USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
undisputedly
csebi
1. Ne kelljen mar a magyaromat ertelmezni: Jelen esetben roppant epeszu, vedheto, sot, kivanatos valtoztatasokat visznek at a repik, ami tortenetesen egybeesik az erdekeikkel. Tessek. Ertelmeztem.

2. Ha elolvastad volna, lent ezekrol is irtam.

Semmi ordogtol valo nem tortent, de serultek a demokrata erdekek, akik erre kicsit tulporgettek a gepezetet meg a narrativa, stacey Abrams miatt is foleg. Aztan most probalnak kifarolni. Kozben a demokrata allamokkal ahol hasonlo szabalyok vannak, nincs gond. Kinaval ezek a vallalatok uzletelnek. De ez a legsotetebb Jim Crow korabeli szegregaciot idezik, ami ellen mindenki akinek lelkiismerete van, fel kell szolalnia.

Nem.

Valoban, probaljak elcsatornazni a valasztas lehetoseget a szurkezonas, 3. feles, szavazatbegyujtos, demokrata csoportos terrol a hgayomanyos, jelenj meg egy allami szavazohelyen, igazold magad es szavazz formaba.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 584 — Lucas Scott
Szoval ott vagyunk, hogy helyi hatalmi jatszma, ami ezuttal jozan esz menten tortenik, hiszen a repiknek ez az erdeke,
undisputedly
? hmmm. repik erdeke az csak jozan esz menten tortenhet? azert ez egy eros kijelentes.

amugy igen a korabbi szavazasi rendszert ugy reformaljak, hogy sok mindent korlatoznak, szigoritanak.
amugy itt van egy nytimes cikk errol, a torvenybol valo konkret hivatkozasokkal:

 www.nytimes.com/2021/04/02/us/politics/georgia-voting-law-annotated.html

csak egy-ket dolog, ami azert tobb mint erdekes:

If they fail to follow all the new steps, like printing a date of birth or in some cases including partial Social Security numbers, their ballots could be tossed out.

There won’t just be fewer drop boxes. Instead of 24-hour access outdoors, the boxes must be placed indoors at government buildings and early-voting sites and will thus be unavailable for voters to drop off their ballots during evenings and other nonbusiness hours.

van, ami lehetoseget bovit amugy:

The provision also adds a second required Saturday of early voting (the previous law required only one), which will increase access to early voting in most of the state’s rural counties, where election administrators have often been short-staffed and have offered fewer hours of early voting.

amugy lenyegeben az tortenik, hogy a repik probaljak beszoritani a valasztasi lehetosegeket epp azokban a formakban, amikben a demokratak tul reprezentaltak. nemsokara eljutunk oda, hogy a demokrata countyk szavazatai csak felet fogjak erni, mert ez a repik erdeke, es igy a jozan esz menten tortenne?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve
r.baggio
Mit csináltak már megint azok a huncut grúzok? 😊
warr_b
repuk megoldják szépen hogy a munkások még kevésbé tudjanak elmenni szavazni
Negritis
Azert ez nem teljesen igy van 😊

Ugye most az tortent, hogy atment a valasztasi reform goergia allamban, amire az MLB elvitte az allstar meccset Atlantabol (50%-ban feketek lakjak) Coloradoba (meg nem olvastam pontosan hova, de az allamot 70% feherek lakjak). Es ez bekerult ugye a hiraramba. Biden amugy eloszor tamogatta a boycottot, aztan kicsit visszautott a dolog, akkor mar elhatarolodott tole.

Ez a georgiai valasztasi/szavazasi reformmal kapcsolatos balhe 2018-ra nyulik vissza es egy bizonyos Stacey Abrams nevu szelbalos demokrata kormyanyzojelolt veresegehez. O, kiszorulva barmilyen relevans hivatalbol, csalast kialtott, mondvan az, hogy csokkentettek a szavazohelyeket szamban, csalas volt, ezert kapott ki. Mivel tenyleges csalas nem volt, ezert arra hivatkozva nem ismerte el a vereseget (es meg most sem ismeri el), hogy a republikanusok rasszista kovetelmenyeket tamasztottak a szavazassal kapcsolatban, vagy a fekete kornyekeket szivattak aranytalanul a szavazoalloasok bezarasaval stb. Eleg nepszeru lett ugye az "Ellenallas" koraban, akkor meg Trump elnoksege alatt, bejarta a teljes legacy mediat, jol eladhato volt, meg a fekete populaciot meg kellett tartani, mert egyre tobben szavaztak jobbra.

