NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Nem csupán ennyit sikerült kiolvasni ebből. Csak nekem meg abból van elegem, hogy a szövetségnek semmi feladata, hanem nekünk van dolgunk. Ami igaz is, de attól még a szövetségnek a dolga biztosítani azokat a feltételeket amelyek megteremtik azokat a lehetőségeket, hogy a csapatok együttműködhessenek.

És amúgy is amit írtam az a legfontosabb. Addig amíg társadalmi munkában van csinálva ez az egész, addig ez a dolog így fog állni. Mert én mindig a saját érdekeinket fogom nézni nem a másikét és tudom, hogy mindenki így tesz. Aki meg mást mond az hazudik.
több mint 12 éve
HZsóka 67
Mert olyan sokan kapnak fizetést azok közül akik az amerikaifocival foglalkoznak Magyarországon. Mindenki társadalmi munkában csinálja ezt, úgyhogy ez nem kifogás.Bruce
Kedves Bruce! Csupán ennyit sikerült kiolvasni abból, amit írtam???
Személy szerint én nem csupán kifogásokat keresek, annál sokkal jobban érdekel a megoldás.
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Mert olyan sokan kapnak fizetést azok közül akik az amerikaifocival foglalkoznak Magyarországon. Mindenki társadalmi munkában csinálja ezt, úgyhogy ez nem kifogás.
több mint 12 éve
HZsóka 67
Mostanában csak olvasgatok....De a szövetség toporog szerintem évek óta egy helyben.
Nincs támogatva új , vagy régóta szövetségen kívül működő csapatok felkarolása.
Nem hiszem hogy a szövetség vergődött volna akármelyik tévénél hogy figyi itt a Cannes vagy a Wolves nézd miket csinálnak, a nyomorult nézhetetlen műsoridőtöket feldobjuk csak kérünk 2 operatőrt. Ja csak a" MAFSZ szerzői jogdíjjai" gondolom probléma lenne.
A magyar amerikaifoci ingyen is csak kb a lakosság 1% érdekli .Pénzért meg ki fog kapkodni utánna.

Junior . A legfontosabb lenne. hogy ne 40 éves fejjel ( mikor már van egy kis tőke) kezdjék a játékosok a pályafutást és 3 év után (mire elindulna a "amatőr sportkarrier) kikukázzák magukat.

Utazgatás 2-3000 kilóméterek. f@szság. amikor még volt DIVI,DIVII,DIVIII annyi csapat volt hogy nem is emlékszem mennyi meccsünk volt,akkor sem lehetett 5 kistérségi roundot lenyomni aztán nem napi 600 kilómétereket utazni.akár oda vissza vágókkal.
Szóval szerintem a Szövetség hibája az egész. A csapatok már évek óta vergődnek, próbálkoznak stbstb nincs rajtuk több bőr....szerintem

Már nem is tudom mit akartam. :mad: 😂 :rolleyes:

És tényleg nem vágom mi volt a sasoknál a háttérben. DE folt ez az akadémia dolog.....besz@rt az egész.de ötletnek jó volt ,mindenki drukkolt.
Ha valami magán tönkre megy az országban de szükség van rá ,és alapból jó akkor az állam kibasz mindenkit, fegyelmit oszt,pénzt von el DE az alpkoncepciót átveszi,működteti , nem hagya veszni.
Itt a szövetség az állam............Patkany
Ritkán írok, de most "ellenállhatatlan" kényszer hatására reagálnék:

A szövetség nem más, mint a tagszervezet által létrehozott társadalmi szervezet, tehát nem kellene úgy beszélni, mintha nem a mi hibánk lenne például az egyhelyben topogás és „társai”.

szövetség = tagszervezetek (ami azt jelenti, hogy mi döntünk a saját jövőnkről és sorsunkról!!!)

Addig, amíg rendszeresen fontos témákat tárgyaló közgyűléseken a 22 érintett tagszervezetekből mindössze 12-14 csapat képviselteti magát, és azok közül is csak néhány vezető vesz részt aktívan a megfelelő felkészüléssel, addig nem kellene ilyen módon ezt a kérdést kisarkítani.

