USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 207
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Ez a mondat mintha elhangzott volna már hasonló kontextusban néhányszor a nem túl távoli múltban 😀

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 592
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Mert épp a hadsereg olyan dolog h egyik pillanatról a másikra érdemben lehet fejleszteni… ahhoz elég sok év kell
csebi
Nem részletezte, hogy ez mit takar egészen pontosan.
Amadeus
Gondolom nem azt, hogy egy hét múlva nekiugranak az oroszoknak.
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Asszem újra elkezdek codozni hogy felfrissítsem a harc tudásomat.
samu09
En mar nagyban nyomon. De csak plunderezem, ugyhogy en ram majd a penzgyujtest es a lootolast bizhatjak maximum. 😶

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Mert épp a hadsereg olyan dolog h egyik pillanatról a másikra érdemben lehet fejleszteni… ahhoz elég sok év kell
csebi
Nem részletezte, hogy ez mit takar egészen pontosan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 22 023
Nem tudtam, hogy így van, de Észtország és Finnország között elengedik az orosz gépeket, szép nagy kanyarban jön Budapestre is az Aeroflot, de a Wizzair felfüggesztette az orosz járatokat is.
Klaci79
Wizzaires haverom írta h 4 gépük személyzettel Ukrajnában ragadt...
empty taxi
Amúgy nem értem, hogy miért nem zárja le mindenki az egész légteret az oroszok elől...
Vagy még menekítenek ki embereket és addig nem lehet?
Solymi
A Wizzair igazi kapitalistaként az utolsó pillanatig várt, aztán meglepődött. Valóban 4 gépük van kint, amellyel az utolsó percig készültek haza, de mindig volt még lehetőség egy kis pénzt keresni.
Sokkal keményebb, hogy az odesszai radar lebombázása miatt két gép Kisinyovban is ragadt, mert nincs irányítás jelenleg Moldáviában. És ott még háború sincs...bár azt lehet valamikor ki tudják repülni onnan, remélhetőleg minél hamarabb, bár most hogy besült az orosz piac is, valószínű megint parkoló lesz Ferihegyen.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 654 — Lucas Scott
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Mert épp a hadsereg olyan dolog h egyik pillanatról a másikra érdemben lehet fejleszteni… ahhoz elég sok év kell

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 246 — Je suis kobranadrág
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Top komment 9gagen a hír alatt 😀 😀

Poland:
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 033 — I like the Texans, I like who we are
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.
Amadeus
Asszem újra elkezdek codozni hogy felfrissítsem a harc tudásomat.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Scholz kancellár közben a Bundestagban bejelentette, hogy 100 mrd eurót - 100 milliárd - pumpálnak bele a német hadseregbe annak érdekében, hogy a Bundeswehr mindent meg tudjon tenni Európa békéjének védelme érdekében. Putyinnak megüzente, hogy Oroszországban is emberi jogok és demokrácia lesznek.

Ajaj.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 663
Borzasztó...
És szerencsétlenek nem feltétlenül hivatásos katonák, hanem sorkatonák.


Solymi
Borzaszto, de eletben van.
És ezzel hogy keszult rola felvetel eletben is fog maradni.
Most ez a legfontosabb.
gabokocka
Modjuk az is lehet, hogy pont azt és úgy mondja, amire megtanították a kiképzésen.
ender1112
Annál a résznél amikor hallhatóan elcsuklik a hangja, meg abból következtetve mintha kereszt neveket sorolt volna fel, szerintem gyerekei vagy legalábbis valamilyen családtagjai neveit kellett felsorolnia. Nem hiszem, hogy ilyenre képeznék ki őket de tévedhetek. Na meg persze nem is beszélek egy szót sem oroszul.
Cowboykarcsi90
a parancsnokának a nevét kellett kimondania. ez egy 18 éves kölyök, elég valószínűtlen hogy gyereke lenne.

choose life
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 948
Nem tudtam, hogy így van, de Észtország és Finnország között elengedik az orosz gépeket, szép nagy kanyarban jön Budapestre is az Aeroflot, de a Wizzair felfüggesztette az orosz járatokat is.
Klaci79
Wizzaires haverom írta h 4 gépük személyzettel Ukrajnában ragadt...
empty taxi
Amúgy nem értem, hogy miért nem zárja le mindenki az egész légteret az oroszok elől...
Vagy még menekítenek ki embereket és addig nem lehet?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 948
Ajvé, eszkalálódik a helyzet...



Putyin újabb beszédet tartott, a lényeg: Oroszország előre megy, nem hátra.
 news.sky.com/story/ukraine-russia-war-live-latest-news-putin-kyiv-invasion-12541713?postid=3432621#liveblog-body


Németek, meg úgy a nyugat kapott egy kis savat az arcába:
 news.sky.com/story/ukraine-russia-war-live-latest-news-putin-kyiv-invasion-12541713?postid=3432481#liveblog-body

"He said it took "too long" for many nations to respond with sanctions, adding that what Germany is now offering "might not be enough" or "too late"."
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Nem tudtam, hogy így van, de Észtország és Finnország között elengedik az orosz gépeket, szép nagy kanyarban jön Budapestre is az Aeroflot, de a Wizzair felfüggesztette az orosz járatokat is.
Klaci79
Wizzaires haverom írta h 4 gépük személyzettel Ukrajnában ragadt...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Annál a résznél amikor hallhatóan elcsuklik a hangja, meg abból következtetve mintha kereszt neveket sorolt volna fel, szerintem gyerekei vagy legalábbis valamilyen családtagjai neveit kellett felsorolnia. Nem hiszem, hogy ilyenre képeznék ki őket de tévedhetek. Na meg persze nem is beszélek egy szót sem oroszul.
Cowboykarcsi90
Face here, look at me. Louder. Where from?
- Sevastopol
- Name!
- Dima
- Full name!
- Ivanov Dmitry Vasilievich
- What do you do here??
- They sent me here.
- Who?
- Commanders.
- Names!
- Commanders?
- Faster!
- ...
- Commander's name!
- One moment...
- inaudible name
- Rank?
- inaudible
- What is your rank? What are your tasks?
- Enter, capture a ring (???)
- Got it. How did you enter here?
- inaudible
Hanni
mennyi ez a gyerek? 18? 19?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 246 — Je suis kobranadrág
Annál a résznél amikor hallhatóan elcsuklik a hangja, meg abból következtetve mintha kereszt neveket sorolt volna fel, szerintem gyerekei vagy legalábbis valamilyen családtagjai neveit kellett felsorolnia. Nem hiszem, hogy ilyenre képeznék ki őket de tévedhetek. Na meg persze nem is beszélek egy szót sem oroszul.
Cowboykarcsi90
Face here, look at me. Louder. Where from?
- Sevastopol
- Name!
- Dima
- Full name!
- Ivanov Dmitry Vasilievich
- What do you do here??
- They sent me here.
- Who?
- Commanders.
- Names!
- Commanders?
- Faster!
- ...
- Commander's name!
- One moment...
- inaudible name
- Rank?
- inaudible
- What is your rank? What are your tasks?
- Enter, capture a ring (???)
- Got it. How did you enter here?
- inaudible
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 22 023
Nem tudtam, hogy így van, de Észtország és Finnország között elengedik az orosz gépeket, szép nagy kanyarban jön Budapestre is az Aeroflot, de a Wizzair felfüggesztette az orosz járatokat is.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Borzasztó...
És szerencsétlenek nem feltétlenül hivatásos katonák, hanem sorkatonák.


Solymi
Borzaszto, de eletben van.
És ezzel hogy keszult rola felvetel eletben is fog maradni.
Most ez a legfontosabb.
gabokocka
Modjuk az is lehet, hogy pont azt és úgy mondja, amire megtanították a kiképzésen.
ender1112
Annál a résznél amikor hallhatóan elcsuklik a hangja, meg abból következtetve mintha kereszt neveket sorolt volna fel, szerintem gyerekei vagy legalábbis valamilyen családtagjai neveit kellett felsorolnia. Nem hiszem, hogy ilyenre képeznék ki őket de tévedhetek. Na meg persze nem is beszélek egy szót sem oroszul.
Cowboykarcsi90
Nem, a saját és a parancsnoka nevét kérdezték, meg az alakulatát. Ha sorkatona, akkor valszeg igazat mond, ha hivatásos, akkor már nem biztos.
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 033 — I like the Texans, I like who we are
Hat én közel sem vagyok külpolitikai, vagy katonai szakértő, de eddig ez a háború minden fronton hatalmas kapufanak tűnik Putyinnak.

Milyen jó lehet most a hangulat a Kreml-ben.
roberto23
Igen, blitzkrieget akartak ez már látszik. Ezzel együtt most szerintem azon vacillálnak hogy miért nem puccsolták meg már az ukrán kormányt, ha ez a várakozás elmúlik szvsz lerohanják őket. Nem tudom hogy végig gondolják-e az ukránok hogy ebből nem jöhetnek ki jól. Értem én hogy az országuk függetlensége a tét, de ez eleve egy csak papíron létező függetlenség volt (pláne 8 éve). Le kellene mondania az ukrán kormánynak, az emberéletek megvédése érdekében.
davemayer
Drága kenyér komolyan a fotelből az ukránoknak felrovod hogy harcolnak a hazájukért? A legjobb ami most csinálhattak hogy teljesen összezártak az oroszok előtt. Így kell.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
business 😊

 mandiner.hu/cikk/20220227_kulfold_ciganyok_ukrajna_orosz_tank_haboru
Elloptak egy orosz tankot a helyi cigányok Herszon megyében
NB2
Ők csak a vasért mentek, aztán hősök lettek 😀

Következő mi lesz, odamennek az oroszokhoz, hogy tesó, meg tudod mondani, hogy mennyi az idő?
De a jármű műszerfalán lévőt mutassad má légyszi.
Solymi
"Szia Uram, Kijevbe kéne buszjegyre"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 175 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Borzasztó...
És szerencsétlenek nem feltétlenül hivatásos katonák, hanem sorkatonák.


Solymi
Borzaszto, de eletben van.
És ezzel hogy keszult rola felvetel eletben is fog maradni.
Most ez a legfontosabb.
gabokocka
Modjuk az is lehet, hogy pont azt és úgy mondja, amire megtanították a kiképzésen.
ender1112
Annál a résznél amikor hallhatóan elcsuklik a hangja, meg abból következtetve mintha kereszt neveket sorolt volna fel, szerintem gyerekei vagy legalábbis valamilyen családtagjai neveit kellett felsorolnia. Nem hiszem, hogy ilyenre képeznék ki őket de tévedhetek. Na meg persze nem is beszélek egy szót sem oroszul.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 948
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Gondolom az egyik az volt, hogy több oldalról benyomulnak Kijevbe, addig a déli partszakaszokat elfoglalják, hogy meglegyen a hídfőállás a Krímig, aztán lehet az utánpótlást is tolni.

Az, hogy itt mi csúszott félre, majd csak később fog kiderülni, de énszerintem simán benne van, hogy egyrészt az ukránok már folyamatosan készültek, az USA is adott nekik infót meg egyebeket, plusz ami most kiszivárgott csecsen hangfelvétel is valszeg megvolt nekik, így fel tudtak készülni.

Az oroszok, most, hogy a déli részeket nappal elfoglalják, haladhatnak tovább Kijev felé, meg látszik, hogy jobban ráfeküdtek, mert elkezdték megszórni őket és valószínű, hogy még ma teljesen bekerítik vagy legalábbis megpróbálják bekeríteni a várost és pár napon belül lerendezni.

Plusz el is kell vágniuk az utánpótlási vonalakat is, ahonnan az ellátmányt kapják az ukránok.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
 m.hvg.hu/vilag/20220227_Gyalogosok_szoritottak_ki_az_utcarol_egy_orosz_tankot__video


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Borzasztó...
És szerencsétlenek nem feltétlenül hivatásos katonák, hanem sorkatonák.


Solymi
Borzaszto, de eletben van.
És ezzel hogy keszult rola felvetel eletben is fog maradni.
Most ez a legfontosabb.
gabokocka
Modjuk az is lehet, hogy pont azt és úgy mondja, amire megtanították a kiképzésen.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 948
business 😊

 mandiner.hu/cikk/20220227_kulfold_ciganyok_ukrajna_orosz_tank_haboru
Elloptak egy orosz tankot a helyi cigányok Herszon megyében
NB2
Ők csak a vasért mentek, aztán hősök lettek 😀

Következő mi lesz, odamennek az oroszokhoz, hogy tesó, meg tudod mondani, hogy mennyi az idő?
De a jármű műszerfalán lévőt mutassad má légyszi.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Amúgy lehet Putyin úgy van vele, hogy elhúzódhat ez a háború, ha már, mert addig is ez foglalja le a Nyugatot, meg erre költik a kiadásokat és a meglévő fegyvereket.
Solymi
Ha lesz NATO-intervenció Ukrajnában akk gyanús nekem h Kína bevonul Tajvanba, a KNDK meg elindul délre...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...