Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Rajna: én örülök, hogy ilyen lelkes vagy, csak sajna bármit mondjanak a statisztikák, egy fiatal hátszél nélküli diplomás egy vidéki városban erős izgalmi állapotban hazatol bruttó 160-220ezer között. Már ha talál munkát. Vagy felköltözik Bp-re, ahol lehet jobban keresni, és akkor a szülői házból kiröppensz egy albérletbe. És elkezded úgy az "önálló" életed, hogy van a nyakadon egy 1,5-2 millió forintos hitel, ami 10 százalékos kamatos kamattal ketyeg (lehet ez más konstrukció, mint a régi diákhitel volt, nemtom), hát talán nem leányálom. Szóval valamit hangolni kellett a felsőoktatáson, de ez kurvára a - magyar - valóságtól elrugaszkodott ötlet. És közben a huszonévesek harmada munkanélküli. Nyilván mindenkinek lehet véleménye, de kb. 20 évesre saccollak, írd le a véleményedet magadnak, tedd el egy biztos helyre, és olvasd vissza 10 év múlva. Bár addigra biztos jobb lesz..... ha a vezér azt mondta, hogy 2020-ra ide vissza akarnak költözni a fiatalok, és a következő évtizedek nyertesei között lehetünk... nyilván 2012 van, azt a 8-10 évet féllábon ugrálva kibírjuk.füligjimmy
Az állami felsőoktatás is elrugaszkodott ötlet, csak akkor az államadósságban jelentkezik ugyanez. Aztán meg lehet sírni a különböző csomagokon.

A diákhitelt törleszteni nem vészes, mert a fizudnak max a 6%-a lehet a mindenkori havi részlet, és van maximuma is, nemtom pontosan mennyi. Ha 150-et keresel, 9ezer forint max havonta, ami persze pénz akkor, de olyan elképesztően nem vészes. Persze lehet, hogy sokáig kell törleszteni, én jobban örülnék, ha angol mintára x fizu alatt nem kéne törleszteni vagy lenne max futamidő, de ez egy korrekt konstrukció.

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Rajna: én örülök, hogy ilyen lelkes vagy, csak sajna bármit mondjanak a statisztikák, egy fiatal hátszél nélküli diplomás egy vidéki városban erős izgalmi állapotban hazatol bruttó 160-220ezer között. Már ha talál munkát. Vagy felköltözik Bp-re, ahol lehet jobban keresni, és akkor a szülői házból kiröppensz egy albérletbe. És elkezded úgy az "önálló" életed, hogy van a nyakadon egy 1,5-2 millió forintos hitel, ami 10 százalékos kamatos kamattal ketyeg (lehet ez más konstrukció, mint a régi diákhitel volt, nemtom), hát talán nem leányálom. Szóval valamit hangolni kellett a felsőoktatáson, de ez kurvára a - magyar - valóságtól elrugaszkodott ötlet. És közben a huszonévesek harmada munkanélküli. Nyilván mindenkinek lehet véleménye, de kb. 20 évesre saccollak, írd le a véleményedet magadnak, tedd el egy biztos helyre, és olvasd vissza 10 év múlva. Bár addigra biztos jobb lesz..... ha a vezér azt mondta, hogy 2020-ra ide vissza akarnak költözni a fiatalok, és a következő évtizedek nyertesei között lehetünk... nyilván 2012 van, azt a 8-10 évet féllábon ugrálva kibírjuk.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Azért az érdekes, hogy, amikor az előző kormányok csináltak hasonló dolgokat, akkor az nemzetárulás volt, most meg természetes, hogy a politikus etikátlan vagy hazudik. Örülök, hogy ezen ilyen könnyen túl tudnak itt páran lépni.
zinedine5
Ezt a Fidesz mondja, én és szerintem ata is elnézte azt, ha az MSZP-SZDSZ kormány marhaságot ígért, de nem tartotta be.