A csapatok vergődése pedig nem hárítható át senkire, ez véleményem szerint minden csapat saját maga által generált probléma. Nincs utánpótlás még junior szinten sem, nemhogy serdülő (14-16), netán ifi (12-14) szinten sem.
(… elmondanám Ausztriában választható opció a junior alatti korcsoportokban, hogy a 9, vagy a 11 fős csoportban indítod a csapatot, vagyis kétféle lehetőség is rendelkezésre áll. Gondolom, hogy sokan únják az osztrák hívatkozásokat, de ha egyszer van egy jól és régóta működő rendszer, miért ne lehetne azt másolni a megfelelő itthoni adaptációkkal?)
Toborozni kell, aminél azonban nehezebb feladat megtartani azokat, akik beadják a derekukat. Ez pedig megfelelő tervezés és szervezettség nélkül nem fog menni.

Aztán amit tapasztalok, nincs semmi összefogás a tagszervezetek között, hiába írogatunk levelet a csapatvezetőknek fontos kérdésekről, néhány budapesti csapat összefogásában, még válasz sincs, nemhogy előrelépés. Azt tapasztalom, hogy pályán kívül is riválisként kezeli egymást a csapatok jó része, pedig ennek nem lenne szabad így lennie, sokat tanulhatnánk egymástól, az egyéb együttműködések lehetőségéről már nem is beszélve.

Szóval én azt javaslom, gondoljátok ezt végig, mielőtt a szövetség vezetésére próbáljátok a problémák döntő többségét lőcsölni. Jelenleg van jó néhány ember, aki igen komoly munkát végez a szövetség vezetésében, működtetésében, mindezt társadalmi munkában, a sportág iránti elkötelezettség okán.
Hozzátenném, hogy egy ekkora szervezet működtetése meghaladja a középvállalat kategóriát, ahol a menedzsment ezért igen komoly fizetést tud kapni a versenyszférában. Amennyiben ettől lényegesen többet és jobbat akarunk, akkor ezt társadalmi munkában senki nem fogja pusztán érzelmi okokból elvállalni, vagy elvégezzük mi a munkát, vagy a zsebünkbe kell nyúlni és megfizetni egy profi vezetést.
Mindenki számára nyitva áll a lehetőség, ha elégedetlen, hogy ennek hangot adjon a megfelelő fórumon, pl. közgyűlés, vagy ne adj Isten munkát is vállalhat, amiből van bőven és megmutathatja hogyan kell ezt jól, vagy jobban csinálni.

Elnézést, ha kicsit hosszú voltam, de már nagyon elegem van ebből az értelmetlen másokra mutogatásból, addig pedig amíg ezeket a problémákat nem ismeri fel és nem kezeli a tagszervezetek döntő többsége, addig bizony a farok fogja csóválni a kutyát Uraim!!!
Arról már nem is beszélve, hogy ezzel a tendenciával a sportágunk meg komoly sebeséggel csúszik bele a "lecsóba".
több mint 12 éve
HZsóka 67
Kezdetnek:
"b) A Divízió I. osztályú bajnokságban részt vevő sportszervezet képviselteti magát a 2012. évi junior bajnokságban, ha az alábbi feltételek bármelyikét teljesíti: Saját jogán nevez a bajnokságba, A Divízió I. osztályba történő feljutás első évében a sportszervezetet türelmi idő illeti meg. A türelmi idő alatt elfogadható, ha a sportszervezet valamely más sportszervezettel együttműködésben indít csapatot - függetlenül attól, hogy a nevezés a saját vagy a másik együttműködő sportszervezet nevében történik - feltéve, hogy az erről szóló írásos megállapodás másolatát a nevezéssel egy időben a Versenybizottságnak megküldi. Egy bajnokság során egy sportszervezet csak egy együttműködésben vehet részt. Az együttműködésben részt vevő sportszervezetek mentesülnek a junior korú sportolóik egymás közötti átigazolás/kölcsönadás kapcsán fizetendő díj megfizetése alól. Az együttműködésben részt vevő sportszervezetek mindegyikének teljesítenie kell a Versenykiírás 4. a) pontjában meghatározott, tartozásmentességre vonatkozó feltételeket (NAV igazolás, MAFSZ felé tartozás). Az együttműködés lehetősége kizárólag az utánpótlás, junior korcsoportban vehető igénybe."

A versenyengedélyből is próbálunk faragni a junioroknál, folyik az egyezkedés, aki ma ellátogat a szövetségi találkozóra, az erről is kaphat infót.

Mindig feljön a támogatás kérdése, de amíg mi fizetünk úgyis mindent, addig nincs miből. Egyszerű a képlet, ha van 30 gyerek, aki befizet azért legalább 100.000 Ft-ot egy hónapban tagdíjban, akkor nagyjából önfinanszírozó lehet a dolog. El kell érni a létszámot valahogy.Kori
Ez a kezdeményezés tetszik így, bár úgy érzem, hogy ez akkor csak egy évre szól, mert utána már ugye nincsen türelmi idő senkinek és nem lehet együtt indulni, tehát nem is kell kölcsönadni/átigazolni.
Egyébként az érdekelne, hogy mondjuk mi nem együttműködésben, de átigazolunk 5 junior játékost a bajnokságra egy másik csapattól, akiknek nincs lehetőségük indulni a juniorban (5-en vannak), de örülnének ha a fiataljaik versenyezhetnének. Mondjuk mi meg nem megyünk bele abba, hogy együttműködés legyen mert akkor elveszíthetjük a DIV I-es jogot, akkor ebben az esetben már fizetnünk kell ha jól értem.

Meg a másik, hogy a felnőttek között akkor nem lehet együttműködés?Bruce
Ausztriában a junior bajnokság INGYENES ! ! ! Ezt Hurrikánék tudták/tudják . . .kutya76
Már többször leírtam, de most ismét: ebben az évben nem volt nevezési díj Ausztriában, az előző években 700 euró volt és 1000 euró kaució.
Január 12-én lesz a junior ligaülés, akkor hirdetik ki a 2012-ben érvényes szabályokat.
Akit érdekel, azzal szívesen megosztjuk majd az információkat.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Ez ugy müködik mint az ország befizetsz egy csomó lovét és nem kapsz érte semmit ezt nálunk nagyon jol tudják csinálni
...

Mindig feljön a támogatás kérdése, de amíg mi fizetünk úgyis mindent, addig nincs miből. Egyszerű a képlet, ha van 30 gyerek, aki befizet azért legalább 100.000 Ft-ot egy hónapban tagdíjban, akkor nagyjából önfinanszírozó lehet a dolog. El kell érni a létszámot valahogy.Kori
Mi mindent fizet a szövetség? Mármint, a bajnokság költségeit fedezik a nevezési költségek, a bíró és edzőképzés szintén önköltséges, az edzőtáborok dettó, Pro Bowl (vagy All-Star) meg már évek óta nincs. Viszont van havi 22x30.000 ft bevétel, ami 660.000 ft-ot jelent (tudom, hogy nincs olyan hónap, amikor minden csapat fizetne, de ez most csak elmélet). Akkor mire megy el az az usque 7,2 millió évente? (őszintén kérdezem, kivételesen nincs bennem szarkazmus. Mivel nem olyan csapatban játszom, ami a szövetség tagja, ezért nem férek hozzá a szövetség pénzügyi kimutatásaihoz sem)Zorddd
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Mi mindent fizet a szövetség? Mármint, a bajnokság költségeit fedezik a nevezési költségek, a bíró és edzőképzés szintén önköltséges, az edzőtáborok dettó, Pro Bowl (vagy All-Star) meg már évek óta nincs. Viszont van havi 22x30.000 ft bevétel, ami 660.000 ft-ot jelent (tudom, hogy nincs olyan hónap, amikor minden csapat fizetne, de ez most csak elmélet). Akkor mire megy el az az usque 7,2 millió évente? (őszintén kérdezem, kivételesen nincs bennem szarkazmus. Mivel nem olyan csapatban játszom, ami a szövetség tagja, ezért nem férek hozzá a szövetség pénzügyi kimutatásaihoz sem)Zorddd
Ezt ne tőlem kérdezd.


több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
...

