USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 722 — "Grammar maci"
Az a baj, hogy nem értitek milyen a feltétel nélküli szeretet. Nekem is ilyen a nagymamám, bármit csinál(t)unk mi unokák nekünk volt/van igazunk, akkor is ha még én is tudtam, hogy mondjuk a szüleimnek volt.

Na ugyanez megy Dave és Orbán között, a szüleim megtanulták, hogy mama ilyen, fogadjátok el Ti is és akkor nem megy majd oldalakon keresztül az, hogy Viktor hibátlan csak mi nem látjuk.
Jughead
Nagyon, nagyon keveset tudsz arról hogy nekem milyen viszonyomnak kellene lenni Orbánhoz meg a fideszhez ha csak a saját családomra vonatkozó ténykedéseiket tartanám szem előtt. Úgy fogalmaztok meg véleményt a másikról hogy nem is tudtok semmit.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 187 — Forum Reader



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 106 — #officialBoliever
Hat én közel sem vagyok külpolitikai, vagy katonai szakértő, de eddig ez a háború minden fronton hatalmas kapufanak tűnik Putyinnak.

Milyen jó lehet most a hangulat a Kreml-ben.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 722 — "Grammar maci"
Tegyük fel hogy így van. Mit nyer vele? Vagy szted merő hóbortból teszi vagy mert poén? Ennek semmi értelme.
davemayer
Egyik sem. Puszta érdek volt Putyin részéről, ugyanis előtte fejtette ki a sajttájon h vissza kellene állítani a '97-es NATO állapotokat egy '99-ben a NATO-ba felvett ország miniszterelnöke mellett. Majd mielőtt akár a sajtó akár Orbán reagálhatott volna bármit egy ilyen egyszerű "Csicska, hopp!"-pal kivonultak a teremből.
empty taxi
Tegyük fel hogy ez történt. Te mit tettél volna ott Orbán helyében? Bárki áll ott (egy ekkora országot képviselve pláne) mit tett volna?
davemayer
Kezdjük ott h én egyrészt nem dörgölőztem volna az oroszokhoz ilyen durván, másrészt egyszerűen elutasítom a meghívást a fokozott orosz-ukrán helyzet miatt.
empty taxi
De elvileg pont a helyzet miatt is ment, mentek (!!!). Amúgy a kérdésre nem válaszoltál, szép mentés.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 298 — Keep pounding
Zelenszkij szerint Fehéroroszországban nem lehetnek béketárgyalások
Mert onnan indulnak az orosz inváziós csapatok. Az ukránok Varsót, Isztambult vagy Bakut ajánlották, vagy bármilyen olyan várost, ahonnan nem indítanak rakétatámadást Ukrajna ellen.

Milyen fura hogy Budapestet meg sem említette 😀
Nomac
De, említette.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 994 — balazs.t85@gmail.com
Zelenszkij szerint Fehéroroszországban nem lehetnek béketárgyalások
Mert onnan indulnak az orosz inváziós csapatok. Az ukránok Varsót, Isztambult vagy Bakut ajánlották, vagy bármilyen olyan várost, ahonnan nem indítanak rakétatámadást Ukrajna ellen.

Milyen fura hogy Budapestet meg sem említette 😀
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 28 002
Az a baj, hogy nem értitek milyen a feltétel nélküli szeretet. Nekem is ilyen a nagymamám, bármit csinál(t)unk mi unokák nekünk volt/van igazunk, akkor is ha még én is tudtam, hogy mondjuk a szüleimnek volt.

Na ugyanez megy Dave és Orbán között, a szüleim megtanulták, hogy mama ilyen, fogadjátok el Ti is és akkor nem megy majd oldalakon keresztül az, hogy Viktor hibátlan csak mi nem látjuk.
Jughead
Vannak Orbánnak ilyen rajongói szép számmal (minden politikusnak vannak), de szerintem Dave azért nem ez a szint
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 969
Az a baj, hogy nem értitek milyen a feltétel nélküli szeretet. Nekem is ilyen a nagymamám, bármit csinál(t)unk mi unokák nekünk volt/van igazunk, akkor is ha még én is tudtam, hogy mondjuk a szüleimnek volt.

Na ugyanez megy Dave és Orbán között, a szüleim megtanulták, hogy mama ilyen, fogadjátok el Ti is és akkor nem megy majd oldalakon keresztül az, hogy Viktor hibátlan csak mi nem látjuk.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Tegyük fel hogy így van. Mit nyer vele? Vagy szted merő hóbortból teszi vagy mert poén? Ennek semmi értelme.
davemayer
Egyik sem. Puszta érdek volt Putyin részéről, ugyanis előtte fejtette ki a sajttájon h vissza kellene állítani a '97-es NATO állapotokat egy '99-ben a NATO-ba felvett ország miniszterelnöke mellett. Majd mielőtt akár a sajtó akár Orbán reagálhatott volna bármit egy ilyen egyszerű "Csicska, hopp!"-pal kivonultak a teremből.
empty taxi
Tegyük fel hogy ez történt. Te mit tettél volna ott Orbán helyében? Bárki áll ott (egy ekkora országot képviselve pláne) mit tett volna?
davemayer
Kezdjük ott h én egyrészt nem dörgölőztem volna az oroszokhoz ilyen durván, másrészt egyszerűen elutasítom a meghívást a fokozott orosz-ukrán helyzet miatt.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 722 — "Grammar maci"
Tegyük fel hogy így van. Mit nyer vele? Vagy szted merő hóbortból teszi vagy mert poén? Ennek semmi értelme.
davemayer
Egyik sem. Puszta érdek volt Putyin részéről, ugyanis előtte fejtette ki a sajttájon h vissza kellene állítani a '97-es NATO állapotokat egy '99-ben a NATO-ba felvett ország miniszterelnöke mellett. Majd mielőtt akár a sajtó akár Orbán reagálhatott volna bármit egy ilyen egyszerű "Csicska, hopp!"-pal kivonultak a teremből.
empty taxi
Tegyük fel hogy ez történt. Te mit tettél volna ott Orbán helyében? Bárki áll ott (egy ekkora országot képviselve pláne) mit tett volna?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Tegyük fel hogy így van. Mit nyer vele? Vagy szted merő hóbortból teszi vagy mert poén? Ennek semmi értelme.
davemayer
Egyik sem. Puszta érdek volt Putyin részéről, ugyanis előtte fejtette ki a sajttájon h vissza kellene állítani a '97-es NATO állapotokat egy '99-ben a NATO-ba felvett ország miniszterelnöke mellett. Majd mielőtt akár a sajtó akár Orbán reagálhatott volna bármit egy ilyen egyszerű "Csicska, hopp!"-pal kivonultak a teremből.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 803
Ezt az Orbán/Fidesz/Putyin és magyar külpolitikát at lehetne vinni a politika topikba?
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 517 — Colts Fan
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 722 — "Grammar maci"
Nagyon én sem akarok belemenni mert hülyeséget nem akarok írni, én annyit vettem észre hogy 2010 után fontos volt mindig is Oroszország neki, korrekt gazdasági együttműködésre törekedett velük ( a gáz miatt gondolom). Most ez változni fog, ezután ezt már nehéz lesz megtenni, a mostani napok kommunikációjából is ez látszik. Ezért sem értem higy miert talpnyalózzák meg csicskázzák amikor a gyakorlatilag a háború kitörésének pillanatában kijelentette hogy elítéli a háborút, és emiattt Oroszországot is.
davemayer
Csak annyit tegyél már meg nekem, hogy felsorolod azokat a kelet és közép-európai országokat, akik meg nem tiltottak ki a légterükből az orosz gépeket.
somoskovig
Szlovákia, Magyarország,Románia,Bulgária, balkán. Vagy ezek közül vki már igen? Ha már kérdezel: nyugat-európai orszag van aki még nem tiltotta ki őket?
davemayer
Románia és Bulgária már igen. A szerbekkel meg a belaruszokkal mi meg tartjuk a frontot szerencsére, méltó társaság.

A szlovákok furak, hazazavarták az orosz technikusokat, és leszerelik az összes MIG-et, de kitiltás meg nincs egyelőre.
somoskovig
Szerintem ez egyszerűen nem annyira fontos mint ahogy itt érzékeltetitek.
davemayer
Hát, ha ilyen lényegtelen dolog, akkor gesztus értékkel is érdemes lenne meglépni, akkor biztos a gazda sem haragudna meg igazán miatta.
somoskovig
De miért gazda? Én ezt nem értem. Akkor a másik 10-15 orszagra is ez vonatkozik akik nem tették meg? Semmi értelme ebbe is ezt belelátni.
davemayer
 m.youtube.com/watch?v=GR3SoA5jg4U

Ne állítsd meg az első sajttaj után, úgy viccesebb
somoskovig
Elfelejtett kezet fogni, de ugyanúgy mutatja neki az utat a kezével, aztán kimegy előtte. Ebből te azt vonod le következtetésként hogy akkor a pincsikutyája? Te dolgod.
davemayer
Elfelejtett 😀 😀 Mindig meg tud lepni, hogy az Orbán szimpatizánsok milyen szintre fejlesztették az önbecsapás képességét. Sajnos elég elmennem a szüleimhez, hogy tapasztaljam.. ott falra mászok tőle, itt legalább vicces.
Szesze
Ok akkor direkt nem fogott kezet. Miert tette volna? Mert amúgy mélyen megveti, lesajnálja Orbánt? Mit szeretnétek ebből kihozni?
davemayer
Visszakérdezek: te tényleg azt gondolod, hogy ez véletlen volt?
Szesze
Én azt gondolom (plane összehasonlitva a 2 videót) hogy mögöttes szándék nélkül történt így. Ha belegondolsz, Putinnak semmi haszna nem lenne belőle, akkor direkt miért tenné meg? Ha 4 "gesztusból" 3 megegyezik az nálam nem jelenti azt hogy ez direkt tiszteletlenségből történt. De persze ha valaki ebből azt akarja kiolvasni hogy a pincsikutyája akkor mindegy is. Sem a kettejük partneri viszonyából, sem a két ország együttműködéséből nem lehetett ezt leszűrni szvsz, most persze majd ezeket ki lehet dobni a kukába, bár én továbbra is egy ésszerű kapcsolatra törekednèk az oroszokkal.
davemayer
Azért teszi meg mert tudja h megteheti és tökéletesen mutatja kifelé h bár leül vele de be is árazza.
csebi
Tegyük fel hogy így van. Mit nyer vele? Vagy szted merő hóbortból teszi vagy mert poén? Ennek semmi értelme.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 947
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 593 — Invisible man
Nem tudom mennyire igaz a gazvezetek es/vagy olajtarozo felrobbanasa, de eleg aggaszto rank nezve.. nincs olyan messze Mo... 😕
beltazor
Nekem ez is aggasztó...
 444.hu/2022/02/25/az-ukranok-szerint-hatarertek-fole-emelkedett-a-sugarzas-a-csernobili-zonaban-az-eromuvet-elfoglalo-oroszok-reggel-7-kor-lekapcsoltak-az-adatszolgaltatast
Matthew99
Erre azt mondták az ukránok is, hogy csak felkavarták a radioaktív port a harcok közben.
Mikey
Attól még az utolsó mondat nem nyugtat meg. Mindez annak fényében, hogy mennyire gyors volt a kommunikáció a katasztrófa idején is. Valamint egy kicsit át is tudom érezni mit jelent ez.

Szerkesztette: Matthew99


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 21 100 — Giants fan

Greengo
A partizános interjú stílusa ma este még érthető volt, de ez, ha real, akkor szánalmas. Dk-s nyugdíjas színvonal. Mondjuk annak a szavazó bázisnak is játszani kell ez igaz.
MC12
Nekem tetszik. Nagyot mész MZP fikazásban.
Üdv , egy nem dk-s nyugger
gordon
De akkor mondd már el, anyazni kellett volan mar eddig is az oroszokat? Nem egy normális kommunikáció kiépítésében volt érdekelt Mo, ha más nem az olcsó gáz miatt?

Úgy írják ezeket mintha Orbán támogatná a háborút, bármi áron az oroszok mellé állna, holott korantsem ez történik.
davemayer
Mert a potrohos orban egy budos csicska szelkakas, oda nyal mindig ahova erdeke fuzodik. Ezert is utaljuk jopáran. Persze elfogadom hogy teged ez nem zavar, csak te is fogadd el hogy sokakat meg kurvára.
eaglesmcnabb
Én nem akarlak titeket meggyőzni en semmiről. Engem nem zavar, mert én nem latom ezt a szélkakas effektust úgy mint ti, ez akkor lenne valid ha egyszer az oroszokat favorizálta volna még békeidőben, maskor meg nem.
davemayer
nem akarok belemenni,de te tényleg nem láttál változást OV oroszpolitikájában az évek során??
briareos
Nagyon én sem akarok belemenni mert hülyeséget nem akarok írni, én annyit vettem észre hogy 2010 után fontos volt mindig is Oroszország neki, korrekt gazdasági együttműködésre törekedett velük ( a gáz miatt gondolom). Most ez változni fog, ezután ezt már nehéz lesz megtenni, a mostani napok kommunikációjából is ez látszik. Ezért sem értem higy miert talpnyalózzák meg csicskázzák amikor a gyakorlatilag a háború kitörésének pillanatában kijelentette hogy elítéli a háborút, és emiattt Oroszországot is.
davemayer
Azért, mert mindig amikor az EU valamilyen közös nyilatkozatot akart tenni akár Oroszország, Kína, Törökország vagy bárki ellen vagy összefogást akartak, akkor ez a kis pöcs megvétózott mindent és csak akkor ment bele dolgokba, amikor megkapta amit kért, általában pénzt vagy valami sumákságot.

Ráadásul folyamatosan gyengítette az európai integritást, erősítve a populizmust és a populista vezetők térnyerését, reménykedve abban, hogy majd kialakíthatja a saját kis bagázsát.

Nem átallott ezentúl engedni, hogy egy orosz bank idetelepedjen, akiről mindenki tudja, hogy kb. a kémek járnak át rajta, ráadásul az egész épületet és területet átadta a ruszkiknak, mindenféle állami ellenőrzés lehetősége nélkül.

Továbbá a Paks 2 szerződés megkötését titkosította, így nem tudjuk, hogy milyen adósságba verte bele az országot és ugyanezt eljátszotta a kínaiakkal is.

Csak azért, hogy az legyen amit ő szeretne, képes odadörgölőzni mindenkihez és közben belengetni az EU-ból meg NATO-ból való kilépést is a retorikájával.

Egy szó mint száz, gyengíti azt, hogy az EU egységessé váljon, belülről bomlaszt és elveszi a figyelmet és a lehetőséget attól, hogy az EU komolyabb és biztonságosabb világpolitikai tényező és hely legyen.
Solymi
Ki ne találd már hogy miatta tart ott az EU ahol...
davemayer
Nem miatta, de miatta IS.
Solymi
Az a baj hogy eleve olyan dolgok mellé teszed ezt, amivel nem lehet összehasonlítani, mekkora súlya volt anno rugózni bármi olyanon, összehasonlítva ezzel?
davemayer
Nem ezzel van osszehasonlitva, hanem ugy overall az eddigi tevekenysege es a pavatanca.
Solymi
Pávatánca? Mihez képest? Az pávatanc hogy ha agresszorrá válik egy nemzet akkor azt elítéli akkor is ha előtte barátkozott vele? Akkor lenne pavatánc ha háború nélkül jatszana ezt pl hogy benyaljon az unionak.
davemayer
Ha tényleg meg akarod érteni, hogy a mi a problémánk, akkor nézd meg ezt a 444-es videót 2018-ból, ha még nem láttad és talán megérted. Ha ezek után is marad a kerek szemű rácsodálkozásod, akkor passzolok.

 youtu.be/zRcZzejPOMk
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/02/27/az-ukran-belugyminiszterium-kulon-oldalt-es-telegram-csatornat-inditott-az-elfogott-es-elesett-orosz-katonak-fotoival-videoival-es-dokumentumaival


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 592
Nem tudom mennyire igaz a gazvezetek es/vagy olajtarozo felrobbanasa, de eleg aggaszto rank nezve.. nincs olyan messze Mo... 😕
beltazor
Az ránk nézve miért aggasztó?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 592
Nem tudom mennyire igaz a gazvezetek es/vagy olajtarozo felrobbanasa, de eleg aggaszto rank nezve.. nincs olyan messze Mo... 😕
beltazor
Nekem ez is aggasztó...
 444.hu/2022/02/25/az-ukranok-szerint-hatarertek-fole-emelkedett-a-sugarzas-a-csernobili-zonaban-az-eromuvet-elfoglalo-oroszok-reggel-7-kor-lekapcsoltak-az-adatszolgaltatast
Matthew99
Erre azt mondták az ukránok is, hogy csak felkavarták a radioaktív port a harcok közben.
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 593 — Invisible man
Nem tudom mennyire igaz a gazvezetek es/vagy olajtarozo felrobbanasa, de eleg aggaszto rank nezve.. nincs olyan messze Mo... 😕
beltazor
Nekem ez is aggasztó...
 444.hu/2022/02/25/az-ukranok-szerint-hatarertek-fole-emelkedett-a-sugarzas-a-csernobili-zonaban-az-eromuvet-elfoglalo-oroszok-reggel-7-kor-lekapcsoltak-az-adatszolgaltatast


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Sinisa New England Patriots 2 924 — Gràcies Pep!
Nagyon úgy néz ki hogy az oroszok taktikát váltanak, Harkovban gyalogságot küldik a városba, kíváncsi vagyok mi lesz Kijevben.


Nomac
Nagyobb városokat elfoglalni ill. védeni elsősorban jól felszerelt gyalogos alakulatokkal lehet.
Ebben az oroszoknak bőven van tapasztalata meg a szovjet időkből, ill. a rossz megközelítésre szinten, Groznijban.

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 2 éve
beltazor Michigan Wolverines 2 695 — Pfizer & Moderna fan
Nem tudom mennyire igaz a gazvezetek es/vagy olajtarozo felrobbanasa, de eleg aggaszto rank nezve.. nincs olyan messze Mo... 😕

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 654 — Lucas Scott
Nagyon én sem akarok belemenni mert hülyeséget nem akarok írni, én annyit vettem észre hogy 2010 után fontos volt mindig is Oroszország neki, korrekt gazdasági együttműködésre törekedett velük ( a gáz miatt gondolom). Most ez változni fog, ezután ezt már nehéz lesz megtenni, a mostani napok kommunikációjából is ez látszik. Ezért sem értem higy miert talpnyalózzák meg csicskázzák amikor a gyakorlatilag a háború kitörésének pillanatában kijelentette hogy elítéli a háborút, és emiattt Oroszországot is.
davemayer
Csak annyit tegyél már meg nekem, hogy felsorolod azokat a kelet és közép-európai országokat, akik meg nem tiltottak ki a légterükből az orosz gépeket.
somoskovig
Szlovákia, Magyarország,Románia,Bulgária, balkán. Vagy ezek közül vki már igen? Ha már kérdezel: nyugat-európai orszag van aki még nem tiltotta ki őket?
davemayer
Románia és Bulgária már igen. A szerbekkel meg a belaruszokkal mi meg tartjuk a frontot szerencsére, méltó társaság.

