenki hazudik, kérdés ki nagyobbat? Orbán ezerarcú egyszer ezt mondom egy óra múlva meg az ellenkezőjét kommunikációja? Vagy az IMF?