Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.
atapapa
Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
nem a szocikra szavaztam.Amadeus91
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal..... mi is.
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijcsokkentes_az_imf_elarulta_mit_javasolt_valojaban.544867.html
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Éljenek a fasszalszavazók!

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
beindult a fideszes immunrendszer.

egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.

(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa
nem a szocikra szavaztam.Amadeus91
Bűntudatos kend? Azér megyen itt a compensatory?sutianap
drága barátom, alássan tájékoztatlak arról, hogy érvénytelen szavazatot adtam le.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
beindult a fideszes immunrendszer.

egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.

(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa
nem a szocikra szavaztam.Amadeus91
Bűntudatos kend? Azér megyen itt a compensatory?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
beindult a fideszes immunrendszer.

egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.

(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)
atapapa
nem a szocikra szavaztam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
beindult a fideszes immunrendszer.

egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot. Amadeus91
Titkon azért reménykedem abban, hogy ennél több ragadt meg benned ebből a hozzászólásból, kicsit objektívebb képet ad egy általad elhamarkodottan értékelt, de nem ismert viszonyról.

(Gyurcsány indult 2010-ben. Aki olyan szoci jelöltre szavazott, amely nem jutott egyéniben mandátumhoz, az Gyurcsány képviselőségére is szavazott az országos listára gyűjtött töredékszavazatok miatt)

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),

A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.

persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
Kommunista múlttal szakítani csak az a párt tud, amelyiknek volt kommunista múltja. Magyarországon ezt jelenleg csak egy parlamenti párt mondhatja el magáról 😊

KB alá tartozó szervezet munkatársa...
Mivel állampártról beszélünk, vagyis az állam és a párt irányítása teljes mértékben összefonódott, ezért a Központi Bizottságnak is voltak olyan osztályai, amelyek ma mondjuk minisztériumok alatt működnének. Hogy lelőjem a poént, tudod hogy hívják azt a helyet a rendszerváltás óta, ami miatt ma te Kövért kommunistázod? Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Politikatudományi Intézete.
Tudomásom szerint alig dolgozott többet itt egy évnél, ahol abszolút tudományos tevékenység folyt (még ha "érzékeny" területen is), politikai tevékenységet nehezen folytathatott volna úgy, hogy még MSZMP-tag sem volt.

Én nem voltam, koromnál fogva nem is lehettem kisztag, de ha az adott korban az egyetemisták 80-90%-a tagja volt a szervnek, akkor szerintem abszolút jelentéktelen dolognak tekinthető a mezei Kisz-titkárság.
Persze örülök annak, hogy te ezt másképpen véled, gondolom pont ezért nem jutott eszedbe soha, hogy Gyurcsány Ferencre szavazz, aki politikailag-ideológiailag ezerszer befolyásosabb pozícióban volt kiszesként, mint bármelyik fideszalapító, de az MSZP is kiesik nálad, mint a diktatúra állampártjának abszolút jogutódja.


Én bőszen antikommunista vagyok, de belátom, hogy egy diktatúrában nem csak az a két út létezik, hogy az első sorban tapsolsz vagy minden percben azon agyalsz hogy fegyvert fogj az elnyomók ellen.
A KISZ-ben mozogni a '70-es évek végén, '80-as évek elején legalább annyira jelezte azt is, hogy az illető szereti a társaságot, a jó bulikat, szerette az utazást (a KISZ-nek saját utazási irodája volt), stb.

Hogy ezzel a tagsággal kinek mi volt a szándéka, azt szerintem egyértelműen jelzi, hogy ki mit csinált az egyetem után.
Kövér és Orbán megalapította azt a fideszt, amely az első pillanattól kezdve szálka volt az állampárt szemében és a politikai pluralizmust hirdette, míg Gyurcsány a KISZ Központi Bizottságáig emelkedett. atapapa
beindult a fideszes immunrendszer.

egyébiránt azért nem szavaztam Gyurcsány Ferencre - azonkívül, hogy nem indult '10-ben - mert, olyan emberre adnám le a voksom - lő idealista szavazópolgár - akiről merem azt vélni partvonalon állóként, hogy előre tudja lendíteni az országot.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),

A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.

persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
Kommunista múlttal szakítani csak az a párt tud, amelyiknek volt kommunista múltja. Magyarországon ezt jelenleg csak egy parlamenti párt mondhatja el magáról 😊

KB alá tartozó szervezet munkatársa...
Mivel állampártról beszélünk, vagyis az állam és a párt irányítása teljes mértékben összefonódott, ezért a Központi Bizottságnak is voltak olyan osztályai, amelyek ma mondjuk minisztériumok alatt működnének. Hogy lelőjem a poént, tudod hogy hívják azt a helyet a rendszerváltás óta, ami miatt ma te Kövért kommunistázod? Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Politikatudományi Intézete.
Tudomásom szerint alig dolgozott többet itt egy évnél, ahol abszolút tudományos tevékenység folyt (még ha "érzékeny" területen is).

