USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 28 007
Hogy ez mekkora egy fasz...
Szépen keveri a tényeket elképzelt szcenáriókkal és persze bújtatott Nyugat ellenességgel...

 index.hu/velemeny/2022/02/27/kgst-orszagkent-szerepelunk-a-medve-halallistajan/?fbclid=IwAR2jiwkpvC-VSq8rX2TZdcp8mxTM6iWnyFXcIKPEXFyjSTpzdVtioImWpw4
Solymi
Szerintem egész korrekt, Kardos átlagos írásaihoz képest mindenképpen.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Harkivet visszafoglalták az ukránok.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
A lengyelek és a svédek után a csehek sem állnak ki az oroszok ellen a vb pótselejtezőkben.
Vrij6
Akkor Putyin csak ki akart jutni a VB-re. Kész.
Heisman
Várjá, akkor a végén ki nyeri? Oroszország, Kína vagy Észak-Korea?
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 033 — I like the Texans, I like who we are
Gyaaaa...




Az komoly lenne... meg is érdemelné ez a mocsadék.

Solymi
Azigen. Ha tényleg specnazosok akkor elég nagy pacsi azoknak akik elfogták. Bár szerintem nem azok. Ők már rendelkeznek infokkal, tuti nem adták volna meg magukat élve.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Hogy ez mekkora egy fasz...
Szépen keveri a tényeket elképzelt szcenáriókkal és persze bújtatott Nyugat ellenességgel...

 index.hu/velemeny/2022/02/27/kgst-orszagkent-szerepelunk-a-medve-halallistajan/?fbclid=IwAR2jiwkpvC-VSq8rX2TZdcp8mxTM6iWnyFXcIKPEXFyjSTpzdVtioImWpw4
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 28 007
A lengyelek és a svédek után a csehek sem állnak ki az oroszok ellen a vb pótselejtezőkben.
Vrij6
Akkor Putyin csak ki akart jutni a VB-re. Kész.
Heisman
Ki fogják őket zárni a selejtezőkről, mint ahogy a szerbekkel tették 1991-től 1996-ig.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
A tegnapi Partizánban ezt a térképet elemezte a 2 egyetemi meghívott.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 376 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
A lengyelek és a svédek után a csehek sem állnak ki az oroszok ellen a vb pótselejtezőkben.
Vrij6
Akkor Putyin csak ki akart jutni a VB-re. Kész.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
A lengyelek és a svédek után a csehek sem állnak ki az oroszok ellen a vb pótselejtezőkben.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Nekem az eddigi események alapján úgy tűnik, mintha az orosz haderő még ma sem igazán erre a fajta hadviselésre lenne kitalálva. Ami nem lenne baj, ha megállna a konfliktus ezen a szinten. Csak az a baj, hogy ha nem áll meg, akkor jön a vörös hadsereges mindent letarolós verzió, amihez viszont száz éve hozzászoktak. 😕
peterk2005
Sajnos ma már vannak arra utaló jelek, hírek, hogy egy "kicsit" lazább lett a gyeplő, ami a civilekkel szembeni védelmet eddig tartotta. Valószínűleg a tábornokok is elmondták neki az eddigi napok tapasztalata alapján, hogy vagy a civilek halnak meg kevesen de akkor ez a sebesség Vlagyimir, vagy haladunk, de akkor lesz halott. Sok. Egyszerűen nincs középút. Akkor lenne, ha a lakosság mellettük lenne, akkor lehetne gyorsan ÉS kevés civil halottal haladni, de ez látványosan nem áll fenn.
MC12
Hát ja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ez a helyzet hogyan állhatott elő? Vajon Putyin tudta előre, hogy ez lesz, és nem érdekelte, így is elrendelte a támadást, előre bekalkulálva ekkora veszteséget is? Vagy olyan rossz inteleket kapott a vezetés, hogy elhitték, hogy az ukránok melléjük állnak? Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb verzió...
peterk2005
Ez az amire csak tippelni lehet idehazáról. Én személy szerint azt gondolom, hogy az orosz cél a Krím és Donyecki szakadár régió szárazföldi összekötése plusz a Herszoni-gát felrobbantása délen, ebben egyébként nem állnak rosszul, sőt, itt állnak a legjobban a három front közül. (délről nem hiszek Kijev irányú támadásban, teljesen értelmetlen lenne).
Keleten Harkovnál valóban rosszul állnak, az meglepetés, azt azért menetből kellett volna körbevenni, hogy ott mi sült el rosszul, azt passz, talán másodlagos erőket küldtek, frissen sorozottakat, tapasztalatlanokat, ha ezt vegyítem az ukrán elszántásággal meg is van a lassúság oka.
Kijevnél én nem gondoltam, hogy az elfoglalása a cél, az rengeteg polgári áldozattal járna, azt hiszem, hittem, hogy a körbezárás a cél, kifárasztás ilyesmi. Egyébként itt nem sem állnak olyan jól az oroszok, ez köszönhető a fentebbi "civilvédő" taktikának és az erős ukrán ellenállásnak. Igazából az a kérdés, hogy hogy dönt az orosz vezérkar, Putyin. Próbálkoznak így tovább, növelik a csapatlétszámot de próbálják alacosnyan tartani a civil áldozatok számát, vagy döntő csapást akarnak mérni. Akkor lesz baj. De van még idejük. Szinte minden elemző 2-3 héttel számol, addig Putyin stabil, abból van még hátra legalább 10 nap.
Szóval nem állnak olyan rosszul az oroszok, mint azt Rubio szeretné, de valószínűleg olyan jól sem, mint a best scenario-juk volt.
MC12
Valszeg az lehet, amit korábban írtam innen-onnan összeszedett infók alapján, hogy gyorsan végig akartak menni Kijevig, leváltani a kormányt, stb. csak éppen hiba csúszott a számításba.

Egyrészt az ottani diverzánsokat el tudták kapni (franc se tudja, hogy mennyire okoztak kemény helyzetet), másrészt a kikerült csecsen hangfelvétel is segített.
Valszeg nyertek pár napot amiatt, mert jól láthatóan, adott pontokon tudtak reagálni.

Aztán mivel bombázni nem nagyon akartak, meg a civilekre is vigyázni kellett, ez lassította a haladást és ebbe még belejött az ellátási zavar.
Azt nem tudom, hogy mennyire számoltak arra, hogy őket az ukrán nép felszabadítónak fogja tekinteni vagy hogy a kormány gyorsan kapitulál. Ha erre, akkor az intel volt nagyon szar vagy jó volt a dezinformáció, de én ezt nem gondolnám, habár ki tudja.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
 index.hu/velemeny/2022/02/27/kgst-orszagkent-szerepelunk-a-medve-halallistajan/?fbclid=IwAR2jiwkpvC-VSq8rX2TZdcp8mxTM6iWnyFXcIKPEXFyjSTpzdVtioImWpw4


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
A Corriere arról is ír, hogy már hétfőn megszülethet az az olasz kormányrendelet, amely alapján fegyvereket is küldhetnek Ukrajnába az orosz csapatok elleni harchoz: rakétavetőket, gépfegyvereket és lőszert. A hadianyag egy légihídon keresztül érkezne a határra, amelyet azután egy konvoj szállítana a rendeltetési helyére.

Olaszország emellett 1350 katonáját bocsátja a NATO rendelkezésére, hogy az Oroszországtól fenyegetett országokba, így Magyarországra és Romániába érkezzenek az Eagle Defense művelet keretében - állítja a Corriere. Különleges egységekről van szó, a tengerészgyalogság kétéltű egységei, ejtőernyősök, hegyi gyalogság, és búvár alakulatok tartoznak közéjük.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
UK közben javaslatot tett a G7-nek, hogy legyen "cap" az orosz energiahordozókra évente.

