USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Béke tárgyalásokra amúgy tökéletes lehet BP, NATO és EU tagok vagyunk, de Putyin is szokott járni
Heisman
Jah, meg az orosz kémek is itt vannak már, szóval azzal se kell foglalkozni, lehet van Novicsok is náluk.

Inkább menjenek máshova, jobb lesz az az ukránoknak, nehogy itt essen bajuk "véletlenül".
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 300 — Keep pounding
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
En is ezt gondolom de az meg csak olaj lesz a tuzre

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 108 — #officialBoliever
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
Hat ha így lesz Putyin tényleg egy idióta.

Mártírt csinálni belőle lenne a legnagyobb baromság.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Csehország kezdeményezi, hogy orosz állampolgárok ne kaphassanak vízumot schengeni országokban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 300 — Keep pounding
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Ha nem is bukik Putler, de hogy Zeleskybol 3 nap alatt a legnagyobb ukrán nemzeti host krealta, az biztos...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 376 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Béke tárgyalásokra amúgy tökéletes lehet BP, NATO és EU tagok vagyunk, de Putyin is szokott járni

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.

több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 732
Hogy ez mekkora egy fasz...
Szépen keveri a tényeket elképzelt szcenáriókkal és persze bújtatott Nyugat ellenességgel...

 index.hu/velemeny/2022/02/27/kgst-orszagkent-szerepelunk-a-medve-halallistajan/?fbclid=IwAR2jiwkpvC-VSq8rX2TZdcp8mxTM6iWnyFXcIKPEXFyjSTpzdVtioImWpw4
Solymi
Szerintem ebben nincs semmi bújtatott Nyugat ellenesség, ez a valóság. A Nyugatnak is köze van a kialakult helyzethez, de ez nem menti fel az oroszokat.
Nomac
Ja csak ha ő arra van determinálva, hogy Vladimir nagyfejedelem alatt éljen, akkér mér nem vesz egy traszszibériai vasútjegyet?

vagy ezeket a finom csemegéket kihagyjuk? Putin igényt tarthat aki meg ott van annak kuss a neve...

gyomorforgató
sutianap
Alapvetően nincs olyan történelemtudásom, hogy a leírtakat cáfoljam, de laikusként olvasva, nekem ebből az írásból baromira hiányzik valami konklúzióféle. Ha minden igaz amit leír, akkor is csak utólag okos kapitánynak tűnik. Mert mi oldaná fel ezt az egészet? Mi nem lépünk be az EU-ba, a nyugat továbbra is az osztrák határt jelenti, mindenki kushad, és kiszolgálja az ótvar szar orosz gazdaság érdekeit. Ha meg mindenki ilyen okos volt, és tudta, hogy a nyugati érdekszféra terjeszkedése egy ilyen orosz ellenlépést fog kiváltani, akkor mit keres itt a Roszatom, és a többi hosszútávú orosz beruházás?

Esküszöm nem értem mit akar ez a cikk. Mit gondoljak az utóbbi 25-30 év közép-kelet európai politikájáról. Mi lett volna a helyes? Ha van véleménye, akkor gyáva, hogy nem írja le(Max a sorok között lehet olvasni), ha nincs akkor meg ne írjon arról, hogy én már régen tudtam. Ha van cikke arról, hogy gyerekek ne kössétek magatokat az oroszokhoz, mert háború lesz 10 éven belül akkor megkövetem.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Ha Putyin bukik, akkor Lukasenka talpa alatt fel órán belül a szél fog fütyülni, miközben valami lámpavason himbálózik Minszk főterén.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Itt egy videós összefoglaló az eddigi mozgásokról

 news.sky.com/story/ukraine-russia-war-live-latest-news-putin-kyiv-invasion-12541713
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 969
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM

Solymi
Egyszerűen döbbenetesen inkompetens módon csinálják az oroszok ezt a haborusdit. Küldik ezeket a 6-8-10 jarműves konvojokat légi meg gyalogsági fedezet nélkül a lakott területekre, ahol azon kívül, hogy a polgármester átadja a város kulcsait, sok jó dolog nem történhet velük. Bármelyik házból ellenben kilőhetnek a konvojra pár rakétát, aknát, akármit, ez csak veszteségeket gyártani jó módszer.

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Harkovból közben kizavarták az oroszokat. (FAZ)
Amadeus
Amúgy itt viccelődunk az orosz blitzkriegen a benyabol kifogyott tankokkal de északon elég gyorsan Kijevbe értek és a Krímbol is kitörtek viszonylag könnyen. Az egyetlen ami láthatóan lassítja a haladást az épp a keleti rész. Harkovot már kb első napon el kellett volna foglalniuk ehhez képest ott szórakoznak még mindig.
csebi
Hát tekintve a távolságokat, Kijevig olyan nehéz nem volt eljutni 2.5 nap alatt, ottani méretekben egy köpésre van a fehérorosz határtól. Itt van ez a térkép az állítólagos jelenlegi helyzetről (nem tudom mennyire hiteles, ezt találtam a twitteren. ha valaki megerősíteni vagy cáfolni tudja, tegye meg legyen szíves). Ez alapján a térkép alapján ez eddig minden, csak nem blitzkrieg. Ahhoz már a fél országnak legalább pirosnak kellene lennie. Ehelyett délen a Krím már az övék volt, az ottani piros nagy része nem most lett az. Keleten is a piros területek jó része már az volt. Úgyhogy légi bombázások és egy kevés előre haladás itt meg ott a határok mentén. És Kijev. Ez inkább egy precíziós fegyveres államcsíny kísérletre hasonlít, mint villámháborúra. Ha Kijev nem lesz meg, akkor egy sikertelen államcsíny kísérletre. Attól félek, hogy ha nem lesz meg, akkor jön a desperation mode és a furkósbot. 😕


peterk2005
A tegnapi Partizánban ezt a térképet elemezte a 2 egyetemi meghívott.
empty taxi
szóval
1. a Krím fölött gyorsan lehet haladni, sokminden nincs ott, ha jók az elbeszélések békeidőben is ( értsd SZU) kedden meg szombaton lehetett zuhanyozni

stratégiai szempontból Mariupol meg Odessza számít lényegesen

2. Nem tiszta, hogy akar átkarolni, a Kiev az teljesen külön? A krími egységek egyercsak Dnyipronak fordulnak?

óriás hiba szerintem az átkarolás Dnyipróval meg Zaporozseccal, főleg ha a kievi hadoszlopt is várni kellene

3. ami lényeges volt az ukránok megerősítették, Mariupol, Harkov, Csernyitököm - volt idejük amíg Vladimir nagyfejedelem masíroztatta a népet, kismmalac kismalac engeggybe

itt érzek gixert, hogy csak a Dnyeszer bal parti felvonulásra számítottak, a csernobilire nem

4. ha bekeríti Kievet, a civileket ki kell engednie, meg a "civilek" is mennek velük, mer ha jön az anyag oda ember is kell

ebben az esetben is Dnyipróra raknám a zsugát


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Kurva gyorsan eszkalálódik a helyzet...
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Asszem a franciák jelezni akarnak valamit...

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Pár katona már ott van a közelben.
Kell tartani egy közvélemény kutatást, hogy ki akar szabadsága menni és megnézni a ukrán városokat.

több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 995 — balazs.t85@gmail.com
Az ukrán média tényleg jól tálalja, hallottakat keveset mutat, minden ilyen részsikerről van videó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Olaszország után Franciaország is lezárta a légterét.
Hollandia, Szlovákia és Magyarország még kitart 😊


Solymi
Kíváncsi leszek, sikerül-e ebben is majd utolsónak lenni.
Vrij6
Sztem holtverseny lesz 😀
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Olaszország után Franciaország is lezárta a légterét.
Hollandia, Szlovákia és Magyarország még kitart 😊


Solymi
Kíváncsi leszek, sikerül-e ebben is majd utolsónak lenni.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Közben figyelő szemeteket Minszkre vessétek, valami van a levegőben. Új helyzet, ha Lukasenkonak belső tüntetésekre kell készülnie.
Szokol
Most kellen megdönteni ezt a hulladék faszfejet.
Vrij6
Az még szép lenne, ha ott kirobbanna egy polgárháború...
Még a végén oda is behívná az oroszokat felszabadítani.
Solymi
Szerintem nem kell hívni őket, hiszen már ott vannak.
Mikey
Úgy értem, még többet, hosszabb távú maradásra, biztosítani az országot 😊
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
A lengyelek és a svédek után a csehek sem állnak ki az oroszok ellen a vb pótselejtezőkben.
Vrij6
Akkor Putyin csak ki akart jutni a VB-re. Kész.
Heisman
Ki fogják őket zárni a selejtezőkről, mint ahogy a szerbekkel tették 1991-től 1996-ig.
Kampman
Nem meri ezt megcsinalni a szovetseg.
Stez
tegnap mikor elkezdtem ezt a témát feszegetni, majd leharapták a fejem, hogy senki nem akarja a sportolókat büntetni
nah azóta csak ilyenek jönnek velem szemben
NB2
A sportolokat kevesbe buntetik azert, maximum a klubtulajokat es szponzorokat, amik beivodtak nehany csapathoz (lasd Schalke).

De ketlem, hogy az evek ota papirpocs FIFA-UEFA, amelyik meg a szuperliganal is csak bohockodott es igazabol a nepharag mentette meg a rivalis bajnoksag megalakulasatol, az most hirtelen akkor fogja es dobja az oroszokat, akik az arabok mellett uralnak csomo mindent, es elkepesztoen magas az erdekeltseg oda-vissza a szervezetekkel.

Ergo nem, szerintem nem merik ezt meglepni.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Olaszország után Franciaország is lezárta a légterét.
Hollandia, Szlovákia és Magyarország még kitart 😊

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 208
Meg elv már kezdte valaki a rémhírterjesztést tegnap SMSben is, 30-as számról írták hogy be kell vonulni.
zacknorb
Az biztos h a HM küldött a héten küldött egy körlevelet a többi tárcának h küldjék el azoknak a szervezeti egységeknek a nevét, ahonnan nem lehet besorozni a férfi közszolgákat.
empty taxi
Az Önkéntes Tartalékosokat is hívták, most még lehetett választani, hogy mennek-e a határra, vagy van halaszthatatlan dolguk, de szóltak, hogy amennyiben eszkalálódik a helyzet, akkor nem fogják kérdezni, menni kell.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Közben figyelő szemeteket Minszkre vessétek, valami van a levegőben. Új helyzet, ha Lukasenkonak belső tüntetésekre kell készülnie.
Szokol
Most kellen megdönteni ezt a hulladék faszfejet.
Vrij6
Az még szép lenne, ha ott kirobbanna egy polgárháború...
Még a végén oda is behívná az oroszokat felszabadítani.
Solymi
Szerintem nem kell hívni őket, hiszen már ott vannak.