USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Kína beállna az oroszok mögé ha kiterjedne a háború?
Vagy kik állnának mögéjük?
Mert nem úgy néz ki mintha olyan bazi erősek lennének magukban.
Persze tudom, a legvadabb dolgok messze nincsenek még bevetve.
Bazzani
Kizártnak tartom. Kína nem hülye, nagy tételben játszik. Övék Afrika, ami 10 éven belül elkezd hasznot termelni nekik, Amerikának gyártanak mindent szarásig. Nem érdekük a háború.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Hát én azért bízom abban, hogy az atom gombot és a megbolondultakat még az oroszoknál is jópár ajtó választja el egymástól. Annyi, hogy valamelyik ajtó mögött akadnak nem megbolondultak is.
peterk2005
Viszont ha a bolondok többen vannak, és a főember is bolond, akkor sokat nem érnek majd a nem bolondok.
Mikey
Én azt látom, hogy Putyin, Lavrov meg ez a hülye Medvegyev is teljesen bolond.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487

Solymi
Beugrott a COVID miatt panaszkoďó magyar ribanc videója 😂
empty taxi
Nem szép dolog kinevetni a pénzükért rendesen megdolgozó kurvákat, miközben egy csomóan sajnálkoznak itt az orosz katonákon, akik ölni mentek Ukrajnába.
ender1112
akkor nézzék meg a dublini orosz nagykövet menekülését, mer nagyjából várhatóak ijen reakciók


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Hát én azért bízom abban, hogy az atom gombot és a megbolondultakat még az oroszoknál is jópár ajtó választja el egymástól. Annyi, hogy valamelyik ajtó mögött akadnak nem megbolondultak is.
peterk2005
Viszont ha a bolondok többen vannak, és a főember is bolond, akkor sokat nem érnek majd a nem bolondok.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Hát én azért bízom abban, hogy az atom gombot és a megbolondultakat még az oroszoknál is jópár ajtó választja el egymástól. Annyi, hogy valamelyik ajtó mögött akadnak nem megbolondultak is.
peterk2005
Én nagyon félek, hogy nem.

több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.

Solymi
Beugrott a COVID miatt panaszkoďó magyar ribanc videója 😂
empty taxi
Nem szép dolog kinevetni a pénzükért rendesen megdolgozó kurvákat, miközben egy csomóan sajnálkoznak itt az orosz katonákon, akik ölni mentek Ukrajnába.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 687 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Hát én azért bízom abban, hogy az atom gombot és a megbolondultakat még az oroszoknál is jópár ajtó választja el egymástól. Annyi, hogy valamelyik ajtó mögött akadnak nem megbolondultak is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kína beállna az oroszok mögé ha kiterjedne a háború?
Vagy kik állnának mögéjük?
Mert nem úgy néz ki mintha olyan bazi erősek lennének magukban.
Persze tudom, a legvadabb dolgok messze nincsenek még bevetve.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 687 — The only discipline that lasts, is self discipline
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕



Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Bundestagban közben a szabadság és emberiesség elleni háborúnak címkézik Putyin akcióját, nyíltán felvállalják, hogy pénzt tolnak Kijevnek is. AfD teljesen elnyomva.
Amadeus
Elég nagy pálfordulás ez az eddigiekhez képest.
Mikey
Mondjuk a németekre szvsz egyébként is jellemző az élet más területein is h nehezen állnak bele vmibe, de ha igen akk nyomjuk fullba.
empty taxi
Igaz, rájuk tényleg áll az, hogy fullba nyomják a kretént.


Viszont ez aggasztóbb, valszeg csak ezután kezdődnek a durvább dolgok...
ezek szerint várható, hogy Belorusszia is belép a háborúba

 edition.cnn.com/europe/live-news/ukraine-russia-news-02-27-22/h_991f00ad6097574ddd9190a9ca0e812d

“If the talks are rejected, the Ukrainian side shall bear all responsibility for bloodshed," Medinsky said. "But we remain here until 15:00 waiting for a response from the Ukrainian side."