Azért valaki kedvéért látványosan nyomulnak az angolok ebben a konfliktusban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 995 — balazs.t85@gmail.com
Nem semmi hogy egy ilyen gépet látsz a flightradar-on. Felmerül bennem a kérdés, hogy volt e bármikor bekapcsolva neki a jeladó 😀



Szerkesztette: Nomac
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
KyivPost
@KyivPost
Russian forces in Ukraine near Kherson to "free" Ukrainian banks

 twitter.com/KyivPost/status/1497897308557611019?s=20&t=pten1a3fIbmPu6PnmFC-nA

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 590 — nabege2@yahoo.com
Kína beállna az oroszok mögé ha kiterjedne a háború?
Vagy kik állnának mögéjük?
Mert nem úgy néz ki mintha olyan bazi erősek lennének magukban.
Persze tudom, a legvadabb dolgok messze nincsenek még bevetve.
Bazzani
Kínának ez most még korán van. Katonailag nem tudja felvenni a versenyt az Usákokkal és gazdaságilag sem övék még a fél világ és amerikát még nem gyengítette meg a belső feszültség. Nekik 10-15 év múlva lett volna jó ez a ramazuri.
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 106 — #officialBoliever
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
Ok de csupán négy nap és nem hét telt el.
csebi
Hat ahhoz képest, hogy miket vizionáltak mindenhol, hogy atrohannak Ukrajnán ez elég vérszegény szerintem.
roberto23
Nem tudom mennyire volt az valós vizio, mert ha igen akkor Putyint eléggé félre tájékoztattak. Mert az tényleg úgy lehetett volna ha mindenhol felszabaditokent fogadjak Ivanekat.
csebi
Hat én már nem tudom mire számítottak, de szerintem megy most a brainstorming a Kremlben, az tuti.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Gyaaaa...




Az komoly lenne... meg is érdemelné ez a mocsadék.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 664 — Lucas Scott
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
Ok de csupán négy nap és nem hét telt el.
csebi
Hat ahhoz képest, hogy miket vizionáltak mindenhol, hogy atrohannak Ukrajnán ez elég vérszegény szerintem.
roberto23
Nem tudom mennyire volt az valós vizio, mert ha igen akkor Putyint eléggé félre tájékoztattak. Mert az tényleg úgy lehetett volna ha mindenhol felszabaditokent fogadjak Ivanekat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Fehéroroszország megengedte, hogy az oroszok atomfegyvert telepítsenek a területükre.
Talán belorusz katonák is elindulnak harcolni.
A NATO országok nagy része már saját név alatt fegyvereket tol Ukrajnába.
Az ukrán elnök külföldi emberes segítséget kért.
Az oroszok is egyre durvábban nyomják a lövöldözést.

Ezeket összeadva nem az A) pont felé haladunk.
Mikey
Fehéroroszországban meg is indultak a letartóztatások és a balhé.

Japán közben bejelentette, hogy csatlakozik minden szankcióban az EU-hoz és a NATO-hoz.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 207
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Nekem az eddigi események alapján úgy tűnik, mintha az orosz haderő még ma sem igazán erre a fajta hadviselésre lenne kitalálva. Ami nem lenne baj, ha megállna a konfliktus ezen a szinten. Csak az a baj, hogy ha nem áll meg, akkor jön a vörös hadsereges mindent letarolós verzió, amihez viszont száz éve hozzászoktak. 😕
peterk2005
Sajnos ma már vannak arra utaló jelek, hírek, hogy egy "kicsit" lazább lett a gyeplő, ami a civilekkel szembeni védelmet eddig tartotta. Valószínűleg a tábornokok is elmondták neki az eddigi napok tapasztalata alapján, hogy vagy a civilek halnak meg kevesen de akkor ez a sebesség Vlagyimir, vagy haladunk, de akkor lesz halott. Sok. Egyszerűen nincs középút. Akkor lenne, ha a lakosság mellettük lenne, akkor lehetne gyorsan ÉS kevés civil halottal haladni, de ez látványosan nem áll fenn.
MC12
Hát ja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ez a helyzet hogyan állhatott elő? Vajon Putyin tudta előre, hogy ez lesz, és nem érdekelte, így is elrendelte a támadást, előre bekalkulálva ekkora veszteséget is? Vagy olyan rossz inteleket kapott a vezetés, hogy elhitték, hogy az ukránok melléjük állnak? Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb verzió...
peterk2005
Ez az amire csak tippelni lehet idehazáról. Én személy szerint azt gondolom, hogy az orosz cél a Krím és Donyecki szakadár régió szárazföldi összekötése plusz a Herszoni-gát felrobbantása délen, ebben egyébként nem állnak rosszul, sőt, itt állnak a legjobban a három front közül. (délről nem hiszek Kijev irányú támadásban, teljesen értelmetlen lenne).
Keleten Harkovnál valóban rosszul állnak, az meglepetés, azt azért menetből kellett volna körbevenni, hogy ott mi sült el rosszul, azt passz, talán másodlagos erőket küldtek, frissen sorozottakat, tapasztalatlanokat, ha ezt vegyítem az ukrán elszántásággal meg is van a lassúság oka.
Kijevnél én nem gondoltam, hogy az elfoglalása a cél, az rengeteg polgári áldozattal járna, azt hiszem, hittem, hogy a körbezárás a cél, kifárasztás ilyesmi. Egyébként itt nem sem állnak olyan jól az oroszok, ez köszönhető a fentebbi "civilvédő" taktikának és az erős ukrán ellenállásnak. Igazából az a kérdés, hogy hogy dönt az orosz vezérkar, Putyin. Próbálkoznak így tovább, növelik a csapatlétszámot de próbálják alacosnyan tartani a civil áldozatok számát, vagy döntő csapást akarnak mérni. Akkor lesz baj. De van még idejük. Szinte minden elemző 2-3 héttel számol, addig Putyin stabil, abból van még hátra legalább 10 nap.
Szóval nem állnak olyan rosszul az oroszok, mint azt Rubio szeretné, de valószínűleg olyan jól sem, mint a best scenario-juk volt.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 106 — #officialBoliever
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
Ok de csupán négy nap és nem hét telt el.
csebi
Hat ahhoz képest, hogy miket vizionáltak mindenhol, hogy atrohannak Ukrajnán ez elég vérszegény szerintem.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Fehéroroszország megengedte, hogy az oroszok atomfegyvert telepítsenek a területükre.
Talán belorusz katonák is elindulnak harcolni.
A NATO országok nagy része már saját név alatt fegyvereket tol Ukrajnába.
Az ukrán elnök külföldi emberes segítséget kért.
Az oroszok is egyre durvábban nyomják a lövöldözést.

Ezeket összeadva nem az A) pont felé haladunk.

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 106 — #officialBoliever
Kína beállna az oroszok mögé ha kiterjedne a háború?
Vagy kik állnának mögéjük?
Mert nem úgy néz ki mintha olyan bazi erősek lennének magukban.
Persze tudom, a legvadabb dolgok messze nincsenek még bevetve.
Bazzani
Kizártnak tartom. Kína nem hülye, nagy tételben játszik. Övék Afrika, ami 10 éven belül elkezd hasznot termelni nekik, Amerikának gyártanak mindent szarásig. Nem érdekük a háború.
Amadeus
Egyetértek. Oroszország ezzel teljesen elszigetelte magát. Gazdaságilag meg ebbe a háborúba is belerokkan lassan, ha így folytatódik, nem kell ehhez vh.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 664 — Lucas Scott
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
Ok de csupán négy nap és nem hét telt el.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.