Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk. atapapa
Ami a Fidesz legnagyobb bukója lehet 14-ben, az ugyanaz, mint az MSZP-é 10-ben. Hogy a saját szavazói maradnak otthon, mint most Szolnokon.
Dzsokijuing
Az ki van zárva, én mindenhol azt hallom, hogy a fideszesek milyen aktívak és a regisztráció nekik kedvez 😛 atapapa
Fogadok egy virtuális sörben, ha az AB-n átmegy a regisztráció, majd a feliratkozás tömeges (60-70%-os) választási aktivitást feltételez (=Fidesz-bukó), Viktorék újra hozzányúlnak a köbe vésett alaptörvényhez.Dzsokijuing
Ez jó, hónapokig megy a kesergés a regisztráció miatt, most meg az Orbán képes lenne kivenni ezt a kiváló szabályt 😊

Tartom, nem fogják eltörölni a regisztrációt a választás előtt. Nem azért, mert korábban nem mertek ennél nagyobb pofátlanságot csinálni, hanem mert egy ilyen lépés többet vinne, mint hozna (szerintem). atapapa
Nem mondtam, hogy eltörlik. Életszerűbb, hogy egyrészt az egész kampányt átpakolják a Simicska-uralta óriásplakát-piacra, az ellenzéket kiszorítják az elektronikus médiapiacról és ezzel párhuzamosan meghosszabbítják a feliratkozást a választás napjáig, ergo beindul a nagyüzemi hisztéria. És akkor azok a békemenetes kampányújságok, miszerint Bajnainak "a vérében van a felszámolás" és már a pelenkában országrontásra készült, kismiska lesz az akkoriakhoz képest.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk. atapapa
Ami a Fidesz legnagyobb bukója lehet 14-ben, az ugyanaz, mint az MSZP-é 10-ben. Hogy a saját szavazói maradnak otthon, mint most Szolnokon.
Dzsokijuing
Az ki van zárva, én mindenhol azt hallom, hogy a fideszesek milyen aktívak és a regisztráció nekik kedvez 😛 atapapa
Fogadok egy virtuális sörben, ha az AB-n átmegy a regisztráció, majd a feliratkozás tömeges (60-70%-os) választási aktivitást feltételez (=Fidesz-bukó), Viktorék újra hozzányúlnak a köbe vésett alaptörvényhez.Dzsokijuing
Ez jó, hónapokig megy a kesergés a regisztráció miatt, most meg az Orbán képes lenne kivenni ezt a kiváló szabályt 😊

Tartom, nem fogják eltörölni a regisztrációt a választás előtt. Nem azért, mert korábban nem mertek ennél nagyobb pofátlanságot csinálni, hanem mert egy ilyen lépés többet vinne, mint hozna (szerintem).

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk. atapapa
Ami a Fidesz legnagyobb bukója lehet 14-ben, az ugyanaz, mint az MSZP-é 10-ben. Hogy a saját szavazói maradnak otthon, mint most Szolnokon.
Dzsokijuing
Az ki van zárva, én mindenhol azt hallom, hogy a fideszesek milyen aktívak és a regisztráció nekik kedvez 😛 atapapa
Fogadok egy virtuális sörben, ha az AB-n átmegy a regisztráció, majd a feliratkozás tömeges (60-70%-os) választási aktivitást feltételez (=Fidesz-bukó), Viktorék újra hozzányúlnak a köbe vésett alaptörvényhez.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk. atapapa
Ami a Fidesz legnagyobb bukója lehet 14-ben, az ugyanaz, mint az MSZP-é 10-ben. Hogy a saját szavazói maradnak otthon, mint most Szolnokon.
Dzsokijuing
Az ki van zárva, én mindenhol azt hallom, hogy a fideszesek milyen aktívak és a regisztráció nekik kedvez 😛

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk. atapapa
Ami a Fidesz legnagyobb bukója lehet 14-ben, az ugyanaz, mint az MSZP-é 10-ben. Hogy a saját szavazói maradnak otthon, mint most Szolnokon.
Láttam valami szandai Jobbik-kampánygyűlést a neten, mókás, hogy többen voltak a teremben, mint ahány voksot végül kaptak 😛

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Szolnok-Szandaszölősön győzött az MSZP.Amadeus91
Ami durvább, hogy 2006 óta fideszes körzetben nyertek simán. Ha országosra vetítjük, egymagában kormányt válthatnak Mesterházyék, az LMP 7 %-ával kétharmad és Bajnaiék még nem is indultak.Dzsokijuing
Azért ezt kár lenne országosra vetíteni, máshol meg a Fidesz így is nyerni tudott, nemtom mit művelt itt a Fidesz meg milyen a preferencia alapból, de valamelyik valsz szélsőséges. Mindenesetre érdekes.Rajna
2010-ben ebben a körzetben kísértetiesen ugyanaz a végeredmény született, mint országosan. Igaz, azóta a Fidesz átrajzolta a térképet. Meg néhány apró változtatás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Szolnok-Szandaszölősön győzött az MSZP.Amadeus91
Ami durvább, hogy 2006 óta fideszes körzetben nyertek simán. Ha országosra vetítjük, egymagában kormányt válthatnak Mesterházyék, az LMP 7 %-ával kétharmad és Bajnaiék még nem is indultak.Dzsokijuing
Azért ezt kár lenne országosra vetíteni, máshol meg a Fidesz így is nyerni tudott, nemtom mit művelt itt a Fidesz meg milyen a preferencia alapból, de valamelyik valsz szélsőséges. Mindenesetre érdekes.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Szolnok-Szandaszölősön győzött az MSZP.Amadeus91
Ami durvább, hogy 2006 óta fideszes körzetben nyertek simán. Ha országosra vetítjük, egymagában kormányt válthatnak Mesterházyék, az LMP 7 %-ával kétharmad és Bajnaiék még nem is indultak.Dzsokijuing
koalícióban mindenképpen lehet rá esély.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Kicsit megtévesztő ez, mert 2006-ban az őszödi beszéd után lévő önkorin nyert a fideszes, ami nem volt művészet.
Persze nem akarom félrebeszélni a most kibontakozó tendenciát, csak nem egy budai körzetről vagy Bács-Kiskunról beszélünk.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 914 — Saturday Night Lights
Szolnok-Szandaszölősön győzött az MSZP.Amadeus91
Ami durvább, hogy 2006 óta fideszes körzetben nyertek simán. Ha országosra vetítjük, egymagában kormányt válthatnak Mesterházyék, az LMP 7 %-ával kétharmad és Bajnaiék még nem is indultak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Szolnok-Szandaszölősön győzött az MSZP.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ezeken kívül még mindíg lehetne sorolni elég sok dolgot, ami "demagógia", de kurva sokba kerül. Pl. amit magukra költenek.
több mint 11 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!


lehet megint a demagógia kies síkjára lépek ezáltal.Amadeus91
A védelmi kiadások a NATO miatt vannak és így is messze a leginkább potyautas tagok között vagyunk.

A vasútvonal csak látszólag tűnik röhejesnek mert érintve van a Debrecen, Nyíregyháza, Záhony és egy európai vasútvonal is.

A kiadások közül a stadionépítés ami röhejes, szóval ha demagóg akartál lenni akkor csak részben sikerült. Azt át is tehetnénk a felsőoktatásba, de akkor se arra költsék, hogy minden 200 pontosnak állami helyet biztosítsanak a legtúlképzeltebb szakokon.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723


lehet megint a demagógia kies síkjára lépek ezáltal.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 293 — capitaine du château de Vienne 1487
A listázás célja nem az objektivitás, hanem hogy kellő mozgásteret biztosít a lista készítőjének. Hogy érzékeltessem.

Nyuszika mi van a kezedben?
Egy lista.
Milyen lista?
Halállista.
Én rajta vagyok?
Persze medve te vagy az első!
S nem lehetne mondjuk engem lehúzni, s berakni a helyemre a rókát?
Hát végül is lehet, mér pont a rókát?
A kedvemér, lécci.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A 198 tankerületi vezetőből a HVG talált összesen 15 embert egyértelmű (?) egyházi kötődéssel. Vélhetően több is van köztük, de szerintem itt egy (mondhatni a szokásos) szűrő volt: a mi kutyánk kölyke, azaz jobbos legyen az illető. atapapa
És az, hogy a járások 100%-ának élére kreáltak egy politikai komisszár posztot?! Ezzel a szakmai munka irányítására behoztak az önkormányzatok fölé egy politikai szintet.
Atari
A járások szerintem abszolút szakmai tevékenységet végeznek majd, valamint csak államigazgatási feladatokat végezhetnek, "önkormányzatit" nem.
Az nekem se tetszik, hogy kitalálták: az 5 éves közigazgatási gyakorlatba beleszámít az "országgyűlési képviselősködés" is, ez nem volt elegáns.