Belarusian President Alexander Lukashenko said Sunday he was "waiting" for Ukraine to come to the country for negotiations with Russia, to be hosted by Belarus.
Solymi
Mondjuk hogy Lukasenkát még nem lőtte fejbe az elmúlt 10 évben egy amerikai kommandó, az a világ egyik leghihetetlenebb dolga számomra.
somoskovig
Mert róla is azt hitték, mint az összes többi populista meg keleti vezetőről, hogy a pénz, észérvek hatnak rá.
Nézd meg, Erdogant is hagyták játszadozni meg rengeteg más országban a diktátorokat, aztán most a fejükre nőtt az összes, aminek meg az emberek isszák meg a levét.
Solymi
Mondjuk egy ilyen CIA féle covert op műveletre, mondjuk az SFOD segítségével hátha van még egy kis remény...
Cowboykarcsi90
Esélytelen sztem. Franc se tudja, hogy a magánvillája hogy néz ki, szerintem azt még egy madár se közelítheti meg úgy, hogy ne állna rajta pár föld-levegő rakéta meg automata fegyverek.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.
Bazzani
Rohadtul afelé haladunk.
Itt vagy az lesz, hogy Putyin valamelyik közeli embere lecsapja vagy nemtom.
Esetleg kiadja Lukashenkonak az ukázt, hogy támadjon, különben baj lesz.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 175 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Viszont ez aggasztóbb, valszeg csak ezután kezdődnek a durvább dolgok...
ezek szerint várható, hogy Belorusszia is belép a háborúba

 edition.cnn.com/europe/live-news/ukraine-russia-news-02-27-22/h_991f00ad6097574ddd9190a9ca0e812d

“If the talks are rejected, the Ukrainian side shall bear all responsibility for bloodshed," Medinsky said. "But we remain here until 15:00 waiting for a response from the Ukrainian side."

Belarusian President Alexander Lukashenko said Sunday he was "waiting" for Ukraine to come to the country for negotiations with Russia, to be hosted by Belarus.
Solymi
Mondjuk hogy Lukasenkát még nem lőtte fejbe az elmúlt 10 évben egy amerikai kommandó, az a világ egyik leghihetetlenebb dolga számomra.
somoskovig
Mert róla is azt hitték, mint az összes többi populista meg keleti vezetőről, hogy a pénz, észérvek hatnak rá.
Nézd meg, Erdogant is hagyták játszadozni meg rengeteg más országban a diktátorokat, aztán most a fejükre nőtt az összes, aminek meg az emberek isszák meg a levét.
Solymi
Mondjuk egy ilyen CIA féle covert op műveletre, mondjuk az SFOD segítségével hátha van még egy kis remény...

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Bundestagban közben a szabadság és emberiesség elleni háborúnak címkézik Putyin akcióját, nyíltán felvállalják, hogy pénzt tolnak Kijevnek is. AfD teljesen elnyomva.
Amadeus
Elég nagy pálfordulás ez az eddigiekhez képest.
Mikey
Mondjuk a németekre szvsz egyébként is jellemző az élet más területein is h nehezen állnak bele vmibe, de ha igen akk nyomjuk fullba.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Mondjuk ha emellett még engedélyezik, hogy a szolgálati felszerelést is magukkal vigyék szabadságra, az már nyílt felhívás a brit hadseregnek, hogy nem baj, ha mentek...

 telex.hu/kulfold/2022/02/27/a-britek-tamogatjak-akik-harcolni-akarnak
somoskovig
brit turisták Harkovban.
Amadeus
Egy pár órával ezelőtt ment egy olyan hír is (nyilván hoax) hogy a francia idegenlégió ukrán tagjai már repülőn vannak Ukrajna felé, felszereléssel együtt.
Cowboykarcsi90
Elméletileg katonák jöhetnek, a felszerelés az valszeg nem.
Zelenszkij felhívást intézett mindenkihez, hogy aki akar, az jöhet harcolni.
osztottam is tweetet róla:



több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ha most választanom kellene, hogy mi fog történni:
A.) Tárgyalási helyzet alakul ki és a dolgok lenyugszanak.
B.) Valaki teljesen bebolondul és világháború lesz.
Én most B-t nyomnék.

több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Bundestagban közben a szabadság és emberiesség elleni háborúnak címkézik Putyin akcióját, nyíltán felvállalják, hogy pénzt tolnak Kijevnek is. AfD teljesen elnyomva.
Amadeus
Elég nagy pálfordulás ez az eddigiekhez képest.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Nekem az eddigi események alapján úgy tűnik, mintha az orosz haderő még ma sem igazán erre a fajta hadviselésre lenne kitalálva. Ami nem lenne baj, ha megállna a konfliktus ezen a szinten. Csak az a baj, hogy ha nem áll meg, akkor jön a vörös hadsereges mindent letarolós verzió, amihez viszont száz éve hozzászoktak. 😕
peterk2005
Sajnos ma már vannak arra utaló jelek, hírek, hogy egy "kicsit" lazább lett a gyeplő, ami a civilekkel szembeni védelmet eddig tartotta. Valószínűleg a tábornokok is elmondták neki az eddigi napok tapasztalata alapján, hogy vagy a civilek halnak meg kevesen de akkor ez a sebesség Vlagyimir, vagy haladunk, de akkor lesz halott. Sok. Egyszerűen nincs középút. Akkor lenne, ha a lakosság mellettük lenne, akkor lehetne gyorsan ÉS kevés civil halottal haladni, de ez látványosan nem áll fenn.
MC12
Hát ja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ez a helyzet hogyan állhatott elő? Vajon Putyin tudta előre, hogy ez lesz, és nem érdekelte, így is elrendelte a támadást, előre bekalkulálva ekkora veszteséget is? Vagy olyan rossz inteleket kapott a vezetés, hogy elhitték, hogy az ukránok melléjük állnak? Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb verzió...
peterk2005
Vagy simán ignorálta a kétkedő hangokat...
empty taxi
Figyelj, ő a vezér, mindenki becsicskítva, a nép kussoltatva, ő az orosz maffia feje is valszeg, szóval vagy az van amit ő mond vagy az van amit ő mond.

Ha X áldozat lesz, akkor X áldozat lesz, de így vagy úgy, benyomulnak Kijevbe, mindent nem fognak tudni egyszerre kivédeni.
Egyébként megnézve az eddig veszteségeit, lehet, hogy számottevő, de úgy összességében nem annyira.
Viszont máshonnan se nagyon fog tudni haderőt elvonni, mert pikk-pakk átugranak a szomszédok területet foglalni, visszafoglalni.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Mondjuk ha emellett még engedélyezik, hogy a szolgálati felszerelést is magukkal vigyék szabadságra, az már nyílt felhívás a brit hadseregnek, hogy nem baj, ha mentek...

 telex.hu/kulfold/2022/02/27/a-britek-tamogatjak-akik-harcolni-akarnak
somoskovig
brit turisták Harkovban.
Amadeus
Jobb, mint ha brit tudósok lennének 😄😁

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 175 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Mondjuk ha emellett még engedélyezik, hogy a szolgálati felszerelést is magukkal vigyék szabadságra, az már nyílt felhívás a brit hadseregnek, hogy nem baj, ha mentek...

 telex.hu/kulfold/2022/02/27/a-britek-tamogatjak-akik-harcolni-akarnak
somoskovig
brit turisták Harkovban.
Amadeus
Egy pár órával ezelőtt ment egy olyan hír is (nyilván hoax) hogy a francia idegenlégió ukrán tagjai már repülőn vannak Ukrajna felé, felszereléssel együtt.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 664 — Lucas Scott
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
"Arról is szólt, hogy az új korszak új energiapolitikát is igényel, ezért a többi között gyorsan fel kell építeni két új terminált, amely cseppfolyósított földgáz (LNG), később pedig egy környezetbarát energiahordozó, a zöldhidrogén fogadására is alkalmas lesz." - szintén Scholz

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 687 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Nekem az eddigi események alapján úgy tűnik, mintha az orosz haderő még ma sem igazán erre a fajta hadviselésre lenne kitalálva. Ami nem lenne baj, ha megállna a konfliktus ezen a szinten. Csak az a baj, hogy ha nem áll meg, akkor jön a vörös hadsereges mindent letarolós verzió, amihez viszont száz éve hozzászoktak. 😕
peterk2005
Sajnos ma már vannak arra utaló jelek, hírek, hogy egy "kicsit" lazább lett a gyeplő, ami a civilekkel szembeni védelmet eddig tartotta. Valószínűleg a tábornokok is elmondták neki az eddigi napok tapasztalata alapján, hogy vagy a civilek halnak meg kevesen de akkor ez a sebesség Vlagyimir, vagy haladunk, de akkor lesz halott. Sok. Egyszerűen nincs középút. Akkor lenne, ha a lakosság mellettük lenne, akkor lehetne gyorsan ÉS kevés civil halottal haladni, de ez látványosan nem áll fenn.
MC12
Hát ja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ez a helyzet hogyan állhatott elő? Vajon Putyin tudta előre, hogy ez lesz, és nem érdekelte, így is elrendelte a támadást, előre bekalkulálva ekkora veszteséget is? Vagy olyan rossz inteleket kapott a vezetés, hogy elhitték, hogy az ukránok melléjük állnak? Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb verzió...
peterk2005
Vagy simán ignorálta a kétkedő hangokat...
empty taxi
Na, az lenne a legrosszabb verzió....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Solymi
Beugrott a COVID miatt panaszkoďó magyar ribanc videója 😂
empty taxi
azaz én is abból idéztem 😀
Amadeus
Az amúgy ha jól tudom fake videó, direkt kicikizve a helyzetet, de aztán a fene se tudja a mai világban.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 327 — Lájkold a zsűrit!
Egy másik Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy szerintük mi volt Putyin eredeti terve:
„Az első 12 órában légi dominancia.
36 óra alatt megsemmisíteni Ukrajna katonai kommunikációs rendszerét.
Megkerülni a főbb városi területeket, elvágni a keleti hadsereget, bekeríteni Kijevet, és 48 órán belül menekülésre bírni a kormányt.
72 órán belül bábkormány felállítása.
Még mindig 0 teljesült a 4 pontból.”
– írta Marco Rubio.
Amadeus
Ez valóban egy reális terv, rendes háború esetén. De akkor nincs megállás 10 percenként amikor a tank elé áll valaki és szépen kérni, hogy menjen már arréb, meg csevegni a helyi lakossággal és figyelni arra, hogy ne lőjek szét mindent ami előttem van. Szóval lehet, hogy volt ilyen terv, de amikor elindultak a csapatok, szerintem nem ez volt a kiadott utasítás, mert egyszerűen a civil lakosság megóvása mellett, figyelembevéve az ország nagyságát, az úthálózatot és a véderő számosságát (200k hivatásos, 1 millió tartalékos, 12 millió mozgósítható) - lehetetlen kategória.
MC12
Nekem az eddigi események alapján úgy tűnik, mintha az orosz haderő még ma sem igazán erre a fajta hadviselésre lenne kitalálva. Ami nem lenne baj, ha megállna a konfliktus ezen a szinten. Csak az a baj, hogy ha nem áll meg, akkor jön a vörös hadsereges mindent letarolós verzió, amihez viszont száz éve hozzászoktak. 😕
peterk2005
Sajnos ma már vannak arra utaló jelek, hírek, hogy egy "kicsit" lazább lett a gyeplő, ami a civilekkel szembeni védelmet eddig tartotta. Valószínűleg a tábornokok is elmondták neki az eddigi napok tapasztalata alapján, hogy vagy a civilek halnak meg kevesen de akkor ez a sebesség Vlagyimir, vagy haladunk, de akkor lesz halott. Sok. Egyszerűen nincs középút. Akkor lenne, ha a lakosság mellettük lenne, akkor lehetne gyorsan ÉS kevés civil halottal haladni, de ez látványosan nem áll fenn.
MC12
Hát ja. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ez a helyzet hogyan állhatott elő? Vajon Putyin tudta előre, hogy ez lesz, és nem érdekelte, így is elrendelte a támadást, előre bekalkulálva ekkora veszteséget is? Vagy olyan rossz inteleket kapott a vezetés, hogy elhitték, hogy az ukránok melléjük állnak? Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb verzió...
peterk2005
Vagy simán ignorálta a kétkedő hangokat...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Mondjuk ha emellett még engedélyezik, hogy a szolgálati felszerelést is magukkal vigyék szabadságra, az már nyílt felhívás a brit hadseregnek, hogy nem baj, ha mentek...

 telex.hu/kulfold/2022/02/27/a-britek-tamogatjak-akik-harcolni-akarnak
somoskovig
brit turisták Harkovban.

criminal lawyer or criminal lawyer?