USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
 www.theguardian.com/us-news/2021/jan/25/dominion-rudy-giuliani-lawsuit-election

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Oszinten kerdem, szerintetek az veletlen, hogy Trump nagy kritikusai, demokrata kormanyzok es polgarmesterek Biden beiktatasa utan 2 nappal ujra engedelyezik az ettermek stb kinyitasat? Chicago, LA, NY, Baltimore, egesz NY allam, Michigan allam stb...

Keves gusztustalanabb dolgot lattam eddig politikaban, mint hogy inkabb kicsinaljak a kisvallalkozokat meg az alkalmazottaikat, csak az elnokvalasztasig nagyobb legyen az elegedetlenseg Trump-pal szemben.

Ugyanezt erzem amugy azzal akpcsoaltban is, hogy az Amazon Biden beiktatasa masnapjan leveelt kuldott neki, amiben Bezos felajanlotta a ceg segitseget a vakcinak szetosztasaban. Ezt Trump alatt miert nem tettek meg? 😀 Mar akkor is ugyanigy segithettek volna.
undisputedly
Ezt nem hallottam, de az tuti nem Bidentől jött az ötlet. Most látom épp az American Airlines részvényeken, hogy árazzák már a teljes zárlatot USA felé.
Elég furcsa, ha tényleg így működik a dolog ahogy leírod, én erről még nem tudok. (ami nyilván nem jelenti azt, hogy nem így lesz)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Oszinten kerdem, szerintetek az veletlen, hogy Trump nagy kritikusai, demokrata kormanyzok es polgarmesterek Biden beiktatasa utan 2 nappal ujra engedelyezik az ettermek stb kinyitasat? Chicago, LA, NY, Baltimore, egesz NY allam, Michigan allam stb...

Keves gusztustalanabb dolgot lattam eddig politikaban, mint hogy inkabb kicsinaljak a kisvallalkozokat meg az alkalmazottaikat, csak az elnokvalasztasig nagyobb legyen az elegedetlenseg Trump-pal szemben.

Ugyanezt erzem amugy azzal akpcsoaltban is, hogy az Amazon Biden beiktatasa masnapjan leveelt kuldott neki, amiben Bezos felajanlotta a ceg segitseget a vakcinak szetosztasaban. Ezt Trump alatt miert nem tettek meg? 😀 Mar akkor is ugyanigy segithettek volna.
undisputedly
Mert ilyen a politika.
Ha X-t szeretem, Y-t meg utálom, akkor X-nek segítek, Y-nak betartok.
Ebben semmi kivetnivaló vagy meglepő nincs.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Oszinten kerdem, szerintetek az veletlen, hogy Trump nagy kritikusai, demokrata kormanyzok es polgarmesterek Biden beiktatasa utan 2 nappal ujra engedelyezik az ettermek stb kinyitasat? Chicago, LA, NY, Baltimore, egesz NY allam, Michigan allam stb...

Keves gusztustalanabb dolgot lattam eddig politikaban, mint hogy inkabb kicsinaljak a kisvallalkozokat meg az alkalmazottaikat, csak az elnokvalasztasig nagyobb legyen az elegedetlenseg Trump-pal szemben.

Ugyanezt erzem amugy azzal akpcsoaltban is, hogy az Amazon Biden beiktatasa masnapjan leveelt kuldott neki, amiben Bezos felajanlotta a ceg segitseget a vakcinak szetosztasaban. Ezt Trump alatt miert nem tettek meg? 😀 Mar akkor is ugyanigy segithettek volna.
undisputedly
ha már amazon:
 edition.cnn.com/2021/01/22/tech/amazon-nlrb-union-election/index.html

anno ugye kiálltak a vote by mail mellett, de mikor a saját érdekeiket sérti akkor már neeem
és a parlor lelövésénél is szempont volt a mail in vote fraud "kampán"
Negritis
A "vilag leggonoszabb vallalata"-tol nem is var mast az ember, mint hogy a szakszervezet parti jeloltet tamogatja, de mindent megtesz azert, hogy a sajat belsos szakszervezeti torekveseket leverje.