Hillary Clinton 2.0 a no amugy, arrogans, nagykepu, tipikus politikus materia. Jott is Clinton es kampanyolt vele a valasztas utan, aldozatnak kikialtva Abramst, mondvan a nacik elvettek tole a kormanyzosagot, ugy ahogy az oroszok tole az elnokseget. Amugy a sztarok mar a vereseg elott is felsorakoztak mellette, Oprah pl. szaemelyesen kampanyolt mellette, ha jol emlekszem.

De vegul kikapott, nem lett semmilyen hivatala, igy elkezdett egy mozgalmat, ami arra alapozza a letezeset, hogy a georgiai valasztasokat meg kell reformalni, mert rasszistak. Kozben amugy eleg nagy energiat beletett, hogy o legyen Biden alelnokjeloltje, de az vegul nem jott ossze neki).

Amugy nem csak o, de egesz USA szinten a legfontosabb alapvetes, amit nem lehet szerintuk megkerdojelezni, az az, hogy fenykepes igazolvanyhoz kotni a valasztas lehetoseget, az rasszista, MERT a feketeknek nehezebb hozzajutni. Na szerintem ez mar onmagaban rasszista. Miert, ok hulyek ahhoz, hogy besetaljanak a hivatalba?

Szoval ezt a tetelt nem vitatva vadolnak meg minden kezdemenyezest ami fenykepes igazolvanyhoz probalja kotni a szavazast.

De mit is csinal ez a jogszabaly amit most hatalyba leptettek?

1) Az absentee ballot (tehat nem tudok elmenni szemelyesen, kuldjetek egy szavazolapot amit visszakuldok) kerelmet most mar nem 180 napig, hanem a valasztast meelozo 78 napig lehet kerni.

2) Amig eddig az absentee ballot hitelesitese ugy tortent, hogy alairtad siman, addig most mar valamilyen fenykepes igazolvanyod szamanak az utolso par szamjegyet ra kell irnod. Ha megsincs ilyen igazolvanyod, akkor a social security szamod utolso 4 szamjegyet kell rairnod.

3) Megszuntetik, hogy az allam automatikusan kipostaz minden szavazonak egy absentee ballot kerelmet, mostantol csak online lesz elerheto es letoltheto.

4) Kevesebb dropbox lesz es a meglevoket valamilyen kormanyepuletbe vagy szavazohelyisegbe viszik be, nem hagyjak kint az utcan.

5) A mobil, gurulo (kimegy ea szavazobusz) szavazohelyisegek mostantol csak vegszukseg eseten hasznalhatoak.

6) A valasztas napja elott 4 hetig lehet szemelyen eloszavazni. Ezt maximum reggel 7 es este 7 kozott tehetik meg. Na erre irta Negrities gondolom, hogy a melosokkal akarnak kiszurni, holott a korabbi szabaly meg azt irta "normalis uzleti nyitvatartast" kell kovetnie az oraknak, minden megye eldonthette maga, PLUSZ, most hozzaadtak meg egy vasarnapot az eloszavazashoz, tehat aki dolgozik het kozben, az most nem 1 hanem 2 vasarnap mehet el szavazni a valasztas elotti 4 hetes periodusban.

7) 3. felek, tehat pl erdekcsoportok vagy demokrata es republikanus mozgalmak nem oszthatnak etelt vagy italt a szavazohelyiseg 150 labas kozeleben. Ettol meg lesz viz stb., csak 3. felek nem osztogathatnak.

8) Ha rossz szavazohelyre mesz szavazni, tovabbra is leadhatod a szavazatod (provisional), de csak akkor, ha delutan 5 ora utan adod le. Ha korabban, akkor feltetelezik, hogy van idod atmennyi a valos szavazokorodbe.

9) Az allam hivatalnokai tobbe nem fogadhatnak el 3. felektol penzt a valasztas lebonyolitasara.

10) Az allam legfobb ugyesze fogja felugyelni fuggetlen felkent a valasztasi szabalysertes bejelento vonalat.

Na kb. ezek voltak a szavazat leadasahoz kotheto legfontosabb valtoztatasok amiket talaltam. Eleg jozanesz szaga van amugy, plusz rengeteg allam van, ahol legalabb ilyen, ha nem szigorubb valasztasi szabalyok vannak. Pl NY, ahova Chuck Schumer akarta atvitetni most az MLB All-start. De ezt senki nem mondja, mert most az a narrativa, hogy a tortenelem legsotetebb ideje tert vissza, a feketeket ismet lancra vertek.

