USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
NB2
Kampanyidoszak van. Ha meteor kozelitene a Föld felé, szerintem azt is leszarnák. Majd aprilis 4en(!!!) udvozlik a bevonulo orosz csapatokat kb.
Vrij6
Azt is ráfognák Sorosra, Brüsszelre, Gyurcsányra, Karácsonyra és a libernyákokra. 😊
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Crimea was Anschluss. Donbas was Sudetenland. Those who didn't see this in 2014 are acting surprised now, but there is no need to guess what Putin wants next.
It's all happened before.

Kharkiv is not in Donbas. It is not in the territory claimed by "DPR" or "LPR." Putin is attempting a complete takeover and wholesale annexation of the second biggest nation in Europe.
Borbinho
Ez oké, csak azt nem magyarázta még el senki, hogy ebben Putyinnak meg az oroszoknak mégis mi olyan nagyon jó? Minek nekik egész Ukrajna? Az egész ország egy pusztulat. Ami ért valamit a ruszkik szemszögéből (Krím-fsz), az már az övék.
warr_b
Édesem a legnagyobb biznic a háború, mivel a tulajdonviszonyok átrendeződnek - ami egy ukráné volt, hopp megy a vonatra. Utána még jóvátételt is fizethetsz.

De szerintem Putin álma a Csornoje more, egy orosz déltenger, ráadàsul ha följön a fal, akkor a pajtikák se szökdöshetnek errearra, erre, nem, arra me csak Szotyi lesz meg Nyalta s a dobbermanok őrizik őket...

| Mekkori hüje vót Benyovsky, hogy nem einstandolta Madagaszkárt, ejj micsodival jobb fogás, mint a nyamvand FrantzJosefFőd |

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Mondjuk én egyet tudok elképzelni, hogy neki tényleg beakadt ez a szovjet világbirodalom újrateremtés dolog...

És ehhez az első lépés Ukrajna, amolyan tesztjelleggel. Ha itt nem lép közbe a Nyugat és/vagy Usa, akkor a többi egykori tagköztársaság (üzbégek, türkmének, kazahok stb stb) esetén még annyira sem fogja a kisujját sem mozdítani.
Még egyedül a balti államokat gondolnám esetleg úgy-ahogy biztonságban, de persze a jó ég tudja...
warr_b
Engem az érdekel, hogy mit csinálna a NATO, az USA, de úgy az egész nyugati világ, ha Putyin nem csak ezt a két kis területet, plusz egy kis aprót foglalna el, hanem valóban elmenne Kijevig vagy tovább, úgy, hogy az ukránok nem tudnák megállítani...

Annak úgy elég rossz üzenete lenne, hogy azért nem lép senki semmit, mert akkor az nyílt hadüzenet lenne és ha USA beszáll akkor Kína is fickándozna vagy mi?
USA meg nem hiszem, hogy be merne szállni, mert elegük van már a háborúsdiból, Biden lehet hamar megbukna.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Crimea was Anschluss. Donbas was Sudetenland. Those who didn't see this in 2014 are acting surprised now, but there is no need to guess what Putin wants next.
It's all happened before.

Kharkiv is not in Donbas. It is not in the territory claimed by "DPR" or "LPR." Putin is attempting a complete takeover and wholesale annexation of the second biggest nation in Europe.
Borbinho
Ez oké, csak azt nem magyarázta még el senki, hogy ebben Putyinnak meg az oroszoknak mégis mi olyan nagyon jó? Minek nekik egész Ukrajna? Az egész ország egy pusztulat. Ami ért valamit a ruszkik szemszögéből (Krím-fsz), az már az övék.
warr_b
Jelkép.

Putyin minden látszat ellenére továbbra is csak egy troll, akinek vannak harckocsijai. Ha nyílt háborút indít Ukrajna ellen, az minden bizonnyal a hatalma vége lesz. Próbálja megtörni elsősorban a Nyugatot. Ezért rendelte oda OV-t, de ott végül (egyelőre) győzött a józan ész.

Tudom, fizetős, de meg lehet kerülni:  444.hu/2022/02/23/putyin-rafinalt-beszede

Hibátlanul szedte össze a beszéd fontos elemeit a Magyari

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
Mondjuk én egyet tudok elképzelni, hogy neki tényleg beakadt ez a szovjet világbirodalom újrateremtés dolog...

És ehhez az első lépés Ukrajna, amolyan tesztjelleggel. Ha itt nem lép közbe a Nyugat és/vagy Usa, akkor a többi egykori tagköztársaság (üzbégek, türkmének, kazahok stb stb) esetén még annyira sem fogja a kisujját sem mozdítani.
Még egyedül a balti államokat gondolnám esetleg úgy-ahogy biztonságban, de persze a jó ég tudja...
warr_b
Már csak Ukrajna hiányzott lényegében. Kazahsztáni bevonulás utána már nem maradt lényegében releváns isztán ország.
csebi
Öhm, ennyire nem követtem, azokba az országokba is bevonultak fegyveresen? Vagy kisajátítottak isztáni területeket?
warr_b
Mé linkelgetnek ide a srácok szerinted?😊 a délutáni telex cikk jól leírja a dolgokat
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 696 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mondjuk én egyet tudok elképzelni, hogy neki tényleg beakadt ez a szovjet világbirodalom újrateremtés dolog...

És ehhez az első lépés Ukrajna, amolyan tesztjelleggel. Ha itt nem lép közbe a Nyugat és/vagy Usa, akkor a többi egykori tagköztársaság (üzbégek, türkmének, kazahok stb stb) esetén még annyira sem fogja a kisujját sem mozdítani.
Még egyedül a balti államokat gondolnám esetleg úgy-ahogy biztonságban, de persze a jó ég tudja...
warr_b
Már csak Ukrajna hiányzott lényegében. Kazahsztáni bevonulás utána már nem maradt lényegében releváns isztán ország.
csebi
Öhm, ennyire nem követtem, azokba az országokba is bevonultak fegyveresen? Vagy kisajátítottak isztáni területeket?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 648 — Lucas Scott
Mondjuk én egyet tudok elképzelni, hogy neki tényleg beakadt ez a szovjet világbirodalom újrateremtés dolog...

És ehhez az első lépés Ukrajna, amolyan tesztjelleggel. Ha itt nem lép közbe a Nyugat és/vagy Usa, akkor a többi egykori tagköztársaság (üzbégek, türkmének, kazahok stb stb) esetén még annyira sem fogja a kisujját sem mozdítani.
Még egyedül a balti államokat gondolnám esetleg úgy-ahogy biztonságban, de persze a jó ég tudja...
warr_b
Már csak Ukrajna hiányzott lényegében. Kazahsztáni bevonulás utána már nem maradt lényegében releváns isztán ország.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
NB2
Kampanyidoszak van. Ha meteor kozelitene a Föld felé, szerintem azt is leszarnák. Majd aprilis 4en(!!!) udvozlik a bevonulo orosz csapatokat kb.
Vrij6
egy hete volt 😀
 www.origo.hu/tudomany/20220216-veszelyes-aszteroida-erkezik.html
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 696 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mondjuk én egyet tudok elképzelni, hogy neki tényleg beakadt ez a szovjet világbirodalom újrateremtés dolog...

És ehhez az első lépés Ukrajna, amolyan tesztjelleggel. Ha itt nem lép közbe a Nyugat és/vagy Usa, akkor a többi egykori tagköztársaság (üzbégek, türkmének, kazahok stb stb) esetén még annyira sem fogja a kisujját sem mozdítani.
Még egyedül a balti államokat gondolnám esetleg úgy-ahogy biztonságban, de persze a jó ég tudja...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
Crimea was Anschluss. Donbas was Sudetenland. Those who didn't see this in 2014 are acting surprised now, but there is no need to guess what Putin wants next.
It's all happened before.

Kharkiv is not in Donbas. It is not in the territory claimed by "DPR" or "LPR." Putin is attempting a complete takeover and wholesale annexation of the second biggest nation in Europe.
Borbinho
Legszivesebben kb. ugy akarja szetzuzni az ukranokat, mint Hitler a lengyeleket.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 696 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Crimea was Anschluss. Donbas was Sudetenland. Those who didn't see this in 2014 are acting surprised now, but there is no need to guess what Putin wants next.
It's all happened before.

