USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Most minek cenzúrázzunk?
empty taxi
Készülnek az ellenzékiek a kormányzati attitűdre.
Bemelegítenek. 😛
Sobri Jóska
úgyis az lmbtq a menő 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Most minek cenzúrázzunk?
empty taxi
Készülnek az ellenzékiek a kormányzati attitűdre.
Bemelegítenek. 😛

több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Most minek cenzúrázzunk?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tegnap lelőtték (ott a cikk melletti másik cikkben olvastam) az egyik helyi valóságshow győztesét is. Valami buliban volt, kitört egy vita, valaki előkapta fegyverét és lőtt párat. A csaj meg rossz helyen állt. Miközben a rendőrség a helyszínt biztosíotta, onnan hallótávolságra egy másik lövöldözés is kialakult, abban is meghalt egy nő. És megkéseltek valakit egy sarkon is. Nem csinált semmit, csak a zöld lámpára várt. Valaki odalépett hozzá, mellbeszúrta és elszaladt. Az áldozat annyit még el tudott mondani mielőtt meghalt, hogy nem ismerte a támadóját, valószínűleg bukszát/pénzt/táskát akart, csak túltolta. És elítéltek egy tűzoltót is, aki úgy vert pofán valakit ököllel, hogy belehalt.

Ezek csak egy újság, random pillanatbeli random bűnesetei. A celeb csajról akit lelőttek tudom, hogy fekete volt, a tűzoltóról meg tudom, hogy fehér, mert ott volt a cikk mellett a kép. Dunsztom sincs viszont, hogy a többi áldozat ill. elkövető milyen bőrszínű volt. Nem is érdekel. Az áldozatokat sajnálom, szomorú az összes történet. De abszolút értelmetlennek gondolom, hogy ilyesmikkel terheljük ezt a fórumot. Ez nem poltitikai téma, nem is magyar, nem is amerikai. Ahhoz sincs ezekre szükség, hogy ha társadalmi problémákat akarunk megvitatni. Az megy ezek nélkül is. A covid topicot se pakoljuk tele egyedi esetekkel, egyedi tragédiákkal.

Úgyhogy Undi megkérlek, hogy ne borzold az ilyenekkel az idegeket légy szíves. Kellemetlen, szar dolog ezeket olvasni. Ha neked fontos, hogy ezeket kövesd, olvasd, akkor kövesd, olvasd el, de ne osztd itt meg. Jön szembe elég erőszak enélkül is velünk nap mint nap a médiából. Ha olyan ügyre bukkansz, amiről van értelme beszélni - ha rendőr, katona, politikus, cég, stb. ölt, vagy ilyen embert ölnek, vagy valami kiemelkedően durva dolog történt, amiről muszáj beszélni, mert a hatása túlmutat az ügyön - az nyilván jöjjön. De random civil emberek random tragédiáin ne csámcsogjunk itt. Felesleges ráerőltetni ezekre, hogy ezek hasonló ügyek, mint amiken a felháborodások ki szoktak törni. Nem azok. Akkor sem, ha a Fox vagy a CNN éppen felháborodik. Akit érdekel, az úgyis oda van tapadva valamelyikre és ott felháborodhat nyugodtan, nem kell hozzá idejönnie.

Köszi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Mindig elkeserítő egy ilyen értelmetlen gyilkosság...szerencsétlen ember, valami über sofőr volt, ha jól olvastam, bár sok időm nem volt rá. Az egyik legjobb dolog amcsiban a működő über, nagyon szeretem használni. Egyszerűen érthetetlen, hogy ilyen idióta emberek vannak akik, megpróbálják elvenni így a másik kocsiját, aztán ahelyett, hogy hagynák a francba, egy ilyen balesetet okoznak, ahol persze az ártatlan hal meg. És ebben se politika, se blm, csak az üres értelmetlenség és remélem egy igazán súlyos büntetés fogja követni, mert az ilyenek társadalmi hasznossága a 0-hoz közelít 😕
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezek szembe jottek olyan mas jellegu oldalakon, amiket kovetek. DE volt pl egy masik sztori is, 13 eves feher kislany aki setalt hazafele Virginiaban, egy fekete srac agyonlotte. undisputedly
Világos. Így is gondoltam.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Undi lett a fórum kiküldött USA kriminológiai tudósítója. Naponta hoz nekünk egy bűntényt, mert bűntény nélkül nem nap a nap. Örüljünk, hogy csak egyet, rákattintottam ennek a NY postnak a címlapjára, van ott még 6-8 késeléstől verekedésen át lövöltödésig.