A szlovákok furak, hazazavarták az orosz technikusokat, és leszerelik az összes MIG-et, de kitiltás meg nincs egyelőre.
somoskovig
Szerintem ez egyszerűen nem annyira fontos mint ahogy itt érzékeltetitek.
davemayer
Hát, ha ilyen lényegtelen dolog, akkor gesztus értékkel is érdemes lenne meglépni, akkor biztos a gazda sem haragudna meg igazán miatta.
somoskovig
De miért gazda? Én ezt nem értem. Akkor a másik 10-15 orszagra is ez vonatkozik akik nem tették meg? Semmi értelme ebbe is ezt belelátni.
davemayer
 m.youtube.com/watch?v=GR3SoA5jg4U

Ne állítsd meg az első sajttaj után, úgy viccesebb
somoskovig
Elfelejtett kezet fogni, de ugyanúgy mutatja neki az utat a kezével, aztán kimegy előtte. Ebből te azt vonod le következtetésként hogy akkor a pincsikutyája? Te dolgod.
davemayer
Elfelejtett 😀 😀 Mindig meg tud lepni, hogy az Orbán szimpatizánsok milyen szintre fejlesztették az önbecsapás képességét. Sajnos elég elmennem a szüleimhez, hogy tapasztaljam.. ott falra mászok tőle, itt legalább vicces.
Szesze
Ok akkor direkt nem fogott kezet. Miert tette volna? Mert amúgy mélyen megveti, lesajnálja Orbánt? Mit szeretnétek ebből kihozni?
davemayer
Visszakérdezek: te tényleg azt gondolod, hogy ez véletlen volt?
Szesze
Én azt gondolom (plane összehasonlitva a 2 videót) hogy mögöttes szándék nélkül történt így. Ha belegondolsz, Putinnak semmi haszna nem lenne belőle, akkor direkt miért tenné meg? Ha 4 "gesztusból" 3 megegyezik az nálam nem jelenti azt hogy ez direkt tiszteletlenségből történt. De persze ha valaki ebből azt akarja kiolvasni hogy a pincsikutyája akkor mindegy is. Sem a kettejük partneri viszonyából, sem a két ország együttműködéséből nem lehetett ezt leszűrni szvsz, most persze majd ezeket ki lehet dobni a kukába, bár én továbbra is egy ésszerű kapcsolatra törekednèk az oroszokkal.
davemayer
Azért teszi meg mert tudja h megteheti és tökéletesen mutatja kifelé h bár leül vele de be is árazza.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 21 100 — Giants fan
Nagyon én sem akarok belemenni mert hülyeséget nem akarok írni, én annyit vettem észre hogy 2010 után fontos volt mindig is Oroszország neki, korrekt gazdasági együttműködésre törekedett velük ( a gáz miatt gondolom). Most ez változni fog, ezután ezt már nehéz lesz megtenni, a mostani napok kommunikációjából is ez látszik. Ezért sem értem higy miert talpnyalózzák meg csicskázzák amikor a gyakorlatilag a háború kitörésének pillanatában kijelentette hogy elítéli a háborút, és emiattt Oroszországot is.
davemayer
Csak annyit tegyél már meg nekem, hogy felsorolod azokat a kelet és közép-európai országokat, akik meg nem tiltottak ki a légterükből az orosz gépeket.
somoskovig
Szlovákia, Magyarország,Románia,Bulgária, balkán. Vagy ezek közül vki már igen? Ha már kérdezel: nyugat-európai orszag van aki még nem tiltotta ki őket?
davemayer
Románia és Bulgária már igen. A szerbekkel meg a belaruszokkal mi meg tartjuk a frontot szerencsére, méltó társaság.