Az őszödi beszéd nem a plagizálás kategória, az egyik alapján tanárként, a másik alapján politikusként buksz meg. Nem mintha Semjént szeretném, a politikája miatt alkalmatlan, nem emiatt. Gyurcsány Őszöd miatt csak mint miniszterelnök bukott meg, ha amúgy azt akart/tudott volna, felőlem elmehetett volna utána egyetemi tanárnak. Ahogyan az egyik legjobb tanárom, Kondorosi anno sztem politikailag vállalhatatlan dolgokat tett államtitkárként, de egyetemi tanárnak egész jó. Más szakma.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Azért az érdekes, hogy, amikor az előző kormányok csináltak hasonló dolgokat, akkor az nemzetárulás volt, most meg természetes, hogy a politikus etikátlan vagy hazudik. Örülök, hogy ezen ilyen könnyen túl tudnak itt páran lépni.
Nem tudom, nekem nem az egyházról lett hirtelen véleményem, amikor a többször is bérmálkozó, hajdan papnak készülő Gyurcsány Őszödön "igazságbeszédet" tartott.
De nem vagyunk egyformák. atapapa
Azért GyF mégsem a KERESZTÉNYdemokrata néppárt tagja.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Alapvetően egyetértek veled, csak a szociális ösztöndíj iránti ragaszkodásodat nem nagyon értem. Sajnos a mai Magyarországon, ahol a vállalkozók nagy része minimálbérre van bejelentve és egyéb sumákolások is nagyon mennek, iszonyú unfair dolog a szoctám. Nekem az a véleményem, hogy el kell fogadnunk, hogy nem indul mindenki azonos körülmények közül és ez ellen nem is nagyon lehet mit tenni. Szóval vagy a korábbi sok ingyenes szak, vagy inkább az eddigieknél jóval magasabb tanulmányi az ösztöndíj a megoldás szerintem. A szoctám meg legyen mondjuk az első félévben, amikor ugye nem lehet a tanulmányi eredmények alapján ösztöndíjat adni.
Persze a tanulmányi ösztöndíjat is szánalmasan béna rendszer alapján osztják a legtöbb helyen, de ezen legalább aránylag könnyedén lehet javítani, míg a papíron elvált, papíron minimálbéres szülők gyerekeivel, akik ráadásul a nagyszüleikhez vannak bejelentve nem nagyon lehet mit kezdeni. Akkor sem, ha közben medencés rózsadombi palotában laknak.Schleck
Kár volna a csalókból kiindulni, még ha ezek szép számmal is vannak jelen a rendszerben. A te logikád alapján adózni sem érdemes, mert viszonylag könnyen el lehet csalni. A szoctám szerintem fontos, és az igazán rászorulók sztem meg is kapnák a csalók mellett.

A tanulmányit meg szimplán az ELTE módszerével kéne számolni, ahol az is számít, hogy mekkora volt az átlag abban az évben a tárgyból. Azaz ha egy kettes átlagú tárgyból érsz el négyest, az többet ér, mintha egy 4,3-as átlagú tárgyból ötöst, így sztem kb. igazságos lenne.

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
rról sokkal érdemesebb polemizálni, hogy jó-e a döntés szakpolitikailag, és szerintem most ez alapvetően jobbá teszi a rendszert, mint volt. Nem értem, mi a baj azzal, hogy sokan csak hitelből mehetnek egyetemre, ahogy azt sem, hogy a legjobb tanulók miért ne mehetnének ingyen (mondjuk én hozzátennék 1-2ezer szociális ösztöndíjat is ami nem pontszám hanem rászorultság alapján megy). Ez egy jó rendszer, ami miatt törekedned is kell a nagyon jó pontszám begyűjtésére, de a lehetőség gáz pontokkal is ott van előtted, csak akkor majd vissza kell fizetned az államnak, hogy az ő pénzén értél el jobb keresetet.

Win-win biznisz ez, mert az államnak lesz képzett munkaereje és nem is ő finanszírozza mindenki egyetemi tanulmányait, a tanuló pedig így is többet fog keresni, mint diploma nélkül, csak a különbözet kis hányadát be kell fizetnie.

Ami nekem nem tetszik, az az, hogy nincs szociális ösztöndíj, csak tanulmányi, nincs lehetőség egyetemi eredmény alapján átkerülni egyik kategóriából a másikba (csak kibukás esetén), és a keretszámok elosztása is elég ergya. És persze a kollégiumi, szociális és tanulmányi ösztöndíjak sem növekedni fognak gondolom, pedig én sokkal inkább azokban hiszek. De ez jobb, mint az eredetileg meglévő mindenki tanuljon amit akar, ameddig akar az adófizetők pénzéből. A szociális népszavazáson itt tuti nemmel szavaztam volna, az egészségügy egészen más kategória, és a nyugdíjasok miatt talán nem fognak ahhoz nyúlni.

