Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 030 — Egyéb témák lakó
Huligán nem= ultra. Stílus vitatható, a többi nem igazán. + azok az ultrák kicsit többet tettek le az asztalra mint a fizetett hahások.Kroos
Igen, az ultrák politikai szerepvállalása nyilván csupaszívből és emberségből jött. Ahogy a békemenet is.

Egyébként sokkal jobb lenne, ha fizetnék a HaHásokat, de erről szó sincs, ezt nyugodtan hidd el. Az, hogy az MN tényféltárogatói kitalálták, hogy a 10000%-ban megbukott és teljesen súlytalan Magyar Bálint áll mögöttük, még nem lesz igaz. Pont itt a baj, hogy HaHa egy elbaszott bázisdemokrata faszság, minden különösebb kontroll nélkül. Ez sokkal nagyobb baj, mint aminek látszik.

Ilyen alapon ne épüljön semmi. meg nem úgy működik hogy ha erre nem adnak akkor majd másra ott lesz.
De akkor lehetne metrózni stbizni. még a nagy európai klubok is állam támogatással építik a stadionokat akkor itt még inkább.Kroos
Ez is hülyeség. Dehogynem épüljön: kórház, iskola, ipari park, villamos vidéken, elkerülő út. 20 milliárdból 3 kórházat fel lehet újítani.

Én inkább elviselem ha sportra költenek, mint aberállt kultúrára, művészetre stb-re.Kroos
A gond, hogy jelenleg a sport mellett igen sok pénz megy el "abberált" kultúrára, lásd Alkotmány illusztráció, nézd meg Fekete György beteges nyilatkozatait.

A sport is legalább annyira fontos. Ráadásul az elmúlt 10 évben a Loki kb. annyit adózott a nemzetközi szereplésből mint kb az összes többi magyar csapat...
Kroos
Sőt, a sport nagyon fontos. Annyira, mint amennyire a kultúra, de nem annyira, mint a környezetvédelem vagy az oktatás, egészségügy. Itt a gond.
A DVSC egyébként 50 millió forint társasági adót fizetett két év alatt. Lehet, hogy ez sportklubok között sok, de egyébként finoman megmosolyogtat, hogy szerinted ez feljogosítja őket 20 milliárdnyi támogatásra.

több mint 11 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
Ilyen alapon ne épüljön semmi. meg nem úgy működik hogy ha erre nem adnak akkor majd másra ott lesz. Sőt az Albert stadionra még több pénz megy el az adódból, jön majd a Puskás is mi lesz itt.
De akkor lehetne metrózni stbizni. még a nagy európai klubok is állam támogatással építik a stadionokat akkor itt még inkább.
+ továbbra is nem csak foci lesz benne, a Nagyerdő rekonstrukciójáról nem is beszélve.
Én inkább elviselem ha sportra költenek, mint aberállt kultúrára, művészetre stb-re.
A sport is legalább annyira fontos. Ráadásul az elmúlt 10 évben a Loki kb. annyit adózott a nemzetközi szereplésből mint kb az összes többi magyar csapat...
Huligán nem= ultra. Stílus vitatható, a többi nem igazán. + azok az ultrák kicsit többet tettek le az asztalra mint a fizetett hahások.

PunBB bbcode test
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Én, nem értek hozzá, de valaki elmagyarázhatná nekem azt, hogy miért kell Magyarországon súlyos milliárdokért 20.000 férőhely közeli stadionokat építeni, amikor, ha nagy-nagy ritkán belenézek egy gurulós foci közvetítésbe, akkor azt látom hogy a nézők csak lézengenek a hatalmas hodályokban.Oké, van ellenpélda is/Debrecen, Diósgyőr/, de szerintem ott sem nagyon telne meg a lelátó, ha nagyobb lenne a hely.A másik meg az, hogy miért állami pénzből kell ezt megoldani?Tudomásom szerint, minden csapatnak van tulajdonosa.Miért fizessem én pl a Debreceniek szórakozását?Amúgy, SEMMI bajom a cívis város lakóival, csak nem értem az eljárást.Nincs elég hely, ahová ezt a pénzt be lehetne tenni?Egészségügy, úthálózat,félve írom, de oktatás.Várom az építő jellegű hszeket.laccoo74
Majd jól megpi@áznak a huligánok.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én, nem értek hozzá, de valaki elmagyarázhatná nekem azt, hogy miért kell Magyarországon súlyos milliárdokért 20.000 férőhely közeli stadionokat építeni, amikor, ha nagy-nagy ritkán belenézek egy gurulós foci közvetítésbe, akkor azt látom hogy a nézők csak lézengenek a hatalmas hodályokban.Oké, van ellenpélda is/Debrecen, Diósgyőr/, de szerintem ott sem nagyon telne meg a lelátó, ha nagyobb lenne a hely.A másik meg az, hogy miért állami pénzből kell ezt megoldani?Tudomásom szerint, minden csapatnak van tulajdonosa.Miért fizessem én pl a Debreceniek szórakozását?Amúgy, SEMMI bajom a cívis város lakóival, csak nem értem az eljárást.Nincs elég hely, ahová ezt a pénzt be lehetne tenni?Egészségügy, úthálózat,félve írom, de oktatás.Várom az építő jellegű hszeket.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hát ha ez így van, akkor tényleg leszámoltak a nokiás dobozokkal. Jöhetnek a talicskák.

TITKOS KISKAPU AZ ÚJ PTK-BAN - VESZÉLYBEN AZ ÁTLÁTHATÓSÁG
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 index.hu/nagykep/2013/02/11/ok_allnak_a_diaktuntetesek_mogott/

blablablaRajna
Tóth Fruzsinával is együtt jártál suliba?Amadeus91
Nem, őt nem ismerem.Rajna
elismerem utólag, hogy beugratós jelleggel kérdeztem rá. Ő nekem régi ismerősöm, tipikus csupaszív, karakán ember, kizártnak tartom, hogy pénzelné bárki is őt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 index.hu/nagykep/2013/02/11/ok_allnak_a_diaktuntetesek_mogott/

blablablaRajna
Tóth Fruzsinával is együtt jártál suliba?Amadeus91
Nem, őt nem ismerem.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ő így szerezte a mandátumát. Én csupán arra akartam rávilágítani, hogy más utakon is elérhette volna azt, hogy most ott üljön a képviselői székek egyikében. Szerinted pedig "ha nem indult volna (2010-ben), most nem ülhetne a parlamentben". De mindegy is, mert -mint már írtam- a lényeget lehetett érteni, csak az ok-okozati viszony nem stimmelt véleményem szerint.
gdavid
Ahh, szőrszálhasogatásból lehet phd-d 😊
Ha az egy szem mondatot kiragadod és eltekintesz az előzőleg leírtaktól, akkor igen.
Ha már ok-okozat, az egész gondolat annak alátámasztására jött létre, hogy Gyurcsány indult a 2010-es választáson, jelenleg onnan van a mandátuma, pont ezért irreleváns, hogy azóta más választáson indulva (szigorúan csak elméletben, mert Gyurcsány időközi választást biztos nem nyert volna 😀) bejuthatott volna.
u.i.: akkor az AB-t hagyjuk!? 😉
gdavid
Mit szeretnél annyira az AB-vel? 😊 Elég teoretikus a felvetésed, a pártok a listákról potenciálisan mandátumhoz jutó jelöltek többszörösével töltik fel a listákat, esélytelen hogy egy-egy kieső jelöltet ne tudjanak onnan pótolni.

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A lényeg, hogy _most_ hol ül.
Nem a Parlamentben kellene. 😊

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Aki időközi VÁLASZTÁSON indul, az indul a választáson 😊
Ha listás helyen üresedés van, az csak olyan emberrel pótolható, aki szerepelt a VÁLASZTÁSON az adott listán.

A törvényhozás tagja csak az lehet, aki a választáson jelöltként szerepelt, jelölve volt egyéniben, illetve szerepelt megyei vagy országos listán. atapapa
Indul a választáson, de nem 2010-ben, az egyik kritérium pedig ez volt eredetileg.
gdavid
Nézd vissza a beszélgetés folyamát, azért volt kritérium, mert Gyurcsány konkrétan 2010-ben nyert mandátumot 😊
atapapa
Ő így szerezte a mandátumát. Én csupán arra akartam rávilágítani, hogy más utakon is elérhette volna azt, hogy most ott üljön a képviselői székek egyikében. Szerinted pedig "ha nem indult volna (2010-ben), most nem ülhetne a parlamentben". De mindegy is, mert -mint már írtam- a lényeget lehetett érteni, csak az ok-okozati viszony nem stimmelt véleményem szerint.

u.i.: akkor az AB-t hagyjuk!? 😉

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Aki időközi VÁLASZTÁSON indul, az indul a választáson 😊
Ha listás helyen üresedés van, az csak olyan emberrel pótolható, aki szerepelt a VÁLASZTÁSON az adott listán.

A törvényhozás tagja csak az lehet, aki a választáson jelöltként szerepelt, jelölve volt egyéniben, illetve szerepelt megyei vagy országos listán. atapapa
Indul a választáson, de nem 2010-ben, az egyik kritérium pedig ez volt eredetileg.
gdavid
Nézd vissza a beszélgetés folyamát, azért volt kritérium, mert Gyurcsány konkrétan 2010-ben nyert mandátumot 😊

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Aki időközi VÁLASZTÁSON indul, az indul a választáson 😊
Ha listás helyen üresedés van, az csak olyan emberrel pótolható, aki szerepelt a VÁLASZTÁSON az adott listán.

A törvényhozás tagja csak az lehet, aki a választáson jelöltként szerepelt, jelölve volt egyéniben, illetve szerepelt megyei vagy országos listán. atapapa
Indul a választáson, de nem 2010-ben, az egyik kritérium pedig ez volt eredetileg.

A lista esetében fő szabály szerint igazad van. De, ha a listán szereplők egyike sem képes megfelelni/ellátni a képviselői feladatoknak/feladatot, akkor új a helyzet, mert mandátum nem maradhat szabadon. Kérjünk állásfoglalást az AB-tól? 😀

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.
atapapa
Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉gdavid
A törvényhozásnak nem lehetne tagja, persze állami vezetőként, a karzaton újságíróként, két szék letörlése között megfáradt takarítóként még ott lehetne 😊eatapapa
Még így sem jó, mert képviselő is lehetne (időközi, listán üresedés). Tovább már nem basztatlak 😊
gdavid
Aki időközi VÁLASZTÁSON indul, az indul a választáson 😊
Ha listás helyen üresedés van, az csak olyan emberrel pótolható, aki szerepelt a VÁLASZTÁSON az adott listán.

A törvényhozás tagja csak az lehet, aki a választáson jelöltként szerepelt, jelölve volt egyéniben, illetve szerepelt megyei vagy országos listán.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 030 — Egyéb témák lakó
Az a legjellemzőbb rájuk, hogy az egyik, aki Amerikában tanul, és az év töredékét tölti csak itthon, viszont fb-n nagyon aktív, és bejelöl mindenkit, akit valaha látott, az összes, nem Magyarországon tanuló magyar ismerősét berakta a HaHa külföldi sejtjének fb csoportjába, így rekrutál bázisdemokratikus módon 😊 aztán majd lehet hivatkozni a fb-s létszámra, más kérdés, hogy a csoport tagjainak jelentős része tojik a dologra.
Rajna
Régen a Fidelitas is így toborzott, csak még FB nélkül. Semmi új nincs a nap alatt, és nézd meg hova jutottak.

Én sem kedvelem őket, HÖK vezető voltam, elég sokáig, így igen sokat tudok az érdekérvényesítés útvesztőiről. Itt megy millió alku minden irányba, dolgozunk azon, hogy valamit elérjünk, és nagyon nehéz, ha közben a hallgatók ott kiabálnak. A nagy különbség az, hogy az én időmben (2004-2009) a hallgatók ennél sokkal kisebb töredékét érdekelte bármi, illetve nem voltak ennyire mozgósíthatóak. Most viszont a HaHa ezt legalább elérte, hogy baromi gyorsan tud, látványos mennyiségű embert megmozdítani. Ezt el kell ismerni nekik. Hogy hova fog kifutni? Persze hogy politizálni akarnak a fiúk, lányok. De ez a dolgok rendje, valakinek ezt is kell. A másik oldal, hogy a Fidesz pedig képtelen a kétharmadon (erőn) kívül bármilyen más konfliktus kezelési módszert felmutatni, és ez lényegesen több embert irritál, mint amit MSZP elszórakozgatott. Meg ott ugye felsőbb szinteken ment a móka (egyetemi korrupció), az a hallgatók igen kis részét érintette.

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.
atapapa
Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉gdavid
A törvényhozásnak nem lehetne tagja, persze állami vezetőként, a karzaton újságíróként, két szék letörlése között megfáradt takarítóként még ott lehetne 😊eatapapa
Még így sem jó, mert képviselő is lehetne (időközi, listán üresedés). Tovább már nem basztatlak 😊

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 index.hu/nagykep/2013/02/11/ok_allnak_a_diaktuntetesek_mogott/

blablablaRajna
Tóth Fruzsinával is együtt jártál suliba?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal..... mi is.
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijcsokkentes_az_imf_elarulta_mit_javasolt_valojaban.544867.htmlapeszos
Mondjuk ebből az egész IMF szappanoperából engem egyedül az fogott meg, hogy ez az Irina milyen jó bőrben van 40 évesen is. A többi csak mellékszál... 😀Jan
A Mokka Bajnai-interjújában ugyanez Demcsák.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal..... mi is.
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijcsokkentes_az_imf_elarulta_mit_javasolt_valojaban.544867.htmlapeszos
Mondjuk ebből az egész IMF szappanoperából engem egyedül az fogott meg, hogy ez az Irina milyen jó bőrben van 40 évesen is. A többi csak mellékszál... 😀
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sejtettem, hogy az Éhségmenetet provokáló molinót felsőbb jóváhagyás nélkül nem feszíthették volna ki a Kossuth téren, de az Országgyűlési Őrség segítsége még engem is meglepett:
 varosszive.blog.hu/2013/02/11/tudtukkal_engedelyukkel
A poszt végén Kubatov még röhejes is lenne, ha nem lenne átlátszóan gyomorforgató.Dzsokijuing
A röhejes inkább az, hogy pont a fidesznél szól minden a hataloméhségről, a főnök is ebbe bolondult bele... Kubatovon sem kell meglepődni, a békamenetük és a hirtelen összerántott hirtelen százmilliókat "adományból" kapó CÖF trolisegg és óriásplakát reklámok óta..
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
"Arra a kérdésre, hogy a Milla Egyesület elnöke, „Juhász Péter személyéből kiindulva” az első lépések egyikeként legalizálnák-e a marihuánát..."

TV2 Mokka, interjúalany Bajnai. Ez milyen kérdés már, bakker??? 😀somoskovig
Jogos.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
"Arra a kérdésre, hogy a Milla Egyesület elnöke, „Juhász Péter személyéből kiindulva” az első lépések egyikeként legalizálnák-e a marihuánát..."

TV2 Mokka, interjúalany Bajnai. Ez milyen kérdés már, bakker??? 😀

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
Sejtettem, hogy az Éhségmenetet provokáló molinót felsőbb jóváhagyás nélkül nem feszíthették volna ki a Kossuth téren, de az Országgyűlési Őrség segítsége még engem is meglepett:
 varosszive.blog.hu/2013/02/11/tudtukkal_engedelyukkel
A poszt végén Kubatov még röhejes is lenne, ha nem lenne átlátszóan gyomorforgató.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 918 — Saturday Night Lights
Jön a tavasz... 😀

"Újabb közbeszerzés nélküli vásárlásokat engedélyezett az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága a Terrorelhárítási Központnak (TEK), többek között 728 millió forintért vásárolhatnak 92 darab nagy teljesítményű autót, közöttük például Audi A7-est - írta a Hvg.hu, a bizottság hétfői üléséről tudósítva.
A tudósítás szerint a TEK nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva kérte a közbeszerzés mellőzését. A Belügyminisztérium a beszerzés szükségességét azzal indokolta, hogy az operatív akciók, illetve egyes védett - magyar és külföldi - személyek biztonságának szavatolása csak az új gépjárműparkkal lehetséges. A portál emlékeztet, hogy a TEK két évvel ezelőtt listaáron 15 millió és 40 millió forint közötti értékű Audi Q7-eseket vásárolt a bűnözők üldözéséhez.
A testület dolgozóinak szükségük van új mobiltelefonokra is, az előfizetésekkel együtt 271,6 millió forint értékben, valamint bevetési ruházatra. Ez utóbbira 90 millió forintot fordítanak. Tóth László gazdasági és informatikai helyettes államtitkár a beszerzéseket a TEK tervezett kétszáz fős létszámfejlesztésével magyarázta."
apeszos
laccoo74

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Átjött elsőre is, csak tájékoztatni akartalak arról, hogy Gyurcsány indult a választásokon 2010-ben, ha nem indult volna, most nem ülhetne a parlamentben.
atapapa
Ez így ebben a formában nem (teljesen) igaz. De a lényeget lehet érteni 😉gdavid
A törvényhozásnak nem lehetne tagja, persze állami vezetőként, a karzaton újságíróként, két szék letörlése között megfáradt takarítóként még ott lehetne 😊