Amerika meg lassú. Még gondolkodik, hogy melyiken háborodjon fel a hat-nyolcból. Undi csak segít nekik 😊
peterk2005
Nem, kifejezetten nem is kovetek semmilyen kriminologiai oldalt, minek vennem a nyakamba az aldozatok arcat es az empatiat "feleslegesen"?

Ezek szembe jottek olyan mas jellegu oldalakon, amiket kovetek. DE volt pl egy masik sztori is, 13 eves feher kislany aki setalt hazafele Virginiaban, egy fekete srac agyonlotte. Sajnos azt a cikket is elolvastam, szornyu lehet a csaladjanak meg a baratainak, megsem megy a zugolodas az elkoveto borszine miatt.

Ezt is azert tettem be, mert annyira eles a kontraszt a feher elkovetos hirek talalasanal meg ennel, hogy ordit a PC buzgalkodas. CNN pl egyenesen azt irja, hogy autorablas kozbeni balesetben meghalt a foszer 😀



Szerk: Amugy brutal, hogy a csaj eppen akkor olt meg valakit, ott fekszik a labainal az utcan a test, es azert aggodik, hogy ne tartoztassak fel, mert a mobilja a felborult kocsiban maradt. Mindekozben a faszinak senki se segit. Ott fekszik szerencsetlen.

Szerk 2: Nem hiszed el b+, Washington DC polgarmestere (ott tortent ez a buncselekmeny) 1 oraja, a gyilkossag utan kitesz egy ilyen videot a twitterere b+ 😀 😀 😀



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Felháborító, hogy naponta csak egyszer hangzik el a blm, pedig minden nap biztosan több fekete is öl meg nem feketét. Meg ölnek meg feketéket, fehéreket, sárgákat, pirosakat...mégis csak egy blm telik naponta...
Klaci79
Egyetertek. Ez a lenti buncselekmeny sem rasszitsa buncselekmeny (velhetoen), megis eltero rasszu elkovetok es aldozat van, videos bizonyitek a teljes incidensrol amit a social media nagyon szeret, de ugye jol ravilagit a jelenlegi tarsadalmi trendekre, hogy ebben a relacioban nem veszik elo az aldozatok borszinet. Mint ahogyan maskor sem kellene.
undisputedly
Szerintem meg ha egy rendőr lenne, aki 9 percig térdel egy gyanúsított nyakán, akkor elővennék. Ha fekete, akkor is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Undi lett a fórum kiküldött USA kriminológiai tudósítója. Naponta hoz nekünk egy bűntényt, mert bűntény nélkül nem nap a nap. Örüljünk, hogy csak egyet, rákattintottam ennek a NY postnak a címlapjára, van ott még 6-8 késeléstől verekedésen át lövöltödésig.