Kharkiv is not in Donbas. It is not in the territory claimed by "DPR" or "LPR." Putin is attempting a complete takeover and wholesale annexation of the second biggest nation in Europe.
Borbinho
Ez oké, csak azt nem magyarázta még el senki, hogy ebben Putyinnak meg az oroszoknak mégis mi olyan nagyon jó? Minek nekik egész Ukrajna? Az egész ország egy pusztulat. Ami ért valamit a ruszkik szemszögéből (Krím-fsz), az már az övék.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Crimea was Anschluss. Donbas was Sudetenland. Those who didn't see this in 2014 are acting surprised now, but there is no need to guess what Putin wants next.
It's all happened before.

Kharkiv is not in Donbas. It is not in the territory claimed by "DPR" or "LPR." Putin is attempting a complete takeover and wholesale annexation of the second biggest nation in Europe.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
NB2
azt a szemetet nincs értelme olvasni. de például reggel hallgattam a retró rádiót egy kis ideig és ha jól rémlik, ott sem lett megemlítve az ukrajnai helyzet semmilyen szinten.
pfefe8
Ja, ez az alku része: azt játszotok zenében amit akartok, azt mondtok amit akartok mínusz politika, de a híreket mi szerkesztjük központilag.

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
NB2
Kampanyidoszak van. Ha meteor kozelitene a Föld felé, szerintem azt is leszarnák. Majd aprilis 4en(!!!) udvozlik a bevonulo orosz csapatokat kb.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
NB2
azt a szemetet nincs értelme olvasni. de például reggel hallgattam a retró rádiót egy kis ideig és ha jól rémlik, ott sem lett megemlítve az ukrajnai helyzet semmilyen szinten.

Steelers fan
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 24.hu/kulfold/2022/02/22/usa-kijev-moszkva-trollkodas/
Nem rossz 😊
ender1112
Ez nagyon kemény volt az usától. Bámulatosan trollkodik egy olyan ország, ami a bennszülött őslakosok és a szinesbőrű rabszolgák csontjaira és abból épült.
pfefe8
Milyen szerencseje volt Almos vezernek es a 7 tepertonek hogy az orszagot feherek csontjaira epitette, mert csak az hianyozna mar MO-nak hogy "szinesboru" problemaja legyen
no
Egy szóval sem mondtam, hogy az őseink különbözetek a kor más népeihez képest. Azt viszont álszentnek tartom, hogy az usa bárkinek is kioktatást tartson bármiből. Ők még a 60-as hetvenes években is "állatoknak " tartották elég sok helyen a szines bőrű honfitársaikat, plusz szegregáció magasiskolája, stb. Manapság is komoly problémák feszítik a társadalmukat ilyen téren. Ezért én kikérem magamnak, hogy ők engem (mint magyar állampolgárt) kioktassanak bármilyen címszó alatt.
pfefe8
60 eve az arjak irtottak aki nem, nalunk a ciganykerdes megoldott? Hagyjuk ezeket az alszent dolgokat.
Rabszolgasag velejaroja sok rossz dolog es mindig letezett mindenhol, max nem volt szines. Ne a tortenelembol magyarazzuk meg a dolgokat, se az oroszok se az USA. Abbol tanulniuk kellene.
no
Sajnos nem megoldott most sem a cigánykérdés nálunk, de ez szinte csak a politikusok felelőssége a rendszer váltás óta. Ugyanis idáig egyetlen politikusnak sem volt érdeke, hogy ezt a kérdést megoldják, javítsák. 4 évente kellett a szavazatuk és ezért megvették őket kilóra és utána elfelejtették őket. Ettől még áll, hogy engem az usa és az oroszok se oktassanak ki(ahhoz nagyon értenek) etnikai, stb kérdésekben hogyan kellene viselkednem.
pfefe8
persze hogy csak a politikusok sara, nyilván nincs meg egy alapfokú rasszizmus a társadalom jelentős részében.
slowmotion
Szerintem a magyar társadalom nem rasszistább mint másik társadalmak. Én arra gondolok, hogy ami pénz elköltöttek a rendszerváltás óta annak nagy része teljesen rosszul lett elköltve a felzárkóztatásukra. A cél nem a felzárkózás volt, hanem a négyévenkénti szavazatvásárlás mikor mennyiért. Teljesen vállalhatatlan figurák tömkelege volt a cigányság oldaláról a húsos fazék közelében minden egyes kormány alatt és ez megfelelt az aktuális hatalomnak.

Steelers fan
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
origo-t amúgy totál hidegen hagyja az ukrajnai helyzet, fontosabb a baloldal folyamatos lejáratása
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
 24.hu/kulfold/2022/02/22/usa-kijev-moszkva-trollkodas/
Nem rossz 😊
ender1112
Ez nagyon kemény volt az usától. Bámulatosan trollkodik egy olyan ország, ami a bennszülött őslakosok és a szinesbőrű rabszolgák csontjaira és abból épült.
pfefe8
Milyen szerencseje volt Almos vezernek es a 7 tepertonek hogy az orszagot feherek csontjaira epitette, mert csak az hianyozna mar MO-nak hogy "szinesboru" problemaja legyen
no
Egy szóval sem mondtam, hogy az őseink különbözetek a kor más népeihez képest. Azt viszont álszentnek tartom, hogy az usa bárkinek is kioktatást tartson bármiből. Ők még a 60-as hetvenes években is "állatoknak " tartották elég sok helyen a szines bőrű honfitársaikat, plusz szegregáció magasiskolája, stb. Manapság is komoly problémák feszítik a társadalmukat ilyen téren. Ezért én kikérem magamnak, hogy ők engem (mint magyar állampolgárt) kioktassanak bármilyen címszó alatt.
pfefe8
60 eve az arjak irtottak aki nem, nalunk a ciganykerdes megoldott? Hagyjuk ezeket az alszent dolgokat.
Rabszolgasag velejaroja sok rossz dolog es mindig letezett mindenhol, max nem volt szines. Ne a tortenelembol magyarazzuk meg a dolgokat, se az oroszok se az USA. Abbol tanulniuk kellene.
no
Sajnos nem megoldott most sem a cigánykérdés nálunk, de ez szinte csak a politikusok felelőssége a rendszer váltás óta. Ugyanis idáig egyetlen politikusnak sem volt érdeke, hogy ezt a kérdést megoldják, javítsák. 4 évente kellett a szavazatuk és ezért megvették őket kilóra és utána elfelejtették őket. Ettől még áll, hogy engem az usa és az oroszok se oktassanak ki(ahhoz nagyon értenek) etnikai, stb kérdésekben hogyan kellene viselkednem.
pfefe8
persze hogy csak a politikusok sara, nyilván nincs meg egy alapfokú rasszizmus a társadalom jelentős részében.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
A pénzcsap elzárása csak azt hozza majd elő, hogy az oroszok a kínaiakkal lepaktálnak és megfektetik a dollár világpénz mivoltát.

Nyilván addig is az EU szájhősködik és morális alapon szépen tökön lövi magát sokadjára
FLZOLI
Kína és Oroszország lehet most közeledik, de nem véletlen, hogy korábban sem voltak nagy barátok. A közös ellenség átmenetileg összehozhatja őket persze, de az elsődleges piac(ok) Kínának, mind az oroszok ellen vezet be éppen szankciókat.
Klaci79
Persze fájni fog ez mindenkinek, de a szükség nagy úr lesz.

Kína és a ruszkik között főleg területi viták vannak, azt ha el tudják simítani akkor elviekben nincs akadálya a "barátságnak"
FLZOLI
hát de nem fogják elsimítani azokat.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 648 — Lucas Scott
 telex.hu/kulfold/2022/02/23/orosz-viszonylatban-az-a-normalis-ami-most-tortenik-nem-jo-hogy-mi-vagyunk-a-szomszedai-de-altalaban-ezt-szokta-csinalni

Egész jó interjú.
Mikey
mar a heti valaszos podcasttal is kitunt az osszes tobbi megnyilatkozo kozul

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
 karpathir.com/2022/02/23/rendkivuli-allapotot-vezethetnek-be-egesz-ukrajnaban/

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
Ésik szépen összeszedte:  www.facebook.com/208589289639801/posts/1309342189564500/?d=n

több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
 telex.hu/kulfold/2022/02/23/orosz-viszonylatban-az-a-normalis-ami-most-tortenik-nem-jo-hogy-mi-vagyunk-a-szomszedai-de-altalaban-ezt-szokta-csinalni