Őszintén érdeklődöm, ha azt véled, hogy tudod, áruld el: mi a célja Vonának azzal, hogy megtudja, hogy ki zsidó, ki nem, ki izraeli álampolgár, ki nem?
Sobri Jóska
Ezen nincs mit molyolni: szerintük a kormány és a parlament többsége Izrael barátja, elfogultak, nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, ennek bizonyítását szolgálná oda-vissza a listázásuk.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Én azt mondtam, hogy te nem tudod mik ezek a szempontok, és célok.
Sobri Jóska
Ha Vona Gábor cikket ír arról, hogy Magyarország Országgyűlésében kóros méreteket ölt a zsidó állammal történő szimpátia, és mellékel egy listát azon képviselőkről, akik a Lauderbe jártak, a Goldmarkban énekeltek vagy a zsidó nyári fesztivál állandó mecénásai, akkor számodra a lista összeállításának szempontjai és céljai teljesen homályosak lennének?
Kétlem.
atapapa
Őszintén érdeklődöm, ha azt véled, hogy tudod, áruld el: mi a célja Vonának azzal, hogy megtudja, hogy ki zsidó, ki nem, ki izraeli álampolgár, ki nem?
Sobri Jóska
mennek fel a kurucra lakcímmel, telefonszámmal. Aztán majd lehet visszaélni a helyzettel.Amadeus91
Hallottál arról, hogy valakinek bármi kára származott volna abból, hogy felment " a kurucra lakcímmel, telefonszámmal" ?
Én ismerek egy srácot akinek így kikerültek az adatai a kurucra, nulla hívást kapott.
Ha kitennék a rosszlanyok.hu-ra valami jó csaj fotóival sokkal többen"zaklatnák" az illetőt.
Valamint tudtommal Fónagy vállaltan zsidó származású. Szerinted mennyire szarná le, ha kitennék a nevét, címét, telószámát a fényképéhez?
És hogy fokozzam, sima app-ot letöltesz, amivel beállítod, hogy csak a telefonodban lévő számoktól érkezhet hívásod, mástól nem. Lehet app se kell hozzá.
Biztos vagy benne, hogy Gyöngyösi kérdése mögött ez húzódott meg?
Én még megvárnám azért atapapa válaszát is.Sobri Jóska
az én Nokiámra nincsenek appok. 3 éve is telefon volt, ma is az. 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Én azt mondtam, hogy te nem tudod mik ezek a szempontok, és célok.
Sobri Jóska
Ha Vona Gábor cikket ír arról, hogy Magyarország Országgyűlésében kóros méreteket ölt a zsidó állammal történő szimpátia, és mellékel egy listát azon képviselőkről, akik a Lauderbe jártak, a Goldmarkban énekeltek vagy a zsidó nyári fesztivál állandó mecénásai, akkor számodra a lista összeállításának szempontjai és céljai teljesen homályosak lennének?
Kétlem.
atapapa
Őszintén érdeklődöm, ha azt véled, hogy tudod, áruld el: mi a célja Vonának azzal, hogy megtudja, hogy ki zsidó, ki nem, ki izraeli álampolgár, ki nem?
Sobri Jóska
mennek fel a kurucra lakcímmel, telefonszámmal. Aztán majd lehet visszaélni a helyzettel.Amadeus91
Hallottál arról, hogy valakinek bármi kára származott volna abból, hogy felment " a kurucra lakcímmel, telefonszámmal" ?
Én ismerek egy srácot akinek így kikerültek az adatai a kurucra, nulla hívást kapott.
Ha kitennék a rosszlanyok.hu-ra valami jó csaj fotóival sokkal többen"zaklatnák" az illetőt.
Valamint tudtommal Fónagy vállaltan zsidó származású. Szerinted mennyire szarná le, ha kitennék a nevét, címét, telószámát a fényképéhez?
És hogy fokozzam, sima app-ot letöltesz, amivel beállítod, hogy csak a telefonodban lévő számoktól érkezhet hívásod, mástól nem. Lehet app se kell hozzá.
Biztos vagy benne, hogy Gyöngyösi kérdése mögött ez húzódott meg?
Én még megvárnám azért atapapa válaszát is.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Én azt mondtam, hogy te nem tudod mik ezek a szempontok, és célok.
Sobri Jóska
Ha Vona Gábor cikket ír arról, hogy Magyarország Országgyűlésében kóros méreteket ölt a zsidó állammal történő szimpátia, és mellékel egy listát azon képviselőkről, akik a Lauderbe jártak, a Goldmarkban énekeltek vagy a zsidó nyári fesztivál állandó mecénásai, akkor számodra a lista összeállításának szempontjai és céljai teljesen homályosak lennének?
Kétlem.
atapapa
Őszintén érdeklődöm, ha azt véled, hogy tudod, áruld el: mi a célja Vonának azzal, hogy megtudja, hogy ki zsidó, ki nem, ki izraeli álampolgár, ki nem?
Sobri Jóska
mennek fel a kurucra lakcímmel, telefonszámmal. Aztán majd lehet visszaélni a helyzettel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Én azt mondtam, hogy te nem tudod mik ezek a szempontok, és célok.
Sobri Jóska
Ha Vona Gábor cikket ír arról, hogy Magyarország Országgyűlésében kóros méreteket ölt a zsidó állammal történő szimpátia, és mellékel egy listát azon képviselőkről, akik a Lauderbe jártak, a Goldmarkban énekeltek vagy a zsidó nyári fesztivál állandó mecénásai, akkor számodra a lista összeállításának szempontjai és céljai teljesen homályosak lennének?
Kétlem.
atapapa
Őszintén érdeklődöm, ha azt véled, hogy tudod, áruld el: mi a célja Vonának azzal, hogy megtudja, hogy ki zsidó, ki nem, ki izraeli álampolgár, ki nem?