Ha mar szakszervezet, ez is cuki tortenet. Ok is Biden mellett kampanyoltak, mondvan jo lesz az a szervezeti tagoknak, majd most jott az uzenet toluk, hogy a Keystone kinyirasa meg sem olyan jo moka 😀

Mondjuk USA-ban ugye a szakszervezetek altalaban a legmocskosabb, legkorruptabb szervezetek szinonimaiva valtak, nem veletlenul. Par evtizede a maffia kezeben volt az osszes, itt ert ossze a politika es a szervezett bunozes.



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Oszinten kerdem, szerintetek az veletlen, hogy Trump nagy kritikusai, demokrata kormanyzok es polgarmesterek Biden beiktatasa utan 2 nappal ujra engedelyezik az ettermek stb kinyitasat? Chicago, LA, NY, Baltimore, egesz NY allam, Michigan allam stb...

Keves gusztustalanabb dolgot lattam eddig politikaban, mint hogy inkabb kicsinaljak a kisvallalkozokat meg az alkalmazottaikat, csak az elnokvalasztasig nagyobb legyen az elegedetlenseg Trump-pal szemben.

Ugyanezt erzem amugy azzal akpcsoaltban is, hogy az Amazon Biden beiktatasa masnapjan leveelt kuldott neki, amiben Bezos felajanlotta a ceg segitseget a vakcinak szetosztasaban. Ezt Trump alatt miert nem tettek meg? 😀 Mar akkor is ugyanigy segithettek volna.
undisputedly
ha már amazon:
 edition.cnn.com/2021/01/22/tech/amazon-nlrb-union-election/index.html

anno ugye kiálltak a vote by mail mellett, de mikor a saját érdekeiket sérti akkor már neeem
és a parlor lelövésénél is szempont volt a mail in vote fraud "kampán"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Oszinten kerdem, szerintetek az veletlen, hogy Trump nagy kritikusai, demokrata kormanyzok es polgarmesterek Biden beiktatasa utan 2 nappal ujra engedelyezik az ettermek stb kinyitasat? Chicago, LA, NY, Baltimore, egesz NY allam, Michigan allam stb...

Keves gusztustalanabb dolgot lattam eddig politikaban, mint hogy inkabb kicsinaljak a kisvallalkozokat meg az alkalmazottaikat, csak az elnokvalasztasig nagyobb legyen az elegedetlenseg Trump-pal szemben.

Ugyanezt erzem amugy azzal akpcsoaltban is, hogy az Amazon Biden beiktatasa masnapjan leveelt kuldott neki, amiben Bezos felajanlotta a ceg segitseget a vakcinak szetosztasaban. Ezt Trump alatt miert nem tettek meg? 😀 Mar akkor is ugyanigy segithettek volna.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Emblematikus fickó volt az öreg. RIP.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935

empty taxi
RIP 😢
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 415 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner

empty taxi
RIP. Amikor elkezdtem éjszakázni, a műsorai fix pontok voltak a virrasztásaim alatt. Ott fedeztem fel pl. magamnak Bill Mahert is.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 330 — Cowboys fan
Canada and USA at war!!! 😀
Negritis
ajjah, megen' gyün az Operation Human Shield, aztán a béelemesek megen' felgyújtják fél Amerikát
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
 edmonton.citynews.ca/2021/01/21/can-premier-kenney-pressure-president-biden-to-reverse-course-on-keystone-xl/
Premier Jason Kenney did not mince words after Biden officially signed the order on Wednesday afternoon, holding a press conference where he suggested Canada should impose sanctions on the United States in response.
 globalnews.ca/news/7592405/trudeau-premiers-keystone-xl/
“Some premiers want to go to war” with the United States over the cancellation, aides of those who participated in the meeting said.
Canada and USA at war!!! 😀


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
nemzeti sport, nso= pöcegödör. Ráadásul a szégyenváros és a sálégetés után Fradista nem vesz és nem olvas ilyen szemetet.
pfefe8
Igen, az is egy rendkívül jól sikerült címlap volt, és meg is lepett, hogy kinek sikerült összehoznia, mert amúgy egy rendkívül intelligens és jó szakember, de az nagyon gáz lett. Mondjuk spec ahhoz sem volt köze az NSO-nak persze 😊



Majd pénteken teszem hivatalossá, de már nem vagyok illetékes az ügyben 😊

Viszont azt tudom, hogy ki írta, és hogy az NSO-nak effektíve nincs köze hozzá, a printnél viszont sajnos vannak ilyen gondolatok
Wyatt
wow, köszi az infót.