Rajna
Alapvetően egyetértek veled, csak a szociális ösztöndíj iránti ragaszkodásodat nem nagyon értem. Sajnos a mai Magyarországon, ahol a vállalkozók nagy része minimálbérre van bejelentve és egyéb sumákolások is nagyon mennek, iszonyú unfair dolog a szoctám. Nekem az a véleményem, hogy el kell fogadnunk, hogy nem indul mindenki azonos körülmények közül és ez ellen nem is nagyon lehet mit tenni. Szóval vagy a korábbi sok ingyenes szak, vagy inkább az eddigieknél jóval magasabb tanulmányi az ösztöndíj a megoldás szerintem. A szoctám meg legyen mondjuk az első félévben, amikor ugye nem lehet a tanulmányi eredmények alapján ösztöndíjat adni.
Persze a tanulmányi ösztöndíjat is szánalmasan béna rendszer alapján osztják a legtöbb helyen, de ezen legalább aránylag könnyedén lehet javítani, míg a papíron elvált, papíron minimálbéres szülők gyerekeivel, akik ráadásul a nagyszüleikhez vannak bejelentve nem nagyon lehet mit kezdeni. Akkor sem, ha közben medencés rózsadombi palotában laknak.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ezt a plagizálás témát meg sztem nem kéne erőltetni, elvonja a figyelmet a lényegről, ahogy Sobri is írta, ráadásul totál mindegy, hogy ki plagizált, ki doktor és ki nem, a politikai teljesítményét jelentősen nem befolyásolja.

A Gyurcsány-dolgozat is minden bizonnyal plagizált volt, mégsem ezért volt helytelen a politikája. Tippem szerint a képviselők legalább felének diplomamunkája tartalmaz plágiumot, ez az elmúlt 15 évben lett slágertéma, előtte nem volt komolyan véve, ahogy a Semjén-kori ELTE TVSZ is mutatja. Ha egyetemi tanárokról beszélünk, akkor persze megfontolandó a lemondás, de ők nem akadémikusok.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
De pont a népszavazós brigádtól több mint orcátlanság az egészet így betolni a zemberek orcájába, megtoldva azzal, hogy hát kérem ettől még többen is fognak tanúni, meg ez ám nem tandíj, hányinger keltő.
Kori
Itt meg számomra ez a legfontosabb. Az, hogy ez mikor, hogy és egyáltalán kell-e, az nekem most másodlagos.zinedine5
Ja, hazudtak. Rohadt meglepő, asszem Mikola vetette fel 98-02 közt a többiztosítós rendszert is, azon, hogy egy politikus mást mond kormányon, mint ellenzéken, elég nagy álszentség meglepődni, pláne ha a Fideszről beszélünk. Sokkal többször baj, hogy ragaszkodnak a populista ígéreteikhez, és ezért a szakpolitikát is elrontják a "hitelesség" megőrzéséért (mondjuk Medgyessy ebbe bukott bele).

Arról sokkal érdemesebb polemizálni, hogy jó-e a döntés szakpolitikailag, és szerintem most ez alapvetően jobbá teszi a rendszert, mint volt. Nem értem, mi a baj azzal, hogy sokan csak hitelből mehetnek egyetemre, ahogy azt sem, hogy a legjobb tanulók miért ne mehetnének ingyen (mondjuk én hozzátennék 1-2ezer szociális ösztöndíjat is ami nem pontszám hanem rászorultság alapján megy). Ez egy jó rendszer, ami miatt törekedned is kell a nagyon jó pontszám begyűjtésére, de a lehetőség gáz pontokkal is ott van előtted, csak akkor majd vissza kell fizetned az államnak, hogy az ő pénzén értél el jobb keresetet.

Win-win biznisz ez, mert az államnak lesz képzett munkaereje és nem is ő finanszírozza mindenki egyetemi tanulmányait, a tanuló pedig így is többet fog keresni, mint diploma nélkül, csak a különbözet kis hányadát be kell fizetnie.