Holott a repik csak azt akarjak elerni, hogy a 3. felek (pl demokrata szervezetek) ne jarhassanak hazrol hazra absentee ballotokert meg minel kisebb legyen a postas szavazas, hiszen ahogyan arrol korabban mar volt szo a politika topikban, ott konnyebb csalni, mitn szemelyesen. A repik felismertek, hogy ott buktak most 2020-ban, hogy a demek tul sokat szavaztak absenteevel sokszor olyan szavazatokat is validkent elfogadva ahol nem egyezett az alairas stb, probaljak ezeket a kiskapukat bezarni.

Oszinten, ha valaki veszi a faradtsagot es elolvassa ezeket a valtoztatasokat, eszebe nem jut, hogy itt olik a kisebbsegieket, meg megvonjak toluk a szavazatot. Egyszeruen az tortent, hogy a demokrata gepezet tulporgette a temat, kilobbiztak az All-Star meccs alvitelet, am azzal nem szamoltak, hogy ez rengeteg, foleg fekete lakost fog hatranyosan erinteni, mert nem jon a penz az Atlanta regioba pl, amit tobbsegeben feketek laknak. Na erre fel mar Stacy Abrams is gyorsna kiallt a nyilvanossag ele, hogy ne bojkottaljak georgiat, mert az igy nem lesz jo, es amikor ez a narrative erosodott, maga Biden is gyorsan elhatarolodott a bojkottol, azok utan, hogy egy interjuban nem sokkal korabban meg udvozitette az MLB donteset.

Szoval ott vagyunk, hogy helyi hatalmi jatszma, ami ezuttal jozan esz menten tortenik, hiszen a repiknek ez az erdeke, olyan marketinget kapott a demokrataktol, ami tenyszeruen nem igaz, de a szellem kibujt a palackbol es gyorsan meg kell akadalyozniuk egy "boycott goergia" mozgalmat, mert akkor a tobbnyire fekete lakossag meg rajtuk keri majd szamon. Es ahogyan lenni is szokott, a nagypolitika is egybol beszallt a temaba, megannyi vallalattal. Pl. legitarsasagok szolitottak fel a repiket arra, hogy vonjak vissza stb. Mindekozben csomo demokrata allamban van hasonlo vagy megszigorubb szabalyozas. Szoval erdekes szinezete lett ennek az egesznek, tipikus peldaja, amikor a repik valtoztatnak valamin, vagy valamilyen policyt atvisznek, de nincs eleg media power a zsebukben, hogy a narrativat is kontrollaljak. A demokratak meg tullottek a celon kicsit es probaljak a szarcunamit megallitani, hogy az oket ne, csak a repiket mossa el.

Ennek ellenere ma lattam egy kozvelemenykutatast, 42-36 % volt a tamogatom/elitelem arany.

Szerk: Azt lehagytam, hogy kozben nyilvan az MLB aktivan uzletel Kinaval, plusz az MLB vezetoje (az o Goodelljuk) meg tagja valami elit, meghivasos golf klubnak georgia allamban 😀

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve
r.baggio
Mit csináltak már megint azok a huncut grúzok? 😊
warr_b
repuk megoldják szépen hogy a munkások még kevésbé tudjanak elmenni szavazni
Negritis
Mondjuk a demokraták a "nem lehet ételt, italt osztani"-n lovagolnak, amikor annak még tulajdonképpen lehetne is értelme, ha normálisan fogalmazták volna meg. A nagyobb bajok azzal vannak, hogy kvázi sztenderddé tehető, hogy du 5-kor zárják a szavazókörzeteket. Ugye az ottani választások kedden, munkanapon vannak. Sokan 5-kor még dolgoznak. Ja, és "felülről" ukázra bármelyik szavazóbizottságot lecserélhetik állami szintről. Jó kis balhék lesznek ebből, ha a repi állami vezetés netán lecseréli a néhány legnagyobb atlantai szavazókör személyzetét, és elkezdenek "rendezkedni" ott...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve
r.baggio
Mit csináltak már megint azok a huncut grúzok? 😊
warr_b
repuk megoldják szépen hogy a munkások még kevésbé tudjanak elmenni szavazni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 683 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve
r.baggio
Mit csináltak már megint azok a huncut grúzok? 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve
r.baggio
melyik részére gondolsz?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 950 — no es importante
A georgiai dolgokról senki semmit? Meg vagyok lepve


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
Klaci79
azon még lehetett röhögni, de a bicikliútjai azok már fájtak😊 szerencsére keveset vezetek a fővárosban
pfefe8
Egyébként bár nem ide tartozik, de ha pesti lennék, tuti járnék biciklivel és akkor örömmel venném ezt az utat. Ő ugyebár a pesti választóktól függ és ha nekik tetszik a lehetőség, akkor megválasztják majd újra, akár tetszik a nem pestieknek, akár nem 😊
Klaci79
sztem a hisztizők nagyrésze az agglomerációból jön azt meg leszarja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
Klaci79
azon még lehetett röhögni, de a bicikliútjai azok már fájtak😊 szerencsére keveset vezetek a fővárosban
pfefe8
Egyébként bár nem ide tartozik, de ha pesti lennék, tuti járnék biciklivel és akkor örömmel venném ezt az utat. Ő ugyebár a pesti választóktól függ és ha nekik tetszik a lehetőség, akkor megválasztják majd újra, akár tetszik a nem pestieknek, akár nem 😊
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 584 — Lucas Scott
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
Klaci79
Nekem az jutott eszembe h az m1es not kellene rá küldeni hogy kérdezze ki erről a manoverrol.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
Klaci79
azon még lehetett röhögni, de a bicikliútjai azok már fájtak😊 szerencsére keveset vezetek a fővárosban
pfefe8
KAracsony es Boris Johnson meg polgarmester korabol:



Ugy tunik a politikai merketingesek szerint ezzel lehet megnyerni az embereket.
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
Klaci79
azon még lehetett röhögni, de a bicikliútjai azok már fájtak😊 szerencsére keveset vezetek a fővárosban

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
vicces amúgy hogy a Qanon szerint a demokratáknál van egy underage sex trafficking business
aztán jött Matt Gaetz hogy "hold my beer"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.
pfefe8
Valahol a háttérben felsejlik Karácsony szelleme 😉 😀
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

undisputedly
a fox azt kihagyja hogy azt hitte a CIA és az FBI tette tönkre az életét és ez alól szabadította fel őt Farrakhan

 edition.cnn.com/politics/live-news/capitol-security-threat-04-02-21/h_ffa25ab3eab707b711515c0c863c887a

a második rendőr úgy néz ki stabil

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀


undisputedly
Nem elég zöldnek lenni, annak is kell látszani. Amennyi energiát beletett ebbe a manőverbe, itthon már állami elismerést kapott volna augusztus 20-án.

Steelers fan
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽
Ventura
A fekete felsobbrenduseget es a zsidok kiirtasat hirdeto afro-amerikai Luis Farrakhan "tiszteletes" (inkabb szelsoseges szektavezer) kovetoje volt a tamado:  www.foxnews.com/us/noah-green-louis-farrakhan-capitol-attack

Amugy kedvenc bulvarom tegnaprol: A Kozlkedesfejlesztesi biztos Biden stabjaban, Buttigieg, akire talan emlekeztek meg a demokrata jeloltvalasztasrol, hiszen o is indult ("Mayor Pete"), elvitette magat a melohelyig a biztonsagiakkal, kocsival, aztan ott kitetette a bringat, hogy ugy tunjon, biciklivel ment dolgozni 😀 Aranyos 😀



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 9 016 — FIRE GM Chris Grier 👞💥🚪
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek
Negritis
Nekem rögtön az jott elmembe, hogy nehany hete olvastam: a hírszerzés szerint terrortámadás érheti a kapitóliumot.🗽

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/20210402_Capitolium_tamadas_usa

ennek a hátterére lehet kiváncsi leszek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Mivel szerintem a nyitókérdésemre a "nincs" a passzentos válasz, így én pl. teljesen megértem őt, hogy miért tartja fontosnak árnyalni a mainstream narratívát, és én személyemben örülök is neki, hogy hoz olyan infókat, amik -mivel nem olvasok amerikai hírportálokat- alapvetően csak miatta jutnak el hozzám, és nem csak egy kontextus nélkül bebaszott angolnyelvű link, hanem ő veszi a fáradtságot, hogy leírja, kifejti, hogy miről szól a fáma, általa kerülnek számomra történések kontextusba, olyan dolgok, amikről itthon nem írnak, vagy csak nagyon egyoldalúan, de amiket fontosnak tartok ahhoz, hogy ne szoruljak semmilyen véleménybuborékba semmilyen témában.
Én kimondottan csípem az ő megközelítését, posztjait, nézőpontját, még ha én nem is érzem úgy, hogy bármennyire is kihatna az életemre az amerikai pc, meg cancel culture, se a blm-ezés, vagyis simán szarhatnék is rá.
Sobri Jóska
arnyalni kell, de azert futottunk bele abba, hogy ez az arnyalas inkabb a megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt a -nem valos, nem teljesen igaz- narrativat. en is belefutottam ebbe, peterk meg tobbszor.