Én nem voltam, koromnál fogva nem is lehettem kisztag, de ha az adott korban az egyetemisták 80-90%-a tagja volt a szervnek, akkor szerintem abszolút jelentéktelen dolognak tekinthető a mezei Kisz-titkárság.
Persze örülök annak, hogy te ezt másképpen véled, gondolom pont ezért nem jutott eszedbe soha, hogy Gyurcsány Ferencre szavazz, aki politikailag-ideológiailag ezerszer befolyásosabb pozícióban volt kiszesként, mint bármelyik fideszalapító, de az MSZP is kiesik nálad, mint a diktatúra állampártjának abszolút jogutódja.


Én bőszen antikommunista vagyok, de belátom, hogy egy diktatúrában nem csak az a két út létezik, hogy az első sorban tapsolsz vagy minden percben azon agyalsz hogy fegyvert fogj az elnyomók ellen.
A KISZ-ben mozogni a '70-es évek végén, '80-as évek elején legalább annyira jelezte azt is, hogy az illető szereti a társaságot, a jó bulikat, szerette az utazást (a KISZ-nek saját utazási irodája volt), stb.

Hogy ezzel a tagsággal kinek mi volt a szándéka, azt szerintem egyértelműen jelzi, hogy ki mit csinált az egyetem után.
Kövér és Orbán megalapította azt a fideszt, amely az első pillanattól kezdve szálka volt az állampárt szemében és a politikai pluralizmust hirdette, míg Gyurcsány a KISZ Központi Bizottságáig emelkedett.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.

persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.
Amadeus91
Azért ezt ne misztifikáljuk túl, én pl se úttörő se KISZ tag nem voltam soha. Még a seregben sem, pedig ott tényleg kötelező lett volna. És problémám sem adódott ebből.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt),

A függetlenített titkárok már ideférnények, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
azért valahol elkeserítő, hogy az önmagát a kommunista múlttal szakító pártnak definiáló fidesz csak olyan házelnököt volt képes kinyomni magából amelyik mindenféle népfrontban volt vezető és olyan köztársasági elnököt aki miniszterelnök helyettes volt a átkosban. Azért ezek nem a "jelentéktelen" kategóriák. De mehetnénk tovább Hoffmann Rózsán át, érintve Semlyén Zsoltot. Viktorunk egyetemen volt KISZ titkár (arra sem lehet legyinteni már, hogy kötelező volt és jelentéktelen), a fentebb említett Kövér László a KB alá tartozó szervezet munkatársa volt, Pozsgai Imrét meg nem is tudom, hogy merték az alkotmány közelébe odaengedni.

persze lehet azért összeférhetetlen ez számomra, mert már demokráciába születtem bele.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azt mondom hogy a fidesz élmezőnyében, vezetésében nem sok olyan ember van, aki pl. függetlenített titkár, megyei vagy fővárosi párttitkár, MSZMP KB, PB tag, vagy a diktatúra éveiben kormánytag lett volna, az MSZP-hez képest pedig végképp nincs értelme ezt mérni.
Persze ha az a kérdés, hogy a húszesztendős mezítlábas KISZ-titkárig mindenkitől vegyük-e el annak lehetőségét, hogy az államigazgatásban vagy a rendőrségben vezető beosztása legyen, vagy minden maradjon változatlan, akkor inkább szavaznék az első lehetőségre, még ha huszonéves fiatal felnőttek ritkán okoztak olyan károkat másnak e megbízatásuknál fogva, mint pl. Gyurcsány a Dialógus tagjainak.