Ami nekem nem tetszik, az az, hogy nincs szociális ösztöndíj, csak tanulmányi, nincs lehetőség egyetemi eredmény alapján átkerülni egyik kategóriából a másikba (csak kibukás esetén), és a keretszámok elosztása is elég ergya. És persze a kollégiumi, szociális és tanulmányi ösztöndíjak sem növekedni fognak gondolom, pedig én sokkal inkább azokban hiszek. De ez jobb, mint az eredetileg meglévő mindenki tanuljon amit akar, ameddig akar az adófizetők pénzéből. A szociális népszavazáson itt tuti nemmel szavaztam volna, az egészségügy egészen más kategória, és a nyugdíjasok miatt talán nem fognak ahhoz nyúlni.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
(Megjegyezném a pár nappal ezelötti vitához, hogy ezek azok az apró dolgok amiért az emberek többsége úgy látja az egyházat ahogy.)
zinedine5
Harrach maga az egyház? Szerintem ez a nyilatkozat inkább jellemzi a politikust, mint a keresztényt.
atapapa
Persze, hogy politikus, de akik állandóan a keresztényi dolgokkal villognak, legyenek már erkölcsösebbek. (Mert ugye az MSZP azok rosszak, mocskoskomcsik, de mi a keresztény Magyarország alapkövei...)
zinedine5
Nem tudom, nekem nem az egyházról lett hirtelen véleményem, amikor a többször is bérmálkozó, hajdan papnak készülő Gyurcsány Őszödön "igazságbeszédet" tartott.
De nem vagyunk egyformák.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
(Megjegyezném a pár nappal ezelötti vitához, hogy ezek azok az apró dolgok amiért az emberek többsége úgy látja az egyházat ahogy.)
zinedine5
Harrach maga az egyház? Szerintem ez a nyilatkozat inkább jellemzi a politikust, mint a keresztényt.
atapapa
Persze, hogy politikus, de akik állandóan a keresztényi dolgokkal villognak, legyenek már erkölcsösebbek. (Mert ugye az MSZP azok rosszak, mocskoskomcsik, de mi a keresztény Magyarország alapkövei...)

De pont a népszavazós brigádtól több mint orcátlanság az egészet így betolni a zemberek orcájába, megtoldva azzal, hogy hát kérem ettől még többen is fognak tanúni, meg ez ám nem tandíj, hányinger keltő.
Kori
Itt meg számomra ez a legfontosabb. Az, hogy ez mikor, hogy és egyáltalán kell-e, az nekem most másodlagos.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 293 — capitaine du château de Vienne 1487
Nem tudom, hogy pontosan mit takar itt az "igazságügyi szféra", de a jogászok nem csak ezen a területen tudnak elhelyezkedni.

Amikor tavaly levágták 100-ra az államilag finanszírozott helyeket, készült egy elemzés, mely szerint ha nem indul el évente 1800 jogász képzése, akkor szakemberhiány lesz majd.
atapapa
csak kábé arányszámot tudok, a majdnem ekkora kibocsájtású egészségügyi diplomások felvevőpiaca százezezres nagyságságrendű


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem tudom, hogy pontosan mit takar itt az "igazságügyi szféra", de a jogászok nem csak ezen a területen tudnak elhelyezkedni.

Amikor tavaly levágták 100-ra az államilag finanszírozott helyeket, készült egy elemzés, mely szerint ha nem indul el évente 1800 jogász képzése, akkor szakemberhiány lesz majd.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 293 — capitaine du château de Vienne 1487
ilyen anomáliákra is várnék választ:
"Az ELTE jogi karán működik egy karrierközpont, a Felvételi és Pályakövetési Iroda, amelynek többek között az a feladata, hogy folyamatosan nyilvántartsa végzett hallgatóink pályaútját a társadalomban. Az iroda adatai szerint a jogi karok öt év alatt közel 15 000 végzett jogászt bocsátottak ki a munkaerőpiacra. Jelenleg az igazságügyi szférában dolgozók létszáma ugyancsak 15 000 fő. A két szám egybevetése alapján világos, hogy egy ötéves ciklus alatt a jogászképző helyek elvileg feltöltik a teljes jogi apparátust."


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
nem, nem érted.Amadeus91
Akkor vázold a megvalósítható, életszerű megoldást, ami figyelembe veszi a magyarországi rendszer sajátosságát, politikusainak valódi prioritásait, stb.Sobri Jóska
legyen tandíj, de kevesebb. Mondjuk a harmada és általánosan, mindenkire érvényesen.Amadeus91
Egy megoldási ötletnek valóban elmegy.
Annyiban különbözik a valóban életszerűtől és megvalósíthatótól, hogy háromszor annyi lesz, és nem mindenkire érvényesen.
De egy laikustól ez sem rossz.Sobri Jóska
nem mondtam, hogy szakember vagyok.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
nem, nem érted.Amadeus91
Akkor vázold a megvalósítható, életszerű megoldást, ami figyelembe veszi a magyarországi rendszer sajátosságát, politikusainak valódi prioritásait, stb.Sobri Jóska
legyen tandíj, de kevesebb. Mondjuk a harmada és általánosan, mindenkire érvényesen.Amadeus91
Egy megoldási ötletnek valóban elmegy.
Annyiban különbözik a valóban életszerűtől és megvalósíthatótól, hogy háromszor annyi lesz, és nem mindenkire érvényesen.
De egy laikustól ez sem rossz.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
nem, nem érted.Amadeus91
Akkor vázold a megvalósítható, életszerű megoldást, ami figyelembe veszi a magyarországi rendszer sajátosságát, politikusainak valódi prioritásait, stb.Sobri Jóska
legyen tandíj, de kevesebb. Mondjuk a harmada és általánosan, mindenkire érvényesen.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
nem, nem érted.Amadeus91
Akkor vázold a megvalósítható, életszerű megoldást, ami figyelembe veszi a magyarországi rendszer sajátosságát, politikusainak valódi prioritásait, stb.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
elég nehéz ezt indulat mentesen nézni. Rengeteg szorgalmas, tehetséges gyerek - még ismeretségi körömből is - nem tudott továbbtanulni, mert nem tudta kifizetni vagy a tandíjat, vagy a koleszt, a kaját, tankönyvet etc... nem a naplopókról beszélünk, nem azokról, akikre legyintünk már 15 éves korukban "hogy ez úgyis csak közmunkásnak lesz jó".

Btw kapitalista rendszer híve vagyok én is, de egy olyan országban, ahol ilyen nevetséges bérek vannak (lakosság többsége uszkve 300 eurót keres/hó vagy annyit se), ott egy ilyen rendszer bevezetése, ekkora díjakkal (900 euró/félév), az gyakorlatilag az ország kicsinálása. Ez így nem...

edit: 900 euró csak a tandíj + valamiből enni kell, tömegközlekedni mert az ugye a félévi 900 euróból nem futja ki egy szemeszter bérlet stb...Amadeus91
Pedig ha tiszta fejjel akarsz értelmes következtetésre jutni akkor csak indulatmentesen lehet nézni.
A továbbtanulás nem kegy, jutalom, vagy ajándék, hanem szolgáltatás.
Az én ismerettségi körömben van rengeteg tehetséges, szorgalmas ember, aki nem tud évente nyaralni menni, hetente háromszor étterembe járni, azt megvásárolni amit szeretne, vagy még tisztességes munkája sincs, hiszen ezek egyike se jár alanyi jogon.
Ahogy a továbbtanulás sem.
Az, hogy volt itt 40 év (plusz a bónuszévek) melyek ezt (és még sok más szociális alapon történő állami gondoskodást) elhitették sajnálatos.
De attól még a valóság az, hogy semmi sincs ingyen, mindennek ára van.
És aki nem tudja ezt az árat megfizetni, az a kapitalizmusban (pláne a magyarországi mutációjában) baszhatja.Sobri Jóska
és annak mi értelme, hogy érettségi után ergo utcára verünk 10ből 9 fiatalt? Mit csináljanak? Tanuljanak szakmát? Mit? Van bármire is fizetőképes kereslet? (kurvákon kívül) A Kádár-rendszertől mindent ingyen megkapó nagyanyám böffentése volt a "menjél el szalag mellé vagy asztalosnak" duma, mire anya visszakérdezett, hogy "és te az elmúlt 15 évben hány asztalost foglalkoztattál?"
Vonuljanak be az állam pénzén katonának, rendőrnek, bürokratának az igazgatásba? Többe kerül a ruháztatásuk, kiképzésük, etetésük mint egy komplett diploma. Legyintsünk az egész generációnkra, hogy baszhatjuk? Költséges legyintés lenne. Amadeus91
Értem miről beszélsz.
2014-ben majd a választásoknál keresd Thürmer Gyula nevét, helyezd oda az ikszedet, és reménykedj, hogy még pár millióan így tesznek.
És akkor tán lesz teljes foglalkoztatás, meg ingyenes felsőoktatás vagy egészségügy, SZOT-üdülés, meg Három kivánság, lehet még Antal Imre is feltámad.
Vagy nem.Sobri Jóska
nem, nem érted.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
elég nehéz ezt indulat mentesen nézni. Rengeteg szorgalmas, tehetséges gyerek - még ismeretségi körömből is - nem tudott továbbtanulni, mert nem tudta kifizetni vagy a tandíjat, vagy a koleszt, a kaját, tankönyvet etc... nem a naplopókról beszélünk, nem azokról, akikre legyintünk már 15 éves korukban "hogy ez úgyis csak közmunkásnak lesz jó".

Btw kapitalista rendszer híve vagyok én is, de egy olyan országban, ahol ilyen nevetséges bérek vannak (lakosság többsége uszkve 300 eurót keres/hó vagy annyit se), ott egy ilyen rendszer bevezetése, ekkora díjakkal (900 euró/félév), az gyakorlatilag az ország kicsinálása. Ez így nem...

edit: 900 euró csak a tandíj + valamiből enni kell, tömegközlekedni mert az ugye a félévi 900 euróból nem futja ki egy szemeszter bérlet stb...Amadeus91
Pedig ha tiszta fejjel akarsz értelmes következtetésre jutni akkor csak indulatmentesen lehet nézni.
A továbbtanulás nem kegy, jutalom, vagy ajándék, hanem szolgáltatás.
Az én ismerettségi körömben van rengeteg tehetséges, szorgalmas ember, aki nem tud évente nyaralni menni, hetente háromszor étterembe járni, azt megvásárolni amit szeretne, vagy még tisztességes munkája sincs, hiszen ezek egyike se jár alanyi jogon.
Ahogy a továbbtanulás sem.
Az, hogy volt itt 40 év (plusz a bónuszévek) melyek ezt (és még sok más szociális alapon történő állami gondoskodást) elhitették sajnálatos.
De attól még a valóság az, hogy semmi sincs ingyen, mindennek ára van.
És aki nem tudja ezt az árat megfizetni, az a kapitalizmusban (pláne a magyarországi mutációjában) baszhatja.Sobri Jóska
és annak mi értelme, hogy érettségi után ergo utcára verünk 10ből 9 fiatalt? Mit csináljanak? Tanuljanak szakmát? Mit? Van bármire is fizetőképes kereslet? (kurvákon kívül) A Kádár-rendszertől mindent ingyen megkapó nagyanyám böffentése volt a "menjél el szalag mellé vagy asztalosnak" duma, mire anya visszakérdezett, hogy "és te az elmúlt 15 évben hány asztalost foglalkoztattál?"
Vonuljanak be az állam pénzén katonának, rendőrnek, bürokratának az igazgatásba? Többe kerül a ruháztatásuk, kiképzésük, etetésük mint egy komplett diploma. Legyintsünk az egész generációnkra, hogy baszhatjuk? Költséges legyintés lenne. Amadeus91
Értem miről beszélsz.
2014-ben majd a választásoknál keresd Thürmer Gyula nevét, helyezd oda az ikszedet, és reménykedj, hogy még pár millióan így tesznek.
És akkor tán lesz teljes foglalkoztatás, meg ingyenes felsőoktatás vagy egészségügy, SZOT-üdülés, meg Három kivánság, lehet még Antal Imre is feltámad.
Vagy nem.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
elég nehéz ezt indulat mentesen nézni. Rengeteg szorgalmas, tehetséges gyerek - még ismeretségi körömből is - nem tudott továbbtanulni, mert nem tudta kifizetni vagy a tandíjat, vagy a koleszt, a kaját, tankönyvet etc... nem a naplopókról beszélünk, nem azokról, akikre legyintünk már 15 éves korukban "hogy ez úgyis csak közmunkásnak lesz jó".

Btw kapitalista rendszer híve vagyok én is, de egy olyan országban, ahol ilyen nevetséges bérek vannak (lakosság többsége uszkve 300 eurót keres/hó vagy annyit se), ott egy ilyen rendszer bevezetése, ekkora díjakkal (900 euró/félév), az gyakorlatilag az ország kicsinálása. Ez így nem...

edit: 900 euró csak a tandíj + valamiből enni kell, tömegközlekedni mert az ugye a félévi 900 euróból nem futja ki egy szemeszter bérlet stb...Amadeus91
Pedig ha tiszta fejjel akarsz értelmes következtetésre jutni akkor csak indulatmentesen lehet nézni.
A továbbtanulás nem kegy, jutalom, vagy ajándék, hanem szolgáltatás.
Az én ismerettségi körömben van rengeteg tehetséges, szorgalmas ember, aki nem tud évente nyaralni menni, hetente háromszor étterembe járni, azt megvásárolni amit szeretne, vagy még tisztességes munkája sincs, hiszen ezek egyike se jár alanyi jogon.
Ahogy a továbbtanulás sem.
Az, hogy volt itt 40 év (plusz a bónuszévek) melyek ezt (és még sok más szociális alapon történő állami gondoskodást) elhitették sajnálatos.
De attól még a valóság az, hogy semmi sincs ingyen, mindennek ára van.
És aki nem tudja ezt az árat megfizetni, az a kapitalizmusban (pláne a magyarországi mutációjában) baszhatja.Sobri Jóska
és annak mi értelme, hogy érettségi után ergo utcára verünk 10ből 9 fiatalt? Mit csináljanak? Tanuljanak szakmát? Mit? Van bármire is fizetőképes kereslet? (kurvákon kívül) A Kádár-rendszertől mindent ingyen megkapó nagyanyám böffentése volt a "menjél el szalag mellé vagy asztalosnak" duma, mire anya visszakérdezett, hogy "és te az elmúlt 15 évben hány asztalost foglalkoztattál?"
Vonuljanak be az állam pénzén katonának, rendőrnek, bürokratának az igazgatásba? Többe kerül a ruháztatásuk, kiképzésük, etetésük mint egy komplett diploma. Legyintsünk az egész generációnkra, hogy baszhatjuk? Költséges legyintés lenne.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
elég nehéz ezt indulat mentesen nézni. Rengeteg szorgalmas, tehetséges gyerek - még ismeretségi körömből is - nem tudott továbbtanulni, mert nem tudta kifizetni vagy a tandíjat, vagy a koleszt, a kaját, tankönyvet etc... nem a naplopókról beszélünk, nem azokról, akikre legyintünk már 15 éves korukban "hogy ez úgyis csak közmunkásnak lesz jó".

Btw kapitalista rendszer híve vagyok én is, de egy olyan országban, ahol ilyen nevetséges bérek vannak (lakosság többsége uszkve 300 eurót keres/hó vagy annyit se), ott egy ilyen rendszer bevezetése, ekkora díjakkal (900 euró/félév), az gyakorlatilag az ország kicsinálása. Ez így nem...

edit: 900 euró csak a tandíj + valamiből enni kell, tömegközlekedni mert az ugye a félévi 900 euróból nem futja ki egy szemeszter bérlet stb...Amadeus91
Pedig ha tiszta fejjel akarsz értelmes következtetésre jutni akkor csak indulatmentesen lehet nézni.
A továbbtanulás nem kegy, jutalom, vagy ajándék, hanem szolgáltatás.
Az én ismerettségi körömben van rengeteg tehetséges, szorgalmas ember, aki nem tud évente nyaralni menni, hetente háromszor étterembe járni, azt megvásárolni amit szeretne, vagy még tisztességes munkája sincs, hiszen ezek egyike se jár alanyi jogon.
Ahogy a továbbtanulás sem.
Az, hogy volt itt 40 év (plusz a bónuszévek) melyek ezt (és még sok más szociális alapon történő állami gondoskodást) elhitették sajnálatos.
De attól még a valóság az, hogy semmi sincs ingyen, mindennek ára van.
És aki nem tudja ezt az árat megfizetni, az a kapitalizmusban (pláne a magyarországi mutációjában) baszhatja.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Arra senki sem gondolt Semjén esete kapcsán, hogy az ő kezét ugyanúgy isten vezette, mint a többi hittudósét évszázadokon át?!
Akkor pedig hogy írhatna mást, mint a többi?
Írja azt, hogy Jézus redbullá változtatta a vizet, vagy hogy a 12 apostol mellett volt 3 csereapostol, Abony, Szapár, és Ödön, vagy ő tudja az armageddon ellenszerét?
Egy katolikus iromány, ha van isten, eléggé kötött pályán mozog. Ha meg nincs isten, akkor az egész iromány eleve egy gyenge fantasy kisregény csupán.
Több belátást és keresztényi logikát testvéreim!Sobri Jóska
Én csak egyet kívánok, amit Plagi bánál is: még ne mondjon le, növessze még egy kicsit ezt a dolgot. Vár rá egy Untersovszky-interjú, egy miniszterelnöki fejmosás és majd akkor.Dzsokijuing
Nekem aztán mindegy, engem nem igazán érdekelt soha Semjén, még amikor Giczy volt, akkor sem. 😊
Ha a dolog tovább növesztődik, az a Fidesz malmára hajtja a vizet, mint minden a valós gazdaságpolitika szempontjából tökéletesen érdektelen ügy. Porhintésnek, médiatematizálásnak tökéletes, jelentősége nulla.
Ha meg nem növekszik tovább, az is a Fidesz malmára hajtja a vizet, még egy jóemberük megúszta.
Amin érdemes eltöprengeni (bár soká nem kell a helyes válasz megleléséhez), hogy miért nincs ma Magyarországon valódi tényfeltáró újságírás, és bármiféle leleplezésnek miért nincs szinte semmi jelentősége.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Úgy olvasnék valami véleményt egy nem túl rendszerkritikus embertől a felsőoktatás ügyében?zinedine5
Én rendszerbarát (kapitalizmus) vagyok, ezért vállalom.
Igyekszem röviden, pragmatikusan:

