NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 3 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 651 — Lucas Scott
 hvg.hu/gazdasag/20221125_Lassan_megfagy_Ukrajna

Hál isten Oroszország nem terroristaállam. Képzeljétek el mit művelnének, ha az lenne.

Putyin meg egy igazi, fasza, "reálpolitikus".

...
Amadeus von Dollárbaloldal
erre jelenleg nem nagyon van megoldas. de majd jonni fognak a kepek a halalra fagyott csecsemokrol, gyerekekrol, amik hatasara megint johet egy dontes. hagyja ezt a vilag, hogy tovabbra is igy menjen vagy meg plusz fegyvert-paripat-penzt ad Ukrajnanak akar orosz teruletek elleni tamado hadmuveletre is.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 738
 hvg.hu/gazdasag/20221125_Lassan_megfagy_Ukrajna

Hál isten Oroszország nem terroristaállam. Képzeljétek el mit művelnének, ha az lenne.

Putyin meg egy igazi, fasza, "reálpolitikus".

...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 722 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ezt nem is tudom, hova, talán ide...

 index.hu/belfold/2022/11/24/digital-services-act-dsa-eu-koltay-andras-nmhh-mediahatosag-online-platform/amp


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
"Russia will not be able to hold the left bank part of the Kherson region", says operational room SOUTH.

“Russia understand the failure of their military strategy. The de-occupation of the right bank returns the enemy to the understanding that the AFU continue to establish.

Russian forces are setting up defensive lines 15-20 km south of the Dnipro river.

It’s an indication they expect to withdraw their forward positions south several kilometres.

They also continue to heavily mine the left bank.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 651 — Lucas Scott
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Volt már a kezedben fegyver?
gabokocka
Have you ever spent time in an infantry unit, son?
No, sir.
Ever served in a forward area?
No, sir.
Ever put your life in another man's hands, ask him to put his life in yours?
No, sir.
We follow orders, son. We follow orders or people die. It's that simple. Are we clear?
Yes, sir.
Are we clear?
Crystal.
Kúrfürst briareos
Csak kérje szépen abban a buziknak való fehér egyenruhájában 😊
gabokocka
you can't handle the truth.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Volt már a kezedben fegyver?
gabokocka
Have you ever spent time in an infantry unit, son?
No, sir.
Ever served in a forward area?
No, sir.
Ever put your life in another man's hands, ask him to put his life in yours?
No, sir.
We follow orders, son. We follow orders or people die. It's that simple. Are we clear?
Yes, sir.
Are we clear?
Crystal.
Kúrfürst briareos
Csak kérje szépen abban a buziknak való fehér egyenruhájában 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
no
Így van.
És százszor inkább legyen lelőve a nem együttműködő bűnöző, mert a fasz se tudja mit akar (be van e drogozva, mi van nála, stb...), mint hogy egy rendőr ne menjen haza a családjához a szolgálat után.

Ez az eset ís.
Nem tudni mi történt.
Vizsgálják ki.
De ha vki géppityuval jön ki az épületből, ott nem nézel se istent se embert, tuti tüzelni kezdesz.
gabokocka
A rendőrséget a katonasággal nem kellene összemosni. A katonaság rendszerint fegyveres ellenséggel harcol, a rendőrség viszont általában fegyvertelen civilekkel bajlódik (még az USA-ban is).
ender1112
Általában.
Oszt ha nem akkor meghalsz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 544 — StuG Life
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Volt már a kezedben fegyver?
gabokocka
Have you ever spent time in an infantry unit, son?
No, sir.
Ever served in a forward area?
No, sir.
Ever put your life in another man's hands, ask him to put his life in yours?
No, sir.
We follow orders, son. We follow orders or people die. It's that simple. Are we clear?
Yes, sir.
Are we clear?
Crystal.

több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 24 580 — nabege2@yahoo.com
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
no
Így van.
És százszor inkább legyen lelőve a nem együttműködő bűnöző, mert a fasz se tudja mit akar (be van e drogozva, mi van nála, stb...), mint hogy egy rendőr ne menjen haza a családjához a szolgálat után.