Az ügynökkérdés más történet, bár szerintem - a koruknál fogva - itt se a Fidesz-alapítók lehetnek az egyértelmű érintettek, hanem az olyan emberek, mint Járai, Matolcsy. Vagy egyéb befolyásos tagok félnek, hogy közeli családtagjaikról kiderül, ami Pokorni apjáról is kiderült.
Ám a véleményem ebben a témakörben se különbözik a lusztrációban megfogalmazottaktól, haragszom is a témában tanúsított sunyi magatartása miatt a Fideszre. atapapa
Na most, teljesen egyetértek. Annyit azért megjegyeznék tisztelettel: az akkori KISZ titkárunk 34 éves volt... 😀

A mai parlamenti közvetítésből, "kicsit idevág":
"Voltunk mi már egy pártban államtitkár asszony - mondta Hiller utalva arra, hogy Hoffmann is tagja volt az MSZMP-nek. Szerinte nem fair, hogy Hoffman ezt is felhozta, amikor ő szakmai vitát akart volna. Hoffman azonban Hiller válaszát személyeskedésnek nevezte. "A fiatalokat nem csaptuk be, tárgyalunk velük" - mondta."
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Azt mondom hogy a fidesz élmezőnyében, vezetésében nem sok olyan ember van, aki pl. függetlenített titkár, megyei vagy fővárosi párttitkár, MSZMP KB, PB tag, vagy a diktatúra éveiben kormánytag lett volna, az MSZP-hez képest pedig végképp nincs értelme ezt mérni.
Persze ha az a kérdés, hogy a húszesztendős mezítlábas KISZ-titkárig mindenkitől vegyük-e el annak lehetőségét, hogy az államigazgatásban vagy a rendőrségben vezető beosztása legyen, vagy minden maradjon változatlan, akkor inkább szavaznék az első lehetőségre, még ha huszonéves fiatal felnőttek ritkán okoztak olyan károkat másnak e megbízatásuknál fogva, mint pl. Gyurcsány a Dialógus tagjainak.

Az ügynökkérdés más történet, bár szerintem - a koruknál fogva - itt se a Fidesz-alapítók lehetnek az egyértelmű érintettek, hanem az olyan emberek, mint Járai, Matolcsy. Vagy egyéb befolyásos tagok félnek, hogy közeli családtagjaikról kiderül, ami Pokorni apjáról is kiderült.
Ám a véleményem ebben a témakörben se különbözik a lusztrációban megfogalmazottaktól, haragszom is a témában tanúsított sunyi magatartása miatt a Fideszre.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
😀 😀

Az Éhségmenet Alkotmány utcában felállított színpadán egy három műszakban dolgozó hat gyermekes edelényi közmunkás beszélt. A fő üzenete az volt, hogy "ne féljetek, mert van képviseletetek", majd azzal búcsúzott: "Orbán Viktornak üzenem, hogy menjen a picsába és vigye magával a haverjait is".
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt), egy időben aki egyetemista volt, az valószínűleg KISZ-tag is volt.

A függetlenített titkárok már ideférnének, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛atapapa
Így van. Annak idején az uránnál a KISZ titkárnak alig kisebb hatalma volt, mint a párt titkárnak, pedig csak egy üzemi titkár volt. Cégen belül bármit megkapott, ami kiesett a száján. Hogy a Fideszben nincsenek "olyanok"? Ugyan. Azt az átvilágítást megnéztem volna azért. Valószínű ezért a Fidesz az egyetlen kerékkötője a nyilvánosságának....
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.apeszos
Nagy túlzással 😀
Párszor lejátszottuk ezt a meccset, a fidesz élmezőnyében nem nagyon vannak olyan politikusok, akiket egy cseh mintára alkotott lusztrációs törvény érintett volna.
A kisz titkár teljesen jelentéktelen dolog volt ideológiai szempontból vagy a közélet befolyásolásának a perspektívájából. Nagyjából annyi tagja volt a KISZ-nek, mint az MSZMP-nek (csak a KISZ életkori korlátok miatt sokkal kisebb körből merített, vagyis arányaiban a KISZ nagyobb szervezet volt), egy időben aki egyetemista volt, az valószínűleg KISZ-tag is volt.

A függetlenített titkárok már ideférnének, ők pénzt, paripát és fegyvert kaptak a "munkájukért", Gyurcsány nem is lehetett volna miniszterelnök 😛

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 index.hu/belfold/2013/02/11/zsiga_fele_hazam_a_felesegeme/

Ez is de szép. 😊

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért a Fideszben -kis túlzással- lassan többen vannak mint az MSZP-ben. Jobban érezném magam, ha úgy nagyjából 20 éve sitten ülnének. KISZ titkárokig bezárólag.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák. atapapa
Ott a lusztráció miatt paradox módon rosszabb lett a helyzet. A Husák-generáció valóban eltűnt a közéletből, de a komcsi párt gettótámogatottsága megmaradt, a válság miatti rendszerkritikusságuk miatt némileg még erősödtek is és ma már sokszor a mérleg nyelvét játszhatják el, főleg (szerencsére) helyi szinteken.
 comment.blog.hu/2013/02/11/huszonot_ev_kesessel_kerul_a_kepernyore_egy_csehszlovak_tv-sorozatDzsokijuing
Miért lett rosszabb a helyzet? Mert a szélsőbalos kommunista szavazók nem tűntek el? Hogy tűntek volna el, ezeknek a 40 éveknek nem csak a pártvezetésben voltak meg a haszonélvezői, az aktív választójoguk még a kirostált expolitikusoknak is megmaradt, nincs ezzel semmi gond.
Hogy nálunk ezeknek egy része integrálódott az MSZP-be, másik része meg a Munkáspártba ment, az egy dolog, de szerintem a szükséges cezúrát leszámítva is sok tekintetben "egészségesebb" lett volna, ha egy tiszta, nem pártállami alapú baloldali, szocdem tömegpárt jön létre és nem az MSZMP él tovább egy M betűvel megrövidítve.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák. atapapa
Ott a lusztráció miatt paradox módon rosszabb lett a helyzet. A Husák-generáció valóban eltűnt a közéletből, de a komcsi párt gettótámogatottsága megmaradt, a válság miatti rendszerkritikusságuk miatt némileg még erősödtek is és ma már sokszor a mérleg nyelvét játszhatják el, főleg (szerencsére) helyi szinteken.
 comment.blog.hu/2013/02/11/huszonot_ev_kesessel_kerul_a_kepernyore_egy_csehszlovak_tv-sorozat

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ata, írod: "Ezért mondom, hogy jobban járt volna az ország, ha nem olyan elnök szabja meg az AB ítélkezésének az irányát, aki úgy viselkedik, mintha egy tökéletes jogállamba született volna bele, hanem ha olyan irányvonal érvényesült volna, amely egy emberöltőnyi diktatúra mocskát próbálta volna tisztázni."

Szerintem pedig nehéz olyan (egy vagy több) diktatúra mocskát tisztázni, ahol az adott ország lakóinak többsége (életkorából fakadóan) nem tettes vagy áldozat, hanem tétlen elszenvedő vagy cinkostárs.
Pont emiatt az ország többsége csendben támogatta a Sólyom-féle tiszta-lap hozzáállást. Ez morálisan nem helyes, de ha akkor nem húztunk egy igazságtételi határt (és emiatt a Zétényi-Takács-cucc eleve halálra volt ítélve, hiszen az EKA-tárgyalásokon nem volt szó igazságtételről), akkor mára már ez teljesen gumicsont.Dzsokijuing
Okkal boldoltam a "próbálta" részt.

Természetesen nem az AB feladata lett volna ez, bőven elég lett volna, ha az AB a demokratikusan megválasztott parlament akaratát ebben a rendkívüli fontos kérdésben nem (sem) vágja el.
És ezzel el is értünk oda, hogy mennyit ér az, hogy mi történt az EKA-n. Azon az EKA-n, amit senki nem választott meg és amit senki se legitimizált,ellentétben a törvényhozással. Később millió olyan dolog lett elfogadva vagy millió olyan dolog történt másképp, amit az EKA nem tárgyalt vagy amit az EKA nem akart vagy nem úgy akart (de ez igazából lényegtelen is, mert Sólyomék nem az EKA miatt kaszáltak, az aktivista bíráskodás szubsztanciája volt az a döntés is)

Viszont volt egy olyan törvényhozás, amelynek a többségét az emberek azzal az igénnyel is választották meg, hogy valamiféle felelősségre vonást hajtson végre, ez szerepelt a választási programjukban is.
Megjegyzem Zétényi és Takács törvénye nem érintett volna 1-2száz embernél többet, de már ez is segített volna abban, hogy a kommunizmusban megkeseredett emberek másképpen tekintsenek a rendszerváltásra.
És aztán jöhetett volna egy lusztrációs törvény cseh mintára, bár annak több tétele kétharmados kérdést érintett volna, ami az SZDSZ ellenállása miatt nem ment volna át, na meg azt ugyanúgy elmeszelte volna Sólyom.
A csehek valamiért nem voltak ennyire finnyásak, ki is koptak a közéletből pillanat alatt a komcsi nagykutyák.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?
Dzsokijuing
Lottószelvényt is vettél ma, vagy csak a véletlen? 😊somoskovig
Totál véletlen 😂Dzsokijuing
én már nem hiszek a véletlenekben, Amadeusleaks lebuktál.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
Más: ebben a képregényben hány kocka a fake?
Dzsokijuing
Lottószelvényt is vettél ma, vagy csak a véletlen? 😊somoskovig
Totál véletlen 😂

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)