Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Jó lett a plakát!!! Nekem nagyon tetszik.
Ahogy látom a toborzó fő szponzora a NIKE! 😊

A tesis témához csak annyit, nálunk tesi órán voltak a sportolók-akik amúgy is valamit sportoltak versenyszerűen-
voltak a tehetségesek-akik nem versenyeztek de jó képességűek voltak, és volt a kriplirészleg-nem akartak sportolni, meg képességeik sem voltak. Ja és persze egész órán Foci -kriplik a kapuba 😊.
A tehetségesebbeket kellene megtalálni!kutya23c
Ugyan már, minek szűkíteni a választékot! A pufi kripliből lesz a NT, a pálcika kripliből a FS, aki meg aztán végképp se futni, se elkapni, se blokkolni nem lesz jó, abból meg Tightend lesz 😂KoriTE
Ez tényleg tipikus amúgy! 😀
Falba kicsi vagy elkapónak nagy meg persze nem valami labdabiztos, akkor te TE leszel! 😀😀
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Jó lett a plakát!!! Nekem nagyon tetszik.
Ahogy látom a toborzó fő szponzora a NIKE! 😊

A tesis témához csak annyit, nálunk tesi órán voltak a sportolók-akik amúgy is valamit sportoltak versenyszerűen-
voltak a tehetségesek-akik nem versenyeztek de jó képességűek voltak, és volt a kriplirészleg-nem akartak sportolni, meg képességeik sem voltak. Ja és persze egész órán Foci -kriplik a kapuba 😊.
A tehetségesebbeket kellene megtalálni!kutya23c
Ugyan már, minek szűkíteni a választékot! A pufi kripliből lesz a NT, a pálcika kripliből a FS, aki meg aztán végképp se futni, se elkapni, se blokkolni nem lesz jó, abból meg Tightend lesz 😂


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Jó lett a plakát!!! Nekem nagyon tetszik.
Ahogy látom a toborzó fő szponzora a NIKE! 😊

A tesis témához csak annyit, nálunk tesi órán voltak a sportolók-akik amúgy is valamit sportoltak versenyszerűen-
voltak a tehetségesek-akik nem versenyeztek de jó képességűek voltak, és volt a kriplirészleg-nem akartak sportolni, meg képességeik sem voltak. Ja és persze egész órán Foci -kriplik a kapuba 😊.
A tehetségesebbeket kellene megtalálni!kutya23c
Mindenkivel foglalkozni kellene, mert nálunk is volt rá példa, hogy kijött a gyerek, a lábát nem bírta felemelni olyan kövér volt, meg annyira nem mozgott soha életében, és idővel ment le a zsír, erősödött, és egy elfogadható szintű játékos lett belőle. Csak pont ez az általános "béna vagy húzzál a kapuba" mentalitást kellene megváltoztatni, és időt ill. energiát szánni ezekre a gyerekekre is, akik egy kis önbizalomdoppinggal (amit focsiban maximálisan megkapnak szerintem) nem tűnnének el a süllyesztőben.
több mint 13 éve
kutya23c 223
Jó lett a plakát!!! Nekem nagyon tetszik.
Ahogy látom a toborzó fő szponzora a NIKE! 😊

A tesis témához csak annyit, nálunk tesi órán voltak a sportolók-akik amúgy is valamit sportoltak versenyszerűen-
voltak a tehetségesek-akik nem versenyeztek de jó képességűek voltak, és volt a kriplirészleg-nem akartak sportolni, meg képességeik sem voltak. Ja és persze egész órán Foci -kriplik a kapuba 😊.
A tehetségesebbeket kellene megtalálni!

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A tesióra olyan mint az idegen nyelv oktatása. Az iskolában nem tanul meg nagyon senki, hiába lenne rá időkeret. Ha el akarod sajátítani a dolgot rendesen (mozogni) arra "különóra" kell. Vagyis edzés valami normális helyen.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ahol én tanultam középsuliban,ott rendes tesiórák voltak szertonnával,talajtornával,meg persze majdnem mindenféle sportot kiprobáltunk amit lehetett teremben meg betoton csinálni (kivéve persze amcsifocit 😊 )...gondolom tanárja válogatja,az egészet...Pacman
Az a baj, hogy nem ez az általános! Nálunk pl. félévek elején megcsináltunk pár kötelező felmérést gyorsan, hogy legyen mire jegyet adni, aztán ment a foci ész nélkül a hátralévő részben. 😀 Mondjuk nekem ez nem volt baj, mert mellette, amúgy is fociztam nagypályán, de a csóri cyber-patkányok csak menekültek a labda elől, mert életükben nem léptek kettő gyorsabbat egymás után, és így nem is voltak soha rákényszerítve, hogy kialakuljon valamiféle mozgáskultúra náluk, ugyanis a tanár ott se volt utána órán...
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
ahol én tanultam középsuliban,ott rendes tesiórák voltak szertonnával,talajtornával,meg persze majdnem mindenféle sportot kiprobáltunk amit lehetett teremben meg betoton csinálni (kivéve persze amcsifocit 😊 )...gondolom tanárja válogatja,az egészet...



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Nálunk is kb, foci foci (mármint Soccer) van csak. Tesi tanár telefonálgat egy jót, az osztály fele bent sincs... így nehéz.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
igen, tesitanár tanítsa az alapokat, ami alatt a futást, megállást, kitámasztást, ugrást, labdakezelést Bálint #15
Az a baj, hogy egyre kevesebb tornatanár foglalkozik ezen alapvető készségek fejlesztésével. Csak bedobja a lasztit a gyerekek közé és focizzatok. Jászberényi tapasztalat, nem tudom máshol hogy van, de a hozzánk kerülő 14-18 évesek nagy százaléka pl futni sem tud "szabályosan", labdaérzékről ne is beszéljünk. És nem csak a pufifánkok vannak elmaradva...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Igazad van, de erre az a megoldás, amit már olvastam is egy két helyen, blogon, hogy az általános iskolákkal meg kell ismertetni a sportot, a tesitanárokat megfertőzni vele és az órákon azt játszanák a srácok néha! Persze a flag változatot!
Ez ugye jó lenne mindenkinek, mert egy két srác biztosan komolyabban szeretné majd űzni és akkorra meg már ugye meg is tanulhatná a sportág alapjait, szabályait! Végeredményben a technikai dolgokat kellene elsajátítania (blokkolás, tackle, stb).

Ugyanakkor még az is előny lehetne, ami amúgy is előnye a sportnak, hogy a kövérebb srácok sem maradnának ki a tesiórás játékból, mert ők is tudnának játszani!Bruce
Meg is érkeztünk a problémához. Tesitanár tanítsa az alapokat? Neki ki tanítja meg? Szerintem max. 1-2 suliban lehet olyan kapcsolatot kialakítani, ahol ez működhet. Persze már az is nagy dolog lenne.

A dabasi dolog ezért is érdekel, mert túl sokat azért nem hallottam még róla. Jöhet az infó 😊KoriTE
igen, tesitanár tanítsa az alapokat, ami alatt a futást, megállást, kitámasztást, ugrást, labdakezelést és az amerikai foci alap koncepcióját értem. a mozgások alapvetően nem amfoci specifikusak, bármelyik normális tesitanár meg tudja, és meg is kéne alapból tanítani a gyerekeknek a tesiórákon.
a pufifánkokat nehezen lehet megfogni, mert ők a flagfociban sem érdekeltek. ha már van egy bázis, vannak flagfocisok, akiket viszonylag egyszerű átvinni tackle fociba, akkor a környezetükben lévő pufifánkokat is egyszerűbb elérni, mert az osztálytársai fogják kapacitálni őket. a blokkolás, tackle szerintem nem tesiórára való gyakorlat, feladat, mert azt már csak felszerelésben lehet/szabad, de az iskoláknak nem lesz felszerelésük, a gyerekeknek meg miért lenne...
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
A tesitanár a mozgást tanítja meg mint alapból, és elvileg egy tesitanár érdeklődik a sportok iránt, ha sikerül megfertőzni vele őt, akkor megtaníthatja az alapszabályokat. Meg nem mondtam hogy egyszerű, csak hogy így lehet megoldani!
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Igazad van, de erre az a megoldás, amit már olvastam is egy két helyen, blogon, hogy az általános iskolákkal meg kell ismertetni a sportot, a tesitanárokat megfertőzni vele és az órákon azt játszanák a srácok néha! Persze a flag változatot!
Ez ugye jó lenne mindenkinek, mert egy két srác biztosan komolyabban szeretné majd űzni és akkorra meg már ugye meg is tanulhatná a sportág alapjait, szabályait! Végeredményben a technikai dolgokat kellene elsajátítania (blokkolás, tackle, stb).

Ugyanakkor még az is előny lehetne, ami amúgy is előnye a sportnak, hogy a kövérebb srácok sem maradnának ki a tesiórás játékból, mert ők is tudnának játszani!Bruce
Meg is érkeztünk a problémához. Tesitanár tanítsa az alapokat? Neki ki tanítja meg? Szerintem max. 1-2 suliban lehet olyan kapcsolatot kialakítani, ahol ez működhet. Persze már az is nagy dolog lenne.

A dabasi dolog ezért is érdekel, mert túl sokat azért nem hallottam még róla. Jöhet az infó 😊


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Igazad van, de erre az a megoldás, amit már olvastam is egy két helyen, blogon, hogy az általános iskolákkal meg kell ismertetni a sportot, a tesitanárokat megfertőzni vele és az órákon azt játszanák a srácok néha! Persze a flag változatot!
Ez ugye jó lenne mindenkinek, mert egy két srác biztosan komolyabban szeretné majd űzni és akkorra meg már ugye meg is tanulhatná a sportág alapjait, szabályait! Végeredményben a technikai dolgokat kellene elsajátítania (blokkolás, tackle, stb).

Ugyanakkor még az is előny lehetne, ami amúgy is előnye a sportnak, hogy a kövérebb srácok sem maradnának ki a tesiórás játékból, mert ők is tudnának játszani!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Igen a maradékot kell összeszedni, és annyiban vagyunk hátrányban, hogy kb a második legdrágább sport a miénk, már csak a felszereléseket nézve!

Ezért kell a korai megismertetés a sporttal, mert akkor az amfoci lesz neki az első sport amivel tüzetesebben megismerkedik és így jó esetben itt marad!

De hát most még nincs ilyen múltja a sportnak, hogy ezt választanák első sportnak, kivétel azoknál, akiknek a bátyjuk vagy valaki a családból ezt a sportot űzi! NA de majd a mi gyerekeink ezt fogják választanai, aztán lesz itt nemulass 😀Bruce
hiába választja ezt első sportnak, egyszerűen nincs meg az edzői háttér, amely biztosítaná az alapokat, amelyek ahhoz kellenek, hogy tudjon valaki futni. futás alatt futást értek, nem pedig valami hasonlót. ehhez pedig sok futóiskolázás kell, magas térd, sarokemelés, indiánszökdelés, jogging, stb... ezt nem sok magyar amerikai foci edző tudja megcsinálni, megtanítani, viszont a hagyományos sportok edzői, illetve a testnevelő tanárok igen. Sokkal fontosabb, hogy valaki megtanuljon futni, mint hogy tizenévesen tackle focizzon önmaga és mások veszélyeztetésével, mert nem tud rendesen futni, mozogni.

Flag foci lenne szerintem is most alkalmas arra, hogy sok gyerekhez, iskoláshoz eljusson a sportág, anélkül hogy a szülők pénztárcáját, illetve saját/mások testi épségét veszélyeztetné.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Igen a maradékot kell összeszedni, és annyiban vagyunk hátrányban, hogy kb a második legdrágább sport a miénk, már csak a felszereléseket nézve!

Ezért kell a korai megismertetés a sporttal, mert akkor az amfoci lesz neki az első sport amivel tüzetesebben megismerkedik és így jó esetben itt marad!

De hát most még nincs ilyen múltja a sportnak, hogy ezt választanák első sportnak, kivétel azoknál, akiknek a bátyjuk vagy valaki a családból ezt a sportot űzi! NA de majd a mi gyerekeink ezt fogják választanai, aztán lesz itt nemulass 😀
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Remek lenne 12-13 évesekkel elkezdeni, de szerintem bőven elég lenne a flag focit. Mert az még csak játék, a tackle foci már annyira nem az. Talán a szülő is bátrabban odaadná a gyereket. Más kérdés, hogy se az edzésüket, se a versenyeztetésüket még nemigen tudjuk megoldani, örülünk ha a juniorral sikerül normálisan foglalkozni.

Sajnos mozgáskultúrával nem rendelkező emberekből sosem lesz elfogadható amifocis. Márpedig aki most lejön 15-18 évesen úgy, hogy addig nem csinált semmit, na az isteni csoda ha egyáltalán a futóiskolát meg tudja csinálni. Még nem láttam olyat, aki így indulva képes volt rá, ebben a korban meg már nem lehet megtanítani mozogni.

A Gege is azért írta szerintem amit, mert lényegében most a csapatok azokból a játékosaikból élnek alapvetően, akik korábban rendesen sportoltak, és a képességeik alapján lehetett belőlük elfogadható játékost csinálni. De az meg lutri, hogy jönnek-e olyanok 16-17 évesen focsizni, akik korábban mást sportoltak jó szinten. Nyilván kevesen, mert a saját sportjukban is abban a korban tudnak leginkább kiteljesedni, így csak a maradék jut általában el hozzánk. Na azt a maradékot kell valahogy összeszedegetni.


több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
http://www.zegtv.hu/index.php?mod=hr&hr_id=618

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://antidopping.hu/main.php?Esemeny_Id=N0Fick5OM2ViTG0wc2o5MHJ5Znl4OGRZYXVMNXY2MEZiRStHdmRtYlNpVT0=

Beütöd a nevét a tápkiegnek, és már mondja is... Pl. az Animal cuccok szinte mind tiltólistásak.e53m62
Hova kell itt beütni mit? Nekem semmit sem talált 😀Traktor
Van egy olyan része, hogy "Gyógyszer kereső".

Rákattintasz, gyógyszer neve v hatóanyagát beírod, és már mondja is hogy mennyire basztál rá.

Ja, egyébként nekem sem talált semmit...😀e53m62
Persze megtaláltam, csak arra írtam, hogy semmit sem talál, hogy Animalokat se dobja ki, se amit tudok, hogy listás hatóanyagot tartalmaz 😊 nah mind1...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én ehhez a junior bajnokságosdihoz annyit fűznék hozzá, hogy a konferencián (elviekben) kizárólag edzői szemszögből néztük a témákat, eszerint a 11-11 fős junior kerettel könnyebben lehet dolgozni, valamint többször is elhangzott, hogy az Edzői Bizottság nem hozhat döntést ez ügyben, pusztán ajánlást tehet a lebonyolításra.

Tehát még ne kezeljük tényként a jövőévi bajnokság lebonyolítását!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Abban viszont egyetértek, h a 11 fős junior bajnokság lenne az igazi, de addig amíg sok csapatnál a felnőtt keret sincs meg, nem h a junior, addig elég nehéz lesz.Farky
De ahol nincs meg, az úgysem akar juniort indítani...

Vagy ha akar, akkor úgyis csak úgy tudja megoldani, hogy összefog a legközelebbi ugyancsak fél junior csapattal rendelkező csapattal!Bruce
Úgy legyen! Én is jobban örülnék egy 11-es bajnokságnak
kíváncsian várom a jövőévi junior csapatszámokat, és a 2011-es 11-es junior bajnokságot.
Idén 9-1 csapat indult. 8 csapat átlagosan 20 játékos az minimum 160 játékos aki idén játszhatott.
És ez az, a számok tények statisztikák csak megzavarnak ne foglalkozzunk vele. 😀
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
"Ja, és éppen ezért kezdik Amerikában is a focit oktatni nekik általános suliban, mert még ráér. Ez egy faszság, már bocs. Amilyen hamar csak lehet, el kell kezdeni menni a kicsik felé, pont azért, hogy mire használható méretűek lesznek (értem ezalatt 15-16 éves kort), akkora már ne az alapoknál járjanak. Szerintem."

Csak h ott nem amatőr sportként űzik, és megvannak a megfelelő edzők az utánpótlás képzéshez. Nem amerikához kéne hasonlítgatni magunkat.

"És az alapokat azok a játékosok is át tudják adni, akik rendesen megtanulták és ma aktívan játszanak."

Biztos vagy te ebben, hogy minden csapatban van ilyen játékos. Megkockáztatom, h nincs egyetlen olyan magyar játékos se, aki alkalmas lenne rá, h a megfelelő alapokat megtanítsa. Addig meg semmi értelme.

Abban viszont egyetértek, h a 11 fős junior bajnokság lenne az igazi, de addig amíg sok csapatnál a felnőtt keret sincs meg, nem h a junior, addig elég nehéz lesz.Farky
Ott a pont.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mindenki az edzőktől várja a nagy okosságot és a szövetségtől. Elég lenne kimenni Ausztriába megnézni pár edzést, ha már ennyire akarunk tanulni és van idelye valakinek rá, csak mert nehéz úgy képezni mindenkit hogy munka mellett csinálja a 95%. A youtube pedig mindenki jó barátja, elég sok minden fentvan, posztokra lebontva, lehet azért onnan is tanulni dolgokat!
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 491 — Sic semper tyrannis!
Abban viszont egyetértek, h a 11 fős junior bajnokság lenne az igazi, de addig amíg sok csapatnál a felnőtt keret sincs meg, nem h a junior, addig elég nehéz lesz.Farky
De ahol nincs meg, az úgysem akar juniort indítani...

Vagy ha akar, akkor úgyis csak úgy tudja megoldani, hogy összefog a legközelebbi ugyancsak fél junior csapattal rendelkező csapattal!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Remélem nem sértődsz meg ,de én nem szeretek célozgatni meg csűrni csavarni a dolgokat.
Szeretném megkérdezni, amire csak itt utalgat mindenki.
1. Van tudomásod arról ,hogy a csapatodnál bárki is doppingol ?
2. Tényleg néhányan menekülőre fogták a döntő után ,mikor a wada emberi megjelentek?
Válaszod előre is köszönöm.
Peacekisdani
1. Nem tudok ilyenről
2. Amiben biztos vagyok, a nézőtéren keresztül menekülés legenda, nem "menekült" senki.