és akkor - gondolom - grat a váltáshoz! grat a váltáshoz? 😀
shawnka
Done 😊

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
ez is szép történet

 www.theguardian.com/us-news/2021/jan/21/riley-june-williams-nancy-pelosi-laptop-capitol-jail-release

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Én erről azt gondolom, hogy a környezetvédelembe magánemberként bevonódni a legnagyobb önámítások és a legkárosabb folyamatok egyike.
Szelektíven gyűjteni a szemetet meg nem eldobni a csikket, vagy befőttesüvegbe kérni a joghurtot a műanyagcsomagolás helyett, és egyénileg csökkenteni az ökológiai- meg karbonylábnyomainkat kb. a teljes környezetvédelmi lehetőségünk 0,1 százaléka, maximum.
A Többi 99,9% az államok, multik, gyárak, erőművek, stb., akik ha odafigyelnének (ha megérné nekik) akkor meg lenne védve a környezet, ha leszarják, akkor az összes ember nyomogathatja a pet-palackot össze, meg eheti a műhúst, és spórolhat elektromos autóra, ezzel a látszólagos proaktivitással csak kvázi legitimizálja azt, hogy a Föld szétbaszódik, mivel nemhogy nem a lényegénél fogva ragadja meg a problémát, hanem olyan, mintha egy 150 kilós ember a normális táplálkozás meg a mozgás helyett azzal kezdené a fogyókúrát és az egészséges életmódot, hogy ezentúl napraforgóolaj helyett szőlőmagolajjal készíti a félkilós, 2000 kalóriás hamborgerét sült krumplival. Nem oszt, nem szoroz.
Sobri Jóska
Nekem is időnként ugyanez jut eszembe. De közben meg ha megnézek egy random tengerparti szemétszedős felvételt, és meghallgatom, hogy hány millió tonna ped palack, műanyag bizbasz - a koton gumitól a hajasbabáig - úszik a tengerekben, akkor azokat nem a multik, gyárak dobják a vízbe. A települések határait elborító illegális szemétlerakóhelyekre sem a cégek hordják ki a szutykot (na jó, azért akad "vállalkozó" is aki megteszi).

Szerintem eljutottunk oda, hogy nincs fölösleges környezetvédelem. Anélkül, hogy az államok, multik, gyárak, erőmővek (hajózás, légiközlekedés, fűtési rendszerek) nem állnak át zöldebb útra, nem lehet érdemi eredményt elérni, de kelll hozzá a polgár is.
peterk2005
egyszer ha lesz időd utazz le végig Sokhnától a Vöröst-tenger és a sivatag közötti "autópályán" mondjuk csak Hurghadáig autóval. meglátod, hogy ténylegesen mennyi szemetet dobálnak szét az emberek. akkor jöttem rá, hogy kb bmit tehetünk mi itt Európában, amikor pl Afrika így kezeli a szemetet. attól mert nem igazán látjuk itt Magyarországon, vagy nem olyan mértékben, elképesztően nagy probléma ez.
csebi
a témában sztem fontos videó


