Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 karpathir.com/2022/02/17/az-orosz-hadsereg-pontonhidat-epitett-a-pripjaty-folyo-belorusz-szakaszan/

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Fingom nincs pontosan mit akarnak az oroszok ebből kihozni, de az ukrán az a nép, akivel olyat tettek (Holodomor), ami nekem az egyik legbrutálisabb, legembertelenebb, legszarházibb népirtás sok évtizeddel és nulla érintettséggel, akkor bele lehet gondolni, hogy azok az ukránok (vagyis kb. mind), akik valamiképp érintettek benne, hogyan állnak az oroszokhoz és mennyire törődnének bele, ha csak úgy Kijevig menetelnének tankokkal.
Mondjuk úgy, nem barátilag.
Sobri Jóska
mindenhol éhínség volt, mert a gabonát el kellett adni nyugatra, hogy cserébe akkori "cocom listás" termékeket vehessenek. söpörték a padlást, de mindenhol.
Ez nem egy konkrét népcsoport ellen irányult, még ha ezt manapság szeretnék is utólag így beállítani. szopott ott mindenki. az mondjuk furcsa, hogy miért az orosz a hibás a zsidók és a grúzok (CCCP) miatt, de ez részletkérdés itt ahogy látom, de azért
olvass utána bátran, és ne a wikipedian, mert haltak ott meg mások is gazdagon 😕
az pedig hogy miként állnak az oroszokhoz, az egy teljesen más kérdés a Dnepertől jobbra vagy balra, de annak konkrétan semmi köze nincs a Szovjetunióban történteknek
ozibozi
Anne Applebaum: Vörös éhínség - Sztalin haboruja Ukrajna ellen. Nemreg olvastam el. Amiket irsz, az igaz, de a konyvben nagyon gazdag forrasanyaggal le van vezetve, hogy Sztalinek utaztak arra hogy az ehinseggel, amit tudatosan ok generaltak a kolhozositassal, megtorjek vegleg az ukranokat, mint nemzetet, eltoroljek kulturajukat, nyelvuket, nemzeti ontudatukat. Felelmetes egy olvasmany, nagyon tudom ajanlani, ha erdekel a tema. Tortenelmileg vegigveszi, hogy mi vezetett oda, hogy ezt az elmondhatatlanul rettenetes dolgot muveljek az ukranokkal. Persze, igen, sulyosan erintette az ehinseg egyes orosz es kazah regiokat is. De 1917tol kezdve, amiota az ukranok probaltak onallo allamba szervezodni, es a 20as evekben voltak nemzeti parasztfelkelesek, stb, Sztalin legnagyobb felelme az volt hogy elveszitik Ukrajnat. Nagyon vazlatosan erintettem a temat, de a konyv az 10/10, tenyleg nagyon ajanlom.

"Ahogy teltek-múltak a hetek, gyanús lett már az is, aki egyszerűen csak élt: ha egy család életben maradt, az annyit jelentett, hogy volt élelmük. Ha viszont volt élelmük, akkor át kellett volna adniuk – és ha nem adták át, akkor kulákok voltak, petljuristák, lengyel ügynökök, ellenségek. Egy brigád tagjai, miközben a Cserkaszi kormányzóságbeli Mihajlo Balanovszkij házát átkutatták, tudni akarták, „miként lehetséges, hogy ebben a családban még senki nem halt meg”. Más brigádtagok, akik Szumi kormányzóságban Grigorij Morozéknál kutattak, ezt kérdezték: „Mitől maradnak maguk életben?” Minden egyes nappal dühösebbek lettek a kérdések, durvábbak a szavak: Maguk miért nem tűntek még el? Miért nem esnek össze holtan? Egyáltalán miért élnek?"

Szerkesztette: Brouwerij van de Vrij

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 722
Fingom nincs pontosan mit akarnak az oroszok ebből kihozni, de az ukrán az a nép, akivel olyat tettek (Holodomor), ami nekem az egyik legbrutálisabb, legembertelenebb, legszarházibb népirtás sok évtizeddel és nulla érintettséggel, akkor bele lehet gondolni, hogy azok az ukránok (vagyis kb. mind), akik valamiképp érintettek benne, hogyan állnak az oroszokhoz és mennyire törődnének bele, ha csak úgy Kijevig menetelnének tankokkal.
Mondjuk úgy, nem barátilag.
Sobri Jóska
mindenhol éhínség volt, mert a gabonát el kellett adni nyugatra, hogy cserébe akkori "cocom listás" termékeket vehessenek. söpörték a padlást, de mindenhol.
Ez nem egy konkrét népcsoport ellen irányult, még ha ezt manapság szeretnék is utólag így beállítani. szopott ott mindenki. az mondjuk furcsa, hogy miért az orosz a hibás a zsidók és a grúzok (CCCP) miatt, de ez részletkérdés itt ahogy látom, de azért
olvass utána bátran, és ne a wikipedian, mert haltak ott meg mások is gazdagon 😕
az pedig hogy miként állnak az oroszokhoz, az egy teljesen más kérdés a Dnepertől jobbra vagy balra, de annak konkrétan semmi köze nincs a Szovjetunióban történteknek

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Fingom nincs pontosan mit akarnak az oroszok ebből kihozni, de az ukrán az a nép, akivel olyat tettek (Holodomor), ami nekem az egyik legbrutálisabb, legembertelenebb, legszarházibb népirtás sok évtizeddel és nulla érintettséggel, akkor bele lehet gondolni, hogy azok az ukránok (vagyis kb. mind), akik valamiképp érintettek benne, hogyan állnak az oroszokhoz és mennyire törődnének bele, ha csak úgy Kijevig menetelnének tankokkal.
Mondjuk úgy, nem barátilag.

több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 m.hvg.hu/vilag/20220216_Stoltenberg_NATO_sajtotajkoztato_csapatosszevonas_orosz_ukran_konfliktus

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Majd egy jó false flag akció, mintha az ukránok kezdenék.
Maszkirovka, Patyomkin-falu és társai 😎


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 734 — Poloska confirmed
nem az volt hogy ma támad Russzia? vagy még azt a 5,5 órát várjuk meg? ott egyel később van akkor már csak 4,5?
Heisman
Te támadnál, ha az egész világ azt figyeli, hogy támadsz-e? 😀
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 015 — "Montoya por favor!"
nem az volt hogy ma támad Russzia? vagy még azt a 5,5 órát várjuk meg? ott egyel később van akkor már csak 4,5?

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
Azt mondod nem elég merni, nagynak is kell lenni?
peterk2005
Miért, nem?
warr_b
Én hallottam már azt a véleményt, hogy elég merni. 😊
peterk2005
Aha, meg csak akarni kell és sikerül, minden fejben dől el és hasonló okosságok 😁
warr_b
És mki egyenlőnek születik meg a lehetetlen nem létezik.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
Azt mondod nem elég merni, nagynak is kell lenni?
peterk2005
Miért, nem?
warr_b
Én hallottam már azt a véleményt, hogy elég merni. 😊
peterk2005
Aha, meg csak akarni kell és sikerül, minden fejben dől el és hasonló okosságok 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 962 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
Azt mondod nem elég merni, nagynak is kell lenni?
peterk2005
Miért, nem?
warr_b
Én hallottam már azt a véleményt, hogy elég merni. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
ormenyek picit korabban voltak a szopoagon, kurdok meg kb mindig.
csebi
Jah, igaz, örmények első vh környékén voltak, bocs.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Gyurma Pappa
en azt nem tartom kizartnak meg mindig, hogy a ket szakadar teruletre hivatalosan is bevonulnak ezzel de jureve tenni a szitut is. volt is vmi parlamenti dontes, ahol a kepviselok vegre meghallottak a Putyin nep hangjat.
csebi
Tegnap fogadták el, most majd Putlernek kell döntenie.

 hvg.hu/vilag/20220215_A_szakadar_ukran_tartomanyok_elismereserol_szolo_hatarozatot_fogadott_el_az_orosz_parlament

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
ormenyek picit korabban voltak a szopoagon, kurdok meg kb mindig.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Gyurma Pappa
en azt nem tartom kizartnak meg mindig, hogy a ket szakadar teruletre hivatalosan is bevonulnak ezzel de jureve tenni a szitut is. volt is vmi parlamenti dontes, ahol a kepviselok vegre meghallottak a Putyin nep hangjat.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
Azt mondod nem elég merni, nagynak is kell lenni?
peterk2005
Miért, nem?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 qubit.hu/2022/02/16/orosz-csapatok-az-ukran-hatarnal-putyin-szerint-a-nyugat-atvagta-moszkvat

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
Akkor ma pontosan mikor indul az oroszok támadása ukrajna ellen?
pfefe8
Továbbra is a szavakon lovagolsz, nem a jelentőségükön. Az amcsik ezzel is pont elérték, amit akartak: a szövetség egyben maradt (-HU), az amerikai gáznak új piaca van, és az amerikai fegyvereket veszik, mint a cukrot...
Klaci79
Csakhogy ezeket a szavakat nem fórumozók találták ki, hanem hivatalos szervek dobták be a köztudatba. Nevetségessé téve magukat. Az az egység pedig csak papíron létezik esetleg. Annak pedig hagy ne örüljek, hogy az amcsik arányáron eladják Európának az gázukat.

Steelers fan
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Akkor ma pontosan mikor indul az oroszok támadása ukrajna ellen?
pfefe8
Továbbra is a szavakon lovagolsz, nem a jelentőségükön. Az amcsik ezzel is pont elérték, amit akartak: a szövetség egyben maradt (-HU), az amerikai gáznak új piaca van, és az amerikai fegyvereket veszik, mint a cukrot...
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
 444.hu/2022/02/15/a-haborunak-egyelore-egy-nagy-vesztese-van-ot-ukrajnanak-hivjak-am-sorsa-miatt-a-szovetsegesei-sem-dolnek-a-kardjukba

több mint 4 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
Akkor ma pontosan mikor indul az oroszok támadása ukrajna ellen?

Steelers fan
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 962 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.
warr_b
Azt mondod nem elég merni, nagynak is kell lenni?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
ozibozi
Pont ugyanúgy senkit nem érdekelnek, ahogy nem érdekeltek senkit a lengyelek '39-ben, vagy később az örmények, kurdok, palesztinok, ujgurok, stb stb. De mondhatnám mondjuk magunkat is.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 21 722
Ki mit nyert, azt nem tudom, de hogy ki vesztett az egyértelmű:
Ukrajna és az ukrán emberek.
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Ahogy várható volt az oroszok és kína faszra húzták a fejlett nyugatot és az usát. Csináltak egy hadgyakorlatot(mert arra is szükség van hogy szimuláljanak egy támadást), majd visszatérnek az egységeik a laktanyába. Közben a világ percenként adta ki hogy mikor támadnak😊 Tesztnek viszont jó volt ez a manőver, ténylegesen senki sem akar majd segíteni a romhalmaz ukrajnán. Fenyegetik az oroszokat az újabb szankciókkal, de azok már rövid távon is többet ártanak a nyugatnak mint nekik, hosszabb távon meg csak a nyugatnak ártanak szinte. Az olimpia után jöhet egy hasonló teszt Kína részvételével Tajvan ellen. Ott is kardcsörtetés, majd a kínaiak lesznek a nyertesei a tehetetlen nyugattal szemben. arra jó volt ez a háborús hisztéria keltés a nyugat részéről, hogy az oroszokat és a kínaiakat még közelebb lökte egymáshoz. Bravó usa és európa.
pfefe8
Tényleg nem értem a logikádat...mit veszített ezzel az USA és mit Európa? Mindenki látja, hogy fel kell készülni az ilyen agressziókra, Európának úgy, hogy csökkentse az orosz gáztól való függőséget. Az USA pedig teljesen jól járt vele, rögtön több LNG-t tud eladni az EU-nak és a fegyvereire is nagyobb szükség lesz.
Tehát bár hosszan kifejtetted, de ha valakit itt faszra húztak, az maximum Ukrajna, aki nem mer majd belépni a NATO-ba, mert felesleges kockázat lenne a NATO számára is. Ráadásul az Ukrán gazdaságnak sem tett jót ez a felkészülés a háborúra.
Klaci79
Európa például azt veszti, hogy ha egy stabil és jó kapcsolatra törekedne az oroszokkal, akkor jó áron és stabilan kapná a gázt, stb. Ettől még törekedni kell a függőség csökkentésére, de nem ilyen módon. Most vesszük a drága és nem elég usa gázt, holott lenne sokkal olcsóbb is. Az usa befolyása és ereje pedig csökken az orosz, kínai féllel szemben most is jól látható.
pfefe8
Alapvetően nem értek egyet az USA külpolitikájával, de most több szempontból is tévedsz:
1) Kína nem nyert semmit: Xi és Putyin tartottak egy látványos, de teljesen eredménytelen találkozót. Putyin azt reméli a kínaiaktól, hogy segítenek neki leválasztani Oroszországot az nyugatiak által irányított pénzügyi rendszerekről, de Kínának esze ágában sincs beengedni Putyint és a hacker hadseregét a belpiaci internetére. Katonai szempontból a kínaiakat nem érdekli Oroszország nyugati vége, de egy nyílt háború esetén nagyon szívesen benyomulnak a közép-ázsiai utódállamokba. Nyilván ennek kicsi a realitása.
2) EU semmit nem veszített, sőt: Oroszország elsődleges célja volt, hogy kiugrassza a nyulakat a bokrokból, de annyit sikerült elérnie, hogy az egyébként a játszma szempontjából súlytalan, amúgy is látványosan elkötelezetett magyar miniszterelnököt odarendelte magához. A németek leginkább kussoltak, de aztán tegnapra meg átdobtak némi aprót Ukrajnának, pont úgy időzítve, hogy a bejelentett támadás előnapján legyen hír belőle. Ezzel nagyjából el is dőlt, hogy a Putyin által remélt szakadás nem jön be.
3) Az USA azon kívül, hogy naponta nyilvánosságra hozta a biztonsági jelentéseket, ezzel gyakorlatilag elérte azt, hogy ne lehessen tudni, hogy az oroszok blöffölnek vagy igazat mondanak. Senkit nem zavart ez különösebben, az üzlet megy tovább, fegyverek jönnek EU-ba, a NATO nem gyengült semmit, leszámítva, hogy Mo megint mást mondott, mint a többiek, de ez kb. mára tényleg senkit nem érdekel.
4) Az oroszoknak esze ágában sincs megállítani a gázszállítást az EU-ba, olcsón adni meg főleg nem. Korábban beraktam egy ábrát, hogy az orosz GDP gyakorlatilag egy-az-egyben mozog az olajárral. A mostani erőfitogtatás ellenére az Északi Áramlat vígan dolgozik, továbbra is orosz gázt használnak a németek és akárhogy nézem, senki nem fagyott meg EU-ban. Az üzlet-az-üzlet, és továbbra is megy tovább minden.

Jelenleg egy olyan helyzet van, hogy senki nem veszít. Az oroszok nem járnak úgy, hogy egyik napról a másikra megszűnik a rubel vásárló ereje, a NATO-nak nem kell kellemetlen döntéseket hozni Ukrajna felől, a németek meg továbbra is vígan üzletelnek az oroszokkal, főleg, hogy a jelenlegi SDP vezetés még a régi vezetésnél is barátibb hangulatot keres Putyinnal. Az összes lehetőség közül messze ők a legolcsóbbak nyersanyagban. Nyilván, mindkét fél elfogja mondani, hogy ő nyert, de itt most semmi nem változott, egészen konkrétan.