több mint 11 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
A 198 tankerületi vezetőből a HVG talált összesen 15 embert egyértelmű (?) egyházi kötődéssel. Vélhetően több is van köztük, de szerintem itt egy (mondhatni a szokásos) szűrő volt: a mi kutyánk kölyke, azaz jobbos legyen az illető. atapapa
És az, hogy a járások 100%-ának élére kreáltak egy politikai komisszár posztot?! Ezzel a szakmai munka irányítására behoztak az önkormányzatok fölé egy politikai szintet.
Ez a "közigazgatás átszervezése" a hatékonyság érdekében a Fidesz olvasatában.Atari
Az önkormányzati rendszerünket már a rendszerváltásnál elcsesztük úgy ahogy van (elaprózott 1 település 1 önkormányzat, nincs társulási kötelezettség, ahogy pl a franciáknál van ugyanilyen rendszernél, kiüresített megyei szint a történelmi okok miatt). Létrejött egy homokóra szerű valami amivel azóta sem tud senki semmi kezdeni. Igazából rontani csak annyit tudnak az össze vissza alakítgatással, hogy több kamupozíciót csináljanak ahová aztán ellehet tenni a saját embereket. Ezt szinte mindegyik kormány kivétel nélkül megcsinálta. Nincs új a nap alatt.
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A 198 tankerületi vezetőből a HVG talált összesen 15 embert egyértelmű (?) egyházi kötődéssel. Vélhetően több is van köztük, de szerintem itt egy (mondhatni a szokásos) szűrő volt: a mi kutyánk kölyke, azaz jobbos legyen az illető. atapapa
És az, hogy a járások 100%-ának élére kreáltak egy politikai komisszár posztot?! Ezzel a szakmai munka irányítására behoztak az önkormányzatok fölé egy politikai szintet.
Ez a "közigazgatás átszervezése" a hatékonyság érdekében a Fidesz olvasatában.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A Gyöngyösi-ügy után nem fél a HVG úgy megítélni egyes emberek munkáját, hogy lajstromba szedje felekezeti hovatartozásukat