A nem kötelező oktatás egyfajta szolgáltatás.
Az államnak nem tiszte ezt a szolgáltatást ingyen hozzáférhetővé tenni.
Ha az állam kellően jóléti megteheti, hogy a szolgáltatást nem a valós értékén (intézményfenntartásból, oktatók béréből, többi költségből, stb. egy félévre levetített valós áron), esetleg jelképes áron hozzáférhetővé teszi.
Nálunk erre nincs mód.
Ergó, logikus lépés elkérni az ellentételezést a szolgáltatásért.Sobri Jóska
Rendben, legyen teljesen fizetős akkor a felsőoktatás. Mindenki fizessen, ne legyenek állami helyek és akkor viszont a diákoknak legyen lehetősége arra, hogy beárazzák a magyar felsőoktatást olyan módon, hogy inkább külföldön fizetik ki a tandíjat - már ahol kell, lásd felvételi topik.
Hova tovább nyugodtan mindenféle bűntudat keltés nélkül mehessen minden magyar fiatal oda a világon ahova akar, ergo tegyük az egész országot kereslet-kínálati versenyrendszerbe. Amadeus91
Jó, legyen.

Úgy írod, mintha én nem magyaráznám, hanem csinálnám a politikát. 😊

Sobri Jóska
elég nehéz ezt indulat mentesen nézni. Rengeteg szorgalmas, tehetséges gyerek - még ismeretségi körömből is - nem tudott továbbtanulni, mert nem tudta kifizetni vagy a tandíjat, vagy a koleszt, a kaját, tankönyvet etc... nem a naplopókról beszélünk, nem azokról, akikre legyintünk már 15 éves korukban "hogy ez úgyis csak közmunkásnak lesz jó".

Btw kapitalista rendszer híve vagyok én is, de egy olyan országban, ahol ilyen nevetséges bérek vannak (lakosság többsége uszkve 300 eurót keres/hó vagy annyit se), ott egy ilyen rendszer bevezetése, ekkora díjakkal (900 euró/félév), az gyakorlatilag az ország kicsinálása. Ez így nem...

edit: 900 euró csak a tandíj + valamiből enni kell, tömegközlekedni mert az ugye a félévi 900 euróból nem futja ki egy szemeszter bérlet stb...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Arra senki sem gondolt Semjén esete kapcsán, hogy az ő kezét ugyanúgy isten vezette, mint a többi hittudósét évszázadokon át?!
Akkor pedig hogy írhatna mást, mint a többi?
Írja azt, hogy Jézus redbullá változtatta a vizet, vagy hogy a 12 apostol mellett volt 3 csereapostol, Abony, Szapár, és Ödön, vagy ő tudja az armageddon ellenszerét?
Egy katolikus iromány, ha van isten, eléggé kötött pályán mozog. Ha meg nincs isten, akkor az egész iromány eleve egy gyenge fantasy kisregény csupán.
Több belátást és keresztényi logikát testvéreim!Sobri Jóska
Én csak egyet kívánok, amit Plagi bánál is: még ne mondjon le, növessze még egy kicsit ezt a dolgot. Vár rá egy Untersovszky-interjú, egy miniszterelnöki fejmosás és majd akkor.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Úgy olvasnék valami véleményt egy nem túl rendszerkritikus embertől a felsőoktatás ügyében?zinedine5
Én rendszerbarát (kapitalizmus) vagyok, ezért vállalom.
Igyekszem röviden, pragmatikusan:

A nem kötelező oktatás egyfajta szolgáltatás.
Az államnak nem tiszte ezt a szolgáltatást ingyen hozzáférhetővé tenni.
Ha az állam kellően jóléti megteheti, hogy a szolgáltatást nem a valós értékén (intézményfenntartásból, oktatók béréből, többi költségből, stb. egy félévre levetített valós áron), esetleg jelképes áron hozzáférhetővé teszi.
Nálunk erre nincs mód.
Ergó, logikus lépés elkérni az ellentételezést a szolgáltatásért.Sobri Jóska
Rendben, legyen teljesen fizetős akkor a felsőoktatás. Mindenki fizessen, ne legyenek állami helyek és akkor viszont a diákoknak legyen lehetősége arra, hogy beárazzák a magyar felsőoktatást olyan módon, hogy inkább külföldön fizetik ki a tandíjat - már ahol kell, lásd felvételi topik.
Hova tovább nyugodtan mindenféle bűntudat keltés nélkül mehessen minden magyar fiatal oda a világon ahova akar, ergo tegyük az egész országot kereslet-kínálati versenyrendszerbe. Amadeus91
Jó, legyen.

Úgy írod, mintha én nem magyaráznám, hanem csinálnám a politikát. 😊

A bűntudatról meg annyit, hogy az csak abban van, akinek van vaj a fején.
Bennem még sosem volt, elhiheted. 😉