Amerika meg lassú. Még gondolkodik, hogy melyiken háborodjon fel a hat-nyolcból. Undi csak segít nekik 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Felháborító, hogy naponta csak egyszer hangzik el a blm, pedig minden nap biztosan több fekete is öl meg nem feketét. Meg ölnek meg feketéket, fehéreket, sárgákat, pirosakat...mégis csak egy blm telik naponta...
Klaci79
Egyetertek. Ez a lenti buncselekmeny sem rasszitsa buncselekmeny (velhetoen), megis eltero rasszu elkovetok es aldozat van, videos bizonyitek a teljes incidensrol amit a social media nagyon szeret, de ugye jol ravilagit a jelenlegi tarsadalmi trendekre, hogy ebben a relacioban nem veszik elo az aldozatok borszinet. Mint ahogyan maskor sem kellene.
undisputedly
a BLM esetében is rendőri összefüggésben szokták leginkább elővenni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Felháborító, hogy naponta csak egyszer hangzik el a blm, pedig minden nap biztosan több fekete is öl meg nem feketét. Meg ölnek meg feketéket, fehéreket, sárgákat, pirosakat...mégis csak egy blm telik naponta...
Klaci79
Egyetertek. Ez a lenti buncselekmeny sem rasszitsa buncselekmeny (velhetoen), megis eltero rasszu elkovetok es aldozat van, videos bizonyitek a teljes incidensrol amit a social media nagyon szeret, de ugye jol ravilagit a jelenlegi tarsadalmi trendekre, hogy ebben a relacioban nem veszik elo az aldozatok borszinet. Mint ahogyan maskor sem kellene.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Felháborító, hogy naponta csak egyszer hangzik el a blm, pedig minden nap biztosan több fekete is öl meg nem feketét. Meg ölnek meg feketéket, fehéreket, sárgákat, pirosakat...mégis csak egy blm telik naponta...
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
KEt fekete tizeneves lany megolt egy 66 eves (pakisztani?) arab szarmazasu foszert, aki etelfutarkent dolgozott.

Lesokkoloztak, es probaltak ellopni az autojat, de a 66 eves oregur nem engedte, logott az auton. A video vegen latszik ahogy a felborult autobol kirepulve, holtan fekszik az uton. Most akkor black lives matter? Vagy Asian? Vagy arab? Mert sehol a felhaborodas az elkovetok borszinen, ahogyan lennie is kellene.

Csak eros idegzetuek nezzek meg a videot, nem is linkelem direktbe, csak a cikket amiben van:

 nypost.com/2021/03/27/graphic-video-shows-deadly-uber-eats-carjacking-by-teen-girls/

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Napi kedvenc az USA-bol: 6 eves rendorkutyat at kellett nevezni, miutan az onszervezodo "helyi fekete vezetok" klub beragott, amiert "Lil Kim"-nek hivtak szerencsetlen allatot, ami ugye egy fekete rapper no muveszneve is volt 😀

Vicc b+

 www.foxnews.com/us/oregon-police-departments-changes-k9s-name-lil-kim-after-controversy
undisputedly
nekem az tetszik hogy letartóztattak egy képviselőt aki kopogni mert a kormányzó ajtaján

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Napi kedvenc az USA-bol: 6 eves rendorkutyat at kellett nevezni, miutan az onszervezodo "helyi fekete vezetok" klub beragott, amiert "Lil Kim"-nek hivtak szerencsetlen allatot, ami ugye egy fekete rapper no muveszneve is volt 😀

Vicc b+

 www.foxnews.com/us/oregon-police-departments-changes-k9s-name-lil-kim-after-controversy
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
És egyébként országon belül is aggasztó a helyzet, nagyon erősödik a "kína öntudat", időnként már-már "übermentsch"-i jeleket is látni. 😕

peterk2005
Ez a Távol-Keleten nem ritka, japánokban és a koreaiakban is megvan ez a félig-meddig rejtett rasszizmus. Persze ez a Kína esetében a sokkal nagyobb népessége miatt sokkal ijesztőbb.
empty taxi
a távol keleti országoknál felsőbbrendűségi komplexussal is jár a rasszizmus, olyannal ami pl európában nem jellemző
japán kúltúrából ismerjük hogy soha senki nem fog rendesen beilleszkedni mind1 mi van
kínánál pedig kb mindenkit utálnak aki nem kínai, webnoveleket olvasva elég durván ráadásul
kb úgy szidnak mindenkit mint ahogy mi a románokat