Egész jó interjú.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
Ukrainian Rada approved a bill on legalizing firearms for civilians in first reading.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Mióta szankciózgat az oroszokkal a nyugat? Azóta ezerszer hallhattuk ,hogy majd most tönkremennek, megviseli őket végérvényesen és sarokba lesznek szorítva, stb. Ezzel szemben ideig óráig igen, de minden egyes szankciót a javukra fordítottak. Lehet sorolni a mezőgazdaságtól kezdve a többit is. Az erejüket az is jellemzi, hogy konfrontációt még az usa és a nató sem vállal velük szemtő szemben, csak közvetetten az ukránokon keresztül és ott sem fegyveres harcot. Az ns2-re nincs most sem szükség végérvényesen. A jelenlegi vezetékeken a szerződésekben megállapodott gáz eljut nyugatra. Kérdés, hogy ez milyen áron és mennyi gáz jön a jövőben. Van Lng gáz is korlátozott mértékben, sokkal nagyobb környezetszennyezéssel mint a sima földgáz, és ami nagyon fontos drágán. Természetesen az lng is megoldás európának, csak sokkal több pénzért és még sokat kell költeni a kapacitás növelésére. Kína pedig senkiben sem bízik, ahogy az oroszok sem. Viszont az biztos, hogy mindketten a legkevésbé bíznak az usaban és a nyugatban. Márpedig vannak és lesznek közös érdekeik. Kína nem akar majd kétfrontos "háborút", ezért az oroszokkal sohasem lesz olyan a viszonya mint az usával és a nyugattal. Az oroszok gazdaságilag sem vetélytársai kínának, viszont a nyersanyagokra szüksége van, amit onnan meg tud kapni.
pfefe8
Ez nettó hülyeség amit írsz.

Oroszország egyfőre jutó GDP-je (halvány barna Kína):


Semmit nem fordítottak a javukra, 2008-as szinten van a gazdaságuk, látványos: esik a gazdaság, háború. Aztán elmérték magukat, és még mélyebbre zuhantak.
Gyurma Pappa
Mióta szankciózgat az oroszokkal a nyugat? Azóta ezerszer hallhattuk ,hogy majd most tönkremennek, megviseli őket végérvényesen és sarokba lesznek szorítva, stb. Ezzel szemben ideig óráig igen, de minden egyes szankciót a javukra fordítottak. Lehet sorolni a mezőgazdaságtól kezdve a többit is. Az erejüket az is jellemzi, hogy konfrontációt még az usa és a nató sem vállal velük szemtő szemben, csak közvetetten az ukránokon keresztül és ott sem fegyveres harcot. Az ns2-re nincs most sem szükség végérvényesen. A jelenlegi vezetékeken a szerződésekben megállapodott gáz eljut nyugatra. Kérdés, hogy ez milyen áron és mennyi gáz jön a jövőben. Van Lng gáz is korlátozott mértékben, sokkal nagyobb környezetszennyezéssel mint a sima földgáz, és ami nagyon fontos drágán. Természetesen az lng is megoldás európának, csak sokkal több pénzért és még sokat kell költeni a kapacitás növelésére. Kína pedig senkiben sem bízik, ahogy az oroszok sem. Viszont az biztos, hogy mindketten a legkevésbé bíznak az usaban és a nyugatban. Márpedig vannak és lesznek közös érdekeik. Kína nem akar majd kétfrontos "háborút", ezért az oroszokkal sohasem lesz olyan a viszonya mint az usával és a nyugattal. Az oroszok gazdaságilag sem vetélytársai kínának, viszont a nyersanyagokra szüksége van, amit onnan meg tud kapni.
pfefe8
Ez nettó hülyeség amit írsz.

Oroszország egyfőre jutó GDP-je (halvány barna Kína):


Semmit nem fordítottak a javukra, 2008-as szinten van a gazdaságuk, látványos: esik a gazdaság, háború. Aztán elmérték magukat, és még mélyebbre zuhantak.
Gyurma Pappa
Egy főre eső, az nem rossz. Csak a kínaik tízszer annyian vannak, és úgy már más a helyzet 😉
ender1112
Azért ne tegyünk úgy, mintha Ukrajna egy életképes ország lett volna és nem a bűnszervezetek plussz a nehézipar/környezetromboló termelés tartotta volna fent az oligarcha réteget, miközben 10 milliók élnek nyomorban posztszovjet szeméttelepeken.
FLZOLI
Pont mint az oroszok, csak azokat meg az olaj és a földgáz segíti ki, márameddig.
ender1112
Hát azért nem éppen:

 countryeconomy.com/countries/compare/ukraine/russia
FLZOLI
Ennyivel többet ér az olaj és a földgáz a keleti nehéziparnál.

Szerkesztette: ender1112