USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Szesze New York Giants 21 102 — Giants fan
Kíváncsi leszek, hogy ez a tárgyalás mennyire lesz életképes.. sok minden el fog most dőlni akármire is jutnak.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 magyarnemzet.hu/kulfold/2022/02/putyin-allitolag-majd-felrobban-duheben

Azt hitte, hogy az egész háború könnyű lesz, és mindennel kész lesznek egy-négy napon belül

A dokumentum szerint a kudarc oka az, hogy az oroszoknak nem volt megfelelő taktikájuk. A tervük arra épült, hogy majd pánikot keltenek, hogy a lakosság és a hadsereg megadja magát, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pedig elmenekül. Arra számítottak, hogy Harkiv már az első napon elesik, mire az összes többi város követi, így elkerülik a vérontást. Az oroszokat sokkolta az az ellenállás, amivel találkoztak.

Moszkvának amiatt is fájhat a feje, hogy a háború napi húszmilliárd dollárba kerül.

Közben legfeljebb három-négy napra elegendő rakétájuk maradt, nincs elég fegyverük, és ezt a gyáraik sem tudják pótolni. Az észt képviselő azt írja, úgy számolnak,

ha az ukránok tíz napig kihúzzák, akkor az oroszokat tárgyalásra kényszeríthetik.

Bazze és igazam lett ezek szerint: a világ legszarabb ever blöffje.

Szerkesztette: Amadeus the Young

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Valami lehetőséget kellene neki adni, hogy "méltósággal" ki tudjon ebből a helytetből keveredni amibe hozta magát.
Szerintem már Ő is visszakozna, csak nem teheti mert nem akarja kiröhögtetni magát.
bcsarli
Nem úgy tűnik, végigviszi amit elkezdett.
Az ő olvasatában mind Belorusz, mind Ukrajna orosz terület, az ő pályája.
Lukasenko azt csinálja amit ő mond, különben sanyi.

Ukránok most balhéznak, úgyhogy megy és helyrepofozza őket.
Remélem nem Zelenszkij megy tárgyalni, mert simán elképzelem, hogy kinyírják.
Akár valami kiskatona is, aki "önhatalmúlag, parancs ellenére" tette.

Ráadásul most, hogy a Nyugat belengette, hogy kész felvenni Ukrajnát az EU-ba és lázítást próbál eszközölni a fehéroroszoknál, elég ideges lett, szóval ő simán veheti ezt a területére behatolásnak és egyezmények felrúgásának.

Ebben meg Kína támogatni fogja HK, Tajvan meg a Dél-Kínai tenger miatt is.

Szóval kurvára eszkalálódik a helyzet.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Egyre inkább attól félek, hogy a szankciók kontraproduktívak lesznek és egy ellehetetlenített ország élén, egy jövőkép nélüli sebzett vad beláthatatlan következményű lépésre szánja el magát...
Határozottan nem értek a témához, de szeméj szerint nem tartom jó megoldásnak a jelenlegi nyugati reakciót. Ukrajnának ez már késő lesz, de ha valóban nagy hatású a csomag, akkor könnyen kétségbeesett reakcióba hajszolhatja Putyint.
Az elmúlt néhány nap nyugati válaszát én részben szerecsenmosdatásnak tartom, bár értem, hogy jelenleg más értelmes megoldás nincs. A megelőzés lett volna fontos, de azt mindkét oldal keményen elbaxta 😕
clbass
Mit kéne tenni? Engedni Putyinnak? Helyreállítani a 97 előtti állapotot és visszatérni a kgst-be? Zárójelbe tenni az elmúlt 30 évet?
Amadeus
Írtam, hogy nem nagyon van más megoldás, bár egy lassabb kivéreztetést "biztonságosabbnak" tartottam volna a jelen helyzetben. Nem kell megorrolni a véleményemre, csak azért mert a fősodortól csak egy lehajtóval arrébb van! Pláne, hogy igazából - a részben reális - félelmemet osztottam meg...
clbass
én is reális félelmemet osztom meg. Nem Ukrajna volt itt a lényeg, hanem a teljes ex-szovjet érdekszféra visszaépítése a kelet-német határtól Törökországig.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Egyre inkább attól félek, hogy a szankciók kontraproduktívak lesznek és egy ellehetetlenített ország élén, egy jövőkép nélüli sebzett vad beláthatatlan következményű lépésre szánja el magát...
Határozottan nem értek a témához, de szeméj szerint nem tartom jó megoldásnak a jelenlegi nyugati reakciót. Ukrajnának ez már késő lesz, de ha valóban nagy hatású a csomag, akkor könnyen kétségbeesett reakcióba hajszolhatja Putyint.
Az elmúlt néhány nap nyugati válaszát én részben szerecsenmosdatásnak tartom, bár értem, hogy jelenleg más értelmes megoldás nincs. A megelőzés lett volna fontos, de azt mindkét oldal keményen elbaxta 😕
clbass
Mit kéne tenni? Engedni Putyinnak? Helyreállítani a 97 előtti állapotot és visszatérni a kgst-be? Zárójelbe tenni az elmúlt 30 évet?
Amadeus
Írtam, hogy nem nagyon van más megoldás, bár egy lassabb kivéreztetést "biztonságosabbnak" tartottam volna a jelen helyzetben. Nem kell megorrolni a véleményemre, csak azért mert a fősodortól csak egy lehajtóval arrébb van! Pláne, hogy igazából - a részben reális - félelmemet osztottam meg...
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Valami lehetőséget kellene neki adni, hogy "méltósággal" ki tudjon ebből a helytetből keveredni amibe hozta magát.
Szerintem már Ő is visszakozna, csak nem teheti mert nem akarja kiröhögtetni magát.
bcsarli
Megromlott egészsége miatt bármikor visszavonulhat, mint anno Jelcin 😉
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
 telex.hu/gazdasag/2022/02/27/romania-csehorszag-nemzetkozi-befektetesi-bank
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
En is ezt gondolom de az meg csak olaj lesz a tuzre
gabokocka
Igen. De nem latom azt a forgatokonyvet, ahol o ezt tuleli. Igy, hogy nem hagyja el Ukrajnat es nem kert a kimenekitesbol. Eleg badass pali, csak az eletevel fizet ezert szerintem.
Stez
És ezzel megmenti az országát.
somoskovig
Vagy nem. Amig VP nem fedi fel minden lapjat, nem irnam le. Meg mindig nem tudom elhinni, hogy ennyire elszamolta volna magat.

Ugyhogy en ovatosan varok egyelore. Foglalmam sincs, mi lehet a hosszutavu celja.
Stez
Most megy az etetés. Mindenki elkönyveli hogy nem olyan erősek mégsem, aztán akkor beizzítanak.
Mikey
Hat ha már az atommal kell fenyegetőzni elég szarul állhat a haborusdija.
roberto23
Csak lesz valaki aki lerántja a piros gombról mert még nem ment el teljesen a valóság érzete.
samu09
Latszolag ott nincsenek ilyenek sajnos.
Stez
Biztos, hogy vannak, de ez eddig csak beszéd.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Valami lehetőséget kellene neki adni, hogy "méltósággal" ki tudjon ebből a helytetből keveredni amibe hozta magát.
Szerintem már Ő is visszakozna, csak nem teheti mert nem akarja kiröhögtetni magát.
bcsarli
megvan a régi Jean vicc, miszerint meg lehet-e fogni a fingot?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 565 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Valami lehetőséget kellene neki adni, hogy "méltósággal" ki tudjon ebből a helyzetből keveredni amibe hozta magát.
Szerintem már Ő is visszakozna, csak nem teheti mert nem akarja kiröhögtetni magát.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
En is ezt gondolom de az meg csak olaj lesz a tuzre
gabokocka
Igen. De nem latom azt a forgatokonyvet, ahol o ezt tuleli. Igy, hogy nem hagyja el Ukrajnat es nem kert a kimenekitesbol. Eleg badass pali, csak az eletevel fizet ezert szerintem.
Stez
És ezzel megmenti az országát.
somoskovig
Vagy nem. Amig VP nem fedi fel minden lapjat, nem irnam le. Meg mindig nem tudom elhinni, hogy ennyire elszamolta volna magat.

Ugyhogy en ovatosan varok egyelore. Foglalmam sincs, mi lehet a hosszutavu celja.
Stez
Most megy az etetés. Mindenki elkönyveli hogy nem olyan erősek mégsem, aztán akkor beizzítanak.
Mikey
Hat ha már az atommal kell fenyegetőzni elég szarul állhat a haborusdija.
roberto23
Csak lesz valaki aki lerántja a piros gombról mert még nem ment el teljesen a valóság érzete.
samu09
Latszolag ott nincsenek ilyenek sajnos.

több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 033 — I like the Texans, I like who we are
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
En is ezt gondolom de az meg csak olaj lesz a tuzre
gabokocka
Igen. De nem latom azt a forgatokonyvet, ahol o ezt tuleli. Igy, hogy nem hagyja el Ukrajnat es nem kert a kimenekitesbol. Eleg badass pali, csak az eletevel fizet ezert szerintem.
Stez
És ezzel megmenti az országát.
somoskovig
Vagy nem. Amig VP nem fedi fel minden lapjat, nem irnam le. Meg mindig nem tudom elhinni, hogy ennyire elszamolta volna magat.

Ugyhogy en ovatosan varok egyelore. Foglalmam sincs, mi lehet a hosszutavu celja.
Stez
Most megy az etetés. Mindenki elkönyveli hogy nem olyan erősek mégsem, aztán akkor beizzítanak.
Mikey
Hat ha már az atommal kell fenyegetőzni elég szarul állhat a haborusdija.
roberto23
Csak lesz valaki aki lerántja a piros gombról mert még nem ment el teljesen a valóság érzete.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 21 102 — Giants fan
Nem volt kérdés, hogy el fogunk jutn a nukleáris fenyegetőzéshez, hisz nincs semmi más adu Putyin kezében. Viszont szinte biztos, hogy eredendően későbbre tartogatta ezt..
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Air Force Falcons 4 108 — #officialBoliever
Hát nem tudom egyelőre hamarabb látom, hogy Putyin vagy (esetleg és) Lukasenka bukik, mint Zelenszkij.
Jughead
Szerintem sajnos elkapjak es megolik par napon belul.
Stez
En is ezt gondolom de az meg csak olaj lesz a tuzre
gabokocka
Igen. De nem latom azt a forgatokonyvet, ahol o ezt tuleli. Igy, hogy nem hagyja el Ukrajnat es nem kert a kimenekitesbol. Eleg badass pali, csak az eletevel fizet ezert szerintem.
Stez
És ezzel megmenti az országát.
somoskovig
Vagy nem. Amig VP nem fedi fel minden lapjat, nem irnam le. Meg mindig nem tudom elhinni, hogy ennyire elszamolta volna magat.

Ugyhogy en ovatosan varok egyelore. Foglalmam sincs, mi lehet a hosszutavu celja.
Stez
Most megy az etetés. Mindenki elkönyveli hogy nem olyan erősek mégsem, aztán akkor beizzítanak.
Mikey
Hat ha már az atommal kell fenyegetőzni elég szarul állhat a haborusdija.

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #PaksiFC

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 175 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Egyre inkább attól félek, hogy a szankciók kontraproduktívak lesznek és egy ellehetetlenített ország élén, egy jövőkép nélüli sebzett vad beláthatatlan következményű lépésre szánja el magát...
Határozottan nem értek a témához, de szeméj szerint nem tartom jó megoldásnak a jelenlegi nyugati reakciót. Ukrajnának ez már késő lesz, de ha valóban nagy hatású a csomag, akkor könnyen kétségbeesett reakcióba hajszolhatja Putyint.
Az elmúlt néhány nap nyugati válaszát én részben szerecsenmosdatásnak tartom, bár értem, hogy jelenleg más értelmes megoldás nincs. A megelőzés lett volna fontos, de azt mindkét oldal keményen elbaxta 😕
clbass
És akkor szerinted mit kéne csinálniuk?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Egyre inkább attól félek, hogy a szankciók kontraproduktívak lesznek és egy ellehetetlenített ország élén, egy jövőkép nélüli sebzett vad beláthatatlan következményű lépésre szánja el magát...
Határozottan nem értek a témához, de szeméj szerint nem tartom jó megoldásnak a jelenlegi nyugati reakciót. Ukrajnának ez már késő lesz, de ha valóban nagy hatású a csomag, akkor könnyen kétségbeesett reakcióba hajszolhatja Putyint.
Az elmúlt néhány nap nyugati válaszát én részben szerecsenmosdatásnak tartom, bár értem, hogy jelenleg más értelmes megoldás nincs. A megelőzés lett volna fontos, de azt mindkét oldal keményen elbaxta 😕
clbass
Mit kéne tenni? Engedni Putyinnak? Helyreállítani a 97 előtti állapotot és visszatérni a kgst-be? Zárójelbe tenni az elmúlt 30 évet?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593
Nos tehát, közeledik a 'mindenki mutassa a lapjait' pillanat.

Tony Adams
tomz
Nana. Ez nagyon nana.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487

Solymi
akkor igaz, en Gomelt olvastam konkret helyszinnek, de a folyo is megteszi.
csebi
Gitler, golokauszt, gomel


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Egyre inkább attól félek, hogy a szankciók kontraproduktívak lesznek és egy ellehetetlenített ország élén, egy jövőkép nélüli sebzett vad beláthatatlan következményű lépésre szánja el magát...
Határozottan nem értek a témához, de szeméj szerint nem tartom jó megoldásnak a jelenlegi nyugati reakciót. Ukrajnának ez már késő lesz, de ha valóban nagy hatású a csomag, akkor könnyen kétségbeesett reakcióba hajszolhatja Putyint.
Az elmúlt néhány nap nyugati válaszát én részben szerecsenmosdatásnak tartom, bár értem, hogy jelenleg más értelmes megoldás nincs. A megelőzés lett volna fontos, de azt mindkét oldal keményen elbaxta 😕
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 519 — Colts Fan

Solymi
UPDATE: Ukrainian sources say they will negotiate with Belarusians, not with Russians.

“The negotiations will take place in the border in Gomel region. Aiming to prevent Belarus from participating the war”

— Pravda Ukraine
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 668 — Lucas Scott

Solymi
akkor igaz, en Gomelt olvastam konkret helyszinnek, de a folyo is megteszi.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487

Solymi
M.Pali Tökölre mén...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Nos tehát, közeledik a 'mindenki mutassa a lapjait' pillanat.



Tony Adams
tomz
Az a baj, hogy a lapjai helyett mást mutat és kicsi.

criminal lawyer or criminal lawyer?