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
 www.portfolio.hu/global/20210327/egyre-tobb-a-veszjoslo-figyelmeztetes-par-even-belul-nagy-haboru-johet-475736?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Elég jó kis összefoglaló, amennyire meg tudom ítélni.
Sobri Jóska
Pont mai ckk, ha jol latom.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
És egyébként országon belül is aggasztó a helyzet, nagyon erősödik a "kína öntudat", időnként már-már "übermentsch"-i jeleket is látni. 😕

peterk2005
Ez a Távol-Keleten nem ritka, japánokban és a koreaiakban is megvan ez a félig-meddig rejtett rasszizmus. Persze ez a Kína esetében a sokkal nagyobb népessége miatt sokkal ijesztőbb.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
 www.portfolio.hu/global/20210327/egyre-tobb-a-veszjoslo-figyelmeztetes-par-even-belul-nagy-haboru-johet-475736?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Elég jó kis összefoglaló, amennyire meg tudom ítélni.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
@undi
azért az amerikai kredit rendszer is megér 1-2 misét

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
@pfefe

Kina a rendszer-export alatt nem az "amerikai demokraciat" erti, hanem a kinai social credit systemet:

2015-ben kavart eloszor nagyobb port, meg teljes, 2021-ben mar uzemelnie kellene minden allampolgarra, de igy is milliokat tettek mar be ala, pl az ujghurokat is. Ez a rendszer a totalis megfigyeles, minden utcasarkon, minden hazfalon, minden kozteren kamerak szazai, ezrei, millioi, a legfejlettebb arcfelismero rendszerrel.

Es mit csinal ez a szar? Osszekoti a bankkartyad, a fizetsi papirjaid, korhazi leleteiddel es ad neked egy szamot (persze ennel kicsit bonyolultabb). Ez a szam donti el mennyire vagy "jo" kinai. Ha pl a kamerak felismernek a kisboltban amint sort veszel es semmi mast, pontlevonas. Ha keso este osszereverekszel az utcan, pontlevonas, ha megcsalod az asszonyt, pontlevonas, ES akkor jon a kemeny resz: a teljes online jelenleted is szurik. A Weibon (kinai twitter/facebook) kritizaltad a helyi kommunista onkormanyzatot, mert rossz az utak minosege? Pontlevonas. Elegedetlenkedtel az orvosi ellatassal kapcsolatban? Pontlevonas. A fonokod megrovast adott a munkaban, mert politizaltal? Pontlevonas. Es nem csak a te magatartasod miatt vonjak le a pontot, hanem akkor is, ha a csaladodban csinal valaki valamit ami nem tetszik a partnak.

Eredmeny? Ha nem ersz el egy pontot, se te, se a gyerekeid nem jarhatnak a jobb iskolakba, nem foglalhatsz repjegyet, vonatjegyet, nem mehetsz zenei koncertre, nem utazhatsz kulfoldre, nem lehet hiteled, nem lehet autod stb. Karomkodtal, vagy egesz nap videojatekoztel online? Haaat, beszoptad, pontlevonas.

Totalis megfigyeles, totalis kontroll.2 eve par ezer kormanykritikuson teszteltek, a BBC csinalt rola egy rovid sztorit:

Nagyon erdekes iras:
 www.abc.net.au/news/2018-09-18/china-social-credit-a-model-citizen-in-a-digital-dictatorship/10200278?nw=0

 www.bbc.com/news/world-asia-china-34592186
 www.sciencefocus.com/future-technology/chinas-big-brother/
 algorithmwatch.org/en/chinas-social-credit-system-overdue/
 en.wikipedia.org/wiki/Social_Credit_System


Itt egy video is:


Es akkor most abba bele se megyek, hogy afrikaval vagy delamerikaval mit csinal, mert peterk meg klaci mar irt rola, ha jol lattam.

Oke, hogy amerika es a demokraciaja szar, de merfoldekkel jobb, mint ez a szutyok, amit kina hozott a vilagra.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
a másik meg megint ez a lenéző stílus a megmondó emberektől, hogy velem még vitázni sem lehet. Lehet cáfolni, érvelni hogy miért látom rosszabbul hogy az usa többszörösen lekörözi kínát a befolyásának terjesztésében(már a módszerek brutalitására gondolok).
pfefe8
Most erre mit mondjak...értő olvasást kérnék. Lehet veled vitázni, de tudom, hogy úgysem foglak meggyőzni érvekkel. Erre nem kell megsértődni, csak tapasztalat. Azért leírtam utána pár dolgot, úgyhogy szerintem ezt a részt felejtsük is el.
Egy dolgot szerintem nem veszel figyelembe. Az usa nagyhatalom idestova hosszú évtizedek óta. Nagyhatalom, amely megnyert világháborút, hideget és meleget is.
Közben Kína szépen csöndben fejléődhetett úgy, hogy ellopott minden szellemi szabadalmat, amit csak lehetett....most jutottak el oda, ahova usa már régen (fejlettségben).
És ha elkezdik a saját exportjukat, mert el fogják kezdeni, nemhogy finomabbak nem lesznek a módszerek...de sokkal durvábbak lesznek, ezt már otthon láthatjuk náluk.

Szerkesztette: Klaci79
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Külön kommentbe teszem, mert így mindkettőtöknek válaszolok. Aláírom az ujgurokat, hongkongot is, még afrikát is(befolyást szereznek gazdasági erőfölényükkel). Viszont Akkor lehet sorolni hogy az usa csak az utóbbi 30 évben(a mai napig) mit és milyen módszereket alkalmazott a befolyásának érvényesítésére. És akkor a népirtásról és koncentrációs táborokról és lehet beszélni az usa vonatkozásáról is múlt és jelen időben. Azon pedig meg sem lepődöm ,hoyg egyből jön az egész pályás letámadás, olyan dolgokat tulajdonítva nekem ami nem igaz. Egy szóval sem mondtam, hogy kína módszerei jók, vagy elfogadhatóak. Azt viszont vállalom, hogy ha az usa módszereket vesszük egy egységnek, akkor a kínaiak kiscserkészek hozzá képest. Ja és meg lehet igen kérdezni az újgurokat és a hongkongiakat is a kínai módszerekről. A másik oldalon reggelig lehet sorolni az országokat és népeket(bár van olyan is amelyik már válaszolni sem tud mert nem maradt aki válaszoljon) azt usa módszereiről.
pfefe8
nem lehet hogy mind2 oldal szar és mi lenne ha egyik se csinálná?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
a másik meg megint ez a lenéző stílus a megmondó emberektől, hogy velem még vitázni sem lehet. Lehet cáfolni, érvelni hogy miért látom rosszabbul hogy az usa többszörösen lekörözi kínát a befolyásának terjesztésében(már a módszerek brutalitására gondolok).

Steelers fan
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Külön kommentbe teszem, mert így mindkettőtöknek válaszolok. Aláírom az ujgurokat, hongkongot is, még afrikát is(befolyást szereznek gazdasági erőfölényükkel). Viszont Akkor lehet sorolni hogy az usa csak az utóbbi 30 évben(a mai napig) mit és milyen módszereket alkalmazott a befolyásának érvényesítésére. És akkor a népirtásról és koncentrációs táborokról és lehet beszélni az usa vonatkozásáról is múlt és jelen időben. Azon pedig meg sem lepődöm ,hoyg egyből jön az egész pályás letámadás, olyan dolgokat tulajdonítva nekem ami nem igaz. Egy szóval sem mondtam, hogy kína módszerei jók, vagy elfogadhatóak. Azt viszont vállalom, hogy ha az usa módszereket vesszük egy egységnek, akkor a kínaiak kiscserkészek hozzá képest. Ja és meg lehet igen kérdezni az újgurokat és a hongkongiakat is a kínai módszerekről. A másik oldalon reggelig lehet sorolni az országokat és népeket(bár van olyan is amelyik már válaszolni sem tud mert nem maradt aki válaszoljon) azt usa módszereiről.

Steelers fan