A szlovákok furak, hazazavarták az orosz technikusokat, és leszerelik az összes MIG-et, de kitiltás meg nincs egyelőre.
somoskovig
Szerintem ez egyszerűen nem annyira fontos mint ahogy itt érzékeltetitek.
davemayer
Hát, ha ilyen lényegtelen dolog, akkor gesztus értékkel is érdemes lenne meglépni, akkor biztos a gazda sem haragudna meg igazán miatta.
somoskovig
De miért gazda? Én ezt nem értem. Akkor a másik 10-15 orszagra is ez vonatkozik akik nem tették meg? Semmi értelme ebbe is ezt belelátni.
davemayer
 m.youtube.com/watch?v=GR3SoA5jg4U

Ne állítsd meg az első sajttaj után, úgy viccesebb
somoskovig
Elfelejtett kezet fogni, de ugyanúgy mutatja neki az utat a kezével, aztán kimegy előtte. Ebből te azt vonod le következtetésként hogy akkor a pincsikutyája? Te dolgod.
davemayer
Elfelejtett 😀 😀 Mindig meg tud lepni, hogy az Orbán szimpatizánsok milyen szintre fejlesztették az önbecsapás képességét. Sajnos elég elmennem a szüleimhez, hogy tapasztaljam.. ott falra mászok tőle, itt legalább vicces.
Szesze
Ok akkor direkt nem fogott kezet. Miert tette volna? Mert amúgy mélyen megveti, lesajnálja Orbánt? Mit szeretnétek ebből kihozni?
davemayer
Visszakérdezek: te tényleg azt gondolod, hogy ez véletlen volt?
Szesze
Én azt gondolom (plane összehasonlitva a 2 videót) hogy mögöttes szándék nélkül történt így. Ha belegondolsz, Putinnak semmi haszna nem lenne belőle, akkor direkt miért tenné meg? Ha 4 "gesztusból" 3 megegyezik az nálam nem jelenti azt hogy ez direkt tiszteletlenségből történt. De persze ha valaki ebből azt akarja kiolvasni hogy a pincsikutyája akkor mindegy is. Sem a kettejük partneri viszonyából, sem a két ország együttműködéséből nem lehetett ezt leszűrni szvsz, most persze majd ezeket ki lehet dobni a kukába, bár én továbbra is egy ésszerű kapcsolatra törekednèk az oroszokkal.
davemayer
Számodra mi az ésszerű kapcsolat? Pl a 4-es metró szerelvényeinek a felújítása? Ahol légkondi nélkül kaptunk annyiért kocsikat, mintha újat vettünk volna.
Felépíteni egy olyan erőművet amit csak az ő fűtőanyagukkal tudunk használni? Mellé beengedni az orosz fejlesztési bankot minden controll nélkül?
Hangoztatni hogy a nyugat rossz, a kelet jó. Most meg teljesen más irányt venni, és a nyugat "szoknyája" mögé bújni. Remélem a választásokon ezért megbüntetik a szavazók, és mindenkiben előjönnek a történelem órán tanultak, mi is volt 56-ban, mi lett a következménye.
Nomac
Nem fogják megbüntetni, mert akármilyen hihetetlen a fidesz szimpatizánsok ebből az egészből semmit nem akarnak érzékelni, mint a mellékelt ábra is mutatja.. teljes, megingathatatlan meggyőződésük van orbán felé, még a legegyértelműbb helyzetekben is, mint amilyen pl ez is. Két napon belül teljes pálfordulást mutat be (újra) és a nyáj mindenfajta fenntartás nélkül követi. Döbbenet, de ez van.

Szerkesztette: Szesze