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
Én erről azt gondolom, hogy a környezetvédelembe magánemberként bevonódni a legnagyobb önámítások és a legkárosabb folyamatok egyike.
Szelektíven gyűjteni a szemetet meg nem eldobni a csikket, vagy befőttesüvegbe kérni a joghurtot a műanyagcsomagolás helyett, és egyénileg csökkenteni az ökológiai- meg karbonylábnyomainkat kb. a teljes környezetvédelmi lehetőségünk 0,1 százaléka, maximum.
A Többi 99,9% az államok, multik, gyárak, erőművek, stb., akik ha odafigyelnének (ha megérné nekik) akkor meg lenne védve a környezet, ha leszarják, akkor az összes ember nyomogathatja a pet-palackot össze, meg eheti a műhúst, és spórolhat elektromos autóra, ezzel a látszólagos proaktivitással csak kvázi legitimizálja azt, hogy a Föld szétbaszódik, mivel nemhogy nem a lényegénél fogva ragadja meg a problémát, hanem olyan, mintha egy 150 kilós ember a normális táplálkozás meg a mozgás helyett azzal kezdené a fogyókúrát és az egészséges életmódot, hogy ezentúl napraforgóolaj helyett szőlőmagolajjal készíti a félkilós, 2000 kalóriás hamborgerét sült krumplival. Nem oszt, nem szoroz.
Sobri Jóska
Nekem is időnként ugyanez jut eszembe. De közben meg ha megnézek egy random tengerparti szemétszedős felvételt, és meghallgatom, hogy hány millió tonna ped palack, műanyag bizbasz - a koton gumitól a hajasbabáig - úszik a tengerekben, akkor azokat nem a multik, gyárak dobják a vízbe. A települések határait elborító illegális szemétlerakóhelyekre sem a cégek hordják ki a szutykot (na jó, azért akad "vállalkozó" is aki megteszi).

Szerintem eljutottunk oda, hogy nincs fölösleges környezetvédelem. Anélkül, hogy az államok, multik, gyárak, erőmővek (hajózás, légiközlekedés, fűtési rendszerek) nem állnak át zöldebb útra, nem lehet érdemi eredményt elérni, de kelll hozzá a polgár is.
peterk2005
egyszer ha lesz időd utazz le végig Sokhnától a Vöröst-tenger és a sivatag közötti "autópályán" mondjuk csak Hurghadáig autóval. meglátod, hogy ténylegesen mennyi szemetet dobálnak szét az emberek. akkor jöttem rá, hogy kb bmit tehetünk mi itt Európában, amikor pl Afrika így kezeli a szemetet. attól mert nem igazán látjuk itt Magyarországon, vagy nem olyan mértékben, elképesztően nagy probléma ez.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én erről azt gondolom, hogy a környezetvédelembe magánemberként bevonódni a legnagyobb önámítások és a legkárosabb folyamatok egyike.
Szelektíven gyűjteni a szemetet meg nem eldobni a csikket, vagy befőttesüvegbe kérni a joghurtot a műanyagcsomagolás helyett, és egyénileg csökkenteni az ökológiai- meg karbonylábnyomainkat kb. a teljes környezetvédelmi lehetőségünk 0,1 százaléka, maximum.
A Többi 99,9% az államok, multik, gyárak, erőművek, stb., akik ha odafigyelnének (ha megérné nekik) akkor meg lenne védve a környezet, ha leszarják, akkor az összes ember nyomogathatja a pet-palackot össze, meg eheti a műhúst, és spórolhat elektromos autóra, ezzel a látszólagos proaktivitással csak kvázi legitimizálja azt, hogy a Föld szétbaszódik, mivel nemhogy nem a lényegénél fogva ragadja meg a problémát, hanem olyan, mintha egy 150 kilós ember a normális táplálkozás meg a mozgás helyett azzal kezdené a fogyókúrát és az egészséges életmódot, hogy ezentúl napraforgóolaj helyett szőlőmagolajjal készíti a félkilós, 2000 kalóriás hamborgerét sült krumplival. Nem oszt, nem szoroz.
Sobri Jóska
Nekem is időnként ugyanez jut eszembe. De közben meg ha megnézek egy random tengerparti szemétszedős felvételt, és meghallgatom, hogy hány millió tonna ped palack, műanyag bizbasz - a koton gumitól a hajasbabáig - úszik a tengerekben, akkor azokat nem a multik, gyárak dobják a vízbe. A települések határait elborító illegális szemétlerakóhelyekre sem a cégek hordják ki a szutykot (na jó, azért akad "vállalkozó" is aki megteszi).

Szerintem eljutottunk oda, hogy nincs fölösleges környezetvédelem. Anélkül, hogy az államok, multik, gyárak, erőmővek (hajózás, légiközlekedés, fűtési rendszerek) nem állnak át zöldebb útra, nem lehet érdemi eredményt elérni, de kelll hozzá a polgár is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 292 — capitaine du château de Vienne 1487
szerencsésebb lett vón egy
usapolfight topic cím?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Hun topic mér nincs? 😛 vagy az hun volt hun nem volt 😉
dande
ahhoz meg kell találnod az elit kulcsot a fehérló fiánál 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 104 — Így remélem megfelelek nektek.....
Hun topic mér nincs? 😛 vagy az hun volt hun nem volt 😉
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 241 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Amúgy van még ennek a topoknak létjogosultsága? 😀
Nyitni kellene egy újat, ahol aktuálisan lehet szidni a Biden kormányt...
Klaci79
vagy ezt átnevezni, usa shitshow 20-24re 😀
Negritis
Úgyis szereti a fórum közössége a tippeldéket, akkor fejlécbe lehetne rakni egy kitölti-e Biden a négy évet szavazást akár 😀
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Jaja, bizony, Afrika. Kína úgy viselkedik a kontinensen, mint mi az újvilággal 400 éve. 😕 Duplán is veszélyes, mert szennyez is, és a felgyorsuló elsivatagodás meg tízmilliókat fog Európa felé hajtani...
peterk2005
ez az egyik része, a másik viszont az, hogy néhány ország hatalmas fejlődés előtt áll (vagy már el is kezdődött): Botswana, Tanzánia, stb
r.baggio
Nigériában, Kongóban, Ugandában, Nigerben vagy Malawiban meg lassan többen vannak az éhenhalástól két szelet kenyérnyire, mint ahányan egész Európában összesen élnek.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 530 — The Mathematician
Jaja, bizony, Afrika. Kína úgy viselkedik a kontinensen, mint mi az újvilággal 400 éve. 😕 Duplán is veszélyes, mert szennyez is, és a felgyorsuló elsivatagodás meg tízmilliókat fog Európa felé hajtani...
peterk2005
ez az egyik része, a másik viszont az, hogy néhány ország hatalmas fejlődés előtt áll (vagy már el is kezdődött): Botswana, Tanzánia, stb
r.baggio
etiópia

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 948 — no es importante
Jaja, bizony, Afrika. Kína úgy viselkedik a kontinensen, mint mi az újvilággal 400 éve. 😕 Duplán is veszélyes, mert szennyez is, és a felgyorsuló elsivatagodás meg tízmilliókat fog Európa felé hajtani...
peterk2005
ez az egyik része, a másik viszont az, hogy néhány ország hatalmas fejlődés előtt áll (vagy már el is kezdődött): Botswana, Tanzánia, stb


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Párizs például érdekes és fontos. Nekünk EU-nak is, akik ugye eléggé beleálltunk a megújuló témába és környezetvédelembe. Egyik oldalról előny, ha az USA kivonja magát egy időre, a megújuló technológiák terén. Másrészt Kínát mi egyedül nem tudjuk kordában tartani, márpedig az az 1.3 milliárd ha nincs kordában tartva, akkor majdnem mindegy, hogy a világ többi része mit fog csinálni.
peterk2005
Én erről azt gondolom, hogy a környezetvédelembe magánemberként bevonódni a legnagyobb önámítások és a legkárosabb folyamatok egyike.
Szelektíven gyűjteni a szemetet meg nem eldobni a csikket, vagy befőttesüvegbe kérni a joghurtot a műanyagcsomagolás helyett, és egyénileg csökkenteni az ökológiai- meg karbonylábnyomainkat kb. a teljes környezetvédelmi lehetőségünk 0,1 százaléka, maximum.
A Többi 99,9% az államok, multik, gyárak, erőművek, stb., akik ha odafigyelnének (ha megérné nekik) akkor meg lenne védve a környezet, ha leszarják, akkor az összes ember nyomogathatja a pet-palackot össze, meg eheti a műhúst, és spórolhat elektromos autóra, ezzel a látszólagos proaktivitással csak kvázi legitimizálja azt, hogy a Föld szétbaszódik, mivel nemhogy nem a lényegénél fogva ragadja meg a problémát, hanem olyan, mintha egy 150 kilós ember a normális táplálkozás meg a mozgás helyett azzal kezdené a fogyókúrát és az egészséges életmódot, hogy ezentúl napraforgóolaj helyett szőlőmagolajjal készíti a félkilós, 2000 kalóriás hamborgerét sült krumplival. Nem oszt, nem szoroz.