Valaha katolikus általános iskolában dolgoztál? Egyházi kórusban énekelsz?
Akkor már csak csuhás, klerikális tankerületi igazgató lehetsz. atapapa
Az a baj, hogy ezek politikai/egyházi kapcsolataik miatt eleve felfelé buktatott pedagógusok (a listán kettő tuti). És elárulom, mikor beérkezik egy pályázat egy tanfelügyelői pozícióra, első szűrő: milyen egyházi kapcsolatai vannak. Második szűrő: kinek a kije? Harmadik szűrő nincs.
füligjimmy
A 198 tankerületi vezetőből a HVG talált összesen 15 embert egyértelmű (?) egyházi kötődéssel. Vélhetően több is van köztük, de szerintem itt egy (mondhatni a szokásos) szűrő volt: a mi kutyánk kölyke, azaz jobbos legyen az illető.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hány magyar nemzetiségű , nem muszlim vallású felmenőkkel rendelkező muszlim van ma Magyarországon? 😀
És mennyi muszlimként nevelt felnőtt dönt úgy iszlám államvallású országokban élve, hogy keresztény lesz? atapapa
Honnan tudjam?
Te tudod, hány katolikusnak neveltből lesz ateista, vagy hitgyülis, vagy buddhista?
Sobri Jóska
Költői kérdés volt annak reményében, hogy leesik végre: a vallásukat az emberek nem szokták cserélni. Magyarország a keresztény-zsidó kultúrkör részeként nem fogja a felnőttkorba lépők körében tömegesen termelni a muszlimokat, hindukat, ahogy India vagy Pakisztán sem a keresztényeket.
(a HGY-t ebből kihagynám, keresztény vallás)

Ha egy gyereket megkeresztelnek, majd elsőáldozik, bérmálkozik, karácsonykor a Jézuskát várja ajándékokkal, húsvétkor a feltámadás ünnepe mellett locsolkodni megy, akkor mégis mitől nézne más vallás után az érettségit követően?
A tények szerint - és nem csak szerintem - az emberek zöme legfeljebb eltávolodik a vallásától vagy egyszerűen ateista lesz, de békeidőben a tömeges vallásváltás egyáltalán nem jellemző a világon sehol.


Én azt mondtam, hogy te nem tudod mik ezek a szempontok, és célok.
Sobri Jóska
Ha Vona Gábor cikket ír arról, hogy Magyarország Országgyűlésében kóros méreteket ölt a zsidó állammal történő szimpátia, és mellékel egy listát azon képviselőkről, akik a Lauderbe jártak, a Goldmarkban énekeltek vagy a zsidó nyári fesztivál állandó mecénásai, akkor számodra a lista összeállításának szempontjai és céljai teljesen homályosak lennének?
Kétlem.

Azt elismerem, hogy egy abszolút és erőszakos vallásüldözés esetén lehetséges az egyén világnézeti meggyőződésének változtatása (minimum "külsőleg" ) míg egy származási alapon történő üldözésnél nincs mód beállni egy másik táborba.

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A Gyöngyösi-ügy után nem fél a HVG úgy megítélni egyes emberek munkáját, hogy lajstromba szedje felekezeti hovatartozásukat

Valaha katolikus általános iskolában dolgoztál? Egyházi kórusban énekelsz?
Akkor már csak csuhás, klerikális tankerületi igazgató lehetsz. atapapa
Az a baj, hogy ezek politikai/egyházi kapcsolataik miatt eleve felfelé buktatott pedagógusok (a listán kettő tuti). És elárulom, mikor beérkezik egy pályázat egy tanfelügyelői pozícióra, első szűrő: milyen egyházi kapcsolatai vannak. Második szűrő: kinek a kije? Harmadik szűrő nincs.

A listán fel nem tüntetett Botos Attiláné pl. egy jó példa. Ímhol a férje
 www.helyicivil.hu/r/baktaloranthazi-egyhazkozsegert-alapitvany-baktaloranthaza

De személyes kedvencem egy békés megyei putriból (Mezőkovácsháza, csak kigugliztam) Szeged élére kinevezett Plesovszkiné. Nem mondom, hogy alkalmatlan,de egy Szeged kaliberű iskolavárosban nem találtak alkalmas embert.... jah, hogy az egy pogány szoci város.

Bővebben igazán nem akarok ebbe belemenni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson