NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
szerintem nem volt annyira uncsi a győrkávbojx meccs. Szabi aszittem többet fog futni, meg hát azért qb nélkül nehéz nyerni. a 81es srác jól tolta, de a 25-stől többet vártam volna.. 😕Kopasz98
és meik csapatban a 81,25 ??? 😊

a szabiiiiii ???? 😮 hát ez hogy lehet??? indult a Rebels is?? vagy átigazols valahova csak lemaradtam róla?? vagy msot mia helyzet??Ricsi56
Cowboysban játszott az ősszel, ahogy láttam.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
szerintem nem volt annyira uncsi a győrkávbojx meccs. Szabi aszittem többet fog futni, meg hát azért qb nélkül nehéz nyerni. a 81es srác jól tolta, de a 25-stől többet vártam volna.. 😕Kopasz98
és meik csapatban a 81,25 ??? 😊

a szabiiiiii ???? 😮 hát ez hogy lehet??? indult a Rebels is?? vagy átigazols valahova csak lemaradtam róla?? vagy msot mia helyzet??

Crushers #12
több mint 12 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
+1 11???

Crushers #12
több mint 12 éve
HZsóka 67
Szóval én azt javaslom, gondoljátok ezt végig, mielőtt a szövetség vezetésére próbáljátok a problémák döntő többségét lőcsölni. Jelenleg van jó néhány ember, aki igen komoly munkát végez a szövetség vezetésében, működtetésében, mindezt társadalmi munkában, a sportág iránti elkötelezettség okán.
Hozzátenném, hogy egy ekkora szervezet működtetése meghaladja a középvállalat kategóriát, ahol a menedzsment ezért igen komoly fizetést tud kapni a versenyszférában. Amennyiben ettől lényegesen többet és jobbat akarunk, akkor ezt társadalmi munkában senki nem fogja pusztán érzelmi okokból elvállalni, vagy elvégezzük mi a munkát, vagy a zsebünkbe kell nyúlni és megfizetni egy profi vezetést.
Mindenki számára nyitva áll a lehetőség, ha elégedetlen, hogy ennek hangot adjon a megfelelő fórumon, pl. közgyűlés, vagy ne adj Isten munkát is vállalhat, amiből van bőven és megmutathatja hogyan kell ezt jól, vagy jobban csinálni.Elnézést, ha kicsit hosszú voltam, de már nagyon elegem van ebből az értelmetlen másokra mutogatásból, addig pedig amíg ezeket a problémákat nem ismeri fel és nem kezeli a tagszervezetek döntő többsége, addig bizony a farok fogja csóválni a kutyát Uraim!!!
Arról már nem is beszélve, hogy ezzel a tendenciával a sportágunk meg komoly sebeséggel csúszik bele a "lecsóba".

Ez a tendencia már évek óta tart. Ebben megegyezhetünk. A játékosokra szintén kár mutogatni heti 3X 100% edzésen, mind úgy hogy tagdíj meg ilyen nevezési olyan igazolási meccsenként 2-3 ezres költség.
Ha ezt a fórumot nem üzemeltetné valaki akkor egy olyan mint én aki nem edző, nem játékos, nem csapattulajdonos és nem közgyűlési, szövetségi tag egy mondatot nem hallana arról,hogy ez van magyarországon....
Azt meg (és nem értek a joghoz) a MAFSZ harcolta ki hogy szakszövetség legyen és kizárólagos jogai legyenek magyarországon.......akkor nem értem ezt a multimenedzsment sok feladat dolgot, valakik aláírták.lehet rajtuk számonkérni. Biztos voltak rövid illetve hosszútávú tervek.Nem tudom ezek hogy sikerültek......Patkany
Pont ezért van itt az ideje a változásnak, mert ez az állapot nem tartható fenn a továbbiakban.

Soha senki nem mutogatott a játékosokra, nekik valóban az a dolguk, hogy teljes erőbedobással készüljenek a meccsekre, ott pedig a lehető legjobb eredményt érjék el. Na és a fizikai és mentális erőbedobáson felül még anyagi áldozatot is kell hozniuk? Bizony kell, mert amíg a sportág nem fog olyan színvonalat elérni, hogy egy befektető értelmét lássa pénz belerakni, vagy egy szponzor a „beáldozott” pénzét nem tartja kellően megtérülőnek, és nem rak bele egy petákot sem, addig nincs más lehetőség, bizony elengedhetetlenül szükséges a sportolók hozzájárulása.
Erről „beszélek”, de úgy tűnik, többen nem igazán akarjátok megérteni.

… és már megint: nem a MAFSZ harcolta ki, hogy szakszövetség lehessen, hanem a tagszervezetek képviselői döntötték el és szavazták meg az átalakulást. Egyébként csak a pontosság kedvéért: még mindig csak folyamatban van a szakszövetséggé válás, majd akkor lesz az, ha a bíróság bejegyző határozata jogerőre emelkedik, az pedig még arrébb van.

Nincs itt semmi multimenedzser téma, csupán annyi, hogy ma, amikor már országos szinten 22 csapat van, amelyek közel 2000 ember foglalkoztatnak, már nem elég az a munkamennyiség, amit egyes emberek a szabad idejükből erre áldozni képesek, a sportág iránti elkötelezettségük okán.
Aztán arról az „apróságról” sem szabad megfeledkezni, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet mindenki számára a civil foglalkozása terén is jóval több terhet rak a megélhetés előteremtéséhez.
Te vajon melyik munkádat helyeznéd előtérbe? A megélhetésedet biztosítót, vagy a társadalmi munkát? Ne válaszolj a kérdésemre, csupán „költői kérdés” volt, mert egyértelmű, hogy a társadalmi munkádból fogsz lefaragni.

A belső szövetségi és csapatbelügyekről miért is kellene információt szolgáltatni nem aktív résztvevő külső „szemlélők” részére? Ezen a fórumon főleg azoknak szeretnénk „üzenni”, akik aktív részesei a magyar amerikai focinak és minden olyan embernek, aki tenni képes és akar is tenni azért, hogy a sportág egy magasabb szintre lépjen, legyenek jó és színvonalas meccsek tele lelátók előtt, legyen több korosztályos utánpótlás, stb.

Nem voltak jól körül határolt még középtávú, nem hogy hosszú távú tervek eddig, éppen ezt a tendenciát szeretnénk elmozdítani, hogy legyenek ilyenek, a csapatok jól körülhatárolt szabályok (pl. versenyszabályzat, szervezési és működési szabályzat, stb.) mentén tudjanak dolgozni, tervezni az elkövetkezendő évekre.

Fórum: szerencsére volt valaki, aki kitalálta, létrehozta és üzemelteti ezt az oldal, igazán nagyra becsülendő és köszönet érte, de nyilván ha ez nem lett volna, nem lenne, akkor valaki más csinált volna valami ehhez hasonlót.
több mint 12 éve
Kopasz98 93
szerintem nem volt annyira uncsi a győrkávbojx meccs. Szabi aszittem többet fog futni, meg hát azért qb nélkül nehéz nyerni. a 81es srác jól tolta, de a 25-stől többet vártam volna.. 😕
több mint 12 éve
Boti#63 69
tegnapi meccsekről vélemények ?😊

enyém : Skarks-Cowboys meccs szerintem unalmas volt nagyon ... erről a meccsről nem is tudok sokat mondani.
DE a Tigers-Wolves meccs az már másik szint volt 😊 Wolvest lehet szeretni nem szeretni de azt meg kell mondani, hogy nagyon jók Magyarország legjobb csapata (canes is jó de sokat kell még erősödniük farkasok fizikálisan sokkal erősebbek SZERINTEM) Tigersnek pedig kell egy jó OFF fal mert a Jordan hiába klasszis irányító és futásból is jól dob de mi lenne ha lenne ideje beleállni egy dobásba 😀 Tigersben 67-s támadófal srácot (szerintem miskolci sportszárból ítélve) én néha sajnáltam ahogy jött le a pályáról ő nem nagyon élvezte a játékot szerintem 😀


jaaaaa és azt hittem több néző lesz 😊 mi neten néztük és 1500 ülőhelyet írtak és amikor elindultunk komolyan izgultunk h legyen ülőhelyünk de "sajnos" nem volt ilyen probléma :/
több mint 12 éve
kutya23c 223
10.

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 12 éve
Farky Indianapolis Colts 8 323 — ℧
arra vártam h én lehessek a 9. 😀

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 12 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 267 — Tyrone Creek
shawnka is on: 8
több mint 12 éve
Kalo 137
Basszus, akkor én mit tegyek? Csapatvezető vagyok, de szeretnék játékosként elindulni a Cellecten a fórumcsapat tagjaként 😊
Szóval plusz 1

Nagyon sajnálnám. Végre volt egy összefogás ebben az amúgy radikálisan szeparált csürhében...e53m62
Ahhoz képest, hogy ártatlan poénnak indult, elég nagy lett a lendület 😊 A karácsonyi jótékonysági dologhoz sajnos én sem tudok hozzászólni, de tényleg úgy tűnik, hogy annak idénre lőttek 😕 a cellecttel meg az a gond, hogy sokan a saját csapatuk színeiben indulnakJSanyo
Az én véleményemet ismered a dologról 😀 és szerintem a saját csapatban való játék sem kizárt mert lenne annyi érdeklődő, hogy legyen pihenési lehetőség és, hogy a saját csapatra több energiát lehessen fordítani és akkor se legyen gond ha olyan csapattal kell játszani akinek itt is ott is van játékosa mert hát gondolom nem az első hely lenne a cél még. ( remélem érthetően írtam 😊 )
Mostanában úgy is arról megy a vita, hogy a csapatvezetők nem egyeztetnek vagy fognak össze valamiért.
Talán a játékosoknak kellene példát mutatni és együtt működni a szó legnemesebb értelmében!
Tehát ha megy a dolog akkor: Egy 😉69
több mint 12 éve
Kalo 137
Kedves Bruce,

Akkor én vállalom, hogy hazudok (szerinted). Amerikaifociért tenni akaró csapatvezetőként nem csak az a dolgom, hogy a saját csapatommal foglalkozzak, és más érdekére magasról tegyek. Ha ezt tenném (vagy néhány más csapatvezető így tenne, akik az összefogásban részt vesznek) akkor nem lennének azok a kezdeményezések, melyekről a Zsóka is beszélt.
Pedig társadalmi munkában tesszük mi is a dolgunkat, jól-rosszul, de azzal a céllal, hogy az egész sportág felemelkedjen -bár jelen körülmények között egyre többször érzem azt, hogy nem a felemelkedésért vívunk szélmalomharcot, hanem a bukás lassításáért.

Ebben pedig valóban nagy szerepe van annak, hogy azokon a fórumokon (értsd, szövetségi gyűlések) ahol tenni lehetne, ott rendszeresen csak a tagszervezetek alig több, mint fele képviselteti magát. Alap esetben évi 2-3 ilyen alkalomról beszélünk, ezeken kellene részt venni (esetleg némi előkészületek után) és ott döntéseket hozni.
Vannak olyan témák, amik érdekében összefogással tudnánk tenni. A Zsóka által is emlitett szakszerű (és nem mellékesen tevékeny, pontos, a sportunk iránt alázattal viseltető) vezetést meg is kell fizetni, ami áldozatokkal jár.

Lehet mutogatni a szövetségre, én is baromi elégedetlen vagyok a működésük számos aspektusával, magánemberként és csapatvezetőként is. De ha erre azzal reagálunk, hogy akkor majd küzdünk egyesével a saját érdekeinkért, akkor szépen egyesével el is fogunk bukni. Emberanyagtól és vezetői ügyességtől függően gyorsan vagy lassabban, de elkerülhetetlenül.

A december elejei gyűlés őrülten fontos, és már maga a tény, hogy lesz is jelzi: el lehet érni valamit, ha összefogunk. Saját magunk "fölé" választottunk vezetőket, itt az idő, hogy értékeljük a munkájukat és változtassunk azokon a dolgokon, amiken módunkban áll. Ha ezt megértik a csapatok, akkor ki fogunk dolgozni egy olyan irányt, ami végre felfelé vezet.
A vezetők egy része már felismerte azt, hogy a többiekben partnerre is találhat a közös célok érdekében, és hogy felül kell emelkedni a régi -vélt vagy valós- sérelmeken, a csapatok között esetleg meglévő feszültségeken.
Nehéz lesz, mert már eddig is minden egyes csapat vezetése emberfeletti dolgozik azért, hogy biztositsa a működési hátteret.
Lejár hozzánk jó néhány 8-10 éves kissrác edzésre, amerikaifocizni akarnak (és tudom, hogy van még sok helyen ilyen korú edzéslátogató). Én azt szeretném biztositani, hogy nekik is legyen szervezett bajnokságuk, mire 16 évesek lesznek.
Ehhez viszont kevés az a mentalitás, hogy "foglalkozom a magam érdekével".


Nem csupán ennyit sikerült kiolvasni ebből. Csak nekem meg abból van elegem, hogy a szövetségnek semmi feladata, hanem nekünk van dolgunk. Ami igaz is, de attól még a szövetségnek a dolga biztosítani azokat a feltételeket amelyek megteremtik azokat a lehetőségeket, hogy a csapatok együttműködhessenek.

És amúgy is amit írtam az a legfontosabb. Addig amíg társadalmi munkában van csinálva ez az egész, addig ez a dolog így fog állni. Mert én mindig a saját érdekeinket fogom nézni nem a másikét és tudom, hogy mindenki így tesz. Aki meg mást mond az hazudik.Bruce
több mint 12 éve
Patkany 28 — Back
Szóval én azt javaslom, gondoljátok ezt végig, mielőtt a szövetség vezetésére próbáljátok a problémák döntő többségét lőcsölni. Jelenleg van jó néhány ember, aki igen komoly munkát végez a szövetség vezetésében, működtetésében, mindezt társadalmi munkában, a sportág iránti elkötelezettség okán.
Hozzátenném, hogy egy ekkora szervezet működtetése meghaladja a középvállalat kategóriát, ahol a menedzsment ezért igen komoly fizetést tud kapni a versenyszférában. Amennyiben ettől lényegesen többet és jobbat akarunk, akkor ezt társadalmi munkában senki nem fogja pusztán érzelmi okokból elvállalni, vagy elvégezzük mi a munkát, vagy a zsebünkbe kell nyúlni és megfizetni egy profi vezetést.
Mindenki számára nyitva áll a lehetőség, ha elégedetlen, hogy ennek hangot adjon a megfelelő fórumon, pl. közgyűlés, vagy ne adj Isten munkát is vállalhat, amiből van bőven és megmutathatja hogyan kell ezt jól, vagy jobban csinálni.Elnézést, ha kicsit hosszú voltam, de már nagyon elegem van ebből az értelmetlen másokra mutogatásból, addig pedig amíg ezeket a problémákat nem ismeri fel és nem kezeli a tagszervezetek döntő többsége, addig bizony a farok fogja csóválni a kutyát Uraim!!!
Arról már nem is beszélve, hogy ezzel a tendenciával a sportágunk meg komoly sebeséggel csúszik bele a "lecsóba".

Ez a tendencia már évek óta tart. Ebben megegyezhetünk. A játékosokra szintén kár mutogatni heti 3X 100% edzésen, mind úgy hogy tagdíj meg ilyen nevezési olyan igazolási meccsenként 2-3 ezres költség.
Ha ezt a fórumot nem üzemeltetné valaki akkor egy olyan mint én aki nem edző, nem játékos, nem csapattulajdonos és nem közgyűlési, szövetségi tag egy mondatot nem hallana arról,hogy ez van magyarországon....
Azt meg (és nem értek a joghoz) a MAFSZ harcolta ki hogy szakszövetség legyen és kizárólagos jogai legyenek magyarországon.......akkor nem értem ezt a multimenedzsment sok feladat dolgot, valakik aláírták.lehet rajtuk számonkérni. Biztos voltak rövid illetve hosszútávú tervek.Nem tudom ezek hogy sikerültek......

#22
#22
#22
"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 12 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
6

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
5


több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Négy.
több mint 12 éve
racsy 45
Három.
több mint 12 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Nagyon sajnálnám. Végre volt egy összefogás ebben az amúgy radikálisan szeparált csürhében...e53m62
Ahhoz képest, hogy ártatlan poénnak indult, elég nagy lett a lendület 😊 A karácsonyi jótékonysági dologhoz sajnos én sem tudok hozzászólni, de tényleg úgy tűnik, hogy annak idénre lőttek 😕 a cellecttel meg az a gond, hogy sokan a saját csapatuk színeiben indulnakJSanyo
Az én véleményemet ismered a dologról 😀 és szerintem a saját csapatban való játék sem kizárt mert lenne annyi érdeklődő, hogy legyen pihenési lehetőség és, hogy a saját csapatra több energiát lehessen fordítani és akkor se legyen gond ha olyan csapattal kell játszani akinek itt is ott is van játékosa mert hát gondolom nem az első hely lenne a cél még. ( remélem érthetően írtam 😊 )
Mostanában úgy is arról megy a vita, hogy a csapatvezetők nem egyeztetnek vagy fognak össze valamiért.
Talán a játékosoknak kellene példát mutatni és együtt működni a szó legnemesebb értelmében!
Tehát ha megy a dolog akkor: Egy 😉69
Kettő.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 12 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Köszi a meccset a farkasoknak! Gratula a győzelemhez! Jövőre mi nyerünk 😀

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 12 éve
Farky Indianapolis Colts 8 323 — ℧
fall bowl-ról tud valaki eredményeket?gizmo
Győr-Cowboys 14:19
Wolves-Tigers 28:0

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 12 éve
gizmo Detroit Lions 95 — #15
fall bowl-ról tud valaki eredményeket?

Miskolc Renegades Quarterback.
több mint 12 éve
69 Denver Broncos 92 — Free Agent :)
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?Ricsi56
Nagyon sajnálnám. Végre volt egy összefogás ebben az amúgy radikálisan szeparált csürhében...e53m62
Ahhoz képest, hogy ártatlan poénnak indult, elég nagy lett a lendület 😊 A karácsonyi jótékonysági dologhoz sajnos én sem tudok hozzászólni, de tényleg úgy tűnik, hogy annak idénre lőttek 😕 a cellecttel meg az a gond, hogy sokan a saját csapatuk színeiben indulnakJSanyo
Az én véleményemet ismered a dologról 😀 és szerintem a saját csapatban való játék sem kizárt mert lenne annyi érdeklődő, hogy legyen pihenési lehetőség és, hogy a saját csapatra több energiát lehessen fordítani és akkor se legyen gond ha olyan csapattal kell játszani akinek itt is ott is van játékosa mert hát gondolom nem az első hely lenne a cél még. ( remélem érthetően írtam 😊 )
Mostanában úgy is arról megy a vita, hogy a csapatvezetők nem egyeztetnek vagy fognak össze valamiért.
Talán a játékosoknak kellene példát mutatni és együtt működni a szó legnemesebb értelmében!
Tehát ha megy a dolog akkor: Egy 😉

több mint 12 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi puszaKopasz98
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?Ricsi56
Nagyon sajnálnám. Végre volt egy összefogás ebben az amúgy radikálisan szeparált csürhében...e53m62
Ahhoz képest, hogy ártatlan poénnak indult, elég nagy lett a lendület 😊 A karácsonyi jótékonysági dologhoz sajnos én sem tudok hozzászólni, de tényleg úgy tűnik, hogy annak idénre lőttek 😕 a cellecttel meg az a gond, hogy sokan a saját csapatuk színeiben indulnak

több mint 12 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
lesz még aréna valahol a jan.végi feb.elejin kívül, mert ahogy facebookon néztem, a jótékonysági fórumos csapatosnak fuccs.
köszi puszaKopasz98
és celect-es arénázás sem lesz a forumhuszároknak?Ricsi56
Nagyon sajnálnám. Végre volt egy összefogás ebben az amúgy radikálisan szeparált csürhében...

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 12 éve
HZsóka 67
Mert olyan sokan kapnak fizetést azok közül akik az amerikaifocival foglalkoznak Magyarországon. Mindenki társadalmi munkában csinálja ezt, úgyhogy ez nem kifogás.Bruce
Kedves Bruce! Csupán ennyit sikerült kiolvasni abból, amit írtam???
Személy szerint én nem csupán kifogásokat keresek, annál sokkal jobban érdekel a megoldás.HZsóka
Kedves Zsóka!

Azt kell, hogy mondjam, amit leírtál abba szerintem 100%-osan igazad van és nagyon örülök, hogy olyan csapat részese ként írod ezt amelyik, bizony nagyon komoly hazai és külföldi sikereket tudhat már most magáénak . Ennek ellenére te is látod anélkül ,hogy rendszeresen és felkészülten megjelenjen minden csapat legalább a közgyűléseken/ sajnos ez nekünk se sikerül mindig/ nem jutunk semmire. Én ezt régebben is hangsúlyoztam, hogy mi magunk vagyunk a szövetség, nem kell másra mutogatni. Abban is mélységesen igazad van , hogy ez bizony csupán társadalmi munkában már nem fog sokáig menni. Pláne ha egyszer még válogatottat is akarunk.kisdani
Erre annyit tudok mondani, hogy hamarosan itt a lehetőség - december 2-án a rendkívüli közgyűlésen - kinyilatkoztatni az elképzeléseket, elvárásokat, és a problémákra a megoldási javaslatokat.
Valami módon el kell érnünk, hogy a lehető legtöbb csapat képviseltesse magát, tervezzük meg a jövőnket, osszuk szét a feladatokat magunk között addig, amíg nincs megfelelő forrás a profi menedzsment foglalkoztatására.
több mint 12 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
Mert olyan sokan kapnak fizetést azok közül akik az amerikaifocival foglalkoznak Magyarországon. Mindenki társadalmi munkában csinálja ezt, úgyhogy ez nem kifogás.Bruce
Kedves Bruce! Csupán ennyit sikerült kiolvasni abból, amit írtam???
Személy szerint én nem csupán kifogásokat keresek, annál sokkal jobban érdekel a megoldás.HZsóka
Kedves Zsóka!

Azt kell, hogy mondjam, amit leírtál abba szerintem 100%-osan igazad van és nagyon örülök, hogy olyan csapat részese ként írod ezt amelyik, bizony nagyon komoly hazai és külföldi sikereket tudhat már most magáénak . Ennek ellenére te is látod anélkül ,hogy rendszeresen és felkészülten megjelenjen minden csapat legalább a közgyűléseken/ sajnos ez nekünk se sikerül mindig/ nem jutunk semmire. Én ezt régebben is hangsúlyoztam, hogy mi magunk vagyunk a szövetség, nem kell másra mutogatni. Abban is mélységesen igazad van , hogy ez bizony csupán társadalmi munkában már nem fog sokáig menni. Pláne ha egyszer még válogatottat is akarunk.


Wolverines #79 C