Ez az eset ís.
Nem tudni mi történt.
Vizsgálják ki.
De ha vki géppityuval jön ki az épületből, ott nem nézel se istent se embert, tuti tüzelni kezdesz.
gabokocka
A rendőrséget a katonasággal nem kellene összemosni. A katonaság rendszerint fegyveres ellenséggel harcol, a rendőrség viszont általában fegyvertelen civilekkel bajlódik (még az USA-ban is).
ender1112
Vagy nem 😊
több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
no
Így van.
És százszor inkább legyen lelőve a nem együttműködő bűnöző, mert a fasz se tudja mit akar (be van e drogozva, mi van nála, stb...), mint hogy egy rendőr ne menjen haza a családjához a szolgálat után.

Ez az eset ís.
Nem tudni mi történt.
Vizsgálják ki.
De ha vki géppityuval jön ki az épületből, ott nem nézel se istent se embert, tuti tüzelni kezdesz.
gabokocka
A rendőrséget a katonasággal nem kellene összemosni. A katonaság rendszerint fegyveres ellenséggel harcol, a rendőrség viszont általában fegyvertelen civilekkel bajlódik (még az USA-ban is).
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 946
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Háború van, katonák, ahogy írták kisebb létszámú csoport fogott el egy nagyobb létszámút.
Akitől fordították a telexes cikket, az is írta, erre a szituációra megvan a folyamat és az egyértelmű utasítás.

Leírta ő is, hogy a háború ilyen, vagy ők vagy te, gondolkodásra, esélylatolgatásra nincs idő.

Ettől még felteheted, hogy miért nem adott esélyt, de ő meg felelős a bajtársai életéért.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 032 — I like the Texans, I like who we are
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
no
Meg ki tudja mi volt a fekvő katonáknál. Lehet többen is arra vártak hogy odamenjek hozzájuk átvizsgálni őket. Az uccso meg azt hitte Rambó. Valószínűleg el lett mondva világosan az oroszoknak, akármit is csinálnak lőni fognak.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
no
Így van.
És százszor inkább legyen lelőve a nem együttműködő bűnöző, mert a fasz se tudja mit akar (be van e drogozva, mi van nála, stb...), mint hogy egy rendőr ne menjen haza a családjához a szolgálat után.

Ez az eset ís.
Nem tudni mi történt.
Vizsgálják ki.
De ha vki géppityuval jön ki az épületből, ott nem nézel se istent se embert, tuti tüzelni kezdesz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Volt már a kezedben fegyver?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Kuleba: "I am grateful to the Irish Senate, Seanad Éireann, for recognizing the 1932-1933 Holodomor as genocide of the Ukrainian people. Having survived the Great Hunger in the past, Ireland knows the horror of starvation and shares our pain. We will always remember this friendly move."

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
no Baltimore Ravens 7 106
.... Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.
peterk2005 udvari bolond
Sosem tudhatott es remeljuk nem is fogod hogy adott szituban mit csinalnal. Barki akar az elkoveto itt is ugyanugy gondolkozott mint te amikor kivulrol megitelt valakit mondjuk a rendort akit emlitettel.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 686 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát ez nekem hasonló sztori, mint amikor jön egy amerikai hír videóval, ahogy itt vagy ott egy rendőr lelőtt egy nem együttműködő színest. Technikailag / papíron az is rendben szokott lenni - nem a George Floyd féle esetekre gondolok, hanem azokra ahol tényleg rendben van törvényileg az erőszak -, de ott is az a véleményem, hogy az esetek többségében vagy túl beszart a rendőr, vagy hiányzik belőle az a morális gát aminek nem szabadna hiányoznia, és feleslegesen halt meg valaki. Szerintem itt is ez történt. A golyószórós ukrán kiskatona is hasonló állapotban lehetett, mint az amcsi rendőrök. Befosott, vagy már annyi szörnyűséget látott / átélt az utóbbi időkben, ami kiölte belőle azt a természetes hezitációt, aminek meg kéne lennie minden emberben. Nem cselekvőképtelenségre gondolok, csak a természetes "esélyt adok a nem gyilkolásra" humán normának, amit az lenne a jó, ha mindenki betartana. Ennél a sztorinál a támadó orosz lelövése világos, indokolható, tiszta eset. De a földön fekvőket azonnal legolyószórózni már nem az. Akkor sem, ha ez papíron szabályszerű és nem bűncselekmény. Fedezék mögött egy másodpercnyi esélyt még háborúban is adok földön fekvő katonának, és maximum arra lövök, aki mocorogni kezd és nem egyértelmű, hogy nem veszélyes. Aki fekve marad, arra nem lövök.

Ezt csak hozzáfűzöm, mert ez én vagyok, _nekem_ ezek sincsenek rendben. Tudomásul veszem, hogy a világ szarabb hely, mint amilyennek én szeretném, és a "szarabb hely normái" szerint ez tényleg nem tűnik háborús bűncselekménynek. Csak felfordul tőle a gyomrom.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 722 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tiboru/Lemilblog zárt FB csoportból kopizva:

Volodymyr Zolkin bloggernek (aki amúgy általában a fogságba esett oroszokkal szokott interjúkat készíteni), nyilatkozott egy Thomas Theiner nevű szakértő .
Szóval ő nyilatkozta:
" Megnéztem a videót a halott orosz katonákkal Makejevkában (LNR). Mindenki , aki a történéseket háborús bűncselekménynek nevezi, semmit sem tud a megadási eljárásról.
A saját létszámot meghaladó létszámú ellenség fogságba vétele - ez egy begyakorlott eljárás. Az ukrán katonák ezt az eljárást követték, és hála ennek, élték túl az esetet.
Ha az ellenség meg akarja adni magát, de számszerűleg többen vannak, mint a te alakulatod, akkor megparancsolod nekik, hogy fegyverüket dobkák el, emeljék fel a kezüket és jöjjenek elő a te golyószóróid fedezése alatt (célkeresztjében).
Kényszeríted őket, hogy feküdjenek a földre, és ha valaki meggondolja magát - könnyen semlegesíteni lehet.
A golyószórós feladata : azonnal lőni az ellenség gyors, váratlan mozdulata esetén.
Ennek megfelelően, az adott golyószórós feladata is ez volt, megsemmisíteni a megadásban résztvevő orosz katonákat, ha azok meggondolják magukat, és rátámadnának a kisebb létszámú ukrán egységre.
Azután, hogy minden ellenséges katona már a földön fekszik, egyenként el kell hívni a többiektől, átkutatni, megbilincselni, majd a golyószóró MÖGÉ elkísérni. Ezalatt a golyószóró tűzvonalába nem szabad belépni, csakúgy mint nem szabad a saját embereidnek a fekvő ellenséges katonákhoz odamenni - megint csak, a tűzvonalba kerülés kizárása céljából.
Ezt addig folytatod, amíg az összes katonát biztonságosan "veszélytelenítettétek".
A videó alapján az ukránok a fentiek szerint jártak el, elhelyezték a golyószórót, és megparancsolták az oroszoknak, hogy kövessék az utasításaikat az eljárás szerint. Most mindegyik életben lenne, ha az utolsó nem döntött volna úgy, hogy megöli őket, tüzet nyitva az ukránokra.
A golyószórós mindent az eljárás szerint csinált, azonnal tüzet nyitott, megelőzvén, hogy bárki a földön fekvők közül is esetleg tüzeljen a társaira.
Amikor kis létszámú egység ejt fogságba nála nagyobb létszámú ellenséges erőt - ez mindig kockázatos feladat, ezért ezt tanítják.
Az egyetlen háborús bűncselekményt itt az az orosz követte el, aki tüzet nyitott az ukránokra. Ő vitte magával a halálba a társait, kényszerítve az ukrán géppuskást a tüzelésre.
Sajnálom a magukat megadó oroszokat, de ez itt nem háborús bűncselekmény. "

 www.facebook.com/gr...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 722 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Természetesen az Iszlám Állam sem volt terrorista...
Jan
Állam nem volt.
Attól még, hogy így hívják, csak egy terrorszervezet, nem egy elismert állam.

Valószínűleg arra mondják, hogy terrorista állam, aki terrorista módszerekkel akar célt érni, és ezt állami szintre emeli, nem?
Jan
Valószínűleg, de helytelenül, bár logikusnak tűnik.
A hivatkozott határozat nem szól terrorista államról, hanem terrorizmust támogató államról.
Őszentsége Sobri Jóska
Na, ha egy állam az érdekei érvényesítéséhez ugyanolyan módszereket használ mint egy terrorszervezet, és ezt államilag szervezett formában teszi, akkor az miért nem lehet terrorista állam?

A határozatot nem olvastam, arra reagáltam, hogy szerinted a különböző háborúkban kinek a szempontjából ki számíthatott terroristának. Ezt megfordítva, saját magát senki nem tekintette terroristának, még az IS sem. Talán nem az számít, hogy saját szempontjából ki mit gondol, hanem adott államról mit gondol a többi állam többsége.
Jan
Az iszlám államot kb. 180-190 ország tekintette terrorista szervezetnek, az ENSZ BT is egyhangúlag a példa kedvéért.