csipem en is a megkozeliteset, posztjait es valo igaz nekem is sokat jelent, hogy tobb szempontbol latok dolgokat a posztjai, linkelt cikkei miatt, teny. de sajnos neha a lo tuloldalara kerul a tortenet.
csebi
Én sem kaptam választ, hogy mi a kultúr marxizmus 😕

Utána néztem, szóval én már tudom, de még várok
Gyurma Pappa
Megtevesztes? Pont ti lovagoljatok a felkapott feherellenes cikkeket, aztan amikor kiderul, hogy semmi hate crimerol nincs szo, akkor mar hallgattok nagy kinok kozepette.

"megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt" 😀

Ugy irod ezt, mintha kerdezted volna, mire alapozom ezt a kijelentesemet, vagy hoztal volna valamilyen bizonyitekot ami az en kijelentesemnek ellent mond (ami nem emberolesre vonatkozott szerintem, hanem buncselekmenyre) en pedig nem valaszoltam volna ra, holott ilyen nem tortent, szoval ezzel a kommenteddel pont azt valositottad meg amit ram projektalsz. Megtevesztesz.

Tessek, az altalam talalt legfrissebb statisztikak, FBI, Table 14:

 www.bjs.gov/content/pub/pdf/cv18.pdf

A feketek az azsiaiak elleni eroszakos buncselekmenyek 27.5%-at kovetik el, mig a feherek 24.1%-ot.
Ez onmagaban is tobb, de tovabb arnyalja a kepet, ha szamba veszed, hogy a feherek kb 5x tobben vannak az USA-ban, tehat egy 5x nagyobb populacio kovet el kevesebb buncselekmenyt az azsiaiak ellen.


Amugy ha eltel az USA-ban, es micro szinten is talalkoztal hirekkel, ez kozel sem meglepo. Ez a ket video pl pont az elmult 2 napban keszult. Fekete foszer random megveri es fojtogatja az azsiai sracot a metron, akit vegul ajultra ver:

 youtu.be/XRfQ_45iWmw

Vagy ez, ahol egy most mar letartoztatott 38 eves fekete feffi ver felholtra egy random azsiai nyugdijast aki a templomba tartott:

 youtu.be/UsPbgTrLwgI

De persze en megtevesztoen kommentelek, igen 😊


@Gyurmapapa
A politika topikban mar kibeszeltuk, hogy mit ertek kulturalis marxizmus alatt, meglepo, hogy ide meg beirod, nem kaptal valaszt tolem.

Ahogyan az is meglepo, hogy olyan szinben probaltok feltuntetni, mint aki elmenekul a diskurzus elol, aztan altalaban pont a ti reszeteken merul fel, hogy nem ideztek be a nekem cimzett valaszba, es nem kapok ertesitest rola, mint ahogyan most is csak veletlenul beleolvasva lattam meg, hogy rolam megy a beszelgetes.

Ha olyat allitok, mindig megprobalom alatamasztani a mondandomat valamilyen forrassal, legyen szo amerikai valasztasi rendszerekrol, bunelkovetesi statisztikakrol, media dominanciarol stb, szoval vicces ez a kivetites.
undisputedly
Igazad van. Bár a violent crime az nem emberölés kizárólag de mindegy, lehet én nem olvastam ennek utána. De lehet ez a konkrét példám kapufa volt, sorry.

Arra viszont konkrétan emlékszem h mikor Scaliarol vitatkoztunk akkor hiába linkeltem neked pár kinti tanulmányt is hogy azért nem fekete-fehér a történet, nem reagáltál rá. Lehet csak hülyének gondolsz aztán azért, fene tudja.

Én amúgy ebből a BLM dologból szándékosan kimaradtam, sosem kommenteltem ennek kapcsán, nem is linkelgettem semmit. Egyrészről úgy gondolom h hatalmas probléma az de
Ad1: innen ezt én nem tudom megérteni sztem annyira más a kultúra ebben. (Pl f1es terdelest tavaly rohadtul nem értettem ...)
Ad2: sztem mki rossz helyen keresgéli a megoldást.

Bocs h Jóska azon kommentjét mertem csak berakni amit relevánsnak gondoltam a mondandóm szempontjából.
csebi
Szvsz arra is ugy emlekszel, mint a fentire. Vitattad, hogy textualist, a Bush v Gore valasztast eldonto itelete kapcsan, mire en linkeltem par harvard law scool citaciot arrol, hogy attol fuggetlenul, hogy neked mi a velemenyed rola, a jogtudomany a textualism alfajakent es omegajakent tartja szamon. Talan pont ezeket linkeltem:

 harvardlawreview.org/wp-content/uploads/2020/11/134-Harv.-L.-Rev.-265.pdf
 scholarworks.law.ubalt.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=2054&context=ublr

Summa summarum en elfogadom, ha valaki a mainstream vagy egyeb allaspontot kepviseli, azt is, hogy ha nem gyozik meg az erveim -amit probalok mindig alatamasztani-, ha van akit nem erdekel a valosabb kep, az o dolga (ittnem csak rad gondolok) de azzal azert ne legyek mar megvadolva, hogy en nem valaszolok, vagy tenszeruen cafolhato dolgokat kommentelek konstansan, mert tobbnyire pont a tenyszeruen cafolhato narrativaju kommentek sarkallnak velemenynyilvanitasra.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 584 — Lucas Scott
Mivel szerintem a nyitókérdésemre a "nincs" a passzentos válasz, így én pl. teljesen megértem őt, hogy miért tartja fontosnak árnyalni a mainstream narratívát, és én személyemben örülök is neki, hogy hoz olyan infókat, amik -mivel nem olvasok amerikai hírportálokat- alapvetően csak miatta jutnak el hozzám, és nem csak egy kontextus nélkül bebaszott angolnyelvű link, hanem ő veszi a fáradtságot, hogy leírja, kifejti, hogy miről szól a fáma, általa kerülnek számomra történések kontextusba, olyan dolgok, amikről itthon nem írnak, vagy csak nagyon egyoldalúan, de amiket fontosnak tartok ahhoz, hogy ne szoruljak semmilyen véleménybuborékba semmilyen témában.
Én kimondottan csípem az ő megközelítését, posztjait, nézőpontját, még ha én nem is érzem úgy, hogy bármennyire is kihatna az életemre az amerikai pc, meg cancel culture, se a blm-ezés, vagyis simán szarhatnék is rá.
Sobri Jóska
arnyalni kell, de azert futottunk bele abba, hogy ez az arnyalas inkabb a megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt a -nem valos, nem teljesen igaz- narrativat. en is belefutottam ebbe, peterk meg tobbszor.

csipem en is a megkozeliteset, posztjait es valo igaz nekem is sokat jelent, hogy tobb szempontbol latok dolgokat a posztjai, linkelt cikkei miatt, teny. de sajnos neha a lo tuloldalara kerul a tortenet.
csebi
Én sem kaptam választ, hogy mi a kultúr marxizmus 😕

Utána néztem, szóval én már tudom, de még várok
Gyurma Pappa
Megtevesztes? Pont ti lovagoljatok a felkapott feherellenes cikkeket, aztan amikor kiderul, hogy semmi hate crimerol nincs szo, akkor mar hallgattok nagy kinok kozepette.

"megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt" 😀

Ugy irod ezt, mintha kerdezted volna, mire alapozom ezt a kijelentesemet, vagy hoztal volna valamilyen bizonyitekot ami az en kijelentesemnek ellent mond (ami nem emberolesre vonatkozott szerintem, hanem buncselekmenyre) en pedig nem valaszoltam volna ra, holott ilyen nem tortent, szoval ezzel a kommenteddel pont azt valositottad meg amit ram projektalsz. Megtevesztesz.

Tessek, az altalam talalt legfrissebb statisztikak, FBI, Table 14:

 www.bjs.gov/content/pub/pdf/cv18.pdf

A feketek az azsiaiak elleni eroszakos buncselekmenyek 27.5%-at kovetik el, mig a feherek 24.1%-ot.
Ez onmagaban is tobb, de tovabb arnyalja a kepet, ha szamba veszed, hogy a feherek kb 5x tobben vannak az USA-ban, tehat egy 5x nagyobb populacio kovet el kevesebb buncselekmenyt az azsiaiak ellen.


Amugy ha eltel az USA-ban, es micro szinten is talalkoztal hirekkel, ez kozel sem meglepo. Ez a ket video pl pont az elmult 2 napban keszult. Fekete foszer random megveri es fojtogatja az azsiai sracot a metron, akit vegul ajultra ver:

 youtu.be/XRfQ_45iWmw

Vagy ez, ahol egy most mar letartoztatott 38 eves fekete feffi ver felholtra egy random azsiai nyugdijast aki a templomba tartott:

 youtu.be/UsPbgTrLwgI

De persze en megtevesztoen kommentelek, igen 😊


@Gyurmapapa
A politika topikban mar kibeszeltuk, hogy mit ertek kulturalis marxizmus alatt, meglepo, hogy ide meg beirod, nem kaptal valaszt tolem.

Ahogyan az is meglepo, hogy olyan szinben probaltok feltuntetni, mint aki elmenekul a diskurzus elol, aztan altalaban pont a ti reszeteken merul fel, hogy nem ideztek be a nekem cimzett valaszba, es nem kapok ertesitest rola, mint ahogyan most is csak veletlenul beleolvasva lattam meg, hogy rolam megy a beszelgetes.

Ha olyat allitok, mindig megprobalom alatamasztani a mondandomat valamilyen forrassal, legyen szo amerikai valasztasi rendszerekrol, bunelkovetesi statisztikakrol, media dominanciarol stb, szoval vicces ez a kivetites.
undisputedly
Igazad van. Bár a violent crime az nem emberölés kizárólag de mindegy, lehet én nem olvastam ennek utána. De lehet ez a konkrét példám kapufa volt, sorry.

Arra viszont konkrétan emlékszem h mikor Scaliarol vitatkoztunk akkor hiába linkeltem neked pár kinti tanulmányt is hogy azért nem fekete-fehér a történet, nem reagáltál rá. Lehet csak hülyének gondolsz aztán azért, fene tudja.

Én amúgy ebből a BLM dologból szándékosan kimaradtam, sosem kommenteltem ennek kapcsán, nem is linkelgettem semmit. Egyrészről úgy gondolom h hatalmas probléma az de
Ad1: innen ezt én nem tudom megérteni sztem annyira más a kultúra ebben. (Pl f1es terdelest tavaly rohadtul nem értettem ...)
Ad2: sztem mki rossz helyen keresgéli a megoldást.

Bocs h Jóska azon kommentjét mertem csak berakni amit relevánsnak gondoltam a mondandóm szempontjából.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Show me how to lie, you're getting better all the time
And turning all against the one is an art that's hard to teach
Another clever word sets off an unsuspecting herd
And as you step back into line, a mob jumps to their feet
Now dance, fucker, dance, man, he never had a chance
And no one even knew it was really only you
And now you steal away
Take him out today
Nice work you did
You're gonna go far, kid
With a thousand lies and a good disguise
Hit 'em right between the eyes
Hit 'em right between the eyes
When you walk away, nothing more to say
See the lightning in your eyes
See 'em running for their lives
Slowly out of line, and drifting closer in your sight
So play it out, I'm wide awake, it's a scene about me
There's something in your way and now someone is gonna pay
And if you can't get what you want, well, it's all because of me
Now dance, fucker, dance, man, I never had a chance
And no one even knew, it was really only you
And now you'll lead the way
Show the light of day
Nice work you did
You're gonna go far, kid
Trust deceived
With a thousand lies and a good disguise
Hit 'em right between the eyes
Hit 'em right between the eyes
When you walk away, nothing more to say
See the lightning in your eyes
See 'em running for their lives
Now dance, fucker, dance, he never had a chance
And no one even knew, it was really only you
So dance, fucker, dance, I never had a chance
It was really only you
With a thousand lies and a good disguise
Hit 'em right between the eyes
Hit 'em right between the eyes
When you walk away, nothing more to say
See the lightning in your eyes
See 'em running for their lives
Clever alibis, Lord of the Flies
Hit 'em right between the eyes
Hit 'em right between the eyes
When you walk away, nothing more to say
See the lightning in your eyes
See 'em running for their lives


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
@Gyurmapapa
A politika topikban mar kibeszeltuk, hogy mit ertek kulturalis marxizmus alatt, meglepo, hogy ide meg beirod, nem kaptal valaszt tolem.
undisputedly
Én ironizáltam, végig sem olvastam az előzményt. Most néztem meg, hogy mennyire komolyan megy ez a diskurzus, kár volt beleszólnom, mivel nem vagyok érintett.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Mivel szerintem a nyitókérdésemre a "nincs" a passzentos válasz, így én pl. teljesen megértem őt, hogy miért tartja fontosnak árnyalni a mainstream narratívát, és én személyemben örülök is neki, hogy hoz olyan infókat, amik -mivel nem olvasok amerikai hírportálokat- alapvetően csak miatta jutnak el hozzám, és nem csak egy kontextus nélkül bebaszott angolnyelvű link, hanem ő veszi a fáradtságot, hogy leírja, kifejti, hogy miről szól a fáma, általa kerülnek számomra történések kontextusba, olyan dolgok, amikről itthon nem írnak, vagy csak nagyon egyoldalúan, de amiket fontosnak tartok ahhoz, hogy ne szoruljak semmilyen véleménybuborékba semmilyen témában.
Én kimondottan csípem az ő megközelítését, posztjait, nézőpontját, még ha én nem is érzem úgy, hogy bármennyire is kihatna az életemre az amerikai pc, meg cancel culture, se a blm-ezés, vagyis simán szarhatnék is rá.
Sobri Jóska
arnyalni kell, de azert futottunk bele abba, hogy ez az arnyalas inkabb a megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt a -nem valos, nem teljesen igaz- narrativat. en is belefutottam ebbe, peterk meg tobbszor.

csipem en is a megkozeliteset, posztjait es valo igaz nekem is sokat jelent, hogy tobb szempontbol latok dolgokat a posztjai, linkelt cikkei miatt, teny. de sajnos neha a lo tuloldalara kerul a tortenet.
csebi
Én sem kaptam választ, hogy mi a kultúr marxizmus 😕

Utána néztem, szóval én már tudom, de még várok
Gyurma Pappa
Megtevesztes? Pont ti lovagoljatok a felkapott feherellenes cikkeket, aztan amikor kiderul, hogy semmi hate crimerol nincs szo, akkor mar hallgattok nagy kinok kozepette.

"megteveszteshez allt kozel ld ez a fekete tobb sargat ol dolog es ilyenkor nem hogy elismerne hanem jobb esetben hallgat max utana rosszabb esetben tovabb tolja ugyanazt" 😀

Ugy irod ezt, mintha kerdezted volna, mire alapozom ezt a kijelentesemet, vagy hoztal volna valamilyen bizonyitekot ami az en kijelentesemnek ellent mond (ami nem emberolesre vonatkozott szerintem, hanem buncselekmenyre) en pedig nem valaszoltam volna ra, holott ilyen nem tortent, szoval ezzel a kommenteddel pont azt valositottad meg amit ram projektalsz. Megtevesztesz.

Tessek, az altalam talalt legfrissebb statisztikak, FBI, Table 14:

 www.bjs.gov/content/pub/pdf/cv18.pdf

A feketek az azsiaiak elleni eroszakos buncselekmenyek 27.5%-at kovetik el, mig a feherek 24.1%-ot.
Ez onmagaban is tobb, de tovabb arnyalja a kepet, ha szamba veszed, hogy a feherek kb 5x tobben vannak az USA-ban, tehat egy 5x nagyobb populacio kovet el kevesebb buncselekmenyt az azsiaiak ellen.


Amugy ha eltel az USA-ban, es micro szinten is talalkoztal hirekkel, ez kozel sem meglepo. Ez a ket video pl pont az elmult 2 napban keszult. Fekete foszer random megveri es fojtogatja az azsiai sracot a metron, akit vegul ajultra ver:

 youtu.be/XRfQ_45iWmw

Vagy ez, ahol egy most mar letartoztatott 38 eves fekete feffi ver felholtra egy random azsiai nyugdijast aki a templomba tartott:

 youtu.be/UsPbgTrLwgI

De persze en megtevesztoen kommentelek, igen 😊


@Gyurmapapa
A politika topikban mar kibeszeltuk, hogy mit ertek kulturalis marxizmus alatt, meglepo, hogy ide meg beirod, nem kaptal valaszt tolem.

Ahogyan az is meglepo, hogy olyan szinben probaltok feltuntetni, mint aki elmenekul a diskurzus elol, aztan altalaban pont a ti reszeteken merul fel, hogy nem ideztek be a nekem cimzett valaszba, es nem kapok ertesitest rola, mint ahogyan most is csak veletlenul beleolvasva lattam meg, hogy rolam megy a beszelgetes.

Ha olyat allitok, mindig megprobalom alatamasztani a mondandomat valamilyen forrassal, legyen szo amerikai valasztasi rendszerekrol, bunelkovetesi statisztikakrol, media dominanciarol stb, szoval vicces ez a kivetites.

Szerkesztette: undisputedly