Mindig feljön a támogatás kérdése, de amíg mi fizetünk úgyis mindent, addig nincs miből. Egyszerű a képlet, ha van 30 gyerek, aki befizet azért legalább 100.000 Ft-ot egy hónapban tagdíjban, akkor nagyjából önfinanszírozó lehet a dolog. El kell érni a létszámot valahogy.Kori
Mi mindent fizet a szövetség? Mármint, a bajnokság költségeit fedezik a nevezési költségek, a bíró és edzőképzés szintén önköltséges, az edzőtáborok dettó, Pro Bowl (vagy All-Star) meg már évek óta nincs. Viszont van havi 22x30.000 ft bevétel, ami 660.000 ft-ot jelent (tudom, hogy nincs olyan hónap, amikor minden csapat fizetne, de ez most csak elmélet). Akkor mire megy el az az usque 7,2 millió évente? (őszintén kérdezem, kivételesen nincs bennem szarkazmus. Mivel nem olyan csapatban játszom, ami a szövetség tagja, ezért nem férek hozzá a szövetség pénzügyi kimutatásaihoz sem)


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi puszaKopasz98
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?Ricsi56
Fórumos csapat nem lesz, én a lelátóról fogok üvölteni minden fórumtagnak, aki a pályán lesz + a rókakomáknak külön, ha indulnak. Mindenkit szeretettel várok 😊

De ha egyszer megnyerem az ötöslottót, akkor mindenkinek csináltatok egyéni mezt-gatyát és elküldöm postán 😊JSanyo
😕 😕 😕 😕 de miéééért enm 😕((

Crushers #12
több mint 12 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi puszaKopasz98
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?Ricsi56
Fórumos csapat nem lesz, én a lelátóról fogok üvölteni minden fórumtagnak, aki a pályán lesz + a rókakomáknak külön, ha indulnak. Mindenkit szeretettel várok 😊

De ha egyszer megnyerem az ötöslottót, akkor mindenkinek csináltatok egyéni mezt-gatyát és elküldöm postán 😊

több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Ausztriában a junior bajnokság INGYENES ! ! ! Ezt Hurrikánék tudták/tudják . . .kutya76
Ott azért máshogy működnek a dolgok.
De azért egy magyar csapatnak az utazások miatt az is elég drága. De ezt múltkor beszéltük is itt.
több mint 12 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?sLyNz
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?Ricsi56
Dehogy vannak a versenykiírásban! Azok mind a MAFSZ játékszabálykönyvében található meg! 😉kisdani
hopsz..akkor kevertem a kettőt, sorry😀😀

......
több mint 12 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?Ricsi56
tavaly benne volt, hogy csak sima átlászót lehet használnisLyNz
http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110311-2011mafszjatekszabalyok.pdfkisdani
szóval nem😕 köszönöm.

......
több mint 12 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?sLyNz
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?Ricsi56
tavaly benne volt, hogy csak sima átlászót lehet használnisLyNz
http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110311-2011mafszjatekszabalyok.pdf


Wolverines #79 C
több mint 12 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?sLyNz
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?Ricsi56
tavaly benne volt, hogy csak sima átlászót lehet használni

......
több mint 12 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?sLyNz
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?Ricsi56
Dehogy vannak a versenykiírásban! Azok mind a MAFSZ játékszabálykönyvében található meg! 😉


Wolverines #79 C
több mint 12 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
Kezdetnek:
"b) A Divízió I. osztályú bajnokságban részt vevő sportszervezet képviselteti magát a 2012. évi junior bajnokságban, ha az alábbi feltételek bármelyikét teljesíti: Saját jogán nevez a bajnokságba, A Divízió I. osztályba történő feljutás első évében a sportszervezetet türelmi idő illeti meg. A türelmi idő alatt elfogadható, ha a sportszervezet valamely más sportszervezettel együttműködésben indít csapatot - függetlenül attól, hogy a nevezés a saját vagy a másik együttműködő sportszervezet nevében történik - feltéve, hogy az erről szóló írásos megállapodás másolatát a nevezéssel egy időben a Versenybizottságnak megküldi. Egy bajnokság során egy sportszervezet csak egy együttműködésben vehet részt. Az együttműködésben részt vevő sportszervezetek mentesülnek a junior korú sportolóik egymás közötti átigazolás/kölcsönadás kapcsán fizetendő díj megfizetése alól. Az együttműködésben részt vevő sportszervezetek mindegyikének teljesítenie kell a Versenykiírás 4. a) pontjában meghatározott, tartozásmentességre vonatkozó feltételeket (NAV igazolás, MAFSZ felé tartozás). Az együttműködés lehetősége kizárólag az utánpótlás, junior korcsoportban vehető igénybe."

A versenyengedélyből is próbálunk faragni a junioroknál, folyik az egyezkedés, aki ma ellátogat a szövetségi találkozóra, az erről is kaphat infót.

Mindig feljön a támogatás kérdése, de amíg mi fizetünk úgyis mindent, addig nincs miből. Egyszerű a képlet, ha van 30 gyerek, aki befizet azért legalább 100.000 Ft-ot egy hónapban tagdíjban, akkor nagyjából önfinanszírozó lehet a dolog. El kell érni a létszámot valahogy.Kori
Ez a kezdeményezés tetszik így, bár úgy érzem, hogy ez akkor csak egy évre szól, mert utána már ugye nincsen türelmi idő senkinek és nem lehet együtt indulni, tehát nem is kell kölcsönadni/átigazolni.
Egyébként az érdekelne, hogy mondjuk mi nem együttműködésben, de átigazolunk 5 junior játékost a bajnokságra egy másik csapattól, akiknek nincs lehetőségük indulni a juniorban (5-en vannak), de örülnének ha a fiataljaik versenyezhetnének. Mondjuk mi meg nem megyünk bele abba, hogy együttműködés legyen mert akkor elveszíthetjük a DIV I-es jogot, akkor ebben az esetben már fizetnünk kell ha jól értem.

Meg a másik, hogy a felnőttek között akkor nem lehet együttműködés?Bruce
Ausztriában a junior bajnokság INGYENES ! ! ! Ezt Hurrikánék tudták/tudják . . .



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?sLyNz
iylenek a versenykiirásban vannak?? 😮
és van a stopli maximális méretéröl is benne?

Crushers #12
több mint 12 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
a versenykiírásban nemigazán találtam a visor színére kitérő részt, akkor most ez azt eredményezi hogy sötétítettet is lehet használni?

......
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
"ja..meg amikor mentünk a Bluedevils 1 ellen, ooo.. de durva volt" 😊 😂 😂

Crushers #12
több mint 12 éve
VT 123
Békéscsaba Raptors (Békéscsaba)
Budapest Cowboys
Budapest Cowboys 2 (Budapest)
Budapest Eagles (Budapest)
Budapest Titans
Budapest Titans 2 (Budapest)
Újpest Bulldogs (Budapest
Budapest Wolves (Budapest)
Budapest Wolves2 (Budapest)
Budapest Wolves Juniors (Budapest)
Budapest Wolves Ladies (Budapest)
Dabas Sparks (Dabas)
Debrecen Gladiators (Debrecen)
Eger Heroes (Eger)
Fehérvár Enthroners (Székesfehérvár)
Győr Sharks (Győr)
Győr White Sharks (Győr)
Haladás Crushers (Szombathely)
Jászberény Wolverines (Jászberény)
Kaposvár Golden Fox (Kaposvár)
Keszthely Thunderstorms (Keszthely)
Kistarcsa FirebirdS (Kistarcsa)
Lenti Wildboards (Lenti)
Miskolc Steelers (Miskolc)
Mosonmagyaróvár Warriors (Mosonmagyaróvár)
Nagykanizsa Demons (Nagykanizsa)
Nyíregyháza Tigers (Nyíregyháza)
Pécs Gringos (Pécs)
Szekszárd Bad Bones (Szekszárd)
Szeged Bats (Szeged)
Haladás Crushers (Szombathely)
Szolnok Soldiers (Szolnok)
Veszprém Wildfires (Veszprém)
Zala Predators (Zalaegerszeg)
Gorillák (Dunaújváros)
Hurriccanes
Cannes junior
Nyiregyháza Tigers
Isaszeg Pirates
Tata Mustangs
Bp Rebels

Ezek a csapatok mind képesek voltak mérkőzéseket kupákat játszani.ha valakit kihagytam bocsiPatkany
Heej, de jó is volt, mikor jöttek a francia fiatalok csapatba tömörülve kupát játszani (Cannes Junior)

😀
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi puszaKopasz98
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?

Crushers #12
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Komló Miners?
Vác Pitbulls?
Budapest Bears?

Nem volt egy kupa ahol ők is nyomták?DeadEnd
???de ezek "kis" csapatok nem? csak arénén idulgattak?!

Crushers #12
több mint 12 éve
Kopasz98 93
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi pusza
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Komló Miners?
Vác Pitbulls?
Budapest Bears?

Nem volt egy kupa ahol ők is nyomták?