Oroszországról jelenleg egy 27 ország által, különböző pártok, érdekek mentén delegált képviselők egy nagy része mondtak ki, hogy terrorizmust támogató ország, ami egy konkrét, jól definiálható, klasszikus háború kapcsán kifejezetten értelmezhetetlen. Mondjuk az EP szeret marhaságokat beszélni, ezt megmutatta szeptemberben is, amikor ugye Magyarország volt “választási autokrácia hibrid rezsimmel” - ilyen fogalom pedig csak simán nem létezik. Legalábbis egyetlen tankönyvben sem találni, se itthon, se külföldön. (Nem, a Wikipédia hivatkozás nem jó, az az EP határozatra hivatkozik)

Az egyszerűség kedvéért hívjuk ezt a csoportot - európai parlament - gittegyletnek. Jogi kötőereje, következménye, hatása - nincs. Két dolog miatt viszont valóban fontos volt
ezt a döntést meghozni:

1. Az ep képviselők szeretnék ebben a hónapban is felvenni a fizetést, és ezért szeretnek “valamit” csinálni.
2. Az értelmetlen papírhalmozás az ő szótárukban a “valamit csinálás” szinonímája.
MC12
Tehát ha valami eddig nem létezett vagy nem írták még le, akkor az onnantól nem lehetséges?
Eretnekek, újítók, máglyára velük.
Lúdas Solymi
méne létezett volna, simán bedőlsz neki?
 en.wikipedia.org/wiki/State_Sponsors_of_Terrorism_(U.S._list)
Gróf de sutianap
Grófuram, kérlekalássan, a Magyarországra alkalmazott kifejezésre írtam, hogy nem létezik, nem a terrorizmust támogató államra. Az egy elég régi fogalom. Habár szerintem ebben az esetben nehezen értelmezhető. Oroszország nem terrorizmust támogat hanem háborús bűnöket követ el Ukrajnában. De úgy látszik ez már nem elég, a háborús bűn már smafu 😊
MC12
Haborus bunt az ukranok is kovettek el, nemreg pls orosz katona foglyokat oltek meg, elvileg a NYT is validalta mar a sztorit. Talan ezert is kommunikacios strategia a nagyobb skalan mozgo atrocitasok kiemelese, mint pl a civil lakossag elleni buncselekmenyek:  www.nytimes.com/2022/11/20/world/europe/russian-soldiers-shot-ukraine.html

Terorrizmust tamogato orszag kifejezes meg ahogyan irod, nem allja meg a helyet, hiszen nem egy harmadik felet tamogatnak ebben a tevekenysegben, mint pl katar vagy iran, hanem onnon maguk csinaljak.
undisputedly
Itt van magyarul is összefoglalva:

 telex.hu/kulfold/2022/11/23/ukran-orosz-hadifogoly-kivegez-megadta-magat-haborus-bun-fogolycsere

Nagyon nem voltak ezek még hadifoglyok.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
A nyár végére világossá vált, hogy amíg a nyugati támogatás fennmarad Oroszország nem lesz képes katonai erővel térde kényszeríteni Ukrajnát. A harkivi és limani vereségek után az orosz vezetés azzal is kénytelen volt szembenézni, hogy az orosz hadsereg akkori állapotában, akár egy gyors és megalázó összeomlás is bekövetkezhet valamelyik fronton, fenntarthatatlanná téve az egész hadjáratot.

Szeptemberben már az is látszott, hogy Oroszország nem lesz képes az energiával zsarolni Európát, miközben a rá kivetett szankciók szépen lassan felőrlik a gazdaságát és a hadiipara minden szegletét.

Ebben a körülményrendszerben Putyin kénytelen volt veszteségeket leírni és más területen eszkalálni a konfliktust. Ennek két célja volt: 1., időt kell nyernie, hogy újraszervezzék a hadsereget és pótolják a veszteségeiket, 2., ha nem sikerül az ukrán hadsereget és a nyugatot megtörni, akkor megpróbálják ezt megtenni az ukrán lakossággal.

Az első célt szolgálta a Dnyeper jobb partjának feladása, amely folyamatosan vérző nyílt sebként vitte az orosz erőforrásokat a legcsekélyebb haszon reménye nélkül. A részleges mozgósítással nyert embertömeg pedig a tél végéig elegendő ágyútöltelékkel szolgál az orosz hadsereg részére, akik a lövészárokban megfagyott testükkel támasztják meg az orosz védelem réseit. Ez talán lehetőséget nyújt majd a hadvezetés számára, hogy megszervezzenek egy tavaszi offenzívát. (Ennek hatékonysága persze érdekes kérdés, miután a legtapasztaltabb katonáik zöme már meghalt, a hadrendben lévő tankjaik felét elvesztették és még előttük áll a tél ami nem kímél sem embert, sem eszközt).

A második célt az október elején, az ukrán közművek ellen indított szisztematikus rakétatámadásokkal akarják elérni. A törekvés itt egyértelműen az, hogy az infrastruktúra megsemmisítésével megszüntessék az életben maradáshoz szükséges feltételeket a civilek tízmilliói számára. Ha a mínusz 10-15 fokban nincs áram, fűtés, víz, az akkora terhet jelent a lakosságnak, ami az orosz remények szerint tárgyalóasztalhoz kényszerítheti az ukrán vezetést.

A károkat az ukrán szakemberek az első hetekben gyorsan kijavították, mostanra viszont az energiahálózat kritikus állapotba került. Egyre hosszabb ideig tart a helyreállítás, nő a kimaradások ideje, közben pedig csökken a hőmérséklet.

A történelmi tapasztalatok azt mutatják, hogy a lakosságnak okozott szenvedésekkel nem lehet megtörni az ellenállást. Aki nem tud alkalmazkodni a körülményekhez, az egész egyszerűen elhagyja az országot, aki pedig marad, nos az alkalmazkodott a körülményekhez.

A háború kitörésekor nem sokan fogadtak volna arra, hogy háromnegyed év elteltével még lesz önálló Ukrajna és nem az Új-Szovjetunióval leszünk határosak. Mi sem. Az idő azonban telt, az oroszok sorra szenvedték a vereségeket most pedig már nem arról beszélünk, hogy a magyar kormány mikor ír ki nemzeti konzultációt a ÚSzU-hoz való csatlakozás fantasztikus perspektívájáról, hanem arról, hogy az Orosz Föderáció egyáltalán túléli-e ezt a kalandot polgárháború és szétszakadás nélkül.

Ilyen körülmények között, amikor az ukrán hadsereg nyilvánvalóan képes az orosz agresszió felszámolására, az ország elnyerte az EU tagjelölti státuszt, a nyugati támogatás továbbra is biztos (még ha nem is elégséges a gyors győzelemhez), teljesen kizártnak tűnik, hogy az ukrán nép és a politika a megadásról kezdjen el tárgyalni, akármekkora szenvedést is kell kiállniuk Putyin miatt.

Mi várható hát az ukrán közművek heteken belül várható összeomlása után?

Újabb több milliós menekülthullám nyugat felé, valamint egy ukrán offenzíva valahol délen, a tél közepén, a legkeményebb fagyban, amikor az orosz mozgósítottak morálja már a béka fenekének alját sem éri el, miután ugyanúgy átélték a több hetes éhezést, az állandó betegeskedést és a fagyási sérüléseket, amit a vezetőik az ukrán lakosság tízmillióra akar kényszeríteni.

Így ér körbe a Russkiy Mir, amely semmi mást nem tud nyújtani a világnak és a saját népének, csak olajat, gázt és mérhetetlen emberi nyomort, a legfontosabb export terméke pedig a tömegek elhülyítésére szolgáló propaganda.

Az ukránok viszont ha egyre nagyobb szenvedés közepette is, a hazájukért és a pusztulást hozó orosz világtól való szabadságukért küzdenek, az orosz katonák pedig lényegében semmiért. Meglátjuk melyik oldal bírja jobban a jeges éjszakai viharokat a sztyeppén.
---
Kép: Az ukrán hadügy becslése az orosz rakétaállományról. Bőven elég, hogy december végére tönkretegyék az elektromos hálózatot egész Ukrajnában.

 www.facebook.com/photo/?fbid=469826068612838&set=a.408074548121324

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 207
Mondjuk az EP szeret marhaságokat beszélni, ezt megmutatta szeptemberben is, amikor ugye Magyarország volt “választási autokrácia hibrid rezsimmel” - ilyen fogalom pedig csak simán nem létezik. Legalábbis egyetlen tankönyvben sem találni, se itthon, se külföldön. (Nem, a Wikipédia hivatkozás nem jó, az az EP határozatra hivatkozik)
MC12
ad1: nem ez a hivatalos, amit te irsz: angolul igy szol: 'hybrid regime of electoral autocracy', amit igy forditottak le hivatalosan magyarul: választásos önkényuralom hibrid rezsimje. eleve klasszisukat csak pontosan, masreszt epp ebben rejlik egyesek szerint OV zsenije (meg itt a forumon is), hogy milyen szinten innovaciokat hajt vegre, amikre uj fogalmat kell kitalalni. raadasul a magyar forditas jelzokent ertekeli tehat az alap fogalomnak (hibrid rezsim) ad plusz jelzot. ha ez neked ennyire faj, hogy neven nevezik a dolgot, hat istenem, azzal nem lehet mit kezdeni ...

ad2: raadasul az 'uj fogalom' utan kozvetelenul szerepel ez: 'according to the relevant indices'. tehat nem az EP allitja ezt csak ugy magatol, hanem hivatkozik a 'relevans mutatokra'. ertem en, hogy lehet (sot azon az oldalon utalni kell az EP-t), de amit fenn allitottal, nem fedi 100%ban a valosagot.

btw: nem allitom, hogy szerencses ez a szo valasztas az EPtol (sot ugye epp az a baj jo par tudos szerint, hogy az electoral autocracy az nem hybrid regime, de ebbe most ne menjunk bele), de azert ha megnezzuk a magyar kormanyt, orszaggyulesi kepviseloket akkor ennel joval nagyobb marhasagot is talalnank csak errol a hetrol.
csebi
Pedig erre próbáltam finoman utalni. Nincs olyan politikatudományi fogalom, hogy "hybrid regime of electoral autocracy" ez egy kitaláció, egy kommunikációs blöff. Tudományos konszenzus meg végképp nincs ebben a témában.
De mivel itten néhányan "tényeket" kezdtek el emlegetni, a kis kollektívánk kedvéért levettem a polcról és leporoltam a Hague - Harrop - McCormic által jegyzett , és olyan diktatúrákban, mint az USA, GB, Ausztrália stb. tankönyvként használt "Összehasonlító kormányzattan és politikatudomány" 11. kiadását 2019-ből, és megpróbáltam a kifejezést megtalálni. Nincs benne. Ennyit a tényekről.

Másrészt abban igazad van, hogy ez semi egyéb, mint az Orbáni - egyébként dehogy Orbáni, de mindegy - módszerek átvétele, szómágia, és az is tény, hogy ennél jóval nagyobb baromságokat is hallottam már. De ez nem menti ezeket a baromságokat.
MC12
en annyit tennyek hozza, hogy attol mert 2019ben meg nem letezett ez a fogalom attol meg lehet, hogy OV ezt feltalalta, es majd evtizedek mulva, mki igy fog errol megemlekezni. raadasul majd mki lerojja a halajat az EPnek, hogy gyonyoruen neven neveztek a babat 😊
csebi
Ezt el tudom fogadni, mint lehetőséget 😊

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 651 — Lucas Scott
Mondjuk az EP szeret marhaságokat beszélni, ezt megmutatta szeptemberben is, amikor ugye Magyarország volt “választási autokrácia hibrid rezsimmel” - ilyen fogalom pedig csak simán nem létezik. Legalábbis egyetlen tankönyvben sem találni, se itthon, se külföldön. (Nem, a Wikipédia hivatkozás nem jó, az az EP határozatra hivatkozik)
MC12
ad1: nem ez a hivatalos, amit te irsz: angolul igy szol: 'hybrid regime of electoral autocracy', amit igy forditottak le hivatalosan magyarul: választásos önkényuralom hibrid rezsimje. eleve klasszisukat csak pontosan, masreszt epp ebben rejlik egyesek szerint OV zsenije (meg itt a forumon is), hogy milyen szinten innovaciokat hajt vegre, amikre uj fogalmat kell kitalalni. raadasul a magyar forditas jelzokent ertekeli tehat az alap fogalomnak (hibrid rezsim) ad plusz jelzot. ha ez neked ennyire faj, hogy neven nevezik a dolgot, hat istenem, azzal nem lehet mit kezdeni ...

ad2: raadasul az 'uj fogalom' utan kozvetelenul szerepel ez: 'according to the relevant indices'. tehat nem az EP allitja ezt csak ugy magatol, hanem hivatkozik a 'relevans mutatokra'. ertem en, hogy lehet (sot azon az oldalon utalni kell az EP-t), de amit fenn allitottal, nem fedi 100%ban a valosagot.

btw: nem allitom, hogy szerencses ez a szo valasztas az EPtol (sot ugye epp az a baj jo par tudos szerint, hogy az electoral autocracy az nem hybrid regime, de ebbe most ne menjunk bele), de azert ha megnezzuk a magyar kormanyt, orszaggyulesi kepviseloket akkor ennel joval nagyobb marhasagot is talalnank csak errol a hetrol.
csebi
Pedig erre próbáltam finoman utalni. Nincs olyan politikatudományi fogalom, hogy "hybrid regime of electoral autocracy" ez egy kitaláció, egy kommunikációs blöff. Tudományos konszenzus meg végképp nincs ebben a témában.
De mivel itten néhányan "tényeket" kezdtek el emlegetni, a kis kollektívánk kedvéért levettem a polcról és leporoltam a Hague - Harrop - McCormic által jegyzett , és olyan diktatúrákban, mint az USA, GB, Ausztrália stb. tankönyvként használt "Összehasonlító kormányzattan és politikatudomány" 11. kiadását 2019-ből, és megpróbáltam a kifejezést megtalálni. Nincs benne. Ennyit a tényekről.

Másrészt abban igazad van, hogy ez semi egyéb, mint az Orbáni - egyébként dehogy Orbáni, de mindegy - módszerek átvétele, szómágia, és az is tény, hogy ennél jóval nagyobb baromságokat is hallottam már. De ez nem menti ezeket a baromságokat.
MC12
en annyit tennyek hozza, hogy attol mert 2019ben meg nem letezett ez a fogalom attol meg lehet, hogy OV ezt feltalalta, es majd evtizedek mulva, mki igy fog errol megemlekezni. raadasul majd mki lerojja a halajat az EPnek, hogy gyonyoruen neven neveztek a babat 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 207
Mondjuk az EP szeret marhaságokat beszélni, ezt megmutatta szeptemberben is, amikor ugye Magyarország volt “választási autokrácia hibrid rezsimmel” - ilyen fogalom pedig csak simán nem létezik. Legalábbis egyetlen tankönyvben sem találni, se itthon, se külföldön. (Nem, a Wikipédia hivatkozás nem jó, az az EP határozatra hivatkozik)
MC12
ad1: nem ez a hivatalos, amit te irsz: angolul igy szol: 'hybrid regime of electoral autocracy', amit igy forditottak le hivatalosan magyarul: választásos önkényuralom hibrid rezsimje. eleve klasszisukat csak pontosan, masreszt epp ebben rejlik egyesek szerint OV zsenije (meg itt a forumon is), hogy milyen szinten innovaciokat hajt vegre, amikre uj fogalmat kell kitalalni. raadasul a magyar forditas jelzokent ertekeli tehat az alap fogalomnak (hibrid rezsim) ad plusz jelzot. ha ez neked ennyire faj, hogy neven nevezik a dolgot, hat istenem, azzal nem lehet mit kezdeni ...

ad2: raadasul az 'uj fogalom' utan kozvetelenul szerepel ez: 'according to the relevant indices'. tehat nem az EP allitja ezt csak ugy magatol, hanem hivatkozik a 'relevans mutatokra'. ertem en, hogy lehet (sot azon az oldalon utalni kell az EP-t), de amit fenn allitottal, nem fedi 100%ban a valosagot.

btw: nem allitom, hogy szerencses ez a szo valasztas az EPtol (sot ugye epp az a baj jo par tudos szerint, hogy az electoral autocracy az nem hybrid regime, de ebbe most ne menjunk bele), de azert ha megnezzuk a magyar kormanyt, orszaggyulesi kepviseloket akkor ennel joval nagyobb marhasagot is talalnank csak errol a hetrol.
csebi
Pedig erre próbáltam finoman utalni. Nincs olyan politikatudományi fogalom, hogy "hybrid regime of electoral autocracy" ez egy kitaláció, egy kommunikációs blöff. Tudományos konszenzus meg végképp nincs ebben a témában.
De mivel itten néhányan "tényeket" kezdtek el emlegetni, a kis kollektívánk kedvéért levettem a polcról és leporoltam a Hague - Harrop - McCormic által jegyzett , és olyan diktatúrákban, mint az USA, GB, Ausztrália stb. tankönyvként használt "Összehasonlító kormányzattan és politikatudomány" 11. kiadását 2019-ből, és megpróbáltam a kifejezést megtalálni. Nincs benne. Ennyit a tényekről.

Másrészt abban igazad van, hogy ez semi egyéb, mint az Orbáni - egyébként dehogy Orbáni, de mindegy - módszerek átvétele, szómágia, és az is tény, hogy ennél jóval nagyobb baromságokat is hallottam már. De ez nem menti ezeket a baromságokat.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Természetesen az Iszlám Állam sem volt terrorista...
Jan
Állam nem volt.
Attól még, hogy így hívják, csak egy terrorszervezet, nem egy elismert állam.

Valószínűleg arra mondják, hogy terrorista állam, aki terrorista módszerekkel akar célt érni, és ezt állami szintre emeli, nem?
Jan
Valószínűleg, de helytelenül, bár logikusnak tűnik.
A hivatkozott határozat nem szól terrorista államról, hanem terrorizmust támogató államról.
Őszentsége Sobri Jóska
Na, ha egy állam az érdekei érvényesítéséhez ugyanolyan módszereket használ mint egy terrorszervezet, és ezt államilag szervezett formában teszi, akkor az miért nem lehet terrorista állam?

A határozatot nem olvastam, arra reagáltam, hogy szerinted a különböző háborúkban kinek a szempontjából ki számíthatott terroristának. Ezt megfordítva, saját magát senki nem tekintette terroristának, még az IS sem. Talán nem az számít, hogy saját szempontjából ki mit gondol, hanem adott államról mit gondol a többi állam többsége.
Jan
Az iszlám államot kb. 180-190 ország tekintette terrorista szervezetnek, az ENSZ BT is egyhangúlag a példa kedvéért.

Oroszországról jelenleg egy 27 ország által, különböző pártok, érdekek mentén delegált képviselők egy nagy része mondtak ki, hogy terrorizmust támogató ország, ami egy konkrét, jól definiálható, klasszikus háború kapcsán kifejezetten értelmezhetetlen. Mondjuk az EP szeret marhaságokat beszélni, ezt megmutatta szeptemberben is, amikor ugye Magyarország volt “választási autokrácia hibrid rezsimmel” - ilyen fogalom pedig csak simán nem létezik. Legalábbis egyetlen tankönyvben sem találni, se itthon, se külföldön. (Nem, a Wikipédia hivatkozás nem jó, az az EP határozatra hivatkozik)

Az egyszerűség kedvéért hívjuk ezt a csoportot - európai parlament - gittegyletnek. Jogi kötőereje, következménye, hatása - nincs. Két dolog miatt viszont valóban fontos volt
ezt a döntést meghozni:

1. Az ep képviselők szeretnék ebben a hónapban is felvenni a fizetést, és ezért szeretnek “valamit” csinálni.
2. Az értelmetlen papírhalmozás az ő szótárukban a “valamit csinálás” szinonímája.
MC12
Tehát ha valami eddig nem létezett vagy nem írták még le, akkor az onnantól nem lehetséges?
Eretnekek, újítók, máglyára velük.
Lúdas Solymi
méne létezett volna, simán bedőlsz neki?
 en.wikipedia.org/wiki/State_Sponsors_of_Terrorism_(U.S._list)
Gróf de sutianap
Grófuram, kérlekalássan, a Magyarországra alkalmazott kifejezésre írtam, hogy nem létezik, nem a terrorizmust támogató államra. Az egy elég régi fogalom. Habár szerintem ebben az esetben nehezen értelmezhető. Oroszország nem terrorizmust támogat hanem háborús bűnöket követ el Ukrajnában. De úgy látszik ez már nem elég, a háborús bűn már smafu 😊
MC12
Haborus bunt az ukranok is kovettek el, nemreg pls orosz katona foglyokat oltek meg, elvileg a NYT is validalta mar a sztorit. Talan ezert is kommunikacios strategia a nagyobb skalan mozgo atrocitasok kiemelese, mint pl a civil lakossag elleni buncselekmenyek:  www.nytimes.com/2022/11/20/world/europe/russian-soldiers-shot-ukraine.html

Terorrizmust tamogato orszag kifejezes meg ahogyan irod, nem allja meg a helyet, hiszen nem egy harmadik felet tamogatnak ebben a tevekenysegben, mint pl katar vagy iran, hanem onnon maguk csinaljak.
undisputedly
Na ez pont nem volt hadifogoly ölés, akármit is 'validál' a NYT.
ender1112
épp írtam volna, aki hadifogoly státuszba van az nem sétál ki az ajtón gépfegyverrel...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak